PDA

View Full Version : Sos Σαβουρα



DeusEx
16/01/2011, 09:35
Χθες το βραδυ Σαββατο, κατα τις 04.00 - 05.00 τα ξημερωματα επειτα απο βραδυνη εξοδο γυρνουσα σπιτι.

Ειχε βρεξει αρκετα, και καθως περνουσα μπροστα απο τα ικεα πριν την πετρου ραλλη, ενιωσα ενα κοπανημα (μαλλον σε λακουβα καλυμμενη απο νερο) και για το ποτε βρεθηκα κατω ουτε που το καταλαβα ...

Ημουν νυφαλιος, και πηγαινα με λιγα χλμ 50-60 κμ/α το πολυ, στην δεξια λωριδα για να κανω κ χωρο στα κουτια που τρεχανε ...

Η μηχανη επεσε απο την αριστερη της πλευρα, το μανιταρι (ανθρακονηματινο απο το νετ) εκανε φτερα, με αποτελεσμα να χτυπησει το αριστερο καπακι κινητηρα κ να ανοιξει μια μικρη σχισμη απο οπου εχανε λαδι ... επισης,εσπασε το αριστερο πλα'ι'νο πλαστικο καπακι.

Εγω εφερα μερικες τουμπες, κ σταματησα αρκετα μετρα πιο κατω μιας κ η τριβη του δρομου ηταν ελαχιστη..

Χτυπημενο κ πρισμενο το αριστερο μου γονατο με μικρη πληγη, κ κατι μολωπες ανευ σημασιας. (γαντια,κρανος,μπουφαν εννοουνται)
Αφου ξεπερασα το σοκ, την εσπρωξα μεχρι το σπιτι μου, μερικα χλμ. πιο κατω κοντα στην πλ ελευθεριας στον κορυδαλλο για οσους ξερουν.

Μπορει καποιος να μου συστησει ενα μαγαζι που να φερνει ανταλλακτικα εδω κοντα στον κορυδαλλο για να παραγγειλω??????!!!!!!!!!!!!Τα χρειαζομαι αμεσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΥΣ1: Καποιος εκει πανω με εφτυσε καταμουτρα... προχθες απολυθηκα απο την δουλεια μου επειτα απο 2 χρονια, λογω περικοπων.

ΥΣ2: Ενα παιδι με αυτοκινητο που ειδε ολο το σκηνικο κ σταματησε για να βοηθησει να σηκωσουμε την μηχανη, με ρωτησε : "ο ταριφας σε εσπρωξε???"

Η αληθεια ειναι οτι ακολουθουσε ενας ταριφας κολλητα, αλλα θελω να πιστευω οτι δεν ηταν αυτος το τρανταγμα που αισθανθηκα πριν βρεθω κατω ...

Panos1313
16/01/2011, 09:58
Ετσι οπως το περιεγραφεις παντως ειναι οντως πολυ πιθανο το σεναριο να επεσε ο μπροστινος τροχος πανω σε λακουβα με πολυ νερο, να μην βρηκε προσφυση και μετα να ακολουθησε οτι ακολουθησε.

Τωρα να σε βοηθησω σε αυτο που ρωτας δεν ξερω, αλλα αν τα χρηματα ειναι θεμα (αφου απολυθηκες) θα μπορουσες να κοιταξες και ebay η car.gr για ανταλλακτικα (βασικα μεσω car.gr πιθανως να ειναι πιο γρηγορα απο καποιο μαγαζι/εμπορο)

Λυπαμαι και για τα 2 ασχημα συμβαντα αλλα δυστυχως ετσι ειναι η ζωη καμια φορα :X Move on...

devil's animal
16/01/2011, 10:02
αρχικα, περαστικα σου...

μετεπειτα, ανταλλακτικα θα βρεις αλλα θελει ψαξιμο για να βρεις κατι φθηνο απο Ελλαδα..
αν δεν τα βιαζεσαι, e-bay και παλι e-bay...
:beer: :beer: :beer: :beer:

John Steed
16/01/2011, 10:03
Περαστικά και καλή ανάρρωση σου εύχομαι, σημαντικό το ότι ήσουν προβλέψιμος και τη γλύτωσες με λίγα!

:wave2:

mikes
16/01/2011, 10:09
περαστικα και ποτε ξανα φιλε! τι μηχανακι εχεις?
δε πας μια βολτα στο motofox στη γρηγοριου λαμπρακη? (αμεσως μετα το φαναρι της προοδευτικης οπως ανεβαινεις! και ο κωστας και ο στεφανος πολυ καλα παιδια και οι τιμες πολυ καλες! αν θες γνησια ειναι και ο νομικος πιο πανω! (και αυτο πολυ καλο μαγαζι, αλλα απο τιμες δεν ξερω)

Cpt. Haddock
16/01/2011, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos1313
[...] η car.gr για ανταλλακτικα (βασικα μεσω car.gr πιθανως να ειναι πιο γρηγορα απο καποιο μαγαζι/εμπορο).

και πιθανοτατα κλεμμενα :wacko:

jpag
16/01/2011, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
ενιωσα ενα κοπανημα (μαλλον σε λακουβα καλυμμενη απο νερο) και για το ποτε βρεθηκα κατω ουτε που το καταλαβα ...



ετυχε να εχω ραντεβου με καποιο φιλο στην εισοδο τoυ mediamarkt σημερα
αν θυμαμαι καλα ειναι κολητα με το ικεα και μετα φυγαμε απο τον παραδρομο που λες οτι επεσες
δεν θυμαμαι να χει καμια λακουβα εκει ικανη να σε ριξει εστω και καλημενη με νερα
τον αριθμο του ταριφα μπας και τον εχει παρει το παλικαρι που σε βοηθησε?
ο ταριφας αφου ηταν πισω σου λογικα θα σε ειδε που επεσες
δεν σταματησε να βοηθησει????

notakos600
16/01/2011, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
και πιθανοτατα κλεμμενα :wacko:

:beer: :beer:

mikes
16/01/2011, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpag
ετυχε να εχω ραντεβου με καποιο φιλο στην εισοδο τoυ mediamarkt σημερα
αν θυμαμαι καλα ειναι κολητα με το ικεα και μετα φυγαμε απο τον παραδρομο που λες οτι επεσες
δεν θυμαμαι να χει καμια λακουβα εκει ικανη να σε ριξει εστω και καλημενη με νερα
τον αριθμο του ταριφα μπας και τον εχει παρει το παλικαρι που σε βοηθησε?
ο ταριφας αφου ηταν πισω σου λογικα θα σε ειδε που επεσες
δεν σταματησε να βοηθησει???? καμια σχεση! το media markt ειναι απο την αλλη μερια του φαναριου, σχεδον 500 μετρα πιο περα απο το ικεα! και ναι μπροστα απο το ικεα ειναι λιγο σκατα ο δρομος!

TROOPER
16/01/2011, 11:03
οχι ρε φιλε!!!

εσπρωχνες απο ικεα μεχρι ελευθεριας!!!:eyepop:

τελος παντων το θεμα ειναι οτι δεν επαθες τπτ σοβαρο.περαστικα για τη ψιλοζημια.
τωρα για ανταλακτικα μπορεις να ρωτησεις στον μουρατη.

ποτε ξανα ευχομαι :wave2:

DeusEx
16/01/2011, 11:35
Ευχαριστω κατ'αρχας για τα καλα λογια,

Τα ανταλλακτικα τα βιαζομαι παρα πολυ, γιατι fz6 μου ειναι το μοναδικο μου μεσω μεταφορας κ ειδικα αυτην την δυσκολη στιγμη το εχω αναγκη για να τρεχω για βιογραφικα, συνεντευξεις κτλ οποτε δεν ψαχνω για ebay (ασε που εχει λειξει κ ο λογαριασμος μου)

car.gr που εριξα μια ματια, βρηκα μονο ενα ασημενιο καπακι, ενω το δικο μου ειναι μαυρο.

Οπως ειπε και ο mike.giann , ο δρομος δεν ειναι αυτος του media markt. Ειναι ο παραδρομος του κηφισου, και γενικα ειναι ψιλοχαλια σαν δρομος και το ξερω, γι'αυτο κ πηγαινα σαν χεσμενος.

Ο ταριφας οταν ολοκληρωσα τουμπες σταματησε στην ακρη. Αφ'ενος για να τσεκαρει την κατασταση και αφ'εταιρου γιατι δεν ειχε που να παει, αφου εγω εμεινα ξαπλωμενος στην δεξια λωριδα και η μηχανη ειχε παει στην μεσαια κ ετσι ειχαμε κλεισει τον δρομο.

Οταν σηκωθηκα κ βγηκα στην ακρη κ αφου σταματησε στην μεσαια λωριδα με αλαρμ το παλικαρι που με βοηθησε, ο ταριφας εφυγε.

TROOPER, θα εκπλαγεις ποση δυναμη κ ενεργεια μπορει να σου δωσει μια γερη δοση αδρεναλινης!

Τσεκαρα πριν λιγο το μπουφανακι μου... Αν δεν τον φοραγα μαλλον θα ειχα παθει ζημια σε αγκωνα κ ωμο... Το παντελονι 2 σκισιματα κ αιματα στο γονατο, το κρανος τιποτα, ουτε γρατζουνια οπως επισης κ τα γαντια, σαν να μην ακουμπησαν ποτε κατω...

TROOPER
16/01/2011, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
....

TROOPER, θα εκπλαγεις ποση δυναμη κ ενεργεια μπορει να σου δωσει μια γερη δοση αδρεναλινης!...

ναι που δεν ξερω...

dmf
16/01/2011, 11:53
περαστικα κι απο μενα, αλλα νοσοκομειο γιατι δεν πηγες;; :sick:
επισης ολες οι ασφαλιστικες μεταφερουν το οχημα σε περιπτωση ατυχηματος. Γιατι δεν τους φωναξες;

Κι εγω τις προαλες παραλιγο να φαω τα μουτρα μου σε ενα καπακι της ευδαπ που ηταν 5cm πανω απο το οδοστρωμα. Το πατησα στο πλαι και μου φυγε το μπροστινο. Ευτυχως δεν επεσα :eyepop:

Τελος ειπες οτι ησουν δεξια λωριδα ετσι; Και τελικα επεσες με το αριστερο μερος της μηχανης. Οποτε λιγο δυσκολο αυτο με τον ταξιτζη. Ετσι;

TROOPER
16/01/2011, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
....
επισης ολες οι ασφαλιστικες μεταφερουν το οχημα σε περιπτωση ατυχηματος. Γιατι δεν τους φωναξες; ...


:nono:

DeusEx
16/01/2011, 13:59
δεν ειχα οδικη βοηθεια στο ασφαλιστηριο συμβολαιο ...

κοστιζε αλλα 50ε

:(

o teos
16/01/2011, 14:09
moto shop arathimos Λαμπράκη Γρηγορίου 459, Κερατσίνι, 18757, ΑΤΤΙΚΗΣ
Τηλέφωνο

2104006282 ο γιαννης ειναι γαμω τ α ατομα περνα μια βολτα..πιστευω να βρεις οτι θες..εγω το r6 οταν τρακαρα μοθ τα φερε ολα ο γιαννης απο πλαστικα μεχρι καπακια και καλαμια...

παντα ορθιος φιλε μου..:winka:

georgio
16/01/2011, 14:17
Αδερφέ με μια γρήγορη βρήκα μόνο αυτό: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/NEW-Yamaha-FZ6-Stator-Cover-W-Gasket-06-10-OEM-Genuine-/290522183411?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item43a478b6f3

φθηνό δεν το λες...

Ρώτα και στην επίσημη αντιπροσωπεία πάντως, γενικά απ' όσο ξέρω η yamaha έχει φθηνά ανταλλακτικά.

Περαστικά! :wave2:

edit: fixed

DeusEx
16/01/2011, 14:32
This listing (29052) has been removed, or this item is not available.

Ευχαριστω για τον κοπο, αλλα απο ebay δεν μπορω ουτως η αλλως να περιμενω. Πρεπει να την φτιαξω αμεσα!

θα ξεκινησω με τα τηλ αυριο το πρωι στα μαγαζια που μου ειπαν τα παιδια. Ισως να'μαι τυχερος κ να βρω κανενα μεταχειρισμενο σε καλη τιμη...

BLACKGAS
16/01/2011, 15:48
Περαστικά φίλε! Για καλό συνεργείο μου είχε προτείνει κάποιο ο jpag στον Πειραιά αλλά τελικά δεν το χρειάστηκα. Αν του στείλεις πμ μάλλον θα μπορέσει να σε κατατοπίσει!!!
:wave2:

Shaolin Monk
16/01/2011, 15:53
Το βασικο ειναι οτι δεν χτυπησες σοβαρα. Τα υπολοιπα θα τα φτιαξεις με το καλο... :beer: :beer:

SpineshankD
16/01/2011, 16:04
φιλε μου περαστικα και αγυριστα και απο μενα...επειδη ειμαι γειτονας και αυτον τον δρομο που επεσες τον περναω συχνα πρεπει να σου πω πως ναι κοντα στο ΙΚΕΑ
-δεν θυμαμαι αν ειναι στην τερμα δεξια λωριδα,στην προηγουμενη,η ενδιαμεσα:sick: -
εχει μια καλη λακουβα..(σε χαιρεταει με το σεις και με το σας)
την εχω μετρησει 2-3 φορες(απο χαζομαρα οι τελευταιες) με λιγα αλλα χωρις να ειναι σκεπασμενη απο νερο οποτε την εχω γλυτωσει.

jpag
16/01/2011, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Περαστικά φίλε! Για καλό συνεργείο μου είχε προτείνει κάποιο ο jpag στον Πειραιά αλλά τελικά δεν το χρειάστηκα. Αν του στείλεις πμ μάλλον θα μπορέσει να σε κατατοπίσει!!!
:wave2:

Καραμανωλης στον πειραια στη νοταρα ξερει ο deus απο το fazerclub :)
αλλα και ο αραθυμος και το μοτοφοξ που προτειναν τα παιδια παραπανω
ειναι κοντα στην περιοχη του και εξυπερετικοτατοι!

jpag
16/01/2011, 16:20
μπορεις να την ψαξεις για αποζημιωση για τη λακουβα και αν εχεις και το μαρτυρα μαζι σου θαταν καλητερα
αποτι ξερω θα πρεπει να γινει και καταγραφη συμβαντος αμεσως μετα το ατυχημα
μια βοηθεια απο το νομικο τμημα του φορουμ εδω θαταν καλο:)

banditgr
16/01/2011, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από o teos
moto shop arathimos Λαμπράκη Γρηγορίου 459, Κερατσίνι, 18757, ΑΤΤΙΚΗΣ
Τηλέφωνο

2104006282 ο γιαννης ειναι γαμω τ α ατομα περνα μια βολτα..πιστευω να βρεις οτι θες..εγω το r6 οταν τρακαρα μοθ τα φερε ολα ο γιαννης απο πλαστικα μεχρι καπακια και καλαμια...

παντα ορθιος φιλε μου..:winka:

+1 και απο μένα...συνήθως ο Γιάννης έχει πολύ καλές τιμές.

Manalishi
16/01/2011, 17:23
Περαστικά φίλε..

georgio
17/01/2011, 05:34
Επίσης, αν δεν βρίσκεις κάτι και θες το μηχανάκι άμεσα, και η ζημιά είναι ράγισμα όπου απλά δακρύζει λάδι (όχι τρύπα δλδ), μπορείς να δοκιμάσεις να το καθαρίσεις καλά και να κολήσεις -προσωρινά- αλουμινοταινία.

Για να μπορέσεις να κινηθείς μια-δυο μέρες για τα απαραίτητα.

XJR_Billy
17/01/2011, 05:43
Περαστικά αδερφέ !!!

DeusEx
17/01/2011, 08:19
jpag ο deusex απο το fazerclub ειμαι :D

το ποσταρα κ εκει το ατυχημα... απλα πεφτει λιγο μακρυα. Θα παρω το καπακι να το μονταρω μονος μου + καινουργια λαδακια κ μετα θα το παω σε μαστορα να το τσεκαρει.


georgio, δεν σταζει μονο. εχει κανει ραγισμα κ τρεχει το λαδι αρκετα ... ετσι οπως το κοιταγα σημερα, εχω την υποψια οτι το γ@μημενο το μανιταρι μου εκανε την ζημια. Πρεπει να εσπασε κ να κοπανησε πανω στο καπακι προκαλωντας το ραγισμα, γιατι εφυγα με λιγα χλμ (περιπου 50) και δεν μπορω να φανταστω οτι τετοια ζημια μπορει να προκληθηκε απο μονη της.

:(

Μιλησα με το μοτο shop αραθιμος. Παω να δωσω προκαταβολη για να το παραγγειλει για αυριο(ελπιζω).. παω ποδαρατο γμτ ...

κοστος καπακιου 79ε

:bawl:

binzis
18/01/2011, 06:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
φιλε μου περαστικα και αγυριστα και απο μενα...επειδη ειμαι γειτονας και αυτον τον δρομο που επεσες τον περναω συχνα πρεπει να σου πω πως ναι κοντα στο ΙΚΕΑ
-δεν θυμαμαι αν ειναι στην τερμα δεξια λωριδα,στην προηγουμενη,η ενδιαμεσα:sick: -
εχει μια καλη λακουβα..(σε χαιρεταει με το σεις και με το σας)
την εχω μετρησει 2-3 φορες(απο χαζομαρα οι τελευταιες) με λιγα αλλα χωρις να ειναι σκεπασμενη απο νερο οποτε την εχω γλυτωσει.

Στη δεξιά είναι, την είδα χτες και μάλιστα όντως πολύ μεγάλη.
Περαστικά σε σένα και στη μοτό σου.
:)

DeusEx
18/01/2011, 22:49
πηγα στο moto arathimos σημερα αλλα το καπακι δεν ειχε ερθει κ τσαντισηκα αρκετα...

μου ειπε οτι θαρθει την πεμπτη κ του λεω οτι αυτο μου ειχαν πει κ οι αντιπροσωπιες, ο μοναδικος λογος που ηρθα σε εσενα ηταν οτι θα το ειχες σημερα ...

τεσπα, ξενερωσα κ πηρα την αντικαταβολη πισω και πηγα στον καραμανολη στον πειραια που μου βρηκε τσακ μπαμ και μαλιστα σε καλη τιμη ...

αυριο θα το μονταρω και θα παω για ενα τσεκαρισμα ...

BLiTzER
19/01/2011, 02:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
δεν ειχα οδικη βοηθεια στο ασφαλιστηριο συμβολαιο ...

κοστιζε αλλα 50ε

:(

Άλλο η οδική κι άλλο η φροντίδα ατυχήματος. Απ'όσο ξέρω, έχεις δικαίωμα δωρεάν μεταφοράς σε κάθε ατύχημα. Εκτός αν δεν ισχύει σε κάποιες ασφαλιστικές (αλλά δε νομίζω).

Περαστικά σου και καλά ξεμπερδέματα.

TROOPER
19/01/2011, 03:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
... Απ'όσο ξέρω, έχεις δικαίωμα δωρεάν μεταφοράς σε κάθε ατύχημα...

μποι κανεις λαθος.διαβασε τους ορους συμβολαιου.

:wave2:

pektis
19/01/2011, 06:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μποι κανεις λαθος.διαβασε τους ορους συμβολαιου.

:wave2:

Φιλε μου στις περισσοτερες ισχυει αυτο που λεει ο blitzerr...
Tωρα αν εχει αλλαξει κατι τελευταια,δεν ξερω..:wacko:

sniper
19/01/2011, 07:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
....εχω την υποψια οτι το γ@μημενο το μανιταρι μου εκανε την ζημια. Πρεπει να εσπασε κ να κοπανησε πανω στο καπακι προκαλωντας το ραγισμα, γιατι εφυγα με λιγα χλμ (περιπου 50) και δεν μπορω να φανταστω οτι τετοια ζημια μπορει να προκληθηκε απο μονη της.

....


1. Ανθροκονημάτινα μανιτάρια πρώτη φορά ακούω... το ανθρακόνημα είναι ανθεκτικό στην πίεση αλλά όχι στην κρούση.
2. Είναι πολύ εύκολο να σου σπάσει το καπάκι. Ειδικά αν συρθείς αρκετά μέτρα. Μου έχει συμβεί

DeusEx
20/01/2011, 00:12
παιδια!!!!!

Αποφυγετε την δεξια λωριδα μπροστα στα ΙΚΕΑ!!! Κινδυνος ΘΑΝΑΤΟΣ .....

Δεν ειναι οτι επεσα επειδη εβρεχε, ειναι οτι η λακουβα ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!! και δεν κανω πλακα ...

περασα σημερα κ τραβηξα φοτογραφειες θα τις εοισυναψω αργοτερα...

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΛΩΡΙΔΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΤΟΥ ΚΙΦΗΣΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΙΚΕΑ !!!!!!!!!!!!!!!

BLiTzER
20/01/2011, 02:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μποι κανεις λαθος.διαβασε τους ορους συμβολαιου.

:wave2:

Ποτέ δεν κάνω λάθος :P Τουλάχιστον σε 2 ασφαλιστικές που έχω δοκιμάσει, είναι ακριβώς έτσι. Μεταφέρουν το όχημά σου ΜΙΑ φορά (προς συνεργείο/σπίτι), αν δε μπορεί να μετακινηθεί, εντελώς δωρεάν, είτε έχεις οδική, είτε όχι. ΜΟΝΟ σε περίπτωση ατυχήματος (ακόμα κι αν πέσεις μόνος σου, δε χρειάζεται απαραίτητα να εμπλέκονται άλλοι οδηγοί/δηλώσεις).

TROOPER
20/01/2011, 03:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Ποτέ δεν κάνω λάθος :P Τουλάχιστον σε 2 ασφαλιστικές που έχω δοκιμάσει, είναι ακριβώς έτσι. Μεταφέρουν το όχημά σου ΜΙΑ φορά (προς συνεργείο/σπίτι), αν δε μπορεί να μετακινηθεί, εντελώς δωρεάν, είτε έχεις οδική, είτε όχι. ΜΟΝΟ σε περίπτωση ατυχήματος (ακόμα κι αν πέσεις μόνος σου, δε χρειάζεται απαραίτητα να εμπλέκονται άλλοι οδηγοί/δηλώσεις).

οκ...αρα τσαμπα κανουμε τις οδικες μαγκες πληρωνοντας τους...

εχουνε πεσει τοσοι πολλοι απο δω μεσα αγορινα που αν ισχυε αυτο που λες ουτε θα δινανε τα φραγκα για τον γερανο,ουτε θα τρεχαμε καποιοι με οδικη που ασφαλιζει οδηγο και οχι οχημα για να τους βοηθησουμε.

μαλλον τις φορες που λες οτι το δοκιμασες,πληρωνες ΚΑΙ οδικη μεσα στα ασφαλιστρα σου και δεν το ξερεις :winka:

ψαξτο σου λεω.

:wave2:

dmf
20/01/2011, 05:15
εγω παντως με την ασφαλεια πηρα και αυτο το χαρτι, και ρωτησα την ασφαλιστρια για οδικη βοηθεια και μου λεει ειναι συν 30ευρω, αλλα αυτο ειναι για οταν μεινεις απο βλαβη στο δρομο μου λεει. Αν τρακαρεις δικαιουσαι μεταφορα σε ενα σημειο που θα επιλεξεις.


221648

TROOPER
20/01/2011, 05:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
εγω παντως με την ασφαλεια πηρα και αυτο το χαρτι, και ρωτησα την ασφαλιστρια για οδικη βοηθεια και μου λεει ειναι συν 30ευρω, αλλα αυτο ειναι για οταν μεινεις απο βλαβη στο δρομο μου λεει. Αν τρακαρεις δικαιουσαι μεταφορα σε ενα σημειο που θα επιλεξεις.

προφανως λοιπον ειμαι λαθος.

:wave2:

PortisHead
20/01/2011, 05:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
παιδια!!!!!

Αποφυγετε την δεξια λωριδα μπροστα στα ΙΚΕΑ!!! Κινδυνος ΘΑΝΑΤΟΣ .....

Δεν ειναι οτι επεσα επειδη εβρεχε, ειναι οτι η λακουβα ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!! και δεν κανω πλακα ...

περασα σημερα κ τραβηξα φοτογραφειες θα τις εοισυναψω αργοτερα...

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΛΩΡΙΔΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΤΟΥ ΚΙΦΗΣΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΙΚΕΑ !!!!!!!!!!!!!!!

Βαλε αν θες , γιατι καθε απογευμα περναω απο κει , και σκεπτομενος την περιπετεια σου , ψαχνω και δεν βρισκω καμια λακουβα.1 φρεατιο ειδα μονο.
Ειμαι περιεργος.
:wave2:

BLiTzER
20/01/2011, 07:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
οκ...αρα τσαμπα κανουμε τις οδικες μαγκες πληρωνοντας τους...

εχουνε πεσει τοσοι πολλοι απο δω μεσα αγορινα που αν ισχυε αυτο που λες ουτε θα δινανε τα φραγκα για τον γερανο,ουτε θα τρεχαμε καποιοι με οδικη που ασφαλιζει οδηγο και οχι οχημα για να τους βοηθησουμε.

μαλλον τις φορες που λες οτι το δοκιμασες,πληρωνες ΚΑΙ οδικη μεσα στα ασφαλιστρα σου και δεν το ξερεις :winka:

ψαξτο σου λεω.

:wave2:

Όχι ρε π****η θα σου απαντήσω γιατί σου αξίζει :P
edit by sniper : Δεν είναι ανάγκη να το φωνάζουμε :lol:

Δε χρειάζεται να το ψάξω. Όταν μιλάω, ξέρω. Αν δεν ξέρω, δε μιλάω.

Ναι, η οδική είναι για να τη χρησιμοποιήσεις όποτε γουστάρεις. Επειδή έμεινες από λάστιχο, επειδή έμεινες από βενζίνη, επειδή βαριέσαι να καβαλήσεις. Σε ατύχημα, έχουν τη λεγόμενη "φροντίδα ατυχήματος", που σε εξυπηρετεί, αν δε μπορεί να μετακινηθεί διαφορετικά το όχημά σου. Γι'αυτό ΠΑΝΤΑ καλούμε την ασφαλιστική μας, ασχέτως συνθηκών/ευθύνης.

Αν έχουν πέσει πολλοί από δω μέσα και πληρώνουν γερανούς και οδικές, εχμ... ή δεν έχουν ασφάλεια ή δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Δε φταίω εγώ γι'αυτό, ε? Επειδή κάνουν το λάθος πολλοί, δεν το κάνει σωστό.

Στην ασφαλιστική μου, η οδική είναι υποχρεωτική. Αλλιώς, φυσικά, θα την έκοβα. Είναι παντελώς άχρηστη (αν έχεις χόντα :P).

EDIT: Λολ. Σναϊπερούκο, νιώθω την ανάγκη να απολογηθώ για προχτές. Ίσως ήμουν λίγο πιο απότομος απ'όσο έπρεπε. Αυτά. Μην το παρατραβήξεις :P

TROOPER
20/01/2011, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Όχι ρε π****η θα σου απαντήσω γιατί σου αξίζει :P


Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
προφανως λοιπον ειμαι λαθος.

:wave2:

:rolleyes:

BLiTzER
20/01/2011, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
:rolleyes:

Έλα έλα /pat /pat.

Κι εγώ δεν το ήξερα κάποτε και έτρεχα φιλαράκια να με σπρώχνουν πατάκι ή σκαρφιζόμουν άλλες παρόμοιες πατέντες. Πάντα να ζητάτε μεταφορά μετά από ατύχημα. Ακόμα κι αν δεν είναι απολύτως απαραίτητη. Γι'αυτό πληρώνουμε...

DeusEx
20/01/2011, 18:33
1


221719

DeusEx
20/01/2011, 18:36
2


221720

DeusEx
20/01/2011, 18:38
3


221721

DrEvil
20/01/2011, 18:39
:eek: :eek: :eyepop: :eyepop:

DeusEx
20/01/2011, 18:40
4


221722

DeusEx
20/01/2011, 18:45
Μιλαγα με τον σεκιουριτα που καθεται εκει κοντα και μου λεει οτι η λακουβα υπαρχει εδω και 2 μηνες περιπου ...

Μπροστα στα ματια του, λεει, ο αλλος εσκασε με αμαξι και του ανοιξανε οι αεροσακοι απο το χτυπημα.

Τριγυρω υπαρχουν σκορπια σπασμενα τασια απο διαφορα αμαξια...

Η αστυνομια ειχε ειδοποιηθει, εβαλε κωνους, οι οποιοι ομως συντομα παρασυρθηκαν ...

Αργοτερα ο δημος εριξε αμμο μεσα στην τρυπα η οποια ομως με τις βροχες κ κανενα δυο περασματα απο νταλικες εφυγε, οποτε η τρυπα παρεμεινε ακαλυπτη για πολυ καιρο...

ΠΡΟΣΟΧΗ!

Η ΤΡΥΠΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΕΓΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΟΡΑΤΗ!!!!!!!

Ξαναπερασα και επειδη η καμπυλη ξεκιναει πολυ πριν την τρυπα και σταματαει πολυ μετα την τρυπα, σου δινει την ψευδαισθηση οτι επροκειται για λακουβα ομαλη, και οχι τρυπα!

Οταν βρεχει απλα γινεται ΑΟΡΑΤΗ!!!!!!!

koutsoule
20/01/2011, 18:46
τι λακουβα αυτο ειναι κρατηρας.φιλε πολυ φθηνα την γλιτωσες.οπως ειπωθηκε και πιο πανω αν

εχεις τον μαρτυρα ψαξου για αποζημιωση. μπας και την μπαλωσουν κι ολας.

ποτε ξανα και παντα ορθιος.

devil's animal
20/01/2011, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
4


:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

DeusEx
20/01/2011, 18:54
πανω στην ταραχη μου,

ουτε στοιχεια απο τον ταριφα κρατησα, ουτε απο το αλλο το παλικαρι.

επισης δεν πηρα τηλ την ασφαλιστικη μου, ουτε την αστυνομια...

Οτι εγινε εγινε για μενα, το γονατο στρωνει σιγα σιγα, την μηχανη την εφτιαξα και την οδηγω παλι κανονικα ...



Αυτο το συμβαν, ειναι απλα μια υπενθυμιση σε εμενα, αλλα κ σε εσας, οτι παραμενουμε πολυ ευαλωτοι σε μια κοινωνια που δεν σεβεται την ζωη.

Ακομα κ προσεκτικοι να ειμαστε, ακομα κ νηφαλιοι, ακομα κ αργα να πηγαινουμε, η ζημια μπορει να γινει εκει που δεν το περιμενεις...

Δεν θελω να σκεφτομαι τι θα ειχε παθει ο αγκωνας κ ο ωμος μου, αν ειχα πεσει καλοκαιριατικα, οπου δεν συνηθιζω να φοραω μπουφαν ...

John Steed
20/01/2011, 19:08
:eyepop: :eyepop:
Ευτυχώς που δεν έφτασες στο κέντρο της γης....

Με τέτοια λακουβάρα, σίγουρα κανείς δεν σε ακούμπησε.

Αφού έφτιαξες και τη μηχανή, όλα καλά!

Ποτέ ξανά:wave2: :wave2:

PortisHead
21/01/2011, 03:01
Μαλιστα.
Οντως φοβερη.
Απλα στην συγκεκριμενη ευθεια , κρατιεμαι παντα τερμα αριστερα , παω στο φαναρι , κιοταν φτασω εκει μπροστα στριβω αριστερα.Στο συγκεκριμενο κομματι γινονται συνεχεια χαζοκλεισιματα απο αυτοκινητα γιατι σκοτωνονται να χωθουνε στην τερμα δεξια λωριδα.

ftsmf
02/02/2011, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Ποτέ δεν κάνω λάθος :P Τουλάχιστον σε 2 ασφαλιστικές που έχω δοκιμάσει, είναι ακριβώς έτσι. Μεταφέρουν το όχημά σου ΜΙΑ φορά (προς συνεργείο/σπίτι), αν δε μπορεί να μετακινηθεί, εντελώς δωρεάν, είτε έχεις οδική, είτε όχι. ΜΟΝΟ σε περίπτωση ατυχήματος (ακόμα κι αν πέσεις μόνος σου, δε χρειάζεται απαραίτητα να εμπλέκονται άλλοι οδηγοί/δηλώσεις).


DEUS περαστικα παλικαρε και αντε να το φτιαξεις γρηγορα εφοσον δεν ειναι τεραστια η ζημια...

στο θεμα με τις ασφαλειες μπορω να πω με βεβαιοτητα μιας και δουλευω σε οδικη βοηθεια πως ολες καλυπτουν μια μεταφορα απο ατυχημα ειτε φταις ειτε δεν φταις...

DeusEx
04/02/2011, 01:36
ευχαριστω φιλε μου,

η ζημιες αποκατασταθηκαν αμεσα ..

καινουργιο καπακι και ηδη τσουλαει σαν καινουργια!!!

και το γονατο εστρωσε, μονο ενα γδαρσιμο θυμιζει τι εγινε...


Παρεπιπτωντος, αφου πηγα κ τραβηξα φωτογραφιες κ μαζευτικε κοσμος γυρω μου κ ρωταγε πως,που και γιατι ... εχω να σας πω

ΟΤΙ Η ΛΑΚΟΥΒΑ ΕΚΛΕΙΣΕ!!!!! Ως δια μαγειας ...

Οσον αφορα την καλύψη, θες να μου πεις οτι τσαμπα την κουβαλαγα σαν τον μ@λ@κ@ πανω απο μια ωρα?!?!??!??!?!??!?! Θα την επαιρνε η οδικη χωρις εξτρα χρεωση, και ας μην εχω οδικη βοηθεια στο ασφαλιστρο???


:rotflmao:


:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: