PDA

View Full Version : Fwta V-Strom 650.....BOITHEIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!



vasvas_78
04/08/2005, 00:20
Paidia kalispera......Molis apektisa to Vstrom ola einai teleia exw pathei tin plaka mou me to mixanaki............

Diapistwsa omws ena mikro provlimataki kai opios mporei as me voitheisei parakalw.....Ta fwta poreias re paidia einai ektyflwtika kai oloi sto dromo mou kanoun sinialo oti tous tyflwnw....Yparxei kapios tropos wste na ta xamilwsw xwris na paw ston antiproswpo?
An gnwrizete pios einai autos o tropos,perimenw enagwniwdws apantisi sas alliws den ksanaodigw nixta:cry: :cry: :cry: :cry:

Tha mporousa episis na rithmisw ta fwta wste na anavoun opote goustarw egw,nai i ou(Eurwpaiki odigeia kserw gia fwta monima anamena kai xwris epilogi xrisis apo ton anavati)?

Euxaristw aderfia ek twn proterwn,i mixani einai apisteuti kai opou pigainw ta vlemata gyrizoun(ektos ti nixta pou me tyflwnoun me ta fwta tous:D :D :D :D :D )


KALES VOLTES,STAY SAFE!!!!!!!:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

sallako
04/08/2005, 00:56
Καλοριζικη και καλοταξιδη:beer:
Γιατι να μη πας στον αντιπροσωπο?Εγω εκει πηγα, στο συνεργειο τους και τα χαμηλωσανε(οχι την ενταση της δεσμης).Δεν πηραν λεφτα.Μπορει να γινετε, αν θες, να βαλεις μικροτερες λαμπες αν και δε βρισκω το λογο.
Στο επομενο σερβις θα παω να βαλω και διακοπτη on-off για τα φωτα.Ρωτησα και γινετε.Ασε που σου τρωει και ρευμα απο την μπαταρια ετσι τσαμπα.

vasvas_78
04/08/2005, 08:15
File Gianni,an sou pw oti to mixanaki to pira sta xeria mou Triti 2-8-2005 kai simera 4-8-2005 exei panw 850 xlm tha to pistepseis?
Episis,an sou pw oti den vriskomai ellada kai oti ti mixani tin estrwsa se taksidi tha to pistepseis?

Ki omws file,vriskomai stin Pristina/Kosovo me ti mixani tin opoia tin estrwsa sto taksidi....Opws katalavaineis,edw den iparxei antiproswpos den iparxei tipota....Mono tou to V-STROM san tin kalamia ston kampo....Apla re c,sto dromo tous tyflwnw poly kai rwtisa an mporw na to kanw moos mou auto,diladi na katevasw ta fwta?

Tespan,euxaristw gia tin apantisi sou kai kales voltes aderfe..............:beer: :beer: :beer: :beer:

THEOD
04/08/2005, 08:40
Για προσπάθησε έτσι...


21126

low__rider
03/02/2007, 12:13
Καμια γνωμη για το πως βγαινουν η ψειρες?? :confused: :wave2:

Bil
03/02/2007, 20:12
Για δές και αυτό ...
στην αρχή της ενότητας V-Strom " Home-made εύκολος ρυθμιστήρας φώτων για V-Strom "
Είναι sticky...

low__rider
04/02/2007, 18:25
εμ...δεν γραφει κατι για τις ψειρες! ελπιζω να μην τυφλωθηκα ακομα :P . Σε καποιο αλλο τοπικ καποιος ειχε γραψει οτι εκανε τον τιραμολα για να τις βγαλει. Το προσπαθησα αλλα δεν καταφερα κατι ,δεν ηθελα να κανω κ καμια ζημια και στο manual δεν γραφει κατι σχετικο:mad: Tι να κανω? εχω παρει κατι ψειρες που εχουν 4 led η καθε μια. Τις εβαλα στο τουτου μου κ ειναι boooba! :D απολυτο λευκο κ φωτιζουν αρκετα καλα κ δυνατα! ...κ δεν εχω καμια ορεξη να αρχισω να λυνω το μηχανακι για τις ψειρες. Για πειτε καμια ιδεα βρε παιδια!

K0K0$
26/02/2007, 19:15
Για να αλλαξεις τη δεξια κοβεις τιμονι φουλ λοκ αριστερα.

Βαζεις χερι μεσα, πανω και δεξια απο τη θηκη του δεξιου προβολεα.

Ψηλαφιζεις για ενα λαστιχενιο ντουι. (στην παραπανω φωτο που δειχνει το δεξι Η4 η ψειρα ειναι πανω απο την ανω δεξια γωνια της φωτο, δε φαινεται. Απλα λεω περιπου που να ψαξεις)

Οταν το πιασεις το κανεις μιση στροφη αριστερα (στριφτο) και το τραβας (μολις νιωσεις το ξεκουμπωμα).


Τα ιδια ισχυουν για το αριστερο μονο που απλα κοβεις τιμονι δεξια.

Ελπιζω να βοηθησα

(PS, τα ιδια λεντακια εβαλα και εγω και μαμανε μαζι με καταλευκες λαμπες στα Η4...)

Innersense
27/02/2007, 09:29
που τα βρήκατε ρε παιδιά τα led;

θα με πάρει κανένας απο το χεράκι να πάμε να τα ψωνίσουμε όλα μαζί με λευκές Philips watever να τα βάλουμε και να τα ρυθμήσουμε; Ζητάω πολλά;

:D :beer:

LIBYKOS
27/02/2007, 11:02
Επειδή είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα, στο προηγούμενο σέρβις ο μηχανικός μου έκανε το εξής :

Στο κάτω μέρος του φέρινγκ, έχει δύο τρύπες στο ύψος των φώτων.

Πήρε ένα μακρύ σταυροκατσάβιδο, το πέρασε μέσα από την τρύπα και βρήκε τον ρυθμιστή στην κάτω του πλευρά.

Φανταστείτε ότι έχει τη μορφή γραναζιού.

Γυρνώντας το κατσαβίδι δεξιά ή αριστερά, γυρνάει και ο ρυθμιστής και ανεβαίνει ή κατεβαίνει αντίστοιχα η δέσμη των φώτων.

Βλέποντάς τον, μου φάνηκε απλή η διαδικασία

low__rider
27/02/2007, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Innersense
που τα βρήκατε ρε παιδιά τα led;

θα με πάρει κανένας απο το χεράκι να πάμε να τα ψωνίσουμε όλα μαζί με λευκές Philips watever να τα βάλουμε και να τα ρυθμήσουμε; Ζητάω πολλά;

:D :beer:

Τα led υπαρχουν στην πειραιως στον Γαλεο (αν θυμαμαι καλα ετσι λεγεται) ειναι καταστημα με ανταλακτικα για μηχανες ειναι πριν την στροφη που παει για πετραλωνα πηγαινοντας προς ομονοια


:wave2:

low__rider
27/02/2007, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από K0K0$
Για να αλλαξεις τη δεξια κοβεις τιμονι φουλ λοκ αριστερα.

...Οταν το πιασεις το κανεις μιση στροφη αριστερα (στριφτο) και το τραβας (μολις νιωσεις το ξεκουμπωμα).




K0K0$ thanks για την βοηθεια εγω η βλακεια που εκανα κ δεν εβγαιναν ηταν οτι νομιζα οτι ηταν κουμποτα κ δεν τα γυριζα! :p τεσπα τα εβαλα κ ειναι boooba!:sun: :D

εσυ τι εταιριας Η4 εβαλες??... Εγω πηρα 2 bosch H4 blue xenon και περα οτι δεν ειχε και τρελη διαφορα η μια μου καηκε μεσα σε 3 μερες:bigcry: και τσαντιστηκα και ξαναεβαλα τις μαμα...τωρα λεω να δοκιμασω τις osram η απ'την αλλη λεω να κανω υπομονη να μαζεψω κανενα φραγκο και να βαλω κανενα καλο γιαπωνεζικο xenon kit...ειδωμεν:rolleyes:

:wave2:

K0K0$
27/02/2007, 16:17
εγω η βλακεια που εκανα κ δεν εβγαιναν ηταν οτι νομιζα οτι ηταν κουμποτα κ δεν τα γυριζα!

Γιατι εγω τι νομιζεις οτι εκανα; :p
Απλά, ενω το ενα με ζορισε και το εβγαλα τραβηχτο (μετα ηθελε ενα ψιλορεκτιφιε για να ερθει στα ισα του) ειδα οτι εχει κατι σαν βολτες, και το αλλο το εβγαλα σε 2" !

Λενε ε; Εγω εβαλα τις Μπος που εχεις και εσυ (τετοιες εχω στο κουτι), μια χαρα, δεν μου εχουν καει ποτε. Για να σου καηκε τοσο γρηγορα ή την ειχες ακουμπησει με γυμνο χερι ή καπου θα γρατσουνισες τη λαμπα καθως την εβαζες. (δεν παω καν σε σεναρια τασης της μηχανης)

Επειδη δεν ηταν και πολυ λευκες, εβαλα δυο "μπλε-λαμπα-ειμαι-αλλα-θελω-να-λεω-οτι-ειμαι-ΧΕΝΟΝ" μιας μαρκας που ουτε θυμαμαι (15€ το ζευγος) και ειναι τουμπανιζε...

Παντως οι Φιλιπς ΜπλουΒιζιον ειναι οι πιο καλες λαμπες "ΧΕΝΟΝ" (λευκο φως) απο τις απλες, αλλα και οι πιο ακριβες.

Οπως λες, γιαπωνεζικο κιτακι ΗΙD... Αλλο επιπεδο, οχι μονο για το θεαθηναι, αλλα κυριως για την ορατοτητα (να βλεπεις αλλα και να σε βλεπουν)


Λεντακια πουλανε ολα τα μαγαζια με ειδη αυτοκινητου κτλ... Τα ζητας και σαν "Ψειρες"... Αρκει να εχουν ΛΕΥΚΟ φως και οχι μπλε-κοκκινο κτλ, και γινει το μοτο σου σαν Χιουνται.. Για το DL οι ψειρες ειναι W 5W...

(Σε ενα βενζιναδικο, μπαινω μεσα, παω στο μαγαζακι, πλησιαζω την κοπελιτσα στο ταμειο και της λεω: "Συγνωμη, μηπως εχετε ψειρες; ". Το ηφος της ηταν ολα τα λ7 καθως μου απαντουσε "Οριστε???" :rotflmao: )

Respect
28/01/2008, 11:46
Oι λάμπες πως βγαίνουν ρε παιδιά; Πως γίνεται με το λαστιχένιο κάλυμα που έχουν μπροστά;

K0K0$
28/01/2008, 12:14
1) Τραβας τις φυσες
2) Τραβας τα λαστιχενια καπακια
3) Απασφαλιζεις τα ελασματα απο τις λαμπες
4) Κανεις την αλλαγη
5) Αντιστρεφεις τα παραπανω για να το κλεισεις

:wave2:

Respect
28/01/2008, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από K0K0$
1) Τραβας τις φυσες
2) Τραβας τα λαστιχενια καπακια
3) Απασφαλιζεις τα ελασματα απο τις λαμπες
4) Κανεις την αλλαγη
5) Αντιστρεφεις τα παραπανω για να το κλεισεις

:wave2: :beer:

Thessalos
26/03/2008, 22:25
Επιτελους τα νεα φώτα Xenon kit H4 Siemens
τιμη 189Ε
εγγύηση: 2 χρόνια
στην αρχη για να μπούνε, η απόπειρα και μόνο φαινεται τρομακτική...
αλλά... :nono:
με λίγη υπομονη κι ενα καλο μαστορι, ολα γινονται!

παρακατω φαινεται το αποτελεσμα:

http://www.imageshack.gr/files/h0cteu5576off1zoeaah.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=h0cteu5576off1zoeaah.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/d5k9xfbxrc6ute6lfsil.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=d5k9xfbxrc6ute6lfsil.jpg)

STROMER1
29/03/2008, 10:39
Εγώ τις έβαλα μόνος μου, 45 $ το ζέυγος τις έφερα απο ΚΙΝΑ σε επαγ. ταξίδι που είχα πάει, ειναι φανταστικες όμως πρεπει να αλλάξεις και τις ψείρες γιατι σου χαλάνε το σύνολο.