PDA

View Full Version : Τα βήματα της ντροπής:



bonepeeler
08/08/2005, 04:14
1)Το 3ήμερο είναι ένας έξυπνος τρόπος του Καπιταλιστικού συστήματος να σας πεί "πάρε 3 τώρα κι όταν γυρίσεις θα πάρεις και τα 3 μου...."

2)Το Καπιταλιστικό σύστημα ευθύνεται για την προικοθηρία και τον βαθμό συγγένειας που ονομάζεται "πεθερά". Η "Πεθερά", ως τμήμα του συστήματος, έχει τον τρόπο της να σας πεί "Πάρε τογιό μου/την κόρη μου τώρα και για ΟΛΟ το άλλο διάστημα θα παίρνεις τα 3 μου!!!!".

3)Η "Πεθερά" συνοδεύεται πάντοτε από κεφτεδάκια. Τα οποία τα έχει ταράξει στο σκόρδο γιατί φοβάται τα Βαμπίρ κα το Χάροντα, μην τυχόν την δαγκώσουν και τους πέσει η πίεση από τη σκορδίλα!!!! Τα ίδια κεφτεδάκια, σας οδηγούν στο νοσοκομείο όπου ο γιατρός έχει φύγει εδώ και 14 ημέρες για το 3ήμερο, οπότε παίρνετε τα 3 του συστήματος!!!

4)Στο δρόμο της εξόδου, αντί για την πεθερά, πετάτε απ' το παράθυρο του αυτοκινήτου τα κεφτεδάκια, τα οποία βρίσκουν στο δόξα πατρί την πεθερά του πίσω αυτοκινήτου, με αποτέλεσμα την σύρραξη στο κέντρο της Εθνικής Οδού, όπου κα παίρνετε τα 3 της εταιρίας οδικής βοήθειας που θα έρθει μεθαύριο.

5)Στο δρόμο της επιστροφής, παίρνετε κατά σειράν:
Τα 3 σας από την κίνηση.
Τα 3 σας από τα διόδια.
Τα 3 σας από τα καινούρια κεφτεδάκια.
Τα 3 σας για να βρείτε να παρκάρετε.
Τα 3 σας από την Τροχαία, η οποία έχει αντικαταστήσει τα δικά της με μπλοκάκια κλήσεων.
Τα 3 του Καράμπελα. (αυτά τα παίρνουν όλοι, οπότε δεν αποτελείτε εξαίρεση).

Στην επιστροφή σας στο σπίτι, κοιτάζεστε στον καθρέφτη και βλέπετε επάνω σας τα 3 όλου αυτού του κόσμου που μαζέψατε κατά την έξοδό σας....

3 του Καπιταλισμού +
3 της Πεθεράς +
3 του ιατρικού συστήματος +
3 της Οδικής βοήθειας +
18 από την παράγραφο 5 =
30!!!!
Ναι...κοιτιέστε στον καθρέφτη και επάνω σας φιγουράρουν 30 ΟΡΧΕΙΣ!!!!!

Άντε μετά να σου σηκωθεί για να κάνεις παιδάκια...

Η Ελλάδα γερνάει κι εμείς παίρνουμε τα 3 συνεχώς!!!!!!!



Τώρα με αυτό το κείμενο δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω.
Να γελάσω ή δυστυχώς να κλάψω;