PDA

View Full Version : Adventure Varadero Or Vstrom?



pentasteros
13/04/2011, 09:40
Καλησπέρα σε όλους.

Σκέφτομαι πλέον να δώσω τη Cbf600 μου καθώς λόγο ύψους μου δεν βολεύει καθόλου σε εκδρομές, αφού δεν παρέχει σπουδαία προστασία από αέρα. Μετά τα 120 το κεφάλι αρχίζει να μοιάζει με μπαλάκι του τένις από τον αέρα.

Στόχος είναι να κάνω επιτέλους το πρώτο μου ευρωαπαϊκό ταξίδι που τόσο καιρό σχεδιάζω με την παρέα.

Είμαι μεταξύ τριών επιλογών:

Varadero.
Vstrom 650 ή και 1000.
ΚΤΜ Adventure 950.

Οπότε θα ήθελα συμβουλές από τους παλαιότερους. Αυτά που με ενδιαφέρουν περισσότερο είναι τα εξής:


Χώμα δεν με ενδιαφέρει καθόλου(δυστυχώς ή ευτυχώς).
Άνεση σε ταξίδια από αέρα (είμαι και δύο μέτρα ο κουλός)
Χαμηλή κατανάλωση εντός πόλης καθώς θα τη χρησιμοποιώ αρκετά και στις καθημερινές μετακινήσεις στην Αθήνα.
Οποιαδήποτε άλλη συμβουλή για το τι πρέπει να προσέξω για οποιοδήποτε από αυτά τα μοντέλα.


Sorry αν υπάρχει ήδη κάποιο παρόμοιο θέμα και μου διέφυγε.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων και welcome back!!!



:beer:

TROOPER
13/04/2011, 09:46
στρωμα (650)

Cpt. Haddock
13/04/2011, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
στρωμα

+1

(το 650)

Elesun
13/04/2011, 09:50
Καλημέρα,

Σαν κάτοχος Adventure θα σου έλεγα να το αποκλείσεις εφόσον ζητάς χαμηλή κατανάλωση και δεν σε ενδιαφέρει το χώμα. Η οποία κατανάλωση κυμαίνεται κοντά στα 10l/100Km.

Καλύτερα πάρε Strom 650.

McGyver
13/04/2011, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
στρωμα (650)


Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
+1

(το 650)

Είπανε οι δύο δίμετροι του forum :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ...

Κάνε test ride και τα τρία και αποφάσισε (εγώ απ' τα τρία θα έπαιρνα το ΚΤΜ).

faraway
13/04/2011, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από pentasteros

Χαμηλή κατανάλωση εντός πόλης

Με αυτή τη παράμετρο μέσα ..... v strom 650 !!:D

Cpt. Haddock
13/04/2011, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
[...] (εγώ απ' τα τρία θα έπαιρνα το ΚΤΜ).

Είπε ο ανθρωπΑς που πούλησε το sprintST και πήρε transalp :sad:

sniper
13/04/2011, 09:53
Όπως προείπαν οι παραπάνω σπάμμερ-μοντς, το 650 το στρόμ....

Εκτος βεβαια κι αν εχεις σκεφτεί να αλλάξεις ζελατίνα στο CBF ή να πάρεις κράνος καλύτερο (αν δεν έχεις)....


Με 120 ταξιδεύουν χαλαρά τα γυμνά... μήπως κάνεις κάτι λάθος;

TROOPER
13/04/2011, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Είπανε οι δύο δίμετροι του forum :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ...

Κάνε test ride και τα τρία και αποφάσισε (εγώ απ' τα τρία θα έπαιρνα το ΚΤΜ).

καλα εσυ εισαι και μαλακας...εδω ειχες σπριντ και πηγες και πηρες ΤΑ τι να λεμε τωρα...!!!!

ρε βλαμενε σου λεει οχι χωμα,σου λεει χαμηλη καταναλωση,σου λεει οτι θα γραφει χλμ κι εσυ λες κτμ???

μα κε στροντζο!!!:lol:

McGyver
13/04/2011, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Είπε ο ανθρωπΑς που πούλησε το sprintST και πήρε transalp :sad:


Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
καλα εσυ εισαι και μαλακας...εδω ειχες σπριντ και πηγες και πηρες ΤΑ τι να λεμε τωρα...!!!!

:rolleyes:

Nα το κοιτάξετε αυτό, ναι;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
13/04/2011, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
:rolleyes:

Nα το κοιτάξετε αυτό, ναι;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

φαντασου για τι μεγατονων μαλακια μιλαμε που φτανω να συμφωνω με την αγγλιδα τσιμπουκλου!!!:lol: :lol: :lol:

Stabak
13/04/2011, 10:01
στρομα, τι αλλο; το 650 το καλό .... :cool:

McGyver
13/04/2011, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
φαντασου για τι μεγατονων μαλακια μιλαμε που φτανω να συμφωνω με την αγγλιδα τσιμπουκλου!!!:lol: :lol: :lol:

Έχουμε βγει live στον κόσμο Χόρχε, μην αθυροστομείς...

sniper
13/04/2011, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
φαντασου για τι μεγατονων μαλακια μιλαμε που φτανω να συμφωνω με την αγγλιδα τσιμπουκλου!!!:lol: :lol: :lol:


Αγάπη μου, μίλα πιο όμορφα....

TROOPER
13/04/2011, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Έχουμε βγει live στον κόσμο Χόρχε, μην αθυροστομείς...

τι ειπα??

τσιμπουκι δε τη λενε αλλιως τη πιπα?:lol: :lol:

sniper
13/04/2011, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
τι ειπα??

τσιμπουκι δε τη λενε αλλοιως τη πιπα?:lol: :lol:


:smokin:

DrBig
13/04/2011, 10:13
Ολα ταξιδευουν αριστα, με καλλιτερο το βαραντερο.
Αυτο που δεν αναφερεις ειναι το ποσο σημαντικο ειναι για σενα το να βγαζεις γουστα στην οδηγηση. Αν ειναι, τοτε την απαντηση την ξερεις ηδη. Αν αυτο δεν ειναι πρωτευον, και θελεις μηχανη εργαλειο, τοτε παρε το 650 η το βαραντερο. Εκ των δυο, το πρωτο ειναι το πιο πρακτικο στην πολη και εχει αρκετα αλογα για ταξιδι μονος και χαμηλη καταναλωση, το δευτερο θα το επερνα στην περιπτωση που κυριος στοχος ειναι τα μεγαλα ταξιδια διπλος και βαρυ-φορτωμενος. Δεδομενων των διαστασεων σου, πιστευω οτι το μεγαλο βαρος του βαραντερο δεν θα σου ειναι προβλημα.

Αξιζει ακομα να δεις και το 1150GS (καταπληκτικο adventure-touring και καλιτερο απ'οσα εχεις επιλεξει, για ταξιδια) οπως και μηχανες αμειγως τουρινγκ οπως FJR1300, 1150RT κλπ

ERRIKA
13/04/2011, 10:14
V-strom 650 από τις καλύτερες και οικονομικότερες επιλογές για ταξίδια + πόλη

















(άσε που νομίζω δίνει ένα δεύτερο χέρι ο Chuck Norris.... :lol: )

pentasteros
13/04/2011, 10:15
""Κάνε test ride και τα τρία και αποφάσισε (εγώ απ' τα τρία θα έπαιρνα το ΚΤΜ).""


Test ride έχω κάνει μόνο το vstrom και κατάλαβα γιατί το λένε καναπέ.
Φαντάζομαι οτι και το Varadero κάπως έτσι θα είναι.


""Εκτος βεβαια κι αν εχεις σκεφτεί να αλλάξεις ζελατίνα στο CBF ή να πάρεις κράνος καλύτερο (αν δεν έχεις)....
Με 120 ταξιδεύουν χαλαρά τα γυμνά... μήπως κάνεις κάτι λάθος;""


Έχω αλλάξει ήδη ζελατίνα. Έχει διαφορά, αλλά μικρή. Άσε που λόγω γωνίας δεν βολεύει στο να σκύψω στη μηχανή.
Κρανάκι έχω πιστεύω αρκετά καλό, το οποίο δεν με ενόχλησε καθόλου με το vstrom.
Τα γυμνά ταξιδεύουν μια χαρά και με 160, εγώ δεν ταξιδεύω καλά με τα γυμνά.

DrBig
13/04/2011, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elesun
Καλημέρα,

Σαν κάτοχος Adventure θα σου έλεγα να το αποκλείσεις εφόσον ζητάς χαμηλή κατανάλωση και δεν σε ενδιαφέρει το χώμα. Η οποία κατανάλωση κυμαίνεται κοντά στα 10l/100Km.

Καλύτερα πάρε Strom 650.

Το 950 σε ταξιδι βγαζει χαλαρα 7λτ στα 100κμ, οσο οτιδηποτε αλλο. Τα ιδια βγαζει και στην πολη αν δεν καγκουριαζεις.

pentasteros
13/04/2011, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Ολα ταξιδευουν αριστα, με καλλιτερο το βαραντερο.
Αυτο που δεν αναφερεις ειναι το ποσο σημαντικο ειναι για σενα το να βγαζεις γουστα στην οδηγηση. Αν ειναι, τοτε την απαντηση την ξερεις ηδη. Αν αυτο δεν ειναι πρωτευον, και θελεις μηχανη εργαλειο, τοτε παρε το 650 η το βαραντερο. Εκ των δυο, το πρωτο ειναι το πιο πρακτικο στην πολη και εχει αρκετα αλογα για ταξιδι μονος και χαμηλη καταναλωση, το δευτερο θα το επερνα στην περιπτωση που κυριος στοχος ειναι τα μεγαλα ταξιδια διπλος και βαρυ-φορτωμενος. Δεδομενων των διαστασεων σου, πιστευω οτι το μεγαλο βαρος του βαραντερο δεν θα σου ειναι προβλημα.

Αξιζει ακομα να δεις και το 1150GS (καταπληκτικο adventure-touring και καλιτερο απ'οσα εχεις επιλεξει, για ταξιδια) οπως και μηχανες αμειγως τουρινγκ οπως FJR1300, 1150RT κλπ

σωστός και συμφωνώ απόλυτα. αλλά δυστυχώς αυτά ανεβαίνουν κάπως στην τιμή. Εγώ έλεγα να δώσω 6000 άντε 6500.

Με το vstrom 650 μήπως θα θέλω μεγαλύτερη ροπή σε ταξιδάκι;

Για τα γούστα, θα έλεγα ότι είμαι αρκετά προβλεπόμενος. Περισσότερο με ενδιαφέρουν τα φρένα παρά το γκάζι, αλλά να μπορώ να κάνω και προσπέραση στην εθνική ώς δικάβαλος χωρίς άγχος.

Elesun
13/04/2011, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Το 950 σε ταξιδι βγαζει χαλαρα 7λτ στα 100κμ, οσο οτιδηποτε αλλο. Τα ιδια βγαζει και στην πολη αν δεν καγκουριαζεις.

Για το ταξίδι μπορεί και να συμφωνήσω. Αλλά στην πόλη το 7l δεν παίζει με τίποτα. 9-10 είναι η μέση κατανάλωση με νορμάλ οδήγηση και όχι (πολλές) καγκουρίες.

DrBig
13/04/2011, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από pentasteros
σωστός και συμφωνώ απόλυτα. αλλά δυστυχώς αυτά ανεβαίνουν κάπως στην τιμή. Εγώ έλεγα να δώσω 6000 άντε 6500.

Με το vstrom 650 μήπως θα θέλω μεγαλύτερη ροπή σε ταξιδάκι;

Για τα γούστα, θα έλεγα ότι είμαι αρκετά προβλεπόμενος. Περισσότερο με ενδιαφέρουν τα φρένα παρά το γκάζι, αλλά να μπορώ να κάνω και προσπέραση στην εθνική ώς δικάβαλος χωρίς άγχος.


Με 6000-7000 παιρνεις της παναγιας τα ματια. Αφου δεν σε ενδιαφερει το χωμα, παρε κατι αμειγως ασφαλτινο και παπι για την πολη. Εγω με βαση τα κριτηρια σου, θα επερνα ενα FJR.

DrBig
13/04/2011, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elesun
Για το ταξίδι μπορεί και να συμφωνήσω. Αλλά στην πόλη το 7l δεν παίζει με τίποτα. 9-10 είναι η μέση κατανάλωση με νορμάλ οδήγηση και όχι (πολλές) καγκουρίες.


Τι ρυθμισεις εχεις στα καρμπ και τι φιλτρο αερα?
Μαμα τα 950 εχουν μια τρυπα στη ροπη χαμηλα και αναγκαζεσαι να ανεβαζεις στροφες, αλλα με το καταλληλο κιτ, το πας μια ταχυτητα κατω και τραβαει σα τρενο.

Elesun
13/04/2011, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Τι ρυθμισεις εχεις στα καρμπ και τι φιλτρο αερα?
Μαμα τα 950 εχουν μια τρυπα στη ροπη χαμηλα και αναγκαζεσαι να ανεβαζεις στροφες, αλλα με το καταλληλο κιτ, το πας μια ταχυτητα κατω και τραβαει σα τρενο.

Μαμά φίλτρο και ρυθμίσεις, με akrapovic (ταπωμένες).

g.kounoupis
13/04/2011, 11:02
Το adventure έχει 7lt στην πόλη μόνο σταματημένο αν δεν ξέρεις να το πας στο χώμα και το έχεις μόνο για την πόλη είναι αμαρτία , για μεγάλα ταξίδια δεν είναι και ότι καλύτερο υπάρχει .
Θα σου έλεγα να πάρεις ένα varadero που τα κάνει όλα εύκολα και μέσα στην πόλη ο όγκος του χάνεται .

DrBig
13/04/2011, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elesun
Μαμά φίλτρο και ρυθμίσεις, με akrapovic (ταπωμένες).

εχεις πμ

Μaggellanos
13/04/2011, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από g.kounoupis

Θα σου έλεγα να πάρεις ένα varadero που τα κάνει όλα εύκολα και μέσα στην πόλη ο όγκος του χάνεται .

Σωστος:beer:

sapila racing
13/04/2011, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από g.kounoupis
Θα σου έλεγα να πάρεις ένα varadero που τα κάνει όλα εύκολα και μέσα στην πόλη ο όγκος του χάνεται .


Αρχικά δημιουργήθηκε από Μaggellanos
Σωστος


O άνθρωπος είπε να μην καίει πολύ. Το Varadero καίει τον κ@λο του, και λίγα λέω. :lol:

Sapadak
13/04/2011, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
O άνθρωπος είπε να μην καίει πολύ. Το Varadero καίει τον κ@λο του, και λίγα λέω. :lol:

Το ψεκαστο?
Εκτος αν θυμασε το καρμπυΛατερατο

Elesun
13/04/2011, 11:54
Αυτό με τον όγκο που χάνεται στην κίνηση δεν θα το σχολιάσει κανείς;
:lol:

McGyver
13/04/2011, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elesun
Αυτό με τον όγκο που χάνεται στην κίνηση δεν θα το σχολιάσει κανείς;
:lol:

Μόλις σταματήσει να πονάει η κοιλιά μας από τα γέλια...

Stergios69
13/04/2011, 12:05
Εγώ ξέρω ότι ο Chuck Norris καβαλάει V-strom... ;) :wave2:

Μaggellanos
13/04/2011, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elesun
Αυτό με τον όγκο που χάνεται στην κίνηση δεν θα το σχολιάσει κανείς;
:lol:

Ενταξει ρε...μην τρελαινεσαι....

εννουμε δεν ειναι οπως φαινεται....:lol: :lol:

Stabak
13/04/2011, 14:35
Για να απαντήσουμε σοβαρα, πιστευω με ενα στρομα με φτιαγμενες αναρτησεις και ζελατινες κλπ ρυθμισμενο στα μετρα σου δηλαδη, φορτωμενο μονοκαβαλο ειναι η ιδανικοτερη λυση...

οι ροπες και τα κυβικα θα σου λειψουν μονο στο δικαβαλο φορτωμενο...και στα πολλα ταξιδια....

ολα αυτα φυσικα τα συνδυαζει το κτμ αλλα οτι παει καιει...

;)

οποτε στρομα αναγκαστικα, γιατι ντρέπεστε; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Lioulios
13/04/2011, 15:07
Στρώμα φίλε ...Στρώμα πάρε .

Tίμιο και τα κένει όλα .

Το είχα και έκανα μαζί του όλα αυτά που εσύ ζητάς (-εξωτερικό) Απο αυτά που κοιτάς θα προτημούσα το ΚΤΜ ,αλλά όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων .

:wave2:

LOUKILOUK
13/04/2011, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Το 950 σε ταξιδι βγαζει χαλαρα 7λτ στα 100κμ, οσο οτιδηποτε αλλο. Τα ιδια βγαζει και στην πολη αν δεν καγκουριαζεις.


Το 990 κάτω από 8λτ με τίποτε, άσε που δεν γίνετε να σου κάθετε η Μπελούτσι με ίoση και να μην κολλήσεις... :winka: :evil:

Το στρόμα νομίζω έιναι καλή περίπτωση για το παλικάρι... τα άλλα καίνε αρκετά και μέσα στην πόλη το Βαραντέρο δεν εξαφανίζετε ακόμα και αν είσαι ο Κοπερφιλντ... :lol:

Δεύτερη επιλογή, (όπως πάντα, για να μην ξεχνιόμαστε) Άφρικα....
παντού υπάρχει ένας μύθος... :D

Cpt. Haddock
13/04/2011, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
Το 990 κάτω από 8λτ με τίποτε, άσε που δεν γίνετε να σου κάθετε η Μπελούτσι με ίωση και να μην κολλήσεις... :winka: :evil:

:rotflmao: :rotflmao:


Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
Το στρόμα νομίζω έιναι καλή περίπτωση για το παλικάρι... τα άλλα καίνε αρκετά και μέσα στην πόλη το Βαραντέρο δεν εξαφανίζετε ακόμα και αν είσαι ο Κοπερφιλντ... :lol:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
Δεύτερη επιλογή, (όπως πάντα, για να μην ξεχνιόμαστε) Άφρικα....
παντού υπάρχει ένας μύθος... :D

:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

DrBig
13/04/2011, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
Το 990 κάτω από 8λτ με τίποτε, άσε που δεν γίνετε να σου κάθετε η Μπελούτσι με ίωση και να μην κολλήσεις... :winka: :evil:



εσενα το μονο που σου χρειαζεται ειναι ενα ζευγαρι καρμπυρατερ και 4 εκκεντροφοροι απο 950 :p

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=653042&page=5

BLACKGAS
13/04/2011, 20:54
Στρώμα κατευθείαν. Αν πας ΚΤΜ ψάξε 990 και αν πας Βαρκαντέρο οπωσδήποτε ψεκαστό (-40% κατανάλωση σε σχέση με καρπυρατεράτο) αλλά δες την τρόμπα βενζίνης γιατί βγάζει διάφορα.
Αφού σε ενδιαφέρει η οικονομία ερεύνησε λίγο και σέρβις-ανταλλακτικά και στο στρώμα θα καταλήξεις πάλι.

Αρκεί να μην σε νοιάζει που θα έχεις ίδιο μηχανάκι με τη μισή Ελλάδα!

ΥΓ TDM κοίταξες?

DAYMAN
13/04/2011, 22:31
V strom 1000 η TDM.Σύμφωνα με οτι ζητας και αναφέρεις στην αρχή.

MikeG
13/04/2011, 23:10
Ξέχνα το KTM

andgeo
14/04/2011, 00:32
Πάρε ένα φ800?? να γυρίσεις το κόσμο με 500€ και είσαι gg...:eek:

p@nos
14/04/2011, 03:10
λοιπον φιλε...εισαι αναμεσα σε μια μηχανη και 3 παλιοσιδερα...:lol: :lol: :lol:


διαλεξε τη μηχανη τουλαχιστον...και κατι στα υποψιν...κανενα δε θα σου προσφερει καλη καλυψη αερα, αμα θες καλυψη θα πας σε τουρινγκ μηχανη με πιο σκυφτη θεση οδηγησης...

οδηγα και τα 4 για να καταληξεις στο κατεμ...αν το οδηγησεις και τελευταιο, δε θα βιαστεις να πεταξεις καποιο απο τα υπολοιπα στη θαλασσα


ΥΓ:οι μονολεκτικες σασ απαντησεις μαρεσουν ρε φωστηρες:evil:

konsttanttinos
14/04/2011, 11:50
Αν θελεις μεταφορικο μεσον με αισθητικη ντουλαπας και αναρτησεις φρουτοκρεμα παιρνεις στρωμα ή βαρκαντερο.
Αν θελεις μηχανακι 15ετιας με καινουρια πλαστικα παιρνεις tdm (με ακραπες εννοειται).
Αν θελεις πραγματικο μηχανακι πας σε ΚΤΜ.
Δεν εχει καμμια σχεση με τον ''ανταγωνισμο'' :lol: :lol: :lol: και απορω πως βρισκει θεση στις επιλογες σου.
Οπως προειπε και ο πανος, οδηγα το τελευταιο...θα καταλαβεις συντομα τον λογο.

binzis
14/04/2011, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Όπως προείπαν οι παραπάνω σπάμμερ-μοντς, το 650 το στρόμ....

Εκτος βεβαια κι αν εχεις σκεφτεί να αλλάξεις ζελατίνα στο CBF ή να πάρεις κράνος καλύτερο (αν δεν έχεις)....

Με 120 ταξιδεύουν χαλαρά τα γυμνά... μήπως κάνεις κάτι λάθος;

Σίγουρα κάνει κάποιο λάθος...
Εγώ με καλό κρανάκι, σωστή ρύθμιση του τιμονιού, (απόσταση-κλίση) και MRA ζελατίνα 140-160 ακούραστα και για πολύ ώρα...

PortisHead
14/04/2011, 12:40
Με τα κριτηρια που θετεις μηχανακι δεν υπαρχει.
Θα πρεπει να κανεις κάποιο συμβιβασμό.
ή Varadero (+ δυναμη , - κατανάλωση)
ή V-Strom (+ κατανάλωση , - δυναμη)

To KTM για το σκοπο που το θελεις δεν το σχολιαζω καν.

Elesun
14/04/2011, 12:43
Συνοψίζοντας, αγοράζεις το ΚΤΜ επειδή το γουστάρεις και όχι βασιζόμενος σε αναλύσεις και μέσες καταναλώσεις. :winka:

konsttanttinos
14/04/2011, 17:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elesun
Συνοψίζοντας, αγοράζεις το ΚΤΜ επειδή το γουστάρεις και όχι βασιζόμενος σε αναλύσεις και μέσες καταναλώσεις. :winka:

+990:beer:

daz
14/04/2011, 17:38
Το v-strom νομίζω πως μπορεί να κάνει αυτό που θέλεις.

Το ktm και το varadero όχι, λόγο κατανάλωσης το πρώτο και λόγο κατανάλωσης και βάρους το δεύτερο. Αν και παίζει όταν οδηγήσεις το 990 να ξεχάσεις την κατανάλωση. Κάπου εκει βρίσκεται και το v strom 1000.

Το f800 είναι ακριβό αν και θα ήταν πιο κοντά στις απαιτήσεις σου.

Το 1150 που είπε ο δόκτωρ μπορεί να μπει στο παιχνίδι άνετα.

Ευτυχώς κανένας δεν είπε τίποτα για το ΤΑ :lol:

Ένα αμιγώς τουριστικό όπως το fjr το ξεχνάς στην πόλη.

Να βάλω και εγώ άλλο ένα παίχτη στη συζήτηση?

f650gs. To καινούριο όχι το μονοκύλινδρο έτσι? 800άρι κινητήρα, χαμηλό βάρος, ροπούλα από 800cc, άνετο, πολλά extra και την χαμηλότερη κατανάλωση από οτιδήποτε άλλο εκτός απ' τα παπιά! Και με τιμή κοντά στα λεφτά σου καινούριο!

vassilis79
14/04/2011, 17:47
Το Vstrom θα κανει αυτα που ζητας .

Αν σου αρεσει κιολας ακομα καλυτερα .

Εγω εχω πανω κατω τις ιδιες απαιτησεις με εσενα και με καλυπτει μια χαρα .

Πολλα θα ακουσεις και πολλοι θα σου προτεινουν το καλυτερο μηχανακι γι΄αυτους , εσυ θα το καβαλας ομως καθε μερα .

Παρε αυτο που σου κανει το κλικ .

Καλα και ασφαλη χλμ οτι και να παρεις

ggs
14/04/2011, 17:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elesun
Αυτό με τον όγκο που χάνεται στην κίνηση δεν θα το σχολιάσει κανείς;
:lol:

:lol: