PDA

View Full Version : Bmw F650 Gs...ερώτηση...



nassosxlvbros
31/01/2011, 07:53
Έχει βρει ένας φίλος ένα τέτοιο μηχανάκι και ψήνεται να το χτυπήσει....ρωτάω λοιπόν για λογαριασμό του μιας και δεν έτυχε να έχω BMW μηχανή...:)
To μηχανάκι είναι σε άριστη κατάσταση ουσιαστικά ολοκαίνουργιο,με ABS,βαλίτσα και με πολύ λίγα χιλιόμετρα (6000):eek: Ο κάτοχος φυσικά δεν το δίνει κάτω από 4500?...:rolleyes: Τα βασικά ερωτήματα του φίλου είναι: α) πόσο να δώσει για ένα μηχανάκι 7ετίας ακόμα και με τόσα λίγα κμ,και β)είναι λογική τιμή για μηχανάκι 7ετίας, ή καλύτερα να πάει στο Βαγιανέλη για την προσφορά του καινούργιου 650 στα 6300κάτι ?; γ) τι κουσούρια/θέματα να περιμένει από αυτό το μοντέλο;


222655

pad.fragos
31/01/2011, 13:28
Φίλος εγω είμαι της άποψης ότι μπορεί να βρει τέτοιο μηχανάκι μοντέλο 05-04 σε καλύτερα λεφτά.. μου φαίνονται πολλά τα 4,5!
Σίγουρα δεν θα χει 6000 χλμ.... αλλά θα βρει τουλάχιστον 2 χιλιάρικα κάτω...


Tώρα για το καινούργιο.. Αν του αρέσει το μηχανάκι ας το πάρει..!
υπάρχει και το τενερε 660 1.5 χιλιάρικο πιο πάνω αν δεν κάνω λάθος καινούργιο.!

Για κάποιο θέμα προσωπικά εγω δεν έχω κάτι, έχω το 07' μοντέλο! ούτε λάμπα δεν μ έχει ζητήσει..

Αυτά, καλές αγορές και καλές βόλτες :beer:

yannis24
31/01/2011, 13:36
στα ιδια λεφτα βρισκει το ιδιο μηχανακι 4ετιας και 3ετιας....
το θεωρω ακριβο για μηχανακι του 2004...
αμα τον παιρνει για το καινουργιο οικονομικα πολυ καλυτερα......
εγω για το συγκεκριμενο θα εδινα €4000 το πολυ, μιας και λες οτι ειναι σε πολυ καλη κατασταση.
αλλιως απο μια γρηγορη αναζητηση βρισκεις καλυτερα :
πχ http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1116855/

MikeG
31/01/2011, 14:01
Πολλά είναι 4500. Ας βρει ένα με περισσότερα χιλιόμετρα, δεν έγινε και κάτι.
Σκυλιά είναι.

nassosxlvbros
31/01/2011, 19:53
Το μηχανάκι είναι καινούργιο σίγουρα και εγγυημένα!..μες στο γκαράζ είναι χειμώνα καλοκαίρι και δεν κουνιέται παρά ελάχιστες μέρες το χρόνο...έχει κάτω απο 6000 κμ (!) σίγουρα και καθαρά γιατί ξέρω καλά και τον κάτοχο και το μηχανάκι....απλά ζητάει πολλά,και δεν το χωράει ο νους του ότι οι καιροί άλλαξαν και απλά έχει ένα μοντέλο με λίγα χιλιόμετρα αλλά....παλιό....:sad: Του πρότεινα και γω μέχρι 4000 το πολύ να το δώσει,και πήγε να με φάει!Mάλιστα στην αρχή έλεγε 5000? αλλά "μας έκανε χάρη"στα 4500? μετρητά...τέλος πάντων,ο καθένας όπως τη βρίσκει,απλά είναι κρίμα να το φάει η ακινησία...αλλά,δε πειράζει,πάμε για άλλα!:wave2:

ευχαριστώ για τις απόψεις,όντως είναι σκυλιά αυτά τα GS;)