PDA

View Full Version : Σκέψεις Για Αγραφιώτικα χώματα την Μ. Εβδομάδα



Σελίδες : [1] 2

vaska
16/04/2011, 08:01
Λόγω του ότι μουχλιάσαμε εντός και το Πάσχα φέτος είναι αργούτσικα οπότε και οι μέρες χαλάρωσης ενδείκνυνται από άποψης καιρού και θερμοκρασίας για μοτοβόλτες, υπάρχει μία σκέψη για χαλαρωτική βολτούλα - καφεδάκι στα Άγραφα. Η ημερομηνία δεν έχει ακόμα φιξαριστεί αλλά θα είναι σίγουρα μέσα στην Μ. εβδομάδα. Οπότε όποιος ενδιαφέρεται ας το πει να κανονιστούμε να πάμε. Να έχετε υπ' όψιν σας ότι για να φτάσουμε στ' Άγραφα θα τσουλίσουμε περίπου 25 χλμ βατό χωματόδρομο. Θα ξεκινήσουμε από Πάτρα και αφού περάσουμε το Αγρίνιο θα στρίψουμε αριστερά για λίμνη κρεμαστών - γέφυρα Τατάρνας. Πολύ όμορφες τοποθεσίες με την ανοιξιάτικη φύση σε οργασμό. Επιστροφή αυθημερόν.

Το λοιπόν οι σίγουροι θα είμαστε εγώ (vaska) και ο σιδηρόκωλος Στρατιωτικός μας (Daz ή Σουπιάς).

Άντε να μαζευόμαστε

:wave2: :wave2:

camen
16/04/2011, 14:31
Πολυπληθη την βλεπω την βολτα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Καλα να περασετε ρε,εγω θα σου ετοιμαζω το κοκορετσι...:winka:

camen
16/04/2011, 14:37
Κ που 'σε,εχεις πμ...:winka:

ziggΥ
16/04/2011, 14:41
καλά να περάσετε :wacko:

μου πέφτει μακριά ρε πστ μου :sad:

daz
16/04/2011, 18:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
θα τσουλίσουμε περίπου 25 χλμ βατό χωματόδρομο.

:wave2: :wave2:

Μην ορκίζεσαι! Κάτσε να δω αν έχω χάρτες της περιοχής 1:50.. :evil:

:lol:

vaska
16/04/2011, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από lettas
καλά να περάσετε :wacko:

μου πέφτει μακριά ρε πστ μου :sad:

Λεττάκο δεν είναι μακριά ρε συ, ένα τσιγάρο δρόμος είναι. Πάντως η διαδρομή θα σε αποζημιώσει αν το αποφασίσεις.
:wave2: :wave2:

camen
16/04/2011, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Μην ορκίζεσαι! Κάτσε να δω αν έχω χάρτες της περιοχής 1:50.. :evil:

:lol:

Ωχ ωχ ωχ ωχ ωχ...:sick: :sick: :sick: :sick:

daz
16/04/2011, 19:24
Την λαμπάδα μου εγώ θέλω να την κερδίσω με το σπαθί μου! :alien:

bulmont
16/04/2011, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Λεττάκο δεν είναι μακριά ρε συ, ένα τσιγάρο δρόμος είναι.
:wave2: :wave2:


Αν το τσιγάρο ειναι απ' αυτά που στρίβεις εσύ (του μέτρου) θα ταξιδεύει καμμιά βδομάδα ο άνθρωπος.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vaska
16/04/2011, 19:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Την λαμπάδα μου εγώ θέλω να την κερδίσω με το σπαθί μου! :alien:

Δεν κατάλαβα τώρα ζητάς σπαθί??? Ρε Αποστόλη καταστάλαξε επιτέλους Μπάρμπι θα σου πάρω, Πάττυ θα σου πάρω ή σπαθί???

Πάντως Φωτόσπαθο δεν σου παίρνω το πήρε άλλος

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=53229&highlight=%F6%F9%F4%EF%F3%F0%E1%E8%EF


:bigcry: :bigcry:

Υ.Γ.
Όταν είχε φωτογραφίες ήταν πολύ καλύτερο το θρεντ

daz
16/04/2011, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Δεν κατάλαβα τώρα ζητάς σπαθί??? Ρε Αποστόλη καταστάλαξε επιτέλους Μπάρμπι θα σου πάρω, Πάττυ θα σου πάρω ή σπαθί???

Πάντως Φωτόσπαθο δεν σου παίρνω το πήρε άλλος

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=53229&highlight=%F6%F9%F4%EF%F3%F0%E1%E8%EF


:bigcry: :bigcry:

Υ.Γ.
Όταν είχε φωτογραφίες ήταν πολύ καλύτερο το θρεντ

Έχει!!! :sun:

vaska
16/04/2011, 20:04
Ναι άργησε να τις εμφανίσει κι επειδή γράφω πιό γρήγορα κι από μένα δεν πρόλαβα είχα πατήσει εντερ

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

daz
16/04/2011, 20:10
Γαμώτο σου ρε μλκ! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl:

orizontas
16/04/2011, 22:01
αποφασιστικε η μερα ??

μ πεμπτη ??

αστε το λεττα . ειναι μικρος ακομη .. δεν εχει στροσει ακομη το κολ....κι του :p :p

daz
16/04/2011, 22:15
Οκ Πέμπτη είναι μια χαρά για μένα.

edit. Βασίλη αν μπορείς και εσύ την Πέμπτη ενημέρωσε το αρχικό πόστ.

jimmis5
16/04/2011, 22:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από orizontas
αποφασιστικε η μερα ??

μ πεμπτη ??

αστε το λεττα . ειναι μικρος ακομη .. δεν εχει στροσει ακομη το κολ....κι του :p :p


Δεν χτυπανε με σφυρια εκεινη την μερα μοχλικα Orizon:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vaska
16/04/2011, 22:17
Πιθανότατα κάπου εκεί, τι λες θα έρθεις να μας πεις live και την ιστορία με την Αγρινιώτισσα ???


Αν κάποια μέρα αξιωθείς και κάνεις φαν κλάμπ θα είμαι το 1ο μέλος στον λόγο μου σου λέω.

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

bulmont
16/04/2011, 22:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Πιθανότατα κάπου εκεί, τι λες θα έρθεις να μας πεις live και την ιστορία με την Αγρινιώτισσα ???


Αν κάποια μέρα αξιωθείς και κάνεις φαν κλάμπ θα είμαι το 1ο μέλος στον λόγο μου σου λέω.

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Αν γίνεις πρώτο μέλος εσύ.....................

........... ΔΕΝ ΘΑ ΧΩΡΑΕΙ ΑΛΛΟΥΣ


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vaska
16/04/2011, 22:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από bulmont
Αν γίνεις πρώτο μέλος εσύ.....................

........... ΔΕΝ ΘΑ ΧΩΡΑΕΙ ΑΛΛΟΥΣ


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Πότε φεύγεις είπαμε????
:confused: :confused:

bulmont
16/04/2011, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Πότε φεύγεις είπαμε????
:confused: :confused:

Οπου και να ειμαι πάντα θα σε λατρεύω μοναδικέ μου άντρα. Δεν θα απαλλαγείς έτσι εύκολα από εμένα...........

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nio1981
16/04/2011, 23:43
:a57: :a57: :a57:



μ.παρασκευη ειπαμε....και δεν εχω λαστιχα για χωμα....θα ενημερωθω απο τον σουπια για την κατασταση του δρομου και θα σου πω...

camen
17/04/2011, 00:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από nio1981
και δεν εχω λαστιχα για χωμα....

Γιατι σαμπως και εχεις μηχανακι για χωμα?!:look:

vaska
17/04/2011, 01:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Γιατι σαμπως και εχεις μηχανακι για χωμα?!:look:

Έχει χέρια όμως η κουφάλα και το πάει παντού, κι άμα μπλέξουνε με τον daz άντε πιάστους. Μη σε ξεγελάει το ύφος δαρμένου σκύλου που έχει, είναι τιμόνι λέμε.

Τις μαζεύει όλη την εβδομάδα από τη γυναίκα και ξεσπάει στις βόλτες. άσε σου λέω

camen
17/04/2011, 01:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska


Τις μαζεύει όλη την εβδομάδα από τη γυναίκα

Aυτο ειναι το ζουμι ολης της υποθεσης...Εσυ πρεπει να ξερεις πολλαααααα...:wacko:

camen
17/04/2011, 01:25
Α και που 'στε ,φτιαξτε κ μια λιστα στο πρωτο ποστ να ξερουμε ποσοι θα ειστε και με τι μηχανακια ε:smokin: :lol:

ziggΥ
17/04/2011, 02:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Λεττάκο δεν είναι μακριά ρε συ, ένα τσιγάρο δρόμος είναι. Πάντως η διαδρομή θα σε αποζημιώσει αν το αποφασίσεις.
:wave2: :wave2:
το ξέρω, αν βγαίνω θα το αποφασίσω, να σαι σίγουρος.. αλλά το κόβω δύσκολο :look: :look:

ziggΥ
17/04/2011, 02:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από orizontas
αποφασιστικε η μερα ??

μ πεμπτη ??

αστε το λεττα . ειναι μικρος ακομη .. δεν εχει στροσει ακομη το κολ....κι του :p :p
αν είναι να σαι κι εσύ να το σκεφτώ λίγο ακόμα :wacko:

:rotflmao: :rotflmao:

loylas
17/04/2011, 06:56
Let me see :smilea: :smilea:

nio1981
17/04/2011, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Γιατι σαμπως και εχεις μηχανακι για χωμα?!:look:



εγω τουλαχιστον κατι εχω....ολοκληρο και οχι σε κομματια....τα εβαλες τα ρουλεμαν???:evil:

spyro
17/04/2011, 10:48
μάλιστα... Πέμπτη ε?

χμμμ


:smokin:


και ότι έψαχνα αφορμή κάποια στιγμή να κάνω το ακόλουθο http://bit.ly/fogg74

για να δούμε. δύσκολο με τη δουλειά αλλά θα γίνει προσπάθεια

nio1981
17/04/2011, 11:31
οχι πεμπτη ρε.....παρασκευη....να εχουμε σταματησει την δουλεια.....ρε σουπια ποτε ερχεσαι?

@spyro η δικη σου διαδρομη εχει πολυ ενδιαφερον...εχει χωμα προς τα αγραφα?



ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΧΩΜΑ :cry: :cry: :cry:

spyro
17/04/2011, 12:19
αν είναι Παρασκευή τότε σίγουρα όχι.

Η δική μου Διονύση έχει περισσότερο χώμα :lol: απο του Βασίλη που είναι απλά το κοντινότερο και αναγκαστικό χωμα για να φτάσεις απο του Κρέντη στα Άγραφα

daz
17/04/2011, 12:23
Spyro..


223695

daz
17/04/2011, 12:24
:winka:


223696

daz
17/04/2011, 12:27
Όποιος χρειάζεται λίγο "σπρώξιμο" να μου το πει, έχω κι άλλες. :smokin:

spyro
17/04/2011, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Spyro..


:beer: :beer: :beer:

daz
17/04/2011, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
αν είναι Παρασκευή τότε σίγουρα όχι.

Η δική μου Διονύση έχει περισσότερο χώμα :lol: απο του Βασίλη που είναι απλά το κοντινότερο και αναγκαστικό χωμα για να φτάσεις απο του Κρέντη στα Άγραφα

Ρε την έχει κάνει την διαδρομή ο τύπος και με περισσότερο χώμα* από σένα και με καινούρια λάστιχα ασφάλτινα. Γι' αυτό τσινάει. :lol:


Αν τελειώσω νωρίς την δουλειά θα έρθω Δευτέρα. Αν πιάσει μεσ/ρι θα ξεκινήσω Τρίτη πρωί γιατί έχω σκοπό να περάσω από Βίκο, Ζαγόρι κτλ. Βόιο-Σμόλικας-Τύμφη είναι πολύ πιο ελκυστικά απ' την Εγνατία. Αν είμαι Ιωάννινα πριν το πέσιμο ηλίου μπορεί να περάσω και από Ζαλογκο κατεβαίνοντας για Πάτρα. Οπότε αν φύγω Τρίτη, το καλύτερο για μένα είναι από Πέμπτη, Παρασκευή αλλά και Τετάρτη να μου πείτε δεν έχω πρόβλημα. Απλά αν προλάβω θέλω να βάλω αποστάτες στο τιμόνι. :D


edit. * Με περισσότερο χώμα όσον αφορά το δρομολόγιο απ' την Λιμνίτσα μέχρι Καρπενήσι και όχι συνολικά απ' την διαδρομή που έβαλες. Αν θέλεις την γνώμη μου από Α. χώρα παΝΕ προς , Ρόδος-Πλατάνια-Μιλιά-πλάτανος-καστανιά-Αγ. Δημήτριος- Αράχοβα. Οι φωτό από κει είναι. :beer:

bulmont
17/04/2011, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Όποιος χρειάζεται λίγο "σπρώξιμο" να μου το πει, έχω κι άλλες. :smokin:


Σπρώξιμο μάλλον χρειάζεται ο φίλος σου για να χωρέσει στο κιόσκι

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer:

daz
17/04/2011, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από nio1981
οχι πεμπτη ρε.....παρασκευη....να εχουμε σταματησει την δουλεια.....ρε σουπια ποτε ερχεσαι?

@spyro η δικη σου διαδρομη εχει πολυ ενδιαφερον...εχει χωμα προς τα αγραφα?



ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΧΩΜΑ :cry: :cry: :cry:

Μωρέ ππρα αφού ξέρεις το χώμα δεν το γλιτώνεις! Εδώ ο άλλος σκέφτεται αντί για την χοντρή να πάρει την γριά.

Πέμπτη σίγουρα δεν μπορείς?

daz
17/04/2011, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από bulmont
Σπρώξιμο μάλλον χρειάζεται ο φίλος σου για να χωρέσει στο κιόσκι

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer:


:lol: :lol: :lol:

Σε πληροφορώ πως ο φίλος μου όταν ανεβαίνει στην χοντρή,μετατρέπονται και οι δύο σε λεπτεπίλεπτες σιλουέτες και όταν πατάνε χώμα ξεχνάνε και την ευγενή καταγωγή τους.

vaska
17/04/2011, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Μωρέ ππρα αφού ξέρεις το χώμα δεν το γλιτώνεις! Εδώ ο άλλος σκέφτεται αντί για την χοντρή να πάρει την γριά.

Πέμπτη σίγουρα δεν μπορείς?

Εγώ θα είμαι σίγουρα με τη γριά (DR), όλο το σκηνικό γίνεται για να πατήσω αξιοπρεπώς λίγο χώμα μιας και η τελευταία φορά που πήγα γρήγορα χώμα ήταν το καλοκαίρι που μαζεύτηκε ο πολύς ο κόσμος στα Άγραφα. Οπότε ασυζητητί η βόλτα θα γίνει με τη γριά, Από την άλλη ρε Διονύση σε έχω δει να οδηγάς σε χώμα κι εσύ κι εγώ είμαστε με ασφάλτινα και δεν διαπίστωσα πουθενά ότι αντιμετωπίζεις πρόβλημα. Τη μανία είναι αυτή "δεν πατάω χώμα" δεν καταλαβαίνω, αν όμως εσύ δεν αισθάνεσαι οκ τότε πάσο.

@ bulmont

Όσο και να με κακολογείς και να ρίχνεις λάσπες φίλε μου, ξέρε ότι είμαι καλός και ως γνωστόν οι καλοί χωράνε παντού, σε σημείο που τρυπώνουν στα σπίτια των φίλων.

Πότε φεύγεις είπαμε????

:D :D :D

nio1981
17/04/2011, 13:33
να ειναι βατο το χωμα ομως οχι σαν την αλλη φορα...ρε δεν θελω να ταλαιπωρησω τα λαστιχα πριν το 36ωρο...εγω παιδες μπορω μονο παρασκευη.πεμπτη μεσημερι σταματαω δουλεια και δεν υπαρχει περιπτωση να μην παω...μερα πληρωμων κλπ θα περασει κοσμος και κοσμακης απο το μαγαζι.

το λοιπον.αν ειναι για 25 χλμ δεν μαμιεται θα πατησω...εννοειται θα βριζω σε ολη την διαρκεια:D
επισης μιλαω μονο για παρασκευη.οποια αλλη μερα σας ευχομαι καλα να περασετε,εγω θα τρωω ραδιενεργα στα βραχνεικα:p

daz
17/04/2011, 13:49
Βασίλη αφού θα έρθεις με την γριά σκεφτόμουν...

Ναι ξέρω κακό αυτό αλλά.. :rolleyes:

Αντί να πάμε από γύρο, γύρο να πάμε από...

Λοιπόν, η διαδρομή από Καρπενήσι Προυσό που κάναμε ήταν φοβερή αλλά δεν την "είδαμε" γιατί ήταν βράδυ. Μετά τον Προυσό και μέχρι Θέρμο παρακάμψαμε το Παναιτωλικό για να αποφύγουμε την χωμάτινη διαδρομή το βράδυ. Από Θέρμο μέχρι Ναύπακτο η διαδρομή δεν λέει και πολλά. Οπότε..

Πάμε Θέρμο είτε από Αγρίνιο είτε από Ναύπακτο και συνεχίζουμε προς Προυσό από Παναιτωλικό (περιλαμβάνει και χώμα) και μετά προς Καρπενήσι. Ανεφοδιασμός και Άγραφα. Να χάσουμε χρόνο δεν πρόκειται γιατί μπορεί να είναι πιο "αργή" αλλά είναι πιο σύντομη. Επιστροφή γύρο γύρο, απ' την διαδρομή δλδ που πρότεινες.

ΝΙΟ η διαδρομή μέχρι τα άγραφα έτσι όπως την έβαλα παραπάνω, κάτι περισσότερο από βατούς χωματόδρομους δεν θα έχει. Στα άγραφα δεν ξέρω τι θα γίνει.

Αν συμφωνούμε με την διαδρομή, όταν οριστικοποιηθεί και η μέρα πείτε μου να βγάλω χάρτη και να ενημερωθεί το αρχικό ποστ. Εγώ με την ημερομηνία δεν έχω πρόβλημα.

nio1981
17/04/2011, 13:57
:cry: :cry: :cry:

οκ...απλα και ξεκαθαρα....εγω ψινομαι για βολτα την παρασκευη.βαλε την διαδρομη στον γουγλη να το σκεφτω και θα δω τι θα κανω.μπορει να ακολουθησω μεχρι εκει που με παιρνει και μετα να γυρισω.εναν καφε οπως και να εχει θα τον πιουμε παντως...:beer:

vaska
17/04/2011, 18:56
Αποστόλη άσε τον μικρό να λέει μαλακίες, θα έρθει θέλει δε θέλει (άκου να ταλαιπωρήσει τα λάστιχα - θα σου φέρω μεταλλικά βρε μαλάκα), οπότε πάμε Μ. Παρασκευή.

Τώρα όσο για την διαδρομή βάλε όποια θέλεις, εγώ ως γνωστόν χάνομαι στο ίσωμα οπότε κάνε τα κουμάντα σου όπως ξέρεις. Εγώ μόνον αυτήν τη διαδρομή ξέρω, μου την έχει δείξει ο Vstrommer21 και από αυτή πάω, αν κι έχω χαθεί καμιά δεκαριά φορές.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Απλά προειδοποιώ ότι όταν πατάω χώμα με τη γριά λυσσάω και θέλω πολύ να λυσσάξω έχω πολύ καιρό να βγω έξω λέμε.

Θα έχω φτιάξει και τσιγάρα για τον δρόμο για να μη σας καθυστερώ :yuck: :yuck: :yuck: οπότε όλα καλά.

Vstrommer71
18/04/2011, 01:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
(...) Εγώ μόνον αυτήν τη διαδρομή ξέρω, μου την έχει δείξει ο Vstrommer21 και από αυτή πάω, αν κι έχω χαθεί καμιά δεκαριά φορές(...)

Κουλα μ΄ακους,πολυ κωλοπαιδο ο Vstrommer21 (http://www.youtube.com/watch?v=JCk3LjQOfXM)
Ξαδερφος μου πρεπει να'ναι:rotflmao:

vaska
18/04/2011, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Κουλα μ΄ακους,πολυ κωλοπαιδο ο Vstrommer21 (http://www.youtube.com/watch?v=JCk3LjQOfXM)
Ξαδερφος μου πρεπει να'ναι:rotflmao:


χαχαχαχα

ρε τον ππρα

δεν είναι ο ξαδερφός σου ρε, εσύ είσαι σε πιό νεαρή ηλικία

χαχαχα

να 'σαι καλά ρε Γιάννο

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

orizontas
18/04/2011, 17:00
telika paraskeyh h pempth telika ??ante nadv ti ua kanv ..

vaska
18/04/2011, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από orizontas
telika paraskeyh h pempth telika ??ante nadv ti ua kanv ..

M. Παρασκευή λέμε, ο άλλος ο ουρακοτάγκος ο nio123456789 δεν μπορεί να τις καπουλάρει από τη γυναίκα του άλλη μέρα. Τη Μ. Παρασκευή έχει πει ότι έχει τάμα να κουβαλήσει τον επιτάφιο στα Άγραφα.

daz
18/04/2011, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
M. έχει τάμα να κουβαλήσει τον επιτάφιο στα Άγραφα.

Το V strom εννοείς? :cool:

vaska
18/04/2011, 17:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Το V strom εννοείς? :cool:

Κακίες. Ρε συ μη μου πειράζεις τον φίλο μου τον Alluminati

:nono: :nono: :nono:

vaska
19/04/2011, 22:24
Dazούλη που είσαι βρε, σε ποιόν νομό της Ελληνικής επικράτειας ή μήπως πέρασες σύνορα????


Φανερώσου σουπιά να μιλήσουμε για την διαδρομή, έχουμε κι έναν Υπεργαλαξιακό αναβάτη να πείσουμε να πατήσει χώμα.



:wave2: :wave2:

nio1981
20/04/2011, 07:30
:a014:

vaska
20/04/2011, 07:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από nio1981
:a014:

Δεν έχε δώσει σημεία ζωής ακόμα, λες να είναι Ρουμανία ή Βουλγαρία ο χιλιομετροφάγος ????? Κι εκεί Ορθόδοξοι είναι δεν πειράζει, θα κάνει Πάσχα.

:wave2: :wave2:

nio1981
20/04/2011, 08:19
kapou metaksi giannena arta tha einai....e e erxetai....e e erxetai...oloi sthn gefura gia upodoxh tou upermegistou siderokwlou....

orizontas
20/04/2011, 10:16
peριμενωντας ....

την πληρωμη του πασχα ...αν ολα πανε καλα θα τα πουμε , και μετα θα συνεχυσω

προς μενδενιτσα για συναντηση πασχαλινης μοτοκαταστασης ...

αν οχι .... εθνικη αθηνα ... οικογενειακα με θειες

γιαγιαδες νονες .

τα μωρα να κλαινε και να απωλαμβανω την θεα...της 17 χρονη βαφτησιμια μου .....

Gallos
20/04/2011, 10:43
spyro, όλο αυτό που έδειξες, είναι για μονοήμερο?

vaska
20/04/2011, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gallos
spyro, όλο αυτό που έδειξες, είναι για μονοήμερο?

Καμία σχέση δεν έχει η δικιά μας βολτούλα με τον γύρο της Ελλάδας του Απελπισμένου

vaska
20/04/2011, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από orizontas
peριμενωντας ....

..... συνεχυσω

.....................
τα μωρα να κλαινε και να απωλαμβανω την θεα...της 17 χρονη βαφτησιμια μου .....


Ορίζοντα μαζέψου λίγο, ακόμα δεν αρχίσαμε εσύ θα συνεχύσεις???????

Άλλωστε στο ποστ του Αγρινίου, έφυγες δεν συνέχυσες.......


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

daz
20/04/2011, 12:25
Ουφ.. Εφτασα! :lol:

780 χλμ και η μεγαλύτερη ευθεία ήταν η γέφυρα Ρίου Αντιρίου. Το ωραίο είναι ότι με έπερναν τηλ εχθές να μου πουν πως κάποιο κομμάτι της Εγνατίας ήταν κλειστό. :bigcry:

Απίστευτα τα μέρη εκεί πάνω! Φωτογραφίες και εντυπώσεις όταν επιστρέψω. Τώρα πάμε για άλλα.

Λοιπόν προτείνω μέχρι το Καρπενήσι να πάμε από Θέρμο. Να κάνουμε δλδ την διαδρομή που κάναμε την προηγούμενη φορά βράδυ με μια μικρή παραλλαγή. Στο Θέρμο να πάμε από Αγρίνιο για πιο γρήγορα και να εντάξουμε στην διαδρομή μας το γραφικό δρομολόγιο από Θέρμο μέχρι Προυσό. Σε αυτό το σημείο ο χάρτης μου έχει ένα μικρό κομμάτι σαν βατό χωματόδρομο αλλά είναι παλιός. Ο googlhs το έχει άσφαλτο. Απ' το Καρπενήσι πάμε άγραφα και από κει και πέρα υπεύθυνος για να χαθούμε είναι ο Βασίλης.

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=
209964345509515046077.0004a156c05ca9a3239b3

Επιστροφή κανονικά από Αγρίνιο

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=
209964345509515046077.0004a156fbda5e5be3275

Πάτρα θα έρθω σήμερα ή αύριο. :wave2:




edit. Αν δεν σας εμφανίζει τους χάρτες κάντε το σύνδεσμο copy paste στη γραμμή διευθύνσεων.

OldMan
20/04/2011, 12:37
Πάει και από Ναύπακτο-Περδικόβρυση-Δομνίστα-Κρίκελο ο δρόμος για Καρπενήσι, κορίτσια ..

Αλλά να μην έχετε φρεσκοβαμένα νύχια... :winka:

Vstrommer71
20/04/2011, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Πάει και από Ναύπακτο-Περδικόβρυση-Δομνίστα-Κρίκελο ο δρόμος για Καρπενήσι, κορίτσια ..


Την παροιμια που λεει ''ελα παππου μου να σου δειξω που το εχει η γιαγια μου'' την εχεις ακουσει ποτέ?:rotflmao:

OldMan
20/04/2011, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Την παροιμια που λεει ''ελα παππου μου να σου δειξω που το εχει η γιαγια μου'' την εχεις ακουσει ποτέ?:rotflmao:
Εγώ για το μανικιούρ σας ενδιαφέρθηκα, Γιαννάκη ...

daz
20/04/2011, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Πάει και από Ναύπακτο-Περδικόβρυση-Δομνίστα-Κρίκελο ο δρόμος για Καρπενήσι, κορίτσια ..

Αλλά να μην έχετε φρεσκοβαμένα νύχια... :winka:

Oldman την προηγούμενη φορά που πήγαμε φύγαμε από πάτρα πρωί και φτάσαμε Καρπενήσι βράδυ. Να φανταστείς η επιστροφή από Θέρμο ήταν για πιο γρήγορα. Το μόνο που δεν έχουμε κάνει ακόμα είναι να πάμε Καρπενήσι προσπαθώντας να μην πατήσουμε καθόλου άσφαλτο γιατί το αντίθετο δεν μας βγαίνει με τίποτα.

:beer:

vaska
20/04/2011, 13:10
Να έχεις υπ' όψιν σου ότι φοράω χωμάτινα στη γριά και ότι η πολλή άσφαλτος δεν είναι το δυνατό τους κομμάτι (φθείρονται γλήγορα σου λέω) και δεν υπάρχουν γκαφρά για αλλαγές.

:wave2: :wave2:

nio1981
20/04/2011, 13:50
egw ta parataw...den asxoloumai mazi sas....parte tsi apofaseis sas kai enhmerwste me...tha akolouthisw gia na exw na vrizw gia kana mhna....AMAN PIA GEROPERIERGOI....:yuck:

daz
20/04/2011, 14:04
Κοίτα να δεις Βασίλη.. Ο λαστιχάς που πάω στη Θεσσαλονίκη έχει μια κόρη κούκλα. Αν δεν αραιώσω λίγο τα διαστήματα που πηγαίνω, στο τέλος θα φάω και ξύλο.

:bigcry:

orizontas
20/04/2011, 18:31
eimai ektow prepei nα ανεβω αθηνα .... στο επομενο κατεβατο θα φροντισω να σας δωσο φιλια απο κοντα ...

vaska
20/04/2011, 18:40
Κρίμα και θα ήθελα ν' ακούσω την Αγρινώτικη ιστορία από πρώτο χέρι.

Στην επόμενη Γιώργο

:beer: :beer:

orizontas
20/04/2011, 21:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Κρίμα και θα ήθελα ν' ακούσω την Αγρινώτικη ιστορία από πρώτο χέρι.

Στην επόμενη Γιώργο

:beer: :beer:

αυτα ειναι παλαια εργα ...υπαρχουν και αλλες season

vaska
20/04/2011, 22:09
τι λες τώρα ????


Το φτύστο μ μακρυμάλη μ, φτύστο μ πρωτευουσιάνε μ, φτύστο μ να λαδώς έχει γίνει σλόγκαν στο μαγαζί μου (σ' έκανα φίρμα ρε μπαγάσα).

:bawl: :bawl:

bulmont
20/04/2011, 22:42
Tελικά ρε Βασίλη με το μπροστινό φρένο τι έκανες;;;;; :wave2: :wave2: :wave2:

camen
20/04/2011, 23:16
ΑΝτε ρε πουστη μου τελειωνετε,5 σελιδες για μια ρημαδοβολτα...:smokin:

Δλδ οταν την πατε θα λετε για αυτην κανενα μηνα?!:look:



ΥΓ:Ρεμαλια καλα να περασετε και βγαλτε και καμια φωτο να θαυμασουμε τοπια...:beer:

Vstrommer71
21/04/2011, 17:11
Τελικα Παρασκευη εμαθα...
Αν τελικα φυγω για Πασχα στα Κ.Βουρλα Παρασκευη,ευχαριστως κανω μια ''μικρη'' παρακαμψη μεσω Αγρινιου-Αγραφων
Εχω και καιρο να ανεβω στο χωριο μου....:beer:

vaska
21/04/2011, 17:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από bulmont
Tελικά ρε Βασίλη με το μπροστινό φρένο τι έκανες;;;;; :wave2: :wave2: :wave2:

Το άφησα ως ήταν, θα με βολέψει στο χώμα αλλά μόλις επιστρέψω θα το δω.

Το έκανε βόλτα και ο Daz και του φάνηκε κι αυτού να "λαστιχάρει".

vaska
21/04/2011, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
ΑΝτε ρε πουστη μου τελειωνετε,5 σελιδες για μια ρημαδοβολτα...:smokin:

Δλδ οταν την πατε θα λετε για αυτην κανενα μηνα?!:look:



ΥΓ:Ρεμαλια καλα να περασετε και βγαλτε και καμια φωτο να θαυμασουμε τοπια...:beer:

όσοι πάνε μοτοβόλτες μόνον σαν συνεπιβάτες παρακαλούνται να μη μιλάνε.

Ευχαριστώ

:wave2: :wave2:

nio1981
21/04/2011, 20:11
ΩΩΩ ΤΙ ΤΟΥ ΕΙΠΕ.......








:a014: :a014: :a014:

spyro
21/04/2011, 20:50
ΩΩΩΩΩΩ !!!

:eyepop:

camen
21/04/2011, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
όσοι πάνε μοτοβόλτες μόνον σαν συνεπιβάτες παρακαλούνται να μη μιλάνε.

Ευχαριστώ
:wave2: :wave2:


Eγω την εκανα την βολτιτσα μου σημερα με το kawa...:D
Αν ξεβαρεθω θα ποσταρω και φωτο να θαυμασετε ομορφιες του νησιου να σκασετε απο την ζηλια σας...:p :p :p

camen
21/04/2011, 21:50
Aντε παρε 2 τωρα για να μαθεις να μην λες μεγαλες κουβεντες:smokin:


224315

camen
21/04/2011, 21:51
Το εργαλειο το kawa...:wacko:


224316

vaska
21/04/2011, 22:41
Αυτό να φέρεις Πάτρα μλκ, όχι το τρικολόρε τριμπούρδελο με τις λινάτσες. Αυτό είναι μηχανάκι.

ΣΣ

Και δεν φοβάται τη βροχή, θα μπορείς να το κάνεις βόλτα ακόμα κι αν βρέχει κι έτσι θα ησυχάσει το ποδήλατο της Κωνσταντίνας.

:wave2: :wave2: :wave2:

camen
21/04/2011, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Αυτό να φέρεις Πάτρα μλκ, όχι το τρικολόρε τριμπούρδελο με τις λινάτσες. Αυτό είναι μηχανάκι.

ΣΣ

Και δεν φοβάται τη βροχή, θα μπορείς να το κάνεις βόλτα ακόμα κι αν βρέχει κι έτσι θα ησυχάσει το ποδήλατο της Κωνσταντίνας.

:wave2: :wave2: :wave2:

Mακαρι να μπορουσα να εχω και αυτο στην Πατρα...:sad: Ειδικα τωρα μετα τις εργασιες συντηρησεις που του εγιναν το μηχανακι πραγματικα αναστηθηκε και σημερα που το βολταρα το ευχαριστηθηκα απιστευτα... :sun: Anyway...

vaska
21/04/2011, 23:27
Νιώθω τον πόνο σου φίλε μου, να έχεις παρτάλι και να καβαλάς μηχανάκι που δεν μπορείς να έχεις είναι κάπως.

Ζεις ένα δράμα

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nio1981
21/04/2011, 23:41
δεν την πεφτεις σγουλια σγουλια για θα περιμενουμε το πρωι???:evil:

camen
21/04/2011, 23:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Νιώθω τον πόνο σου φίλε μου, να έχεις παρτάλι και να καβαλάς μηχανάκι που δεν μπορείς να έχεις είναι κάπως.

Ζεις ένα δράμα

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ρε ππρ δε μπορω να το φερω κατω ,γτ μετα εδω εκτος απο ενα παπι που ειναι του πατερα και το εχει να κανει τις δουλειες του δεν θα εχω αλλο μηχανακι.
Θα τυχει να κατεβω χωρις μηχανακι και δεν θα εχω εδω τπτ να τριγυρναω...:sad:
Αλλιως θα το χα ηδη φερει κατω να πηγαινουμε και καμια χωματινη βολτιτσα...:wacko:

spyro
22/04/2011, 00:07
καλούς δρόμους να χετε

:beer: :beer: :beer:

vaska
22/04/2011, 05:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ρε ππρ .........
Αλλιως θα το χα ηδη φερει κατω να πηγαινουμε και καμια χωματινη βολτιτσα...:wacko:

Τι? Είσαι Χωματερός?????? Από πότε ρε???? εεε αν μου πεις ότι ξέρεις και σούζες θα πηδηχτώ από το παράθυρο.

Καλή η πλάκα, αλλά σοβαρά τώρα το μηχανάκι αυτό είναι παλικαράκι και θα σε βόλευε μιά χαρά για τις εντός μετακινήσεις σου αλλά και για καμιά χωμάτινη διαδρομή εδώ γύρω. Μπορείς ν' αφήσεις το Ντουκάτι Λευκάδα και να έρθεις με το Καβα Πάτρα, έτσι να γουστάρουμε (και θα σου μάθω και σούζες πάνω από εφημερίδες).

Την κάνω τώρα σιγά σιγά για Άγραφα. Θα τα πούμε στην επιστροφή.

:wave2: :wave2: :wave2:

nio1981
22/04/2011, 06:34
:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

camen
22/04/2011, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Τι? Είσαι Χωματερός?????? Από πότε ρε???? εεε αν μου πεις ότι ξέρεις και σούζες θα πηδηχτώ από το παράθυρο.

Καλή η πλάκα, αλλά σοβαρά τώρα το μηχανάκι αυτό είναι παλικαράκι και θα σε βόλευε μιά χαρά για τις εντός μετακινήσεις σου αλλά και για καμιά χωμάτινη διαδρομή εδώ γύρω. Μπορείς ν' αφήσεις το Ντουκάτι Λευκάδα και να έρθεις με το Καβα Πάτρα, έτσι να γουστάρουμε (και θα σου μάθω και σούζες πάνω από εφημερίδες).

Την κάνω τώρα σιγά σιγά για Άγραφα. Θα τα πούμε στην επιστροφή.

:wave2: :wave2: :wave2:

Χωματινος ημουν για 5 χρονια, οταν εκανα MTB...Βεβαια οκ το μηχανακι απαιτει διαφορετικους χειρισμους απο οτι το ποδηλατο αλλα η γενικοτερη αντιληψη του χωματος υπαρχει καθαρα στο μυαλο μου μιας και προπονησεις εκανα και αγωνες ετρεχα και καθαρα τεχνικα κομματια περιειχαν...:winka:

Το Καβα οντως ειναι παλικαρι απο τα λιγα,εχει την ηλικια μου,μεχρι τωρα δεν ειχε ενδιαφερθει κανεις για δαυτο απο θεματα συντηρησεις και παντα μα παντα οσο καιρο και να ειχες να το βαλεις μπροστα επερνε με την δευτερη μανιβελια.Κ τωρα που επιτελους ενδιαφερθηκα το μηχανακι εγινε βιτρινας. Και ακομη θα παιξουν καποιες βελτιωσουλες...

Δεν γινετε να το φερω,ειλικρινα αν μπορουσα θα το εκανα,οπως δεν γινεται να μεινει κ το Ντουκατι Λευκαδα . Ιιιιιιιιιισως να το φερω μετα το καλοκαιρι για λιγο αλλα και παλι θα δουμε...

Σουζες δεν θελω να μαθω,ποτε δεν ηθελα...Τοσα χρονια στα ποδηλατα και ουτε με δαυτα δε ξερω να κανω ...:lol:


Αντε,ελπιζω να περνατε καλα στην βολτιτσα σας....:beer:

bulmont
22/04/2011, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Χωματινος ημουν για 5 χρονια, οταν εκανα MTB.:

Ελα μην κλαις :a9: :a9: :a9:

Και με το KAWA πάλι ΜΤΒ στην ουσία κάνεις (και δεν το ξέρεις)


:wave2: :wave2: :wave2:


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

camen
22/04/2011, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από bulmont


Και με το KAWA πάλι ΜΤΒ στην ουσία κάνεις (και δεν το ξέρεις)




Mα το ξερω και για αυτο γουσταρω,γτ ειναι σαν ποδηλατο και το κανεις οτι θες...:D

bulmont
22/04/2011, 13:05
Χαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λοιπόν μικρέ καλά να περάσεις και καλές βόλτες. Απέναντί σου ειμαι κι' εγώ (Κεφαλλονιά)

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

bulmont
22/04/2011, 13:16
Ασε που εχουμε έρθει εδω χωρίς όχημα και όσο σκέφτομαι πως κάποιοι λυσσάνε πάνω στ' Αγραφα τόσο βράζω στο ζουμί μου

:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:


:a018: :a018: :a018: :a018: :a018: :a018:

nio1981
22/04/2011, 17:00
οι ασφαλτινοι γυρισαν....οι χωματινοι θα αργησουν....:wave2: :wave2:

Vstrommer71
22/04/2011, 22:05
Προσγειωση Καμενα Βουρλα,ωρα 20:45΄,επιτυχης:smokin:

loylas
22/04/2011, 22:23
Xωματινοι επεστρεψαν κ αυτοι.

Προσεχως φωτορομαντζο

:wave2: :wave2: :wave2:

daz
23/04/2011, 20:24
Ωραία ήταν..

Φωτορομάντζο όταν επιστρέψω στη βάση.

:wave2:

camen
23/04/2011, 20:31
Αμα δεν δω δεν πιστευω τιποτα,το εχει και το ονομα μου αλλωστε....:smokin:

vaska
23/04/2011, 20:34
Έχω long stories για τον βαφτισιμιό μου τον Σουπιά αλλά θα γραφτούν αργότερα, τώρα η προσοχή όλως είναι στραμμένη στα γυρολόγια της σούβλας του οβελία και του κοκορετσίου.


Η επιστροφή για μένα ήταν ταλαιπωρία μιας και είχα ανεξήγητα πολύ κούνημα στο μπροστινό. Πουθενά στην επιστροφή δεν μπόρεσα να ανεβάσω πάνω από 100 χλμ/ώρα. Υπήρχε και το πρόβλημα στο γόνατο που μα ταλαιπωρεί απίστευτα αλλά αφού καταφέραμε κι επιστρέψαμε γεμάτοι μυρωδιές και χρώματα, όλα καλά.

Καλή Ανάσταση να έχομε αδέρφια.

:wave2: :wave2: