PDA

View Full Version : γ@μώ τις αυξήσεις μου μέσα...... αλλά!!!



LARISEOS
02/02/2011, 08:00
λοιπόν...... άνοδο στης τιμες αυτοί? μείωση της κατανάλωσης εγώ!

κομμένο το ψωμι στο φαγητό.....το περισσότερο χαμενο πήγαινε ετσι κ αλλιώς!

βενζίνες??? που θα φτάσουν ...... κομμένες και μικρο διαδρομές με την μηχανή και γιαυτό πήρα αυτα να πηγαινοέρχομαι στην δουλειά......

ρε μήπως μας βάζουν σε πρόγραμμα fitness!?


222783

liakaros
02/02/2011, 08:10
Αστα να πανε με τις βενζινες πια...

Εγω πηρα αυτο το εργαλειο και σωθηκα...ασε που προστατευω και το περιβαλλον...

:lol: :lol:





edit: φωτογραφιες παπαλα παλι?

castoras
02/02/2011, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
λοιπόν...... άνοδο στης τιμες αυτοί? μείωση της κατανάλωσης εγώ!

κομμένο το ψωμι στο φαγητό.....το περισσότερο χαμενο πήγαινε ετσι κ αλλιώς!

βενζίνες??? που θα φτάσουν ...... κομμένες και μικρο διαδρομές με την μηχανή και γιαυτό πήρα αυτα να πηγαινοέρχομαι στην δουλειά......

ρε μήπως μας βάζουν σε πρόγραμμα fitness!? Ωραίος! Από παιδάκι εχω να βολτάρω σε τέτοια και θα ήθελα να είχα την ευκαιρία να ξανακάνω. . . αλλά μάλλον θα πάω από πέσιμο!:lol:

LARISEOS
02/02/2011, 08:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Ωραίος! Από παιδάκι εχω να βολτάρω σε τέτοια και θα ήθελα να είχα την ευκαιρία να ξανακάνω. . . αλλά μάλλον θα πάω από πέσιμο!:lol:

και εγω ειχα κανα 10 χρονια να κανω,,,,,δεν ειναι τπτ......μπαμ μπαμ......

και γυμναστική.......κανεις κατι ραχαιουςςςς! χεχεχεχεχε

castoras
02/02/2011, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
και εγω ειχα κανα 10 χρονια να κανω,,,,,δεν ειναι τπτ......μπαμ μπαμ......

και γυμναστική.......κανεις κατι ραχαιουςςςς! χεχεχεχεχε Αυτό το μπαμ μπαμ είναι που σκέφτομαι! Θα είναι σε τοίχο, σε δρόμο ή σε δέντρο;:lol: . Χωρίς πλάκα,έχεις δίκιο,θα είναι εύκολο να ξανακάνω. Πόσο τα πήρες αν επιτρέπεται;

LARISEOS
02/02/2011, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Αυτό το μπαμ μπαμ είναι που σκέφτομαι! Θα είναι σε τοίχο, σε δρόμο ή σε δέντρο;:lol: . Χωρίς πλάκα,έχεις δίκιο,θα είναι εύκολο να ξανακάνω. Πόσο τα πήρες αν επιτρέπεται;

εχω συνεργάτη στο μαγαζί..... μπορώ να σου κάνω καλη τιμουλα......

στειλε πμ εαν ενδιαφέρεσαι!

Panoskl
02/02/2011, 09:32
Αυτό που μου την έχει δώσει ακόμα περισσότερο στα νεύρα τελευταία που το ψάχνω κι άλλο είναι οι τρελές διαφορές τιμών από σούπερ μάρκετ σε σούπερ μάρκετ.

Ένα πολύ συγκεκριμένο γάλα για την κόρη μου, το έχω βρει από 0,85 έως 1,02 ευρώ!

Πάνω από 15% διαφορά!

Και μιλάμε για τη στάνταρ τιμή, ούτε προσφορές, ούτε στα 6 δώρο το 1 κλπ.

Να το ψάχνετε πολύ ακόμα και να ψωνίζετε από 2-3 σούπερ μάρκετ ανάλογα με το είδος.
Γιατί όχι;

LARISEOS
02/02/2011, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panoskl
Αυτό που μου την έχει δώσει ακόμα περισσότερο στα νεύρα τελευταία που το ψάχνω κι άλλο είναι οι τρελές διαφορές τιμών από σούπερ μάρκετ σε σούπερ μάρκετ.

Ένα πολύ συγκεκριμένο γάλα για την κόρη μου, το έχω βρει από 0,85 έως 1,02 ευρώ!

Πάνω από 15% διαφορά!

Και μιλάμε για τη στάνταρ τιμή, ούτε προσφορές, ούτε στα 6 δώρο το 1 κλπ.

Να το ψάχνετε πολύ ακόμα και να ψωνίζετε από 2-3 σούπερ μάρκετ ανάλογα με το είδος.
Γιατί όχι;


παντα το ψάχνανε κάποιοι φιλε μου....απλα τοτε τους λέγανε τσιγκούνηδες! κατάλαβες?
και φυσικα πρεπει να προσέχεις τι παίρνεις..... και οταν οι εταιρίες βλέπουν οτι η 0,96 εχει η 1,26 ο πελατης δεν αρνείται την πληρωμή.....γιατι να μην το ανεβάσουν!

ας σταματήσουμε ολοι το ψωμί για ενα μηνα.....να δεις τι θα πάθουν.....μονο λογια ήμαστε!

γιαυτο κ εγω κοβω οτι δεν ειναι απόλυτα αναγκαίο...... και εχω 3 χρονια που κοβω και αφαιρω με αποτελεσμα να ειμαι παραπολυ καλα τωρα.... εννοώ να μην με τρέχουν έξοδα κτλ....

TROOPER
02/02/2011, 09:47
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:a018: :a018:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Specialized
02/02/2011, 10:07
Δυστυχώς παιδιά οι Έλληνες από συλλογική δράση είμαστε για τα πανηγύρια! Επίσης δεν έχουμε κανένα ενδιαφέρον για τις τιμές, σαν τα πρόβατα πάμε και πληρώνουμε!

Δεν θα ξεχάσω ποτέ στη Γερμανία έγινε αύξηση στην τιμή του γάλακτος 3 ολόκληρα λεπτά του ευρώ και ο κόσμος δεν αγόρασε γάλα για μία ημέρα. Την επόμενη το γάλα επανήλθε στην πρότερη τιμή του!

Ο καφές στην Ελλάδα πόσο κοστίζει; Γιατί τον πληρώνουμε; Γιατί είμαστε @%^@κες!


Αν δεν σκεφτούμε λίγο συλλογικά και λίγο ορθολογικά, πάμε χαμένοι!

Gandalf dr685sm
02/02/2011, 10:15
ε.. τώρα θα συμφωνήσω με τον Trooper... κάνε χώρο στον τοιχο και για μένα..έχω μεγάλο κεφάλι :lol:

LARISEOS
02/02/2011, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
ε.. τώρα θα συμφωνήσω με τον Trooper... κάνε χώρο στον τοιχο και για μένα..έχω μεγάλο κεφάλι :lol:

εξήγησε μας μάγε.... γιατί?

VALES
02/02/2011, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
λοιπόν...... άνοδο στης τιμες αυτοί? μείωση της κατανάλωσης εγώ!

κομμένο το ψωμι στο φαγητό.....το περισσότερο χαμενο πήγαινε ετσι κ αλλιώς!

βενζίνες??? που θα φτάσουν ...... κομμένες και μικρο διαδρομές με την μηχανή και γιαυτό πήρα αυτα να πηγαινοέρχομαι στην δουλειά......

ρε μήπως μας βάζουν σε πρόγραμμα fitness!?





Τάσο, καλά είσαι.
Εμείς έχουμε κομμένο το φαγητό με το ψωμί. :wacko: :lol:

LARISEOS
02/02/2011, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Τάσο, καλά είσαι.
Εμείς έχουμε κομμένο το φαγητό με το ψωμί. :wacko: :lol:


φιλε.....μου....εγω ξεκίνησα της περικοπές πριν 2 χρόνια...... λυπάμαι αλλα ειχα κανει ενα thread τοτε για να ενημερώσω αλλα πέσανε να με φάνε......πολυ γελουσανε τοτε αλλα φετος χασανε την δουλεια τους....

LARISEOS
02/02/2011, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Specialized
Δυστυχώς παιδιά οι Έλληνες από συλλογική δράση είμαστε για τα πανηγύρια! Επίσης δεν έχουμε κανένα ενδιαφέρον για τις τιμές, σαν τα πρόβατα πάμε και πληρώνουμε!

Δεν θα ξεχάσω ποτέ στη Γερμανία έγινε αύξηση στην τιμή του γάλακτος 3 ολόκληρα λεπτά του ευρώ και ο κόσμος δεν αγόρασε γάλα για μία ημέρα. Την επόμενη το γάλα επανήλθε στην πρότερη τιμή του!

Ο καφές στην Ελλάδα πόσο κοστίζει; Γιατί τον πληρώνουμε; Γιατί είμαστε @%^@κες!


Αν δεν σκεφτούμε λίγο συλλογικά και λίγο ορθολογικά, πάμε χαμένοι!

φιλε και εγω απο σουηδια ειμαι.....ξερω πολυ καλα τι λες....και το ιδιο κανανε και εκει!
με αποτελεσμα το γαλα να ειχε 0,60 λεπτα μεχρι 0,90 βαρια!!! εμεις εδω το φτάσαμε 1.25 και με 20 διαφορετικές γαλακτοβιομηχανίες......στην σουηδια ειχανε μονο μια-δυο!!

makis206
02/02/2011, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
φιλε και εγω απο σουηδια ειμαι.....ξερω πολυ καλα τι λες....και το ιδιο κανανε και εκει!
με αποτελεσμα το γαλα να ειχε 0,60 λεπτα μεχρι 0,90 βαρια!!! εμεις εδω το φτάσαμε 1.25 και με 20 διαφορετικές γαλακτοβιομηχανίες......στην σουηδια ειχανε μονο μια-δυο!!

Ναι αλλά εκεί έχουνε τις Σ:a03:ηδέζες..!

:rotflmao:

idomeneas
02/02/2011, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ναι αλλά εκεί έχουνε τις Σ:a03:ηδέζες..!

:rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

castoras
02/02/2011, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ναι αλλά εκεί έχουνε τις Σ:a03:ηδέζες..!

:rotflmao: Τα μάμησες όλα!:lol: Κοίτα από που ξεκίνησε η κουβέντα και που κατέληξε!:lol:

LARISEOS
02/02/2011, 12:19
γαμησετα........:beer: :beer:

Specialized
02/02/2011, 12:59
Από όλη αυτή την αρρωστημένη κατάσταση το μόνο ίσως θετικό (ουδέν κακό αμιγές καλού που έλεγαν και οι αρχαίοι υμών πρόγονοι) είναι ότι ΙΣΩΣ ξυπνήσουμε και δράσουμε κάποτε!

Μην πάμε μακρυά, ας δούμε τις τιμές σε μηχανάκια, ανταλλακτικά, υπηρεσίες και ας τους σπάσουμε λίγο τον τσαμπουκά! Ας κάνουμε τουλάχιστον μια έρευνα αγοράς για ότι θέλουμε. Έχω βαρεθεί να βλέπω θέματα του στυλ: έδωσα 500 ευρώ για σέρβις (λάδια, φίλτρα, μπουζί, όχι απόδειξη), είναι καλά;