PDA

View Full Version : Γιορτή Σοκολάτας Παυλίδη 29 & 30-1



sotos 8
27/01/2011, 14:10
Γιορτή σοκολάτας στο εργοστάσιο ΠΑΥΛΙΔΗ



Attention chocaholics! Η σοκολάτα υγείας Παυλίδη σας χαρίζει ένα σοκολατένιο σαββατοκύριακο στο Μουσείο Σοκολάτας της που άνοιξε με σκοπό να γιορτάσει τα 150 χρόνια της. Μικροί και μεγάλοι θα έχουν την ευκαιρία να γνωρίσουν την ιστορία της διάσημης Σοκολάτας από το 1861 μέχρι σήμερα, να αποκτήσουν μία πρώτη ιδέα για το πώς λειτουργεί η γραμμή παραγωγής στο Εργοστάσιο Παυλίδη, να δουν την έκθεση συσκευασιών Υγείας Παυλίδη που φοιτητές του Κολλεγίου Βακαλό Art&Design δημιούργησαν αποκλειστικά για την επέτειο των 150 χρόνων και, φυσικά, να απολαύσουν σοκολατένιες λιχουδιές. Choco fun times!

Πειραιώς 135 (πίσω από το εργοστάσιο Παυλίδη) 10:00-20:00 (29-30/01). Είσοδος ελεύθερη

OldMan
27/01/2011, 14:15
Δεν την παλεύουμε με τίποτε ....

sniper
27/01/2011, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Δεν την παλεύουμε με τίποτε ....


Σύντροφέ Ηλία είσαι Θεσ/νίκη; :confused:

Εχετλαίος
27/01/2011, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotos 8
Γιορτή σοκολάτας στο εργοστάσιο ΠΑΥΛΙΔΗ



Attention chocaholics! Η σοκολάτα υγείας Παυλίδη σας χαρίζει ένα σοκολατένιο σαββατοκύριακο στο Μουσείο Σοκολάτας της που άνοιξε με σκοπό να γιορτάσει τα 150 χρόνια της. Μικροί και μεγάλοι θα έχουν την ευκαιρία να γνωρίσουν την ιστορία της διάσημης Σοκολάτας από το 1861 μέχρι σήμερα, να αποκτήσουν μία πρώτη ιδέα για το πώς λειτουργεί η γραμμή παραγωγής στο Εργοστάσιο Παυλίδη, να δουν την έκθεση συσκευασιών Υγείας Παυλίδη που φοιτητές του Κολλεγίου Βακαλό Art&Design δημιούργησαν αποκλειστικά για την επέτειο των 150 χρόνων και, φυσικά, να απολαύσουν σοκολατένιες λιχουδιές. Choco fun times!

Πειραιώς 135 (πίσω από το εργοστάσιο Παυλίδη) 10:00-20:00 (29-30/01). Είσοδος ελεύθερη

σιελόρροια...

GIXXERAKIAS
27/01/2011, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
σιελόρροια...

:a8:

Θα γΕνει τσι πΤανας.....ξεκιναω αποχη απο οτιδηποτε σοκολατοειδες μεχρι την κυριακη....αλλα θα εχω μια Lacta caramel στην τσεπη συνεχεια ετσι για την λιγουρα.:rotflmao: :rotflmao:

McGyver
27/01/2011, 15:39
Κάποιος να πάρει τηλέφωνο τον div400 ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ!!!

sniper
27/01/2011, 15:46
Δεν μας ενδιαφέρει η βρώσιμη


:smokin:


222414

Allst@rf
27/01/2011, 15:54
για όσους έχουν καιρό να :a021: και έχουν ζαχαρο ή κοιλιά,υπάρχει και το ψάρεμα...

Buenaventura
27/01/2011, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δεν μας ενδιαφέρει η βρώσιμη


:smokin:

Oh YEAH!!! :rotflmao:

Joyrider
27/01/2011, 22:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δεν μας ενδιαφέρει η βρώσιμη


:smokin:

http://www.youtube.com/watch?v=0iZOmjLrFMs

:lol:

makis206
28/01/2011, 07:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δεν μας ενδιαφέρει η βρώσιμη
:smokin:

Θα προτιμούσα τη βαλβολίνη!


Γλυστράει..:blush:

hidefnick
28/01/2011, 09:39
Oompa-Loompa (http://www.youtube.com/watch?v=qw0zZttfUaw) θα έχει????? :D


official link (http://www.kraftfoods.gr/kraft/page?siteid=kraft-prd&locale=grel1&PagecRef=2552&Mid=) :wave2:

inpas
28/01/2011, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotos 8
Γιορτή σοκολάτας στο εργοστάσιο ΠΑΥΛΙΔΗ



Attention chocaholics! Η σοκολάτα υγείας Παυλίδη σας χαρίζει ένα σοκολατένιο σαββατοκύριακο στο Μουσείο Σοκολάτας της που άνοιξε με σκοπό να γιορτάσει τα 150 χρόνια της. Μικροί και μεγάλοι θα έχουν την ευκαιρία να γνωρίσουν την ιστορία της διάσημης Σοκολάτας από το 1861 μέχρι σήμερα, να αποκτήσουν μία πρώτη ιδέα για το πώς λειτουργεί η γραμμή παραγωγής στο Εργοστάσιο Παυλίδη, να δουν την έκθεση συσκευασιών Υγείας Παυλίδη που φοιτητές του Κολλεγίου Βακαλό Art&Design δημιούργησαν αποκλειστικά για την επέτειο των 150 χρόνων και, φυσικά, να απολαύσουν σοκολατένιες λιχουδιές. Choco fun times!

Πειραιώς 135 (πίσω από το εργοστάσιο Παυλίδη) 10:00-20:00 (29-30/01). Είσοδος ελεύθερη

Να'σαι καλά soto για την πληροφορία :beer:
Είπα στα πιτσιρίκια μου για τη γιορτή σοκολάτας κι έκαναν σαν παλαβά από τη χαρά τους :lol:

EVI
28/01/2011, 15:21
:a8: :a19: :a25:

hidefnick
29/01/2011, 13:35
10:30 πρέπει να ειχε πάνω απο 2-3 χιλιάδες άτομα ουρά..... Απλά ΤΣΟΥ.....

Και να βλέπεις ενήλικους, χωρίς πιτσιρίκια, να πηγαίνουν κάπου για να γεμίσουν ένα άδειο Σάββατο, είναι θλιβερό. Δεν σταματήσαμε καν.....


Α, και μάλλον έχει εισητήριο, και καλά για φιλανθρωπικούς σκοπούς. Το άκουσα στο ραδιόφωνο, όπου τους έκραζαν, και καλά έκαναν.....

blackbusa
29/01/2011, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
10:30 πρέπει να ειχε πάνω απο 2-3 χιλιάδες άτομα ουρά..... Απλά ΤΣΟΥ.....

Και να βλέπεις ενήλικους, χωρίς πιτσιρίκια, να πηγαίνουν κάπου για να γεμίσουν ένα άδειο Σάββατο, είναι θλιβερό. Δεν σταματήσαμε καν.....


Α, και μάλλον έχει εισητήριο, και καλά για φιλανθρωπικούς σκοπούς. Το άκουσα στο ραδιόφωνο, όπου τους έκραζαν, και καλά έκαναν.....

Πριν απο λιγο περασα και η ουρα πρεπει να εφτανε μεχρι την Σαλαμινα...:lol: :lol: :lol:

sotos 8
30/01/2011, 15:20
Πηγα με ολοι την κομπανια


222609

sotos 8
30/01/2011, 15:22
Αλλα μεσα δεν μπηκαμε λογο οτι ηθελε 2,5 ωρες στην ουρα.
Η ουρα ηταν διπλασια και βαλε απ' οτι φενετε στην φωτο.


222610

zephyr1
30/01/2011, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Πριν απο λιγο περασα και η ουρα πρεπει να εφτανε μεχρι την Σαλαμινα...:lol: :lol: :lol:

:bigcry: :bawl: :bigcry:

Cpt. Haddock
30/01/2011, 15:37
:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

Φορουμ οικογενειακων εξορμησεων σαββατοκύριακου έχουμε γινει :bigcry: :rotflmao:

Operater
30/01/2011, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δεν μας ενδιαφέρει η βρώσιμη


:smokin:

πρωτότυπο φούμο! ;)

sergiosm
30/01/2011, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotos 8
Πηγα με ολοι την κομπανια


Να τα χαίρεσαι βρε ...

:beer: :beer: :beer:


τελικά εισητήριο είχε;

nassosxlvbros
30/01/2011, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

Φορουμ οικογενειακων εξορμησεων σαββατοκύριακου έχουμε γινει :bigcry: :rotflmao:

Αυτό δεν είναι το λυπηρό...το λυπηρό είναι το θέαμα να στηθείς Κυριακάτικα στην ουρά για μια σοκολάτα....:(

Ε,όχι και να στηθώ για την πολυεθνική στην ουρά....Κυριακάτικα κιόλας....:nono:

sergiosm
30/01/2011, 19:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
Αυτό δεν είναι το λυπηρό...το λυπηρό είναι το θέαμα να στηθείς Κυριακάτικα στην ουρά για μια σοκολάτα....:(

Ε,όχι και να στηθώ για την πολυεθνική στην ουρά....Κυριακάτικα κιόλας....:nono:

κάτσε ρε φίλε

δικαίωμά τους δεν είναι να επιλέξουν αν θα πάνε ή αν δεν θα πάνε.

Γιατί πρέπει να τους "κράξουμε" επειδή επέλεξαν το πρώτο;;;;

DeusEx
30/01/2011, 19:45
πριν λιγο περασα το απογευματακι,

ειχαν κλεισει την δεξια λωριδα της πειραιως απο την κοσμο ...

στην αρχη νομιζα οτι ηταν πορεια απο αποσταση...

πολυς λαος ...

TROOPER
31/01/2011, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
...Και να βλέπεις ενήλικους, χωρίς πιτσιρίκια, να πηγαίνουν κάπου για να γεμίσουν ένα άδειο Σάββατο, είναι θλιβερό....

:eyepop:

νομιζω υπερβαλουμε λιγακι ε...?

σε ολα τα υπολοιπα μαζι σου.

hidefnick
31/01/2011, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
:eyepop:
νομιζω υπερβαλουμε λιγακι ε...?
σε ολα τα υπολοιπα μαζι σου.

Δυστυχώς: Μπα.

Κοίτα και τις φωτό παραπάνω. Πολύ λίγα τα πιτσιρίκια σε σχέση με τον πανικό.... Και μιλάμε πήγα 10:30 πρωί Σαββάτου....

georgio
31/01/2011, 10:27
Καθίστε ρε σεις, μόνο για τα παιδάκια είναι οι σοκολάτες; Εμείς εδώ είμαστε σκληροί μηχανόβοι "ο καφές μου σκέτος, τα τσιγάρα μου άφιλτρα και το μηχανάκι μου γυμνό";

Δηλαδή εγώ που ήθελα να πάω με την κοπέλα μου κι ένα φίλο με τη δική του είμαι φλώρος; Φυσικά όταν πήγαμε απογευματάκι Κυριακής και μας είπαν ότι έχει δύο ώρες αναμονή, λέμε εντάξει δεν παίζει. Τα περίμενα λίγο πιο όμορφα, όπως θα έπρεπε σε μια Γιορτή Σοκολάτας, και όχι αυτόν τον πανικό που έγινε, σεκιουριτάδες, κορδέλες, περάστε, περιμένετε...

Σε αυτή την πόλη έχουμε μαζευτεί πολλοί και δεν μπορείς να χαρείς τίποτα πια... :sad: μάλλον πιο καλά θα περάσω στο πανηγύρι του αγίου Μάμα

Cpt. Haddock
31/01/2011, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
Δηλαδή εγώ που ήθελα να πάω με την κοπέλα μου κι ένα φίλο με τη δική του είμαι φλώρος;

:p :p :p

sniper
31/01/2011, 10:34
Ξέρετε όλοι τι λένε για την σοκολάτα;

Τι υποκαθιστά δηλαδή....


:smokin:

TROOPER
31/01/2011, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
Δυστυχώς: Μπα.

Κοίτα και τις φωτό παραπάνω. Πολύ λίγα τα πιτσιρίκια σε σχέση με τον πανικό.... Και μιλάμε πήγα 10:30 πρωί Σαββάτου....

ναι το κακο δε βλεπω ρε μαν...

zephyr1
31/01/2011, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ξέρετε όλοι τι λένε για την σοκολάτα;

Τι υποκαθιστά δηλαδή....


:smokin:

To sex?:look:

Toumpas
31/01/2011, 10:46
Οχι ρε γμτ, τώρα το διάβασα την καταδίκη μου!

hidefnick
31/01/2011, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ναι το κακο δε βλεπω ρε μαν...

Δεν είπα κακό. Θλιβερό είπα ότι το βλέπω. Σίγουρα κάποιοι πήγαν να δουν πως και τι. Ο "λαός" που βλέπεις βγήκε απλώς απο το σπίτι του και πήγε εκεί να γεμίσει τον χρόνο του. Γιατί προφανώς δεν έχει κάπως αλλιώς να περάσει ΦΤΗΝΑ το ΣΚ του.

Αποκτώντας παιδί, το βλέπεις πολύ συχνά αυτό, ακόμα και σε άσχετες εκδηλώσεις (πχ οι γιορτές παιδιού στο Αλσος Στρατού και πολλά άλλα, που είναι γεμάτα από άσχετους με το γεγονός, οι οποίοι απλώς χαζεύουν) Φυσικά και έχουν κάθε δικαίωμα να βρίσκονται εκεί. Λόγο, όμως, μάλλον δεν έχουν. Πέραν του να γεμίσουν "κενό" χρόνο....

PS Δεν κρίνω, και σιγούρα δεν κατακρίνω κανέναν. Μην παραξηγηθώ. Αλλά το γεγονός ότι όσοι απο εμάς - στο ΜΟΤΟ - πήγαμε, φύγαμε. Μάλλον είχαμε κάτι πιο ενδιαφέρον να κάνουμε απο το να στηθούμε 2-3 ώρες σε ένα πεζοδρόμιο.


Α και ΙΟΝ rules :p

TROOPER
31/01/2011, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
Δεν είπα κακό. Θλιβερό είπα ότι το βλέπω. Σίγουρα κάποιοι πήγαν να δουν πως και τι. Ο "λαός" που βλέπεις βγήκε απλώς απο το σπίτι του και πήγε εκεί να γεμίσει τον χρόνο του. Γιατί προφανώς δεν έχει κάπως αλλιώς να περάσει ΦΤΗΝΑ το ΣΚ του.

Αποκτώντας παιδί, το βλέπεις πολύ συχνά αυτό, ακόμα και σε άσχετες εκδηλώσεις (πχ οι γιορτές παιδιού στο Αλσος Στρατού και πολλά άλλα, που είναι γεμάτα από άσχετους με το γεγονός, οι οποίοι απλώς χαζεύουν) Φυσικά και έχουν κάθε δικαίωμα να βρίσκονται εκεί. Λόγο, όμως, μάλλον δεν έχουν. Πέραν του να γεμίσουν "κενό" χρόνο....

PS Δεν κρίνω, και σιγούρα δεν κατακρίνω κανέναν. Μην παραξηγηθώ. Αλλά το γεγονός ότι όσοι απο εμάς - στο ΜΟΤΟ - πήγαμε, φύγαμε. Μάλλον είχαμε κάτι πιο ενδιαφέρον να κάνουμε απο το να στηθούμε 2-3 ώρες σε ένα πεζοδρόμιο.


Α και ΙΟΝ rules :p

το κενο των ανθρωπων ειναι ενα θεμα.το να παω να μπω σε εναεργοστασιο σοκολατας για να ξαναβγαλω τον παιδικο μου εαυτο,να μυρισω και να γευτω τη σοκολατα και να νοιωσω και παλι παιδι (χωρις να εχω) δεν το θεωρω κακο.

δεν συνεπαγεται λοιπον οτι ο οποισδηποτε (και ανεξαρτητως ηλικιας) πηγε οτι ειναι σονι και ντε ενας κενος ανθρωπος.

ειχα προταση να παω και θα πηγαινα.απλα ειδα εδω μεσα να λετε για 2 και 3 ωρες στησιμο στη ουρα και ειπα οτι αντι να μου βγει η παναγια,ας αγορασουμε μια τουρτα ο καθενας και να της γαμησουμε τα ματια παρεα σε καποιο σπιτι.και ετσι δεν πηγα.ε θα μπορουσα και να πηγαινα.δεν βλεπω το κακο.

πολυ το αναλυσαμε...:wave2:

Toumpas
31/01/2011, 11:16
Τελικά για εμάς που δεν πρόλαβαν ή δεν το πήραν χαμπάρι , υπάρχει και αυτό:

http://wallpapers-diq.org/wallpapers/36/Charlie_and_the_Chocolate_Factory%2C_2005%2C_Johnny_Depp%2C_Freddie_Highmore.jpg