PDA

View Full Version : πηρα κι εγω Srx



Σελίδες : 1 2 [3] 4

motomaniac
18/04/2011, 22:07
θελω να της δωσω αυτο το σχημα που θα ειναι κι η νοητη συνεχεια της ουρας.. και στον οδηγο να κοβει αποτομα.. για δευτερο ατομο δεν με ενδιαφερει καθολου μιας κι αμα χρειαστει εχω και δευτερη σελα..


223883

zefos1100xx
18/04/2011, 22:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
και μετα τελιωσαν τα διχαλα... αυριο παλι.. θα παρω και δερματίνη μαλλον αυριο.... η θα παω στο μαγαζι του θειου μου να το κανω που εχει κι εργαλεια....

αμα εισουν κοντα θα στην καρφωνα εγω ρε φιλε....πηρα και καρφωτικο αερος....γ@μωτ!!:D :wacko:


223885

bulmont
18/04/2011, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
αμα εισουν κοντα θα στην καρφωνα εγω ρε φιλε....:

Σεμνάάάάάάάά.......


:lol: :lol: :lol: :lol:

motomaniac
18/04/2011, 22:24
τετοιο εχει κι θειος μου φιλε και θα παω να την καρφωσω μονος μου.. ;) :D χαχαχχαχα

zefos1100xx
18/04/2011, 22:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από bulmont
Σεμνάάάάάάάά.......


:lol: :lol: :lol: :lol:

χα χα χα!..περιμενα ποιος θα το πει!!:rotflmao:




Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
τετοιο εχει κι θειος μου φιλε και θα παω να την καρφωσω μονος μου.. ;) :D χαχαχχαχα

οκ περιμενουμε φωτο!...εγω παντως πατησα το προφιλ σου να δω αν εισαι κοντα!

καλη συνεχεια!:beer:

sv9cvk
18/04/2011, 23:28
Τι ωραια που περναμε!!!
Δωστε φωτο στον λαο...

Καπως ετσι σκεφτομαι να κανω την σελλα στο CB μου και εγω (ιδια λογικη ) και νομιζω οτι μπορει να παρει και δευτερο ατομο χωρις ιδιαιτερο προβλημα...

motomaniac
18/04/2011, 23:32
χρηστο καντην αλλα εγω ουτε στο μονστερ δεν σου προτεινω να κατσεις πισω.. οχι δα εδω που ειναι πιο πόλλη η κλιση.. ειδες ομως? στενοτητα τα κεφαλια μεσα και το ριχνω στην μουτζουρα να περναει η ωρα.. :D

sv9cvk
18/04/2011, 23:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
χρηστο καντην αλλα εγω ουτε στο μονστερ δεν σου προτεινω να κατσεις πισω.. οχι δα εδω που ειναι πιο πόλλη η κλιση.. ειδες ομως? στενοτητα τα κεφαλια μεσα και το ριχνω στην μουτζουρα να περναει η ωρα.. :D

Ετσι ειναι!!!..καπως πρεπει να ξεχαστουμε απο τα διαφορα προβληματα ,και να περασει η ωρα ευχαριστα και δημιουργικα ....
:beer:

John Steed
19/04/2011, 20:01
Καλή φάση η δεύτερη σέλα!


Προχώρα! :beer: :beer:

motomaniac
19/04/2011, 20:43
σημερα δεν εκανα τιποτε εκτος απο βολτα... στα μειον: 18ευρω για δεκα λιτρα 100αρα, το ρεζερβουαρ δεν ταπωνει καλα πανω και στο φρεναρισμα εχυνε βενζινες. επισης εχανε απο την εξαερωση.. αγνωστο γιατι..
στα ΣΥΝ: δεν εκαψε τιποτε για καμια 70αρια χιλιομετρα που πηγα, και το μπουμπουνητο τραβηγμα του thumper στις 3000σ.α.λ. αμα δεν το καβαλησεις δεν καταλαβαινεις τι λεω... οπως εγραφε καποιος παλιοος στο μοτο.. να βαλεις την γκομενα στο XR600 και απο το τρανταγμα σε 10 λεπτα να εχει πολλαπλους οργασμους.. εγω δεν εχω XR αλλα... μπρα μπρα μπραααααααμμμ....!!!! χεχε...:D :D :D :D α και κατι αλλο.. που δεν ειναι μειον αλλα ουτε συν.. πεταει νερα πισω.. (στ'αρχ.... μου) χαχα..:D θα ανεβασω και φωτο αυριο με μαυρα πλαινα καπακια (τα τριγωνα) ΚΑΙ πινακιδα.. (φτιαχτη σε μαγαζι με επιγραφες 5ε..)

zefos1100xx
20/04/2011, 00:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
..... να βαλεις την γκομενα στο XR600 και απο το τρανταγμα σε 10 λεπτα να εχει πολλαπλους οργασμους.. εγω δεν εχω XR αλλα... μπρα μπρα μπραααααααμμμ....!!!!...


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

καλο!:beer:

motomaniac
27/04/2011, 17:16
εδω η σκουρια που βγηκε μονο με χτυπημα με το πιστολι (σαν υδροβολη) με πετρελαιο..


224701

motomaniac
27/04/2011, 17:17
αυτα πανω στο ντεποζιτο ειναι σκουρια τριμα..


224702

motomaniac
27/04/2011, 17:19
κι εδω πως ηταν απο μεσα πριν την ηλεκτρολυση.


224703

motomaniac
27/04/2011, 17:20
κι εδω μετα


224704

motomaniac
27/04/2011, 17:25
πολλα γυαλισματα.. αυτη η τρομπα δεν μας εκανε δουλεια και πηρε μεταγραφη στο ΤΤR250 του πατερα μου..


224705

motomaniac
27/04/2011, 17:27
το φαναρακι πισω ειναι αφτερμαρκετ για καποιο εντουρο κι εχει κατσει κουτι.. αλλα δεν φωτιζει πολυ... :mad:


224706

motomaniac
27/04/2011, 17:29
α επισης τα πισω φλας εχουν κοντυνει καναν ποντο γιατι εξειχαν πολυ.. (ακομα δεν μ'αρεσουν..)

καπακι μοτερ μετα της αλοιφης του...


224707

motomaniac
27/04/2011, 17:34
τελευταια μπας και παω για καφε.. οι αλλες το βραδυ που θα γυρισω..

το ντεποζιτο (απο το ασσημι μηχανκι μιας και το μαυρο δεν το ειχα κανει ακομα ηλεκτρολυση) και πως το εβαψα μονος με τα μπιμπικια φυσικα μιας και βαφτηκε στην αυλη...

εδω με το τεποζιτο ειχα ενα θεμα οταν τελιωσε η μηχανη. δεν ταπωνε καλα η ταπα και στα φρενα χυνοταν βενζινη.. τελικα σε εκεινο το μαυρο μηχανακι ηταν ολα τοσο σκατα.. το ασημι αν κι ερειπιο ηταν αψογο.. οποτε βγηκε η τσιμουχα απο το ασημι στην ταπα του μαυρου. δεν αλλα χτηκε ολη η τα πα γιτι του ασημι ειναι ετοικλεφτη κατασταση (κατσαβιδωμενη αγρια.) παντως κι οι δυο ειναι αισχος απο μεσα απο το πολυ πουρι....


224708

zefos1100xx
27/04/2011, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
α επισης τα πισω φλας εχουν κοντυνει καναν ποντο γιατι εξειχαν πολυ.. (ακομα δεν μ'αρεσουν..)

καπακι μοτερ μετα της αλοιφης του...


σε εφτιαξα λεμε!
Στον κινητηρα λογικα πρεπει να ταιριαζουν οι ταπες του cryptonX.....την βρισκεις ετοιμη αλουμινενια!

λογικα απο οτι την βλεπω πρεπει να ταιριαζει ΤΑΜΑΜ!!

για κοιτα εδω....

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=102656&perpage=15&pagenumber=23


224709

zefos1100xx
27/04/2011, 17:46
Την ιδια ταπα βγαζει γνησια σε ανοδειωμενη η ΥΑΜΑΗΑ σε 3-4 χρωματα.....

...μεχρι και στο καπακι του γραναζιου εκ/ρου στο R1 ταιριαζει ! :D :D

μπορεις να την βρεις ετοιμη γυαλισμενη , η στην χειροτερη να γραφει ''cryptonX'' , οποτε της πατας ενα γυαλισμα και δεν γραφει ΤΙΠΟΤΑ!:sun:


224710

motomaniac
27/04/2011, 17:47
ναι μπορω να βρω ευκολα.. ευχαριστω.. οντως με κερμα ξεβιδωνουν. το λεει και στο μανουαλ.. σοβαρα!!!!

zefos1100xx
27/04/2011, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
ναι μπορω να βρω ευκολα.. ευχαριστω.. οντως με κερμα ξεβιδωνουν. το λεει και στο μανουαλ.. σοβαρα!!!!

Θα βρεις ευκολα οντως σε ''παπιομαγαζο'' και μπορει να ειναι σετ με την πιο μικρη ταπα που σου μαρκαρα πανω....η μεγαλη ταπα που φορας λογικα ειναι πλαστικια ετσι?...anyway η πανω ταπουλα ειναι σιδερο η αλουμινιο οποτε αφησε την εκει που ειναι...ενα ''πατημα'' με την βουρτσα θα την κανει ΟΚ!

βεβαια μην πας στα τυφλα να την αγορασεις....παρε την δικια σου στο χερι και σιγουρεψου οτι ειναι η ιδια σε σπειρωμα , αν και εκανα πολλες δοκιμες και εβαλα τις ιδιες ταπες σε μπολικα ΥΑΜΑΗΑ.......καλου κακου βεβαια τσεκαρε το και εσυ.




ψιτ!

...σου εχω αλλο ενα τιπ , αλλα θα ηθελα πρωτα μια φωτογραφια της κλειδαριας της σελας (αν σου ειναι ευκολο...)

motomaniac
27/04/2011, 18:20
α ρε ζεφο.. το μαγαζι του φιλου μου ειναι και ανταλακτιδικο για παπιες.. λες να μας κανει κι κλειδαρια της σελας?? εχασα σημερα την μανιβελα στον δρομο γαμω τους κραδασμους του γαμω.. εβαλα απο το αλλο που εχω αλλα θα ηθελα να εχω καβατζα. ξερει κανεις απο τι ταιριαζει? μητσο?
βυρων?

zefos1100xx
27/04/2011, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
α ρε ζεφο.. το μαγαζι του φιλου μου ειναι και ανταλακτιδικο για παπιες.. λες να μας κανει κι κλειδαρια της σελας?? εχασα σημερα την μανιβελα στον δρομο γαμω τους κραδασμους του γαμω.. εβαλα απο το αλλο που εχω αλλα θα ηθελα να εχω καβατζα. ξερει κανεις απο τι ταιριαζει? μητσο?
βυρων?

για την κλειδαρια της σελας σου εχω ενα καλο κολπακι , αλλα σου ειπα πρωτα θα πρεπει να την δω ....εστω απο φωτο ισως καταλαβω αν γινεται!

οσο για την μανιβελα θα ξερει ο βυρωνας....εγω απλα σου λεω οτι θα πρεπει να ταιριαζει σε ''καρε'' , σχημα , και φυσικα ''μοχλισμο''.....(αν ειναι πιο κοντη η με λαθος γωνια θα σου ξηλωσει κανα παπουτσι!):cry:

dkirkos
27/04/2011, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
α ρε ζεφο.. το μαγαζι του φιλου μου ειναι και ανταλακτιδικο για παπιες.. λες να μας κανει κι κλειδαρια της σελας?? εχασα σημερα την μανιβελα στον δρομο γαμω τους κραδασμους του γαμω.. εβαλα απο το αλλο που εχω αλλα θα ηθελα να εχω καβατζα. ξερει κανεις απο τι ταιριαζει? μητσο?
βυρων?

ταιριαζει απο xt, αλλα δεν ειναι τοσο κομψη η λυση οπως με την μαμα μανιβελα.. το κακο ειναι οτι δεν υπαρχει και καινουρια πλεον, τελος ζωης ανταλλακτικου, μονο αν βρεις καμια ξεχασμενη σε κανα ραφη ή μεταχειρισμενη στο ebay αλλα θα την πληρωσεις σαν καινουρια..:eek:


224751

dkirkos
27/04/2011, 21:41
και αλλη μια φωτο μονταρισμενη..


224752

motomaniac
27/04/2011, 23:40
1ον εχεις χαιρετισματα απο τον ζακα..
2ον αυτη που ειχε το αλο σρχ κι εβαλα απο χτ ειναι μαλλον αλλα εχει και λαστιχο. φαινεται οτι αγοραστηκε μετα αλλιως δεν θα εγραφε με μαρκαδορο yamaha πανω..
γαμωτο εψαξα για την δικη μου και δεν την βρηκα..
σημερα επαιξα με ζιγκλερια και κατεληξα στο 140 αλλα πειραζω τοσο καιρο μονο το καρμπ που εχει και φλοτερ.. να σε βρασω σκατοyamaha τιποτε σωστο δεν εχει πανω ρε.. και για να βγαλεις καρμπ θελειι συνεχεια παιδεμα κι εκεινο το μικρο λαστιχακι κατω κατω που ενωνει τα δυο ποτηρια γκρρ..
συνεχιζω να ανεβαζω φωτο απο που ειχε μεινει οταν επεσε το φορουμ..
εδω μια μετα την δευτερη ηλεκτρολυση.. με πολυ περισσοτερη σοδα φυσικα και χωρις πετρελαιο.. (απομειναρια ειχε και πριν αλλα... εν τω μεταξυ τοσο καιρο αδειο ξανασκουριασε γαμωτο..


224758

motomaniac
27/04/2011, 23:42
αλλη μια με το κινητο σχεδονμεσα.. :D :D


224759

motomaniac
28/04/2011, 00:05
οπου πλεον εχει επισκευαστει η ταπα βενζινης εχω αλλαξει πισω λαστιχο βαζοντας ενα υποφερτο και εχω καβατζα αλλο ενα ζευγαρι μη φθαρμενα αλλα παλια (2006) λαστιχα απο ΜΤ03 (ο απογονος των σρχ)


224760

John Steed
28/04/2011, 08:29
Καμία φωτό κατά τη διάρκεια της ηλεκτρόλυσης δεν έχεις?

Για περιέγραψε πως το έκανες! :beer: :beer:

motomaniac
28/04/2011, 13:54
γεμιζεις το ντεποζιτο με νερο βαζεις μεσα σοδα. εγω την πρωτη φορα εβαλα δυο κουταλιες και την δευτερη δυο χουφτες χαχχαα το πλην του φορτιστη μπαταριων το επιασα στο ντεποζιτο και το συν + σε μια ανοξειδωτη σωληνα την οποια εβαλα με σα στο ντεποζιτο να ειναι μεσα στο νερο αλλα χωρις να ακουμπαει στο μεταλλο του τεποζιτου. εγςω για μονωτικο εβαλα ενα παλιοπανο για σφηνω σει κιολας μες την τρυπα απο την ταπα.. την ταπα την ειχα βγαλει.
πολλοι απο δω μεσα το εχουν κανει οποιος ξερει πιο πολλα ας πει..

motomaniac
22/05/2011, 23:49
εχουμε προβλημα με τα φωτα. αλλα ξα ανορθωτη με τον 2ο που εχω. μπαταρια υπαρχει. η πατεντα με τον πυκνωτη δοκιμαστηκε κι απετυχε. ο 2ος ανορθωτης βλτιωσε (ισως και να ειναι η ιδα μου) λιγο την κατασταση. εβαλα και 3ο απο ΤΤ600R που ηρθε για βολτα και εκει δεν ειχα καθολου φωτα... τα φωτα τρεμοπαιζουν αναλογως με το γκαζι αλλα ακομα κι οταν ανεβουν οι στροφες παιζουν η και σβηνουν ξαφνικα. θα αλλαξω παλι μπαταρια (απο καποιο μηχανακι μας θα την βγαλω για τεστ) κι αλλις παμε για ξηλωμα πηνια κι αλλαγη με το αλλο.. κοφτη τα σρχ που εχουν στο στροφομετρο τους? εμενα μου δειχνει 9000 και 9500 και στις δεκα τελιωνει το στροφομετρο.. κανει ενα βηξιμο βεβαια στις 7 περιπου.. επισης δεν εχω κοντερ (θελει ντιζα για να δω ποσα βγαζει αλλα μου φαινεται παρα πολυ μακρυ...
αυτα προς το παρων.. αμα τελιωσει η απογραφη θα ξανασχοληθω εντατικα..

dkirkos
23/05/2011, 00:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
κοφτη τα σρχ που εχουν στο στροφομετρο τους? εμενα μου δειχνει 9000 και 9500 και στις δεκα τελιωνει το στροφομετρο.. κανει ενα βηξιμο βεβαια στις 7 περιπου..

δεν εχει κοφτη...

sapila racing
23/05/2011, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
εχουμε προβλημα με τα φωτα. αλλα ξα ανορθωτη με τον 2ο που εχω. μπαταρια υπαρχει. η πατεντα με τον πυκνωτη δοκιμαστηκε κι απετυχε. ο 2ος ανορθωτης βλτιωσε (ισως και να ειναι η ιδα μου) λιγο την κατασταση. εβαλα και 3ο απο ΤΤ600R που ηρθε για βολτα και εκει δεν ειχα καθολου φωτα... τα φωτα τρεμοπαιζουν αναλογως με το γκαζι αλλα ακομα κι οταν ανεβουν οι στροφες παιζουν η και σβηνουν ξαφνικα. θα αλλαξω παλι μπαταρια (απο καποιο μηχανακι μας θα την βγαλω για τεστ) κι αλλις παμε για ξηλωμα πηνια κι αλλαγη με το αλλο.. κοφτη τα σρχ που εχουν στο στροφομετρο τους? εμενα μου δειχνει 9000 και 9500 και στις δεκα τελιωνει το στροφομετρο.. κανει ενα βηξιμο βεβαια στις 7 περιπου.. επισης δεν εχω κοντερ (θελει ντιζα για να δω ποσα βγαζει αλλα μου φαινεται παρα πολυ μακρυ...
αυτα προς το παρων.. αμα τελιωσει η απογραφη θα ξανασχοληθω εντατικα..

Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς παίζει με τα φώτα κλπ, βαλε καλή μπαταρία πρωτα απ όλα, αλλιώς δεν μπορείς να μετρήσεις σωστά.
Οσο για τις 9500 στροφές, αν συνεχίσεις στον ίδιο ρυθμό θα το πάρεις στα χέρια σύντομα.

zefos1100xx
23/05/2011, 10:45
χμμμμ.....

μετρα τα πηνια......

αφου αλλαζεις ανορθωτη και δεν βλεπεις βελτιωση πηγαινε δες τι γινεται με την περιελιξη....


Ασχετο , αλλα σε ενα ΧΤ600 '89 προσφατα ειχε καει η κεντρικη ασφαλεια , λειτουργουσε μεν αλλα οπως το δικο σου με προβληματα σε φωτα κλπ....

...λες να σου ξεφυγε να το τσεκαρεις?

motomaniac
23/05/2011, 10:46
μητσο σκαει οπως τα παπια.. σαν να κοβεται η αναφλεξη. θα το παρω για κατι δουλειες τωρα και θα σας πω. το οτι ζεστενεται ο ανορθωτης ειναι φυσιολογικο. τα καλωδια του ομως σε μηκος 30εκ????
Αρη και να το παρω εχω κι αλλο μοτερ. αλλα ουτως ηαλλως μαλλον λεω να το πουλησω για να μην εχω λογο να κυνηγαω μοτερ...
ξανα CBR κι αγιαζω...
(λεφτα δεν υπαρχουν..)

motomaniac
23/05/2011, 10:48
ζεφο δυστυχως δεν μου ξεφυγε. την εχω αλλαξει προ πολλου... αλλα αν εχει καμια αλλη αλλου που δεν την ξςρω? ;)

motomaniac
23/05/2011, 14:55
εμενα τωρα γιατι μου μπαινουν ιδεες???????? http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1489386/

ψηνω κι ενα φιλο να το παρει να το συμμαζεψουμε να το εχει για παπι...

motomaniac
23/05/2011, 15:29
βρηκα stabilizater. χαχαχα ειναι το αμορτισερ απο ενα παλιο ποδηλατου του μικρου αδερφου. αν φυγει το ελατηριο ειναι μια καλη ΤΖΑΜΠΑ δοκιμη....


227076

byron
23/05/2011, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
εμενα τωρα γιατι μου μπαινουν ιδεες???????? http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1489386/


εχει και προίκα

Έχει 3 σπασμένες μανιβέλες (η 1 ξανακολλημένη).


:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

motomaniac
23/05/2011, 15:43
καποιος δεν εμαθε ποτε να βαζει μπρος. η μπορει να ειναι ραμπο αλλα να εχει χαλασμενο απποσυμπιεστη.. ρε συ 250ε το δινει μονο.. αν περπαταει ειναι καλη η τιμη...

byron
23/05/2011, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
καποιος δεν εμαθε ποτε να βαζει μπρος. η μπορει να ειναι ραμπο αλλα να εχει χαλασμενο απποσυμπιεστη.. ρε συ 250ε το δινει μονο.. αν περπαταει ειναι καλη η τιμη...

Και να μην περπατάει είναι καλή τιμή. Ο John Steed θα έπρεπε να το χτυπήσει με τη μία μπας και γλυτώσει απ΄το τρίψιμο. :lol:

motomaniac
23/05/2011, 16:03
χαχαχαχαχα ετσι ακριβως ομως.... προλαβαινει ακομα νομιζω... κι ισως ετσι να εχει και μηχανακι για το καλοκαιρι...

John Steed
23/05/2011, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Και να μην περπατάει είναι καλή τιμή. Ο John Steed θα έπρεπε να το χτυπήσει με τη μία μπας και γλυτώσει απ΄το τρίψιμο. :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
χαχαχαχαχα ετσι ακριβως ομως.... προλαβαινει ακομα νομιζω... κι ισως ετσι να εχει και μηχανακι για το καλοκαιρι...

:mad: :mad:



Κακοπροαίρετοι ρε πστμ....




















:rotflmao: :rotflmao:

motori2009
23/05/2011, 22:00
η αναρτηση απο το ποδηλατο δν κανει... δεν εχει τιποτα μεσα ουτε σταγονα λαδι... ο αποσβεστηρας λειτουργει απλα σαν οδηγος... :beer:

zefos1100xx
24/05/2011, 01:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
... Ο John Steed θα έπρεπε να το χτυπήσει με τη μία μπας και γλυτώσει απ΄το τρίψιμο. :lol:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

motomaniac
24/05/2011, 10:44
η συγκεκριμενη φαινεται σαν να ειχε καποτε και τωρα δεν εχει... εχω αλλη μια που φαινεται καλη.. τι εννοεις οτι γενικα δουλευουν χωρις λαδι? αλλη λυση ειναι αμορτισερακι απο πορτπαγκαζ... κι αλλη λυση ειναι αληθινο σταμπιλιζατερ απο TL1000 που βρηκα εδω μεσα με ενα 50αρικο που δεν εχω...

MAKIS-RR
24/05/2011, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
βρηκα stabilizater. χαχαχα ειναι το αμορτισερ απο ενα παλιο ποδηλατου του μικρου αδερφου. αν φυγει το ελατηριο ειναι μια καλη ΤΖΑΜΠΑ δοκιμη....
εχουμε και ενα αμορτισερ απο τ αγροτικο μας το παλιο ρε αμα θες θα κανουμε καμια πατεντα με ατσαλινες λαμες και θα το βαλουμε :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dimzan
24/05/2011, 13:16
καλυτερα το αληθινο απο το TL

τα φθηνα αμορτισερ απο τα φθηνα ποδηλατα ειναι απλα βιτρινα.

εκτος αν μιλαμε για κανα τετοιο που σιγουρα δεν παιζει..
http://www.foxracingshox.com/bike/11/shocks/FLOAT

motomaniac
24/05/2011, 14:48
χαχαχα οχι δεν παιζει... αυτο κανει οσο και σρχ!!!!!

Lio
24/05/2011, 20:08
Ρε πατριωτ αυτα τα φτηνα "αμορτισερ" απ τα ποδηλατα δεν εχουν τιποτε μεσα (ουτε λαδι ουτε αποσβεση).
Ουτε και το Fox του dimzan κανει (αλλα ουτε κανενα αλλο αμορτισερ απο αναρτηση ποδηλατου, μοτο, ΙΧ η φορτηγου),
γιατι εχουν διαφορετικη αποσβεση (αλλη κατα τη συμπιεση και αλλη κατα την επαναφορα).
Ουτε αυτα των πορτπαγκαζ γιατι ειναι ελατηρια και θα σπρωχνουν το τιμονι μονιμα προς τη μια μερια (τα εχουμε ξαναπει αυτα).
Τα αμορτισερ τιμονιου εχουν ειδικα χαρακτηριστικα:
πρεπει να παραμενουν σε οποιαδηποτε θεση και η αποσβεση (ιδια και προς τις δυο κατευθυνσεις βεβαια) να ειναι ελαχιστη στις μικρες
ταχυτητες συμπιεσης και πολυ μεγαλη στις μεγαλες...

motomaniac
24/05/2011, 23:02
καλα τοτε θα περιμενω τα λεφτα της απογραφης.. εχουν καποια πραγματα να γινουν τοτε.. με μεγαλυτερη πιθανοτητα το πωλητηριο βεβαια... ξερω κριμα αλλα ο κοπος εγινε για την διασκεδαση κι οχι για το αποτελεσμα τελικα.... επομενο προτζεκτ θελω ενα 636 με σπασμενη τη μουρη να το κανω ιδιο με τα Ζ.. καιρο το σκεφτομαι και εχουν ηδη περασει κανα δυο καλες ευκαιριες ενω ημουν ταπι... εκεινο μπορει να μεινει..






εχω ΚΑΨΟΥΡΑ με τα 4Κ......

motomaniac
09/06/2011, 16:34
αλλαγες που εγιναν εχθες. αλλαγη ελαστικων με pirelli scorpion sync εμπρος πισω. τα λαστιχα ειναι μεν του 2006 αλλα το κρατημα τους ειναι απιθανο σε σχεση με τα προηγουμενα που φορουσα. (2006 μπροστα μετζερ νομιζω και πισω πιρελι του 2009 αλλα μαλλον ξεραμενο) αναρτηση πισω χαμηλωμα μια θεση ατ αμορτισερ ωστε και απεκτησαν ξανα γωνια ως επρεπε.. και ζυγοσταθμιση μπροστα. λαδωμα αλυσιδα και καθαρισμα (θελω αλυσογραναζα..) βολτα βεροια σαλονικη με cbr600f παρεα. μετρημα τελικα 180 με το κοντερ του φιλου. στις 7000σ.α.λ. με αλλα αλυσογραναζα ελαφρως πιο κοντα αλλα κυριως καινουρια ωστε να μειωθουν οι τριβες ( η αλυσιδα ειναι με ο ρινγκ αλλα χαλια κολανε κρικοι..) πιστευω αλλα 10χ.α.ω. τα εχει. επισης θελω να μαλακωσω το πιρουνι λιγο γιατι ειναι πολυ σκληρο κκαι το μηχανακι νευρικο στα "πολλα"... επισης γυαλιστηκε το δοχειου λαδιου επιτελους.. καποια στιγμη αν εχω χρονο θα βγει να γινει βουρτσα οπως και ολα τα αλουμινια (ξανα..) κι απο δω και περα βολτες. προχθες εγινε μια βολτα γυρω στα 120χλμ συνολικα οπου απολαυσα τον θαμπερ σε επαρχιακο δικτυο (πηγα κι απο το dkyrkos για καφε οπου δεν αντεχε και μου ρυθμισε τον αποσυμπιεστη, τον εκανα κι αλλο στο σπιτι τζιμη..) αλλα σημερα στην εγνατια γαμωτο θυμηθηκα γιατι αγαπω τοσο πολυ τα CBR600F... :bawl: :bawl: :bawl: πιστευω η καλυτερη θεση του σρχ ειναι στα στροφιλικια της χαλκιδικης. (θα γινει συντομα) το κοντερ παλι δεν δουλευει θελει κοψιμο το καλαμι της ντιζας γιατι δεν αφηνει την ντιζα να θυληκωσει.. (απο yamaha παπι) :D α! αλλαχθηκαν και τα πισω φλας της αυστριακης ποιοτητας (KTM duke) με ιαπωνικης ποιοτητας kawasaki zxr400 γιατι απο τα ΚΤΜ το ενα ειχε τασεις διαχωρισμου (ανοιγε εκει που δενει το φλας με το μπρατσο του) θα μπουν φωτο το συντομοτερο δυνατο.

byron
09/06/2011, 17:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
επισης θελω να μαλακωσω το πιρουνι λιγο γιατι ειναι πολυ σκληρο κκαι το μηχανακι νευρικο στα "πολλα"...

Σε τρώει ο πωπός σου για τρελό βρόντο. Οι "πατέντες" που κάνεις στη γεωμετρία και στο μπροστινό δεν θα σου βγούν σε καλό.

Σου μιλάω εκ πείρας. :wave2:


ΥΓ. Τα χλμ που είδες στο CBF είναι πάρα πολλά για νορμάλ srx, και τα αποδίδω στο χαρούμενο κοντέρ του CB.

motomaniac
10/06/2011, 12:02
:evil: :evil: :evil: :evil: δεν ηταν CBF ηταν CBR600F.... :a22: :a22: :a22: :a22: και δεν ειναι κι εντελως νορμαλ... εχει ολοσωμη εξατμιση πιο free εισαγωγη (θα ανεβασω φωτο καποια στιγμη) και αρκετα μεγαλυτερα ζιγκλερ..

sapila racing
10/06/2011, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
:evil: :evil: :evil: :evil: δεν ηταν CBF ηταν CBR600F.... :a22: :a22: :a22: :a22: και δεν ειναι κι εντελως νορμαλ... εχει ολοσωμη εξατμιση πιο free εισαγωγη (θα ανεβασω φωτο καποια στιγμη) και αρκετα μεγαλυτερα ζιγκλερ..


Αν δεν κοψεις τουλάχιστον 10 χλμ/ωρα από τα 180 θα σκοτώσω όλο το σχολικο. :lol:

Δεν πα να εχει εξάτμιση/εισαγωγή κλπ, πανω από 170 σε ευθεία δεν θα πιάσει ούτε με ψαράκι.
Ακού τι σου λέει κι ο byron, εχει φάει τα νιάτα του με SRX.

the who
10/06/2011, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Αν δεν κοψεις τουλάχιστον 10 χλμ/ωρα από τα 180 θα σκοτώσω όλο το σχολικο. :lol:

Δεν πα να εχει εξάτμιση/εισαγωγή κλπ, πανω από 170 σε ευθεία δεν θα πιάσει ούτε με ψαράκι.
Ακού τι σου λέει κι ο byron, εχει φάει τα νιάτα του με SRX.

To 600 του Ακη δειχνει 180 στο κοντερ.Τοσα εδειχνε και το παληο το δικο μοθ (400 μιζατο).:wave2:

motomaniac
10/06/2011, 16:55
ρε αρη δεν κοβω ουτε μισο κι ας τους φας ολους λαχανο.. θα το μετρησω και με gps να δω.. μη με βαζετε φυτιλια... χαχαχαχχαχαχα ε τι να πω... οτι το δικο μου περναει ΤΤ600 μετραει? (το ασπρο κοκκινο ΜΕ το καλωδιο κουμπωμενο στην ηλεκτρονικη ομως) το πουλαω για να μην το σπασω..
αν οχι για cbr600f http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1533117/
με ξυνεται ο κωλος για ενα απο αυτα τουλαχιστον http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1335165/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1005505/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1518420/

αυτα πανε πανω απο 180 ομως χαχαχαχχαα :lol: :lol: :lol: :lol:

byron
13/06/2011, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
ρε αρη δεν κοβω ουτε μισο κι ας τους φας ολους λαχανο.. θα το μετρησω και με gps να δω.. μη με βαζετε φυτιλια... χαχαχαχχαχαχα ε τι να πω... οτι το δικο μου περναει ΤΤ600 μετραει?

To TT δεν μετράει, μιας και οι διαφορές στο μοτέρ είναι σχετικά μικρές ενώ είναι πιο κοντό στις σχέσεις του.
Το δικό μου όταν ήταν στα καλά του με εξάτμιση, δουλειά στη κεφαλή και ζιγκλέρ είχε βγάλει στην Αττική οδό με σκύψιμο και υπομονή (μη πεταχτεί κανένας oldman....) 172 χλμ μετρημένο με ηλεκτρονικό κοντέρ (+/- 1km ανα 100).

Το Honda αστο γιατί είπαμε είναι μεσ΄τη τρελλή χαρά. Αν και το δικό σου δείχνει τέτοια νούμερα, μην ξεχνάς οτι χρησιμοποιείς 17' τροχό με κοντέρ που είναι φτιαγμένο για 18΄:wave2:

ΥΓ. Χρήστο είσαι φιλαράκι και δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά το 400 βλέπει 180 χλμ μόνο με ευνοϊκό τυφώνα από πίσω. :D

the who
14/06/2011, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
To TT δεν μετράει, μιας και οι διαφορές στο μοτέρ είναι σχετικά μικρές ενώ είναι πιο κοντό στις σχέσεις του.
Το δικό μου όταν ήταν στα καλά του με εξάτμιση, δουλειά στη κεφαλή και ζιγκλέρ είχε βγάλει στην Αττική οδό με σκύψιμο και υπομονή (μη πεταχτεί κανένας oldman....) 172 χλμ μετρημένο με ηλεκτρονικό κοντέρ (+/- 1km ανα 100).

Το Honda αστο γιατί είπαμε είναι μεσ΄τη τρελλή χαρά. Αν και το δικό σου δείχνει τέτοια νούμερα, μην ξεχνάς οτι χρησιμοποιείς 17' τροχό με κοντέρ που είναι φτιαγμένο για 18΄:wave2:

ΥΓ. Χρήστο είσαι φιλαράκι και δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά το 400 βλέπει 180 χλμ μόνο με ευνοϊκό τυφώνα από πίσω. :D

Δε στεναχωριεμαι ετσι ευκολα Βυρωνα.Το 400 μου ειχε αλλο εκκεντροφορο,σκαμενη-αμμοβολημενη κεφαλη,ΚΝ φιλτρο και dynojet,ηλεκτρονικη απο 750 αλλα 399cc.Tα 180 (κοντερισια παντα) τα εβλεπα ΚΑΙ σε ευθεια κι οχι σε γκρεμο με ουριο ανεμο.:lol:
Φυσικα το μηχανακι ειχε φτιαχτει στην Ιαπωνια κι εγω το ειχα παρει ετοιμο.:wave2:

byron
14/06/2011, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Δε στεναχωριεμαι ετσι ευκολα Βυρωνα.Το 400 μου ειχε αλλο εκκεντροφορο,σκαμενη-αμμοβολημενη κεφαλη,ΚΝ φιλτρο και dynojet,ηλεκτρονικη απο 750 αλλα 399cc.Tα 180 (κοντερισια παντα) τα εβλεπα ΚΑΙ σε ευθεια κι οχι σε γκρεμο με ουριο ανεμο.:lol:
Φυσικα το μηχανακι ειχε φτιαχτει στην Ιαπωνια κι εγω το ειχα παρει ετοιμο.:wave2:

Οκ ρε μάγκα, εσένα ήταν δια χειρός Pops Yoshi το τούμπανο. :lol:

motomaniac
14/06/2011, 18:24
εμενα με ξυνοταν ο κωλος για εκκεντροφορους και καρμπς που τελικα μαλλον πηρε ο τζιμης. υπηρχε κι ενα wossner 110mm καβατζα.. αλλα ανεβαινε πολυ το κοστος.. ροικηθα γινοταν τζαμπε... αλλα λεω κατσε καλα...κι αξιοπιστα κι ας ειναι 180 με κοντερ απο CBR6000F.. χαχαχχαχαχαχα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: χαρουμενο αυτο χαρουμενος κι εγω... :D

dkirkos
17/06/2011, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
εμενα με ξυνοταν ο κωλος για εκκεντροφορους και καρμπς που τελικα μαλλον πηρε ο τζιμης.
μπαααα... τζιφος.. ακομα περιμενω τον εκκεντροφορο.. μαλλον δεν θα ερθει.. :cry: :cry:

motomaniac
26/06/2011, 19:03
πισω απο το βολαν του ΧΤ υπαρχει ενα γραναζι που δινει κινηση στην μιζα. στα σρχ δεν πρεπει να εχει. ξερει κανεις αν μπανει τουλαχιστον? ολα τα αλλα μπαινουν σιγουρα (καπακια, γραναζακια, μιζα, κλπ..).
σκαλιζα ενα μοτερ ΧΤ ενος φιλου προχθες. τι αρρωστια ειναι αυτη η πλεξουδα τους? ευλογουσα το υπεραπλο σρχ μου. αλλα ζηλευω το μαγικο κουμπι τους.

catmaster
26/06/2011, 19:28
Θέλει (αν θυμάμαι καλά ) όλο το βολάν με το γρανάζι , την κάσα με τα πηνία του χτ και την βάση της μίζας , μπαταρία , ρελέ , διακόπτη , και αλλο δοχείο λαδιού που δεν χωράει μετά


:wave2:

motomaniac
26/06/2011, 19:49
ωωωω... θενκς. το δοχειο λαδιου δεν το ειχα σκεφτει... κατι θα κανω. αφου βρω πρωτ6α ολα τα αλλα μαζι. (παιζει και να τα βρηκα.. ;) )

dkirkos
26/06/2011, 20:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
ωωωω... θενκς. το δοχειο λαδιου δεν το ειχα σκεφτει... κατι θα κανω. αφου βρω πρωτ6α ολα τα αλλα μαζι. (παιζει και να τα βρηκα.. ;) )

θες ολοκληρο μοτερ απο χτ E.. ο στροφαλος του σρχ ειναι "κοντος" και δεν κουμπωνει το κομπλερ και το βολαν.. :beer:

MAKIS-RR
28/06/2011, 15:50
σκατα δηλαδη?? μοτερ ΧΤ?? οχι τοσο αργος δεν γινομαι... χαχαχχαχαχαχα
:beer: :beer: :beer: :beer:

motomaniac
29/06/2011, 21:36
παλι απο λαθος προφιλ μπηκα... :o

byron
29/06/2011, 21:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAKIS-RR
σκατα δηλαδη?? μοτερ ΧΤ?? οχι τοσο αργος δεν γινομαι... χαχαχχαχαχαχα
:beer: :beer: :beer: :beer:

Αμα είναι να αλλάξεις μοτέρ, κάντο σωστό http://www.bikepics.com/pictures/1529844/ :smokin:

motomaniac
04/07/2011, 22:05
Βυρωνα αυτο το μοτερ απο ΧΤΖ660 δεν ειναι?

αλλαγες που εγιναν στο σρχ. μπηκαν επιτελους λαστιχα. παλια (2006) αλλα κραταν πολυ καλα. πολυ καλυτερα απο το πισινο που ειχα κι ηταν του 2009.
αλλαξαν επιτελους θεση οι αναρτησεις και το μηχανακι εστρωσε απιστευτα. γιαληστηκαν ξανα τα καπακια του μοτερ γιατι ετσι μ'αρεσει οπως και το δοχειο λαδιου.
τοποθετηση φωτα λεντ πισω στην ουρα.

αλλαγες που θα γινουν. φτιαξιμο η εξατμιση σε εξατμισα ωστε να κολληθει η φλογερα απο την μεσα μερια (τωρα ειναι κολλημενη στην ταπα και πεταει τους πετροβαμβακες).
ρυθμισμα οι βαλβιδες
φτιαξιμο η κλειδαρια τιμονιου ωστε να κλειδωνει
τελιωμα η αλλη σελα και τοποθετηση πανω
μια ντιζα κοντερ που να δουλευει
αλλαγμα οσα λαμπακια δεν αναβουν στα οργανα.


230658

motomaniac
04/07/2011, 22:07
κατα τη διαρκεια του ξυσιματος του δοχειου λαδιου η διαφορα..


230659

motomaniac
04/07/2011, 22:07
τα φωτα πισω..


230660

motomaniac
04/07/2011, 22:10
η αναρτηση που λεγαμε


230661

motomaniac
04/07/2011, 22:11
.


230662

motomaniac
04/07/2011, 22:13
και φαρδυνα τις ριγες μεχρι να αποφασισω ποσο θα τα κανω τα βινυλια αυτοκολητα. εδω με μονοτικη ταινια.


230663

motomaniac
04/07/2011, 22:14
η ελενη ξαναεβαψε τα μαλια. (ποζερος :D :D :yuck: :yuck: :yuck: ) εδω στους αγανακτισμενους του λευκου πυργου.


230664

motomaniac
04/07/2011, 22:17
α δεν σας ειπα. την ζυγισα σε πλαστιγγα. την μηχανη οχι την ελενη. 170 κιλα πληρης υγρων. με τελειως γεματ ντεποζιτο. το οποιο αν θμαμαι καλα ειναι 16 λιτρα. + τα λαδια.. αρα περιπου 155 στεγνη.. δεν ειναι κι ασχημα..

motomaniac
24/07/2011, 13:05
εφτιαξα τελικα την 2η σελα. ενοψει και ταξιδιου να μην παραπονιεται το αμορε.. αλλα... δεν ΜΕ αρεσε τελικα.. θα μεινει ετσι προσωρινα μεχρι να ξαναξεβαρεθω και να την ξαναφτιαξω.. αυτη ηταν η γκρι μαυρη αλλα το σχημα το εχασα στην πορεια..


232123

motomaniac
24/07/2011, 13:06
κι αλλη μια. θα πειραματιστω με κομματια αφρολεξ απο αλλη σελα η απο καθισμα αυτοκινητου. γιατι ολοι οι σαλοναδες λενε οτι ειναι πολυ διαφορετικο υλικο και τα κοινα αφρολεξ δεν κανουν σιγουρα.


232124

John Steed
24/07/2011, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
εφτιαξα τελικα την 2η σελα. ενοψει και ταξιδιου να μην παραπονιεται το αμορε..

Τουλάχιστον φαίνεται άνετη! :D



Καλό ταξίδι! :wave2:


έδιτ:

Κοίτα αυτό: http://www.ebay.co.uk/itm/STEERING-DAMPER-Yamaha-FJ1200-SRX250-FZR250-SRX600-/260708625285?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item3cb371eb85


:wave2:

motomaniac
24/07/2011, 22:44
ευχαριστω. μπα δεν λεει.. made in thailand. προτιμω μεταχειρισμενο απο κανα σουζουκι...

motomaniac
01/08/2011, 00:13
το σρχ πουληθηκε τελικως και περιμενω συνεχεια εδω μεσα οταν και εαν ο νεος ιδιοκτητης της θελησει να μπει εδω.. :( :(

John Steed
01/08/2011, 13:47
Αφού εσύ είσαι για τα τετρακύλινδρα, τι να λέμε τώρα....


Μη στεναχωριέσαι, πάμε για άλλα! :wave2: :wave2: :wave2:

motomaniac
02/08/2011, 18:41
παμε κατευθειαν για 4κ. CBR H GSXR λεμε..

motomaniac
08/03/2012, 13:54
ετσι γιατι το θυμηθηκα τωρα στα ξαφνικα. πλεον ο νεις ευτυχεστατος κατοχος ο οποιος δεν ξερει ουτε την μανετα να αλλαξει δεν εχει χρειαστει τιποτε εντελως σε αντιθεση με μενα. το παρεδωσα αψογο κι ετσι παει ως σημερα. για την ιστορια. με 17αρα εμπρος ροδα και το μαμα κοντερ του δειχνει 160 χλμ τελικα. αλλα πολυ πιο κοντο απο οτι το ειχα εγω και μου φαινοταν και σαν να μαζευε περισσοτερα χιλιομετρα γιατι δεν κρεμαγε την πεμτη αλλα την πηγαινε τερμα.

motomaniac
17/10/2012, 22:49
θυμηθηκα οτι δεν εχω ανεβασει καποιες φωτο... αμα τις εχω ξανανεβασει καπου ας σβηστουν παρακαλω. εψαξα 4 σελιδες πισω και δεν τις ειδα...

271807

271808

271809

motomaniac
17/10/2012, 22:51
271810

271811

271812

motomaniac
17/10/2012, 22:54
η φωτο με το κινητο στηριγμενο πανω σε μια πετρα.. αφου ειχα ξαπλωσει πρωτα στο λιβαδι να δω πως φαινεται... 271813

μετα μου σκασε η πουτανιτσα ενα λαστιχακι αναθυμιασεων και με εκανε μ@@νι.... κατι τετοια ναζια της εδωσαν τους τιτλους τελους της σχεσης μας..

271814

karolos SRX 400
18/10/2012, 09:48
τα λαστιχακια αναθυμιασεων που σκανε και οι ντιζες που σπανε
ειναι και το αλατοπιπερο μιας σχεσης φιλαρακι

εγω παλιοτερα ημουν politically correct με απροβληματιστα μηχανακια
και ομως τα εφερε ετσι η μοιρα και
πηρα srx γιατι εχει ψυχη
και το γουσταρω

ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ SRX :)
:confused:
:cry:
:beer:

motomaniac
18/10/2012, 20:45
καλα εσυ εισαι μαζοχιστης... αν ερθω σαλονικη το σκ θα σε παρω να πιουμε καφε.. να δω την παλιογρια σου αν την εκανες τιποτε...

σωληνακια που σκανε.. καρμπυρατερ που υπερχειλιζε απο κακια καθε φορα που εβλεπε την τοτε κοπελα μου.. καλωδια που αυταναφλεγονταν.. (καταραμενα ηλεκτριακ γιαμαχα μα σωμα παχους τριχας..) τωρα που τα διαβαζω ψιλολογια μου φαινονται.. αλλα τοτε μια μηχανη για να γουσταρω με χαλαγε να λυνω καρμπυρατερ κατω απο το φως του στυλου της δεη... ενω οι αλλοι πινανε μπυρα...

η μαλακια ειναι οτι μανωλακης (ο νυν της σρχ ντε...) δεν ξερει να αλλαξει ουτε μανετα.. αλλα απο τοτε δεν εχει χρειαστει ουτε κατσαβιδι.. ε δεν την λες καριολα μετα???????

karolos SRX 400
18/10/2012, 23:55
οι καριολες ειναι μεταλικα κρεβατια που με την παραμικρη κινηση γκρινιαζανε
οταν εκανες ομως σεξ με τοσο θορυβο απλα επιβεβαιωνες τον εαυτο σου σαν κυριαρχο αρσενικο

το srx ομως μηπως δεν το εσκισες οσο επρεπε?:lol:

αυτο ομως με το καρμπ που υπερχειλιζε με κακια ΜΟΝΟ οταν εβλεπε την κοπελα σου
μου θυμιζει το θριλερ christine
αλλα κι εσυ αμεσως
να ξεφορτωθεις και το srx και τη γκομενα

ΧΑΖΟΜΑΡΑ

καλυτερα να τα πουμε απο κοντα γεμιζουμε το thread με :a6:

karolos SRX 400
18/10/2012, 23:59
οι μπροστινοι σου δισκοι ειναι απο rgv αν θυμαμαι καλα

και δεν ειναι τρυπιτοι?

τωρα το προσεξα και μου γενηθηκε η απορια
γιατι?

motomaniac
19/10/2012, 02:51
μπρος πισω ζαντες καλαμια κατω τιμονοπλακα και δαγκανες εμπρος απο rgv... τρομπα φρενου τελικα απο καποιο παναρχαιο γιαμαχα αλλα δουλευε καλυτερα απο οτι του cbr η του srx. οποτε και εμεινε. πισω δαγκανα και κοντρα φρενου απο srx αν θυμαμαι καλα.. τιμονοπλακα πανω απο R1! μανιβελα απο ΧΤ φλασακια αρχικα απο ΚΤΜ.. γενικα ειχε πολλη ανωμαλια... κι εξατμιση ολοσωμη ελληνικης κατασκευης..

khpoyros
01/01/2013, 12:59
καλημερα καλη χρονια srx 400 εχω κι εγω εχω ενα προβλημα μετα τα 90 χλμ σκαει λιγο και μετα μενει στις χαμηλες δουλευει μια χαρα ξερει κανενας να μου πει τι μπορει να ειναι? ευχαριστο

motomaniac
01/01/2013, 13:18
καθαρισε το καρμπυρατερ αλλαξε ενα μπουζακι και ξαναπες μας. γενικα τεχνικη διαγνωση λιγο δυσκολο να κανεις απο ιντερνετικο διαλογο.

buckley
01/01/2013, 13:37
καλημερα καλη χρονια srx 400 εχω κι εγω εχω ενα προβλημα μετα τα 90 χλμ σκαει λιγο και μετα μενει στις χαμηλες δουλευει μια χαρα ξερει κανενας να μου πει τι μπορει να ειναι? ευχαριστο

Καταρχήν καλή χρονιά σε όλους.Το μηχανάκι σου θέλει ηλεκτρονική ,μπορεί να συνεχίσει έτσι για μήνες (μόνο με σκασίματα και έλλειψη δύναμης ψηλά) το επόμενο όμως θα είναι να σβήνει απροειδοποίητα και μετά να ξαναπαίρνει μπρος τότε πια θα πρέπει να την αλλάξεις.

http://www.car.gr/parts/view/3002036/

motomaniac
01/01/2013, 17:26
Καταρχήν καλή χρονιά σε όλους.Το μηχανάκι σου θέλει ηλεκτρονική ,μπορεί να συνεχίσει έτσι για μήνες (μόνο με σκασίματα και έλλειψη δύναμης ψηλά) το επόμενο όμως θα είναι να σβήνει απροειδοποίητα και μετά να ξαναπαίρνει μπρος τότε πια θα πρέπει να την αλλάξεις.

http://www.car.gr/parts/view/3002036/
για να το λες εσυ δικιο θα εχεις.. εχω μια αλλα δεν του την δινω.. :lol:

ereynitis
16/01/2013, 17:32
Μπράβο ρε Μοτομάνιακ! Θαυμάζω το μεράκι και την υπομονή σου, κουκλάκι το 'κανες το ΣΡΧ! :a013: