PDA

View Full Version : τι να πω ρε π@@@στη μου.....



Valentino_Ptossi
03/08/2005, 17:00
Μετα απο τα γεγονοτα που θα παθεσω πιο κατω κατελειξα στι δεν ειμαστε ολοι ελληνες αλλα αθηναιοι, Θεσσαλονικοις, Κρητηκοι κτλ.

Κανω τις διακοπες μου στην πατριαδα μου στα χανια! Χθες το βραδυ λοιπον κατεβημα στο Παλιο λιμανι για την βραδυνη μου εξοδο και στην προσπαθεια μου να ειμαι νομιμος δεν παρκαρα την μοτο στο πεζοδρομιο αλλα σε κανονικο χωρο σταθμευσης αναμεσα σε δυο αυτοκηνιτα φροντιζοντας να εχω 1,5 μετρο αποσταση απο το καθενα!Κατα ενα περιεργο τροπο για πρωτη φορα εγγραψα τους αριθμους κυκλοφοριας και των 2 κουτιων λες και το ηξερα! ποιο? μα το οτι θα μου τρακαρουν τη μηχανη! Ετσι λοιπον κατα τις 4:00 η ωρα πηγα στη μηχανη και κατα τον αφοπλισμο του συναγερμου, με ενημερωσε η μνημη οτι η μηχανη ειαχε χτυπιθει! Ψαχνοντας στο σκοταδυ ειδα τα χτιπηματα στη μηχανη και στο οδοστρομα! Ο "μαγκας" αφου την χτυπησε στο ξεπαρκαρισμα και την ξαπλωσε, μετα την σηκωσε κα εφυγε κυριος!
Για κακη του τυχη λοιπον εγω ειχα τα στοιχεια του και καλεσα αμεσως την αστυνομια η οποια αρχικα κερδισε τις εντυπωσεις μου με την αμεση ανταποκριση της! Σε 5 λεπτα ενα περιπολικο ηταν μπροστα μου.......αλλα.......οι "κυριοι" αστυνομικοι σαν πρωτη ερωτηση για το συμβαν με ρωτησαν απο που ειμαι:eyepop: Φυσικα εγω εκανα το μεγαλο λαθος να κατοικο αθηνα:sad: .
Αμεσως αρχισε μια αντιμετοπιση σαν να ειμαι εγκληματιας!Αφου ελεγξαν οτι ειχα δηπλωμα,αδεια και ασφαλεια,ελεγξαν αν η μηχανη ηταν κλεμενη:uplate: (μα καλα αν την ειχα κλεψει θα φωναζα τους μπατσους;) μετα με κατηγορουσαν για διαφορα αδικηματα που με ειχαν δει κατακερους να διαπρατω (?) ενω εγω βρισκομουν στο νησι για 3 μερες και πρωτη φορα μετακινηθηκα με την μοτο!

Μπατσος:ποσες τετοιες μηχανες κυκλοφορουν στα χανια? Ξερεις?(με εντονο και ανκριτικο υφος ,παντα στον ενικο...)

Εγω:δεν γνωριζω κυριε φανταζομαι λιγες!

Μπατσος:οταν σου εκανα νοημα την προϊγουμενη βδομαδα γιατι εφυγες;

Εγω:Μα εγω ηρθα προχτες.Εχω και εισητηριο που το εξακριβωνει!:uplate:

Μπατσος:και που το ξερω εγω(μα τι ρωταει ο μ@λ@κ@ς)

Εγω:τι να σας πω.....(απορια και ευγενεια για να την βγαλω καθαρη)

Μπατσος:τα χτυπιματα ειναι απο σουρσυμο.ποιον κοροιδευεις ΡΕ!:uplate:

Εγω: και τα σημαδια στην ασφαλτο;

με τα πολλα αφου γλιτωσα την συλλειψη ρωταω....σας παρακαλω μπορειται να καταγραψετε το συμβαν(εννοω την καταθεση μου και τα σημαδια που ειδε ο σκατομπατσος)

Μπατσος: εγω δεν βλεπω κανενα συμβαν ουτε αδικημα.μετα απο 24 ωρες θα ειναι αδικημα!

Εγω: Δεν πρεπει να καταγραφει ομως;

Μπατσος: Δεν μπορεις να κανεις τιποτα,ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΡΕ;

Αφου με εκραξαν κανα πενταλεπτο για την κακη τοποθετηση της πινακιδας μου λενε αφου επειμενο να παω το πρωι στην ασφαλεια να ψαξουν να βρουν τον υπαιτιο να μου κανει δηλωση, εφοσων πρωτα εχω φτιαξει την πινακιδα:hypnotize (200 εβρο η βαση και κανα μηνα να ερθει απο αθηνα!)

Απανταω και εγω οτι δεν εχει σχεση η πινακιδα και οτι αν τους ενοχλει τοσο μπορουν να μου κοψουν κληση και θα εχουν και δικιο αλλα μεχρι εκει!(ειχα αρχισει να βγαινω απο τα ρουχα μου)
Με τα πολλα εφυγαν και με παρατησαν κανονικα! Τι να πω!

Ευχαριστω "κυριε" καριολοβλαχοσκατομπατσε που δεν με κλεισατε μεσα!

την αλλη μερα βρηκα τον ασφαλιστη του υπαιτιου ο οποιος με εστηλε στο κεντρικο πρακτοριο της ασφαλιστηκης να μου φωτογραφισουν τη μοτο μεχρι να βρουν τον πελατη να μου κανει δηλωση

Στο πρακτοριο δεν μου εκανα τιποτα χωρις δηλωση και ο ασφαλιστης αφαντος!

Εχω εκνευριστει υπερβολικα!θα βρω το αμαξι που με τρακαρε και θα το κανω λαμπαδα.......

idi
03/08/2005, 17:35
και θες να ερθω με το Ζ στη Κρητη?

α ρε Θαναση εμπλεξες.... δε ξερω τι να σου πω...


ΜΑΜΗΜΕΝΟΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΚΑΝΑ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΟ ΠΟΥ ΚΛΕΒΕΙ ΚΑΝΟΥΝ ΜΑΓΚΙΕΣ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟΙ!!!!

CyBeRseXX
03/08/2005, 17:50
oraia simperifora!!

Gia tin zimia fantazomai exeis idi vgalei fotos apo ti mixani kai ta simadia ston dromo.

Oso afora tin simperifora ton pistoleros, tha proteina na min to afiseis na perasei etsi. Rikse mia matia ston kodika deontologias kai meta mporeis na kaneis mia episkepsi sto thima gia eggrafi katagelia pros to "organo" gia aprepi simperifora kai arnisi kathikontos.


KODIKAS DEONTOLOGIAS TOU ASTYNOMIKOU (http://www.ydt.gr/main/Attachments/Attachment12170_KOD_FEK_238A_031204%20_3_GR.pdf)

Valentino_Ptossi
03/08/2005, 17:52
γιωργο μην κατεβεις για κανενα λογο!!!!:eek:
Στα χανια εχει παρα πολλα "Ζ"

Σκεψου για ποσα εγκληματα θα βρεθεις χρεωμενος!ουτε ο λυκουρεζος δεν σε ξεπλενει!:rotflmao:

adam_tsouk
03/08/2005, 18:00
ρε, άμα είσαι από αλλού 9ειδικά Αθηναίος) δεν βγάζεις άκρη!'
έχω πληρώσει απίστευτες κλήσεις σε νησιά.

Περαστικά (τα βάσανα) ρε συ....




:wave2:

AFTER
03/08/2005, 18:08
Κανονισε να αφησεις να περασει ετσι αυτο το γεγονος και θα βαραω εσενα μετα!

Βρισκεις τον ''μην πω'' που σου εριξε την μηχανη και του λες να σου κανει δηλωση στην ασφαλεια του!
Αν αρνηθει πες του οτι εχεις μαρτυρες(τι διαολο βρες εναν),και θα εχει προβληματα με το νομο!

Επισης βρες τον διοικητη Κρητης και ανεφερε οτι ακριβως εγινε!
Το πως σου μιλαγε,το τι σου ελεγε,ΤΑ ΠΑΝΤΑ!

Καν'του μηνυση για οτι μπορεις.

Τετοιοι μ@λ@κες ειμαστε και αφηνουμε κατι τετοια να περνανε!

Και οπως παντα ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΕΙΤΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟ

Polifer
03/08/2005, 18:30
Πω ρε γμτ μου ανεβηκε το αιμα στο κεφάλι ρε γμτ.. επρεπε να τους πας κατευθιαν στο τμημα να τα πουνε αυτα που σου λεγανε μπροστα στο διοικητη τους!!

Valentino_Ptossi
03/08/2005, 18:52
πιστεψτε με εχω γνωρισει και τον διοικητη τους!:cry:
το περασμενο καλοκαιρι.....ειχαν συλλαβει εναν φιλο μου γιατι δεν ειχε πινακιδα κυκλοφοριας καθολου!-καλα μεχρι εδω και μπραβο!
ο φιλος πριν 2 μερες ειχε βρει την μηχανη που του ειχαν κλεψει και την εψαχνε για 7 μηνες!οταν ρωτησε το α/τ λαρισας αν μπορει να παει διακοπες χωρις πινακιδα αφου αργει να εκδοθει, του ειπαν να παει κανονικα και αν τυχει κατι θα το κανονισουν τηλεφωνικα!(μπραβο στη λαρισα.μεγαλη διαφορα απο τμημα σε τμημα.)

επανερχομαι λοιπον....τον εχουν συλλαβει ενω εχει υπο την κατοχη του την αδεια κυκλοφοριας, και ασφαλεια! εξηγει πως εχουν τα πραγματα στον διοικητη του α/τ χανιων και τον προτρεπει να επικοινωνισει με το α/τ λαρισαν για να λυθει το προβλημα!
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΙΟΙΚΗΤΗ:

Να με παρουν αυτοι τηλεφωνο αν θελουν! :bigcry:
(καλα ρε π@π@ρ@! θα μυρισουν τα νυχια τους οι λαρισαιοι οτι τον ειχεις συλλαβει;)
και το καλυτερο!δεν μας εδεινε τον τηλεφωνικο αριθμο του Α/Τ λαρισας να επικοινωνισουμε εμεις!Με τα πολλα μετα απο μια διανυκτερευση στο τμημα,τον αφεισαν χαρηστικα να φυγει αλλα χωρις τη μηχανη! "θα την παραλαβεις μονο με την πινακιδα οταν εκδοθει!":lol: :bawl: :lol: (δηλαδη επρεπε μετα το περας των διακοπων αφου ξανα ανοιξει το υπουργιο το οποιο κληνει τον αυγουστο,να ξανα κατεβει κρητη για να παρει την μηχανη και φυσικα να πληρωσει και το παρκιν τοσες μερες!)

ευτυχως μετα απο παρακαλετο μας επετρεψαν να την παρουμε με γερανο!!! :eyepop:
μετα απο 2 μερες παμε με τον γερανο να την παρουμε(αφου ειχε ακουστει το συμβαν σε εναν γνωστο μου, δυνατο αντρα στα χανια) ο δικας μας υποδεχτικε σαν σε καλεσμενους!μας κερασε καφε και τσικουδια!(το αλκοτεστ δωρο?) και μασ εδωσε τη μηχανη να την μυμλοφορουμε κανονικα.φυσηκα ο γερανος πληρωθηκε και μας μην εκανε τιποτα!

γιαυτο σας λεω ρε! ειναι μεγαλα μ@@#$%^&*()_+!|+-!@#$%^&*()_+|+_)(90-=\()*&^%4573$%3@#%@#~~~<>?<>??Λ¨"Λ¨"{}}{{)90-909-(**&&οπανα ολοι τους!

ΜΑΜΩ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ ΟΥΛΗΣ ΤΣΗ ΚΡΗΤΗΣ!:mad:

Stergios69
03/08/2005, 19:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER



Τετοιοι μ@λ@κες ειμαστε και αφηνουμε κατι τετοια να περνανε!


Ετσι ακριβώς... :confused:

gRim
03/08/2005, 21:32
Oι μπάτσοι πάντως του Ηρακλείου είναι και γαμώ τα παιδιά! 2 φόρες με έχουν αφήσει όταν δεν είχα την πινακίδα αλλά φορούσα κράνος ενώ μια φόρα ένας μου έκανε παρατήρηση γιατί δεν το φορούσα..

Κουράγιο Valentino...

AFTER
03/08/2005, 23:39
Αδελφια κοπελια μοτοσυκλετιστες,οργανωθειτε λιγο και καντε τους την ζωη δυσκολη!

Δεν θα περασει ο φασισμος!!!!!

kawasaki ZX-12
04/08/2005, 09:09
ωραια πραγματα!γαμω τους μπατσους!!!φευγω για χανια την αλλη εβδομαδα και θα μου πρηξουν τα αρχιδια απ οτι καταλαβα εχω την πινακιδα στο 636 απο κατω!

WWW
04/08/2005, 09:30
No Comment ...

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=9115&perpage=15&highlight=ΔΕΚΟ&pagenumber=3

nimbus
04/08/2005, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Polifer
Πω ρε γμτ μου ανεβηκε το αιμα στο κεφάλι ρε γμτ.. επρεπε να τους πας κατευθιαν στο τμημα να τα πουνε αυτα που σου λεγανε μπροστα στο διοικητη τους!!


έτσι-έτσι!!!:D


υπομονή Θανάση:wave2:

Julius
04/08/2005, 11:46
Η συζήτηση περί τοποθέτησης πινακίδας μεταφέρθηκε αυτούσια εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=11529)

bugsbunny
04/08/2005, 12:08
Valentino_Ptossi,
τα πράγματα σε τέτοιες περιπτώσεις που η συμπεριφορά των “οργάνων” δεν είναι αυτή που πρέπει απέναντι μας, χωρίς δεύτερη κουβέντα και διαπληκτισμούς, σημειώνουμε ΕΠΙΔΕΙΚΤΙΚΑ τον αριθμό που έχουν στην επωμίδα τους. ΔΕΝ μπορούν να αρνηθούν να τον πάρεις γιατί γι’ αυτό τον λόγο βρίσκεται εκεί. Πίστεψε με ΤΡΕΛΑΙΝΟΝΤΑΙ !!!!!!!!!! γιατί αυτό σημαίνει ότι ξέρεις πιο είναι αυτός και φυσικά καταλαβαίνουν ότι δεν το σημειώνεις για πλάκα,

ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ !!!!!!!!!

Ο διοικητής τους (αν στηρίζονται στην βοήθεια του) δεν θα είναι ο μόνος αποδέκτης της έγγραφης καταγγελίας, αν και δεν πιστεύω θα χρειαστεί να φτάσεις σε τέτοιο σημείο. Σου εύχομαι να μην βρεθείς ποτέ σε παρόμοια κατάσταση, αλλά αν σου ξανατύχει δοκίμασε το.


Καλό υπόλοιπο διακοπών

:wave2: :wave2:

free rider
05/08/2005, 11:03
υπομονή Θανάση....

και χαλαρα ....

:wave2: :wave2:

McGyver
05/08/2005, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από bugsbunny
...σημειώνουμε ΕΠΙΔΕΙΚΤΙΚΑ τον αριθμό που έχουν στην επωμίδα τους.

Πολύ σωστά λαγέ μου...
Μια φορά παλιότερα, παραλίγο να μαζέψουμε με τον πατέρα μου έναν της ομάδας Ζ με το αυτοκίνητο...
Ο τύπος πέρασε με κατακόκκινο, χωρίς αναμμένη σειρήνα ή φάρο.
Παίχτηκε ένας ψιλοχαμός, αλλά σημείωσα τον αριθμό του και πήρα τηλέφωνο στο κέντρο της άμεσης δράσης αναφέροντάς τον.
Μόλις με άκουσε, όχι μόνο μας ζήτησε συγγνώμη, αλλά προσφέρθηκε να μας πάει συνοδεία μέχρι το γραφείο ανοίγοντας δρόμο επειδή μας καθυστέρησε...

fotografos
19/08/2005, 23:40
ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ, ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΟΛΟΙ ΕΞΟΥΣΙΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΔΙΝΕΙ? ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΡΗ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΩΣΤΟΣ?
ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΜΑΧΕΣ ΣΤΗ ΚΑΘΕ ΠΟΛΗ?
ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΟΤΙ ΜΙΛΑΝΕ ΜΕ ΕΝΑΝ ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΗ ΜΕ ΕΝΑΝ ΕΛΛΗΝΑ?
ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΒΑΝΟΙ ΔΙΛΑΔΗ? Η ΤΟ ΕΙΔΑΝ ΠΩΣ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΒΑΝΟΣ?
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΑΣΕΙ, ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΜΕ ΠΑΩ ΣΤΗ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΟΥ ΤΗ ΜΥΤΗΛΙΝΗ , ΚΡΗΤΗ, ΚΕΡΚΥΡΑ ΚΤΛ ΚΑΙ ΑΣ ΛΕΜΕ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ.

Tropeas
20/08/2005, 01:06
Μιας και καταγωγής Χανιώτης και εγώ,
καταλαβαίνεις και φαντάζομαι ότι ξέρεις Θανάση
(κρίμα που δεν βρεθήκαμε και κάτω , αλλά δυστυχώς χωρίς όχημα και 25χλμ εξω απο τα Χανιά -> άλλοι μου ψιλοκανονίζαν το πρόγραμμα, εμμέσως, όχι ότι με χάλασε...)
ότι ίσχυουν"άλλα" στην Κρήτη...
Πάντως για άλλους που με ξέρουν πως συμπεριφέρομαι, το παραπάνω "ότι ίσχυουν"άλλα" στην Κρήτη..." δεν σημαίνει τίποτα,
και ούτε ότι έτσι πρεπει και θα το αποδεχτούμε.

Θα σου πρότεινα την λύση του φίλου bugsbunny, που είναι η πιο σωστή με έγραφη καταγγελία μπας και πολιτιστούμε κάποτε... εκεί που νομίζουμε ότι το καθεστώς είναι "δικό μας"...

Και πίστεψέ με επειδή το ξέρω και απο προσωπική και φιλική εμπειρία , τα ανώτερα κλιμάκια σε αυτές τις περιπτώσεις καταγγελιών που σπανίζουν, αν και υπάρχει αλληλεγγύη, κόβουν κ#λους...

fz6_n
21/08/2005, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Μιας και καταγωγής Χανιώτης και εγώ,
καταλαβαίνεις και φαντάζομαι ότι ξέρεις Θανάση
(κρίμα που δεν βρεθήκαμε και κάτω , αλλά δυστυχώς χωρίς όχημα και 25χλμ εξω απο τα Χανιά -> άλλοι μου ψιλοκανονίζαν το πρόγραμμα, εμμέσως, όχι ότι με χάλασε...)
ότι ίσχυουν"άλλα" στην Κρήτη...
Πάντως για άλλους που με ξέρουν πως συμπεριφέρομαι, το παραπάνω "ότι ίσχυουν"άλλα" στην Κρήτη..." δεν σημαίνει τίποτα,
και ούτε ότι έτσι πρεπει και θα το αποδεχτούμε.

Θα σου πρότεινα την λύση του φίλου bugsbunny, που είναι η πιο σωστή με έγραφη καταγγελία μπας και πολιτιστούμε κάποτε... εκεί που νομίζουμε ότι το καθεστώς είναι "δικό μας"...

Και πίστεψέ με επειδή το ξέρω και απο προσωπική και φιλική εμπειρία , τα ανώτερα κλιμάκια σε αυτές τις περιπτώσεις καταγγελιών που σπανίζουν, αν και υπάρχει αλληλεγγύη, κόβουν κ#λους...


KALHSPERA KAI APO EMENA

DISTIXOS TA IDIA SIMBENOUN PANTOU !!!
EIMOUN TIS PROALES SE GNOSTO KATASTIMA ME MHXANES KAI EKEI POU MILAW ME TON IDIOKTITI TOU MAGAZIOU ERXETE ENA Z750 XORIS PINAKIDA -FOTA (MPROS PISO)- FLAS DILADI GIMNO ME OLI THN SIMASIA TIS LEKSEOS !!!! LASTIXA ME TA LINA NA FENONTE KAI ME THORIVO POU KSIPNAGE PETHAMENOUS ...O EN LOGO KAGOURAS ESKASE MITI ME SOUZA FISIKA KAI STO KATEBESMA ENTO !!!! TELOS PANTON DEN POLIEDOSA SIMASIA KAI SINEXISA THN SIZITISI MOU ...ERXETE LOIPON O TIPOS STHN PAREA MAS KAI MAS SISTISE O KATASTIMATARXHS KAI MOU LEEI
- DHMHTRH (EINAI TO ONOMA MOU) APO DW TO PAIDI EINAI TROXONOMOS AN THELEIS TIPOTA MPOREIS NA TOU TO ZITISEIS !!!!
TON ROTISA LOIPON (OS NOMOTAGHS MOTOSIKLETISTIS POU EIMAI) AN ME STAMATAGES ME MIA MHXANH OPOS H DIKIA SOU XARIS NA KANW TIS KAGOURIES POU EKANES TI THA EKANES ??
KAI H APANTISI? THA SOU EIXA PAREI TO DIPLOMA KAI THN ADEIA SYN TIS KLISEIS POU THA SOU EKOBA !!!

KAI TOU LEW ESU POU UPOTITHETE DINEIS TO KALO PARADIGMA STA NEA PAIDIA POU KABALANE MHXANAKIA ODIGEIS MHXANH XORIS PINAKIDA KAI OLA OSA ANEFERA PIO PANO KAI ME TETIO TROPO POU PROKALEIS (SOUZES KAI DIAFORA TETIA) POS DIKIOLOGISE??
KAI MOU LEEI TO EKSIS KATAPLIKTIKO ! O LOGOS TOU ASTINOMOU EINAI NOMOS !!!!!
TA SIMPERASMATA DIKA SAS !!!

StarSailor
21/08/2005, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas

καταλαβαίνεις και φαντάζομαι ότι ξέρεις Θανάση
ότι ίσχυουν"άλλα" στην Κρήτη...


Ακριβώς αυτό ξέρω κι εγώ και όσο και αν έχω φίλους από Κρήτη που είναι τα καλύτερα παιδιά το έχω πεί ότι δεν πρόκειται να πατήσω ποτέ στο νησί γιατί πολύ μαγκιά κλανιά την έχουν δει πολλοί εκεί πέρα. Αυτή η ψευτομαγκιά και το πιστεύω ότι μόνο εμείς και κανένας άλλος πιστεύω είναι στην ιδιοσυγκρασία των ντόπιων (μέχρι και των αστυνόμων φυσικά) τόσο ισχυρό όσο πουθενά αλλού, όχι ότι αντίστοιχες συμπεριφορές δεν συναντάς και σε άλλα μέρη. Φάτε με τώρα :p

lalala
21/08/2005, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από fz6_n
KALHSPERA KAI APO EMENA

DISTIXOS TA IDIA SIMBENOUN PANTOU !!!
EIMOUN TIS PROALES SE GNOSTO KATASTIMA ME MHXANES KAI EKEI POU MILAW ME TON IDIOKTITI TOU MAGAZIOU ERXETE ENA Z750 XORIS PINAKIDA -FOTA (MPROS PISO)- FLAS DILADI GIMNO ME OLI THN SIMASIA TIS LEKSEOS !!!! LASTIXA ME TA LINA NA FENONTE KAI ME THORIVO POU KSIPNAGE PETHAMENOUS ...O EN LOGO KAGOURAS ESKASE MITI ME SOUZA FISIKA KAI STO KATEBESMA ENTO !!!! TELOS PANTON DEN POLIEDOSA SIMASIA KAI SINEXISA THN SIZITISI MOU ...ERXETE LOIPON O TIPOS STHN PAREA MAS KAI MAS SISTISE O KATASTIMATARXHS KAI MOU LEEI
- DHMHTRH (EINAI TO ONOMA MOU) APO DW TO PAIDI EINAI TROXONOMOS AN THELEIS TIPOTA MPOREIS NA TOU TO ZITISEIS !!!!
TON ROTISA LOIPON (OS NOMOTAGHS MOTOSIKLETISTIS POU EIMAI) AN ME STAMATAGES ME MIA MHXANH OPOS H DIKIA SOU XARIS NA KANW TIS KAGOURIES POU EKANES TI THA EKANES ??
KAI H APANTISI? THA SOU EIXA PAREI TO DIPLOMA KAI THN ADEIA SYN TIS KLISEIS POU THA SOU EKOBA !!!

KAI TOU LEW ESU POU UPOTITHETE DINEIS TO KALO PARADIGMA STA NEA PAIDIA POU KABALANE MHXANAKIA ODIGEIS MHXANH XORIS PINAKIDA KAI OLA OSA ANEFERA PIO PANO KAI ME TETIO TROPO POU PROKALEIS (SOUZES KAI DIAFORA TETIA) POS DIKIOLOGISE??
KAI MOU LEEI TO EKSIS KATAPLIKTIKO ! O LOGOS TOU ASTINOMOU EINAI NOMOS !!!!!
TA SIMPERASMATA DIKA SAS !!!

και δεν τον πλακωσες στις σφαλιαρες και μετα να του ελεγες "τωρα γραψε με επειδη σε ελιωσα!!" :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :a015: :a017: :a023: :a37:

Tropeas
21/08/2005, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
... η πιο σωστή με έγραφη καταγγελία μπας και πολιτιστούμε κάποτε... εκεί που νομίζουμε ότι το καθεστώς είναι "δικό μας"...

Και πίστεψέ με επειδή το ξέρω και απο προσωπική και φιλική εμπειρία , τα ανώτερα κλιμάκια σε αυτές τις περιπτώσεις καταγγελιών που σπανίζουν, αν και υπάρχει αλληλεγγύη, κόβουν κ#λους...

Δεν εχω ακούσει καμιά αναφορά απο φίλο να κάνει το παραπάνω,
και κάποιες φορές αναρωτιέμαι, ελλειψη σωστής πληροφόρησης και γνώσης το "αφήνουμε";
Ή έλλειψη όρεξης ταλαιπωρίας ?

Γιατί αν είναι για το δεύτερο, που είναι στις περισσότερες περιπτώσεις, τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας να συντηρούμε τέτοιες νοοτροπίες... :wave2:

fotografos
23/08/2005, 00:37
arage an fonazes ti troxaia gia na ton katagileis gia epikindini odigisi tha tou kanan tpt?
apli periergia tora etsi? oxi tpt alo!
axousia kai tpt alo! otan omos faei ta moutra tou kai parakalaei isos na katalavaei oti stis ousia den einai koinos thnitos.
to kako einai me ta edo tou mi pesei panw se kanenan kai vrei to belatou o alos!
e batsos den einai? ti perimeneis!
yparxoun kai kaloi batsoi den lew, ala spanizoun.