PDA

View Full Version : Bocaros



vaska
15/04/2011, 07:41
Σε συνέχεια τούτου εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=112147&perpage=15&pagenumber=1) και κατά την διάρκεια που το moto.gr ήταν κλειστό, μάθαμε από τον Γιώργο την πορεία της υγείας του στο forum του rein (www.reinmeisters.tk). Για όσους δεν παρακολούθησαν η ιστορία συνεχίστηκε κάπως έτσι: Ο οργανισμός του Γιώργου απέρριψε το μόσχευμα και η μόνη λύση πιά είναι εμφύτευση τεχνητού φακού η οποία όμως κοστίζει περίπου 6000 €. Ο Γιώργος δεν βρίσκεται και στην καλύτερη οικονομική κατάσταση λόγω του κόστους της προηγούμενης επέμβασης αλλά και της ανεργίας του. Οπότε αποφασίσαμε να τον βοηθήσουμε όσο και όπως μπορεί ο καθένας μας. Για τον λόγο αυτό ανοίχτηκε ένας λογαριασμός από τσι Κρητικοί (Χρήστος sv9cvk και Σταύρος John Steed) στην Eurobank κι ένας από μένα στην Πειραιώς. Η περιπέτεια του Γιώργου δημοσιοποιήθηκε σε κάμποσα φόρα που είχαμε ο καθ' ένας μας πρόσβαση αλλά και στο φατσοβιβλίο. Οι λογαριασμοί για να μην υπάρξει πρόβλημα με τα φόρα που φιλοξένησαν το θέμα διακινήθηκαν μέσω π.μ. και γενικά υπήρξε ενδιαφέρον από πολύ κόσμο.
Τα ποσά που έχουν συγκεντρωθεί έως τώρα είναι:

από το GSFORUM.GR 895 € κατατεθειμένα στην Πειραιώς στ' όνομά μου και

από διάφορα φόρα οι Κρητικοί έχουν 1517 €.

Ξαναθυμίζω λοιπόν το θέμα κι εδώ μιας και ο bocaros είναι μέλος του moto (ελπίζω να μην μου την πει κανένας admin που το έκανα χωρίς να ρωτήσω αλλά ο χρόνος μου πολύ περιορισμένος και μόνον πολύ πρωί έχω την άνεση να γράψω σεντόνια).

Είμαστε αρκετά κοντά στην επίτευξη του στόχου. Οι λογαριασμοί για όποιον ενδιαφέρεται θα δίνονται με π.μ. .

Ελπίζω στη συμμετοχή σας να τελειώνει όσο γίνεται πιό γρήγορα το ζήτημα υγείας του Γιώργου.

:wave2: :wave2: :wave2:

LARISEOS
15/04/2011, 08:42
στειλε πμ...

bulmont
15/04/2011, 08:46
Μπράβο ρε Βασίλη που το θυμήθηκες και το έβαλες και εδώ το θέμα :beer: :beer: :beer:

TROOPER
15/04/2011, 09:08
εγινε στικυ!

vaska
15/04/2011, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
εγινε στικυ!

THNX MAN

vaska
15/04/2011, 10:08
Θερμή παράκληση σε όσους κάνουν κατάθεση στο όνομα του καταθέτη ας γράφουν το nickname τους για να μπορώ να τσεκάρω τον λογαριασμό.

:D :D :D :D

konsttanttinos
15/04/2011, 13:19
Vaska pm!Υπαρχουν Βολιωτες που θελουν να βοηθησουν.

takis-kk
16/04/2011, 21:35
Στείλε πμ ρε vaska, με λεπτομέρειες αρ. λογ/σμού κλπ..

Shaolin Monk
16/04/2011, 22:01
Vaska, να μην ξεχασουμε και εδω να ευχαριστησουμε και τα παιδια απο το GS forum που στηριξαν την προσπαθεια, τα παιδια απο την παρεα των Desmoriders και πολλα παιδια απο το Ducatisti.gr που ολοι τους βοηθησαν οπως μπορουν... Οπως και η παρεα των κουτακιδων του Scoobyland που επισης βοηθησαν μεσω του lspyros...

vaska
16/04/2011, 22:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
Vaska, να μην ξεχασουμε και εδω να ευχαριστησουμε και τα παιδια απο το GS forum που στηριξαν την προσπαθεια, τα παιδια απο την παρεα των Desmoriders και πολλα παιδια απο το Ducatisti.gr που ολοι τους βοηθησαν οπως μπορουν... Οπως και η παρεα των κουτακιδων του Scoobyland που επισης βοηθησαν μεσω του lspyros...


Ναι πολύ σωστά αλλά τώρα δεν μπορώ κλαίω από τα γέλια με το θρεντάκι του Ορίζοντα στο Αγρίνιο που ανέστησε ο σβούξ. Δεν μπορώ σου λέω τα μάτια μου τρέχουν δάκρυα

Συγνώμη

el-Gatto
16/04/2011, 22:28
1 πμ & σε μενα παρακαλω.
Ευχαριστω.:)

vaska
17/04/2011, 20:37
Επανέρχομαι για να πω ότι σήμερα έλαβα πάρα πολλά πμ από ανθρώπους που μου ζητούσαν αριθμούς λογαριασμών.

Επίσης για να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά από άλλα φόρα όπως για παράδειγμα το www.gsforum.gr, Desmoriders, Ducatisti.gr και Scoobyland που έδειξαν μεγάλο ενδιαφέρον για τον bocaros παρ' όλο που δεν τον ήξεραν.

Παιδιά σας ευχαριστούμε από καρδιάς κι ελπίζουμε πολύ σύντομα να είμαστε στην ευχάριστη θέση να πούμε ότι τα χρήματα μαζεύτηκαν, δόθηκαν στον bocaros και οι λογαριασμοί έκλεισαν.

Να είστε όλοι καλά εσείς και όλοι όσοι αγαπάτε.

Καλό Πάσχα και καλούς δρόμους.

:wave2: :wave2: :wave2:

bocaros
17/04/2011, 23:20
κατ' αρχας αυτος που πρεπει να ευχαριστησει ειμαι εγω και απο που να αρχισω αραγε.

απο τον vaska , απο τους δυο κρητικους που ξεκινησαν ολο αυτο διαθετοντας χρονο και πολυ μαλιστα .

το gsforum που με προτροπη του βασιλη βοηθησαν οσοι μπορουσαν και ας μην με γνωριζε κανενας , ( αν και φροντισα τουλαχιστον να πω σε καποιους ενα ευχαριστω απο κοντα σε μια απο τις συναντησεις τους.

τα αλλα forum ducati, scoobyland με προτροπη του shaolin kai lspiros αντιστοιχα.

τον shaolink που πηγαινε σε μερη συναντησης και τους εβγαζε τα πορτοφολια απο τη τσεπη.

τον reinmeister που επετρεψε να αναρτηθει στο δικο του forum μια και αυτο ηταν πεσμενο.

το moto.gr και τα παιδια που το χειριζονται που το εκαναν sticky απο τις πρωτες μερες που ανεβηκε παλι to forum.

το εχω πει και στα αλλα forum και θα το πω και εδω και θα συνεχιζω να το λεω.

ολες τις φορες καταληγω με δακρυα στα ματια σε καθε μυνημα σας , σε καθε αναφορα που γινετε και καθε φορα που θα απανταω τουλαχιστον με ενα ευχαριστω , αφου προσωρινα δεν εχω αλλο τροπο.

χρωσταω , και θα χρωσταω παντα .

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

nikos_abel
18/04/2011, 06:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από bocaros
ολες τις φορες καταληγω με δακρυα στα ματια σε καθε μυνημα σας ,
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μη δακρύζεις, μπορεί να πάθεις νέα ζημιά και να μας ξεπαραδιάσεις πάλι...

(όχι θα σ' άφηνα να γλυτώσεις :)


Αρχικά δημιουργήθηκε από bocaros
χρωσταω , και θα χρωσταω παντα .
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Τίποτα δε χρωστάς, εμείς που για μια στιγμή γίναμε άνθρωποι σου χρωστάμε...

LARISEOS
18/04/2011, 07:54
μπραβοοο ρεε.....

:beer:

vaska
18/04/2011, 08:32
Γιώργη εμένα προσωπικά δεν μου χρωστάς τπτ. Το 20% που ορίζει ο νόμος θα το παρακρατήσω μόνος μου, 17% εφορία θα αποδοθεί, 22,5 % ΦΚΕ πάλι θα αποδοθεί, κάτι νταβατζιλίκια που κρατάει από μόνη της η τράπεζα οκ θ' αποδοθούν κι αυτά και πρέπει να μένει κανένα 10ευρω, οπότε μην κάνεις καν τον κόπο να το σκέφτεσαι φιλαράκι δεν αξίζει τον κόπο.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μην διαβάζω μαλακίες πρωί πρωί, πραγματικά δεν μας οφείλεις τπτ, δεν μας πίεσε κανείς, ότι έγινε το κάναμε από καρδιάς κι εμείς που ανοίξαμε λογαριασμούς αλλά περισσότερο εκείνοι που συνείσφεραν τον οβολόν τους από το υστέρημά τους.

Άντε με το καλό να μαζευτούν να κάνεις τη δουλειά σου

Καλημέρες

:wave2: :wave2:

vaska
18/04/2011, 18:24
Μετά τις νέες καταθέσεις που εμφανίστηκαν σήμερα στο λογαριασμό της Πειραιώς το συνολικό ποσό πλέον είναι 1255 €.

:) :) :) :) :)

Shaolin Monk
18/04/2011, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Μετά τις νέες καταθέσεις που εμφανίστηκαν σήμερα στο λογαριασμό της Πειραιώς το συνολικό ποσό πλέον είναι 1255 €.

:) :) :) :) :)


Αρα ειμαστε στα 3000 μαζι με τα υπολοιπα.... :beer: :beer: :beer: :beer:

John Steed
18/04/2011, 19:54
Παιδιά, κατ'αρχήν, στέλνετε πμ και σε εμένα ή στον sv9cvk για να αποσυμφωρήσουμε τον Vaska, ο οποίος τρέχει περισσότερο από όλους, και έχει και μία οικογένεια να πάει να δει.

Εν τη συνεχεία, Trooper, :emoticon με αγκαλίτσες και συγκίνηση:

:emoticon με αγκαλίτσες και συγκίνηση:

:emoticon με αγκαλίτσες και συγκίνηση:



Και τέλος (ο Vaska τα είπε όλα), Γιώργο (Bocaros), σε ευχαριστούμε που μας δίνεις τη δυνατότητα να δείξουμε και να αποδείξουμε την ανθρωπιά μας, καθότι τίποτα δεν είναι δεδομένο στις μέρες μας....




Ευχαριστούμε και το Ζέφο (Zefos1100XX) για τη φιλοξενία στο www.freebikers.gr

John Steed
18/04/2011, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Μετά τις νέες καταθέσεις που εμφανίστηκαν σήμερα στο λογαριασμό της Πειραιώς το συνολικό ποσό πλέον είναι 1255 €.

:) :) :) :) :)


:a2: :a2: :a25: :a25: :a18: :a20:

vaska
18/04/2011, 20:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Παιδιά, κατ'αρχήν, στέλνετε πμ και σε εμένα ή στον sv9cvk για να αποσυμφωρήσουμε τον Vaska, ο οποίος τρέχει περισσότερο από όλους, και έχει και μία οικογένεια να πάει να δει.

Εν τη συνεχεία, Trooper, :emoticon με αγκαλίτσες και συγκίνηση:

:emoticon με αγκαλίτσες και συγκίνηση:

:emoticon με αγκαλίτσες και συγκίνηση:



Και τέλος (ο Vaska τα είπε όλα), Γιώργο (Bocaros), σε ευχαριστούμε που μας δίνεις τη δυνατότητα να δείξουμε και να αποδείξουμε την ανθρωπιά μας, καθότι τίποτα δεν είναι δεδομένο στις μέρες μας....




Ευχαριστούμε και το Ζέφο (Zefos1100XX) για τη φιλοξενία στο www.freebikers.gr


Εμένα δεν μ' ενοχλούν καθόλου τα π.μ. Έχω φτιάξει ένα txt και με τους δύο λογαριασμούς (γιατί κάποιοι βολεύονται με την μία τράπεζα και κάποιοι άλλοι με την άλλη ) και το να στείλω π.μ. είναι αστεία υπόθεση. Καθώς και το να δω την κίνηση του λογαριασμού είναι 2 κλικ στο ποντίκι μου. Οπότε όσοι θέλουν ας στέλνουν, για μένα κανένας κόπος, αντιθέτως ευχαρίστηση θα έλεγα γιατί ανακυκλώνεται συνέχεια στο μυαλό μου η όλη προσπάθεια και νιώθω ότι προσφέρω.

:wave2: :wave2:

el-Gatto
18/04/2011, 21:39
Εκανα μια ΑΝΑ-δημοσιευση του θεματος και εδω: http://www.mototrail.net/t1304-topic#28802

Θα ενημερωνω για τις -τυχον- εξελιξεις.
Μονο, παρακαλω τα παιδια που εχουν αναλαβει την πρωτοβουλια ,να μας πουν αν?/ υπαρχει καποιος χρονικος περιορισμος ,και αν ναι ,ποιος?/ ειναι αυτος.

vaska
18/04/2011, 21:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από El-Presidente
Εκανα μια ΑΝΑ-δημοσιευση του θεματος και εδω: http://www.mototrail.net/t1304-topic#28802

Θα ενημερωνω για τις -τυχον- εξελιξεις.
Μονο, παρακαλω τα παιδια που εχουν αναλαβει την πρωτοβουλια ,να μας πουν αν?/ υπαρχει καποιος χρονικος περιορισμος ,και αν ναι ,ποιος?/ ειναι αυτος.


Σκοπός είναι να μαζευτούν τα χρήματα το συντομότερο δυνατό, για να μπορέσει ο Γιώργος να μπει χειρουργείο.

Shaolin Monk
18/04/2011, 21:52
Πρακτικα δεν υπαρχει χρονικος περιορισμος, αλλα το ματι ειναι ετοιμο για νεα επεμβαση. Οποτε οσο το δυνατον γρηγοροτερα μαζευτει το ποσον, τοσο το καλυτερο... Να ειναι ολα ετοιμα και να ψαχνεις φραγκα ειναι μεγαλη πικρα... Αντε να σπρωξουμε λιγο τη κατασταση!!!!

vaska
19/04/2011, 15:00
Άλλα 200 € μπήκαν σήμερα, το όλον 1455 €.

Καλά πάμε

:beer: :beer: :beer:

LARISEOS
19/04/2011, 17:08
μαζευω κ απο το africatwin.gr ......καποια λεφτα!

vaska
19/04/2011, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
μαζευω κ απο το africatwin.gr ......καποια λεφτα!
:beer: :beer: :beer:

SoulGR
26/04/2011, 17:15
παιδες αν ισχυει ακομα ας μου στειλει καποιος ενα πμ για τον αρ λογαριασμου κλπ. ευχαριστω:beer:

vaska
26/04/2011, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
παιδες αν ισχυει ακομα ας μου στειλει καποιος ενα πμ για τον αρ λογαριασμου κλπ. ευχαριστω:beer:


έχεις πμ

Manalishi
26/04/2011, 18:06
Πμ και εδώ παρακαλώ.

John Steed
26/04/2011, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Manalishi
Πμ και εδώ παρακαλώ.

Έχεις πμ! :wave2:

Allst@rf
26/04/2011, 19:08
βασίλη στειλε και μενα φίλε.

vaska
26/04/2011, 20:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
βασίλη στειλε και μενα φίλε.


έχεις π.μ.

salagatas
26/04/2011, 21:54
Εδω PM, τις Πειραιως στειλτε μου με βολευει οποιος μπορει. ;)

salagatas
26/04/2011, 21:55
και επειδη το 13 ειναι γρουσουζικο, μακρια απο μας, παμε μια UP! :D
Περιμενω PM πειραιως.

danaos75
27/04/2011, 08:05
pm ΠΕΙΡΑΙΩΣ παρακαλώ

:wave2:

vaska
27/04/2011, 08:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από salagatas
και επειδη το 13 ειναι γρουσουζικο, μακρια απο μας, παμε μια UP! :D
Περιμενω PM πειραιως.

έχεις πμ

vaska
27/04/2011, 08:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από danaos75
pm ΠΕΙΡΑΙΩΣ παρακαλώ

:wave2:

έχεις πμ

Pardalotzatziki
27/04/2011, 08:20
Καλημερα και χρονια πολλα

Στειλε και σε μενα φιλε vaska....ας το ριξουμε στο γιαλο...

Ισως μας γυρισει το καλο που κανουμε...

:wave2:

nikos_abel
27/04/2011, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pardalotzatziki
Καλημερα και χρονια πολλα

Στειλε και σε μενα φιλε vaska....ας το ριξουμε στο γιαλο...

Ισως μας γυρισει το καλο που κανουμε...

:wave2:

Την ίδια μ@λ@κία σκεφτόμουνα και γω σήμερα, να μου γυρίσει πίσω.

Και μετά πίεσα τον εαυτό μου (ο εγωϊσταρός) να αποδεχθεί ότι το καλό δεν πρέπει να
αναμένει αντάλλαγμα.....


Νοου οφφενς έτσι;

John Steed
27/04/2011, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Νοου οφφενς έτσι;


Ναν Τέηκεν!



:rotflmao: :rotflmao:

Pardalotzatziki
27/04/2011, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Την ίδια μ@λ@κία σκεφτόμουνα και γω σήμερα, να μου γυρίσει πίσω.

Και μετά πίεσα τον εαυτό μου (ο εγωϊσταρός) να αποδεχθεί ότι το καλό δεν πρέπει να
αναμένει αντάλλαγμα.....


Νοου οφφενς έτσι;

Μα το ετονισα εις τους λογους μου...

1. ας το ριξουμε στο γιαλο...

2. Ισως μας γυρισει...

Ποτε δεν περιμενω ανταλλαγματα...

:wave2: :wave2:

nikos_abel
27/04/2011, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pardalotzatziki
Μα το ετονισα εις τους λογους μου...

1. ας το ριξουμε στο γιαλο...

2. Ισως μας γυρισει...

Ποτε δεν περιμενω ανταλλαγματα...

:wave2: :wave2:

ναι φιλαράκι, για μένα τάλεγα, όχι για σένα...

John Steed
28/04/2011, 18:54
Προχωράει το πράγμα!



1704 ευρώ επαέ! :wave2: :wave2: :wave2:

Panoskl
05/05/2011, 18:36
Πώς πάει η προσπάθεια; :)

John Steed
05/05/2011, 20:26
Ακόμα δεν πήγα στην τράπεζα.... :(


Αύριο θα πάω σίγουρα και θα σας πω! :wave2:

Panoskl
05/05/2011, 20:35
Γειά σου Σταύρο!

:wave2: :beer:

Μπράβο που τα προλαβαίνεις όλα (και το SRX)!

John Steed
05/05/2011, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panoskl
Γειά σου Σταύρο!

:wave2: :beer:

Μπράβο που τα προλαβαίνεις όλα (και το SRX)!


Γειά σου Παναγιώτη! Ελπίζω να είσαι καλά, καιρό έχουμε να τα πούμε!

Όταν μπορέσεις στείλε πμ! :wave2:

John Steed
06/05/2011, 15:56
Το ποσό μέχρι σήμερα στις 09:30 είναι στα 1804 ευρώ!


:beer: :beer:

vaska
13/05/2011, 04:38
Στον λογαριασμό της Πειραιώς έχουμε μέχρι σήμερα 1750 €.

:) :) :)

John Steed
13/05/2011, 21:25
Άντε δυνατά παιδιά, λίγο έμεινε ακόμη! :sun: :sun:

John Steed
26/05/2011, 21:12
Διαβάστε εδώ: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=117993&perpage=15&pagenumber=1

Μετά από αυτό, προτείνω τα χρήματα που μαζεύτηκαν να τα κάνουμε κατάθεση στο Χαμόγελο του Παιδιού και να γράψουμε και μια μικρή ενημέρωση, για να δείξουμε τι μπορούμε να πετύχουμε αν είμαστε ενωμένοι.....


Θα μιλήσω και με τα άλλα παιδιά, βέβαια, αλλά από τη χαρά μου για το Γιώργο δεν κρατιέμαι!




:D :D :D :D :D :D :D :D :D :beer: :beer: :beer:

nihristo
26/05/2011, 21:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed

Μετά από αυτό, προτείνω τα χρήματα που μαζεύτηκαν να τα κάνουμε κατάθεση στο Χαμόγελο του Παιδιού και να γράψουμε και μια μικρή ενημέρωση, για να δείξουμε τι μπορούμε να πετύχουμε αν είμαστε ενωμένοι.....



πολύ καλή η σκέψη σου φίλε μιας και το Χαμόγελο του παιδιού χρειάζεται επειγόντως οικονομική ενίσχυση από όσο γνωρίζω...:beer:

el-Gatto
26/05/2011, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Μετά από αυτό, προτείνω τα χρήματα που μαζεύτηκαν να τα κάνουμε κατάθεση στο Χαμόγελο του Παιδιού και να γράψουμε και μια μικρή ενημέρωση, για να δείξουμε τι μπορούμε να πετύχουμε αν είμαστε ενωμένοι.....


Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo
πολύ καλή η σκέψη σου φίλε μιας και το Χαμόγελο του παιδιού χρειάζεται επειγόντως οικονομική ενίσχυση από όσο γνωρίζω...:beer:
Συμφωνώ απολύτως!
Ειδικα αυτη την περιόδο ,το "Χαμόγελο του Παιδιού" τα εχει πολυ μεγαλη ανάγκη.
Ετσι κι αλλιως ,για να κανουμε ενα καλο τα δωσαμε...ε...ας κανουμε ενα καλό!!!

Θα τολμησω να προτεινω ,να οργανωσουμε και μια μοτοσυκλετιστικη μάζωξη ,και να παμε να τα παραδωσουμε ολοι παρέα.
Να ανεβασουμε και τα πιτσιρικια στις μοτο να γουστάρουνε...
Να γεμισει ο κοσμος με χαμόγελα....
Κι απο μας...κι απο κείνα...
Τι λετε???......

el-Gatto
26/05/2011, 22:17
Κι επειδη σας θυμιζω ,οτι ειχα προβεί σε ανα-δημοσιευση στο mototrail.net

Αρχικά δημιουργήθηκε από El-Presidente
Εκανα μια ΑΝΑ-δημοσιευση του θεματος και εδω: http://www.mototrail.net/t1304-topic#28802

Θα ενημερωνω για τις -τυχον- εξελιξεις.
...απ'όπου και υπηρξαν αρκετες καταθεσεις ,απο φιλους συμφορουμιτες ,ενημερωσα και εκει για την Ωραία εξελιξη του θεματος ,καθως και για την προταση ανα-κατεύθυνσης του χρηματικου ποσου.

Περισοτερα,εδω: http://www.mototrail.net/t1304-topic#32440

Λευκάδιος
27/05/2011, 00:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed

[]Μετά από αυτό, προτείνω τα χρήματα που μαζεύτηκαν να τα κάνουμε κατάθεση στο Χαμόγελο του Παιδιού και να γράψουμε και μια μικρή ενημέρωση, για να δείξουμε τι μπορούμε να πετύχουμε αν είμαστε ενωμένοι.....


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :beer: :beer: :beer: σ'ωραίος :beer: :beer: :beer:

taisteal
27/05/2011, 01:21
παιδια εγω τωρα το διαβασα.αν ισχυει ακομη φιλε vaska στειλε μου π.μ το λογαριασμο.ευχαριστω

lspiros
27/05/2011, 06:34
μεγαλη ανακουφιση και χαρα για αυτα τα καταπληκτικα νεα.απολυτα συμφωνος για το χαμογελο του παιδιου ειδικα τωρα που εχει οικονομικα προβληματα:beer:

TROOPER
27/05/2011, 07:24
unsticked

:wave2:

LARISEOS
27/05/2011, 08:11
συγνώμη αλλα δεν ξέρω κατα ποσο ειναι σωστο τα λεφτά να πανε στο χαμόγελο του παιδιού......γιατι δεν ξέρω τι ακριβώς παίζεται εκει!???

ειναι ενας οργανισμός που εχει παρη παρα πολλά λεφτά και εγω εχω της υποψίες μου οτι κατι δεν παει καλά......

πιστευω πως σηγουρα εχει δωσει λεφτα αλλα μπορει κ να εχει καταχραστη......... παντα μηλαω με επιφυλαξη......


και θα δεχτώ αλλες προτάσεις....... θα προτιμούσα να τα δίναμε σε καπιον σύλλογο με άτομα απο ατυχήματα και που δεν ειναι σε φάση να τα βγάλουν πέρα ......

harris_x
27/05/2011, 08:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
συγνώμη αλλα δεν ξέρω κατα ποσο ειναι σωστο τα λεφτά να πανε στο χαμόγελο του παιδιού......γιατι δεν ξέρω τι ακριβώς παίζεται εκει!???

ειναι ενας οργανισμός που εχει παρη παρα πολλά λεφτά και εγω εχω της υποψίες μου οτι κατι δεν παει καλά......

πιστευω πως σηγουρα εχει δωσει λεφτα αλλα μπορει κ να εχει καταχραστη......... παντα μηλαω με επιφυλαξη......


Φίλε Τάσο, έτυχε να επισκεφτώ ένα από τα σπίτια του Χαμόγελου και μπορώ να πω πως άσχετα με το αν «η συναυλία γίνεται αφιλόκερδος αλλά πρέπει να βγουν πρώτα τα έξοδα και μέσα στα έξοδα είμαι και εγώ» που είπε και ο Τζιμάκος, γίνεται πολύ δουλειά και τα παιδάκια που είναι εκει, έχουν πραγματικά ανάγκη από χρήματα, φροντίδα και πολλά ακόμα!

Καλό θα ήταν αν η πρόταση του John Steed γίνοταν πράξη.

:beer: :beer: :beer:

DimChios
27/05/2011, 08:38
Εγω λεω να τα δωσουμε στον Βαγγελη Μερισιωτη που χρειαζεται αιμα!

:bigcry: :bigcry: :bigcry:


Συμφωνω για το Χαμογελο του παιδιου!

Μπραβο Σταυρο για την προταση!

:beer: :beer: :beer: :beer:

LARISEOS
27/05/2011, 09:00
εγω δεν θα ειχα κανένα πρόβλημα με το χαμόγελο του παιδιού.....αλλα κατι δεν με κάνει κλικ....σε ολη την υπόθεση.....
μπορει να βοηθάνε, μπορεί να εχουν κανει πολλά ........ αλλά θα ηθελα πριν δώσουμε τα λεφτά να μάθουμε πόσα απο τα λεφτά έχει παρη αυτος ο οργανισμος και ποσα απο αυτα εχουν καταλήξει σωστά.....

γιατι το να φτασει να κλισει για μενα λεει μονο " κακή διαχείριση" = μπορεί και τσέπωμα!

Cpt. Haddock
27/05/2011, 09:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
[...] θα προτιμούσα να τα δίναμε σε καπιον σύλλογο με άτομα απο ατυχήματα και που δεν ειναι σε φάση να τα βγάλουν πέρα ......

Εχεις κανεναν υποψη σου;

LARISEOS
27/05/2011, 09:04
οχι ρε παιδιά δεν εχω ασχοληθεί ποτε αλλα σίγουρα καπιος απο εδω μεσα θα ξέρει....και πιστεύω οτι τα λεφτα θα πάνε εκει που θα χρειαστεί!

και οχι σε εναν οργανισμό που στην ελλαδα απλα δεν τον εμπιστεύομαι!

Cpt. Haddock
27/05/2011, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
οχι ρε παιδιά δεν εχω ασχοληθεί ποτε αλλα σίγουρα καπιος απο εδω μεσα θα ξέρει....και πιστεύω οτι τα λεφτα θα πάνε εκει που θα χρειαστεί!

και οχι σε εναν οργανισμό που στην ελλαδα απλα δεν τον εμπιστεύομαι!

Δηλαδή θα εμπιστευθείς περισσότερο εναν σύλλογο που δεν έχεις ακουσει ποτέ και που καποιος απο εδω μεσα θα ξερει, παρά εναν οργανισμο που χρονια τωρα και αποδεδειγμένα βοηθαει παιδια...

Περιεργα κριτήρια εχεις ρε συ Λαρισέε :look:

LARISEOS
27/05/2011, 09:13
παντως η προβολή του χαμογελου του παιδου και τα λεφτα που εχουν μαζέψει τοσα χρόνια δεν ειναι λίγα....ακομα και απο κανάλια εχουν υποστήριξη και εχουν παρη παρα πολλα λεφτα το οτι φτασανε να κλείσουν δεν μαρεσει αλλα και κατι με βρωμάει!

καλα ειναι να υποστηρίξουμε σαν μοτοσυκλετιστές ανάπηρα παιδια απο ατυχήματα! σηγουρα κάποιος θα γνωρίζει κατι καλό.......

LARISEOS
27/05/2011, 09:18
και ας προτινει καπιος κατι ακομα....... δλδ άντε ειπε ενας κλείνει το χαμογελο του παιδιού και βουρ πάμε εκεί???


προσωπικά ακομα κ σε καποια οικογενια που εχει καπιο παιδί ανάπηρο και θελει να του παρη ένα καρότσι....

Cpt. Haddock
27/05/2011, 09:19
Γιατι δεν ψαχνεις εσυ να βρεις να μας προτεινεις κατι?

:winka:

vaska
27/05/2011, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
εγω δεν θα ειχα κανένα πρόβλημα με το χαμόγελο του παιδιού.....αλλα κατι δεν με κάνει κλικ....σε ολη την υπόθεση.....
μπορει να βοηθάνε, μπορεί να εχουν κανει πολλά ........ αλλά θα ηθελα πριν δώσουμε τα λεφτά να μάθουμε πόσα απο τα λεφτά έχει παρη αυτος ο οργανισμος και ποσα απο αυτα εχουν καταλήξει σωστά.....

γιατι το να φτασει να κλισει για μενα λεει μονο " κακή διαχείριση" = μπορεί και τσέπωμα!

Όπως εύκολα μπορεί κανείς να καταλάβει, είναι αδύνατον να γίνουμε ελεγκτές οι ορκωτοί λογιστές και ν' αρχίσουμε να ψάχνουμε ποιος έφαγε ή δεν έφαγε λεφτά και ποιος είναι ο σύλλογος ή ο οργανισμός που έχει την μεγαλύτερη ανάγκη.

Ο Γιώργος ο bocaros έχει επαναληπτική εξέταση σε 3 εβδομάδες και παρ' όλο που ο γιατρός του ήταν κάθετος όσον αφορά το θέμα της επέμβασης (ότι δλδ δεν χρειάζεται να γίνει) προτείνω:

α) Να σταματήσουν οι καταθέσεις εδώ (τον λογαριασμό που διαχειρίζομαι εγώ της Πειραιώς τον αδειάζω και τον κλείνω άμεσα αν θέλω)

β) Να περιμένουμε 3 εβδομάδες μέχρι να πάρουμε το οριστικό οκ και από την επαναληπτική εξέταση (είναι νομίζω αρκετό το διάστημα για ν' αποφασίσουμε τι θα τα κάνουμε τα χρήματα κι εύλογο όσον τελικά αφορά την έκβαση της υγείας του ματιού του Γιώργου)

γ) Να μου στείλουν πμ όσοι από τους φίλους που βοήθησαν με κατάθεση στην Πειραιώς επιθυμούν να τους επιστραφούν τα χρήματά τους πίσω (είναι δύσκολοι καιροί για όλους μας), κι εγώ προσωπικά θα φροντίσω να τα έχουν πίσω στο ακέραιο.

δ) Ο τοπικός μοντ να φροντίσει να ξαναστικαριστεί το νήμα μέχρις ότου λήξη οριστικά το θέμα της διάθεσης των χρημάτων δλδ για μαξ 3 εβδομάδες. (θα το θεωρήσω προσωπική διευκόλυνση για να μην χάνω χρόνο ψάχνοντάς το).

:wave2: :wave2: :wave2:

vaska
27/05/2011, 09:25
@ Λαρισαίος & CPT

Μην αναλώνεστε σε κουβέντες ατέρμονες, ας περιμένουμε λίγο θα πέσουν κι άλλες προτάσεις στο τραπέζι και αποφασίζουμε όλοι μαζί αργότερα.

:nono: :nono:

LARISEOS
27/05/2011, 09:26
και βεβαια θα το κάνω ......η κοπέλα μου εργάζεται σε κλινική με ατομα με ειδικές ανάγκες και τα παιδιά εκει εχουν εναν σύλλογο οπου καθε χρόνο κάνουν πράγματα για να μαζεύουν λεφτά.... καθε χρονο κανουν λαμπάδες για το πασχα η ζωγραφίζουν κτλ



θα μαθω περισσότερα και αν ειναι κατι αξιόπιστο!

LARISEOS
27/05/2011, 09:27
συμφωνώ 3 εβδομάδες ειναι καλες για να βρούμε καπου σωστά να δώσουμε τα χρήματα!

LOUKILOUK
27/05/2011, 09:51
Τα χρήματα μαζευτηκαν για καλό σκοπό και αυτό δεν αλλάζει...
Δόξα το θεό, το ευχάριστο είναι ότι ο φίλος μας από το φόρουμ δεν τα έχει πια ανάγκη.
Μπράβο ρε Γιωργάρα πάντα υγειής και χαρούμενος.
Δεν έχω ισχυρή αντίρηση για το "Χαμόγελο του παιδιού" αλλά θα προτιμούσα κάτι ποιο άμεσο και προσωπικό... έχω αντίστοιχους προβληματισμούς με το Τάσο και κάπου με ενοχλεί και και η εφοπλιστίνα-πρέσβυρα-πολυβραβευμένη και με την βούλα φιλάνθρωπος...
Σίγουρα θα υπάρχουν λιγότερο διαφημισμένες προσπάθειες που να χρειάζονται και αυτές βοήθεια... κάποιος θα βρεθεί να γνωρίζει...κάτι θα βρούμε, δεν νομίζω να βιαζόμαστε...
:wave2:

υ.γ. Νομίζω ότι τον πρώτο λόγο καλό θα είναι να τον έχει ο Βοcaros και όσοι ασχολήθηκαν βαθύτερα με το θέμα του...εμείς οι υπόλοιποι ας πούμε την γνώμη μας και τίποτε παραπάνω

John Steed
27/05/2011, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Όπως εύκολα μπορεί κανείς να καταλάβει, είναι αδύνατον να γίνουμε ελεγκτές οι ορκωτοί λογιστές και ν' αρχίσουμε να ψάχνουμε ποιος έφαγε ή δεν έφαγε λεφτά και ποιος είναι ο σύλλογος ή ο οργανισμός που έχει την μεγαλύτερη ανάγκη.

Ο Γιώργος ο bocaros έχει επαναληπτική εξέταση σε 3 εβδομάδες και παρ' όλο που ο γιατρός του ήταν κάθετος όσον αφορά το θέμα της επέμβασης (ότι δλδ δεν χρειάζεται να γίνει) προτείνω:

α) Να σταματήσουν οι καταθέσεις εδώ (τον λογαριασμό που διαχειρίζομαι εγώ της Πειραιώς τον αδειάζω και τον κλείνω άμεσα αν θέλω)

β) Να περιμένουμε 3 εβδομάδες μέχρι να πάρουμε το οριστικό οκ και από την επαναληπτική εξέταση (είναι νομίζω αρκετό το διάστημα για ν' αποφασίσουμε τι θα τα κάνουμε τα χρήματα κι εύλογο όσον τελικά αφορά την έκβαση της υγείας του ματιού του Γιώργου)

γ) Να μου στείλουν πμ όσοι από τους φίλους που βοήθησαν με κατάθεση στην Πειραιώς επιθυμούν να τους επιστραφούν τα χρήματά τους πίσω (είναι δύσκολοι καιροί για όλους μας), κι εγώ προσωπικά θα φροντίσω να τα έχουν πίσω στο ακέραιο.

δ) Ο τοπικός μοντ να φροντίσει να ξαναστικαριστεί το νήμα μέχρις ότου λήξη οριστικά το θέμα της διάθεσης των χρημάτων δλδ για μαξ 3 εβδομάδες. (θα το θεωρήσω προσωπική διευκόλυνση για να μην χάνω χρόνο ψάχνοντάς το).

:wave2: :wave2: :wave2:

Συμφωνώ κι επαυξάνω!

Και φυσικά όσοι επιθυμούν να τους επιστραφούν τα χρήματα από τη eurobank μπορούν να μου στείλουν πμ με τα στοιχεία της κατάθεσης που είχαν κάνει και να τους επιστρέψω τα χρήματα.


Είμαι, βέβαια, πεπεισμένος πως τα χρήματα, αφού μαζεύτηκαν, αξίζει να πάνε για καλό σκοπό

:wave2: :wave2: :wave2:

Λευκάδιος
27/05/2011, 13:10
να προτεινω μια εναλλακτικη λυση.προ τριετιας εχασα εναν δικο μου ανθρωπο και προτεινα σε συγγενεις και φιλους όποιος ειχε σκοπο να παρει στεφανια κτλ να μαζεψουμε λεφτα για καποιο ιδρυμα.ειμασταν αναμεσα στο κεντρο βρεφων Μητερα(στο ιλιον)και στην κιβωτο του κοσμου(στον Κολωνο).πηγαμε λοιπον στο Μητερα και τους ειπαμε οτι εχει μαζευτει ενα ποσο.δεν δεχτηκαν τα χρηματα και μας ειπαν τι χρειαζονται,κυριως τροφιμα,μπεμπιλινο και αλλα ειδη πρωτης αναγκης.τα αγορασαμε και τους τα δωσαμε.ετσι απλα και ανθρωπινα:wave2:

John Steed
27/05/2011, 19:53
Το λοιπόν:


Μετά από συνεννόηση με τα υπόλοιπα μέλη της μικρής ομάδας διαχείρισης του καταπιστεύματος του bocaros, αλλά και με τον ίδιο, καταλήξαμε στο συμπέρασμα πως θα παγώσουμε το λογαριασμό για τρεις (3) εβδομάδες, μέχρι δηλαδή ο Γιώργος να πάει στην επόμενη παρακολούθηση από τον γιατρό του.

Περιμένουμε, δηλαδή, να είμαστε ΑΠΟΛΥΤΑ σίγουροι πως όλα βαίνουν καλώς.


Σε αυτό το διάστημα, όποιος επιθυμεί τα χρήματά του πίσω, μπορεί να απευθύνεται σε εμένα και το vaska μέσω πμ.

Εάν τελικά ο bocaros δεν τα χρειαστεί, τα χρήματα θα επιστραφούν με μεγάλη μας προθυμία.


ΑΛΛΑ:

Μετά το πέρας των τριών (3) εβδομάδων και την αίσια έκβαση του μοσχεύματος, προτείναμε, μιας και τα χρήματα έχουν μαζευτεί, να τα καταθέσουμε σε κάποιο φιλανθρωπικό ίδρυμα (πχ Χαμόγελο του Παιδιού) ως ομάδα, όλοι μαζί οι μοτοσυκλετιστές. Εάν θα μπορούσε να οργανωθεί και μια επιτροπή παράδοσης, αυτό θα ήταν υπέροχο.


Αν έχετε να προτείνετε κάτι σχετικά με το είδος ή την κατεύθυνση της φιλανθρωπίας, μπορείτε να το κάνετε εδώ ή μέσω πμ
:wave2: :wave2:

FRAGISCOS
27/05/2011, 22:07
Ναναι παντα καλα ο Γιωργος και σιδερενιος:beer: :beer:

Οσο για τα χρηματα να τα βαλουμε σε κεινο το λογαριασμο που ανοιξε ο ΓΑΠ για τη σωτηρια της χωρας...................:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:












































η της τσεπης του,δεν ξερω:confused:







































Εννοειται στο χαμογελο του παιδιου!!!!!!:wave2:

Pardalotzatziki
28/05/2011, 21:34
Πρωτα απο ολα να περαστικα στον συναδελφο Γιωργο και ευχομαστε ολοι να επανελθει πληρως...

Ειναι καλο νομιζω να περιμενουμε, οχι μονο 3 εβδομαδες, αλλα και περισοτερο...
Τα λεφτα συγκεντρωθηκαν για συγκεκριμενο σκοπο, οποτε ας μεινει το θεμα ως εχει μεχρι να ειμαστε σιγουροι οτι δεν τα χρειαζεται...

Απο κει και περα μπορουν να βρεθουν ΠΑΡΑ πολλοι ανθρωποι που εχουν αναγκη απο χρηματα...
Υπαρχει και η κιβωτος του κοσμου που βοηθαει στο μελλον των παιδιων...

http://www.kivotostoukosmou.org/kivotos/

Βεβαια οπου και αν κοιταξουμε καπου θα βρουμε να τα αξιοποιησουμε...ας μην κολλαμε στα πιο τρανταχτα ονοματα...ηδη ο λαρισαιος ανεφερε κατι...

Ορφανοτροφεια εχουν πολλες πολεις....

Αλλη προταση... http://www.sos-villages.gr/

Και αλλη μια καλη προταση, η οποια εχει συζητηθει εδω μεσα....το κοινο ταμειο για ατυχηματα...
Ας γινει ενας κοινος λογ/σμος που θα τον διαχειριζονται 5 ατομα τουλαχιστον και δεν θα γινεται αναληψη αν δεν ειναι παροντες τουλαχιστον 3 ή κατι τετοιο που να διασφαλιζει τα χρηματα. Ας μενουν κλειστα σε κατι οπως το cash manager της πειραιως να τοκιζονται...απο κει και περα οποιος θελει βαζει...

Βεβαια εχει ξανασυζητηθει....πως θα τα δινουμε σε ποιον κλπ κλπ...

Ειναι μια ιδεα.......τα χρηματα υπαρχουν...

Manalishi
13/06/2011, 12:27
Τελικά τί αποφασίστηκε?

Manalishi
18/07/2011, 16:57
Ακόμη να βγάλετε απόφαση??

vaska
18/07/2011, 17:06
Το βλέπουμε από Σεπτέμβρη που θα μαζευτούμε όλοι, τώρα κάνει πολλή ζέστη για αποφάσεις.


:sun: :sun: :sun:

nikos_abel
18/07/2011, 21:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Το βλέπουμε από Σεπτέμβρη που θα μαζευτούμε όλοι, τώρα κάνει πολλή ζέστη για αποφάσεις.


:sun: :sun: :sun:

Εγώ λέω να κάνουμε κλήρωση και να τα πάρει ο νικητής να τα φάει.....

blackbusa
18/07/2011, 22:05
εγω λεω οτι ο καλυτερος για να αποφασησει ειναι για αυτον που μαζευτηκε αυτο το ποσο...και ξερει καλυτερα απο ολους μας...

vaska
03/08/2011, 18:21
Προς ενημέρωση:

Μίλησα σήμερα με τον Γιώργο (Bocaros) σχετικά με την έκβαση της υγείας του. Είναι τελικό πια πως δεν θα χρειαστεί τα χρήματα που συγκεντρώθηκαν καθώς το μάτι του είναι οκ. Για να είμαι και τυπικά αλλά και ουσιαστικά εντάξει με όλους σας (μιας και είμαι αυτός που άνοιξε τον λογαριασμό στην Πειραιώς για τον Γιώργο), τα χρήματα που έχετε καταθέσει είναι άμεσα διαθέσιμα για όποιον το επιθυμεί. Ας μου στείλει με πμ αρ. λογαριασμού, τράπεζα ημερομηνία και ποσό κατάθεσης και θα φροντίσω να του επιστραφούν. Υπάρχει και άλλος ένας λογαριασμός στην Eurobank που ανοίχτηκε για λογαριασμό του Γιώργου που τον διαχειρίζονται οι (John Steed) και (sv9cvk). Όσοι δεν επιθυμούν την επιστροφή των χρημάτων τους να ξέρουν ότι όποιο ποσό μείνει στον δικό μου λογαριασμό αζήτητο θα κατατεθεί σε αυτόν της Eurobank και μετά ας αποφασίσουμε όλοι μαζί τι θα το κάνουμε.

Ευχαριστώ όλους σας για την άμεση ανταπόκριση καθώς το φόρουμ που μας φιλοξένησε.

Καλό καλοκαίρι εύχομαι, υγεία πάνω απ' όλα και πάντα όρθιοι.