PDA

View Full Version : Μα καλά... τσίπα δεν έχουν λίγο;..



Gandalf dr685sm
14/04/2011, 22:43
Κλασσικά zapping σε κανάλια και πέφτω στην Zougla στο ALTER και ενα περίεργο νανοβιονικό γιλέκο που σηκώνει λέει ανθρώπους με πρόβλημα, θεραπεύει πόνους οστών και μυών κτλ κτλ.. το σχόλιο μου είναι.. 1. Το ALTER πλέον έχει γίνει teleshopping και πουλάει οτι να είναι... 2. Πραγματικά υπάρχουν θύματα που τα πιστεύουν αυτά τα πράγματα;..Μην μιλήσω για το ήθος αυτών που το παρουσιάζουν ώς πανάκεια φαρμάκου.

Παλιότερα είχε τους "βοτανατζήδες", τους "χειροπρακτικούς" κτλ κτλ.. τώρα έχουμε και τα θαυματουργά ρούχα επειδή δημιουργούνται απο ειδικά νήματα υλικών εξωτικών.. Και αίντε λέω να πάω στην πολύ τραβηγμένη περίπτωση και να δεχτώ πως όντως κ...άνει κάτι... Η μακρόχρονιη χρήση του έχει διασφαλιστεί οτι δεν προκαλεί παρενέργειες μιας και εκπέμπει υπέρυθρη ακτινοβολία;... Για να μην φτάσω στην απλή λογική... Αν κάποιο ρούχο είναι τόσο θαυματουργό θα το βλέπαμε σε μονάδες πολέμου πρώτα και μετά στην κοινωνία. Είναι γνωστό πως πάνε αυτά... Κάποιοι είδαν το Crysis σαν pc game και ζήλεψαν μου φαίνεται.

AUFGEBRACHT
14/04/2011, 22:53
Το ερώτημα είναι αν έχουν τσίπα στο alter γενικά ή τσίπα ο Τριανταφυλλόπουλος; Γιατί η απάντηση στο δεύτερο ερώτημα είναι αυτονόητη... Είναι κοινό μυστικό πως το alter πάει για φούντο, άσε που teleshopping ήταν εδώ και χρόνια...αν κάποιος αντέξει τις διαφημίσεις του (χαχαχαχα...λέμε τώρα) θα διαπιστώσει ότι διαφημίζει μόνο τα ζουζούνια, τα ζουζουνοβιβλία, τα τηλεπεριοδικά Tivo με τις φοβερές προσφορές τύπου "το μυθιστόρημα της Κάλης Καρατζά που έγινε ένα από τα μεγαλύτερα ελληνικά best seller στην ιστορία της πεζογραφίας (πάλι καλά που είναι ταπεινοί και δε λένε από καταβολής ελληνικής γραφής), τη real news του Χατζηνικολάου και τους δίσκους από κάτι παντελώς άγνωστους που βγάλανε λέει νέο δίσκο (που είναι και ο πρώτος και ο τελευταίος τους) από τη δισκογραφική εταιρεία του καναλιού...κοινώς διαφημίζει δωρεάν την πραμάτεια του άρα έσοδα μηδέν...Ξέχασα και τα dvd με τις εκπομπές του Χαρδαβδέλλα και τους Mazoo and the zoo!!!!!

bulmont
14/04/2011, 23:00
Δωσε φραπελιά στον λαό λέμεεεεεε..............:rotflmao: :rotflmao:

menelaos46
14/04/2011, 23:09
Νερο με οζον μονο, τιποτε αλλο...

el_hymador
14/04/2011, 23:16
Γνωριζω απο πρωτο χερι οτι το γιλεκο αυτο εχει βοηθησει αρκετα ανθρωπο με προβληματα ασταθειας, μουφα δεν ειναι! Και σε δοκιμη που το φορεσα και εγω, οντως σου βελτιωνει πολυ την ισορροπια. Πανακεια και φαρμακο δεν ειναι, αλλα το οτι βοηθα, βοηθα...απο εκει και επειτα, το Alter παει κατα διαολου, οποτε μην εκπλαγειτε αν σε λιγο καιρο ο Τριανταφυλλοπουλος κανει "ρεπορταζ" για πολυκοφτη λαχανικων...

WebD
15/04/2011, 08:12
Τώρα μπορείτε να το αγοράσετε κι εσείς!!! Τρέξτε!!!!

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=92&cid=135

Και για τους άγριους μηχανόβιους υπάρχει και σε μπλουζάκι και σε μπατάνα!!!!

Gandalf dr685sm
15/04/2011, 08:15
el hymador .. ίσως ρε φίλε να κάνει κάτι.. .όμως οι ερωτήσεις είναι ίδιες.

Απο όσο διάβασα σε επιστημονικά άρθρα στο google για το υλικό που φτιάχνεται το συγκεκριμένο γιλέκο , εκπέμπει μια υπέρυθρη ακτινοβολία που έχει επηρρεασμό στα αιμοκύτταρα του οργανισμού για αυτό και δίνει καλύτερη ευλυγισία κοκ (αιμάτωση μυών)...

Οπότε όντως μπορεί να δίνει ευστάθεια κτλ... αλλά το να το διαφημίζεις ώς θεραπεία για αυχενικά, μυοσκελετικές ασθένειες (οχι προσωρινές παθήσεις), για θεραπεία υπερέντασης μυών σε σπαστικές διπληγίες και παραπληγικούς είναι ΑΝΗΘΙΚΟ!!!

Δεύτερον και κυριότερον και με δεδομένο πως μιλάμε για ακτινοβολία, απο που έχει πάρει έγκριση το συγκεκριμένο για μακροχρόνια χρήση του και στο αν δεν επιφέρει βλάβες μετά απο καιρό στον οργανισμό ενός ανθρώπου;

Και μια τελευταία ερώτηση λογικής φύσης... αν ενα τέτοιο ένδυμα έκανε όλα αυτά τα θαυμαστά που αναφέρουν... δεν θα είχε ήδη σπεύσει κάποιος απο ΗΠΑ-UK-Γερμανία-Ιαπωνία κτλ.. που κοιτάνε αιχμή τεχνολογίας να το καπαρώσουν και να το δούμε σε στυλ Crysis όπως είπα σε μεγάλες εφαρμογές;;;... χαζο-ερώτηση με λογική βάση είναι.

yannis24
15/04/2011, 08:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Το ερώτημα είναι αν έχουν τσίπα στο alter γενικά ή τσίπα ο Τριανταφυλλόπουλος; Γιατί η απάντηση στο δεύτερο ερώτημα είναι αυτονόητη... Είναι κοινό μυστικό πως το alter πάει για φούντο, άσε που teleshopping ήταν εδώ και χρόνια...αν κάποιος αντέξει τις διαφημίσεις του (χαχαχαχα...λέμε τώρα) θα διαπιστώσει ότι διαφημίζει μόνο τα ζουζούνια, τα ζουζουνοβιβλία, τα τηλεπεριοδικά Tivo με τις φοβερές προσφορές τύπου "το μυθιστόρημα της Κάλης Καρατζά που έγινε ένα από τα μεγαλύτερα ελληνικά best seller στην ιστορία της πεζογραφίας (πάλι καλά που είναι ταπεινοί και δε λένε από καταβολής ελληνικής γραφής), τη real news του Χατζηνικολάου και τους δίσκους από κάτι παντελώς άγνωστους που βγάλανε λέει νέο δίσκο (που είναι και ο πρώτος και ο τελευταίος τους) από τη δισκογραφική εταιρεία του καναλιού...κοινώς διαφημίζει δωρεάν την πραμάτεια του άρα έσοδα μηδέν...Ξέχασα και τα dvd με τις εκπομπές του Χαρδαβδέλλα και τους Mazoo and the zoo!!!!!



το παρακολουθεις βλεπω ε ?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

SVX
15/04/2011, 08:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Κλασσικά zapping σε κανάλια και πέφτω στην Zougla στο ALTER και ενα περίεργο νανοβιονικό γιλέκο που σηκώνει λέει ανθρώπους με πρόβλημα, θεραπεύει πόνους οστών και μυών κτλ κτλ.. το σχόλιο μου είναι.. 1. Το ALTER πλέον έχει γίνει teleshopping και πουλάει οτι να είναι... 2. Πραγματικά υπάρχουν θύματα που τα πιστεύουν αυτά τα πράγματα;..Μην μιλήσω για το ήθος αυτών που το παρουσιάζουν ώς πανάκεια φαρμάκου.


Makis Triantafilopoulos.... ΕΓΚΡΙΤΟΣ ΔΗΜ(Ι)ΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ....

σα να προσπαθεις να ντυσεις σκατα με κοστουμι Armani...


Y.Γ. Μαλλον ο Σωκρατης Γκολιας ηξερε πολλα γι'αυτο το γιλεκο...

Joyrider
15/04/2011, 09:22
300 ευρώ για ένα κωλοϊσοθερμικό???

Ενδιαφέρον έχει το disclaimer της εταιρείας πάντως :rolleyes: και το τι κατάλαβαν οι Έλληνες από αυτό...
http://www.fir-tex.com/splash.html

"το FIR-TEX είναι ΜΟΝΑΔΙΚΟ και αυτό έχει ως αποτέλεσμα πολλοί άνθρωποι να υπερβάλλουν ως προς τα δυνατά οφέλη που το FIR-TEX μπορεί να προσφέρει και να προβούν σε αβάσιμους ή ψευδείς ισχυρισμούς τους οποίους η FIR-TEX απορρίπτει κατηγορηματικά"

"το FIR-TEX δεν έχει σχεδιαστεί και δεν παρουσιάζεται σε καμία περίπτωση ως ιατρική θεραπεία"

"ασθενείς με υψηλή αρτηριακή πίεση ή άλλες επικίνδυνες ασθένειες/ανωμαλίες θα πρέπει να αποφύγουν τη χρήση του FIR-TEX "


Και ποιος το λανσάρει ε...:sick:
http://fir-tex.com/news/vasilis_orfanos_greek_legend_of_dakar_use_fir-tex.php?lang=el

Panoskl
15/04/2011, 09:44
Τι βλακείες είναι αυτές;

Όλος ο κόσμος ξέρει ότι αν δεν φορέσεις βιομαγνητικό μασαζοκαλσόν, φως δεν πρόκειται να δεις! :eyepop: :D

Το νερό του Καματερού σε νέα βελτιωμένη έκδοση με την βούλα ενός έγκριτου αποκαλυπτικού δημοσιογράφου... Αν του βάλει κανείς χέρι, θα αρχίζει να σκούζει για την ελευθερία του Τύπου και για την φίμωση της ανεξάρτητης φωνής του.

Θυμάμαι και πριν χρόνια κάτι απίθανους καραγκιόζηδες σε ένα κανάλι 6ης διαλογής που διαφήμιζαν κάτι βιομαγνητικά και καλά παπαράκια...

Παίζανε και με ένα πολύμετρο :yuck: για να δείξουν πόσο επιστημονικά ελεγμένη ήταν η απατεωνιά τους! Δεν άντεξα. Τους πήρα τηλέφωνο και τους έβρισα για να μου περάσει η αγανάκτηση.

DAYMAN
15/04/2011, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panoskl
Τι βλακείες είναι αυτές;

Όλος ο κόσμος ξέρει ότι αν δεν φορέσεις βιομαγνητικό μασαζοκαλσόν, φως δεν πρόκειται να δεις! :eyepop: :D

Το νερό του Καματερού σε νέα βελτιωμένη έκδοση με την βούλα ενός έγκριτου αποκαλυπτικού δημοσιογράφου... Αν του βάλει κανείς χέρι, θα αρχίζει να σκούζει για την ελευθερία του Τύπου και για την φίμωση της ανεξάρτητης φωνής του.

Θυμάμαι και πριν χρόνια κάτι απίθανους καραγκιόζηδες σε ένα κανάλι 6ης διαλογής που διαφήμιζαν κάτι βιομαγνητικά και καλά παπαράκια...

Παίζανε και με ένα πολύμετρο :yuck: για να δείξουν πόσο επιστημονικά ελεγμένη ήταν η απατεωνιά τους! Δεν άντεξα. Τους πήρα τηλέφωνο και τους έβρισα για να μου περάσει η αγανάκτηση.

Καματερος!!!Που τον θυμήθηκες;

Υγ.Υπαρχει και βραχιολακι πιο οικονομικό πιο trendy!

TROOPER
15/04/2011, 11:50
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Εχετλαίος
15/04/2011, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Απο όσο διάβασα σε επιστημονικά άρθρα στο google για το υλικό που φτιάχνεται το συγκεκριμένο γιλέκο , εκπέμπει μια υπέρυθρη ακτινοβολία που έχει επηρρεασμό στα αιμοκύτταρα του οργανισμού

Αιμοκύτταρα...
Μισό! Nα δεχθώ ότι αναφερόμαστε στα ΕΜΟΡΦΑ συστατικά του αιματος και όχι στα άμορφα.
Ναι; Εντάξει. Το ξεκαθαρίσαμε αυτό.
Για ποιά κύτταρα ομιλούμε; Για τα πρόδρομα/αρχέγονα που ΦΤΙΑΖΟΥΝ τα ερυθρά αιμοσφαίρια; Μήπως για τα ερυθρά αιμοσφαίρια αυτά καθαυτά; Μήπως για αιμοπετάλια. Ή τάχα για τα λευκοκύτταρα;
Ας μου απαντήσει κάποιος για να αρχίσω το παραλλήρημα
:mad:

Εχετλαίος
15/04/2011, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panoskl
Τι βλακείες είναι αυτές;

Όλος ο κόσμος ξέρει ότι αν δεν φορέσεις βιομαγνητικό μασαζοκαλσόν, φως δεν πρόκειται να δεις!

Έτσιιιιιιι
http://www.youtube.com/watch?v=EC9CKmBT8WI
:wacko:

WebD
15/04/2011, 12:56
Μη κρίνεις έτσι απλά! πάρε πρώτα το γελεκάκι στην προνομιακή τιμή των 300€, δοκίμασε το και μετά γράψε μια εμπεριστατωμένη κριτική... :p

Joyrider
15/04/2011, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Ας μου απαντήσει κάποιος για να αρχίσω το παραλλήρημα
:mad:

Ξεκίνα :D

http://fir-tex.com/el/science/

Εχετλαίος
15/04/2011, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
Ξεκίνα :D

http://fir-tex.com/el/science/

Θα ξεράσω! Δεν είναι δυνατόν!
Η επιστήμη δημιούργησε επιτέλους το φάρμακο κατά την χοληστερόλης, κατά της υπέρτασης, κατά της αθηρωμάτωσης, κατά της νεφρικής δυσλειτουργίας, κατά των καρδιάκών αρυθμιών, κατά της δυσπεψίας (!), κατά των εντερικών παθήσεων! Και όλα αυτά φορώντας ένα γελεκάκι...
Είμαι ένα επιστημονικό απολίθωμα και σκοπεύω να κάνω τελετουργικό χαρακίρι στο dojo μου το απόγευμα λίγο μετά τις 7.
Ψάχνω ικανό ρονιν για το sepuku.
Μόνο με pm.



:wacko:

Panoskl
15/04/2011, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος


... Είμαι ένα επιστημονικό απολίθωμα και σκοπεύω να κάνω τελετουργικό χαρακίρι...



Είσαι γιατρός ή σε συναφές λειτούργημα φαντάζομαι. Τότε, μην κάνεις χαρακίρι ακόμα.

Περίμενε για να δεις την μέρα που ο Μάκης μπορεί να χρειαστεί κάτι από γιατρό και κοίτα να είσαι εσύ αυτός.

Γράψτου μια συνταγή για εντατική θεραπεία με το γιλεκάκι του και στείλτον σπίτι του... :mad:

Αν και δεν σε κόβω για τέτοιο άνθρωπο... :)

Εχετλαίος
15/04/2011, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panoskl
Αν και δεν σε κόβω για τέτοιο άνθρωπο... :)

Mπααα, είμαι πολύ χειρότερος...
Αλλά για δείτε, μια και μ@λακιζόμαστε με τον κάθε τρόμπ@ telemarker, το βιογραφικό της "επιστήμονος" που "προσυπογράφει" τη μούφα. Ψυχολογία, μάστερ στην ομοιοπαθητική και κάμποσα εντατικά σεμινάρια της φούστας (αναγραμμ/παραλ). Ο ταλαίπωρος ο καθηγητής μου της τοξικολογίας θα ήταν περήφανος γι αυτήν. Νοοοοοοοοοοt!
Μετά αναλογιστείτε τη δύναμη του placebo effect.
Κατόπιν διαβάστε κατιτίς για το nocebo (!) effect. Πως; Αυτό δεν το γνωρίζατε; Και όμως, εξίσου σημαντικό (ποσοτικά, ποιοτικά).
Μετά πάρτε επιτέλους την απόφαση και κλείστε τη ρημάδα τη χαζόκουτα και αφιερώστε χρόνο στη ζωή σας.
Αυτά από τον απογοητευμένο samurε του forum σας...
:sad:

webassasin
15/04/2011, 13:49
σουπερμαντολινη ειναι το γιλεκο,οπως ειναι και εκεινα τα θαυματουργα βραχιολια.
κοινως στηριζονται στη μεθοδο της αυθυποβολης.
σε εναν γνωστο τυπο εφηρμοσαν το εξης.
του ειπαν να κανει προετοιμασια 1 μηνες για να δεχτει ενα πολυ δυνατο φαρμακο για να γινει τουμπανο.
περασαν 15 μερες απο οταν ξεκινησε το φαρμακο και ειχε γινει οντως τουμπανο,αλλα χωρις λογικη εξηγηση.
τελικα το φαρμακο που διελυε στο νερο κ επινε δεν ηταν αλλο απο ζαχαρινη για λιγη εξτρα ωθηση..

Gandalf dr685sm
15/04/2011, 13:51
Ρε συ Στέλιο.. το οικογενειακό πρόβλημα που έχω το γνωρίζεις.. τα έχουμε πεί. Όταν λοιπόν βλέπω κάτι τέτοια μου έρχεται να πάρω την μάνικα υψηλής πίεσης απο το πυροσβεστικό να βάλω 360bar (τέρμα πίεση) και να μπώ μέσα να τα ΓΑΜΗΣΩ ΟΛΑ... .

Είναι δυνατόν να παίζουν έτσι με τον πόνο των ανθρώπων;...

Να το προσφέρουν εν είδος "φραπελιάς" όπως ειπώθηκε;...

Τι να πω ρε γμτ μου.. έχω αγανακτήσει πραγματικά.

Εχετλαίος
15/04/2011, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Είναι δυνατόν να παίζουν έτσι με τον πόνο των ανθρώπων;...

Eδώ βομβαρδίζουν ανθρώπους για να τους σώσουν από τους εαυτούς τους, στο ευκολότερο θα κολλήσουνε;


Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Να το προσφέρουν εν είδος "φραπελιάς" όπως ειπώθηκε;...

A, oooooooooooooooχι καλέ μου Μάγε! Την φραπελία την έφτιαχνε ο καθείς από μερικά φύλλα ελιάς (κόστος 0€). Το γελεκάκι κάνει κάμποσα!


Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Τι να πω ρε γμτ μου.. έχω αγανακτήσει πραγματικά.

Ομοίως.
Λύση;
Eγώ το μόνο που βλέπω να μπορώ εύκολα να κάνω όπως και ο καθείς αν το θελήσει, το πρότεινα παραπάνω.

:wave2:

Joyrider
15/04/2011, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Είναι δυνατόν να παίζουν έτσι με τον πόνο των ανθρώπων;...

Εμπόριο ελπίδας δυστυχώς.

Παλιότερα ήταν η "μαγεία", τώρα είναι η τεχνολογία και η επιστήμη η κάλυψη και μάλλον πουλάνε πιο πολύ.

zolotas
15/04/2011, 22:09
dld ισχυει και αν θες να κανεις ερωτα? θα πας να πηδηξεις με γιλεκο?:lol:

Εχετλαίος
16/04/2011, 07:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
dld ισχυει και αν θες να κανεις ερωτα? θα πας να πηδηξεις με γιλεκο?:lol:

Ναι, αρκεί να μπορείς να τραγουδείς σε λα μινόρε το:
http://www.youtube.com/watch?v=iOyBljNHrQk&feature=related
ώστε να υπάρχει και αίσθημα, να 'ουμ.
:wacko:

sergiosm
16/04/2011, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Μα καλά... τσίπα δεν έχουν λίγο;..

τί είναι η ... τσίπα;;;;

:yuck: :yuck: :yuck:

chr1s_86
17/04/2011, 02:46
Ρε σεις, εδώ πουλάνε μαγνήτες που διαλύουν (!) τα μόρια των υγρών καυσίμων, στα γιλέκα θα κολλήσουμε...... :lol: :lol:

sergiosm
20/04/2011, 19:26
η πλάκα είναι ότι η συγκεκριμένη εκπομπή κατηγορούσε τις τακτικές των τηλεπωλήσεων και τώρα κάνει ακριβώς τα ίδια

:yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

nikos_abel
20/04/2011, 19:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Ρε σεις, εδώ πουλάνε μαγνήτες που διαλύουν (!) τα μόρια των υγρών καυσίμων, στα γιλέκα θα κολλήσουμε...... :lol: :lol:

Διαλάνε παιδάκι μου, όχι διαλύουν :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nikos_abel
20/04/2011, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος

Να το προσφέρουν εν είδος "φραπελιάς" όπως ειπώθηκε;..

A, oooooooooooooooχι καλέ μου Μάγε! Την φραπελία την έφτιαχνε ο καθείς από μερικά φύλλα ελιάς (κόστος 0€). Το γελεκάκι κάνει κάμποσα!

Κάτι έχει πάρει το μάτι μου για το λεμόνι για τη κwλοαρρώστια, δε τόχω ψάξει στα σοβαρά.
Ξέρεις κάτι;

nikos_abel
20/04/2011, 20:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος

Τι να πω ρε γμτ μου.. έχω αγανακτήσει πραγματικά.

Ομοίως.
Λύση;
Eγώ το μόνο που βλέπω να μπορώ εύκολα να κάνω όπως και ο καθείς αν το θελήσει, το πρότεινα παραπάνω.

Γκάνταλφ και Εχετλάιο-σαν, να δεις τι είχα ακούσει και γω από ματζουνοπωλητές όσο ταλαιπωρούνταν τ΄αδερφάκι μου.....

Οι οι οι μανούλαμ'

Εχετλαίος
20/04/2011, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Κάτι έχει πάρει το μάτι μου για το λεμόνι για τη κwλοαρρώστια

Προκειμένου για τον καρκίνο δεν γνωρίζω.
Όμως ξέρω ότι γ@μεί τις πέτρες στα νεφρά, γ@μεί επίζηλες παρασιτολογικές καταστάσεις (σκουλήκια στα έντερα), σοβαντίζει με τόνους βιταμίνης C το σώμα εκ των έσω (ήτοι θρέφει το κολλαγόνο και κάνει τους ιστούς να χαίρουν άκρας υγείας) και ένα κάρο άλλα ωφέλη.
Α, δίδει και φοβερή γεύση στα φαγητά :lol:

nikos_abel
20/04/2011, 22:00
Ειδικά αν το συνδυάζεις με κανά 5, 6 κιλά παϊδάκια....
:lol:

Ναι, τα άλλα τα ξέρω, αλλά θα το βρω και θα σου πω εν καιρώ τι βρήκα.

εδιτ : φουντ φορ θοτ

http://www.cancertutor.com/Cancer/Moerman.html


:wave2:

Εχετλαίος
21/04/2011, 08:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
εδιτ : φουντ φορ θοτ http://www.cancertutor.com/Cancer/Moerman.html

To κακό, καλέ μου φίλε, με τον καρκίνο είναι ότι είναι απρόβλεπτος...
Ό,τι λειτουργεί για έναν άνθρωπο σχεδόν σίγουρα δεν λειτουργεί για τον επόμενο. Ναι, όλοι δείχνουν ομοιότητες στην απόκριση σε brutale παρεμβατικές τακτικές όπως η χημειοθεραπεία ή η ακτινοβόλιση, λχ, αλλά μπορεί ακόμη και αυτό σε κάποιον να "πιάσει" με τη μια και σε κάποιον άλλο να του γ. όλο τον οργανισμό και το σημείο με το πρόβλημα να μείνει σχετικά στάσιμο/ανέπαφο.
Έχω κατά καιρούς διαβάσει διάφορα και δει με τα μάτια μου επίσης διάφορα.
Γνωρίζω κάποιον που νίκησε τον καρκίνο με πράσινο τσάι, κάποιον άλλο που έκανε 10 κλύσματα με καφέ την ημέρα ( ! ), κάποιον που θεραπεύτηκε με ένα τυπικό παιδικό εμβόλιο και κάποιους άλλους που βρήκαν την ίαση μονάχα με την προσευχή και το διαλογισμό.
Όσοι άνθρωποι τόσες και οι προσεγγίσεις...
Η σωστή διατροφή και ο "προσεκτικός" τρόπος διαβίωσης μακρία από καυσαέρια, χημικά και ακτινοβολίες μπορούν ως ένα σημείο να εγγυηθούν ότι ο καρκίνος θα είναι μη τακτικός επισκέπτης στο οικογ. δένδρο. Από την άλλη, υπάρχουν παραδείγματα παλαιών αθλητών όπως ο Steve Reeves (ο Ηρακλής στις παλαιές ταινίες) που δεν ήπιε/κάπνισε ποτέ, ζούσε σε φάρμα χωρίς στρες, γυμναζόταν και τρεφόταν υγειινά, χωρίς ιστορικό καρκίνου σε κανένα εκ των 2 οικογ. δένδρων και πέθανε από λέμφωμα...

nikos_abel
21/04/2011, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
To κακό, καλέ μου φίλε, με τον καρκίνο είναι ότι είναι απρόβλεπτος...


Έχω την αίσθηση ότι αν δεν ήταν απρόβλεπτος θα θεραπευόταν; Λέω τώρα για να λέω...

Πάντως (και όχι απαραίτητα για το λεμονάκι μόνο), κάπου είχα διαβάσει για τη συμπεριφορά
π.χ. της πλατίνας στις χημειοθεραπείες, από κβαντοχημικής σκοπιάς.
Ότι δρα ανεξάρτητα από το χρόνο και για αυτό και είναι ακαθόριστος ο λόγος που ορισμένες
φορές δουλεύει και άλλες όχι -> αίτιο, αιτιατό κλπ (μη το πιάσω τώρα, καταλαβαίνεις τι εννοώ).
Δε μπορώ να βρω στοιχεία για αυτό, θα το ψάξω όμως εκτενέστερα και θα ενημερώσω.

Πάντως, ο Linus Pauling είναι αυτός που πρώτος το πάλεψε με τη βιταμίνη C και το καρκίνο και
μάλιστα είναι και ένας από τους βασικούς πρωτεργάτες της κβαντικής χημείας, αν σου λέει κάτι.
(εσύ είσαι ο μοριακός βιολόγος, εγώ είμαι ISO-βιο-μηχανολόγος :rotflmao: :rotflmao: )

sergiosm
21/04/2011, 15:36
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=287749&cid=9

η απάτη σε όλο της το μεγαλείο

δείτε μόνο πόσο ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ οι κινήσεις του και η ΘΕΣΗ των ποδιών και του σώματος του τύπου με και χωρίς το γιλέκο

και κάθονται σαν του χάνους.
για να μην πω για τις ... γλάστρες

Το "σπρώξιμο" στο 4:08 όλα τα λεφτά

jimmis5
14/10/2011, 08:58
Φτυαρι ξεθαμα, γιατι χθες ειχα αυπνιες και ειδα τον Ταρζαν..

Γιατι ο Ορφανος πηγε εκει?αν ειναι για χορηγια αντε να πω καλα εκανε αλλα :look: :look:
Τωρα για την προβολη ενος παιδιου που ειχε σοβαρο προβλημα κανενα σχολιο:sad:

Red Rider
14/10/2011, 13:52
Placebo..
Σουπερμαντολινη..
..η όπως αλλιώς θέλετε.

sovaros_user
14/10/2011, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Red Rider
Placebo..
Σουπερμαντολινη..
..η όπως αλλιώς θέλετε.


Ελληνες επιστημονες ελεγαν το ιδιο μεχρι που το δοκιμασαν, ειναι προιον βιονικης τεχνολογιας κ αν δεν το δοκιμασεις δεν μπορεις να λες.

Κανενας δεν θα ρισκαρε την φημη του για να υποστηριξει μπουρδα προιον.

Μεχρι προσφατα το "νοικιαζαν" σε οδηγους της F1 με ανταλαγμα τρελα ποσα, αυτο ειναι γεγονος, οχι φημη. :D

Εχετλαίος
14/10/2011, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
ειναι προιον βιονικης τεχνολογιας

:confused:

ego_o_idios
14/10/2011, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Κλασσικά zapping σε κανάλια και πέφτω στην Zougla στο ALTER και ενα περίεργο νανοβιονικό γιλέκο που σηκώνει λέει ανθρώπους με πρόβλημα, θεραπεύει πόνους οστών και μυών κτλ κτλ.. το σχόλιο μου είναι.. 1. Το ALTER πλέον έχει γίνει teleshopping και πουλάει οτι να είναι... 2. Πραγματικά υπάρχουν θύματα που τα πιστεύουν αυτά τα πράγματα;..Μην μιλήσω για το ήθος αυτών που το παρουσιάζουν ώς πανάκεια φαρμάκου.

Παλιότερα είχε τους "βοτανατζήδες", τους "χειροπρακτικούς" κτλ κτλ.. τώρα έχουμε και τα θαυματουργά ρούχα επειδή δημιουργούνται απο ειδικά νήματα υλικών εξωτικών.. Και αίντε λέω να πάω στην πολύ τραβηγμένη περίπτωση και να δεχτώ πως όντως κ...άνει κάτι... Η μακρόχρονιη χρήση του έχει διασφαλιστεί οτι δεν προκαλεί παρενέργειες μιας και εκπέμπει υπέρυθρη ακτινοβολία;... Για να μην φτάσω στην απλή λογική... Αν κάποιο ρούχο είναι τόσο θαυματουργό θα το βλέπαμε σε μονάδες πολέμου πρώτα και μετά στην κοινωνία. Είναι γνωστό πως πάνε αυτά... Κάποιοι είδαν το Crysis σαν pc game και ζήλεψαν μου φαίνεται.

katse ke parakolou8a giati opou nane 8a vali fouskotes barby ke me donisi gia perisoteri apolafsi....
:rotflmao: :rotflmao:

Gandalf dr685sm
14/10/2011, 16:02
ρε συ Λεωνίδα.. κανονικά θα το προσπερνούσα τότε που το είχα δεί,... αλλά αν είσαι "καμμένος" τότε κοιτάς τα πάντα σχετικά με το πρόβλημα που βιώνεις. Είναι εξοργιστικό απλά να κοροϊδεύουν έτσι τον κόσμο.

Ρε sovaros_user... ασόβαρος καταντάς... έχεις ιδέα τι σημαίνει χρόνια και ανίατη πάθηση;... αίντε πουλάκι μου μίλα για κάτι άλλο , και άσε μας εμάς να πιστεύουμε οτι θέλουμε έχοντας επισκεφτεί μέχρι και πανεπιστημιακό νοσοκομείο στις ΗΠΑ και να μας λέει οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΑΣΗ.. μόνο μακροχρόνια θεραπεία. Γιλέκα και ματζούνια... το κέρατο μου μέσα.

gianhs8
14/10/2011, 19:06
και πολυ αξια του δινετε μονο και μονο που αναφερεστε στις παπαριες που προσπαθει να περασει με αυτο το γελοιο υφος του, το αλλο που σηκωσε μια χαζη που υποτιθεται οτι ειναι γιατρος και υποψηφιος βουλευτης και την δουλεβαι στα μουτρα και το γιδι καμαρωνε?