PDA

View Full Version : Γνωρίζει κανείς το Πρόγραμμα Matlab



aisxos
13/01/2011, 14:17
Kαλησπέρα σας,
(δεν ξέρω εαν πρέπει να το γράψω εδώ,εαν υπάρχει πρόβλημα παρακάλω συγχωρέστε με..)(Aπελπισία....)
Είμαι φοιτητής πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών στο 7ο εξάμηνο,
Οι αλλάγες στα προγράμματα σπουδών μας ανάγκασαν
να πάρουμε μαθήματα από παλαιότερα εξάμηνα και από άλλες κατευθύνσεις.
Ένα από αυτά τα μαθήματα είναι και η επεξεργασία ψηφιακού σήματος..
(Δεν γνωρίζω τίποτα από το matlab,και από το μάθημα)
Το θέμα μου λοιπόν ποιό είναι..
Θέλω να βρώ έναν άνθρωπο που γνωρίζει καλά να χειρίζεται το matlab να με βοηθήσει στην εξεταστική.
Τι ακριβώς εννοώ..
(Θα του παρέχω σημειώσεις,έτοιμα τα scripts,και τα θέματα (δηλαδή ότι χρειάζεται),μιας και έχουμε το ελεύθερο και αυτό που θέλω είναι να μου δώσει τις λύσεις,βέβαια με μια μικρή αμοιβή της τάξεως ενός μεροκάματου )
Η δουλεία θα είναι 30 λεπτών μιας και τα θέματα είναι μια ώρα και μιση για εμας,είναι
την ερχόμενη πέμπτη στις 20/01/2011 στις 14.00.Το μόνο που θα χρειαστεί είναι μια επικοινωνία μέσω email για να δωθούν
οι σημειώσεις και κατα την διάρκεια της εξέτασης θα δωθούν και τα θέματα..
Νομίζω πως ένας που ασχολείτε επαγγελματικά θα του είναι παιχνιδάκι να μου τα βάλει σε σειρά.και να βγάλει ένα σήμα η μια κυματομορφή.
Ελπίζω να μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί είμαι στα τελειώματα και το μάθημα εαν δεν το περάσω του χρόνου πάλι..με κρατάει ένα χρόνο πίσω.
Επικοινωνία για περισσότερες πληροφορίες στο bsl.art@hotmail.gr, ή μέσω πμ από εδώ.

Ελπίζω να μην ενόχλησα μιας και είναι άσχετο forum me αυτό που ζητάω απλώς θέλω να βρώ όπωσδήποτε κάποιον να μπορέσει να με βοηθήσει..
και σκέφτηκα γιατί να μην είναι κάποιος από εδώ μέσα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
(Εαν υπάρχει πρόβλημα παρακαλώ διορθώστε με)

John Steed
13/01/2011, 14:42
Εάν δεν βρεις κανένα κοίτα κι εδώ, έχει και κάποια tutorials απότι είδα: http://www.mathworks.com/matlabcentral/linkexchange/


Αν δε σου κάνει σ'χώρα με, δεν το κατέχω το αντικείμενο, απλά η καλή θέληση....:wave2:

aisxos
13/01/2011, 14:45
Τι να σε συχγωρέσω...τι είναι αυτά που λες..χίλια ευχαριστώ για τον χρόνο σου κιόλας..θα το κοιτάξω..πολύ φοβάμαι ότι δεν θα βγάλω άκρη αλλά είναι ένα συν..
897 :beer: :beer:

perastikos
13/01/2011, 15:43
Αν κατάλαβα καλά ζητάς κάποιον να σε βοηθήσει κατά την διάρκεια της εξέτασης ώστε να περάσεις το μάθημα "νύχτα"? :confused:

aisxos
13/01/2011, 15:53
"νύχτα" όπως το λες...θεωρούμαι παλιός στο μάθημα και δεν έχω δικαίωμα παρακολούθησης
λόγω χωρητικότητας και έλλειψης υπολογιστών (σκέψου οτι θα πάρω το λάπτοπ μου στην εξέταση για να εξεταστώ) και έτσι μου είναι δύσκολο να μάθω ένα μάθημα που δεν είναι στην κατευθυνση μου με υποχρεώνουν να το δηλώσω και να μην το παρακολουθήσω και όλα αυτά από το πουθενά..Ξέρω δεν είναι η καλύτερη λύση αλλά εαν έχεις κάποια καλύτερη σε ακούω..(υπόψην εαν κοπώ μετράω και πεμπτο χρόνο στην σχολή)

John Steed
13/01/2011, 15:57
Η διαφορά είναι ότι επιτρέπεται να έχει εξωγενή βοήθεια. Ένα φιλαράκι όταν έδινε παρόμοιο μάθημα σε εργαστήριο είχε το ελεύθερο να χρησιμοποιήσει το διαδίκτυο για να βρει τις λύσεις....

aisxos
13/01/2011, 15:59
Ξέχασα να το αναφέρω..Δεν πρόκειται για εξέταση με κλειστές σημειώσεις η οτιδήποτε άλλο..Ιντερνετ-σημειώσεις-script επιτρέποντε..Δεν είναι αυτό το πρόβλημα,και οι καθηγητές δεν είναι αυστηροί..Το θέμα είναι οτι δεν παίζει να βγάλω και να καταφέρω να περάσω..

John Steed
14/01/2011, 13:13
Στους καθηγητές σου απευθύνθηκες για βοήθεια?

Με τον συγκεκριμένο καθηγητή μίλησες?

vaska
14/01/2011, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από perastikos
Αν κατάλαβα καλά ζητάς κάποιον να σε βοηθήσει κατά την διάρκεια της εξέτασης ώστε να περάσεις το μάθημα "νύχτα"? :confused:


Κι εσύ αμέσως να τον πάρεις τον άνθρωπο από τα μούτρα.

:D :D

p@nos
14/01/2011, 13:24
τι θες να κανεις στο ματλαμπ?

aisxos
14/01/2011, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Στους καθηγητές σου απευθύνθηκες για βοήθεια?

Με τον συγκεκριμένο καθηγητή μίλησες?
Να του πω τι?ξερεις δεν μπορώ να περάσω το μαθημα σου..
Να μου δώσει τις λύσεις δεν παίζει..να παρακαλέσω για ένα 5 από την στιγμή που έχω γράψει ένα 0?
Και όμως εαν δεν βρω κάποιον αυτό θα κάνω στο τέλος..

aisxos
14/01/2011, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
τι θες να κανεις στο ματλαμπ?
θα μας δώσει ένα σήμα και εμείς θα πρεπει να βγάλουμε μια κυματομορφη.η μπορει να πειράξουμε μια εικονα να την κανουμε γκι πχ..κατι τετοιο..
εχοντας ανοιχτα τα παντα και τα scripts που χρειαζοντε διχως να γραψουμε δικο μας κωδικά..(ξερω οτι μπορει να ακούγετε ευκολο και ισως μπορει να ειναι μιας και ειναι μαθημα τρίτου εξαμηνου αλλά δεν γίνεται να το μάθω σε 5 μερες,δεν εχω ιδεα,δεν εχω τον χρόνο να βγαλω άκρη.)

andgeo
14/01/2011, 15:27
Πόσα σκριπτάκια έχεις ;

aisxos
14/01/2011, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
Πόσα σκριπτάκια έχεις ;

είναι εφτά (7) και ίσως είπαν ανεβάσουν άλλα δύο (2)..
ειναι τα
conv_m.m
delta_f
dfs2.m
image_processing
Program_1.m
Program_3.m
u_f
Θα προσπαθήσω να τα κάνω επισύναψη.

andgeo
14/01/2011, 16:05
Δες τα pm σου ...

DrBig
14/01/2011, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από aisxos
... αλλά δεν γίνεται να το μάθω σε 5 μερες,δεν εχω ιδεα,δεν εχω τον χρόνο να βγαλω άκρη.)

Ειναι απιστευτο το τι μπορεις να μαθεις σε πεντε μερες φιλε μου (αν εισαι διατεθιμενος να στρωσεις ποπο). Υποθετω οτι εσυ δεν εισαι, αλλα σου το υπογραφω οτι αν το κανεις θα αισθανθεις καλλιτερα με τον εαυτο σου, απ'ο,τι τωρα. Αν παλι δεν εχεις κανενα τετοιο θεμα, εισαι τουλαχιστον στην καταλληλη χωρα. Κατι ειναι κι αυτο.

aisxos
14/01/2011, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Ειναι απιστευτο το τι μπορεις να μαθεις σε πεντε μερες φιλε μου (αν εισαι διατεθιμενος να στρωσεις ποπο). Υποθετω οτι εσυ δεν εισαι, αλλα σου το υπογραφω οτι αν το κανεις θα αισθανθεις καλλιτερα με τον εαυτο σου, απ'ο,τι τωρα. Αν παλι δεν εχεις κανενα τετοιο θεμα, εισαι τουλαχιστον στην καταλληλη χωρα. Κατι ειναι κι αυτο.

Δίκιο έχει πολλά μπορεί να κάνει ένας άνθρωπος σε 5 μέρες...Καλύτερα σου λέω εγω δεν θα αισθανθώ,δεν ξέρω εαν έχεις κάνει τριτοβάθμια εκπαίδευση να δεις τι εννοω΄΄δεν το λεω υποτιμητικα απλώς σου εξηγώ πως δεν είναι όλα με το διάβασμα.και την τιμιότητα και ναι στην Ελλαδά ζω.
όσο για τις πέντε μέρες εχω κάθε μέρα μάθημα και:
Δευτέρα γράφω html
Τρίτη τηλεπικοινωνιακα
Τεταρτη ασφάλεια δικτυων
Πέμπτη Επεξεργασία Σήματος..
Θα μου πεις το ήξερες απο πριν τα χριστούγεννα..Και θα σου πω..22 μέρες είχα κενό τις 20 δουλευα βράδυ..συν οι δουλειες μέσα στο σπίτι..
Δεν λεώ οτι είμαι δικαιολογημένος αλλά πρίν πεις κάτι να ξέρεις ότι μπορεί να παίζουν χιλιάδες λόγοι πριν γράψω σε ένα forum και ζητάω την βοήθεια κάποιου.Πόσο μάλλον η χώρα που ζώ και η δικαιοσύνη της και η αξιοκρατεία της.
Ελπιζω να μην σε κούρασα..

camen
14/01/2011, 17:14
Ρε παιδια αν μπορεις καποιος και εχει την διαθεση ας βοηθησει... :winka:
Απο εκει και περα δεν χρειαζεται κηρυγμα και πρασινα αλογα...:nono:

Φιλικα ετσι...:beer: :beer: :beer:

p@nos
14/01/2011, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από aisxos

Θα μου πεις το ήξερες απο πριν τα χριστούγεννα..Και θα σου πω..22 μέρες είχα κενό τις 20 δουλευα βράδυ..συν οι δουλειες μέσα στο σπίτι...



φιλε εχεις απολυτο δικιο

:D



Δεν φταίει ο φοιτητής αν δεν περνάει τα μαθηματα , γιατι...

ο χρονος εχει μονο 365 μερες...

και για ενα φοιτητη μια τυπικη ακαδημαϊκή χρονια ειναι η εξης.....

Νο1
52 Κυριακές τον χρόνο...ΟΜΩΣ, οι Κυριακές ξέρεις είναι για ξεκούραση!
Άρα,
απομένουν 313 μέρες....
Νο2
Καλοκαιρινές διακοπες!ΜΕΡΕΣ 50!Ο καιρός είναι πολύ ζεστός και δεν γίνεται να διαβάσεις...
Άρα,
απομένουν 263 μέρες....!
Νο3
8 ώρες καθημερινού ύπνου...Πάνε 122 μέρες....!
Άρα,
απομένουν 141 μέρες....
Νο4
Μια ώρα καθημερινού παιχνιδιού... Καλό για την υγεία!... σημαίνει 15 μέρες!
Άρα,
απομένουν 126 μέρες....
Νο5
2 ώρεςκαθημερινά για φαγητό! (μασάμε σωστά και ύστερα καταπίνουμε)
... σημαίνει 30 μέρες!
Άρα,
απομένουν 96 μέρες.....
Νο6
Μια ώρα τουλάχιστον για συζήτηση, μιας και ο άνθρωπος είναι κοινωνικό ον...!
-15 μέρες
Άρα,
απομένουν 85 μέρες....
Νο7
Ημέρες εξεταστικής... Τον χρόνο τουλάχιστον 35 μέρες....
Άρα,
απομένουν 46 μέρες....
Ν08
Γιορτές και αργίες!Περίπου 40 μέρες...
Άρα,
απομένουν 6 μέρες....
Νο9
Αρρωστιες... αντε 3 μερες..
Άρα,
απομένουν 3 μέρες...
Νο10
Ταινίες και επιμορφωτικές εκπομπές...Πάνε ακόμη 2 μέρες....
Άρα,
απομένει 1 μέρα.....
Νο11
Αυτή η μέρα είναι τα γενέθλιά σου...Πώς γίνεται να διαβάσεις αυτή την ημέρα???!!!
Άρα,
απομένουν 0 μέρες....





:a13: :a13: :a13:

DrBig
14/01/2011, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από aisxos
Δίκιο έχει πολλά μπορεί να κάνει ένας άνθρωπος σε 5 μέρες...Καλύτερα σου λέω εγω δεν θα αισθανθώ,δεν ξέρω εαν έχεις κάνει τριτοβάθμια εκπαίδευση να δεις τι εννοω΄΄δεν το λεω υποτιμητικα απλώς σου εξηγώ πως δεν είναι όλα με το διάβασμα.και την τιμιότητα και ναι στην Ελλαδά ζω.
όσο για τις πέντε μέρες εχω κάθε μέρα μάθημα και:
Δευτέρα γράφω html
Τρίτη τηλεπικοινωνιακα
Τεταρτη ασφάλεια δικτυων
Πέμπτη Επεξεργασία Σήματος..
Θα μου πεις το ήξερες απο πριν τα χριστούγεννα..Και θα σου πω..22 μέρες είχα κενό τις 20 δουλευα βράδυ..συν οι δουλειες μέσα στο σπίτι..
Δεν λεώ οτι είμαι δικαιολογημένος αλλά πρίν πεις κάτι να ξέρεις ότι μπορεί να παίζουν χιλιάδες λόγοι πριν γράψω σε ένα forum και ζητάω την βοήθεια κάποιου.Πόσο μάλλον η χώρα που ζώ και η δικαιοσύνη της και η αξιοκρατεία της.
Ελπιζω να μην σε κούρασα..


Δεν με κουρασες καθολου αλλα να ξερεις οτι η αξιοκρατια ξεκιναει απο κατω, οχι απο πανω. Αργοτερα θα σου παρει καποιος την δουλεια επειδη εχει μεσο. Αν δεν το εχεις χρησιμοποιησει εσυ ο ιδιος πρωτα, θα μπορεις τουλαχιστον να μην το δικαιολογησεις.

DrBig
14/01/2011, 17:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ρε παιδια αν μπορεις καποιος και εχει την διαθεση ας βοηθησει... :winka:
Απο εκει και περα δεν χρειαζεται κηρυγμα και πρασινα αλογα...:nono:

Φιλικα ετσι...:beer: :beer: :beer:


ευχαριστω που με επαναφερεις στην ταξη! :blush:

runnerakias
14/01/2011, 17:42
ρε φιλε εισαι 7ο εμαμηνο και αγχωνεσαι????τι να πουμε κιμεις που ειμαστε 10ο και εχουμε ακομα....και εννοειται οτι διαβαζουμε.λοιπον στο θεμα μας.εμεις στη σχολη δουλευουμε πολυ το matlab αλλα το χρηαιμοποιουμε για συστηματα αυτοματου ελεγχου,τοπο ριζων,ευσταθεια,διαγραμματα κτλπ.στο μαθημα ψηφιακη επεργασια σηματος που εχουμε(πιστευω να ειναι το τελευταιο εξαμηνο που το παιρνω)τα κανουμε με ενα προγραμμα dsp αλλα αν ψαχτεις στο ιντερνετ θα βρεις τις εντολες για ΨΕΣ στο matlab.απτα αρχεια που εχεις το conv ειναι η συνελιξη 2 σηματων(convolution)πχ στο dsp εμεις πληκυρολογουμε x_convolve και κανει ο ΗΥ την συνελιξη.delta ειναι η συναρτηση δελτα που ειναι μια μοναδιαια ωση και εχει τιμη (1)μονο στο 0.u ειναι η συναρτηση υ και εχει τιμες(1)απο το 0 μεχρι το απειρο.dfs πρεπει να ειναι η συχνοτητα για την οποια,απο εκει και πανω εχουμε επικαλυψη και πρεπει να χρησιμοποιησουμε φιλτρο για να κοψουμε συχνοτητες.frequency alising,γενικα απο ψες ρωτα οτι θες,ευχαριστως να βοηθησω,πανυως καλυτερα να τα μαθεις κιολας ωστε αργοτερα αν σου χρειαστουν να τα ξερεις.αν μπορεις επισυναψε υα αρχεια και τι ζηταει και μακαρι ναβγαλεις ακρη.κυριακη πρωι που δν δουλευω θα τα ριξω μια ματια

camen
14/01/2011, 17:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
ευχαριστω που με επαναφερεις στην ταξη! :blush:

Δεν ηταν επι προσωπικου το σχολειο :winka: :beer:

Απλα δεν προκειται να βγει κατι μεσα απο το κηρυγμα...Το παιδι ζητα κατι συγκεκριμενο και να μπορει καποιος ας βοηθησει...:beer: :wave2:

aisxos
14/01/2011, 17:49
52 Κυριακές τον χρόνο-->δουλέυω(σχεδόν)

Καλοκαιρινές διακοπες(απλα δεν υπάρχουν)-->δουλευω(και σε 2 δουλειες κάποιες φορές)

8 ώρες καθημερινού ύπνου-->εννοεις 4ωρα άντε 6ωρα.

Μια ώρα καθημερινού παιχνιδιο-->το παιχνίδι μου είναι οτι ασχολούμε με τους υπολογιστες...

2 ώρες καθημερινά για φαγητό!-->μαγειρεύω..μην προτρέχεται..το φαγητό στην λέσχη είναι χάλια

Μια ώρα τουλάχιστον για συζήτηση-->όπως και τώρα..(υπόψιν φτιάχνω html σελιδα ταυτόχρονα)

Ημέρες εξεταστικής...-->1 μήνας

Γιορτές και αργίες!-->δουλεία

Αρρωστιες...-->εσυ θα πήγαινες στην δουλεία σου?(δεν αναφέρομαι προσωπικά)

Ταινίες και επιμορφωτικές εκπομπές.-->Το μόνο σίγουρο!!

Αυτή η μέρα είναι τα γενέθλιά σου...-->δούλευα..και μάλλον θα δουλέυω

DrBig
14/01/2011, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Δεν ηταν επι προσωπικου το σχολειο :winka: :beer:

Απλα δεν προκειται να βγει κατι μεσα απο το κηρυγμα...Το παιδι ζητα κατι συγκεκριμενο και να μπορει καποιος ας βοηθησει...:beer: :wave2:


Νο προμπλεμο Καμεν. Ο καθενας εχει τα ευαισθητα του θεματακια! Αν καποιος ζητουσε να κρατησεις τσιλιες να κλεψει ενα μηχανακι [εδω βαζουμε δικαιολογιες] κατι αναλογο θα ελεγες κι εσυ. ;)

camen
14/01/2011, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Νο προμπλεμο Καμεν. Ο καθενας εχει τα ευαισθητα του θεματακια! Αν καποιος ζητουσε να κρατησεις τσιλιες να κλεψει ενα μηχανακι [εδω βαζουμε δικαιολογιες] κατι αναλογο θα ελεγες κι εσυ. ;)

Καταλαβαινω πολυ καλα τι λες και πιστευω καταλαβες και εσυ τι λεω...:winka: :beer: :wave2:

daz
14/01/2011, 17:56
Και εγώ κατάλαβα τι λέτε. Τον Ranerakia δεν κατάλαβα απόλυτα. :lol:

Φίλε aisxos μόνο μία είναι η λύση στο πρόβλημά σου.

Πάρε Vstrom. :beer:

aisxos
14/01/2011, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από runnerakias
ρε φιλε εισαι 7ο εμαμηνο και αγχωνεσαι????ματια
Ναι..δεν έχω σκοπό να μείνω περισσότερο..υπάρχουν και άλλα πράγματα να κάνουμε..
Τελος παντων..
Θα προσπαθήσω να τα βάλω..Πάντως τα προηγούμενα που μου είπες δεν έπιασα τίποτα..Όσο
εαν θα μου χρησιμεύσουν δεν νομίζω(το ελπιζω) γιατί δεν θα ακολουθήσω τέτοιο κλάδο.


camen thx!!Μια φορά σε πέτυχα (είδα) πάτρα....(νομίζω δηλαδη)..

DrBig
14/01/2011, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από aisxos
52 Κυριακές τον χρόνο-->δουλέυω(σχεδόν)

Καλοκαιρινές διακοπες(απλα δεν υπάρχουν)-->δουλευω(και σε 2 δουλειες κάποιες φορές)

8 ώρες καθημερινού ύπνου-->εννοεις 4ωρα άντε 6ωρα.

Μια ώρα καθημερινού παιχνιδιο-->το παιχνίδι μου είναι οτι ασχολούμε με τους υπολογιστες...

2 ώρες καθημερινά για φαγητό!-->μαγειρεύω..μην προτρέχεται..το φαγητό στην λέσχη είναι χάλια

Μια ώρα τουλάχιστον για συζήτηση-->όπως και τώρα..(υπόψιν φτιάχνω html σελιδα ταυτόχρονα)

Ημέρες εξεταστικής...-->1 μήνας

Γιορτές και αργίες!-->δουλεία

Αρρωστιες...-->εσυ θα πήγαινες στην δουλεία σου?(δεν αναφέρομαι προσωπικά)

Ταινίες και επιμορφωτικές εκπομπές.-->Το μόνο σίγουρο!!

Αυτή η μέρα είναι τα γενέθλιά σου...-->δούλευα..και μάλλον θα δουλέυω


Βρε συ!!!

Δηλαδη με αυτη την λογικη οποιος δεν εχει φραγκα και πρεπει να δουλευει για να σπουδαζει, θα πρεπει να παιρνει 'τσαμπα' το πτυχιο?

Σε συγχαιρω που δουλευεις σα φοιτητης, αλλα αυτο που αποκομιζεις απο αυτην την 'ταλαιπωρια' εχει να κανει με την διαπλαση του χαρακτηρα σου και τιποτε αλλο. Μην το πετας στα σκουπιδια λοιπον.

VANDA
14/01/2011, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από runnerakias
ρε φιλε εισαι 7ο εμαμηνο και αγχωνεσαι????τι να πουμε κιμεις που ειμαστε 10ο και εχουμε ακομα....και εννοειται οτι διαβαζουμε.λοιπον στο θεμα μας.εμεις στη σχολη δουλευουμε πολυ το matlab αλλα το χρηαιμοποιουμε για συστηματα αυτοματου ελεγχου,τοπο ριζων,ευσταθεια,διαγραμματα κτλπ.στο μαθημα ψηφιακη επεργασια σηματος που εχουμε(πιστευω να ειναι το τελευταιο εξαμηνο που το παιρνω)τα κανουμε με ενα προγραμμα dsp αλλα αν ψαχτεις στο ιντερνετ θα βρεις τις εντολες για ΨΕΣ στο matlab.απτα αρχεια που εχεις το conv ειναι η συνελιξη 2 σηματων(convolution)πχ στο dsp εμεις πληκυρολογουμε x_convolve και κανει ο ΗΥ την συνελιξη.delta ειναι η συναρτηση δελτα που ειναι μια μοναδιαια ωση και εχει τιμη (1)μονο στο 0.u ειναι η συναρτηση υ και εχει τιμες(1)απο το 0 μεχρι το απειρο.dfs πρεπει να ειναι η συχνοτητα για την οποια,απο εκει και πανω εχουμε επικαλυψη και πρεπει να χρησιμοποιησουμε φιλτρο για να κοψουμε συχνοτητες.frequency alising,γενικα απο ψες ρωτα οτι θες,ευχαριστως να βοηθησω,πανυως καλυτερα να τα μαθεις κιολας ωστε αργοτερα αν σου χρειαστουν να τα ξερεις.αν μπορεις επισυναψε υα αρχεια και τι ζηταει και μακαρι ναβγαλεις ακρη.κυριακη πρωι που δν δουλευω θα τα ριξω μια ματια



Έχει πολλή σημασία αν πατάς τα σωστά πλήκτρα όταν δουλεύεις matlab άραγε...

camen
14/01/2011, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από aisxos
Μια φορά σε πέτυχα (είδα) πάτρα....(νομίζω δηλαδη)..

:look: :look: :look: :look: :look:
Για στειλε πμ...

DrBig
14/01/2011, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Καταλαβαινω πολυ καλα τι λες και πιστευω καταλαβες και εσυ τι λεω...:winka: :beer: :wave2:

επειδη καταλαβα το συνεχιζω! :D

runnerakias
14/01/2011, 18:10
στο ματλαμπ εννοειται οτι εχει πολυ σημασια τι πατας,αλλα αν ειναι λαθος η εντολη σου λεει με κοκκινα γραμματα που ειναι το λαθος.κοιτα καιγω ως φοιτητης 2 δουλειες κανω ταυτοχρονα και σε καταλαβαινω απολυτα!!!!απλα καλο ειναι να μας μενει και καποια γνωση πανω σαυτα τα οποια σπουδαζουμε!!παντως οτι χρειαστεις ρωτα.αληθεια τι σχολη εισαι???daz απο σαλονικα εισαι ε???ολο βλεπω που κανονιζετε καφε-συναντηση σαββατο μεσημερι και θελω ναρθω αλλα δυστυχως καθε σαββατο δουλευω αλλα μπορει να τα πουμε καμια φορα κανα αιγινια....καμια κυριακη πρωι!!!!

aisxos
14/01/2011, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από runnerakias
απλα καλο ειναι να μας μενει και καποια γνωση πανω σαυτα τα οποια σπουδαζουμε!!
βρε 897+συμφωνω αλλα δεν ασχολούμε με το θέμα..καθόλου για αυτό ξεκίνησε όλη η ιστορία..
Πληροφορική & Τηλεπικοινωνιων.

Οτι θα είχε τόσο πέραση το συγκεκριμένο topic ουτε καν το φανταζόμουν..

runnerakias
14/01/2011, 18:24
λοιπον θα δω και οταν παω σπιτι αν εχω στο pc τιποτα βασικα αρχεια για ΨΕΣ και αν ειναι θα στα στειλω μπας και σε βοηθησω.μαγκες εγω χαιρεταω γιατι σχολαω σε λιγο και θελω να παω και λιγο εξω!!καλο βραδυ απο μενα και καλη συνεχεια!!

runnerakias
14/01/2011, 18:29
λοιπον θα δω και οταν παω σπιτι αν εχω στο pc τιποτα βασικα αρχεια για ΨΕΣ και αν ειναι θα στα στειλω μπας και σε βοηθησω.μαγκες εγω χαιρεταω γιατι σχολαω σε λιγο και θελω να παω και λιγο εξω!!καλο βραδυ απο μενα και καλη συνεχεια!!

daz
14/01/2011, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από runnerakias
daz απο σαλονικα εισαι ε???ολο βλεπω που κανονιζετε καφε-συναντηση σαββατο μεσημερι και θελω ναρθω αλλα δυστυχως καθε σαββατο δουλευω αλλα μπορει να τα πουμε καμια φορα κανα αιγινια....καμια κυριακη πρωι!!!!

Δώσε το παρόν σε κανένα θρεντάκι με τις ώρες-μέρες που μπορείς και τα υπόλοιπα θα έρθουν από μόνα τους. :winka:

aisxos
14/01/2011, 18:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από runnerakias
λοιπον θα δω και οταν παω σπιτι αν εχω στο pc τιποτα βασικα αρχεια για ΨΕΣ και αν ειναι θα στα στειλω μπας και σε βοηθησω.μαγκες εγω χαιρεταω γιατι σχολαω σε λιγο και θελω να παω και λιγο εξω!!καλο βραδυ απο μενα και καλη συνεχεια!!
Kαλό βράδυ!!Χίλια ευχαριστω!!

John Steed
15/01/2011, 04:15
Ωραία, το γυρίσαμε στο κύρηγμα......:rolleyes:

sergiosm
16/01/2011, 17:50
Αν σε βοηθά:

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ MATLAB

Το Υπολογιστικό Κέντρο (Υ/Κ) σε συνεργασία με την Εταιρεία MENTOR Hellas
διοργανώνει Εκπαιδευτικό σεμινάριο με τίτλο:
"Επεξεργασία σήματος και εικόνας με το MATLAB "
σύμφωνα με το συνημμένο πρόγραμμα.

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη, 19/1/11 και ώρες 9:30-13:30
στην Αίθουσα Τηλεκπαίδευσης του Κέντρου ΛΕΙτουργίας και Διαχείρισης ΔΙκτύου (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ.)
Κτήριο Πληροφορικής - Πανεπιστημιούπολη.

Για την συμμετοχή σας παρακαλούμε επικοινωνείστε με τον:
τηλ. 210-727 5620

aisxos
17/01/2011, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Αν σε βοηθά:

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ MATLAB

Το Υπολογιστικό Κέντρο (Υ/Κ) σε συνεργασία με την Εταιρεία MENTOR Hellas
διοργανώνει Εκπαιδευτικό σεμινάριο με τίτλο:
"Επεξεργασία σήματος και εικόνας με το MATLAB "
σύμφωνα με το συνημμένο πρόγραμμα.

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη, 19/1/11 και ώρες 9:30-13:30
στην Αίθουσα Τηλεκπαίδευσης του Κέντρου ΛΕΙτουργίας και Διαχείρισης ΔΙκτύου (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ.)
Κτήριο Πληροφορικής - Πανεπιστημιούπολη.

Για την συμμετοχή σας παρακαλούμε επικοινωνείστε με τον:
τηλ. 210-727 5620
Χίλια ευχαριστώ για το search άλλα αυτό είναι αθήνα
συν οτι την επόμενη μέρα γράφω...
Πράγματι πολυ καλό θα ηταν εαν μπορούσα να παώ.
Και παλι ευχαριστώ.προσπαθώ να το παλέψω λιγάκι το θέμα.