PDA

View Full Version : hornet 600 - Αλλαγή ουράς από 2002 σε 2003 και μετά



koner
29/01/2011, 21:58
γεια σασ ειμαι νεοσ στο forum! εχΩ ενα cb600 hornet tou 03 αλλα με τον στρογιλο κολο ξερει κανεισασ αν μπορς να βαλω τον αλλο κολο το 03 εωσ 06 τον μιτερο. μπεινει το εχει δοκιμασι κανεισ?ποσο κοστισε περιπου? αν ξερετε κ κανενα σαιτ με ακσεσοθρ horned eyxaristw

Count Me Out
08/02/2011, 16:00
Δε ξερω φιλε αν γινεται στο μοντελο σου.Αλλα προβλεπω οτι οταν θα βγει το χορνετ του 11 πολλοι με μοντελα 07-10 θα ψαχτουν για νεα ουρα απο το 11 μοντελο. Μεσα σε αυτους και εγω. Απο τις φωτο του hornet 2011 φαινεται να εχουν το ιδιο υποπλαισιο. Μακαρι να γινεται η δουλεια!

giannis113
08/02/2011, 19:00
το ιδιο πλαισιο εχουνε, που σημαινει οτι μπαινει, ψιλοπατεντες ισως να χρειαστεις,

ουρα ειχα δει στο car.gr 50 ευρω μπλε,

κωλαρα εχει παντως

suprataz
15/06/2011, 17:47
file mou to ekanes? gt kai ego tin idia skepsi exo alla me problimatizei ligo i klidargia tis selas kai ta plaina plastika!exo alli mia idea pantos alla den ksero pou na psaxto tora koitazo na do edo meta pao polu kairo pou exo na mpo mipos yparxei kai kapios allos pou skeftike na kani tin idea mou! skeftomai na balo xrysa upside down alla den ksero apo pio montelo teriazei!!!pos sou fenete san idea?

blackhornet78
07/05/2012, 15:46
μιας και η κουβεντα για την κωλαρα της σφιγγας

εχει βαλει κανεις τα κωλοφαναρα με τα ενσωματωμενα φλας

μιας και ο παλιος μου την εδωσε χωρις το λασπωτηρα, και κατι φλασακι που εχει δε φαινονται καθολου

σκεφτηκα σε πρωτη φαση να βαλω αυτα tailllight with led
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320865691370

θα φαινεται το φλας? τα χει βαλει κανεις?

ή να παω σε ανεξαρτητα φλασακια δεξια κ αριστερα της πινακιδας?

dmf
07/05/2012, 17:08
Το έχω δει εγω σε χορνετ 06. Το βράδυ που το είδα μια χαρά ήταν.
Για την ημέρα δεν ξέρω, αλλα δεν μου γέμιζαν και πολύ το μάτι.

blackhornet78
07/05/2012, 17:12
Το έχω δει εγω σε χορνετ 06. Το βράδυ που το είδα μια χαρά ήταν.
Για την ημέρα δεν ξέρω, αλλα δεν μου γέμιζαν και πολύ το μάτι.

αυτο φοβαμαι κ γω....

harris_x
07/05/2012, 19:57
μιας και η κουβεντα για την κωλαρα της σφιγγας

εχει βαλει κανεις τα κωλοφαναρα με τα ενσωματωμενα φλας

μιας και ο παλιος μου την εδωσε χωρις το λασπωτηρα, και κατι φλασακι που εχει δε φαινονται καθολου

σκεφτηκα σε πρωτη φαση να βαλω αυτα tailllight with led
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320865691370

θα φαινεται το φλας? τα χει βαλει κανεις?

ή να παω σε ανεξαρτητα φλασακια δεξια κ αριστερα της πινακιδας?
Το έχω δει μέρα και δεν μπορώ να πω ότι διακρίνεται εύκολα.
Εγώ αυτό που είχα κάνει στο δικό μου hornet ήταν να αντικαταστήσω τα μαμά με led που είχαν και μικρότερο μέγεθος.

Makedonia_Greek
14/05/2012, 13:34
Τελικά παιδιά γίνεται ; Γιατί σκέφτομαι και εγώ να βγάλω τον στρόγγυλο και να βάλω τον μυτερό κώλο ...

Από ότι έμαθα θέλει και UnderTail του καινούριου ... για να είναι 100% ίδιο .(+επιπλέον χρήματα )

blackhornet78
21/05/2012, 20:50
παμε παλι με το κωλαρακι απο το hornet :D

παρηγγειλα φλασακια, με led, και απλα

απλως μαζι με τα led ειχα παραγγειλει κ αντιστασεις, για να κρατησει ιδοιυς χρονους η φοασιερα και να μην κανουν σαν τρελα..
αυτα ειναι
258836

οι αντιστασεις βγαζουν απο δυο καλωδιακια, τα οποια βεβαια πανω στην αντισταση φαινονται να κουμπωνουν σε ενα καλωδιακι και λιγο με :confused:

λογικα τα συνδεω απο ενα εκει που βγαζει η πλεξουδα καλωδια για τα φλασ και αντιστοιχα και πανω στα φλας εεεε

μην τα καψω πριν τα βαλω...

blackhornet78
05/06/2012, 10:02
σε συνεχεια, αν και χωρις φωτο

τα φλασακι με τα led μπηκαν και ειναι μια χαρα

απλως αναβοσβηνουν γρηγορα

ετοιμασα και τις αντιστασεις και μενει απλως να τις κουμπωσω

απο τις ψειρες που ειχε ο παλιος για φλας, αυτα ειναι σα προβολεις :lol: