PDA

View Full Version : Metzeler Z8 Interact



amyroukai
25/01/2011, 09:56
Τα έχει φορέσει κανείς; Εντυπώσεις;

Έφτασε το fazer στους δείκτες φθοράς πίσω, το εμπρός και αυτό είναι λίγο κάπως και ήρθε η ώρα τους. Το πήρα με τα dunlop roadsmart τα οποία στο στεγνό καλά είναι, στο βρεγμένο δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα. Δεν γλιστράει, αλλά κάτι δεν μου πάει καλά σε αίσθηση, ακόμα και σε σύγκριση με τα ταπεινά diablo strada. Οπότε ή θα τη βγάλω στη "φτήνια" με τα δοκιμασμένα και αγαπημένα μου strada ή θα δοκιμάσω κάτι πιο ακριβό... Σπορ λάστιχα δεν βάζω, κάνω πολλά χιλιόμετρα και δεν πάω για 3 ζευγάρια το χρόνο, όσο "καλά" και να είναι.

bulmont
25/01/2011, 10:17
Φίλε Γιάννη έχεις πμ:wave2: :wave2: :wave2:

Mokilock
21/07/2011, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Τα έχει φορέσει κανείς; Εντυπώσεις;

Έφτασε το fazer στους δείκτες φθοράς πίσω, το εμπρός και αυτό είναι λίγο κάπως και ήρθε η ώρα τους. Το πήρα με τα dunlop roadsmart τα οποία στο στεγνό καλά είναι, στο βρεγμένο δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα. Δεν γλιστράει, αλλά κάτι δεν μου πάει καλά σε αίσθηση, ακόμα και σε σύγκριση με τα ταπεινά diablo strada. Οπότε ή θα τη βγάλω στη "φτήνια" με τα δοκιμασμένα και αγαπημένα μου strada ή θα δοκιμάσω κάτι πιο ακριβό... Σπορ λάστιχα δεν βάζω, κάνω πολλά χιλιόμετρα και δεν πάω για 3 ζευγάρια το χρόνο, όσο "καλά" και να είναι.


Και γω τα dunlop roadsmart φοράω και έχουν σχεδόν την ίδια συμπεριφορά που περιγράφεις...
Τα έβαλες τελικά τα Metzeler Z8? Εντυπωσεις?
Αυτά λεω να βάλω...

Μaggellanos
21/07/2011, 12:06
Τα φορεσα παλι την προηγουμενη εβδομαδα για δευτερη φορα....

Πολυ καλο λαστιχο,γρηγορη κορωνα,ζεσταινεται γρηγορα και πολυ καλη αποδοση απο καινουριο εως και τις 12.000 που τα πεταξα την πρωτη φορα...Δεν προκειται να σε τρομαξουν πουθενα....Θα μπορουσα να τα κρατησω κανα 1.500-2.000 ακομα αλλα προτιμησα να τα αλλαξω λογω επικειμενου ταξιδιου εξω...

Φιλος που του τα προτεινα περυσι και τελικα τα φορεσε σε ενα Κ1200,τα ευχαριστηθηκε αρκετα,συμφωνα παντα με τα λεγομενα του....Στα συνιστω ανεπιφυλακτα....

τα φοραω σε ενα FJR1300

Εαν θες κατι αλλο πες...


:beer:

Mokilock
21/07/2011, 12:14
Ευχαριστώ! Ότι χρειαζόμουν να ακούσω..
Θα τα βάλω αρχές της άλλης εβδομάδας…
Θα γράψω εντυπώσεις μετά από μερικά χλμ.

:beer: