PDA

View Full Version : lc4 640 Adv



PQC
03/08/2005, 19:50
Καλησπέρα σε όλους.Ρε παιδιά εδώ και ένα χρόνο θέλω να αγοράσω on-off αρχικά έλεγα να πάρω v-strom αλλά τώρα μου την έχει δώσει και θέλω πραγματικό on-off. Αυτό το lc4 640 adv δεν το εχω δει καθόλου στον δρόμο και σε συγκριτικά δεν το έχω βρεί.Τελικά τα αξίζει τα 9500????????????:beer: :wave2:

DimST
04/08/2005, 08:50
Καλησπέρα...περίεργη φάση φίλε, δεν έχει καμία σχέση με τον on-off που θα σου δώσει ένα V-strom.

Πρέπει να είσαι πολύ σίγουρος γι' αυτό που θές. Σκέψου είναι ένα παλιάς γενιάς καθαρόαιμο (LC4) με όλα τα αρνητικά και θετικά που σημαίνει αυτό, με μεγάλη αυτονομία, πιο ροπάτη απόδοση (με μικρότερη μεγιστη ιπποδύναμη όμως) και φέρινγκ.

Αν το κριτήριο σου είναι η οδήγηση εκτός δρόμου (και υπάρχει σχετική εμπειρία) η δυνατότητα ταξιδιού (αλλά και με τις σχετικές παραχωρήσεις στην άνεση) θα έλεγα οτι είναι το ιδανικό μηχανάκι για 'σένα.

Στα τελευταία δύο τεύχη του ΜΟΤΟ έχει ένα πολύ όμορφο ταξιδιωτικό με LC4-LC8 και GS650-1200. Οι σελίδες των αναβατών που περιγράφουν της εμπειρία τους με τις μοτοσυκλέτες που είχαν χρεωθεί αλλά και το σχετικό τέστ στο τελευταίο τεύχος νομίζω θα βοηθήσουν να βγάλεις ένα καλό συμπέρασμα.

:beer: :beer: :beer:

KaTaNaS
04/08/2005, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από PQC
Καλησπέρα σε όλους.Ρε παιδιά εδώ και ένα χρόνο θέλω να αγοράσω on-off αρχικά έλεγα να πάρω v-strom αλλά τώρα μου την έχει δώσει και θέλω πραγματικό on-off. Αυτό το lc4 640 adv δεν το εχω δει καθόλου στον δρόμο και σε συγκριτικά δεν το έχω βρεί.Τελικά τα αξίζει τα 9500????????????:beer: :wave2:




geia xara file ,



eimai katoxos enos lc-4 adv 2001model



to kainourgio exei kalytera frena (diplo diskofreno empros gia tis asfaltines tou epidoseis!)




de gnwrizw thn hlikia sou, thn trela sou , thn fash sou!


ena mporw na sou pw...




pws mporei na legetai 0n-off alla einai gia off xrhsh.



tajidia se ethnikes jekourasta de noountai, o kradasmos kourazei, moudiazei kai, to stathero gkazi ftheirei ton kinhthra.



to eparxiako diktyo einai idaniko gia th symperifora tou, me to pou anebaineis panw tou se prodiathetei me to sthsimo na agriepseis...



gia thn polh epishs einai ply kalo, de bariesai me tipota.diaskedazei.


pisteyw pws einai to pio xwmatino , to pio off apo ola ta alla ths kathgorias tou.




to dikabalo epishs kourazei, dioth o kradasmos pernaei olos ston odhgo opoy kai to meros ths selas pou tou analogei einai pio malako apo oti tou synepibath.

PQC
04/08/2005, 13:16
Ευχαριστώ ρε παιδιά για τις απαντήσεις.Απλά θέλω μηχανή να πατάει την κίνηση να κάνει κανα ταξιδάκι και να μπαίνει και χώμα.Πολλά ζητάω?:confused:
απλά το V-strom μου φαίνεται λίγο ξενέρωτο για αυτό στράφηκα σε ΚΤΜ.Νομίζω οτι το τέλειο μηχάνημα είναι το 950 αλλά είναι λίγο ακριβούτσικο:eyepop:

stokos
05/08/2005, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από PQC
Ευχαριστώ ρε παιδιά για τις απαντήσεις.Απλά θέλω μηχανή να πατάει την κίνηση να κάνει κανα ταξιδάκι και να μπαίνει και χώμα.Πολλά ζητάω?:confused:

Το 640 το Adv είναι ό,τι καλύτερο μπορείς να πάρεις για χωμάτινο τουρισμό. επίσης μπορείς να κοιτάξεις και το απλό (το enduro) me 18άρι ρεζερβουάρ.
Πάρτο καινούργιο ή (αν θες used) βρες κάποιο γνωστό μηχανάκι.
Αν το πάρεις, ψάξε βρες καλό μάστορα (σημαντικό στα ΚΤΜ).
Είχα 3 χρόνια και γύρισα δικάβαλος και φορτωμένος όλη την Ελλάδα. Πρόβλημα κανένα, πλην μιας διαλυμένης πίπας. Λάδι δεν έκαψε ποτέ. Στα ταξίδια να προσέχεις τα νερά του και στον αυτοκινητόδρομο μην το πηγαίνεις τελικισμένο. δεν φτιάχτηκε γι αυτό. (120-130 είναι μια χαρά)
Εναλλακτικά, κοίτα και προς DR 650 SE, XR 650 L. Καμία σχέση με πλαίσιο αναρτήσεις και επιδόσεις του ΚΤΜ, αλλά φθηνότερα και λιγότερο αγχώδη όσον αφορά την αξιοπιστία τους.
Αυτά αν με το "μπαίνει χώμα" δεν εννοείς μια απλή διέλευση πατημένου 3Α ή βατού χωματόδρομου, την οποία το 950, το DL και όλα τα μαστόδοντα την διεκπεραιώνουν μια χαρά.
Καλά γούστα.