PDA

View Full Version : αρχισαμε.....



as_pino
06/08/2005, 02:37
το εχω το hornet το 600 2 εβδομαδες, εκανα 1400 χλμ αλλαξαμε λαδακια στα 1000 ολα καλα. Ευχαριστημενος κλπ.
παω για καφε βαρκιζα με ενα γκομενακι παραλια, βραδυ και στο γυρισμο βλεπω το μηχανακι κατω στη δεξια πλευρα. Το σηκωνω οκ λεω δεν επαθε ζημια στραβωσε μανετα φρενου και ποδοφρενου μονο μην τρελεναισε τα ισιωνω με το χερι και φευγω. Την αλλη μερα με το φως ανακαλυπτω οτι εχει ακουμπυσει και απο την αριστερη πλευρα λιγο το μαρσιπιε του συνεπιβατη και αυτο το σιδερο καταμηκος που το στηριζει, αντε παλι ισιωμα με τραβιγμα. καλα δηλαδη τι εγινε το ριξανε , το σηκωσανε και τους επεσε απο την αλλη ? να βαλω bagster, μανιταρια , καγκελα τα παντα οτι μπορω δηλαδη ? γαμω το κερατο μου γυμνο μηχανακαι πηρα..................
ουτε 1 μηνα δεν το εχω και το προσεχω σαν τα ματια μου........

(ναι ξερω το πουλας και ησυχαζεις....)

ημαρτον ............. ξενερωσα 2 πτωσεις σταματημενο ?

McGyver
06/08/2005, 13:15
Κρίμα ρε Τάσο :( ...

Μήπως να έβαζες κεντρικό stand, για να είναι πιο σταθερό;
Ξέρεις, σε περίπτωση που στο τσουγκρίσει κανένα κυτίο σε παρκάρισμα/ξεπαρκάρισμα.
Εγώ προσωπικά θα βάλω όσο γίνεται πιο γρήγορα...

Θάνος
06/08/2005, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από as_pino
το εχω το hornet το 600 2 εβδομαδες, εκανα 1400 χλμ αλλαξαμε λαδακια στα 1000 ολα καλα. Ευχαριστημενος κλπ.
παω για καφε βαρκιζα με ενα γκομενακι παραλια, βραδυ και στο γυρισμο βλεπω το μηχανακι κατω στη δεξια πλευρα. Το σηκωνω οκ λεω δεν επαθε ζημια στραβωσε μανετα φρενου και ποδοφρενου μονο μην τρελεναισε τα ισιωνω με το χερι και φευγω. Την αλλη μερα με το φως ανακαλυπτω οτι εχει ακουμπυσει και απο την αριστερη πλευρα λιγο το μαρσιπιε του συνεπιβατη και αυτο το σιδερο καταμηκος που το στηριζει, αντε παλι ισιωμα με τραβιγμα. καλα δηλαδη τι εγινε το ριξανε , το σηκωσανε και τους επεσε απο την αλλη ? να βαλω bagster, μανιταρια , καγκελα τα παντα οτι μπορω δηλαδη ? γαμω το κερατο μου γυμνο μηχανακαι πηρα..................
ουτε 1 μηνα δεν το εχω και το προσεχω σαν τα ματια μου........

(ναι ξερω το πουλας και ησυχαζεις....)

ημαρτον ............. ξενερωσα 2 πτωσεις σταματημενο ?

Προφανώς κάποιος που ξεπάρκαρε σε χτύπησε από τ'αριστερά στο μαρσπιέ του συνεπιβάτη και έπεσε το μηχανάκι προς τα δεξιά...


Το κεντρικό σταντ μπορεί να βολεύει στο πλύσιμο, στο λάδωμα και στις διάφορες εργασίες, αλλά για να στηρίζεις τη μηχανή είναι χειρότερο. Η μηχανή πέφτει πολύ ευκολότερα από το κεντρικό σταντ παρά από το πλαϊνό.

McGyver
06/08/2005, 16:17
Βρε τι μαθαίνει κανείς...
Ευχαριστώ Θάνο!
:a23: