PDA

View Full Version : Βοηθεια Suomy



lazaros-p
08/02/2011, 19:40
Μολις αγορασα μια καινουργια ζελατινα ιριδιου για το suomy μου, το προβλημα μου ειναι οτι πηγα να την καθαρισω και απο την εξω μερια δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα, καθαριζει τελεια, απο μεσα ομως οταν ειναι υγρη πλενεται κανονικα οταν ομως παω να την στεγνωσω κολλαει, εχω δοκιμασει ολων το ειδων τα πανια και κολλανε πανω της με αποτελεσμα να γινεται χαλια, ακομα και με τα ειδικα πανακια για καθαρισμο ζελατινας συμβαινει το ιδιο. Εχει τυχει σε καποιον κατι τετοιο? Τι να κανω?

Zzz750
09/02/2011, 04:06
Πολυ περιεργο μου φαινεται αυτο...:eyepop:
Ακουγεται λιγο τραβηγμενο...αλλα το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι μηπως εχει καποια προστατευτικη πολυ λεπτη μεβρανη απο τη μεσα μερια την οποια δεν εχεις βγαλει. Το λεω αυτο γιατι η ζελατινες ειναι τοσο λειες που ακομα και το δαχτυλο σου επρεπε να γλιστραει.
Για κοιτα πιο προσεχτικα σε καποια ακρη μπας και διακρινεις τιποτα...αλλιως "παιξε" λιγο με την ακρη της ζελατινας προσπαθωντας να την "ξεφλουδισεις".
:beer:

lazaros-p
09/02/2011, 12:16
εχει ενα πραγμα σαν ζελατινα απο μεσα αλλα ειναι παρα πολυ λεπτη και δοκιμασα σε μια γωνια να την βγαλω αλλα δεν μπορει να βγει μονοκομματα αλλα τριβοντας λιγο λιγο, υπεθεσα οτι μπορει να ειναι καποια αντιθαμβωτικη επιστρωση αλλα η διαφανη που εχω γιατι δεν ειναι ετσι?

abrestas
09/02/2011, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από lazaros-p
Μολις αγορασα μια καινουργια ζελατινα ιριδιου για το suomy μου, το προβλημα μου ειναι οτι πηγα να την καθαρισω και απο την εξω μερια δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα, καθαριζει τελεια, απο μεσα ομως οταν ειναι υγρη πλενεται κανονικα οταν ομως παω να την στεγνωσω κολλαει, εχω δοκιμασει ολων το ειδων τα πανια και κολλανε πανω της με αποτελεσμα να γινεται χαλια, ακομα και με τα ειδικα πανακια για καθαρισμο ζελατινας συμβαινει το ιδιο. Εχει τυχει σε καποιον κατι τετοιο? Τι να κανω?
Μην το ζοριζεις εχω πληρωσει δυο φιμε για αυτο το προβλημα εκτος απο την μαμα ζελατινα ολες (τουλαχιστον οσες εχουμε παρει σαν παρεα) εχουν το ιδιο προβλημα, μεχρι που τσακωθηκα με τον αντιπροσωπο γιατι δεν μου την αλλαζε!!!!!


Υ.Γ η ιριδιου πολυ συντομα θα σου ξεβαψει και απο εξω την επαθα και εγω αλλα αυτη μου την αλλαξαν!!