PDA

View Full Version : Πρόβλημα με οικιακό ασύρματο δίκτυο



el_hymador
14/01/2011, 05:22
Να ρίξω μια ερώτησης...

Τώρα που κατέβηκα στο χωριό, αγόρασα ένα ασύρματο router της sisco, για να κάνω την εξής σύνδεση:

ένα desktop στο οποίο η σύνδεση γίνεται ενσύρματα με το router και ένα laptop και άλλο ένα desktop τα οποία λειτορυγούν ασύρματα.

Η εγκατάσταση του router έγινε μια χαρά και την πρώτη ημέρα τα πράγματα πήγαιναν ρολόι για όλους και για όλα. Από τη δεύτερη ημέρα όμως το desktop που είναι συνδεδεμένο ασύρματα άρχισε τα νερά, δείχνει να είναι συνδεδεμένο αλλά κολλάει απίστευτα στο διαδίκτυο και αναγκάζομαι να κάνω συνεχώς αποσυνδέσεις και επανσυνδέσεις μέχρι που να ισιώσει, χωρίς ποτέ όμως να είναι σταθερό στην απόδοση του (στο διαδίκτυο εννοώ).


Χρήσιμες πληροφορίες:

-Το σήμα στo desktop είναι χαμηλό εώς πολύ χαμηλό, αλλά αυτό δεν φάνηκε να αποτελεί πρόβλημα την πρώτη ημέρα που δούλευε γ@μιοντας!

-Το δίκτυο είναι κλειδωμενο

-Το configuration του δικτύου έγινε με το software του router και όχι μέσα από τα windows. Στη σχετική καρτέλα στον πίνακα ελέγχου, μου βγάζει το μήνυμα που έχω επισυνάψει:


220887

BLACKGAS
14/01/2011, 05:27
Έχεις ορίσει κανένα υπολογιστή ως server?

el_hymador
14/01/2011, 05:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Έχεις ορίσει κανένα υπολογιστή ως server?

εεε...οχι...:sick:

πρεπει ε;:blush:

sniper
14/01/2011, 05:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Έχεις ορίσει κανένα υπολογιστή ως server?

Γιατί να κάνει κάτι τέτοιο;

Δεν έχει στήσει LAN... access στον ρουτερ θέλει...

sniper
14/01/2011, 05:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
....

-Το configuration του δικτύου έγινε με το software του router και όχι μέσα από τα windows. Στη σχετική καρτέλα στον πίνακα ελέγχου, μου βγάζει το μήνυμα που έχω επισυνάψει:


Λογικό είναι να τρως πόρτα απο τα Windows.

el_hymador
14/01/2011, 05:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Γιατί να κάνει κάτι τέτοιο;

Δεν έχει στήσει LAN... access στον ρουτερ θέλει...


Ναι αυτό, δεν με ενδιαφέρει να κάνω εκτυπώσεις ή να ανταλάσσω αρχεία μεταξύ των υπολογιστών, απλώς να επικοινωνούν όλοι με το router.

Εχετλαίος
14/01/2011, 05:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Λογικό είναι να τρως πόρτα απο τα Windows.

Μα και εγώ μέσα από το router cd έκανα config και όλα καλά
:confused:

Dimos35
14/01/2011, 05:38
Αρχικά καλή επιτυχία στη νέα αρχή που τόλμησες φεύγοντας απ' την Αθήνα.

Θα ακούσεις διάφορες γνώμες και πράγματι τα ενδεχόμενα είναι πολλά.

Αν ήμουν στη θέση σου και ίσχυαν τα παρακάτω:
1) To λαπτοπ έχει κανονική σύνδεση χωρίς προβλήματα,
2) Η ασύρματη σύνδεση του desktop γίνεται με USB stick,

...πρώτα πρώτα θα κοίταζα να αλλάξω το στικάκι αυτό με ασύρματη κάρτα δικτύου μέσα στον πύργο του PC.

Καλά ξεμπερδέματα.
:beer:

el_hymador
14/01/2011, 05:38
Μπορεί να μου χουν κάνει μάγια...:look:

el_hymador
14/01/2011, 05:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dimos35
Αρχικά καλή επιτυχία στη νέα αρχή που τόλμησες φεύγοντας απ' την Αθήνα.

Θα ακούσεις διάφορες γνώμες και πράγματι τα ενδεχόμενα είναι πολλά.

Αν ήμουν στη θέση σου και ίσχυαν τα παρακάτω:
1) To λαπτοπ έχει κανονική σύνδεση χωρίς προβλήματα,
2) Η ασύρματη σύνδεση του desktop γίνεται με USB stick,

...πρώτα πρώτα θα κοίταζα να αλλάξω το στικάκι αυτό με ασύρματη κάρτα δικτύου μέσα στον πύργο του PC.

Καλά ξεμπερδέματα.
:beer:

Ναι με stick γίνεται, λες να φταίει αυτό;

Dimos35
14/01/2011, 05:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Ναι με stick γίνεται, λες να φταίει αυτό;

Θα είμαι όσο πιο αναλυτικός μπορώ.







Ναι.-

THEOD
14/01/2011, 05:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Ναι με stick γίνεται, λες να φταίει αυτό;

Πάρε μια pci κάρτα να βρεις την υγειά σου... :wave2:

el_hymador
14/01/2011, 05:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dimos35
Θα είμαι όσο πιο αναλυτικός μπορώ.







Ναι.-


Αν μπορεις να τα λες πιο απλα, γιατι δεν καταλαβαινω :D

Εχεις καποια προταση για συγκεκριμενη καρτα;

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Networking-Adapters.htm

Dimos35
14/01/2011, 06:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Αν μπορεις να τα λες πιο απλα, γιατι δεν καταλαβαινω :D

Εχεις καποια προταση για συγκεκριμενη καρτα;

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Networking-Adapters.htm

Από αυτές που έβαλες μια και δεν είμαι ειδικός θα διάλεγα (με την αξιόπιστη μέθοδο του αμπεμπαμπλόμ) μία από την 2η ή 3η. (η πρώτη δεν είναι wireless).

Ξαναλέω δεν έχω καμία σχέση με δίκτυα, απλά παθών είμαι (άμα θες σου χαρίζω ένα στικάκι που έκανε τις ίδιες παπαριές). :wave2:

camen
14/01/2011, 06:28
Καταρχας ειναι Cisco,οχι Sisco :winka:

Κατα δευτερον,ποσο μακρυα ειναι το desktop απο το router και εχει πολυ χαμηλο σημα?!:look:
Τα 2 λαπτοπ αν καταλαβα καλα δουλευουν κομπλε!?

Panoskl
14/01/2011, 06:31
Κι εγώ έχω πρόβλημα σε desktop που συνδέεται σε WiFi με στικάκι ...

Επίσης στην αρχή έπαιζε μια χαρά και μετά, από αρκετό καιρό όμως, αρχίσανε τα προβλήματα.

Τώρα πιά θέλει 3-4 disconnect-connect για να έχεις σύνδεση και μετά από καμιά ώρα μία από τα ίδια.

Για την οθονιά που έβαλες, κάποιο προγραμματάκι για την διαχείριση του ασύρματου δικτύου πρέπει να εγκαθιστά το CD εγκατάστασης που έχει το στικάκι. Για το λόγο αυτό, το αντίστοιχο πρόγραμμα διαχείρισης των Windows βγαίνει εκτός. Λογικό γιατί αλλοιώς θα γινόταν της τρελής.

vaska
14/01/2011, 06:37
Κοίταξε το firewall στο desktop. Πιθανά αν έχεις antivirus που έχει και firewall να μπλοκάρει την επικοινωνία στο διαδίκτυο.

manhunter
14/01/2011, 06:40
Bασικα, απεγκατέστησε το sw που έβαλες απο το CD του Linksys (Mάλλον Linksys by Cisco είναι..)
Ξανα τρέξε το wizard των windows (αλήθεια, ποια windows έχεις?), και θα βρει το ασύρματο.
Επέλεξε το να συνδέεται εκεί πάντα αυτόματα.

Μετά, αν δε σιάξει, πάρε καρτούλα δικτύου, και πέτα τα stickάκια.


:wave2:

sniper
14/01/2011, 06:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Κοίταξε το firewall στο desktop. Πιθανά αν έχεις antivirus που έχει και firewall να μπλοκάρει την επικοινωνία στο διαδίκτυο.

Γίναμε όλοι ειδικοί.... :bawl: :lol:

vaska
14/01/2011, 06:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Γίναμε όλοι ειδικοί.... :bawl: :lol:


Κοίτα να δεις τώρα παλεύω να μάθω, αλλά έχω και την ΠΕΡΑΣΣΥ του Στέλιου που μου έχει πάρει τα μυαλά και δεν προλαβαίνω να καλοδιαβάσω. Αλλά που θα πάει θα μάθω.

:cry: :cry:

Elesun
14/01/2011, 06:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Κοίταξε το firewall στο desktop. Πιθανά αν έχεις antivirus που έχει και firewall να μπλοκάρει την επικοινωνία στο διαδίκτυο.

Αν είχε πρόβλημα με το firewall δεν θα μπορούσε να συνδεθεί καθόλου. Εδώ λέει ότι μετά από 2-3 αποσυνδέσεις επανέρχεται και δουλεύει για λίγο.
Η κάρτα wlan σε usb stick δεν είναι απαραίτητα το πρόβλημα. el_hymador, πριν αρχίζεις να αγοράζεις άλλες κάρτες, δοκίμασε να βάλεις μια επέκταση καλωδίου usb (όχι παραπάνω από 2 μέτρα) ώστε να σηκώσεις την κάρτα πιο ψηλά και να την φέρεις σε όσο το δυνατόν καλύτερη θέση ως προς το router σου. Ή εναλλακτικά δοκίμασε να αλλάξεις θέση στο ρουτερ. Επίσης δες στις επιλογές του Cisco μήπως υπάρχει κάτι σχετικό με την ισχύ του σήματος. Σε πολλά router μπορείς να τη ρυθμίσεις. Αύξησε την και δες καταρχάς αν υπάρχει βελτίωση στην ποιότητα του σήματος.
Αν όλα αυτά δεν βοηθήσουν, δοκίμασε να απεγκαταστήσεις το βοηθητικό πρόγραμμα της κάρτας δικτύου σου (όχι όμως τους drivers) και δοκίμασε να κάνεις τη σύνδεση με το πρόγραμμα των windows.


:wave2:

vaska
14/01/2011, 06:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elesun
Αν είχε πρόβλημα με το firewall δεν θα μπορούσε να συνδεθεί καθόλου. Εδώ λέει ότι μετά από 2-3 αποσυνδέσεις επανέρχεται και δουλεύει για λίγο.
Η κάρτα wlan σε usb stick δεν είναι απαραίτητα το πρόβλημα. el_hymador, πριν αρχίζεις να αγοράζεις άλλες κάρτες, δοκίμασε να βάλεις μια επέκταση καλωδίου usb (όχι παραπάνω από 2 μέτρα) ώστε να σηκώσεις την κάρτα πιο ψηλά και να την φέρεις σε όσο το δυνατόν καλύτερη θέση ως προς το router σου. Ή εναλλακτικά δοκίμασε να αλλάξεις θέση στο ρουτερ. Επίσης δες στις επιλογές του Cisco μήπως υπάρχει κάτι σχετικό με την ισχύ του σήματος. Σε πολλά router μπορείς να τη ρυθμίσεις. Αύξησε την και δες αν υπάρχει καταρχάς βελτίωση στην ποιότητα του σήματος.
Αν όλα αυτά δεν βοηθήσουν, δοκίμασε να απεγκαταστήσεις το βοηθητικό πρόγραμμα της κάρτας δικτύου σου (όχι όμως τους drivers) και δοκίμασε να κάνεις τη σύνδεση με το πρόγραμμα των windows.


:wave2:

Είπα κι εγώ τη μαλακία μου, να με συγχωρείτε.

:D :D

borbos
14/01/2011, 06:56
αν είσαι καλός με χειροτεχνία φτιάξε αυτό. στην ουσία θα κατευθύνεις το σήμα και δεν θα εκπέμπει σε ομόκεντρους κύκλους.

κόψε το περίγραμμα ντύσετε με αλουμινόχαρτο και θα δεις ότι θα έχεις φτιάξει ένα μίνι πιάτο... "σούβλισε το" στην κεραία σου και είσαι οκ. γυρισε το προς το pc.

πες μας αν έπαιξε...


220984

sniper
14/01/2011, 06:56
E αφού όλοι έχουν και μια λύση....

Κάνε κι ένα ευχέλαιο...

el_hymador
14/01/2011, 07:05
Παρείγειλα μια κάρτα pci και θα την φυτέψω στον υπολογιστή. Δυστυχώς το router πολύ δύσκολα αλλάζει θέση απο εκεί που είναι εγκατεστημένο.

anyway, σας ευχαριστώ όλους για τις απαντπήσεις και την βοήθεια σας :wave2:

βέβαια βάση της ασχετοσύνης μου, το σίγουριο είναι ότι θα χρειαστώ και άλλη βοήθεια οσονούπω ότα θα έρθει η κάρτα...:lol: :wave2:

sniper
14/01/2011, 07:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
..... Δυστυχώς το router πολύ δύσκολα αλλάζει θέση απο εκεί που είναι εγκατεστημένο.

....


Παιζουν κι ενισχυτές σήματος....

Elesun
14/01/2011, 07:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Παιζουν κι ενισχυτές σήματος....

...και κεραίες με μεγαλύτερη απολαβή.

webassasin
14/01/2011, 08:01
ποσο μακρια ειναι το ρουτερ ειπαμε?
μαλλον το στικακι φταιει,μπορει ολα να ειναι σωστα κ απλα αυτο να κανει τα δικα του.
μηπως εχει καποιο λογισμικο το ιδιο το στικακι?

el_hymador
14/01/2011, 08:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
ποσο μακρια ειναι το ρουτερ ειπαμε?
μαλλον το στικακι φταιει,μπορει ολα να ειναι σωστα κ απλα αυτο να κανει τα δικα του.
μηπως εχει καποιο λογισμικο το ιδιο το στικακι?

To στικάκι είχε δικό του λογισμικό, απλά μου κάνει εντύπωση που το laptop που βρίσκεται στην ίδια απόσταση με το desktop, δουλέυει μια χαρά και με σήμα καμπάνα, ενώ το desktop σέρνεται και δείχνει σήμα από low μέχρι very low...

αυτό είναι ενα σχεδιάγραμμα που δείχνει τη διάταξη του οικιακοί δικτύου:


221042

lamoun
14/01/2011, 08:26
Για αρχή κάνε AYTO (http://www1bpt.bridgeport.edu/ubnet/sw2/index.html) (Παράγραφος "Using Windows XP or Windows VISTA to configure your wireless adapter") και δες τι παίζει.

ΕΔΙΤ: εννοώ το tick στο "Use Windows to configure my wireless network settings" και από εκεί και πέρα κανονικά συνδέσου με το σύστημα των windows

andgeo
14/01/2011, 08:28
Λοιπόν απο τα λίγα που μπορώ να καταλάβω και χωρίς να έχω ψάξει την αναφορά που σου έχει δώσει στο Windows.com (συνήθως είναι μαλακία αλλά για να λέμε) σε περιπτώσεις κάτι τέτοιο συμβαίνουν τα εξής : 1. Η κάρτα δικτύου σου έρχεται με software κάποιο utility που αναλαβάνει να κανει την σύνδεση σε όποιο διαθέσιμο δίκτυο υπάρχει και 2. το ίδιο ακριβώς προσπαθούν να κάνουν και τα windows και εκεί αρχίζουν τα προβλήματα . Πήγαινε στα properties της κάρτας δικτύου (ασύρματης wifi κι ετσ ...) και βρες μια επίλογή που γράφει "Let Windows manage wireless connections" , τίκαρε τη και ξαναξεκίνα την διαδικασία ...
Επίσης μην αφήνεις να πέρνουν τυχαία ip από το ip pool του DHCP server του router αλλά δώσε σταθερές και διαφορετικές ip για κάθε συυσκευή στο δίκτυο σου ...
Αυτά και εύχομαι να βγάλεις άκρη και ο Θεός μαζί σου !!!

Gandalf dr685sm
14/01/2011, 08:28
Δεν είναι μόνο το μήκος της απόστασης αλλά και το τι μεσολαβεί ανάμεσα (π.χ πέτρα, ξύλο, διάδρομος, πόρτες, ασύρματα τηλέφωνα, φούρνοι μικροκυμάτων κτλ κτλ.) Στο σχεδιάγραμα που έβαλες φαίνεται σαν να έχει πιο πολλά εμπόδια (τοίχους , διαδρόμους κτλ. ) η σύνδεση μεταξύ των δύο desktop. Έτσι έχει πιο πολλές παραμορφώσεις και "απορροφήσεις" το σήμα που δίνει η κάρτα σου στο ασύρματο desktop παρά στο laptop.. Το ιδανικό θα ήταν το ασύρματο router να το τοποθετούσες στον διάδρομο που φαίνεται στο σχέδιο έτσι ώστε να κάλυπτε όλο το πλάτος του χώρου που δείχνεις στο σχέδιο και να έχει τις μισές "απώλειες" σε ισχύ σήματος.

webassasin
14/01/2011, 08:32
μαλλον το στικακι δεν ειναι και απο τα καλυτερα γενικως.
κανε αυτο που ειπε ο πιο πανω,γιατι μαλλον μπερδευεται επειδη δουλευει και το λογισμικο του στικ και των windows.

Gandalf dr685sm
14/01/2011, 08:35
ωπ.. .sorry .. τώρα το είδα οτι δεν μπορεί να κουνηθεί το router...

Σε αυτή την περίπτωση μπορείς είτε να χρησιμοποιήσεις αναμεταδότη σήματος που θα ενισχύσει το σήμα , (οχι τρελά πράγματα αλλά θα κάνει δουλειά)...

http://www.google.com/products/catalog?hl=en&client=safari&rls=en&q=linksys+repeater&um=1&ie=UTF-8&cid=5872740843227684656&ei=4UgwTYjjBYPMhAf00MnuCw&sa=X&oi=product_catalog_result&ct=result&resnum=3&ved=0CCYQ8wIwAg#ps-sellers

Είτε το πιο λογικό και εύκολο... να πάρεις αυτά για να φτιάξεις δίκτυο μέσα απο τις πρίζες ρεύματος του σπιτιού σου...

http://www.solwise.co.uk/net-powerline.htm

Αποφεύγοντας απώλειες σήματος, καλώδια και τα συναφή. Το μόνο που μπορεί να έχεις πρόβλημα είναι σε διακοπή ρεύματος όπου φυσικά δεν θα παίζουν και πολλά άλλα..:lol:

sniper
14/01/2011, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
μαλλον το στικακι δεν ειναι και απο τα καλυτερα γενικως.
κανε αυτο που ειπε ο πιο πανω,γιατι μαλλον μπερδευεται επειδη δουλευει και το λογισμικο του στικ και των windows.

Μην λέτε ότι θέλετε..... χρόνια ΔΕΝ χρησιμοποιώ τα Win για την διαχείρηση του wireless χωρίς πρόβλημα....

webassasin
14/01/2011, 08:36
εσυ εισαι τυχερος μαλλον και σου δουλευει.

andgeo
14/01/2011, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μην λέτε ότι θέλετε..... χρόνια ΔΕΝ χρησιμοποιώ τα Win για την διαχείρηση του wireless χωρίς πρόβλημα....
Καλά .

sniper
14/01/2011, 08:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
εσυ εισαι τυχερος μαλλον και σου δουλευει.

Ναι εγώ και τα 200 άτομα της εταιρείας! :bawl: :bawl: :bawl: :lol:

andgeo
14/01/2011, 08:43
Για τους υπόλοιπους 199 δεν βάζεις και το χέρι σου στη φωτιά ...

webassasin
14/01/2011, 08:43
εγω παλι εχω συναντησει πολλες φορες αυτο το προβλημα και η λυση ηταν αυτη.
μ αρεσουν ομως τετοια σχολια,
μη λετε οτι θελετε κ τετοια.

sniper
14/01/2011, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
Για τους υπόλοιπους 199 δεν βάζεις και το χέρι σου στη φωτιά ...

Επίτρεψέ μου να ξέρω... :winka:

andgeo
14/01/2011, 08:46
Κι εμένα τι είναι καλύτερο :winka:

turogalos
14/01/2011, 08:51
Πριν αγόραζες οτιδήποτε, θα μπορούσες να δοκιμάσεις το usb ασύρματο στον φορητό με το ενσωματομένο κλειστό και στο ίδιο σημείο. Αν και εκεί είχες τα ίδια προβλήματα, τότε θα έφταιγε η συσκευή. Μπορεί απλά να ήθελε μια καλύτερη/εξωτερική κεραία αν το είχες συνδέσει σε θύρα USB πίσω από τον επιτραπέζιο. Ή με επέκταση καλωδίου USB να ήταν πάνω στο τραπεζάκι.

vaska
14/01/2011, 09:13
όταν με το καλό τελειώσουν οι ιδέες και στερέψουν οι γνώμες στείλε πμ να σου στείλω το τηλέφωνό μου να το σιάξουμε. Που θα πάει θα μάθω κι εγώ από wifi (στου κασίδη το κεφάλι είναι η αλήθεια, αλλά θα μάθω).

Διαθέσιμος από 17:30. Καλό μεζμέρ, πάω για νάνι.

:wave2: :wave2:

sek
15/01/2011, 01:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Δεν είναι μόνο το μήκος της απόστασης αλλά και το τι μεσολαβεί ανάμεσα (π.χ πέτρα, ξύλο, διάδρομος, πόρτες, ασύρματα τηλέφωνα, φούρνοι μικροκυμάτων κτλ κτλ.) Στο σχεδιάγραμα που έβαλες φαίνεται σαν να έχει πιο πολλά εμπόδια (τοίχους , διαδρόμους κτλ. ) η σύνδεση μεταξύ των δύο desktop. Έτσι έχει πιο πολλές παραμορφώσεις και "απορροφήσεις" το σήμα που δίνει η κάρτα σου στο ασύρματο desktop παρά στο laptop.. Το ιδανικό θα ήταν το ασύρματο router να το τοποθετούσες στον διάδρομο που φαίνεται στο σχέδιο έτσι ώστε να κάλυπτε όλο το πλάτος του χώρου που δείχνεις στο σχέδιο και να έχει τις μισές "απώλειες" σε ισχύ σήματος.

Σωστός o Gandalf! εκεί που είναι το desktop δύσκολα θα βρεις σήμα. Εγκατέστησε την εφαρμογή netstumbler στο desktop και μέτρα το σήμα του ρούτερ.

Για να χρησιμοποιήσεις τα windows για την ρύθμιση του ασύρματου:

control panel > network connections > wireless connection > right click > properties > καρτέλα wireless networks >
τσεκάρεις το box 'Use Windows to configure my wireless network settings'


221123

el_hymador
15/01/2011, 11:51
Eγκατέστησα μια PCI κάρτα της Crypto (AirData 150) και όλα δουλεύουν άριστα...(μέχρι στιγμής βέβαια γιατί ποτέ δεν ξέρεις με αυτές τις μ@λ@κίες)...


Anyway, ευχαριστώ όλους όσους βοήθησαν
:wave2:

Για την ιστορία, οι μετρήσεις που παίρνω από το software της κάρτας είναι αυτές:


221176

Allst@rf
15/01/2011, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Μπορεί να μου χουν κάνει μάγια...:look:

λες να είναι η φραγκοσυριανη;

el_hymador
15/01/2011, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
λες να είναι η φραγκοσυριανη;

οχι, ειναι η μαγια η μελισσα...:D

αυριο παιζει να παμε για κανα καφε μετα της συμβιας, αν εισαι (η ειστε ολο το κορινθιακο team) μεσα, drop me a μασαζ...:wave2:

υ.γ. δεν εχω μηχανη θα ερθω με τουτουνι.

Allst@rf
15/01/2011, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
οχι, ειναι η μαγια η μελισσα...:D

αυριο παιζει να παμε για κανα καφε μετα της συμβιας, αν εισαι (η ειστε ολο το κορινθιακο team) μεσα, drop me a μασαζ...:wave2:

υ.γ. δεν εχω μηχανη θα ερθω με τουτουνι.

μέσα...

Διάβασε φάση...

Χθες με παίρνει ο φάνης(Guzzistas) τηλέφωνο να πάμε για καφέ...κατεβαίνω κόρινθο για κάτι δουλειές και μετά από καμία ώρα τον παίρνω τηλ να δω που είναι...
Μου λέει "είμαστε εκεί"...
Στην αρχή σκέφτηκα την μαρίνα του ,ως συνήθως...στο δρόμο για την καφετέρια ,σκεφτόμουν ότι ο φάνης είναι κοινωνικό άτομο και αρκετά επικοινωνιακός...και μου ρθε φλας...
Να δεις λέω ο αλεπούδιαρης θα έχει επικοινωνήσει με τον χύμαδορ και θα πίνουν μαζί καφέ...τελικά ήταν με την Μαρίνα του...

Δικα μου;:lol:

el_hymador
15/01/2011, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
μέσα...

Διάβασε φάση...

Χθες με παίρνει ο φάνης(Guzzistas) τηλέφωνο να πάμε για καφέ...κατεβαίνω κόρινθο για κάτι δουλειές και μετά από καμία ώρα τον παίρνω τηλ να δω που είναι...
Μου λέει "είμαστε εκεί"...
Στην αρχή σκέφτηκα την μαρίνα του ,ως συνήθως...στο δρόμο για την καφετέρια ,σκεφτόμουν ότι ο φάνης είναι κοινωνικό άτομο και αρκετά επικοινωνιακός...και μου ρθε φλας...
Να δεις λέω ο αλεπούδιαρης θα έχει επικοινωνήσει με τον χύμαδορ και θα πίνουν μαζί καφέ...τελικά ήταν με την Μαρίνα του...

Δικα μου;:lol:

Οκ, σου στελνω με π.μ. το τηλεφωνο μου, στειλε μου και εσυ το δικο σου αν θες :wave2:

el_hymador
15/01/2011, 14:31
Κώστα, είναι γεμάτος ο φάκελος σου στα μηνύματα. :wave2:

Allst@rf
15/01/2011, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Κώστα, είναι γεμάτος ο φάκελος σου στα μηνύματα. :wave2:


:bigcry: :bigcry: :bigcry:

στειλε...