PDA

View Full Version : Το πρωινό κρύο σήμερα... να δούμε και τώρα το απόγευμα.



Gandalf dr685sm
26/01/2011, 16:05
χα... ξεχάστηκα και δεν το έγραψα σήμερα..

Λοιπόν.. ξεκινώντας το πρωί για να έρθω δουλειά με την μηχανή , αφού έβγαλα κουκούλες και αφού κοιτώντας πρώτα το θερμόμετρο στο Ι.Χ. (έβαλα την κουκούλα της μοτό μέσα σε αυτό)... να δείχνει 1,5° C...:cry: .. βγάζω κλειδαριές , απενεργοποιώ συναγερμό, ξεκλειδώνω τιμόνι και την αφήνω 2 λεπτά για να βάλω μπαλακλάβα και κράνος.

Ε λοιπόν στα δύο αυτά λεπτά πρόλαβε και πάγωσε η κλειδαριά με αποτέλεσμα , ούτε να κλειδώνει το τιμόνι , ούτε να μπορώ να την βάλω μπροστά μιας και δεν το είχα αφήσει στο ΟΝ!! Το ωραίο ήταν λοιπόν πως με πλήρη εξοπλισμό (κράνος, κουκούλα, μπουφάν, γάντια κτλ κτλ.. ) μπουκάρω φουριόζος σε παρακείμενο κατάστημα cafe,...

Εκεί αφού πρώτα οι ιδιοκτήτες συνήρθαν απο το σοκ και δεν έπαθαν καρδιακό βλέποντας με να σκάω με το κράνος μέσα και να βλέπουν μόνο μάτια μέσα απο αυτό λόγω μπαλακλάβα.. μου δίνουν ενα μπρικάκι με ζεστό νερό και ρίχνω στην κλειδαριά.. Μετά λοιπόν απο 5 secs, ο πύρος εντός αυτής λειτούργησε σωστά..

Πάω να κάτσω στην σέλλα.. ήταν λές και καθόμουν πάνω σε παγόκυβο απο αυτούς που έδιναν παλιά σε παγοπωλεία. Οι δέ ανάσες σε χρόνο dt θολώσαν ζελατίνα , όπου φυσικά την άνοιξα για να προχωρήσω και έτσι ο κρύος άερας, με έκανε να κλαίω λες και καθάριζα κρεμμύδια για στοιφάδο και να έχω καταρροή στην μύτη λες και είχα τραβήξει σκόνες περιέργες πριν.

Φτάνω στο γραφείο... είναι ώρα για κατούρημα φυσικά μετά απο το κρύο της διαδρομής... το διαπιστωθές είναι βέβαια οτι 1) θες τσιμπηδάκι για την "σαύρα" για να βγεί έξω .. 2) τα δάχτυλα είναι τόσο παγωμένα που δεν έχεις αίσθηση καθόλου... οπότε με μέγιστη προσοχή να μην λερώσουμε και κανά παντελόνι ... και φτιάχνω καφεδάκι (αφου τα έχω πλύνει τα χέρια για τους περιέργους).. με λίγο ουίσκυ που είχε ξεμείνει απο την συγκέντρωση της πίττας την προηγούμενη.

Τώρα μετά απο τόσες ώρες στην ζέστη του γραφείου , σκέφτομαι πως θα φύγω πάλι... σαν να γεράσαμε μου φαίνεται και δεν αντέχουμε ούτε μια τόσο δα ψυχρούλα... ρε γμτ..:a024:

Allst@rf
26/01/2011, 16:14
γλαφυρός...:lol:

devil's animal
26/01/2011, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
...


και ολα αυτα για να πεις οτι απλα ειχε κρυο??:confused: :p

:rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer:

Sapadak
26/01/2011, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
να δείχνει 1,5° C...:cry: ..

Η καθημερινότητα μας δηλαδης :smokin:


:lol: :lol:

DimChios
26/01/2011, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
και ολα αυτα για να πεις οτι απλα ειχε κρυο??:confused: :p

:rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer:


ή οτι την εχει μικρη!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:














σορυρε! :alien: :wacko:

KaTaNaS
26/01/2011, 17:22
παραδεχτειτε το ... δεν ειναι ωραιο να εισαι μοτοσυκλετιστης; :beer:

Stergios69
26/01/2011, 17:30
Θερμενόμενα γκριπς και απορώ γιατί δεν έβαζα τόσα χρόνια στην μοτό... :D :wave2:

DimChios
26/01/2011, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
παραδεχτειτε το ... δεν ειναι ωραιο να εισαι μοτοσυκλετιστης; :beer:


:evil:


























:p

GIXXERAKIAS
26/01/2011, 18:23
Ωραια πραματα....:D

Σκηνη ανεκτιμητη:Την επομενη φορα που θα παγωσει μην τρεχεις μακρυα,αφου κατουριεσαι κιολας πετα την οξω και αμολατα να ξαλαφρωσεις παραλληλα κανοντας την δουλεια σου.priceless...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DAYMAN
26/01/2011, 18:40
Επρεπε να σε ειχα εδω 6 ωρα το πρωι με -4 να τα δεις ολα απο κατω και μετα πανω στην μηχανή σίγουρα -10 αφου πάγωσαν τα δακτυλα και δεν έκλειναν.

jimmis5
26/01/2011, 18:42
Κατι παρομοιο και εγω σημερα το πρωι παγωσαν τοσο απο τα γονατα εως τον προσαγωγο που εκανα κανα τεταρτο να συνελθω.Πατεντα καλη ειναι το αντιανεμικο κανει πολυ καλη δουλεια.Το κρανος ειχε απιστευτη πλακα εβλεπα απο ενα μονο σημειο με το ενα ματι.Παρολα αυτα ειχε μια απιστευτα καθαρη ατμοσφαιρα και γουσταρα πολυ,οπως και τα ματια εκεινον που με εβλεπαν εμενα και αλλους λιγους 7 το πρωι με την μηχανη και εκεινοι να ειναι μεσα στο αυτοκινητο με μπουφαν και προφανως καλοριφερ.:lol: :lol: :lol:

dmf
26/01/2011, 18:45
σιγα το κρυο ρε σεις :p

εγω ειμαι ακομα με τα καλοκαιρινα γαντια με κατι τρυπες για εξαερισμο ΝΑ με το συμπαθιο :p

John Steed
26/01/2011, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
παραδεχτειτε το ... δεν ειναι ωραιο να εισαι μοτοσυκλετιστης; :beer:

:a54: ΝΑΙΙΙ!!! :a54:




















:bigcry:


222350

Toumpas
26/01/2011, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Ωραια πραματα....:D

Σκηνη ανεκτιμητη:Την επομενη φορα που θα παγωσει μην τρεχεις μακρυα,αφου κατουριεσαι κιολας πετα την οξω και αμολατα να ξαλαφρωσεις παραλληλα κανοντας την δουλεια σου.priceless...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Είπαμε οτι δεν του φτάνει του ανθρώπου μέχρι εκεί που είναι η κλειδαριά.

Γιατί δηλαδή να χτυπάς συνέχεια στο ευαίσθητο σημείο?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:wacko:

GABBER
26/01/2011, 18:52
Να δωσω και εγω ενα μεγαλο respect στην ευγενη μπατσινα (καλα δεν ειμαι σιγουρος για το "ευγενης" ) η οποια πηγαινε 7 το πρωι προς το Ολυμπιακο Σκοπευτηριο στο Μαρκοπουλο , μεσα στα αμπελια με -3.... Μπραβο !!!



:eyepop: :eyepop: :eyepop:

GABBER
26/01/2011, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από GABBER
Να δωσω και εγω ενα μεγαλο respect στην ευγενη μπατσινα (καλα δεν ειμαι σιγουρος για το "ευγενης" ) η οποια πηγαινε 7 το πρωι προς το Ολυμπιακο Σκοπευτηριο στο Μαρκοπουλο , μεσα στα αμπελια με -3.... Μπραβο !!!



:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Ξεχασα ....Οδηγουσε Στρωμα.

Τυχαιο???

intruder
26/01/2011, 18:55
ΠΟΤΕ μην ριχνεται καυτο νερο σε παγωμενα(κλειδαριες παρμπριζ κτλ) γιατι σπανε.εαν δεν μπορεις να πας στον προορισμο σου με φουλ εξοπλισμο, φορα ενα αδιαβροχο πανω κατω για να κραταει το κρυο.αν κ τετοιες θερμοκρασιες παλευονται κατα τα λεγομενα σου ...γραφειο κ ''γηρατεια'' καταλαβαινω....:beer: :beer: :beer:


ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ

DimChios
26/01/2011, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από GABBER
Να δωσω και εγω ενα μεγαλο respect στην ευγενη μπατσινα (καλα δεν ειμαι σιγουρος για το "ευγενης" ) η οποια πηγαινε 7 το πρωι προς το Ολυμπιακο Σκοπευτηριο στο Μαρκοπουλο , μεσα στα αμπελια με -3.... Μπραβο !!!



:eyepop: :eyepop: :eyepop:


κι υστερα σου λεει το κρυο θελει @@δια για να το αντεξεις!

Οριστε, σε αυτο το θρεντ 2 τα παραδειγματα!

:smokin:

Gandalf dr685sm
26/01/2011, 19:13
.

Gandalf dr685sm
26/01/2011, 19:17
Επιστροφή στο σπίτι..

Για όσους βγάλαν "κακιούλες", τομάρια... να σας δώ πως ξαλαφρώνετε μετά απο 15ΚΜ διαδρομή σε παγωνιά και ενώ η πίεση στην ουροδόχο έχει χτυπήσει κόκκινα αλλά τα δάχτυλα μοιάζουν με ξύλα.

Τομάρια και πάλι...

Ξανά κουκούλωμα τωρα της μηχανής και σκέφτομαι για ισοθερμικό απο μέσα στο δερμάτινο, και ενα t-shirt μαζι για να αλλάξω στο γραφείο αν κάνει πάλι τα ίδια. Και δεν είναι τόσο το κρύο , όσο η πρωινή υγρασία που περνάει μέσα απο τους πόρους ενα πράγμα.

Τώρα για την αστυνομικίνα που ανέφερε κάποιος... Δεν είναι και πολλές στην ΔΙ.ΑΣ και στην Α.Δ. οι δύο που έχω δεί είναι πολύ ικανές.. αρκεί βέβαια να είδατε σωστά και να μην κοιτάγατε μέσα απο ενα ανοιχτό σημείο στην θολή ζελατίνα του κράνους , όπως ειπώθηκε.. γιατί έτσι μπορεί να δεί κανείς και τον Πάγκαλο πάνω σε "μπόμπο"...:rotflmao: :rotflmao:

DimChios
26/01/2011, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
τομάρια...
Τομάρια και πάλι...




αφου σ αγαπαω, το ξερεις!

:blush:


:lol: :lol: :lol: :lol:

Gandalf dr685sm
26/01/2011, 19:39
όλο λόγια είσαι και εσύ...:blush: ..............:lol: :lol: :lol:

GABBER
26/01/2011, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Επιστροφή στο σπίτι..

Για όσους βγάλαν "κακιούλες", τομάρια... να σας δώ πως ξαλαφρώνετε μετά απο 15ΚΜ διαδρομή σε παγωνιά και ενώ η πίεση στην ουροδόχο έχει χτυπήσει κόκκινα αλλά τα δάχτυλα μοιάζουν με ξύλα.

Τομάρια και πάλι...

Ξανά κουκούλωμα τωρα της μηχανής και σκέφτομαι για ισοθερμικό απο μέσα στο δερμάτινο, και ενα t-shirt μαζι για να αλλάξω στο γραφείο αν κάνει πάλι τα ίδια. Και δεν είναι τόσο το κρύο , όσο η πρωινή υγρασία που περνάει μέσα απο τους πόρους ενα πράγμα.

Τώρα για την αστυνομικίνα που ανέφερε κάποιος... Δεν είναι και πολλές στην ΔΙ.ΑΣ και στην Α.Δ. οι δύο που έχω δεί είναι πολύ ικανές.. αρκεί βέβαια να είδατε σωστά και να μην κοιτάγατε μέσα απο ενα ανοιχτό σημείο στην θολή ζελατίνα του κράνους , όπως ειπώθηκε.. γιατί έτσι μπορεί να δεί κανείς και τον Πάγκαλο πάνω σε "μπόμπο"...:rotflmao: :rotflmao:

Μια χαρα ειδα, ημουνα με το αμαξι :D

Ασε την εχω ξαναδει την συγκεκριμενη, μιας και δουλευω εκει διπλα και τους - σας βλεπω καθε μερα .
:wave2:

mats8282
26/01/2011, 22:07
Εγώ ο έξυπνος κυκλοφορούσα χωρίς γάντια σήμερα...


Και δυστυχώς μέχρι να τελειώσω τις δουλειές μου,downtown,βραδιασε....


:a25: :a25:

TheFace
26/01/2011, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
παραδεχτειτε το ... δεν ειναι ωραιο να εισαι μοτοσυκλετιστης; :beer:

:a30: :a30: :a30: :a2:

o teos
26/01/2011, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
παραδεχτειτε το ... δεν ειναι ωραιο να εισαι μοτοσυκλετιστης; :beer:



οοοο ΝΑΙ!!! :a08: :a54: :a08:

Toumpas
27/01/2011, 06:10
Μάγε ψάξε κάτι τέτοιο σε βρακάκι...

http://i.ytimg.com/vi/_J9iTug0-GE/0.jpg


... μην πάθεις ζημιά στο τέλος και ψάχνεις και δεν το βρίσκεις!!

:lol: :lol: :lol:
:beer:

binzis
27/01/2011, 06:19
Σήμερα 6 η ώρα το πρωί, βόρεια προάστεια -2 βαθμούς.:smilea:

Toumpas
27/01/2011, 06:32
Εγώ μέτρησα μια 4άρα προς Υμμητό..

soter3gm
27/01/2011, 06:46
Πάρτε BMW με θερμαινόμενα grips θερμαινόμενες σέλες ζεστό καφέ και ........καλοριφέρ

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

John Steed
27/01/2011, 06:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από soter3gm
Πάρτε BMW με θερμαινόμενα grips θερμαινόμενες σέλες ζεστό καφέ και ........καλοριφέρ

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Και αυγά μάτια στον μπόξερ:lol: :lol:

Cpt. Haddock
27/01/2011, 08:27
Πατε καλα ρε;

30 ποστς επειδη μπηκε ο χειμώνας και τον μπαρμπα τον πιάσαν τα αρθριτικά του; :smokin: :evil: :smokin:

STOYBI
27/01/2011, 08:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πατε καλα ρε;

30 ποστς επειδη μπηκε ο χειμώνας και τον μπαρμπα τον πιάσαν τα αρθριτικά του; :smokin: :evil: :smokin:

+ ................ :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

Gandalf dr685sm
27/01/2011, 08:32
Cpt... :a22:... είσαι ζουλιάρης ρε...:a9: ..

DAYMAN
27/01/2011, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πατε καλα ρε;

30 ποστς επειδη μπηκε ο χειμώνας και τον μπαρμπα τον πιάσαν τα αρθριτικά του; :smokin: :evil: :smokin:
δεν του κανει κουκου κιόλας!Αυτο που το βάζεις;:rotflmao:

ermiss
27/01/2011, 08:39
5c σήμερα :sun:

Μάγε με το που βγάζεις κουκούλα, αμέσως κλειδιά και άναψε την, προλαβαίνει να ζεσταθεί μέχρι να φορέσεις κράνος, μπαλακλάβα, γάντια.

Βάζε και μια πετσέτα πάνω στην σέλα, κάτω απο την κουκούλα. Με έχει σώσει αρκετές φορές με πολύ υγρασία.

Και όπως είπαν τα παιδιά, αδιάβροχο απο κάτω. Αν δείτε ότι έχει πολύ υγρασία και πολύ κρύο. Βάλτε αμέσως αδιάβροχο απο κάτω, προστατεύει τα γόνατα παο το πολύ πάγωμα

STOYBI
27/01/2011, 08:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Cpt... :a22:... είσαι ζουλιάρης ρε...:a9: ..

Λιγο αντισκουριακο στις κλειδαριες για τον παγο και εισαι οκ....!!! :winka:


:wave2:

TROOPER
27/01/2011, 09:08
που ειναι το στραβο και αναποδο?

:confused:

DimChios
27/01/2011, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
που ειναι το στραβο και αναποδο?

:confused:


Προφανως δεν του ειναι ισιο και το αναποδο οτι... παει προς τα μεσα

:smokin:

TROOPER
27/01/2011, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Προφανως δεν του ειναι ισιο και το αναποδο οτι... παει προς τα μεσα

:smokin:

το αναποδο το καταλαβαινω.το προφανες δεν γνωριζα αλλα για να το λες εσυ κατι θα ξερεις :lol:

DimChios
27/01/2011, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
το αναποδο το καταλαβαινω.το προφανες δεν γνωριζα αλλα για να το λες εσυ κατι θα ξερεις :lol:


:mad:

reinmeister
27/01/2011, 09:38
καλα μαλακες ειστε και κυκλοφορειτε με μηχανακια με τετοιο καιρο:confused: :confused:

:lol: :lol:

John Steed
27/01/2011, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
καλα μαλακες ειστε και κυκλοφορειτε με μηχανακια με τετοιο καιρο:confused: :confused:

:lol: :lol:

Νάτος και ο εποχιακός!!:lol: :rotflmao:

sapila racing
27/01/2011, 10:25
Προφανώς υπάρχουν διαφόρων ειδών μοτοσυκλετιστές και υπάρχουν και οι απλοί χρήστες μοτοσυκλέτας.

Φωτό από το Classic Rally Endurance 2007 Αθηνα Χαλκιδική και πίσω απο επαρχιακούς δρόμους, με χιόνια το 3ημερο καθαρής Δευτέρας 2007.
Μοτοσυκλέτες έως 1978. :D


222387

TROOPER
27/01/2011, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Προφανώς υπάρχουν διαφόρων ειδών μοτοσυκλετιστές και υπάρχουν και οι απλοί χρήστες μοτοσυκλέτας......

πραγματι (http://www.youtube.com/watch?v=3ykPzm_6Kmk) :smokin:

jimmis5
27/01/2011, 10:46
Ειχα παθει πλακα οταν εμαθα για ενα ραλλυ-συναντηση που κανουν στην Αυστρια μοτοσυκλετιστες ειναι το Elephant Rally και οι φωτογραφιες τους ειναι απιστευτες!!

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=117200

reinmeister
27/01/2011, 10:51
:lol: :lol: :lol:

γαμω...αυτος που κατ επιλογην δαγκωνει το λιλι του απο τον ψοφο,οταν εχει την δυνατοτητα να κυκλοφορησει με αυτοκινητο ,δεν λεγεται μαζοχιστης,αλλα μοτοσυκλεττιστης...

:beer: :beer: :lol: :lol: :bawl: :bawl:

sniper
27/01/2011, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
:lol: :lol: :lol:

γαμω...αυτος που κατ επιλογην δαγκωνει το λιλι του απο τον ψοφο,οταν εχει την δυνατοτητα να κυκλοφορησει με αυτοκινητο ,δεν λεγεται μαζοχιστης,αλλα μοτοσυκλεττιστης...

:beer: :beer: :lol: :lol: :bawl: :bawl:

Γεράματα.....


:smokin:

reinmeister
27/01/2011, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Γεράματα.....


:smokin:

εσυ δηλαδη ρε νεογνο,οταν εισαι σπιτι σου τον χειμωνα κι εχεις θερμανση,δεν την αναβεις και κυκλοφορεις με το κοντομανικο απο αποψη?:p

sapila racing
27/01/2011, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
γαμω...αυτος που κατ επιλογην δαγκωνει το λιλι του απο τον ψοφο,οταν εχει την δυνατοτητα να κυκλοφορησει με αυτοκινητο ,δεν λεγεται μαζοχιστης,αλλα μοτοσυκλεττιστης...


Ακριβώς.
Εγώ προσωπικά για μετακινήσεις μέσα στην Αττική, μπαίνω στο αυτοκίνητο μόνο αν εχω μαζί μου γυναίκα η παιδιά, ασχετως καιρού και πραγματικά δεν ζορίζομαι. Αντιθέτως ζορόζομαι οταν αναγκαστικά οδηγώ το αυτοκίνητο.
Αν εσυ προτιμας το αυτοκίνητο ακόμα και για μετακινήσεις μεσα στην πόλη, τι να πω.
Να το κοιτάξεις! Πρόωρη γήρανση λέγεται, αφού σου ρίχνω και μερικά χρονάκια. :lol:

sniper
27/01/2011, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
εσυ δηλαδη ρε νεογνο,οταν εισαι σπιτι σου τον χειμωνα κι εχεις θερμανση,δεν την αναβεις και κυκλοφορεις με το κοντομανικο απο αποψη?:p

Με ανοιχτά παράθυρα.....

:smokin:

sniper
27/01/2011, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Ακριβώς.
Εγώ προσωπικά για μετακινήσεις μέσα στην Αττική, μπαίνω στο αυτοκίνητο μόνο αν εχω μαζί μου γυναίκα η παιδιά, ασχετως καιρού και πραγματικά δεν ζορίζομαι. Αντιθέτως ζορόζομαι οταν αναγκαστικά οδηγώ το αυτοκίνητο.
Αν εσυ προτιμας το αυτοκίνητο ακόμα και για μετακινήσεις μεσα στην πόλη, τι να πω.
Να το κοιτάξεις! Πρόωρη γήρανση λέγεται, αφού σου ρίχνω και μερικά χρονάκια. :lol:

Κι εδώ ερασιτέχνης.... βελτιωτής ευθειάκιας.... λογικό να κρυώνει.

:smokin:

TROOPER
27/01/2011, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Με ανοιχτά παράθυρα.....

:smokin:

this is sparta!!!

:lol:

reinmeister
27/01/2011, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
αναγκαστικά

αυτη ειναι η μαγικη λεξη...για μενα ειναι εξισου απολαυστικη και η οδηγηση του αυτοκινητου...

γερο να σε πει το πρωτο σου εγγονι στο συνταγμα με τηλεβοα...:p

Cpt. Haddock
27/01/2011, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
this is sparta!!!

:lol:

Mην ψαρώνεις. Με το "ανοιχτα παράθυρα" εννοεί το φωταγωγό στο μπάνιο επειτα απο "number 2" :smokin:

sapila racing
27/01/2011, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
αυτη ειναι η μαγικη λεξη...για μενα ειναι εξισου απολαυστικη και η οδηγηση του αυτοκινητου...

γερο να σε πει το πρωτο σου εγγονι στο συνταγμα με τηλεβοα...:p

Η οδήγηση αυτοκινήτου είναι απολαυστική μόνο εκτός Αθήνας. Εκτός κι αν εννοείς την ενασχόληση με διάφορα κουμπάκια οσο είσαι στα φανάρια. :lol:

Για το 2ο, ας φτάσουμε να δούμε εγγόνια κι ας με πεί οτι θέλει. :wave2:

TROOPER
27/01/2011, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Mην ψαρώνεις. Με το "ανοιχτα παράθυρα" εννοεί το φωταγωγό στο μπάνιο επειτα απο "number 2" :smokin:

χεστηκαμε αδερφια...!!!:lol:

reinmeister
27/01/2011, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Η οδήγηση αυτοκινήτου είναι απολαυστική μόνο εκτός Αθήνας. Εκτός κι αν εννοείς την ενασχόληση με διάφορα κουμπάκια οσο είσαι στα φανάρια. :lol:

Για το 2ο, ας φτάσουμε να δούμε εγγόνια κι ας με πεί οτι θέλει. :wave2:

αμε...ειδικα αν αφορουν αλλαγη στον ραδιοφωνικο σταθμο,το mp3,η την θερμοκρασια καλοριφερ...

αλλα σε νιωθω...η οδηγηση μοτοσυκλεττας στο κεντρο ειναι πολυ περισσοτερο απολαυστικη,οταν θολωνει η ζελατινα,οταν γλυστρανε οι γυαλινοι δρομοι απο την βροχη,οταν ο καθε απροσεκτος μαλακας με αμαξι σε κανει πουτανα πατωντας λακουβες με νερο...α...και ολα τα προηγουμενα συνδυαζομενα με 2-3 βαθμους πανω απο το μηδεν...

αλλα ειπαμε...μπορει να υποφερεις,αλλα τουλαχιστον λεγεσαι μοτοσυκλεττιστης κι οχι απλος χρηστης...

:lol: :lol: :lol:

PortisHead
27/01/2011, 12:28
Reinmeister rules !!!
:beer:

Νισαφι πια με αυτο τον κομπλεξισμο "Αποκλειστικη χρηση μοτοσυκλετας" - "Αποκλειστικη χρηση αυτοκινητου"

Τι κολλήματα ειναι αυτα ?

DimChios
27/01/2011, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead


Τι κολλήματα ειναι αυτα ?


Vespa's

:lol: :lol: :lol:

sapila racing
27/01/2011, 12:35
Κολλήματα δεν υπάρχουν ρε παιδιά.

Οποιος θέλει παει με μοτοσυκλέτα κι οποιος θέλει παει με αυτοκίνητο.

Απλά όποιος θεωρεί οτι με 2-3 βαθμούς πάνω απο το μηδέν εχει τόσο πολύ κρύο, ε καλύτερα να πηγαίνει με το αυτοκίνητο μην πάθει και τίποτα. :lol:

Gandalf dr685sm
27/01/2011, 13:06
:a22:...ποιός είπα για 2-3°C ;;;; Σήμερα το πρωί -1° C και πάγο σε διάφορα σημεία που είχε νερά. Συγνώμη αλλά τούμπα με μηχανή σε πάγο έχω φάει και δεν είναι οτι καλύτερο να κάνεις τον σκιέρ με το ψωμοσάκουλο στην άσφαλτο ώς μαξιλάρι τριβής...:D

nikos_abel
27/01/2011, 15:50
Οι μισοί εδώ μέσα αποδείξατε ότι είστε λουλούκες. :sad:


























Καλά, και γω το άμάξι προτιμώ σε τέτοιο π...κρυο, αλλά έλα που το έχει πάρει μονοπώλιο η γυναίκα...
Τι κάνεις λοιπόν όταν δεν έχεις την επιλογή;

Εγώ πάντως, στις 6:15 το πρωί σε Λαυρίου και εντός Παιανίας, δεν πήγα πάνω από 60χλμ/ώρα και
για να ζεσταθώ φώναζα μέσα από το κράνος ....

ΚΡΥΩΩΩΩΩΩΝΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!.

Κι όταν σας έλεγα στο θρεντ του Deauville ότι τη θέλω και λόγω προστασίας, με φάγατε τα άντερα.
Να κι αν έχει 50 άλογα, να κι αν είναι σα πάπια, όταν τη πήγα κανά δυο φορές πέρυσι τα 25 χλμτράκια
μου, μια χαρούλα ήμουνα.

Ούτε νερά, ούτε αεράκι.

Μάγε, πάρε ισοθερμικά, θα βρεις την υγειά σου. Είναι μαστ. Και πάρε και κανά λαιμό, η μπαλακλάβα
δεν κόβει τίποτα.

devil's animal
27/01/2011, 16:01
εγω που δεν εχω αυτοκινητο ειναι αναγκαστικη η μετακινηση με μηχανη, αλλα και παλι, στο κεντρο με αυτοκινητο και ειδικα με ολους τους αλλους να εχουν παρει και αυτοι αυτοκινητο ειναι απλα για αυτοκτονια...:a24: :a018:


σημερα στις 6:30 το πρωι με -2 εξω δεν καταλαβα και πολλα...(αφου ημουν εξοπλισμενος σαν αστακος)...



εδω ειπαμε ξεχωριζουν οι αντρες απο τα αγορια??:smokin:

Cpt. Haddock
27/01/2011, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
:a22:...ποιός είπα για 2-3°C ;;;; Σήμερα το πρωί -1° C και πάγο σε διάφορα σημεία που είχε νερά. Συγνώμη αλλά τούμπα με μηχανή σε πάγο έχω φάει και δεν είναι οτι καλύτερο να κάνεις τον σκιέρ με το ψωμοσάκουλο στην άσφαλτο ώς μαξιλάρι τριβής...:D

Ρε μπαρμπα....

Το χειμώνα κρυώνεις, το καλοκαίρι σε καινε...

Δε μπας να μεινεις κανα ΠΕραία να βρεις την υγεια σου να πουμε; :smokin:

sniper
27/01/2011, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
.... Και πάρε και κανά λαιμό, .....

Kαλά, ας πάρει ένα μοτοσακό της προκοπής κι ένα ζευγάρι χέρια πρώτα και παιρνει και λαιμό μετά

:smokin:

ERRIKA
27/01/2011, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing


Απλά όποιος θεωρεί οτι με 2-3 βαθμούς πάνω απο το μηδέν εχει τόσο πολύ κρύο, ε καλύτερα να πηγαίνει με το αυτοκίνητο μην πάθει και τίποτα. :lol:

Εεεεεεεεεεεεεεέτσι! :D

ilias integra R
27/01/2011, 17:25
Εγω παληκαρια βγαινω εθνικη και δουλευω Αγιο Στεφανο και ειλικρινα κρυο καλο δεν εχω καταλαβει ακομη........εχθες βγαινοντας εθνικη το βραδυ ειχε 0 βαθμους και παλι δεν ενοιωθα κρυο.......ρε λετε να εχω παθει ανοσια:lol: :lol: :lol:

μονο η βροχη μου την δινει και αυτο οχι για εμενα αλλα γιατι λερωνω την μηχανη μου:mad:


ειμαι τρελος το παραδεχομαι.....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ERRIKA
27/01/2011, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias integra R
ειμαι τρελος το παραδεχομαι.....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Να ξέρεις... δεν είσαι μόνος!!! :blush:
:lol:

DAYMAN
27/01/2011, 17:33
Προάστιο της Θεσνικης ωρα 6 το πρωι η θερμοκρασία παιζει απο -3 εως -6 τις 2 τελευταίες μερες.Ο Αγιος Στεφανος ειναι Αφρικη εδω πανω. 5 λεπτά κανω να ζεστάνω το μηχανακι.;)

Dfoud
27/01/2011, 17:55
Καλά όλα μέχρι εδώ, την ερχόμενη εβδομάδα που θα πέσει κι άλλο η θερμοκρασία τι θα λέτε? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Gandalf dr685sm
27/01/2011, 17:56
Δεν κρύβομαι πίσω απο το δάχτυλο μου (δεν μπορώ άλλωστε λόγω όγκου..χαχαχαχαχα)!

Αλλά ρε παιδιά... είναι αρρώστεια. Το πρωί παγωνιά.. το μεσημέρι μπορείς και με t-shirt... ούτε Σαχάρα λέμε!

John Steed
27/01/2011, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Να ξέρεις... δεν είσαι μόνος!!! :blush:
:lol:


+1 count me in!:wave2:

Και πριν πουλήσω το αμάξι, είχα ξενερώσει και το είχα από κάτω από το σπίτι για μήνες χωρίς να το κουνώ....

Ακούς εκεί στο κέντρο με αμάξι.... Ακόμη και να χιονίζει μηχανάκι και πάλι μηχανάκι!

Το ελιξίριο της νεότητας! :lol:

nikos_abel
27/01/2011, 18:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias integra R
Εγω παληκαρια βγαινω εθνικη και δουλευω Αγιο Στεφανο και ειλικρινα κρυο καλο δεν εχω καταλαβει ακομη........εχθες βγαινοντας εθνικη το βραδυ ειχε 0 βαθμους και παλι δεν ενοιωθα κρυο.......ρε λετε να εχω παθει ανοσια:lol: :lol: :lol:

μονο η βροχη μου την δινει και αυτο οχι για εμενα αλλα γιατι λερωνω την μηχανη μου:mad:


ειμαι τρελος το παραδεχομαι.....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Δε σι ξέρω, αλλά αν έχεις το μηχανοαυτοκίνητο του δικαστή ντρεντ, που να κρυώσεις...

ERRIKA
27/01/2011, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dfoud
Καλά όλα μέχρι εδώ, την ερχόμενη εβδομάδα που θα πέσει κι άλλο η θερμοκρασία τι θα λέτε? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
΄
Θα λέμε: Κ-κ-κ-άνει κρ-ρ-ρ-ρ-ύ-οοοο αλλλ-λλά μα-α-α-ς-ς-ς- αρ-ρ-ρ-ρ-έ-σσ-σ-σ-ει!!!

:lol: :rotflmao: :lol:

Dfoud
27/01/2011, 18:43
:lol: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :lol: