PDA

View Full Version : O Vaska "τον άρπαξε από πίσω"



vaska
09/02/2011, 06:37
Και που λέτε χθες το πρωί καθώς πήγαινα στο μαγαζί μου έκανα το λάθος και σταμάτησα σε κόκκινο φανάρι. Κι ενώ έχουν σταματήσει κι άλλοι δίπλα μου (κανένας όμως από πίσω μου) έρχεται ο γύφτουλας με χρυσαφί XARA και μπόλικα και μπαμ ηκούσθει στον αέρα. Τον είχα δει από τους καθρέφτες όμως είχα και χώρο μπροστά μου, είχα και 1η στον πάπο κι έτσι γλύτωσα τα χειρότερα.

Κατεβαίνει ο Ρομά και λέει: "α εντάξει ρε φιλαράκι ευτυχώς που δεν σε χτύπησα".

Μαλάκας εγώ.

Κατεβαίνει Γυφόπουλο ετών περίπου 22 και με μαγκιά και ύφος με ρωτάει " γιατί ρε μάγκα σταμάτησες απότομα?", "έτσι σταματάνε στο χωριό σου?"

- Ίσως γιατί είχαμε κόκκινο??? του απάντησα.

- Δεν ήταν κόκκινο, πορτοκαλί ήταν ξαναλέει η μισοριξιά

- Κόκκινο ήταν αλλά δεν θα το κάνουμε θέμα, του λέω, και στο πορτοκαλί σταματάμε και στο φινάλε ας κρατάγατε αποστάσεις, πίσω μου πέσατε. Αλλά ρε μάγκα εσύ τι ανακατεύεσαι αφού δεν οδηγούσες???

- Εγώ οδηγούσα, δεν είδες καλά

Ωραία λέω μπλέξαμε, άντε να βγάλεις άκρη τώρα. Ρε μόρτη του λέω μπας και από το πιόμα δεν θυμάσαι ποιος οδηγούσε και θες να στο θυμίσω???

- Πολύ καλά θυμάμαι και δεν είμαι πιωμένος (από την ανάσα του κόντευα να μεθύσω κι εγώ 9 η ώρα το πρωί ρε πστ μου) και άπλωσε τα κουλάδια του να με πιάσει από τον λαιμό.
Έλα λέει στον οδηγό πάμε να φύγουμε με τον μαλάκα.

Και εκεί είναι που φεύγει η πρώτη και προσγειώνεται στα μούτρα του. Ζαλίζεται ο νταρέλας και πέφτει. Ξανασηκώνεται με τσαμπουκά ξαναφεύγει η επόμενη, ξανά κάτω ο λεβέντης. Δεν μπορώ να πω, είχε τσαγανό ξανασηκώθηκε για να ξαναξαπλώσει στο επόμενο λεπτό, οριστικά όμως αυτή τη φορά.

Πάω στον οδηγό. Για να δούμε, τώρα που λύσαμε την παρεξήγηση του λέω και τα χαρτιά σου. Για δώσε μου την ασφάλειά σου. Μου την δίνει. Δώσε τώρα και το δίπλωμά σου, μου το δίνει. Δεν μου δίνεις και την άδεια σαν καλό παιδί???
Μου τη δίνει και αυτή. Καθόλα οκ ο φιλαράκος μας.

Η ασφαλιστική εταιρία του έχει έδρα 500 μέτρα από το σημείο του ατυχήματος, οπότε του λέω: "πάμε μπάρμπα να κάνεις δήλωση γιατί αλλιώς καλώ τροχαία και άντε να ξεμπλέξεις, με τέτοια σούρα που έχεις".

Φεύγω μπροστά με το παπί και φτάνω πιο γρήγορα από αυτόν, οπότε παίρνω και τον γαμπρό μου στη ΔΙΑΣ και του λέω τα γεγονότα.
Μπαίνουμε μαζί στην ασφαλιστική, κάνει δήλωση, του βγάζουν φωτογραφίες στο όχημα και του λένε όλο οκ μπορεί να φύγει.
Έχω παρκάρει ακριβώς πίσω από το αυτοκίνητό του και τον έχω κλείσει, οπότε δεν μπορεί να φύγει. "Πάρτο μου λέει να φύγω", που θα πας έτσι του λέω, είσαι μεθυσμένος, θα τσακίσεις κανέναν χριστιανό.

"Εν τάξει είμαι, έλα πάρτο να φύγω"
"Δεν το παίρνω"
"Πάρτο"
"Δεν το παίρνω"

Φτάσανε και οι ΔΙΑΣ και τότε όλα πήραν τον δρόμο τους. Ο μπάρμπας έκαψε το μηχάνημα που μετράει αλκοόλ, ο ξάπλας αναστήθηκε και άρχισε να κλαίει και να λέει ότι τον χτύπησα, ότι δεν θυμάται γιατί έχει πάθει διάσειση κλπ.

Απολογισμός.

Σπασμένη πινακίδα, ξεβουρτσιμένη βίδα της κόντρας του πίσω φρένου.

Yamaha Ρούλεζζζ

OldMan
09/02/2011, 06:48
Από τον τίτλο ήμουν έτοιμος να το πάω στα Ευχολόγια ...!!!

sv9cvk
09/02/2011, 06:48
!!!
:uplate: :eyepop: Παλι καλα που δεν σε εβαλε και απο κατω....:(
Δεν ξερεις ποτε απο που θα σου ερθει!!:mad:
















Αλλα βαζεις ρε παιδακι μου κατι τιτλους!!!:blush:
Ειπα και εγω "το γυρισε και ο βασκας???" :blush: :blush: :blush: :blush:

hidefnick
09/02/2011, 06:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Από τον τίτλο ήμουν έτοιμος να το πάω στα Ευχολόγια ...!!!


:bigcry: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry: (σ'αγαπάω λέμε..... :blush: )


@ vaska :beer: :beer: :beer:

reinmeister
09/02/2011, 06:55
μια χαρα ειναι ο τιτλος...αφου χρειαστηκε να του ριξει τρεις για να τον ξαπλωσει για τα καλα,γκομενα ειναι και το Μπαιρνει...:p :p :p

the who
09/02/2011, 06:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Από τον τίτλο ήμουν έτοιμος να το πάω στα Ευχολόγια ...!!!

Η να το συγχωνευσεις με αυτο http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=115958

Περαστικα ρε Βασκο ντε Γκαμμα και προσεχε με τους ρομα.

Εχετλαίος
09/02/2011, 07:01
Έχεις μια άσχημη ημέρα, ανοίγεις και βλέπεις ένα πικάντικο σε τίτλο thread, κάνεις κλικ αποζητώντας τις ζουμερές λεπτομέρειες και καταντάς να διαβάζεις ότι ο Μοχάμεντ Άλι έδειρε τον ατσίγκανο με τση πατάτες.
Κατάντια ρπμ...
:mad:

lspiros
09/02/2011, 07:27
κατ αρχην να γιασει το χερι σου,καλα του εκανες του μλκ:beer:

κατ δευτερον δεν σε συμφαιρει να αποδειξεις οτι ηταν μεθυσμενος γιατι τοτε η ασφαλιστικη του δεν τον καλυπτει και θα παιδευτεις να πληρωθεις.(γυναικα μου ασφαλιστρια)
:wave2:

καλα ξεμπερδεματα,αν και αφου σου εκανε δηλωση το κομματι αυτο εχει παρει το δρομο του.για τον αλλο που τις αρπαξε μιλαω...:rolleyes:

Ζεύκας
09/02/2011, 07:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
κατ δευτερον δεν σε συμφαιρει να αποδειξεις οτι ηταν μεθυσμενος γιατι τοτε η ασφαλιστικη του δεν τον καλυπτει και θα παιδευτεις να πληρωθεις.(γυναικα μου ασφαλιστρια)
:wave2:

καλα ξεμπερδεματα,αν και αφου σου εκανε δηλωση το κομματι αυτο εχει παρει το δρομο του.για τον αλλο που τις αρπαξε μιλαω...:rolleyes:

ρε Σπύρο μια πινακίδα του έσπασε. 30 ευρά κόστος :lol:

lspiros
09/02/2011, 07:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
ρε Σπύρο μια πινακίδα του έσπασε. 30 ευρά κόστος :lol:

ρε αυτος ειναι ικανος να βγαλει το ετησιο service της bmw απο αυτο:winka:

devil's animal
09/02/2011, 07:52
αφου δεν επεσες να σκορπισεις Ωσαν ιταλικο παρταλι παλι καλα να λες πατρινε... :p

για τις μαπες καλα ξηγηθηκες αλλα ησουν και τυχερος γιατι το χειροτερο οταν μπλεκεις με γυφτους ειναι το οτι φερνουν ΟΛΟ τον καταυλισμο για τσαμπουκαδες και τοτε δεν σε παιρνει...εκτος αν εχεις πολυ μεγαλο σοϊ και καταφερεις και το μαζεψεις σε 30 λεπτα...:lol:

απλα προσεξε μην το ξαναπετυχεις το μιασμα και εχει και παρεα μαζι, γιατι τοτε πραγματικα θα τον αρπαξεις απο πισω...:bigcry: :bigcry:


αντε φτιαξε την πινακιδα τωρα...
:beer: :beer: :beer:

TROOPER
09/02/2011, 08:04
τελικα δε μας ειπες ρε.σου αρεσε ?γιατι στο λινκ που παρεθεσε ο χου βλεπεις οτι του ντερτμπερντ και του αρεσε και κλαιει που του το πηρα (δικο μου ειναι!οχι στραπονας) :lol: :lol:

vaska
09/02/2011, 08:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
τελικα δε μας ειπες ρε.σου αρεσε γιατι στο λινκ που παρεθεσε ο χου βλεπεις οτι του ντερτμπερντ και του αρεσε και κλαιει που του το πηρα (δικο μου ειναι!οχι στραπονας) :lol: :lol:


Ρε μαλλιά 7 φορές το διάβασα και δεν κατάλαβα ντιπ. Τι διάολο γράφετε????

:confused: :confused:

guzzistas
09/02/2011, 08:09
Ωραίος ο παίχτης καλά ξηγήθηκες στην όλη φάση...

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

σιχτίρ πια....

TROOPER
09/02/2011, 08:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Ρε μαλλιά 7 φορές το διάβασα και δεν κατάλαβα ντιπ. Τι διάολο γράφετε????

:confused: :confused:

ρε απαντα αν σου αρεσε που τον αρπαξες απο πισω.

vaska
09/02/2011, 08:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ρε απαντα αν σου αρεσε που τον αρπαξες απο πισω.

Παρ' όλο που τον είδα και το ψιλοπερίμενα, η αλήθεια είναι ότι "ένιωσα " κάπως, ειδικά εκεί που με τίναξε 2 μέτρα μπροστά


:winka: :winka:

:blush: :blush:

vaska
09/02/2011, 08:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
ρε αυτος ειναι ικανος να βγαλει το ετησιο service της bmw απο αυτο:winka:

Ετήσιο service BMW με τα χλμ που κάνω = μηδέν

:sick: :sick:

camen
09/02/2011, 08:37
Ωχ ρε μλκ τωρα το ειδα...:eyepop:
Μας χαλασανε το παπι ρε μλκ:confused: :cry: Πως θα κανω τις δουλεις μου εγω τωρα ρε?!:bawl:

ΥΓ:Οι γυφτοι θελουν ΠΟΛΥ προσοχη,τον sfinaki παραλιγο να τον γκρεμισουν,σταματαει κατεβαινουν και αυτοι και του τραβανε μαχαιρι...Ευτυχως και ειχε το μηχανακι αναμενο και σαλτισε και εφυγε.
Πιο κατω ειχε μπατσους ,σταματαει,τους λεει τι εγινε και αυτοι του λενε:"Εμεις ρε φιλαρακι μεροκαματο βγαζουμε,σιγα μην μπλεξουμε με τους γυφτους..." .:sick: :sick: :sick:

Αφου ολα καλα αστο να παει στο καλο.Ελπιζω να παρεις και οτι λεφτα ειναι να παρεις συντομα...:beer:

Tpap
09/02/2011, 08:55
Μα καλά, ρε ΒάσΙκα... τρείς για να πέσει....??!!!

τι διάλο, η τρυφερή καρδιά μαρουλιού είναι το δεξί σου...?! :rotflmao:


Καλά σΕ λέει ο Ρέινκλάιν, και δίκιο έχει...:lol:

DimChios
09/02/2011, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Μα καλά, ρε ΒάσΙκα... τρείς για να πέσει....??!!!

τι διάλο, η τρυφερή καρδιά μαρουλιού είναι το δεξί σου...?! :rotflmao:


Καλά σΕ λέει ο Ρέινκλάιν, και δίκιο έχει...:lol:


μιλησε και το αντρικο συναφι!

:blush:













:lol: :lol: :lol: :lol:


Μπιλυ, εγω ρε φιλε και ρωτα δλδ αμα δε με πιστευεις....θα του γυρναγα και τη μουρη απο το παπι να με χτυπησει λεμε!
Δεν τσαμπουκαλευομαι στο δρομο!
Κακως επραξες! Κακως!

:o

Gandalf dr685sm
09/02/2011, 09:18
τυχερός ήσουν!.. και για το χτύπημα.. και για το οτι σταμάτησαν.. και για το οτι ήταν ντίρλα και τον έκανες ένα με το χώμα..

Αφού δεν είχες ζημιά σε σώμα και μηχανάκι .. :beer: :beer:

bulmont
09/02/2011, 09:23
VASKA ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΦΤΙΑΞΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΧΤΕΣ ΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ! ! ! ! ! ! ! ! Και ας τους γύφτους να παλεύουν να στην χαλάσουν:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

vaska
09/02/2011, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
τυχερός ήσουν!.. και για το χτύπημα.. και για το οτι σταμάτησαν.. και για το οτι ήταν ντίρλα και τον έκανες ένα με το χώμα..

Αφού δεν είχες ζημιά σε σώμα και μηχανάκι .. :beer: :beer:

Μωρέ τυχερός ήμουν από πολλές απόψεις γιατί στο αυτοκίνητό τους βρέθηκαν πολλά και διάφορα. Ο μικρός είχε μόλις αποφυλακιστεί, αλλά τις κατακεφαλιές τις ζήταγε ο οργανισμός του. Ακούς εκεί το Γιουσουφάκι των φυλακισμένων πήγε να με πνίξει, ποιόν τον vaska που τον τρέμει όλος ο ντουνιάς.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πάντως χωρίς πλάκα δύσκολα κάποιος θα κρατιόταν αν ήταν στη θέση μου, και γ@μημένος και δαρμένος πολύ πάει.
Αλλά πιθανότατα θα πονάει και δεν θα θυμάται γιατί.

Τες πα. Αφού δεν πέρασε από πάνω μου, όλα καλά.

sotpag
09/02/2011, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
.....Κατεβαίνει Γυφόπουλο ετών περίπου 22 και .....Και εκεί είναι που φεύγει η πρώτη και προσγειώνεται στα μούτρα του. Ζαλίζεται ο νταρέλας και πέφτει. Ξανασηκώνεται με τσαμπουκά ξαναφεύγει η επόμενη, ξανά κάτω ο λεβέντης. Δεν μπορώ να πω, είχε τσαγανό ξανασηκώθηκε για να ξαναξαπλώσει στο επόμενο λεπτό, οριστικά όμως αυτή τη φορά......


τι να σου πω ΡΕΕΕΕ με το παιδάκι τα έβαλες !!!!



Πάω στον οδηγό. Για να δούμε, τώρα που λύσαμε την παρεξήγηση του λέω και τα χαρτιά σου. Για δώσε μου την ασφάλειά σου. Μου την δίνει. Δώσε τώρα και το δίπλωμά σου, μου το δίνει. Δεν μου δίνεις και την άδεια σαν καλό παιδί???
Μου τη δίνει και αυτή. Καθόλα οκ ο φιλαράκος μας.


ήταν και λίγο μακάκας.... άκου να σου δώσει τα χαρτιά


Σπασμένη πινακίδα, ξεβουρτσιμένη βίδα της κόντρας του πίσω φρένου.


το 'βγάλαμε το μεροκάματο :lol:

Tpap
09/02/2011, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
.... πήγε να με πνίξει, ποιόν τον vaska που τον τρέμει όλος ο ντουνιάς....


:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:


μλκ, έλιωσα λέμε... :rotflmao:





@τσίου: κοίτα απ'έξω ρε, να δείς. Μπορεί και νά'ρχομαι.... :lol:

vaska
09/02/2011, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:


μλκ, έλιωσα λέμε... :rotflmao:





@τσίου: κοίτα απ'έξω ρε, να δείς. Μπορεί και νά'ρχομαι.... :lol:

Τι γελά ρε??? Εγώ, ο Απόστολος και ο Τσακ είμαστε από την ίδια πάστα (όχι σοκολατίνα) φτιαγμένοι.

:bawl: :bawl:

vaska
09/02/2011, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
τι να σου πω ΡΕΕΕΕ με το παιδάκι τα έβαλες !!!!





ήταν και λίγο μακάκας.... άκου να σου δώσει τα χαρτιά




το 'βγάλαμε το μεροκάματο :lol:


Μπα το έσιαξα μόνος μου, σιγά που θα σε πλήρωνα παλιοκ@ριόλη.
:beer: :beer:

bulmont
09/02/2011, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Πάω στον οδηγό. Για να δούμε, τώρα που λύσαμε την παρεξήγηση του λέω και τα χαρτιά σου. Για δώσε μου την ασφάλειά σου. Μου την δίνει. Δώσε τώρα και το δίπλωμά σου, μου το δίνει. Δεν μου δίνεις και την άδεια σαν καλό παιδί???
Μου τη δίνει και αυτή. Καθόλα οκ ο φιλαράκος μας.

Ρε VASKA στην προηγούμενη ζωή σου μπας και ήσουν χωροφύλακας;;;;;;;;;:rotflmao: :rotflmao:

vaska
09/02/2011, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από bulmont
Ρε VASKA στην προηγούμενη ζωή σου μπας και ήσουν χωροφύλακας;;;;;;;;;:rotflmao: :rotflmao:


Νοουπ.

sotpag
09/02/2011, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Μπα το έσιαξα μόνος μου, σιγά που θα σε πλήρωνα παλιοκ@ριόλη.
:beer: :beer:



γιατί!!! ποιος σου είπε πως θα σε πληρώσω εγώ;;;

ziggΥ
09/02/2011, 10:54
ωραίος! :wacko:

:beer: :beer: :beer:

loylas
09/02/2011, 11:28
Τι δι@ολο!!!!:uplate: :uplate: Μαγνητη εχεις πανω σου;;;;;;;;

Τες πα, τελος καλο ολα. :) :) Οσο για τις ψιλες, δεν ειχες κ αδικο:wave2: :wave2:

jimmy10
09/02/2011, 18:14
ρε... πρωι ηταν τι να εκανε το παιδι...
δεν ειχε πει και καφε...

5 επρεπε να ριξει αλλα ο αλλος συμβιβαστηκε στις 3...

Μπιλλυ, τα λεω καλα???




P.S. Με τους παιτερηδες βεβαιως βεβαιως δεν εινα να μπλεκεις.