PDA

View Full Version : Free2go,Whats Up,CU,,,,ΤΕΛΟΣ?????



vernas
17/01/2011, 11:11
Σημερα το μεσημερι με περνει μια κυρια στο κινητο απο τον ομιλο Wind και με ενημερωνει οτι σε ενα μηνα ληγει το free2go πακετο που εχω(αυτο που δινει 1500sms και 1500 χρονο προς ολα τα
Wind).Της λεω οκ,θα βαλω μια καρτα για να ανανεωθει και μου λεει,οχι,δεν καταλαβατε σε ενα μηνα ληγουν πανελλαδικα ολα αυτα τα πακετα απ ολες τις εταιρειες και απο δω και περα θα χετε χρονοχρεωση στην καρτα οπως παλια.Μου προτεινε να κανω ενα συμβολαιο κλπ κλπ.
Ρε παιδια εχετε ακουσει κατι σχετικο εσεις,γιατι αν ισχυσει....καηκαμε!!!!!:confused: :confused: :confused:

sniper
17/01/2011, 11:18
M****κίες σου λέγανε.




(mod speaking) τς τς τς

DimChios
17/01/2011, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper




(mod speaking) τς τς τς




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
17/01/2011, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
M****κίες σου λέγανε.




(mod speaking) τς τς τς


Ποιο ανόητο καθίκι ήταν; :evil:

:smokin:

Cpt. Haddock
17/01/2011, 11:23
Οι κανονες του φόρουμ ισχύουν για όλους :smokin:

ziggΥ
17/01/2011, 11:23
:rotflmao: :rotflmao:

siraxanz
17/01/2011, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από vernas
Σημερα το μεσημερι με περνει μια κυρια στο κινητο απο τον ομιλο Wind και με ενημερωνει οτι σε ενα μηνα ληγει το free2go πακετο που εχω(αυτο που δινει 1500sms και 1500 χρονο προς ολα τα
Wind).Της λεω οκ,θα βαλω μια καρτα για να ανανεωθει και μου λεει,οχι,δεν καταλαβατε σε ενα μηνα ληγουν πανελλαδικα ολα αυτα τα πακετα απ ολες τις εταιρειες και απο δω και περα θα χετε χρονοχρεωση στην καρτα οπως παλια.Μου προτεινε να κανω ενα συμβολαιο κλπ κλπ.
Ρε παιδια εχετε ακουσει κατι σχετικο εσεις,γιατι αν ισχυσει....καηκαμε!!!!!:confused: :confused: :confused:

Για πελάτες συμβολαίου ψάχνουν και το πιθανότερο να είναι από εταιρία άλλη που πουλάει πελάτες στην wind

nio1981
17/01/2011, 11:28
:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :bigcry: :bigcry: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

sniper
17/01/2011, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Οι κανονες του φόρουμ ισχύουν για όλους :smokin:

ΟΚ, περνάς το τεστ!

Carry on!


221345

Λεωνίδας
17/01/2011, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από vernas
Σημερα το μεσημερι με περνει μια κυρια στο κινητο απο τον ομιλο Wind και με ενημερωνει οτι σε ενα μηνα ληγει το free2go πακετο που εχω(αυτο που δινει 1500sms και 1500 χρονο προς ολα τα
Wind).Της λεω οκ,θα βαλω μια καρτα για να ανανεωθει και μου λεει,οχι,δεν καταλαβατε σε ενα μηνα ληγουν πανελλαδικα ολα αυτα τα πακετα απ ολες τις εταιρειες και απο δω και περα θα χετε χρονοχρεωση στην καρτα οπως παλια.Μου προτεινε να κανω ενα συμβολαιο κλπ κλπ.
Ρε παιδια εχετε ακουσει κατι σχετικο εσεις,γιατι αν ισχυσει....καηκαμε!!!!!:confused: :confused: :confused: πες της να σε πάρει όταν λήξουν πανελλαδικά όλα αυτά τα πακέτα να το συζητήσετε :wave2:

DimChios
17/01/2011, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
ΟΚ, περνάς το τεστ!

Carry on!


και καλα...

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

alex-kal
17/01/2011, 13:13
Η cosmote μου είχε στείλει μήνυμα ότι θα υπάρχει μέχρι τέλος Ιανουαρίου..
Λογικά όλο και κάτι άλλο θα βγάλουν..

faraway
17/01/2011, 15:57
Ας τα λήξουν δε πειράζει .....έτσι και αλλιώς και γω δε θέλω και πολύ για να λήξω το κινητό εντελώς όμως από τη ζωή μου !!!!:winka:

camen
17/01/2011, 17:34
Συνηθως οταν σταματαει καποιο τετοιο προγραμμα σχεδον αμεσως βγαινει αλλο εξισου συμφερον...:winka: :winka: :winka:

Δεν τους συμφερει να κανουν κι αλλιως...:wacko:

μπουρουχας
17/01/2011, 18:23
πριν 3 μηνες το εστειλα αδιαβαστο και το κινητο.
και σας λεω οτι ζω και χωρις αυτο,και καλυτερα μαλιστα.

p@nos
17/01/2011, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από μπουρουχας
πριν 3 μηνες το εστειλα αδιαβαστο και το κινητο.
και σας λεω οτι ζω και χωρις αυτο,και καλυτερα μαλιστα.


εγω σκεφτομαι να στειλω και τον ηλεκτρισμο...


και στο απωτερο μελλον να παω να μεινω σε μια σπηλια και να τρωω ριζες δεντρων :smokin: :smokin: :smokin:

camen
17/01/2011, 18:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
εγω σκεφτομαι να στειλω και τον ηλεκτρισμο...




Κ τι σκατα σπουδαζεις τοτε ρε μλκ?!:look: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

vicr108
01/02/2011, 12:43
H Whats up το πουλο εληξαν τα 1500 και μου στελνουν βαλε 10 ευρω για να χω 600':rotflmao:
ή 20 ευρω ανανεωση για να εχω τα 1500' εκει που τα χαμε με 3 ευρω.... :a21:

Ελιωσα στο γελιο:a029:

οι σαλτσες στο λυκο και οι εταιριες σας μαζι...

DimChios
01/02/2011, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από vicr108
H Whats up


καιρος να το πεταξω λοιπον!

:wacko:

sniper
01/02/2011, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
εγω σκεφτομαι να στειλω και τον ηλεκτρισμο...


...

ήρθε στην Πάτρα; :confused:

vicr108
01/02/2011, 13:46
ωχ οι πρωτευουσανοι........:a13:

vaska
01/02/2011, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
ήρθε στην Πάτρα; :confused:

Ναι τα καταφέραμε, σκάλωσε για λίγα χρόνια στον Ισθμό αλλά τελικά είναι αλήθεια, έχουμε και στην Πάτρα ηλεκτρισμό......



Τι λέτε ρε ανιστόρητοι, η Πάτρα ήταν από τις πρώτες πόλεις με αυτόνομη ηλεκτροπαραγωγική μονάδα και δικό της δίκτυο (Εργοστάσιο Γλαύκου). Όταν εσείς στην πρωτεύουσα φωτίζατε τους δρόμους με λυχνάρια, εμείς είχαμε ηλεκτρικούς λαμπτήρες. Αμέ πως?????

Σαχλάκηδες που θα κοροϊδέψετε

:mad: :mad: :mad:

DimChios
01/02/2011, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska

Τι λέτε ρε ανιστόρητοι, η Πάτρα ήταν από τις πρώτες πόλεις με αυτόνομη ηλεκτροπαραγωγική μονάδα και δικό της δίκτυο (Εργοστάσιο Γλαύκου).


ΠΕΣ ΤΑ ΒΑΣΚΑ!!!!!!!!

Μαζι με τους μινάριδες κατεβηκε και ο ηλεκτρ!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Africaptan
01/02/2011, 16:08
Και μενα πριν τις γιορτες μου εστειλαν μυνημα (cosmocarta) οτι η προσφορα θα ληξει τελος Γεναρη και πριν λιγες μερες μου ξαναστειλαν οτι θα ληξει τελος Μαρτη...

Ζεύκας
01/02/2011, 16:11
http://www.youtube.com/watch?v=mEb63zTIKNc

Anritsu
01/02/2011, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από vernas
Σημερα το μεσημερι με περνει μια κυρια στο κινητο απο τον ομιλο Wind και με ενημερωνει οτι σε ενα μηνα ληγει το free2go πακετο που εχω(αυτο που δινει 1500sms και 1500 χρονο προς ολα τα
Wind).Της λεω οκ,θα βαλω μια καρτα για να ανανεωθει και μου λεει,οχι,δεν καταλαβατε σε ενα μηνα ληγουν πανελλαδικα ολα αυτα τα πακετα απ ολες τις εταιρειες και απο δω και περα θα χετε χρονοχρεωση στην καρτα οπως παλια.Μου προτεινε να κανω ενα συμβολαιο κλπ κλπ.
Ρε παιδια εχετε ακουσει κατι σχετικο εσεις,γιατι αν ισχυσει....καηκαμε!!!!!:confused: :confused: :confused:

Καλά σου είπε η μανδαμ . Κανονικά δε αυτό το σκηνικό έπρεπε να είχε τελειώσει για όλους από την 31/12 . Είναι σχεδόν προαποφασισμένο και απο τους 3 μεγάλους πως αυτές οι παροχές τελειώσανε . Αυτό που υπάρχει σαν σενάριο ειναι με ανανέωση 5 ?, δωρεάν 300' προς ίδια κάρτα , με 10 ? ανανέωση δώρο 600 ' προς δίκτυο και με 20 ? 1500' και sms και Mb . Και όλα αυτά προφανώς για μηνιαία κατανάλωση και 3' ελάχιστη χρέωση . Και παράλληλα ανάλογες αυξήσεις στα συμβόλαια . Παχιές αγέλαδες τέλος και στο μπλα μπλά . Η Wind ψάχνεται ένα γενναίο πακέτο για το Free to Go με Blackberry , δεν ξέρω όμως αν θα περπατήσει τελικά. Που τα ξέρω αυτά δεν έχει σημασία , σημασία έχει ότι δυστυχώς δεν απέχουνε πολύ από την εφαρμογή τους

:wave2:

Arxagelos
01/02/2011, 17:32
Αυτό γίνετε μάλλον γιατί οι περισσότεροι έχουν εγκαταλείψει τα συμβόλαια για watsup, see u eg.
Κάπου είχα διαβάσει και για 1.000.000 λιγότερες συνδέσεις στις εταιρείες, άρα σίγουρα τραβάνε τα μαλλιά τους μιας και έχει πέσει πολύ ο τζίρος τους.
Εγώ θα περιμένω μέχρι να δω αμα θα προχωρήσει αυτό το νταβατζιλίκι και θα πράξω ανάλογα. 10? δεν βάζω με τίποτα για 600΄απο κει που έβαζα 5 για 1500.

Gandalf dr685sm
01/02/2011, 17:41
Προσωπικά θα το αφήσω σε what's up αφού σαν κάρτα δεν το χρησιμοποιώ και πολύ έχοντας το εταιρικό ώς παροχή. Παρόλα αυτά, αν χρειαστεί ούτε δευτερόλεπτο δεν θα το αφήσω σε κάρτα , καθώς πολύ απλά δεν βολεύει. Οπωσδήποτε συμβόλαιο στο 60λεπτο με πάγιο καθώς η χρήση του κινητού για μένα δεν είναι για να πιάνω κουβέντα για το νερατζάκι γλυκό αλλά για να κανονίσω πως θα βρεθώ με κάποιον να τα πούμε απο κοντά.

Τόσο απλά...

faraway
01/02/2011, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Προσωπικά θα το αφήσω σε what's up αφού σαν κάρτα δεν το χρησιμοποιώ και πολύ έχοντας το εταιρικό ώς παροχή. Παρόλα αυτά, αν χρειαστεί ούτε δευτερόλεπτο δεν θα το αφήσω σε κάρτα , καθώς πολύ απλά δεν βολεύει. Οπωσδήποτε συμβόλαιο στο 60λεπτο με πάγιο καθώς η χρήση του κινητού για μένα δεν είναι για να πιάνω κουβέντα για το νερατζάκι γλυκό αλλά για να κανονίσω πως θα βρεθώ με κάποιον να τα πούμε απο κοντά.

Τόσο απλά...

Για τη χρήση που περιγράφεις μια χαρά είναι η καρτούλα , και χωρίς μηνιαίο νταβατζιλίκη .

Africaptan
01/02/2011, 18:24
Κι αφου ειχαν τετοιυς σκοπους, για ποιο λογο μας πηραν ολα τα στοιχεια το καλοκαιρι για τα καρτοκινητα;

Gandalf dr685sm
01/02/2011, 18:37
Τα στοιχεία τα ζήτησε το Υπουργείο Προστασίας του Πολιτη για λόγους Εθνικής ασφαλείας.. οι εταιρίες μάλιστα ήταν διστακτικές καθώς αυτό σήμαινε έξτρα εργασιακό κόστος για αυτούς.

Africaptan
01/02/2011, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Τα στοιχεία τα ζήτησε το Υπουργείο Προστασίας του Πολιτη για λόγους Εθνικής ασφαλείας.. οι εταιρίες μάλιστα ήταν διστακτικές καθώς αυτό σήμαινε έξτρα εργασιακό κόστος για αυτούς.

Σωστο.

matmat
03/02/2011, 14:16
Εμενα παντως σημερα μου ηρθε μηνυμα απο την βονταφον πως μεχρι τελος ιουνιου θα εχω απεριοριστο με καθε ανανεωση απο 10 ευρω και πανω ...

DimChios
03/02/2011, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Εμενα παντως σημερα μου ηρθε μηνυμα απο την βονταφον πως μεχρι τελος ιουνιου θα εχω απεριοριστο με καθε ανανεωση απο 10 ευρω και πανω ...


που να τα βρουμε ρε φιλαρακι τα 10 ? τη σημερον?

:sad:

transalpblack
03/02/2011, 15:22
Από τις Ανακοινώσεις της Vodafone

2-2-11

Παράταση της δωρεάν προσφοράς υπηρεσίας Unlimited
Η εταιρεία VODAFONE- ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ ανακοινώνει ότι η τρέχουσα προσφορά (σχετική η από 10/09/2010 ανακοίνωση) κατά την οποία η υπηρεσία Unlimited αξίας 10€ το μήνα, παρέχεται δωρεάν, για 12 μήνες σε όλους τους νέους συνδρομητές που θα εγγραφούν στο πρόγραμμα συμβολαίου Vodafone Καρτοπρόγραμμα για Ιδιώτες θα ισχύει έως την 28/02/2011. Συνδρομητές που θα επωφεληθούν της προσφοράς, δεν θα δικαιούνται επιπλέον μπόνους με εξαίρεση το Καρτοπρόγραμμα 35 που θα λαμβάνει μπόνους €5.



Η υπηρεσία προσφέρει απεριόριστα λεπτά και γραπτά μηνύματα προς όλους τους συνδρομητές συμβολαίου και καρτοκινητής Vodafone. Ισχύει η Πολιτική Ορθής Χρήσης σύμφωνα με τα όσα ορίζονται στους Γενικούς Όρους Τηλεπικοινωνιακών Υπηρεσιών. Επιπλέον, ισχύει ότι ως υπερβολική ορίζεται η χρήση πέραν των ορίων Πολιτικής Ορθής Χρήσης τα οποία είναι ανά μήνα: 1500 λεπτά για ομιλία προς κινητά Vodafone και 1500 γραπτά μηνύματα προς κινητά Vodafone.



Στις τιμές συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α.

camen
03/02/2011, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Εμενα παντως σημερα μου ηρθε μηνυμα απο την βονταφον πως μεχρι τελος ιουνιου θα εχω απεριοριστο με καθε ανανεωση απο 10 ευρω και πανω ...

Και μενα...:look:

ziggΥ
03/02/2011, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Και μενα...:look:
και μένα :smokin:

faraway
03/02/2011, 15:55
Ρε δε πάνε να λένε ότι θέλουν και να τρομοκρατούν το κόσμο για να κάνει συμβόλαια. :evil:

Δε ξαναδίνω μηνιαίο χαράτσι στα λαμόγια με τίποτα και στο φινάλε το κόβω και εντελώς και απελευθερώνομαι όπως ο Νιο από το ματριξ . :smokin:

matmat
04/02/2011, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
που να τα βρουμε ρε φιλαρακι τα 10 ? τη σημερον?

:sad:

δυο ωριτσες στα φαναρια ... κανε το πρεζακι , ετσι κι αλλιως
το συνδρομο της στερησης το εχεις , δειχνεις α-μηχανος :evil: :p

:smokin: :beer: :wave2: :beer: