PDA

View Full Version : Βάσεις για πλαϊνές Βαλίτσες για Kle500 '04



DT_Bear
04/08/2005, 23:52
Καλημέρα σε όλους,

Ενόψη διακοπών ξεκίνησα εδώ και λίγες ημέρες μια έρευνα αγοράς για να βρω και να αγοράσω πλαϊνές βάσεις και βαλίτσες για τη μηχανή μου, μιας και η μπαγκαζιέρα και το tank Bag που έχω αποδείχτηκαν ανεπαρκή σε ένα ταξιδάκι που έκανα πρόσφατα. Έχω όπως θα καταλάβατε ήδη ένα Kawasaki KLE500 του 2004. Παρά της φιλότιμες προσπάθειες μου το μόνο που κατάφερα ήταν να κουραστώ και να απογοητευτώ. Η μόνη εταιρία που βγάζει ακόμα Βάσεις για την KLE500 είναι η Hepco & Becker και το κόστος είναι αρκετά υψηλό (περίπου 650euro!!=218e Βαση + 460euro σετ βαλίτσες). Εψαξα στις περισσότερες γνωστές μάρκες αλλά η GIVI σταμάτησε να βγάζει μια τριπλέτα που κατασκεύαζε για αυτό το μοντέλο, όπως επίσης και η KAPPA. Μια οικονομική λύση που βρίκα ήταν ελληνικές βάσεις με 50euro που δέχονται βαλίτσες τις KAPPA (περίπου 260 euro το σετ), αλλά μου φάνηκε μάλλον ρίσκο να βάλω κάτι που δεν είναι δοκιμασμένο.Ξέρει κανείς κάποιο κατάστημα, κάποιο Site ή εν πάση περιπτώση κάτι που μπορεί να φανεί χρήσιμο;;; :(

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

matmat
05/08/2005, 11:05
Βάλε σαμάρια, ούτε βάσεις, ούτε βαλιτσες
μια χαρά θα σου κάθονται , εγώ ειχα τις
cameron τα σμάρια. Και ποιο φτηνα και δεν είχα προβλημα κανένα .

DT_Bear
05/08/2005, 16:43
Τα σαμάρια δεν είναι κακή ιδέα. Θα το ψάξω. Ευχαριστώ.

SQC
07/09/2005, 03:59
φιλε αν θες πες μου αυτα τα φτηνα καγκελα που τα βρηκες??
γιατι ολοι μου λενε την διπλασια τιμη!
θενκς!

DT_Bear
08/09/2005, 01:01
Καλημέρα,

Τα κάγκελα τα βρήκα στα 50 euro, στον Υφαντή. Βρίσκεται στη Λένορμαν (περιοχή Κολωνός). Τη διεύθυνση δεν την έχω πρόχειρη αλλά μπορώ να σου τη στείλω αύριο. Επίσης έχω βρει για τα ίδια κάγκελα χαμηλότερη τιμή (30 euro) σε ένα μαγαζί στο μοναστηράκι. Αν σε ενδιαφέρει μπορώ να ψάξω να τη βρω.

Επειδή εγώ τελικά απογοητεύτηκα από αυτά που δεν βρήκα και κατέληξα στις βάσεις της Hepco & Becker, που κοστίζουν κάτι παραπάνω, αν τελικά αγοράσεις τις βάσεις μπορείς να κάνεις post καμια φωτό και τη γνώμη σου γι'αυτές (αν σε βόλεψαν, ποιότητα κατασκευής κτλ.) μήπως τελικά γλυτώσω την τσέπη μου ,αν αξίζουν τον κόπο!!!! :beer:

SQC
08/09/2005, 05:01
αν δε σε χαλαει πες μου τις διευθυνσεις.εχω ενα kle και σε λιγο καιρο θα το δωσω,αλλα μεχρι τοτε χρειαζομαι βαλιτσες.λεω να βαλω τα μουφα καγκελα και τις βαλιτσες, και οταν το αλλαξω, θα μου μεινουν οι βαλιτσες (για τα μηχανακια που ενδιαφερομαι υπαρχουν καγκελα givi/kappa) οποτε χρηματικα θα εχω χασει μονο τα χρηματα απο τα καγκελα!
θενκς ρε, ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΣ!

DT_Bear
08/09/2005, 19:05
Όπως υποσχέθηκα:
ΜΟΤΟ ΥΦΑΝΤΗΣ
Διεύθυνση: Λένορμαν 201 , Αθήνα. Τηλέφωνο:210-5150944 www.motoifantis.gr

Για το μαγαζί στο μοναστηράκι δε βρήκα την κάρτα, αλλά αν κατέβεις προς τα εκεί δε θα δυσκολευτείς να το βρεις.

Αν μπορέσεις στείλε όπως σου ζήτησα φωτό από τις βάσεις.

Αλήθεια το KLE πόσο το δίνεις; Σε τι κατάσταση είναι; Έχω ένα φίλο που ίσως ενδιαφέρεται.

Αν δε γίνομαι αδιάκριτός τη μηχανή θα κλείσεις;

SQC
09/09/2005, 02:21
θενκς ρε!
το kle μαλλον θα το παρει φιλος. παντως με τοσα kle εκει εξω, με λιγο ψαξιμο δεν θα δυσκολευτεις να βρεις καποιο περιποιημενο κ σε καλη κατασταση.ακομα δεν εχω καταληξει σε συγκεκριμενο μηχανακι, αλλα ψαχνομαι στα εξης (ολα μεταχειρισμενα)
Cagiva Navigator
Triumph Tiger (ψεκαστο)
Suzuki V-Strom
επειδη δεν εχω ψηφιακη, αν τελικα τα βαλω θα κανονισουμε να συναντηθουμε (εγω ειμαι αθηνα) να τα δεις κι απο κοντα:beer:
θενκς και παλι ρε!

DT_Bear
09/09/2005, 02:56
Δεν κάνει τίποτα. Όταν αγοράσεις τις βάσεις τα ξαναλέμε. :beer:

SQC
09/09/2005, 19:26
δεν παμε καλα... :eek:
κατεβηκα μοναστηρακι το πρωι...στο στενο που εχει 3-4 μαγαζια με μοτοαξεσουαρ (εκει ειναι και το mmotoshop) αλλα δεν ειχε κανενας...μονο ενας μου ειπε για hepco-becker...
σκευτομαι οτι μαλλον δε θα βρηκα το καταστημα που εννοουσες...
το απογευμα περναω απο τον υφαντη... δεν ηξερε τιποτα...εκτος απο παραγγελια δε givi (χωρις να ξερει οτι δεν βγαζει πια)
η μαλλον με κοψανε τοσο μαλακα απο φατσα, που σκευτηκαν κατσε να του πασαρουμε τα ακριβα, να βγαλουμε κ εμεις μιζα, δυσκολοι καιροι, ανεβηκε το πετρελαιο, η τιμη της ντοματας στα υψη...
:D

DT_Bear
10/09/2005, 09:09
Μένω άφωνος!?!

Σε ποιό από τα δύο μαγαζιά του Υφαντή πήγες γιατι κάπου χάνουν στη μεταξύ τους επικοινωνία. Εγώ βρίκα τις βάσεις σε αυτό που είναι απέναντι από ένα ΒΡ βενζινάδικο.

Αλήθεια ρώτησες ΕΙΔΙΚΑ για ελληνικές βάσεις; Αυτός πήρε κανένα τηλέφωνο να μάθει; Μήπως είχε δουλειά εκείνη την ώρα; Τι να πω;:confused:

Το μαγαζί στο μοναστηράκι που είχε τις βάσεις είναι αυτό που βρίσκεται πριν απο το μαγαζί του τύπου που σου είπε για τις Hepcko & Becker.

SQC
12/09/2005, 11:08
Οχι, πηγα μονο στον υφαντη στο νουμερο 201.Θα ξαναπερασω και απο το αλλο στο μοναστηρακι. Σε καθε περιπτωση θα ρωτησω ειδικα για ελληνικες βασεις!
Θενκς ΡΕ!

:beer:

SQC
12/09/2005, 12:46
πηρα τηλ στο υφαντη (νεο καταστημα) και οι βασεις υπαρχουν! θα περασω αυριο να τις δω. θα ξαναποσταρω! θενκσ ρε!