PDA

View Full Version : Help για noobie



sabbat
20/01/2011, 17:01
Καλησπερα σε ολους!!!
Χρειαζομαι αμεσα την βοηθεια σας για να μπω και εγω επιτελους στον κοσμο της μοτοσυκλετας.
Μετα απο καιρο κατάφερα να μαζεψω τα χρηματα που χρειαζονται για να αγοράσω ενα μτχ Kawasaki ninja 250r
Η αγγελια απο την μηχανή είναι: http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1191219/
Σήμερα την ειδα απο κοντα στα γρήγορα και θα κανονίσω αυριο για να την πάρω βόλτα να μπορεσω να την δω καλύτερα στο φως της μέρας κλπ, κλπ
Να αναφέρω οτι εγώ την βρήκα μεσω της αντιπροσωπειας εδώ στα γιαννενα και όχι μεσα στο CAR.
Το παλικάρι που την έχει δουλεύει σε συνεργειο και ήταν γνωστός του.
Όταν την έφερε φορούσε την εξάτμιση μαμα και οχι την yoshimura της φωτο.
Εχει μια γρατζουνια οπως μου είπε ο ιδιος στο δεξί πλαστικο η οποια δεν ξερει πως εγινε(???)
Εχει αυτοκόλλητο απο πάνω και έτσι δεν μπορεσα να την δω ο ίδιος.
Επισης έχεις αυτοκόλλητο και απο τα αριστερα στο ιδιο σημείο καθως και ένα στο μπροστινο φτερο.(δεν γνωριζω αν κρυβουν κατι απο κάτω)
Μου εγγυήθηκε οτι δεν εχέι πεσει ποτε και δεν έχει τρακάρει.
Τέλος τα λάστιχα είναι τα μαμα (επομένως σίγουρα θα χρειαστεί να τα αλλάξω άμεσα)
Με αυτα λοιπον τα δεδομενα μου είπε μια τιμή στα 3500 ευρω
Ξεκινάω τωρα με τα ερωτήματα μου!!!!

1)Ποια πιστεύεται ότι ειναι μια δίκαιη τιμή για το συγκεκριμένο μηχανάκι χωρις την εξάτμιση?
2)Τι θα πρεπει να προσέξω πριν την αγορά
3)Πρέπει να την πάω σε κάποιο μηχανικό για έλεγχο και ξέρει καποιος εδώ στα γιάννενα κανένα έμπιστο συνεργείο?

Τελός αν υπάρχει καποιος απο Γιάννενα στο forum που ειναι διαθεσιμος αυριο να με βοηθήσει είναι ευπροσδεκτος γιατι εγώ είμαι παντελως ασχετος και γνωριζω μονο πράγματα που διαβάζω στα forum.
Ευχαριστώ προκαταβολικα για της απαντήσεις σας

Lioulios
20/01/2011, 19:13
Σύμφωνα με την αγορά αυτή την στιγμή , μία καλή τιμή για σένα θα ήταν 200-300 ευρώ λιγότερα .


Παίξτο δύσκολος και πες του να σου δώσει την εξάτμιση σε αυτά τα λεφτά (αν την έχει και αν έχεις σκοπό να βάλεις έτσι και αλλιώς εσύ) ή αλλιώς να σου κόψει τίποτα .

http://www.car.gr/classifieds/bikes/?engine_size-to=&significant_damage=&registration-from=%3E2009&make=290&category=&engine_power-to=&engine_size-from=&mileage-from=&fuel_type=&rg=&price-to=&registration-to=&exterior_color=&price-from=&variant=ninja+250&engine_power-from=&hi=&offer_type=sale&mileage-to=&modified=&so=pr&or=a

sabbat
21/01/2011, 04:39
Ευχαριστω για την απαντηση.
Θα εχω νεα σημερα