PDA

View Full Version : Ducati Monster I.e. Dark



Konti
04/08/2005, 13:39
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ FORUM!

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ MONSTER I.E. DARK ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ!

ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΤΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΟΠΟΙΩΝ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΔΑΦΟΡΕΤΙΚΟ!

ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΠΙΟ ΣΑΦΗΣ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΤΗΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΗΓΕΝΩ ΧΑΛΑΡΑ (ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΗΝ ΠΗΓΕΝΕΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΠΑΠΙΑ) , ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΝ ΜΕ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΑ ΑΛΛΑ 600ΑΡΙΑ!

THANK YOU IN ADVANCE!!!:ninja:

AFTER
04/08/2005, 13:48
Ε πες μας τι σου ειπανε να σου πουμε και εμεις κατι διαφορετικο...:lol:



Λοιπον,τα αλλα 600αρια θα σε περνανε,αλλα πολυ αλλα λιγο,αλλα μιλαμε για ευθειες,οι στροφες ειναι αλλο θεμα!


Τωρα οσο για το χαλαρα,καλυτερα να οδηγησεις ενα εστω για λιγο,γιατι εχουν πολυ πολεμικη θεση οδηγησεις!!!

Επειδη πολλοι πουλησαν μηχανη με 100 χιλιομετρα,καλυτερα να δοκιμαζουμε πριν παρουμε!!

:wave2: Καλως ηλθες

free rider
04/08/2005, 13:51
ο πιο αρμόδιος να απαντήσει στο θέμα σου ειναι ο runnerakos....
ειναι νtουκατακιας με βούλα...
:lol:
απο μένα καλώς ήρθες και να περάσεις καλά...

και να σημειώσω οτι το νικ σου μου άρεσε παρα πολύ...

the best voice...of any machine...


:beer: :beer: :beer:

free rider
04/08/2005, 13:53
ξέχασα να υπογραψω ....










ο ριζοβραστηρας.....

:D :D

Konti
04/08/2005, 14:00
ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΠΑΙΔΙΑ!

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ... ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΛΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΡΑΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ! ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ, ΛΟΓΩ ΘΕΣΗΣ!

ΤΩΡΑ ΓΙΑ TEST RIDE ΔΕΝ ΞΕΡΩ, Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ ΔΙΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ Η' ΟΠΟΙΟΝ ΒΡΗΣΚΩ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ?

gmakris
04/08/2005, 14:27
H θεση οδηγησης του ειναι σχετικα επιθετικη και καπως κουραστική και δεν βοηθαει για "χαλαρες" καταστασεις - σε ταξιδια θα σε κουρασει.....

idi
04/08/2005, 14:38
αμα θες να μαθεις να στριβεις .... αν ΔΕΝ εισαι της ευθειας και "του φαναριου".... αν αντεχεις τιςΙταλικες ιδιοτροπιες... αν θες ενα πανεμορφο και πολυ καλο μηχανακι....

ΤΟΤΕ ΒΡΗΚΕΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΟΥ

παρε αυτο με τους 2 δισκους εμπρος:a013: :a51:

Konti
04/08/2005, 14:56
ΑΠΟ ΙΔΙΟΤΡΟΠΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΤΕΧΩ ΓΙΑΠΩΝΕΖΟ. ΤΩΡΑ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΛΑΡΑ ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΤΑΞΙΔΑΚΙ, ΑΦΟΥ Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟΝ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΩ!

ΠΕΡΙΠΛΟΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Ε?

ΒΟΗΘΕΙΑ!!

620
04/08/2005, 20:54
Αν θες για test drive πριν κανα δυο εβδομαδες το εκανες στην ducati στην καλλιροης ειχα παει για test drive του multisrada620

Runner Ducati
05/08/2005, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Konti
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ FORUM!

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ MONSTER I.E. DARK ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ!

ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΤΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΟΠΟΙΩΝ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΔΑΦΟΡΕΤΙΚΟ!

ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΠΙΟ ΣΑΦΗΣ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΤΗΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΗΓΕΝΩ ΧΑΛΑΡΑ (ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΗΝ ΠΗΓΕΝΕΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΠΑΠΙΑ) , ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΝ ΜΕ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΑ ΑΛΛΑ 600ΑΡΙΑ!

THANK YOU IN ADVANCE!!!:ninja:

Καλησπερα, εαν σκοπευεις να αγορασεις Μονστερ 620 του 2005, το τελευταιο μοντελο δηλαδη, να ξερεις οτι ειναι το πιο ευκολο και "μαλακο" Μονστερ απο ολα, εχει καθαρα σπορ στημενες αναρτησεις αλλα οχι τοσο πολυ σκληρες οπως τα παλιοτερα μοντελα, εξακολουθει ομως να ειναι ενα Ducati, δηλαδη να στριβει πολυ καλα και με εξαιρετικη σταθεροτητα, γρηγορη εισοδο στις στροφες και οι κλισεις να ειναι η απολαυση του, συνδιαζοντας το με την ροπη στις μεσαιες rpm, δωστου στροφιλικι και παρτου την ψυχη........... ο υδραυλικος συμπλεκτης ειναι ο πιο μαλακος απο ολες τις σειρες Μονστερς, εχει μονοδρομο συμπλεκτη και δεν μπλοκαρει ο τροχος ευκολα στα κατεβασματα, και τα φρενα του μπορει να μην κανουν για μενα που θελω πιστα, αλλα για καθημερινη οδηγηση και οπως λες οχι τελικιασμενο, ειναι μια χαρα και πιο ευκολα μιας και δεν εχουν το αρχικο και δυνατο δαγκωμα των παλιοτερων 4πιστονων με 320mm φρενων (αυτα που θελω ομως εγω)..............
ιδανικο ισως γιαυτο που θες να κανεις με αυτα τα λιγα που γραφεις...
πανω απο ολα ομως, οπως καθε μοτοσυκλετα πρεπει να το εχεις ερωτευτει, και εαν ειναι δυνατον να το οδηγησεις για να καταλαβεις μερικα πραγματα.............................

καλη επιλογη................. :sun: :beer:

nimbus
06/08/2005, 19:16
καλή επιλογή!:beer: :sun: :wacko:

Konti
09/08/2005, 15:19
ΠΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟ MONSTER SD ΜΕ 1 ΔΙΣΚΟ 320MM ΚΑΙ 5 TAX. H' TO DD ΜΕ 2 ΔΙΣΚΟΥΣ ΚΑΙ 6 ΤΑΧ.?


ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ-360 ΕΥΡΩ-
:rolleyes:

adam_tsouk
10/08/2005, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Konti
ΠΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟ MONSTER SD ΜΕ 1 ΔΙΣΚΟ 320MM ΚΑΙ 5 TAX. H' TO DD ΜΕ 2 ΔΙΣΚΟΥΣ ΚΑΙ 6 ΤΑΧ.?


ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ-360 ΕΥΡΩ-
:rolleyes:



Με 2 δίσκους.... :beer:


Αφού έχεις συνειδητοποιήσει ότι αυτό που θες είναι ένα μουράτο (και ταυτόχρονα κλασικό) μηχανάκι, με ικανοποιητικό γκάζι και παιχνίδι στις στροφές.....

ε, τότε καλορίζικο το νέο σου monster!!!



:beer: :beer:


:wave2: :wave2:



Α! και καλώς ήρθες! :D