PDA

View Full Version : upside down βοηθεια............



nemes74
20/01/2011, 08:00
καλημρα παιδες!!!!για ριχτε μια ματια σαυτα τα καλαμια και πειτε μου και μενα απο τι ειναι ρε παδια.....τα πηρα παμφθηνα χωρις διαροες,τσακισματα η στραβωμα για να τα βαλω στο αφρικα αλλα δεν υπηρχαν και οι πλακες κιο σταυρος και πρεπει να ψαξω να βρω τα αντιστοιχα!!!εμενα παντως.....κατι σε καβασακι μου κανουν μαλλον απο klx 250,h kdx 125.......μετρησα και 275χιλ. διαδρομης αλλα δεν ειμαι σιγουρος.......


221662

nemes74
20/01/2011, 08:04
δειτα και τα γραματακια.....kayaba.....ισως??:a37:


221663

nemes74
20/01/2011, 08:06
....μερικες ακομα.....


221664

nemes74
20/01/2011, 08:07
και οι γλυστρες για τις επικαλαμιδες....κατι τετοιο μου θυμιζουν.....


221665

lamoun
20/01/2011, 08:35
Χρήστο στο KLX μου οι τάπες πάνω είχαν μια βίδα για εξαέρωση, σε αυτά δε βλέπω να έχει.

nemes74
20/01/2011, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Χρήστο στο KLX μου οι τάπες πάνω είχαν μια βίδα για εξαέρωση, σε αυτά δε βλέπω να έχει. ναι τις θυμαμαι στην κορυφη,οντως αυτο δεν εχει.....κιαν θυμαμαι καλα....στο kdx 125 ουτε εκει υπηρχαν....και πρεπει ναχε διαδρομη 275 χιλ.........σαν μια πιο φθηνη εκδοση του ιδιου κατα βαση πηρουνιου.........τα γραματακια στις μποτες σου λενε τιποτα.....μηπως??:rolleyes:

lamoun
20/01/2011, 09:15
Τα γράμματα τίποτα..

georgio
20/01/2011, 09:47
Δοκίμασε να βάλεις τα γράμματα στο google να δεις τι θα σου βγάλει, γιατί από τη φωτό δεν τα ξεχωρίζω καλά.

Ποιο άφρικα έχεις; Το 650; Γιατί τα καλάμια έχουν υποδοχή για μια δαγκάνα μόνο.

Επίσης είσαι σίγουρος ότι δεν θα έχεις πρόβλημα μετά, γιατί άλλο το βάρος που έχει ένα 250 εντουράκι και άλλο η άφρικα.

DrBig
20/01/2011, 11:21
Οπως ειπε κι ο Γιωργος, μην το κανεις. Δεν θα βρεις ελατηρια για το βαρος του Αφρικα. Βαλε μια καλη γεφυρουλα σε αυτα που εχεις σε πρωτη φαση και βλεπεις τι αλλο χρειαζονται μετα, αν χρειαζονται.

John Steed
20/01/2011, 11:42
Αν είναι από 250, δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα, στο ADVRIDER αρκετοί έχουν βάλει USD από 250 σε άφρικα...:wave2:

DrBig
20/01/2011, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Αν είναι από 250, δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα, στο ADVRIDER αρκετοί έχουν βάλει USD από 250 σε άφρικα...:wave2:


Ναι, αλλα ενδεχομενως απο πηρουνια για τα οποια μπορουσαν να βρουν σκληρα ελατηρια....
Για ενα αναποδο απο klx650 που τοποθετησα σε ενα DrBig δεν βρηκα πουθενα πιο σκληρα ελατηρια.

DrBig
20/01/2011, 11:58
Και κατι αλλο, τα συγκεκριμενα αναποδα δεν ειναι cartridge type, οποτε δεν εχουν και κανενα ιδιαιτερο πλεονεκτημα εναντι των συμβατικων, εκτος ενδεχομενως του βαρους και της ακαμψιας. Για το πρωτο δεν ξερω, το δευτερο παντως βελτιωνεται πολυ στα συμβατικα με την γεφυρα. Αλλαγη σε USD αξιζει μονο αν βαλεις πραγματικα καλα πηρουνια, αλλιως ειναι χασιμο χρονου.

nemes74
20/01/2011, 19:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
Δοκίμασε να βάλεις τα γράμματα στο google να δεις τι θα σου βγάλει, γιατί από τη φωτό δεν τα ξεχωρίζω καλά.

Ποιο άφρικα έχεις; Το 650; Γιατί τα καλάμια έχουν υποδοχή για μια δαγκάνα μόνο.

Επίσης είσαι σίγουρος ότι δεν θα έχεις πρόβλημα μετά, γιατί άλλο το βάρος που έχει ένα 250 εντουράκι και άλλο η άφρικα. ναι απτο google.........τιποτα.......οχι 750 ειναι.....αυτο.....διορθωνεται μαλον με σκληροτερα ελατηρια η και αποστατες μεσα που θα τα συμπιεσο μονιμα προφορτιζοντας τα ακομα κιαν χασουν μερος της διαδρομης τους....αυτο δεν με ενδιαφερει,υψος θελω να παρει το μηχανακι.......5-6 ποντους.......υπαρχει τροπος να γινοταν αυτο με τα μαμα καλαμια?

nemes74
20/01/2011, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Αν είναι από 250, δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα, στο ADVRIDER αρκετοί έχουν βάλει USD από 250 σε άφρικα...:wave2: αυτο εχω δει κιεγω.....γιιαυτο επιμενω............ακομα και με αποστατες στα ελατηρια του πηρουνιου....οπως ειπα......θελω εξτρα υψος.....πραγμα που μου δινουν τα upside down τα μετρησα,συνολικο μεγαλυτερο μηκος περιπου 8 ποντοι αν θυμαμαι καλα.................

DrBig
21/01/2011, 01:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemes74
αυτο εχω δει κιεγω.....γιιαυτο επιμενω............ακομα και με αποστατες στα ελατηρια του πηρουνιου....οπως ειπα......θελω εξτρα υψος.....πραγμα που μου δινουν τα upside down τα μετρησα,συνολικο μεγαλυτερο μηκος περιπου 8 ποντοι αν θυμαμαι καλα.................

και το υψος να παρεις με αποστατες, τα ελατηρια θα ειναι αλλου για αλλου Νεμες. Ενας τροπος να παρεις και το υψος που θες και να σκληρηνουν, ειναι να βαλεις βαλβιδες αερα και να τα φουσκωσεις (λιγο).

nemes74
21/01/2011, 05:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
και το υψος να παρεις με αποστατες, τα ελατηρια θα ειναι αλλου για αλλου Νεμες. Ενας τροπος να παρεις και το υψος που θες και να σκληρηνουν, ειναι να βαλεις βαλβιδες αερα και να τα φουσκωσεις (λιγο). με τον αερα δηλαδη για ποσο υψος μιλαμε?βαλδιδες.....ναι,λογικα πρεπει να μπενουν........

DrBig
21/01/2011, 06:57
εγω με 5psi περιπου εχω το επιθυμητο στο dr800 που ομως ειναι ελαφρυτερο απο το αφρικα (και πιθανα να εχει και σκληροτερο ελατηριο το πηρουνι μου του klx650). Προβλημα με σκασμενες τσιμουχες δεν ειχα μεχρι τωρα και το πηρουνι δουλευει αρκετα καλα.

OldMan
21/01/2011, 07:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Ενας τροπος να παρεις και το υψος που θες και να σκληρηνουν, ειναι να βαλεις βαλβιδες αερα και να τα φουσκωσεις (λιγο).
Άντε πάλι .....

Ρε συ Μπίγκουλα, θα πάρεις στον λαιμό σου κανένα άνθρωπο ...!!! :smokin:

DrBig
21/01/2011, 07:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Άντε πάλι .....

Ρε συ Μπίγκουλα, θα πάρεις στον λαιμό σου κανένα άνθρωπο ...!!! :smokin:

μιλαω απο την προσωπικη μου εμπειρια, αν η δικια σου ειναι διαφορετικη εξεφρασε την ελευθερα ;)

georgio
21/01/2011, 07:31
Κι ότι έλεγα πότε θα μπει ο OldMan μιας και λέμε για αέρα στα καλάμια! :p

Φίλε nemes74, πριν από όλα αυτά εγώ βλέπω ότι τα καλάμια σου παίρνουν πάνω μια δαγκάνα μόνο. Υπάρχει άφρικα 750 με μονό δίσκο μπροστά; Ή θα το κάνεις με μονό δίσκο; Θα φρενάρει μετά;

Γιατί τον άξονα τον βολεύεις, φτιάχνεις αποστάτες, βρίσκεις τιμονόπλακες, ψάχνεις ελατήρια, αποστάτες, αλλάζεις ιξώδες στο λάδι, κουτσά στραβά το κάνεις να δουλεύει. Δαγκάνα πάνω στο καλάμι όμως άμα δεν έχει υποδοχή δεν μπορείς να βάλεις!

OldMan
21/01/2011, 07:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
μιλαω απο την προσωπικη μου εμπειρια, αν η δικια σου ειναι διαφορετικη εξεφρασε την ελευθερα ;)
Οι προσωπικές εμπειρίες έχουν θέση σε συζητήσεις του στυλ "Φάτον και δεν θα πονέσεις αφού εγώ δεν πόνεσα" ή "Πάρε και εσύ Yugo να μην είμαι μόνο εγώ μαλάκας" ...

Καλή η πλάκα αλλά όταν αρχίσει να γίνεται επικίνδυνη ας την κόβουμε !! :winka:


Όσον αφορά στον αέρα μέσα στα καλάμια, τα έχουμε πει χίλιες φορές ...:smokin:

DrBig
21/01/2011, 07:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
Κι ότι έλεγα πότε θα μπει ο OldMan μιας και λέμε για αέρα στα καλάμια! :p

Φίλε nemes74, πριν από όλα αυτά εγώ βλέπω ότι τα καλάμια σου παίρνουν πάνω μια δαγκάνα μόνο. Υπάρχει άφρικα 750 με μονό δίσκο μπροστά; Ή θα το κάνεις με μονό δίσκο; Θα φρενάρει μετά;

Γιατί τον άξονα τον βολεύεις, φτιάχνεις αποστάτες, βρίσκεις τιμονόπλακες, ψάχνεις ελατήρια, αποστάτες, αλλάζεις ιξώδες στο λάδι, κουτσά στραβά το κάνεις να δουλεύει. Δαγκάνα πάνω στο καλάμι όμως άμα δεν έχει υποδοχή δεν μπορείς να βάλεις!

Δεν ειναι απαραιτητοι οι διπλοι δισκοι. Πιθανοτατα η EBC να βγαζει σουπερμοτο κιτ με αποστατη και 320μμ πλευστο δισκο που θα φρεναρει καλλιτερα απο τους διπλους μαμα του αφρικα.
Παντως δεν βρισκω λογο να αλλαξουν τα πηρουνια αν δεν εξαντληθουν τα περιθωρια βελτιωσης των μαμα.

DrBig
21/01/2011, 07:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Οι προσωπικές επειρίες έχουν θέση σε συζητήσεις του στυλ "Φάτον και δεν θα πονέσεις αφού εγώ δεν πόνεσα" ή "Πάρε και εσύ Yugo να μην είμαι μόνο εγώ μαλάκας" ...

Καλή η πλάκα αλλά όταν αρχίσει να γίνεται επικίνδυνη ας την κόβουμε !! :winka:


Όσον αφορά στον αέρα μέσα στα καλάμια, τα έχουμε πει χίλιες φορές ...:smokin:

Αντι να τα γραφεις ολα αυτα, πες με λιγοτερα λογια το 'γιατι'.

OldMan
21/01/2011, 07:48
Το "γιατί" έχει γραφτεί καμιά 500αριά φορές (από πολλούς και διάφορους) και - μα την Παναγία - το θεωρώ προσβλητικό της νοημοσύνης των περισσότερων να ξαναγράφονται τα ίδια πράγματα, γιατί αυτό σημαίνει ότι είτε δεν γίναν κατανοητά και αποδεκτά είτε ότι οι διφωνούντες δεν μπήκαν στον κόπο να το εκφράσουν.... :wave2:

kordix
21/01/2011, 07:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemes74
ναι απτο google.........τιποτα.......οχι 750 ειναι.....αυτο.....διορθωνεται μαλον με σκληροτερα ελατηρια η και αποστατες μεσα που θα τα συμπιεσο μονιμα προφορτιζοντας τα ακομα κιαν χασουν μερος της διαδρομης τους....αυτο δεν με ενδιαφερει,υψος θελω να παρει το μηχανακι.......5-6 ποντους.......υπαρχει τροπος να γινοταν αυτο με τα μαμα καλαμια?



Για να το ψηλώσεις, μπορείς να πάρεις (ή να φτιάξεις καλύτερα) εξωτερικούς αποστάτες για τα μαμα καλάμια από την africa queen και το αντίστοιχο σετάκι για το μοχλικό.



Πάντως εγώ θεωρώ (προσωπική άποψη) πως το ύψος του άφρικα είναι μια χαρά, δεν βρίσκει κάτω εύκολα, περνάει από σιχτίρια χωρίς να παθαίνει ζημιές και τις περισσότερες φορές στο χώμα τουλάχιστον, το σχετικά χαμηλό ύψος της σέλας είναι πλεονέκτημα.

Επίσης το μαμά πιρούνι με καλά ελατήρια και 10ράκι λαδι μεταμορφώνεται. Αυτό που θέλει αντικατάσταση είναι το μαμά αμορτισέρ που έχει πολύ γρήγορες αποσβέσεις και δεν διορθώνεται.

nemes74
21/01/2011, 08:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Οι προσωπικές εμπειρίες έχουν θέση σε συζητήσεις του στυλ "Φάτον και δεν θα πονέσεις αφού εγώ δεν πόνεσα" ή "Πάρε και εσύ Yugo να μην είμαι μόνο εγώ μαλάκας" ...

Καλή η πλάκα αλλά όταν αρχίσει να γίνεται επικίνδυνη ας την κόβουμε !! :winka:


Όσον αφορά στον αέρα μέσα στα καλάμια, τα έχουμε πει χίλιες φορές ...:smokin: kiomως παιδια καλα κανετε και λετε την γνωμη σας ολοι κιευχαριστω πολυ.......αυτο ηθελα γνωμες και μηπως καποιος αναγνρισει το συγκεκριμενο κοματι και βοηθηθω στο τι πλακες να ψαξω.....οποτε....παχυμετρο.....μετρημα διαμετρου ωστε να βρουμε αντιστοιχου μεγεθους πλακες.....και τα αλλα επονται.......ναι βασικα...με μονο δισκο θαναι.....δε πιστευω ναχει προβλημα....αν πει κανα ταψι 30αρης η 32οαρης με αποστατη στη δαγκανα και μεταλικο σωληνακι......μαλλον θα σταματαει........:beer: οχι βια στα γηπεδα παιδες!!!ειρηνη ημιν!!!!!:beer: :beer: :beer:

nemes74
21/01/2011, 08:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Δεν ειναι απαραιτητοι οι διπλοι δισκοι. Πιθανοτατα η EBC να βγαζει σουπερμοτο κιτ με αποστατη και 320μμ πλευστο δισκο που θα φρεναρει καλλιτερα απο τους διπλους μαμα του αφρικα.
Παντως δεν βρισκω λογο να αλλαξουν τα πηρουνια αν δεν εξαντληθουν τα περιθωρια βελτιωσης των μαμα. μπραβο.....κατι τετοιο ειχα κατα νου........:sun:

nemes74
21/01/2011, 08:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Αντι να τα γραφεις ολα αυτα, πες με λιγοτερα λογια το 'γιατι'. ενταξει βρε παιδια δεν εγινε και τιποτα δεν θιχτηκε κανενας.....και η πλακα καλη ειναι !!!χαβαλε κανουμε ετσι κιαλλιως κιοπου μπορουμε αλληλοβοηθιομαστε και γουσταρουμε!!!!:a15: :a08: :a08:

nemes74
21/01/2011, 08:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Για να το ψηλώσεις, μπορείς να πάρεις (ή να φτιάξεις καλύτερα) εξωτερικούς αποστάτες για τα μαμα καλάμια από την africa queen και το αντίστοιχο σετάκι για το μοχλικό.



Πάντως εγώ θεωρώ (προσωπική άποψη) πως το ύψος του άφρικα είναι μια χαρά, δεν βρίσκει κάτω εύκολα, περνάει από σιχτίρια χωρίς να παθαίνει ζημιές και τις περισσότερες φορές στο χώμα τουλάχιστον, το σχετικά χαμηλό ύψος της σέλας είναι πλεονέκτημα.

Επίσης το μαμά πιρούνι με καλά ελατήρια και 10ράκι λαδι μεταμορφώνεται. Αυτό που θέλει αντικατάσταση είναι το μαμά αμορτισέρ που έχει πολύ γρήγορες αποσβέσεις και δεν διορθώνεται. εξωτερικους αποστατες???γινεται αυτο?καμια φωτο απο κατι η ενα link?ναι και για αμορτισερ πισω παω γιατι ειναι χαλια....αν ξαναδιαβασεις απο την αρχη των ποστ θα δεις οτι ολα γινονται πρωτα για την εμφανιη,το ολο συνολο που εχω φτιαξει δεν συμφωνει με αυτο το καθησμενο...............παρουσιαστικο.........δες λιγο την φωτο για να καταλαβεις τι θελω να πετυχω....το υψος των αξονων των τροχων.....να φτασει στα σημαδια αποπου περναει η δευτερη γραμη............:winka: ειναι τελειως καθισμενες.............κιεπειτα.....για λιγη βελτιωση ακαμψιας.....αν γινεται αυτο με τους αποστατες που λες ομως....μαλλον πιο φθηνα και πιο απλα θα μου βγει.....χωρις πολυ κοψε ραψε!!!:beer:


221771

kordix
21/01/2011, 08:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemes74
εξωτερικους αποστατες???γινεται αυτο?καμια φωτο απο κατι η ενα link?ναι και για αμορτισερ πισω παω γιατι ειναι χαλια....αν ξαναδιαβασεις απο την αρχη των ποστ θα δεις οτι ολα γινονται πρωτα για την εμφανιη,το ολο συνολο που εχω φτιαξει δεν συμφωνει με αυτο το καθησμενο...............παρουσιαστικο.........δες λιγο την φωτο για να καταλαβεις τι θελω να πετυχω....το υψος των αξονων των τροχων.....να φτασει στα σημαδια αποπου περναει η δευτερη γραμη............:winka: ειναι τελειως καθισμενες.............κιεπειτα.....για λιγη βελτιωση ακαμψιας.....αν γινεται αυτο με τους αποστατες που λες ομως....μαλλον πιο φθηνα και πιο απλα θα μου βγει.....χωρις πολυ κοψε ραψε!!!:beer:



για δες εδώ (https://ssl.kundenserver.de/s74270419.einsundeinsshop.de/sess/utn;jsessionid=154d3983d82f523/shopdata/0020_Fahrwerk+=26amp=3Bslash=3B+Underbody/0160_Gabeln=2C+Federbeine+=26amp=3Bslash=3B+Forks+and+Struts/product_details.shopscript?article=0130_Gabelhuelsen%2BEdelstahl%2B%3D28UF011%3D29)

nemes74
21/01/2011, 08:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
για δες εδώ (https://ssl.kundenserver.de/s74270419.einsundeinsshop.de/sess/utn;jsessionid=154d3983d82f523/shopdata/0020_Fahrwerk+=26amp=3Bslash=3B+Underbody/0160_Gabeln=2C+Federbeine+=26amp=3Bslash=3B+Forks+and+Struts/product_details.shopscript?article=0120_Fahrwerk-Erh%3DF6hungskit%2B%3D28UF010%3D29)

δεν δουλεύει το λινκ, θα το ξαναποστάρω αυτα εδω ενοεεις μηπως??440 ευρ??ειναι τρελοι????:evil:


221781

nemes74
21/01/2011, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemes74
αυτα εδω ενοεεις μηπως??440 ευρ??ειναι τρελοι????:evil: αυτα πιστευω χαλαρα στα φτιαχνει τσακαλι μηχανουργος εδω με κανα κατοσταρικο!!!ειδικα τους συνδεσμους του μοχλικου πισω οπου απλα φτιαχνεις κοντυτερα η μακρυτερα λαμακια.....:cool:

kordix
21/01/2011, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemes74
αυτα εδω ενοεεις μηπως??440 ευρ??ειναι τρελοι????:evil:



Ναι είναι πανάκριβοι δυστυχώς.

Στα 440Ε είναι και για μπρος και για πίσω. Εχουν τέτοιους αποστάτες για μπροστά με 170Ε (και πάλι ακριβό είναι) αν δεν κάνω λάθος. Αλλά αν κάνεις κάτι τέτοιο γλυτώνεις τα λεφτά που θα δώσεις για τα φρένα. Αν βάλεις και μια πιο μεγάλη τρόμπα από vfr ή cbr 600 θα αποκτήσεις φοβερά φρένα με τους μαμα δίσκους.


Γιατί δεν δοκιμάζεις να φτιάξεις τέτοιους αποστάτες μόνος σου;

Κουβεντούλα να γίνεται, έτσι;

kordix
21/01/2011, 08:50
Με πρόλαβες...

nemes74
21/01/2011, 08:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Με πρόλαβες... μα φυσικα.........τα κοταω αυτα μπροστα............λλα δεν μπορω να καταλαβω πως πιανουν και δενουν με τα μαμα καλαμια............εφτιαξαν σπειρωμα στην εσωτερικη πλευρα των καλαμιων κιεκει μσα βιδωσαν ου προεκτασεις???:confused: :confused:

kordix
21/01/2011, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemes74
μα φυσικα.........τα κοταω αυτα μπροστα............λλα δεν μπορω να καταλαβω πως πιανουν και δενουν με τα μαμα καλαμια............εφτιαξαν σπειρωμα στην εσωτερικη πλευρα των καλαμιων κιεκει μσα βιδωσαν ου προεκτασεις???:confused: :confused:


Στην εσωτερική πλευρά των καλαμιών του άφρικα υπάρχει το σπείρωμα που πιάνει η τάπα, οπότε οι αποστάτες βιδώνουν εκεί όπως η μαμα τάπα.


Στο adv. rider υπάρχουν πολλές πληροφορίες για αυτά, όπως και για την μετατροπή σε ανάποδο που θες να κάνεις. Κάποιος είχε βάλει ανάποδο από CR250 του 96 και βρήκε πιο χοντρά ελατήρια αλλά χρειάστηκε και revalving.

nemes74
21/01/2011, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Στην εσωτερική πλευρά των καλαμιών του άφρικα υπάρχει το σπείρωμα που πιάνει η τάπα, οπότε οι αποστάτες βιδώνουν εκεί όπως η μαμα τάπα.


Στο adv. rider υπάρχουν πολλές πληροφορίες για αυτά, όπως και για την μετατροπή σε ανάποδο που θες να κάνεις. Κάποιος είχε βάλει ανάποδο από CR250 του 96 και βρήκε πιο χοντρά ελατήρια αλλά χρειάστηκε και revalving. ........σωστααααα.................κιοι αποστατες θα πρεπει ναχουν στο πανω μερος τους το ιδιο σπειρωμα ωστε εκει να μπενουν οι μαμα ταπες με την βαλβιδα εξαερωσης ? μαλλον για και τετοιο με βλεπω τελικα......και σωζουμε και τους δυο δισκους.......:sun:

reinmeister
21/01/2011, 09:30
βαλε αγορι μου ενα 20αρακι μπροστα με μια γεφυρουλα και ξεμπερδευε...

DrBig
21/01/2011, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Το "γιατί" έχει γραφτεί καμιά 500αριά φορές (από πολλούς και διάφορους) και - μα την Παναγία - το θεωρώ προσβλητικό της νοημοσύνης των περισσότερων να ξαναγράφονται τα ίδια πράγματα, γιατί αυτό σημαίνει ότι είτε δεν γίναν κατανοητά και αποδεκτά είτε ότι οι διφωνούντες δεν μπήκαν στον κόπο να το εκφράσουν.... :wave2:

η η διαφωνουντες να το δοκιμασουν!




ΥΓ Ο,τι κι αν λες Ολντμαν, την συγκεκριμενη μετατροπη την εχω σχεδον δυο χρονια, και ουδεποτε (μα ουδεποτε) ειχα το παραμικρο προβλημα. Ουτε σε ευθειες με 160, ουτε σε στροφες, ουτε στο χωμα. Το μπροστινο δουλευει καλλιτερα απο το μαμα του 800. Αν η 'θεωρια' σου διαφωνει, ανασκευασε την, η αν δεν θελεις να την ανασκευασεις, τουλαχιστον μην εισαι τοσο επιμων :wave2:

DrBig
21/01/2011, 09:52
Νεμες, οι ψηλες μηχανες φαινονται γαματες, αλλα οδηγουνται δυσκολα (μιλαω εκ πειρας)

nemes74
21/01/2011, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Νεμες, οι ψηλες μηχανες φαινονται γαματες, αλλα οδηγουνται δυσκολα (μιλαω εκ πειρας) ναι ναι το ξερω!!!!:rotflmao: :lol: 990 ειχα το ψηλο και με το ενα ποδι εφτανα κατω παρα τα 1,83 μου!!!!:bigcry: :lol: αλλα δε με χαλουσε καθολου!!!βλεπεις τωρα κιαυτο το.............κλαταρισμενο παρουσιαστικο..............και σου πεφτει η ψυχολογια με μιας..............:sad:

nemes74
21/01/2011, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
βαλε αγορι μου ενα 20αρακι μπροστα με μια γεφυρουλα και ξεμπερδευε... ειμαι του πεδεματος τελικα............χεχεχεχε...........:beer: :sun:

kordix
22/01/2011, 01:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από nemes74
!!!βλεπεις τωρα κιαυτο το.............κλαταρισμενο παρουσιαστικο..............και σου πεφτει η ψυχολογια με μιας..............:sad:



ε τότεεεε δώστης να καταλάβει :D , ψήλωσέ το το κορίτσι να πάρει τα πάνω του!!!



Φτιάξτη όπως θα έπρεπε να τη βγάζει η "καταραμένη" η honda που δεν λέει να βγάλει πια κανα οn/off της προκοπής.

nemes74
22/01/2011, 06:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
ε τότεεεε δώστης να καταλάβει :D , ψήλωσέ το το κορίτσι να πάρει τα πάνω του!!!



Φτιάξτη όπως θα έπρεπε να τη βγάζει η "καταραμένη" η honda που δεν λέει να βγάλει πια κανα οn/off της προκοπής. etsi,ετσι..............γιατι αν περιμενουμε απαυτους τους αχαιρευτους.............ον-οφφ με V4 1500κεκ,και 17αρες χυτες θα οδηγαμε σε λιγο................. :eek: :confused: μακρυα απο μας!!!!απο βδομαδα μαλλον θα ξεκινησει το εγχειρημα......πληρωνομαι βλεπεις.........:smilea: α...........και μη ξεχνιομαστε!!!!σευχαριστω πολυ για τη βοηθεια και την λυση!!!!:a013: :a013: