PDA

View Full Version : Απατεώνας έμπορος μοτοσυκλετών!



dhzou
05/08/2005, 18:27
Μετά την πολύ κακή εμπειρία που είχα σήμερα οφείλω να προφυλάξω τουλάχιστoν κάποιους καταναλωτές που διαβάζουν αυτό το φορουμ.

Εδώ και καίρό έψαχνα να αγοράσω μεταχειρισμένο μηχανάκι και μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα στην έκθεση του XXXXXXXXXXXX στην οδό XXXXXXXXXXX. Αφού είδα το μηχανάκι εκδήλωσα το ενδιαφέρον μου, συμφωνήσαμε στην τιμή, και ο τύπος μου είπε να του πάω την επόμενη μέρα μια υπεύθυνη δήλωση για να κανει τη μεταβίβαση.

Όπως και πήγα πρωί πρωί πριν ακόμα ανοίξει το μαγαζί του. Το μεσημέρι όμως που τον πήρα τηλέφωνο (όπως μου είχε πει) για να μου πει αν όλα ειναι οκ για να πάω να το πάρω, μου είπε το εξης απίστευτο: Πήγε λέει ένας και του δίνει 100 ευρώ παραπάνω οπότε αν θέλω να το πάρω θα έπρεπε να δώσω περισότερα.

Εν τω μεταξύ ο εν λόγω έμπορος που μάλλον υπεύθυνος δημοπρασιών έπρεπε να λέγεται, δεν ήρθε καν στο τηλεφώνο να μου τα πει αυτά αλλά έβαζε ένα κακομοίρη υπάλληλο του να μου τα πει. Πείτε με αφελή αλλά πραγματικά τέτοια ατιμία και μπαμπεσιά δεν την περίμενα από επαγγελματία.

THEOD
05/08/2005, 18:41
Μιας και η καταγγελία σου είναι επώνυμη, δεν θα ήταν άσχημη ιδέα να κοινοποιηθεί στο εν λόγω κατάστημα ώστε αν το θελήσει να μπορεί να απαντήσει....

νομίζω ότι καλά είναι αυτή η τακτική να γενικευθεί όταν έχουμε να κάνουμε με τέτοιου είδους καταγγελίες....Mod's τι λέτε επ' αυτού ???

adam_tsouk
08/08/2005, 18:41
μάλλον για γέλια είναι!!!!


Φυσικά για οποιοδήποτε άλον εκτός από σένα dhzou!



Ορισμένοι είναι για πολλές κλωτσιές!:mad: :mad:

Julius
09/08/2005, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από dhzou
Μετά την πολύ κακή εμπειρία που είχα σήμερα οφείλω να προφυλάξω τουλάχιστoν κάποιους καταναλωτές που διαβάζουν αυτό το φορουμ.

Εδώ και καίρό έψαχνα να αγοράσω μεταχειρισμένο μηχανάκι και μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα στην έκθεση του XXXXXX XXXXX στην οδό XXXXXXXXXXX. Αφού είδα το μηχανάκι εκδήλωσα το ενδιαφέρον μου, συμφωνήσαμε στην τιμή, και ο τύπος μου είπε να του πάω την επόμενη μέρα μια υπεύθυνη δήλωση για να κανει τη μεταβίβαση.

Όπως και πήγα πρωί πρωί πριν ακόμα ανοίξει το μαγαζί του. Το μεσημέρι όμως που τον πήρα τηλέφωνο (όπως μου είχε πει) για να μου πει αν όλα ειναι οκ για να πάω να το πάρω, μου είπε το εξης απίστευτο: Πήγε λέει ένας και του δίνει 100 ευρώ παραπάνω οπότε αν θέλω να το πάρω θα έπρεπε να δώσω περισότερα.

Εν τω μεταξύ ο εν λόγω έμπορος που μάλλον υπεύθυνος δημοπρασιών έπρεπε να λέγεται, δεν ήρθε καν στο τηλεφώνο να μου τα πει αυτά αλλά έβαζε ένα κακομοίρη υπάλληλο του να μου τα πει. Πείτε με αφελή αλλά πραγματικά τέτοια ατιμία και μπαμπεσιά δεν την περίμενα από επαγγελματία.



Η καταγγελία σου είναι ανώνυμη και κατά την άποψη μου…. μπάζει

Σβήνονται τα στοιχεία του καταστήματος εώς ότου επικοινωνήσεις μαζί μου να μου δώσεις περισσότερα στοιχεία και να ακούσουμε και την άποψη του καταστήματος

:rolleyes: