PDA

View Full Version : Paypal και εγγραφη καρτας.



camen
13/04/2011, 19:47
Ρε παιδες ειχα δηλωμενη στο paypal μια prepaid Κυπρου.Αυτη εληξε και μου την διεγραψαν.
Τωρα μου ηρθε η καινουργια απο την Κυπρου και θελω να την δηλωσω.
Κανω κανονικα την διαδικασια,μου ερχεται και μαιλ απο το paypal οτι η καρτα δηλωθηκε επιτυχως αλλα μετα διπλα στην καρτα δεν μου εχει την επιλογη confirm ,που εβγαζε πιο παλια οταν δηλωνες καινουργια καρτα...Εχει μονο τις επιλογες add/remove...:mad:

Την νεα καρτα την δηλωσα 2 φορες μηπως κατι εγινε λαθος και για καθε φορα βλεπω στο online συστημα της Κυπρου οτι εχει δεσμευσει 1Ε.

Τι σκατα γινεται:confused: :rolleyes: Καταλαβαινει το paypal οτι ειναι στην ουσια ιδια καρτα με την παλια που εληξε και δεν ζηταει confirm?!

Αν ξερει καποιος ας βοηθησει γτ θελω συντομα να την χρησιμοποιησω.Απο την Kυπρου δεν μπορουν να βοηθησουν με το Paypal...

:beer: :beer: :beer:

camen
13/04/2011, 19:56
Για να γινω ακομη πιο αναλυτικος, το confirm ειναι εκεινη η διαδικασια οπου το paypal σου τραβαει αυτοματα 1.5Ε απο το λογαριασμο για να φανει κινηση. Μετα απο 1-2 μερες εσυ επικοινωνεις με την τραπεζα και σου λενε εναν κωδικο που εμφανιζεται. Κ μετα το paypal σου επιστρεφει το 1,5Ε.

Τωρα σε εμενα δεν εχει τραβηχτει 1,5Ε ποτε.Μονο 1Ε για καθε φορα που δηλωσα την καρτα στο paypal.

Gandalf dr685sm
13/04/2011, 20:06
Αν έχει ίδιο σειριακό αριθμό (24ψηφιο) με την παλιά σου κάρτα , το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι να πας να αλλάξεις τα στοιχεία στην κάρτα που ήδη έχεις στο paypal (ημερομηνία λήξης + το 3ψηφιο νούμερο πίσω απο την κάρτα).

Ούτε χρειάζεται να προσθέσεις, ούτε να αφαιρέσεις κάρτα. Για το 1,2 ευρώ που σε χρεώνει μην αγχώνεσαι.. αν δεν υπάρξει confirm όπως λές, σε 15 μέρες θα επιστρέψουν στον λογαριασμό σου. Δεν μένουν αιώνια εκεί.

Δεν θα έχεις πρόβλημα..

camen
13/04/2011, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Αν έχει ίδιο σειριακό αριθμό (24ψηφιο) με την παλιά σου κάρτα , το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι να πας να αλλάξεις τα στοιχεία στην κάρτα που ήδη έχεις στο paypal (ημερομηνία λήξης + το 3ψηφιο νούμερο πίσω απο την κάρτα).

Ούτε χρειάζεται να προσθέσεις, ούτε να αφαιρέσεις κάρτα. Για το 1,2 ευρώ που σε χρεώνει μην αγχώνεσαι.. αν δεν υπάρξει confirm όπως λές, σε 15 μέρες θα επιστρέψουν στον λογαριασμό σου. Δεν μένουν αιώνια εκεί.

Δεν θα έχεις πρόβλημα..


Επειδη αργησαν να μου στειλουν την νεα καρτα την παλια την εσβησε το paypal αυτοματα οταν εληξε.Μου ειχε στειλει πολλα email τοτε. Oποτε την ανανεωμενη καρτα που εχει ομως τον ιδιο σειριακο αριθμο αναγκαστικα επρεπε να την ξαναδηλωσω...

Οποτε απο οτι καταλαβαινω ,επειδη δεν ειναι καινουργια καρτα αλλα ανανεωση της παλιας το paypal το καταλαβαινει και δεν ζηταει confirm,σωστα?!

Τα μονοευρα που με εχουν χρεωσει το ξερω οτι θα μου επιστραφουν.Εχουν να κανουν με την τραπεζα οχι με το paypal,ετσι μου ειπαν απο την Κυπρου...