PDA

View Full Version : Ένα υπέροχο ουράνιο τόξο, στο Βόλο!..



nimbus
07/08/2005, 20:14
από το startpoint η φωτογραφία


http://users.ntua.gr/cv99124/diafora/Dscf5959.jpg



:wave2:
:sun:

Runner Ducati
07/08/2005, 20:17
:a013: :a014: :a33:

n1k3man
07/08/2005, 20:39
ΒΟΛΑΡΑΑΑΑαααααα!
σου 'ρχομαι αυριο λεμεεεεεε!

:a54: :a30: :a08: :a25:

sonic22
07/08/2005, 22:35
ρε nimbus αρχιζω να ανησυχω για εσενα...

ολοκαινουριο σουπερντουπερ μοτορι (Ιταλικο) σε συνδυασμο με Σ.Κ. και το αποτελεσμα ειναι κεραυνοι και ουρανια τοξα???

και οχι βολτες μεχρι τελικης πτωσεως και ηλιοβασιλευμετα με τον ετσι...

καθησυχασε με σε παρακαλω... μονο μην μου το γυρισεις στα ποιηματα και στα τραγουδια... δεν θα το αντεξω...


:beer: :sun: :sun: :beer:

nimbus
07/08/2005, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
ρε nimbus αρχιζω να ανησυχω για εσενα...

ολοκαινουριο σουπερντουπερ μοτορι (Ιταλικο) σε συνδυασμο



δεν χρειάζεται να ανησυχείς, διόλου:lol: :lol:

κάνω απίστευτες βόλτες καθημερινά με την καινούργια μου μηχανή:winka: το ότι δεν το αναφέρω, δεν λέει κάτι:D :D
για αυτό μικρέ μου, οφείλω να σε καθησυχάσω, ότι ειμαι μια χαρα:wave2:
όταν θα σταματήσω να μιλάω για ποίηση και μουσική, μόνο τότε να ανησυχήσεις:lol: :lol: :lol:
Για την ώρα, i feel good!!!:beer: :beer:
aΚαι πίστεψέ με, δεν χρειάζεται κανείς "έτσι":winka: για να απολαύσεις ένα ηλιοβασίλεμα:D :sun:

sotpag
07/08/2005, 22:53
και ο ηλιος που πεφτει στην Πατρα


21362

sonic22
07/08/2005, 23:02
εκτος και αν εχεις το lap top μαζι πανω στο μηχανακι και γραφεις οταν καθε φορα που σταματας στα φαναρια ή για καφε δεν δικαιολογητε τοσο μπλα μπλα... :p :p :p

οταν ειχα πρωτο φτιαξει το DT μου 200αρι με εχανε το σπιτι μου...

εφεβγα πρωι και γυρναγα οταν σουρουπονε... δεν ειχαμε κινητα τοτε και δεν ειχα και λευτα για φαγητο... τα ειχα βαλει βενζινη... :D

και δεν σταματαγα για καφε και ετσι... αφου ειχα μαθει να κανω ασκησεις ξεπιασματος πανω στο μηχανακι (επεσα και κανα δυο φορες οταν προσπαθουσα να πετυχω πληρη περιστροφη του σωματος εν κινηση...:look: :sick: :look: )

αυτα βεβαια σε ηλικια 17-18 χρονο

αν εσυ feel good τωτε εμενα δεν μου drop λογος... :beer: :beer:

οσο για την ποιηση δικιο εχεις... οταν τα καναρηνια τραγουδανε δεν υπαρχει δηλιτηριοδες αεριο στην ατμοσφαιρα... αλλα πολλα ποιηματα και πολοι στοιχοι βρε παιδι μου... που στο καλο τους εχετε αποθυκευμενους?

:wave2: :beer: :beer: :wave2:

sonic22
07/08/2005, 23:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
a Και πίστεψέ με, δεν χρειάζεται κανείς "έτσι":winka: για να απολαύσεις ένα ηλιοβασίλεμα:D :sun:

εδω ομως πιστευω εχεις λαθος...

αν δεν υπαρχει κανεις-καμια (αναλογα τα γουστα) διπλα ο ηλιος ειναι ο ιδιος και στις 12 το μεσημερι... στρογκηλος και κητρινος...

και οταν λεω διπλα ενοω και νοερα αγαπητη nimbus...

δεν βλεπεις με τα ματια αλλα με το μιαλο... :winka: :beer: :winka:

nimbus
07/08/2005, 23:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
εκτος και αν εχεις το lap top μαζι πανω στο μηχανακι και γραφεις οταν καθε φορα που σταματας στα φαναρια ή για καφε δεν δικαιολογητε τοσο μπλα μπλα... :p :p :p

οταν ειχα πρωτο φτιαξει το DT μου 200αρι με εχανε το σπιτι μου...

εφεβγα πρωι και γυρναγα οταν σουρουπονε... δεν ειχαμε κινητα τοτε και δεν ειχα και λευτα για φαγητο... τα ειχα βαλει βενζινη... :D

και δεν σταματαγα για καφε και ετσι... αφου ειχα μαθει να κανω ασκησεις ξεπιασματος πανω στο μηχανακι (επεσα και κανα δυο φορες οταν προσπαθουσα να πετυχω πληρη περιστροφη του σωματος εν κινηση...:look: :sick: :look: )

αυτα βεβαια σε ηλικια 17-18 χρονο

αν εσυ feel good τωτε εμενα δεν μου drop λογος... :beer: :beer:

οσο για την ποιηση δικιο εχεις... οταν τα καναρηνια τραγουδανε δεν υπαρχει δηλιτηριοδες αεριο στην ατμοσφαιρα... αλλα πολλα ποιηματα και πολοι στοιχοι βρε παιδι μου... που στο καλο τους εχετε αποθυκευμενους?

:wave2: :beer: :beer: :wave2:

Φίλε μου, ημουν το μεσημέρι έξω με την μοτοπαρέα μου:D
Νυσάφι πιά, δεν γίνεται να είμαι ολες τις ωρες εν απουσία από το sweet home!!! Βλέπεις, με περιμένανε τα λουλούδια μου να τα ποτίσω, να απλώσω τα ρούχα, να σιδερώσω, να σκεφτώ τι θα μαγειρέψω αύριο....και τόσα άλλα! Λοιπόν?:winka:

Runner Ducati
07/08/2005, 23:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
να σκεφτώ τι θα μαγειρέψω αύριο....:winka:

ααααχαχαχαχα......... :a22: :a25: :a54:

:a34:

Runner Ducati
07/08/2005, 23:18
και ενα ηλιοβασιλεμα για μας τους αθεραπευτα ρομαντικους...................
αυτους που ταξιδευουν στην ροτα της ζωης με το συναισθημα περισσοτερο παρα με την λογικη................


:a024: :a029:


21363

nimbus
07/08/2005, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
εδω ομως πιστευω εχεις λαθος...

αν δεν υπαρχει κανεις-καμια (αναλογα τα γουστα) διπλα ο ηλιος ειναι ο ιδιος και στις 12 το μεσημερι... στρογκηλος και κητρινος...

και οταν λεω διπλα ενοω και νοερα αγαπητη nimbus...

δεν βλεπεις με τα ματια αλλα με το μιαλο... :winka: :beer: :winka:


Το ότι θεωρείς ότι είμαι λάθος, από το ότι είμαι λάθος, απέχει χιλιόμετρα:winka: για κάποιον άλλον/η είμαι ίσως σωστή:D

Καλέ μου sonic,
υπάρχουν άνθρωποι, που είτε έχουν κάποιον δίπλα τους, είτε όχι, ο ήλιος τους φαινεται το ίδιο και το αυτό!:winka: Ουπς!!! Διακρίνω ένα είδος κυνισμού αυτών των ατόμων???
Και υπάρχουν άνθρωποι (βλέπε nimbus), που δεν περιμένουν να ερωτευτούν για να ξεχωρήσουν την ομορφιά που τους περιβάλλει:sun: Αυτοί οι άνθρωποι εκτιμούν την κάθε στιγμή, γύρο τους...και πίστεψέ με, το ηλιοβασίλεμα το απόψινό, δεν θα είναι ίδιο με το αυριανό:winka:
Γιατί καλέ μου sonic, τα συναισθήματα αλλάζουν, μέρα με την μέρα, and you know why??? Because, έρχονται μέρες καλές:sun: :wacko:

sonic22
07/08/2005, 23:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
Φίλε μου, ημουν το μεσημέρι έξω με την μοτοπαρέα μου:D
Νυσάφι πιά, δεν γίνεται να είμαι ολες τις ωρες εν απουσία από το sweet home!!! Βλέπεις, με περιμένανε τα λουλούδια μου να τα ποτίσω, να απλώσω τα ρούχα, να σιδερώσω, να σκεφτώ τι θα μαγειρέψω αύριο....και τόσα άλλα! Λοιπόν?:winka:

λοιπον τι?:look: :look: :look:

θες να ερθω να σου κανω τις δουλειες του σπιτιου και να μαγηρεψω ή να ερθω να οδηγαω το μηχανακι (καλα καλα μηχαναρα) σου οταν δεν το κανεις εσυ? :p :p :p

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:beer: :beer: :beer:

sonic22
07/08/2005, 23:27
οσο για το παραπανω προσεξα πολυ τις λεξεις που επελαξα...

ετσι ειπα πιστευω οχι απο αμβροτητα αλλα λογο διαφορετικοτητας ατομου...

συμφωνο στο εξης παντος... "τα συναισθήματα αλλάζουν"

:beer: :beer: :beer:

nimbus
07/08/2005, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
λοιπον τι?:look: :look: :look:

θες να ερθω να σου κανω τις δουλειες του σπιτιου και να μαγηρεψω ή να ερθω να οδηγαω το μηχανακι (καλα καλα μηχαναρα) σου οταν δεν το κανεις εσυ? :p :p :p

:


Φίλε μου,

σε ευχαριστώ για την ευγενική προσφορά σου, αλλά επετρεψέ μου, να βασίζομαι στις δικές μου ικανότητες για τις δουλειές του σπιτιού. Κι όπως βλέπεις, βασίζομαι και στις οδηγικές μου ικανότητες

:winka: :lol: :lol:

το μόνο που μπορεί να κάνει ένα αρσενικό, να μου προτίνει καμιά ιδέα, τι να μαγειρέψω αύριο:lol:

nimbus
07/08/2005, 23:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
οσο για το παραπανω προσεξα πολυ τις λεξεις που επελαξα...

ετσι ειπα πιστευω οχι απο αμβροτητα αλλα λογο διαφορετικοτητας ατομου...

συμφωνο στο εξης παντος... "τα συναισθήματα αλλάζουν"

:beer: :beer: :beer:



:beer: :wave2: :a19: :a013: :a23:

sonic22
07/08/2005, 23:35
περι κυνισμου...

τοσο ο κυνισμος οσο και η μη πληρης αποδοχη της "αλληθιας" και η κατασκευη φανταστικων κοσμων οπου ολα ειναι πιο ομορφα και ιδανικα ειναι ενας τροπος αντιμετοπισης των χαστουκιων της ζωης...

κατα την γνωμη μου κανεις δεν ειναι πιο σωστος...

υ.γ. να φτιαξεις μακαρονια... να κανεις και γυμναστικη να φτιαξεις σωμα!! θελει θυσιες και κοπο η οδηγηση κουκλα!! :winka: :p :winka:

παντος ενα αρσενικο θα σε βοηθουσε με το να φαει τα μακαρονια μαζι σου... αλλα και να καψετε θερμιδες μετα.. :winka: :winka: :winka:


(ελπιζω να μην γινομαι πολυ αισχρος για την αισθητικη σου...:beer: :beer: :beer: )

Runner Ducati
07/08/2005, 23:36
:a011: :a018:

sonic22
07/08/2005, 23:41
ΚΑΛΗΝΥΧΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ

Runner Ducati
07/08/2005, 23:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
ΚΑΛΗΝΥΧΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ

Καληνυχτα φιλαρακο.... :beer: :beer: :beer:

nimbus
07/08/2005, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
περι κυνισμου...

τοσο ο κυνισμος οσο και η μη πληρης αποδοχη της "αλληθιας" και η κατασκευη φανταστικων κοσμων οπου ολα ειναι πιο ομορφα και ιδανικα ειναι ενας τροπος αντιμετοπισης των χαστουκιων της ζωης...

κατα την γνωμη μου κανεις δεν ειναι πιο σωστος...

υ.γ. να φτιαξεις μακαρονια... να κανεις και γυμναστικη να φτιαξεις σωμα!! θελει θυσιες και κοπο η οδηγηση κουκλα!! :winka: :p :winka:

παντος ενα αρσενικο θα σε βοηθουσε με το να φαει τα μακαρονια μαζι σου... αλλα και να καψετε θερμιδες μετα..


(ελπιζω να μην γινομαι πολυ αισχρος για την αισθητικη σου...:

Φυσικά και κανείς δεν είναι πιό σωστός! Γιατί το σωστό, είναι υποκειμενικό. Και το διακρίνει κανείς, από την δική του οπτική γωνία:winka:
Μακαρόνια ε? πολύ εύκολο, κι αύριο θα έχω απεριόριστο χρόνο, να μεγαλουργήσω:wacko: με κάτι πρωτότυπο!
Δεν χρειάζεται να χάσω κι άλλες θερμίδες. Έλαιος. 47 κιλά έχω φτάσει:lol: :lol: Αφήνω τις θερμίδες να τις χάσει κανείς άλλος:rotflmao:


όσο για την αισθητική μου, δεν αποτελείς αισχρός, γιατί δεν σου το επιτρέπω:winka:
Ο κυνισμός και η αισχρότητα υπερισχύουν όταν επιτρέπει κανείς να συνυπάρχουν:wave2:

καληνύχτα

Runner Ducati
07/08/2005, 23:59
H μακαρονάδα

Πρωτοψάλτη Άλκηστις

Μουσική/Στίχοι: Σπανουδάκης Σταμάτης



Στις εκλογές του μέλλοντος, εγώ λευκό θα ρίξω

Το σπιτικό μου μόνη μου, πια λέω να κυβερνήσω

Τα πιάτα με τους βουλευτές και υπουργούς θα βάλω

κι έτσι θα έχω, μάτια μου, κουζινικό μεγάλο



Πια δεν αντέχω αρχηγούς και λόγια μπερδεμένα

Ας κάνουνε κυβέρνηση χωρίς εμένα

Κι ας κυβερνήσουν το λαό, εάν υπάρχει ακόμα

κι αν δεν τον καταβρόχθισαν κι αυτόν σε κάποιο κόμμα

Κι ας λένε τις σοφίες τους μεσ’ τη Βουλή και έξω

Αυτό το ανέκδοτο παιδιά, άλλο δε θα τ’ αντέξω



Ποιος μου δίνει τα κλειδιά της βασιλείας

στα παλάτια των ονείρων μου να μπω

Κι απ’ τα κύματα της ροζ πολυφωνίας

μεσ’ την άσπρη μου στολή ν’ αναδυθώ



Θα βάλω την καρό ποδιά, να φτιάξω μακαρόνια

Και με δουλειές του σπιτικού θα φεύγουνε τα χρόνια

Και θα με παίρνουνε μαζί, σε άλλη γη και τόπους

όπου δεν έχουνε λαό, αλλά μονάχα ανθρώπους



Δεν έχουνε κυβέρνηση, ούτε και παρατάξεις

και βλέπεις φάτσες γελαστές, όπου και να κοιτάξεις

Αχ, μη με ρωτήσετε αν έχουνε πατρίδα

Εγώ σας λέω μόνο αυτά, που απ’ τη κουζίνα είδα

Και πόνεσα, σα σκέφτηκα, τη χάλια μας Ελλάδα

και ήρθε και μου έγινε τέλεια η μακαρονάδα


:a25: :a029:



:a34:

sonic22
08/08/2005, 08:18
The blues brothers
Το ρεφρεν μονο γιατι βαριεμαι να το ψαξω στο internet ολοκληρο…

Everybody, need somebody
Everybody need somebody
Someone to love, someone to love

(τη απηθανη ταινια και αυτη...)

υπαρχει μια εκφραση κυνησμου στην πρωταση σου "το μόνο που μπορεί να κάνει ένα αρσενικό, να μου προτίνει καμιά ιδέα, τι να μαγειρέψω αύριο" ακομα και αν ηταν χιουμορ...:D


ΤΕΛΟΣ!!! ΘΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΩ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΓΑΜΠΡΟ!!! :a3:
ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΡΑΖΟΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΤΑ ΛΕΛΟΥΔΙΑ ..:rotflmao: :rotflmao:

αμα ειναι να αρχισουν να μην ψηνονται και τα τρομερα ατομακια σαν την nimbus για σχεση καλυτερα να το κλεισουμε το μαγαζι και να ασχοληθουμε εμεις τα αρσενικα με τιποτα αλλο...

tennis anyone?:rotflmao: :rotflmao:

υ.γ. το nimbus ειναι απο το ομονημο μετεορολογικο συνεφο??? :wave2: :wave2:

Tigas
08/08/2005, 08:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
και ενα ηλιοβασιλεμα για μας τους αθεραπευτα ρομαντικους...................
αυτους που ταξιδευουν στην ροτα της ζωης με το συναισθημα περισσοτερο παρα με την λογικη................


:a024: :a029:

ΤΕΛΕΙΑ Η ΦΩΤΟ, ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΧΑΛΑΕΙ Η ΜΑΡΚΑ, KAWASAKI ,ΓΙΑΤΙ:lol:

nimbus
08/08/2005, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
The blues brothers
Το ρεφρεν μονο γιατι βαριεμαι να το ψαξω στο internet ολοκληρο…

Everybody, need somebody
Everybody need somebody
Someone to love, someone to love

(τη απηθανη ταινια και αυτη...)

υπαρχει μια εκφραση κυνησμου στην πρωταση σου "το μόνο που μπορεί να κάνει ένα αρσενικό, να μου προτίνει καμιά ιδέα, τι να μαγειρέψω αύριο" ακομα και αν ηταν χιουμορ...:D


ΤΕΛΟΣ!!! ΘΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΩ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΓΑΜΠΡΟ!!! :a3:
ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΡΑΖΟΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΤΑ ΛΕΛΟΥΔΙΑ ..:rotflmao: :rotflmao:

αμα ειναι να αρχισουν να μην ψηνονται και τα τρομερα ατομακια σαν την nimbus για σχεση καλυτερα να το κλεισουμε το μαγαζι και να ασχοληθουμε εμεις τα αρσενικα με τιποτα αλλο...

tennis anyone?:rotflmao: :rotflmao:

υ.γ. το nimbus ειναι απο το ομονημο μετεορολογικο συνεφο??? :wave2: :wave2:


έγραψες φίλε μου:wave2:
αλλά και πάλι σε μερικά πέφτεις έξω:winka:
Μα δεν θα στα αναλύσω τώρα δα:wacko:
κάποια άλλη στιγμή:winka: why not???:lol:

dbandit
08/08/2005, 17:58
Γιατί καλέ μου sonic, τα συναισθήματα αλλάζουν, μέρα με την μέρα, and you know why??? Because, έρχονται μέρες καλές


Ετσι... μ'αρεσει να βλεπω αισιοδοξους ανθρωπους.
:beer: :sun:

nimbus
08/08/2005, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από dbandit
Γιατί καλέ μου sonic, τα συναισθήματα αλλάζουν, μέρα με την μέρα, and you know why??? Because, έρχονται μέρες καλές


Ετσι... μ'αρεσει να βλεπω αισιοδοξους ανθρωπους.
:beer: :sun:

:sun: :beer: :wacko: :wave2: :p