PDA

View Full Version : ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΩΝ 2011



alexioannides
17/04/2011, 12:59
periergo me akougetai alla mallon 8a ginei ston Lagada 8essalonikhs kai sygkektrimena sta loutra lagada. yparxei kapoios na to epibebaiwsei episima?

thalasinos
17/04/2011, 13:38
Eδω η Ανακοινωση!!!!!!

http://www.motorsite.gr/article_det.php?racename=PANELLINIA11

giannis113
17/04/2011, 15:49
και στο site της ομε αυτο γραφει,

εγω παντως ειμαι διπλα αλλα δε ψηνομαι και πολυ να παω :rolleyes:

SoulGR
17/04/2011, 19:17
συγνώμη αλλά μιας και δεν έχω πάει σε πανελλήνια ποτέ....τέτοιες μαλ@κιες κάνουν?
κλικ (http://www.youtube.com/watch?v=0JD9m_N7G8s&feature=related)

devil's animal
17/04/2011, 19:31
σε ολο το βιντεο μονο ενας φοραγε κρανος πανω σε μια africa και αυτος σπαστο...:rolleyes:

εγω γιατι το βλεπω οτι ειναι σαν να μαζευονται ολα τα βλαχακια απο καθε κατσικοχωρο της Ελλαδας και να κανουν επιδειξη του τουμπανου που μολις πηραν χωρις να εχουν ιδεα απο πιστα και ασφαλη οδηγηση??:wacko:

SoulGR
17/04/2011, 19:55
ψιτ λίγα για τους βλάχους 'νταξ?:mad: :mad:







:lol: :lol: :lol:





δεν ξέρω πάντως από τα βιντεάκια μου φαίνεται πως θα κλαίνε αρκετούς κάθε χρόνο..

faraway
17/04/2011, 20:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
σε ολο το βιντεο μονο ενας φοραγε κρανος πανω σε μια africa και αυτος σπαστο...:rolleyes:

εγω γιατι το βλεπω οτι ειναι σαν να μαζευονται ολα τα βλαχακια απο καθε κατσικοχωρο της Ελλαδας και να κανουν επιδειξη του τουμπανου που μολις πηραν χωρις να εχουν ιδεα απο πιστα και ασφαλη οδηγηση??:wacko:

.....ακριβώς έτσι !!!:beer: :beer:

Ξεφτύλα που την ονομάζουν και πανελλήνια μοτοσυκλετιστών.

Κατάντια ....

McTalas
17/04/2011, 20:21
γιατι ρε παιδια τι νομιζετε πως ειναι το μεγαλυτερο ποσοστο στην Ελλαδα ??

αρα μια χαρα αντικατοπτρίζει την ελληνική πραγματικότητα...

giannis113
17/04/2011, 20:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
συγνώμη αλλά μιας και δεν έχω πάει σε πανελλήνια ποτέ....τέτοιες μαλ@κιες κάνουν?
κλικ (http://www.youtube.com/watch?v=0JD9m_N7G8s&feature=related)

και που καταληγουν οι μαλακιες; http://www.youtube.com/watch?v=50A6MnLdQCc&feature=channel_video_title

εχει χασει το ποδι του μετα απο ατυχημα στην ΠΠ δε φαινεται καλα στο βιντεο τον ξερω πρωσοπικα

faraway
17/04/2011, 20:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannis113
και που καταληγουν οι μαλακιες; http://www.youtube.com/watch?v=50A6MnLdQCc&feature=channel_video_title

εχει χασει το ποδι του μετα απο ατυχημα στην ΠΠ δε φαινεται καλα στο βιντεο τον ξερω πρωσοπικα

Και κάθονται όλοι και κοιτάνε λες και βλέπουν σινεμά και τραβάνε βίντεο.

Άμα λέω εγώ κατάντια ....αλλά κατάντια όμως σε όλες τις διαστάσεις της .:(

SoulGR
17/04/2011, 20:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
γιατι ρε παιδια τι νομιζετε πως ειναι το μεγαλυτερο ποσοστο στην Ελλαδα ??

αρα μια χαρα αντικατοπτρίζει την ελληνική πραγματικότητα...

δεν αντιλέγω...απλώς μου κάνει εντύπωση πως κάποιος αναλαμβάνει την διοργάνωση μιας τέτοιας συγκέντρωσης...

giannis113
17/04/2011, 20:41
να κανονισουμε τοτε εκεινες τις μερες μια βολτα οι υπολοιποι καπου αλλου:)

alexioannides
19/05/2011, 12:49
τελικα θα γινει στην Σκιαθο η μοτοσυγκεντρωση!

Η συνάντηση των μοτοσυκλετιστών που διοργανώνει κάθε χρόνο η ΜΟΤΟΕ (ΜΟΤοσυκλετιστική Ομοσπονδία Ελλάδος) θα γίνει και αυτή τη φορά την καθιερωμένη εβδομάδα που προηγείται της γιορτής του Αγίου Πνεύματος.
Όπως μάλλον ήδη γνωρίζετε, η συγκεκριμένη γιορτή είναι κινητή και όπως αναφέρει το φετινό ημερολόγιο, αυτή τη φορά θα εορτασθεί στις 13 Ιουνίου (Δευτέρα). Αυτό σημαίνει ότι η 30η «Πανελλήνια» θα ανοίξει επίσημα τις πύλες της, την Τετάρτη 8 Ιουνίου.


Αν και αρχικά είχε συζητηθεί η πρόταση για διοργάνωση της Πανελλήνιας Συγκέντρωσης Μοτοσυκλετιστών στον Λαγκαδά, η πολύ σοβαρή πρόταση του Μ.Ο.Λ.Λ. και του Δήμου Λαγκαδά τελικά απορρίφτηκε για αυτή τη χρονιά.

Τόπος συνάντησης μας για φέτος το όμορφο νησί της Σκιάθου.

ΝΕΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Για πρώτη φορά η γενική είσοδος για όλες τις ημέρες της συγκέντρωσης με το δικαίωμα διαμονής, δεν θα έχει κόστος ανά μοτοσυκλέτα, αλλά κόστος ανά άτομο. Το κόστος ανά άτομο θα είναι 30€ με κάρτα μέλους ΜΟΤΟΕ ενώ όσοι δέν έχουν κάρτα θα πληρώνουν ακριβώς το διπλό αντίτιμο, δηλαδή 60€/άτομο. Προλαβαίνετε λοιπόν όσοι δεν έχετε κάρτα ομοσπονδίας να κανετε εγγραφή στην λέσχη της περιοχής σας, ή να πληρώσετε την συνδρομή σας που εκκρεμεί για να κερδίσετε την έκπτωση που δικαιούνται οι κάτοχοι κάρτας ΜΟΤΟΕ.





ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΜΟΤΟΕ

30η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΩΝ
30 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ

Η Πανελλήνια Συγκέντρωση Μοτοσυκλετιστών δημιουργήθηκε πριν από 30 χρόνια από τη ΛΕΜΟΤ και συνεχίζεται να διοργανώνεται από την ΜΟΤΟΕ. Είναι ο πολυπληθέστερος και μακροβιότερος συλλογικός θεσμός των μοτοσυκλετιστών με σκοπό τη σύσφιξη των σχέσεων των μοτοσυκλετιστών, τη γνωριμία και την ανταλλαγή απόψεων, την προώθηση του υγιούς μοτοσυκλετισμού την ανάπτυξη της κοινωνίας των μοτοσυκλετιστών που φιλοξενούσαν την και του συνδικαλισμού.

Τα τελευταία χρόνια μια μερίδα μοτοσυκλετιστών είχε διαφορετική άποψη και αντίληψη για το σκοπό της Π.Σ.Μ., δημιουργώντας προβλήματα στους οργανωτές και αρνητικές αντιδράσεις από τις τοπικές κοινωνίες που φιλοξενούσαν την εκδήλωση καθώς και δυσμενή σχόλια για όλους ανεξαιρέτως τους μοτοσυκλετιστές.

ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΘΕΛΟΥΜΕ

Θέλοντας η Π.Σ.Μ. να συνεχίσει να υπάρχει για τους σκοπούς και τους λόγους που δημιουργήθηκε, ενημερώνουμε τους μοτοσικλετιστές που θα θελήσουν να συμμετέχουν στην 30η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ότι θα ισχύσουν τα εξής:

1.-Στο χώρο της εκδήλωσης επιτρέπεται η είσοδος μόνο με μοτοσυκλέτα.

Δεν επιτρέπεται η είσοδος με αυτοκίνητο.

2.-Οι συμμετέχοντες στην εκδήλωση οφείλουν να τηρούν εντός και εκτός του κατασκηνωτικού Χώρου τον Κ.Ο.Κ.

3.-Στην είσοδο ταυτοποιούνται τα στοιχεία των εισερχομένων και των μοτοσυκλετών τους από τα επίσημα έγγραφα που διαθέτουν.

4.-Είναι υποχρεωτική η τήρηση των κανονισμών που ο οργανωτής ορίζει και κοινοποιεί στους Συμμετέχοντες.

5.-Απαγορεύεται η χρήση ηχοσυστημάτων στον κατασκηνωτικό χώρο.

6.-Με το απογραφικό δελτίο ο μοτοσυκλετιστής υπογράφει ότι αποδέχεται τους κανονισμούς της Εκδήλωσης.

Η μη τήρηση των κανονισμών λειτουργίας συνεπάγεται αυτόματη αποβολή του παραβάτη από την εκδήλωση.

Η 30η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΩΝ θα πραγματοποιηθεί στην ΣΚΙΑΘΟ από την 09 έως 13 Ιουνίου 2011.

http://www.motorsite.gr/article_det.php?racename=PANELLINIA11

gcrook
19/05/2011, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal

εγω γιατι το βλεπω οτι ειναι σαν να μαζευονται ολα τα βλαχακια απο καθε κατσικοχωρο της Ελλαδας και να κανουν επιδειξη του τουμπανου που μολις πηραν χωρις να εχουν ιδεα απο πιστα και ασφαλη οδηγηση??:wacko:

:eyepop:
Αυτο ειναι ανω ποταμων!

Δηλαδη θες να πεις οτι στην πανελληνια δεν διοργανωνονται event οπως "Εργαστηριο μοτοσυκλετας" , Διαγωνισμος καλλλιτεχνικης φωτογραφιας με θεμα "Μοτοσυκλετα και Φως" καλλιστεια στολης αναβατη, γλυπτικη σε παγο, βιντεοαρτ, και εκθεση μοντερνας τεχνης με μοντελα φτιαγμενα απο πεταμενα τακακια και φιλτρα λαδιου;

Και νομιζα οτι η Πανελληνια ηταν κατι σαν την Bienalle της μοτοσυκλετας.
Τι αγροικοι Θεε μου...

alexioannides
19/05/2011, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
:eyepop:
Αυτο ειναι ανω ποταμων!

Δηλαδη θες να πεις οτι στην πανελληνια δεν διοργανωνονται event οπως "Εργαστηριο μοτοσυκλετας" , Διαγωνισμος καλλλιτεχνικης φωτογραφιας με θεμα "Μοτοσυκλετα και Φως" καλλιστεια στολης αναβατη, γλυπτικη σε παγο, βιντεοαρτ, και εκθεση μοντερνας τεχνης με μοντελα φτιαγμενα απο πεταμενα τακακια και φιλτρα λαδιου;

Και νομιζα οτι η Πανελληνια ηταν κατι σαν την Bienalle της μοτοσυκλετας.
Τι αγροικοι Θεε μου...
AXAXX
AXAX
AXAXAXAXAX

esena re bon viver tis a8hnas 8a se doume ka8olou???
ante anebeite volo!

gcrook
19/05/2011, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexioannides
AXAXX
AXAX
AXAXAXAXAX

esena re bon viver tis a8hnas 8a se doume ka8olou???
ante anebeite volo!

Εσυ οσο πας και κατεβαινεις μου φαινεται.
Λεω να περιμενω λιγο ακομα μεχρι να φτασεις προς Λιβαδεια να μην πληρωνω κερατα σε βενζινες. :p

taisteal
19/05/2011, 15:26
ποτε ξανα σε πανελληνια...τα καφριλικια ολα...

Gsakias
19/05/2011, 16:08
Τα τελευταια χρονια υπαρχει ενα φαινομενο παρεες ανεξαρτητες ή και συλλογοι να κανουν την "δικια" τους πανελληνια συγκεντρωση κατα την διαρκεια του αγιου πνευματος.
Ενας απο αυτους ειμαι και εγω, μαζευω 3 εως 10 ατομα και οργωνουμε μερη, περναμε καλα και γυρναμε πισω με ασφαλεια(Θεου θελοντος παντα).
Τωρα το να πας στην πανελληνια συγκεντρωση για ενα αυτοκολλητο στον ανεμοθωρακα οχι δεν το κανω ειλικρινα βλεπουν την μοτοσικλετα μου και με ρωταν ολοι πηγες ποτε πανελληνια? πηγες ταξιδι? για μενα και το να πηγαινω στη δουλεια μου ειναι ενα μινι ταξιδι.
Μερικοι βλεπουν την πανελληνια σαν ενα μινι ξεσπασμα απο αυτα που δεν μπορουν να κανουν στη πολη τους. Εγω 2 φορες πηγα για μια μερα να δω τι γινεται εκει στη θασο και στον Αρδα, στο δρομο για καστανιες και τελωνειο καναν κοντρες και σουζες ενω διπλα περπατουσαν αμεριμνοι και ομοιως στον πρινο σε μια μικρη ευθεια εκει. Αν καποιοι αυτο το βλεπουν διασκεδαση τοτε πασα αρχη παυσατω.
Ειμαι υπερ των ομαδικων εκδρομων αλλα οχι να ανεχομαι την καγκουρια του καθε πικραμενου.
Εχετε δει ποτε διασημα Κλαμπ μοτο οπως Harley davidson? ή Fazer club ή BMW Hellas club ή Varadero club να πηγαινουν σε πανελλήνια? ξερει κανεις γιατι?
Αυτοι δεν ειναι μοτοσικλετιστες? συμβαινει κατι με την μοτοε?

tzeronymo
19/05/2011, 17:13
τα club που αναφερες φιλε μου και αλλα τοσα ακομα κανουν τη δικια τους πανελληνια για σπασιμο στη
ΛΕΜΟΤ - ΜΟΤΟΕ και για δικο τους συμφερον η Πανελληνια ειναι μια
Τωρα εαν καποιοι αμαβρωνουν την εκδηλωση προβλημα τους εγω προσωπικα εχω παει σε 9 απο αυτες και πιστευω οσο ζω να πηγαινω με το παρεακι μου 5 ατομων κα ινα περναω καλα, ακολουθω το προγραμα που υπαρχει και δεν τρεχω εξω να δω κοντρες και αλλου ειδους καγκουριες φιλικα

Shaolin Monk
19/05/2011, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
:eyepop:
Αυτο ειναι ανω ποταμων!

Δηλαδη θες να πεις οτι στην πανελληνια δεν διοργανωνονται event οπως "Εργαστηριο μοτοσυκλετας" , Διαγωνισμος καλλλιτεχνικης φωτογραφιας με θεμα "Μοτοσυκλετα και Φως" καλλιστεια στολης αναβατη, γλυπτικη σε παγο, βιντεοαρτ, και εκθεση μοντερνας τεχνης με μοντελα φτιαγμενα απο πεταμενα τακακια και φιλτρα λαδιου;

Και νομιζα οτι η Πανελληνια ηταν κατι σαν την Bienalle της μοτοσυκλετας.
Τι αγροικοι Θεε μου...



:rotflmao: :bigcry: :bawl: :bawl: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

akalokat
20/05/2011, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gsakias
Τα τελευταια χρονια υπαρχει ενα φαινομενο παρεες ανεξαρτητες ή και συλλογοι να κανουν την "δικια" τους πανελληνια συγκεντρωση κατα την διαρκεια του αγιου πνευματος.
Ενας απο αυτους ειμαι και εγω, μαζευω 3 εως 10 ατομα και οργωνουμε μερη, περναμε καλα και γυρναμε πισω με ασφαλεια(Θεου θελοντος παντα).
Τωρα το να πας στην πανελληνια συγκεντρωση για ενα αυτοκολλητο στον ανεμοθωρακα οχι δεν το κανω ειλικρινα βλεπουν την μοτοσικλετα μου και με ρωταν ολοι πηγες ποτε πανελληνια? πηγες ταξιδι? για μενα και το να πηγαινω στη δουλεια μου ειναι ενα μινι ταξιδι.
Μερικοι βλεπουν την πανελληνια σαν ενα μινι ξεσπασμα απο αυτα που δεν μπορουν να κανουν στη πολη τους. Εγω 2 φορες πηγα για μια μερα να δω τι γινεται εκει στη θασο και στον Αρδα, στο δρομο για καστανιες και τελωνειο καναν κοντρες και σουζες ενω διπλα περπατουσαν αμεριμνοι και ομοιως στον πρινο σε μια μικρη ευθεια εκει. Αν καποιοι αυτο το βλεπουν διασκεδαση τοτε πασα αρχη παυσατω.
Ειμαι υπερ των ομαδικων εκδρομων αλλα οχι να ανεχομαι την καγκουρια του καθε πικραμενου.
Εχετε δει ποτε διασημα Κλαμπ μοτο οπως Harley davidson? ή Fazer club ή BMW Hellas club ή Varadero club να πηγαινουν σε πανελλήνια? ξερει κανεις γιατι?
Αυτοι δεν ειναι μοτοσικλετιστες? συμβαινει κατι με την μοτοε?


+600

McTalas
20/05/2011, 11:36
θα πω στο Δημαρχο (που 'χουμε και ακρες) να βαλει στις κουκουναριες κανα μεγαλο δίχτυ (σαν αυτο που εχει στο τσιρκο) για να μαζευουμε τα πτωματα...

CBarbas
20/05/2011, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
σε ολο το βιντεο μονο ενας φοραγε κρανος πανω σε μια africa και αυτος σπαστο...:rolleyes:

εγω γιατι το βλεπω οτι ειναι σαν να μαζευονται ολα τα βλαχακια απο καθε κατσικοχωρο της Ελλαδας και να κανουν επιδειξη του τουμπανου που μολις πηραν χωρις να εχουν ιδεα απο πιστα και ασφαλη οδηγηση??:wacko:


Sorry

ρε φιλε μπορεις να εισαι πιο ευγενικος και οχι τοσο ρατσιστικος!!!

πυξιδας990
23/05/2011, 20:37
εχω παει σε δεκα παννεληνιες,αλλα την τελευταια τριετια απεχω επειδηκτικα και εξηγουμαι
1.τιποτα απο τους κανονες της μοτοε δεν γινονται
2.μεσα στο χωρο γυριζουνε κατι παπακια ξεταπωτα που ολως τυχαιως εχουν συναυλια μετα τις 3
τη νυκτα
3.το κρανος ειναι ειδος προς εξαφανιση και η σαγιοναρα κανει τρελες πωλησεις.
4.μαζευονται κατι τυποι που δεν πρεπει να ξαναβγαινουν απο το σπιτι τους ολων τον υπολοιπο χρονο και εχουν στερητικα συνδρομα
4.η μοτοε το κανει για να κονομαει
5.εχει γινει για γραφικους τυπους που θεωρουν τη μοτοσυκλετα οτι εχει μεινει στη δεκαετια του 80 απο αποψη κουλτουρας οχι μοντελων για να μην παρεγηγηθω.
θα μπορουσα να πω και αλλα,πιστευω ομως οτι εδωσα μια εικονα

NNN
23/05/2011, 20:53
Σε ποιο μερος της σκιαθου θα γινει ξερει κανεις?ουτε αφισα δεν βγαλανε ακομα?

alexioannides
23/05/2011, 21:15
prin 2-3 xronia eixe ginei sthn 8aso kai eixa paei, hmoun melos ston MOTH kai tous eipa oti eimai melos. ekeinh thn ora emfanisthke o poedros tou moth kai mou eipe oti mporei na exw plhrwsei syndromh alla de me exei dei ston sylogo opote eprepe na plhrwsw thn kanonikh eisodo!
to lew auto skeutomenos oti isos kai oi organotes na ftaine gia auto to epipedo ths diorganwshs. ama oi organotes exoun tetoio epipedo opws o proedros tou moth (mou to apedikse me thn parapanw symperifora tou) tote dld giati na apaitoume oi symetexontes na einai pio sostoi apo tous diorganotes????

filika panta....

thalasinos
23/05/2011, 21:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από NNN
Σε ποιο μερος της σκιαθου θα γινει ξερει κανεις?ουτε αφισα δεν βγαλανε ακομα?

Στο Ασεληνος θα γινει η συγκεντρωση !!!!

J.T.R
24/05/2011, 05:08
Δεν προκειται να παω, δεν ειμαι φιλος των εκδηλωσεων, μιαν απορια ομως εχω...

Ποσο να ειναι αραγε τα ναυλα πηγαινε -ελα για τη Σκιαθο?:eyepop:

McTalas
24/05/2011, 07:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από J.T.R
Δεν προκειται να παω, δεν ειμαι φιλος των εκδηλωσεων, μιαν απορια ομως εχω...

Ποσο να ειναι αραγε τα ναυλα πηγαινε -ελα για τη Σκιαθο?:eyepop:

Bolo - Σκιαθο 21 το ατομο και 13 η μηχανη και αλλα τοσα το γυρνα...

makis206
24/05/2011, 08:14
Και σκέφτομαι τώρα εγώ έτσι στα μπακαλίστικα.

Κάθε χρόνο έχουμε τα ίδια, οι μεν ανακοινώνουν τις Πανελλήνιες συγκεντρώσεις μοτοσυκλετιστών και οι δε κράζουν την όλη διοργάνωση (και με το δίκιο τους κατ'εμέ). Κάποια στιγμή όμως θα πρέπει να σταματήσει αυτό μάγκες, έτσι μπροστά δεν πάμε ποτέ. Μήπως κάποια στιγμή θα πρέπει να συγχωνευτούν αυτοί οι δύο κόσμοι να γίνει μια κουβέντα της ανθρωπιάς; Του μέλλοντος του μοτοσυκλετισμού στην Ελλάδα βρε αδερφέ.

Ας πάνε αυτοί που διοργανώνουν "τσόντα" διοργανώσεις τις ίδιες ημερομηνίες εκεί, πηγαίντε ρε παιδιά και μιλήστε τους, 2 στους 10 να σας ακούσουν κερδισμένοι θά'μαστε. Σίγουρα θα πρόκειται για τριήμερο ξενέρας για εσάς, θα είναι όμως για ένα καλό που επιτέλους κάποια στιγμή θα πρέπει να ξεκινήσει να υπάρχει μεταξύ -όλων- μας.

Σταματήστε για μια χρονιά τις "τσόντες" και αφιερώστε ένα τριήμερο εκεί, τόσα χρόνια δεν σας βλέπουν αυτοί που πρέπει να σας δουν..

:beer:

dimitris777
24/05/2011, 08:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Και σκέφτομαι τώρα εγώ έτσι στα μπακαλίστικα.

Κάθε χρόνο έχουμε τα ίδια, οι μεν ανακοινώνουν τις Πανελλήνιες συγκεντρώσεις μοτοσυκλετιστών και οι δε κράζουν την όλη διοργάνωση (και με το δίκιο τους κατ'εμέ). Κάποια στιγμή όμως θα πρέπει να σταματήσει αυτό μάγκες, έτσι μπροστά δεν πάμε ποτέ. Μήπως κάποια στιγμή θα πρέπει να συγχωνευτούν αυτοί οι δύο κόσμοι να γίνει μια κουβέντα της ανθρωπιάς; Του μέλλοντος του μοτοσυκλετισμού στην Ελλάδα βρε αδερφέ.

Ας πάνε αυτοί που διοργανώνουν "τσόντα" διοργανώσεις τις ίδιες ημερομηνίες εκεί, πηγαίντε ρε παιδιά και μιλήστε τους, 2 στους 10 να σας ακούσουν κερδισμένοι θά'μαστε. Σίγουρα θα πρόκειται για τριήμερο ξενέρας για εσάς, θα είναι όμως για ένα καλό που επιτέλους κάποια στιγμή θα πρέπει να ξεκινήσει να υπάρχει μεταξύ -όλων- μας.

Σταματήστε για μια χρονιά τις "τσόντες" και αφιερώστε ένα τριήμερο εκεί, τόσα χρόνια δεν σας βλέπουν αυτοί που πρέπει να σας δουν..

:beer:


:beer: ...ετσι φιλε...καποια στιγμη θα πρεπει να υπαρχει ενας θεσμος που να ειναι σεβαστος απο ολους τους λατρεις της μηχανης forum club και ολα τα αλλα να γινεται μια πραγματικη γιορτη των δυο τροχων!! Ειμαι απο Αλεξανδρουπολη...το σκεφτομαι να παω απο τα τοσα που εχω δει κατα καιρους...απο την αλλη λυπαμαι..γιατι θα σβησει αν και μπορει να ειναι για καλο..:rolleyes:

πυξιδας990
24/05/2011, 15:36
η μοτοε δεν κανει συζητηση με κανεναν και μερικες φορες σαμποταρει και τα ιδια τις τα μελη.ρωτηστε τους αργιτες τι σαμποταζ ειχαν φαει οταν την ειχαν διοργανωσει στο saladi beach.

faraway
24/05/2011, 15:56
Eγώ δεν πιστεύω πως η Μοτοε ή οποιαδήποτε άλλη λέσχη είχε τέτοια "προβλήματα " και ήθελε να τα λύσει , πως δεν θα μπορούσε .

Η γνώμη μου είναι πως από τη στιγμή που υπάρχει η μπίζνα στη μέση και κάποια άτομα τσεπώνουν φράγκα , δεν ασχολούνται και με το θέμα .

Αν ξαφνικά όμως από 3000 άτομα καταντήσουν να πηγαίνουν 300 τότε θα δείτε πως θα βρεθούν οι λύσεις και θα το δουν και το θέμα πιο ζεστά οι υπεύθυνοι .

Από την άλλη βέβαια πρέπει και από τη πλευρά του κόσμου να υπάρχει και ένα ξεκαθάρισμα στο τι θέλουμε να βλέπουμε σε μια πανελλήνια .

Το λέω αυτό γιατί παρατηρώ έκπληκτος ανθρώπους να το παίζουν κουλτούρα και παιδεία , με full εξοπλισμό κτλ υπό κάποιες συνθήκες και υπό άλλες οι ίδιοι άνθρωποι να το παίζουν Σταμάτης Γαρδέλης .

Πρέπει επίσης να ξεκαθαρίσουμε τι είδους πανελλήνια θέλουμε . Δηλαδή θέλουμε με τη ματιά μας στο 1970 , sex drugs n rock n roll , δερμάτινα με καρφιά , γυμνόστηθες πόρνες , μεθυσμένους να ξερνάνε από δω και από εκεί

ή

θέλουμε με τη ματιά μας στο τώρα και στο μέλλον , στοχεύοντας σε ένα καλύτερο και ασφαλέστερο μοτοσυκλετιστικό αύριο ??:confused:


Αυτά ....μέχρι να ξεκαθαριστούν αυτά μέσα στα επόμενα 4500 χρόνια εγώ λέω να μην πηγαίνω .:lol:

g.kounoupis
24/05/2011, 16:10
Αν θέλεις μπορείς να ελέγξεις όσους θέλεις πολύ απλά αν εφαρμόσεις τους (κανόνες) που έχεις βάλει .και το πιο ακραίο βαλε μπάτσους να παρακολουθούν .

alexioannides
24/05/2011, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από faraway
Η γνώμη μου είναι πως από τη στιγμή που υπάρχει η μπίζνα στη μέση και κάποια άτομα τσεπώνουν φράγκα , δεν ασχολούνται και με το θέμα .
]

ola einai gia thn marmita... dystyxws eimaste sthn ellada kai h apateonia kalpazei!!!!

tsinos
24/05/2011, 16:44
τα δυο ατομα συν μια μηχανη ,112 ναυλα καραβι +120 εισητηριο (αν δεν εχεις καρτα μοτοε) +60 βενζινα διοδια (απο θεσσαλονικη) ισον 292 ευρο.αν προσθεσουμε σε αυτα φαγητο μπυρες θελουμε ολα μαζι ενα 500σαρικο.εχω παει σε πολλες πανελληνιες και πιστευω οτι δεν αξιζει να διαθεσεις τοσα πολλα.παντος η προτελευταια (σαμοθρακη) ηταν καλυτερη απο θεμα γκαγκουριας τελειωσε χωρις ουτε ενα τραυματισμο,πρεπει να επιλεγονται προορισμοι με μεγαλη προσοχη πχ (νησια,και μακρια απο γρεβενα καβαλα ορεστιαδα θεσσαλονικη) λογο πληθωρας ΣΤΕΦΑΝΑΚΙΔΩΝ.

ggs
24/05/2011, 17:30
α ρε ... ευρώπη θα γινΟμε... :lol: :lol:


227197

intruder
24/05/2011, 21:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsinos
,πρεπει να επιλεγονται προορισμοι με μεγαλη προσοχη πχ (νησια,και μακρια απο γρεβενα καβαλα ορεστιαδα θεσσαλονικη) λογο πληθωρας ΣΤΕΦΑΝΑΚΙΔΩΝ. [/B]


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
ΕΓΡΑΨΕΣ

tzeronymo
30/05/2011, 13:13
1Ο Και σημερα !!!!!

kapeos
31/05/2011, 22:07
όποιος γουσταρει τις ιδέες της ΜΟΤΟΕ, πληρώνει 30€ όποιος δεν τις γουστάρει αλλα θέλει να πάει, πληρώνει 60€.

Μαλάκες, να σας κλείσουν θέλω γιατί 25 χρόνια καβαλάω, και ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. Μόνο τη λαμογιά της Πανελλήνιας (αρπαχτή).:mad:

guzzistas
31/05/2011, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από faraway

Πρέπει επίσης να ξεκαθαρίσουμε τι είδους πανελλήνια θέλουμε . Δηλαδή θέλουμε με τη ματιά μας στο 1970 , sex drugs n rock n roll , δερμάτινα με καρφιά , γυμνόστηθες πόρνες , μεθυσμένους να ξερνάνε από δω και από εκεί




Καθόλου άσχημο Γιώργο.... καθόλου άσχημο..... :lol: :lol: :lol: :lol:

:beer: :beer:

CBRIDHS
01/06/2011, 07:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από g.kounoupis
Αν θέλεις μπορείς να ελέγξεις όσους θέλεις πολύ απλά αν εφαρμόσεις τους (κανόνες) που έχεις βάλει .και το πιο ακραίο βαλε μπάτσους να παρακολουθούν .

Ε όχι....:mad: :mad: :mad: (σ'ότι αφορά τους μπάτσους)

g.kounoupis
01/06/2011, 08:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από CBRIDHS
Ε όχι....:mad: :mad: :mad: (σ'ότι αφορά τους μπάτσους)


Να σου πω ότι δεν συμπαθώ Και δεν τρέφω καμία ιδιαίτερη εκτίμηση στους μπάτσους αλλά ίσως είναι η μόνη λύση από την στιγμή που οι οργανωτές δεν είναι ικανοί ή (δεν τους νοιάζει ) να κάνουν κάτι

CBRIDHS
01/06/2011, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από g.kounoupis
Να σου πω ότι δεν συμπαθώ Και δεν τρέφω καμία ιδιαίτερη εκτίμηση στους μπάτσους αλλά ίσως είναι η μόνη λύση από την στιγμή που οι οργανωτές δεν είναι ικανοί ή (δεν τους νοιάζει ) να κάνουν κάτι

Απλά θεωρώ,πως η πρώτη σου κουβέντα στο προηγούμενο ποστ(ότι δλδ Αν θέλεις μπορείς να ελέγξεις όσους θέλεις πολύ απλά αν εφαρμόσεις τους (κανόνες) που έχεις βάλει )με καλύπτει πλήρως!!!!!!!άς αφήσουμε τα στρουμφάκια απ'έξω(για μένα)....:wave2:

mikros boudas
01/06/2011, 13:01
αληθευει πως οταν εγινε η πανελληνια στην Θασο,ενας σκοτωθηκε επειδη επεσε απο την προβλημα ενω εκανε αλμα με την μηχανη για την μπουκαπορτα του φερυμποτ;;

tzeronymo
01/06/2011, 14:23
Όταν οδηγάς μοτοσυκλέτα, υποτίθεται ότι είσαι αντισυμβατικός, λίγο τρελός, λίγο διαφορετικός και πολύ ανοιχτόμυαλος. Υποτίθεται, ότι θέλεις να ξεφύγεις από κανόνες και περιορισμούς. Αντί αυτού, βλέπω κάτι επιθέσεις στην Πανελλήνια, που δεν τις έκαναν ούτε οι γονείς μας τα 80s, όταν η κοινωνία πίστευε, ότι όποιος οδηγάει μοτοσυκλέτα, είναι αλήτης και πρεζάκιας και αυτές οι κρητικές γίνονται από μοτοσυκλετιστές. κατά την γνώμη μου απαράδεκτο.
Και πρίν βγείτε από τα ρούχα σας και μου αρχίσετε τα περί....ασφάλειας και του πόσο πολύτιμη είναι η ανθρώπινη ζωή, να σας θυμίσω, ότι για να οδηγάς μοτοσυκλέτα θέλει δίπλωμα, άρα είσαι ενήλικας και υπεύθυνος για τις πράξεις σου. Αν θέλεις να είσαι ταλιμπάν και να σκοτωθείς από μαι σούζα ή σε μια κόντρα θα το κάνεις έτσι κι αλλιώς. Είναι θέμα παιδείας...η Πανελλήνια δεν ευθύνεται ούτε οι διοργανωτές τις.
Αν μου πείτε για ησυχία, για μπάφα, για ανάρμοστη συμπεριφορά κλπ κλπ. Θα σας απαντήσω ότι είναι Συγκέντρωση πολλών χιλιάδων ανθρώπων. Ανθρώπων που οδηγούνε μοτοσυκλέτες και έτσι πρέπει να την αντιμετωπίσετε, ναι θα έχει πολύ φασαρία, αν πάτε. Αν δεν πάτε ή αν δεν έχετε πάει ακόμη καλύτερα, γιατί όσο κι αν σας εξηγήσω δεν θα καταλάβετε γιατί μου αρέσει. Όπως δεν μπορεί να καταλάβει η Θεία Μαρίτσα, γιατί οδηγείτε μοτοσυκλέτα και δεν παίρνεται ένα αμαξάκι να βάλετε από κάτω το κεφάλι σας.
Ξέρω πως αυτά που γράφω παραπάνω, τους περισσότερους από εσάς θα σας "ξινίσουν", αλλά δεν πειράζει. Βλέπεται τώρα πλέον στα σαράντα μου, έχω μάθει, ότι δεν πρέπει να κάνω γαργάρα τίποτα και για κανέναν και επίσης, μετά από εικοσιπέντε χρόνια, ταξίδια, αλητεία, χαζομάρα πάνω σε δύο ρόδες, δεν έχω να αποδείξω τίποτα. Το μοναδικό που μπορώ να κάνω, είναι να μιλάω κι όποιος θέλει ακούει!

πυξιδας990
02/06/2011, 16:41
.δεν ειναι πολλες χιλιαδες αυτοι που μαζευονται αλλα 1500 εως 2500 ατομα,
αρα δεν αντιπροσωπευουν τιποτα.ειναι σαν να λεμε (κανουνε διαδηλωση 200 ατομα και ταλαιπωρουνε 100.000).
γιατι αυτο γινεται,(ταλαιπωρουνε) τη μοτοσυκλετα και βγαζουν προς τα εξω το χειρωτερο προσωπο της.

faraway
02/06/2011, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΤΖΕΡΟΝΥΜΟ
είσαι αντισυμβατικός,

Γιατί ?? :confused:


Αρχικά δημιουργήθηκε από ΤΖΕΡΟΝΥΜΟ
λίγο τρελός,

Επίσης γιατί ?? :confused:



Αρχικά δημιουργήθηκε από ΤΖΕΡΟΝΥΜΟ
λίγο διαφορετικός

Ξανα επίσης γιατί ?? :confused:


Αρχικά δημιουργήθηκε από ΤΖΕΡΟΝΥΜΟ
και πολύ ανοιχτόμυαλος.

Όχι όλοι .
Επειδή μπορεί να είσαι εσύ δεν σημαίνει πως είναι και το σύνολο των μοτοσυκλετιστών .

Τα υπόλοιπα που αναφέρεις , με συγχωρείς κιόλας , αλλά μου θυμίζουν ταινία του Σταμάτη Γαρδέλη και του Στιβ Ντούζου ...αααα , και του Ψάλτη με το "τρέχω τρέχω τρέχω "

Έχουμε περάσει στο 2011 και έχουν αλλάξει τα δεδομένα , αντισυμβατικός με 16.000 € μοτο 265 άτοκες δόσεις και service στο εξουσιοδοτημένο ....εεε δεν το λες .

Εκτός αν στις πανελλήνιες μαζέυεται ο Σάκης ο μπετούγιας με το Μάκη το μπούκα ....:lol:

Τέλος πάντως για υτο είπα μερικά ποστ παραπάνω πως πρέπει πρώτα να αποφασίσουμε σαν μοτοσυκλετιστες τι θέλουμ ενα βλέπουμε στις πανελλήνιες και ποιο δρόμο θα ακολουθήσουμε .

Ειδάλλως είναι σαν να λέμε θα κόψουμε το τσιγάρο γιατί μας καταστρέφει την υγεία αλλά άμα βρισκόμαστε σε καμιά φάση όλο και καμιά τζούρα θα τραβάμε .:wave2:

πυξιδας990
02/06/2011, 20:59
να συμπληρωσω οτι ο προεδρος της μοτοε κ.Κορελης ειναι οντως σαν να παιζει σε ταινια του Σταθη ψαλτη η του Σταματη Γαρδελη.αμα τον δειτε απο κοντα θα πειτε οτι εχουμε ακομα ασπρομαυρη TV

gs 500 f
02/06/2011, 21:15
παιδια μια και ασχετος τα 60 ευρω που θα πληρωσει ο καθενας αν δεν ειναι μελος γιατι πραγμα ειναι?θα εχει καποιες εξηπηρετησεις στον χωρο που θα παραμεινει και θα κατασκηνωσει?νερο ,ρευμα ,ψησταριες ,καποια μουσικα συγκροτηματα ,ασφαλεια μοτο,κλπ κλπ?

tzeronymo
03/06/2011, 19:27
Το κλεινουμε εδω, η μαλλον το σταματαω εχω κουραστει να κανω τον συνηγορο τις ΜΟΤΟΕ και τις καθε λεσχης αν και δινω σε δυο συνδρομη, εγω με την παρεα μου ΠΑΝΤΑ μενουμε εξω σε ξενοδοχειο περναμε πολυ καλα απο κει και περα ο καθενας εχει νομιζω τη νοημοσυνη να κανει οτι θελει και να παει οπου θελει εξαλλου την παροιμια την ξερετε ( με τα λεφτα σου ........) φιλικα !!!

chr1s_86
03/06/2011, 19:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΤΖΕΡΟΝΥΜΟ
Το κλεινουμε εδω, η μαλλον το σταματαω εχω κουραστει να κανω τον συνηγορο τις ΜΟΤΟΕ και τις καθε λεσχης αν και δινω σε δυο συνδρομη, εγω με την παρεα μου ΠΑΝΤΑ μενουμε εξω σε ξενοδοχειο περναμε πολυ καλα απο κει και περα ο καθενας εχει νομιζω τη νοημοσυνη να κανει οτι θελει και να παει οπου θελει εξαλλου την παροιμια την ξερετε ( με τα λεφτα σου ........) φιλικα !!!

Και τι σου προσφέρει ακριβώς η συνδρομή στη μοτοε;

7gibernau
03/06/2011, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από πυξιδας990
να συμπληρωσω οτι ο προεδρος της μοτοε κ.Κορελης ειναι οντως σαν να παιζει σε ταινια του Σταθη ψαλτη η του Σταματη Γαρδελη.αμα τον δειτε απο κοντα θα πειτε οτι εχουμε ακομα ασπρομαυρη TV ΕΣΥ κρίνεις κάποιον Απο την εξωτερική του εμφάνιση;Απο το μουσι του καθενός;έχεις μιλήσει μαζί του ποτε;έχεις συνεργαστεί μαζί του;
Ποια η δικιά σου ιδιωτητα για να μπορείς να τα πεις αυτα;στιληστας είσαι;

πυξιδας990
04/06/2011, 12:46
στυλιστας δεν ειμαι,αλλα οταν θελεις να προχωρησεις μπροστα μερικα πραγματα, η εμφανιση σου δινει την πρωτη εντυπωση.οι αποψεις του στο θεμα μοτοσυκλετα ειναι πολυ καλες αλλα φιλε πρεπει να εχεις και τον τροπο να το μεταφερεις.
υποψην εχω παει σε 10 παννεληνιες και θεωρω οτι εχω δικαιωμα να εχω αποψη.ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ:nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:

7gibernau
04/06/2011, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από πυξιδας990
στυλιστας δεν ειμαι,αλλα οταν θελεις να προχωρησεις μπροστα μερικα πραγματα, η εμφανιση σου δινει την πρωτη εντυπωση.οι αποψεις του στο θεμα μοτοσυκλετα ειναι πολυ καλες αλλα φιλε πρεπει να εχεις και τον τροπο να το μεταφερεις.
υποψην εχω παει σε 10 παννεληνιες και θεωρω οτι εχω δικαιωμα να εχω αποψη.ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ:nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: νο κομεντς

DimChios
04/06/2011, 13:33
Μεσες ακρες εχω διαβασει τωρα αλλα και αλλες χρονιες τις αποψεις σας για αυτη τη μαλακια
Ας πω κι εγω τη δικη μου...

Επειδη λοιπον
ΑΥΤΗ http://www.youtube.com/watch?v=C12A9F2VArQ ειναι η Πανελλήνιά ΣΑΣ
και αυτό το IQ οσων μαζευονται γυρω απο κατι τετοια μαλακισμενα μπασταρδο-τσογλανια
που εχουν το ηλιθιο ανεγκεφαλο γκομενακι στο διπλανο καθισμα, που τα "εχει" με τον φραγκατο τρεντυ καγκουρογαμοσαυρο,
που οι μαγαζατορες ΒΛΑΧΟΙ κοιτανε μονο το κερδος που μαζευτηκε τοσος κοσμος στην πολη τους και θα πιουν μεχρι σκασμου αλλα υπο αλλες συνθηκες θα φωναζαν οτι ενοχλουνται απο τις εξατμισεις,
επειδη οι μπατσοι με την συγκαταθεση του κρατους κανουν τα στραβα ματια και η οποια ΜΟΤΟΕ τον ΜΠαίρνει και τα παιρνει,
επειδη ΚΑΝΕΙΣ δεν εχει τη στοιχειωδη αξιοπρεπεια και ολοι εχουν ενα τσουτσουνι μεχρι το πατωμα και μαλακιζονται ασυστολως...

παρτε τη γαμωπανελληνια σας και χωστε την στο κωλο σας, εγω δεν θα παρω!

Μου αρκουν τα βιντεο για τα οποια δεν θα εκφραστω, αυτων που εφυγαν και αυτοι που τα εφτιαξαν λενε "ηταν ενα παιδι παντα με το χαμογελο στα χειλη που λατρευε τη μοτοσυκλέτα και ηταν και γαμω τους οδηγους"!

Σχετικα με το βιντεο που εβαλα μπορω να τον βρισω 15 φορες περισσοτερο αλλα ειναι καμενος απο χερι ετσι κι αλλιως οποτε οι δικες μου καταρες δεν εχουν νοημα!


Αντε, παμε αντιπαραθεσεις τωρα να χωσω κι αλλα μπας και φαω και δικαιολογημενα το ΒΑΝ

:rolleyes:

DimChios
04/06/2011, 13:35
ΕΛΑ ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕ


http://www.youtube.com/watch?v=GuOPtrZOoVE&NR=1


:a31: :a31: :a31: :a31:

taisteal
04/06/2011, 13:40
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
[B]Μεσες ακρες εχω διαβασει τωρα αλλα και αλλες χρονιες τις αποψεις σας για αυτη τη μαλακια
Ας πω κι εγω τη δικη μου...

Επειδη λοιπον
ΑΥΤΗ http://www.youtube.com/watch?v=C12A9F2VArQ ειναι η Πανελλήνιά ΣΑΣ
και αυτό το IQ οσων μαζευονται γυρω απο κατι τετοια μαλακισμενα μπασταρδο-τσογλανια
που εχουν το ηλιθιο ανεγκεφαλο γκομενακι στο διπλανο καθισμα, που τα "εχει" με τον φραγκατο τρεντυ καγκουρογαμοσαυρο,
που οι μαγαζατορες ΒΛΑΧΟΙ κοιτανε μονο το κερδος που μαζευτηκε τοσος κοσμος στην πολη τους και θα πιουν μεχρι σκασμου αλλα υπο αλλες συνθηκες θα φωναζαν οτι ενοχλουνται απο τις εξατμισεις,
επειδη οι μπατσοι με την συγκαταθεση του κρατους κανουν τα στραβα ματια και η οποια ΜΟΤΟΕ τον ΜΠαίρνει και τα παιρνει,
επειδη ΚΑΝΕΙΣ δεν εχει τη στοιχειωδη αξιοπρεπεια και ολοι εχουν ενα τσουτσουνι μεχρι το πατωμα και μαλακιζονται ασυστολως...

παρτε τη γαμωπανελληνια σας και χωστε την στο κωλο σας, εγω δεν θα παρω!

Μου αρκουν τα βιντεο για τα οποια δεν θα εκφραστω, αυτων που εφυγαν και αυτοι που τα εφτιαξαν λενε "ηταν ενα παιδι παντα με το χαμογελο στα χειλη που λατρευε τη μοτοσυκλέτα και ηταν και γαμω τους οδηγους"!

Σχετικα με το βιντεο που εβαλα μπορω να τον βρισω 15 φορες περισσοτερο αλλα ειναι καμενος απο χερι ετσι κι αλλιως οποτε οι δικες μου καταρες δεν εχουν νοημα!


Αντε, παμε αντιπαραθεσεις τωρα να χωσω κι αλλα μπας και φαω και δικαιολογημενα το ΒΑΝ

+650

Costas KLE
04/06/2011, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από πυξιδας990
να συμπληρωσω οτι ο προεδρος της μοτοε κ.Κορελης ειναι οντως σαν να παιζει σε ταινια του Σταθη ψαλτη η του Σταματη Γαρδελη.αμα τον δειτε απο κοντα θα πειτε οτι εχουμε ακομα ασπρομαυρη TV

Αν έβλεπες τι δουλειά έριξε στο παγκόσμιο στη Μεγαλόπολη θα έτρωγες το στόμα σου αλλά από μοτοσικλετιστή πίσω από το πληκτρολόγιο δεν περιμένω περισσότερα... :ZZZ:

irinia
04/06/2011, 19:19
ΜΗ ΚΡΙΝΕΤΕ...........ΙΝΑ ΜΗ ΚΡΙΘΗΤΕ



Ή μοτό είναι μιά τρέλλα πού δέ μπαίνει στή γλάστρα.
Όλοι θαυμάσατε καί ζηλέψατε ίσως καί φθονήσατε
αύτά πού δέν μπορέσατε νά κάνετε κάποια στιγμή.
Καί άν μερικοί όργίζεστε μέ αύτά πού έχετε δεί κατά
καιρούς στίς Πανελλήνιες..........
ύπάρχουν καί πολλοί πού έχουν ξεκαρδιστεί βλέποντας
μερικούς ντυμένους σάν άστακούς μέ άρβύλες,κράνη
μπαλάσκες κ.λ.π....
νά κατεβαίνουν στήν καφετέρια..!!
Άν θέλετε λοιπόν νάστε κερδισμένοι στή ζωή,πάρτε
αύτό πού νομίζετε ότι έχει κάποιος νά σάς δώσει
καί νάστε σίγουροι ότι θάστε κερδισμένοι ,σέ αύτή τή ζωή.
ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ....!!!
Άν θέλετε νά λέγεστε μοτοσυκλεττιστές κοιτάξτε νάστε
άνοιχτοί σέ ΟΛΑ...!!
Η ΜΟΤΟ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΓΙΑ ΦΛΩΡΟΥΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΕΣ....!!
Βάζετε γαντάκι τρυπητό,μπουφανάκι Ίταλικό,κορντούρα παντελόνι
μέ βυζάκια,μποτάκι κυριλέ καί κράνος τών πεντακοσίων...??
Καί μετά πάμε βόλτα μέ 120 στήν Έθνική καί άπαγορεύονται
οί προσπεράσεις....??
ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΤΑ ΦΟΡΟΥΜ...??
Καί τήν άλλη βδομάδα όλοι στήν πίστα νά φάμε κανά πεντακοσάρικο.
Λάστιχα, ΔΑΣΚΑΛΟΙ πού θά μάς μάθουν νά στρίβουμε κ.λ.π...
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΙΛΟΙ .................ΟΛΙΓΟΝ ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ...!!!
Ούτε καί ύπάρχει καγκουρόμετρο...!!
Ούτε καί άποστειρωμένοι μοτοσυκλεττιστές πού τούς μαζεύουν
κάποιοι μάγκες καί τούς παίρνουν τά ΔΙΑΚΟΣΑΡΙΑ ΣΤΙΣ ΠΙΣΤΕΣ....!!



ή ΕΙΣΤΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΤΙΣΤΕΣ..........ΑΠΟ ΟΛΙΓΟΝ ΕΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΓΚΟΥΡΑΙΟΙ

ή ΕΙΣΤΕ.................


Οί Πανελλήνιες έχουν τό χρώμα τους....
Ό καθένας μέ τήν κουλτούρα του όπως είπε καί ό Τζερώνυμο....!!
Τό θέμα δέν είναι τό τί θεωρεί ό καθένας ΣΚΑΤΑ.........άλλά τό
πώς θά περάσει άπό μέσα χωρίς νά βρωμίσει...!!
Διότι άν μερικοί θεωρείτε ΣΚΑΤΑ τό ρόδα τσόντα καί κοπάνα,
ίσως μερικοί άλλοι θεωρούμε τό......
ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ..........ΜΠΟΖΟ ΤΡΩΝΕ ΓΑΡΙΔΑΚΙΑ..!!
Όποιος θέλει πάει σέ Πανελλήνια,έχω πάει........
άλλά .......



«Μη κρίνετε, ίνα μη κριθήτε· εν ω γαρ κρίματι κρίνετε κριθήσεσθε, και εν ω μέτρω μετρείτε μετρηθήσεται υμίν.



Άντε γειά......




:wave2:

daz
04/06/2011, 19:46
Φίλε τερενς πως κρίνεις την πολιτική κατάσταση στη χώρα?

Ή μήπως δε την κρίνεις για να μην κριθείς? :confused:

gs 500 f
04/06/2011, 19:46
οποιος θελει παει οποιος θελει δεν βρε παιδια....γιατι αυτη η αντιπαραθεση και οι ακραιες αποψεις περι μοτοσυκλετιστη και πανελληνιας ,ενθεν και ενθεν????
αλλοι γουσταρουν την πανελληνια και θα πανε γιατι το ολο σκηνικο τους παει και τους ταιριαζει και δεν πρεπει να θεωρουν οτι αυτοι που εχουν διαφορετικη αποψη δεν ειναι μοτοσυκλετιστες και αυτοι που δεν θα πανε δεν μπορουν να θεωρουν οτι αυτοι που πανε ειναι καγκουρες αλητοβιοι μηχανοβιοι.........τελος παντων!!!!!
μην χαλατε τις καρδιες σας και κανενας δεν μας πιεζει να παμε η να μην παμε!!!!
εγω προσωπικα δεν ξερω αν θα παω,αν θαχω την οικονομικη δυνατοτητα ,την ορεξη η την παρεα η τον χρονο για να το κανω.ιδωμεν....!

micro_fresh
04/06/2011, 19:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
[B]ΜΗ ΚΡΙΝΕΤΕ...........ΙΝΑ ΜΗ ΚΡΙΘΗΤΕ
...


Άμεση γνώμη δεν μπορώ να εκφέρω γιατί δεν έχω πάει σε πανελλήνια,
αλλά όταν βλέπω τα video και μανάδες να κλαίνε, δεν μπορώ να ακούω


ΓΙΑ ΦΛΩΡΟΥΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΕΣ....!! Βάζετε γαντάκι τρυπητό,μπουφανάκι Ίταλικό,κορντούρα παντελόνι μέ βυζάκια,μποτάκι κυριλέ καί κράνος τών πεντακοσίων...??

!!!
έλεος!

edit: sorry για το off topic!

thalasinos
04/06/2011, 22:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΜΗ ΚΡΙΝΕΤΕ...........ΙΝΑ ΜΗ ΚΡΙΘΗΤΕ



Ή μοτό είναι μιά τρέλλα πού δέ μπαίνει στή γλάστρα.
Όλοι θαυμάσατε καί ζηλέψατε ίσως καί φθονήσατε
αύτά πού δέν μπορέσατε νά κάνετε κάποια στιγμή.
Καί άν μερικοί όργίζεστε μέ αύτά πού έχετε δεί κατά
καιρούς στίς Πανελλήνιες..........
ύπάρχουν καί πολλοί πού έχουν ξεκαρδιστεί βλέποντας
μερικούς ντυμένους σάν άστακούς μέ άρβύλες,κράνη
μπαλάσκες κ.λ.π....
νά κατεβαίνουν στήν καφετέρια..!!
Άν θέλετε λοιπόν νάστε κερδισμένοι στή ζωή,πάρτε
αύτό πού νομίζετε ότι έχει κάποιος νά σάς δώσει
καί νάστε σίγουροι ότι θάστε κερδισμένοι ,σέ αύτή τή ζωή.
ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ....!!!
Άν θέλετε νά λέγεστε μοτοσυκλεττιστές κοιτάξτε νάστε
άνοιχτοί σέ ΟΛΑ...!!
Η ΜΟΤΟ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΓΙΑ ΦΛΩΡΟΥΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΕΣ....!!
Βάζετε γαντάκι τρυπητό,μπουφανάκι Ίταλικό,κορντούρα παντελόνι
μέ βυζάκια,μποτάκι κυριλέ καί κράνος τών πεντακοσίων...??
Καί μετά πάμε βόλτα μέ 120 στήν Έθνική καί άπαγορεύονται
οί προσπεράσεις....??
ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΤΑ ΦΟΡΟΥΜ...??
Καί τήν άλλη βδομάδα όλοι στήν πίστα νά φάμε κανά πεντακοσάρικο.
Λάστιχα, ΔΑΣΚΑΛΟΙ πού θά μάς μάθουν νά στρίβουμε κ.λ.π...
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΙΛΟΙ .................ΟΛΙΓΟΝ ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ...!!!
Ούτε καί ύπάρχει καγκουρόμετρο...!!
Ούτε καί άποστειρωμένοι μοτοσυκλεττιστές πού τούς μαζεύουν
κάποιοι μάγκες καί τούς παίρνουν τά ΔΙΑΚΟΣΑΡΙΑ ΣΤΙΣ ΠΙΣΤΕΣ....!!



ή ΕΙΣΤΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΤΙΣΤΕΣ..........ΑΠΟ ΟΛΙΓΟΝ ΕΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΓΚΟΥΡΑΙΟΙ

ή ΕΙΣΤΕ.................


Οί Πανελλήνιες έχουν τό χρώμα τους....
Ό καθένας μέ τήν κουλτούρα του όπως είπε καί ό Τζερώνυμο....!!
Τό θέμα δέν είναι τό τί θεωρεί ό καθένας ΣΚΑΤΑ.........άλλά τό
πώς θά περάσει άπό μέσα χωρίς νά βρωμίσει...!!
Διότι άν μερικοί θεωρείτε ΣΚΑΤΑ τό ρόδα τσόντα καί κοπάνα,
ίσως μερικοί άλλοι θεωρούμε τό......
ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ..........ΜΠΟΖΟ ΤΡΩΝΕ ΓΑΡΙΔΑΚΙΑ..!!
Όποιος θέλει πάει σέ Πανελλήνια,έχω πάει........
άλλά .......



«Μη κρίνετε, ίνα μη κριθήτε· εν ω γαρ κρίματι κρίνετε κριθήσεσθε, και εν ω μέτρω μετρείτε μετρηθήσεται υμίν.



Άντε γειά......




:wave2:


Γεια σου terens με τα ωραια σου!!! +1000 :beer:

irinia
05/06/2011, 06:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Φίλε τερενς πως κρίνεις την πολιτική κατάσταση στη χώρα?

Ή μήπως δε την κρίνεις για να μην κριθείς? :confused:



ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΤΥΧΕΣ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΟ...........


Δέ θά μπώ στόν κόπο νά έξηγήσω...........τό πασιφανές.
Δές το μόνος σου....




:wave2:

irinia
05/06/2011, 07:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από micro_fresh
Άμεση γνώμη δεν μπορώ να εκφέρω γιατί δεν έχω πάει σε πανελλήνια,
αλλά όταν βλέπω τα video και μανάδες να κλαίνε, δεν μπορώ να ακούω



!!!
έλεος!

edit: sorry για το off topic!




ΟΤΑΝ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.............



Διαβάζεις μιά άκραία θέση,τότε άπαντάς καυστικά άντιστοίχως.....
Πρέπει νά μπώ στόν κόπο νά έξηγήσω...??
Ούτε τά γαντάκια μέ ένοχλούν,ούτε οί κορντούρες...!!
Άλλά οί ΑΚΡΟΤΗΤΕΣ..!!
Καί είναι άκρότητα τό νά έκφέρουν τέτοιες άπόψεις μοτοσυκλεττιστές
γιά όμοίους τους..!!
Γιαυτό καί ή άπάντηση.
Άσπροβάλτα 2006 άν θυμάμαι,Δευτέρα άπόγευμα μετρήσαμε 10 νεκρούς...!!
ΛΕΣ ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΟΥΝ...??
Ντρέπομαι όμως καί πολύ γιά όλους αύτούς πού ΚΡΙΝΟΥΝ ,
καί έχουν κάνει
έστω τήν καγκουριά πού τούς παίρνει ή μπορούν σύμφωνα μέ τίς
όδηγικές τους ίκανότητες...!!!
Άλλιώς ή δέν κυκλοφοράει ΚΟΚΚΙΝΟ ΑΙΜΑ μέσα τους,
ή..........
ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΛΑΤΖΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΤΙΣΤΕΣ...!!!
Σέ αύτούς πάει τό τρυπητό γαντάκι.
Άν είναι όμως νά παραφράσεται ή κάθε μου κουβέντα...??
ΧΕΣΕ ΜΕΣΑ..........δέ θά έπικοινωνήσουμε ποτέ....!!!
Προτιμώ τήν Πανελλήνια μέ τό ΟΡΙΤΖΙΝΑΛ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ...........
παρά τά σοβαροφανή φόρουμ μέ τίς βόλτες τους καί τίς έκδρομούλες τους
όπού ΚΑΠΟΙΟΙ.......... ψάχνουν πελατεία.
Έλάτε παιδάκια μπείτε στή σειρά νά πάμε έκδρομούλα μέ 110 ...!!
ΦΑΡΙΣΑΙΣΜΟΣ....!!
Η ΜΟΤΟ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ............ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΟΤΤΕΣ...!!
Ούτε καί θά γίνει ένα έργαλείο ΜΟΝΟ γιά νά κυκλοφορείς.
Είναι ένα πάθος πού θά άνεβάζει πάντα τήν άδρεναλίνη στά ύψη...!!


ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ...........ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΡΙΤΗΣ....!!!


Έκεί πάει καί τό μή κρίνετε...............ΦΙΛΕ DAZ....!!!


Tήν κυβέρνηση καί θά τήν κρίνω,καί θά τήν κράξω............ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΞΕΣΚΙΣΩ
άν συνεχίσει νά όδηγεί τή χώρα στήν έξαθλίωση...!!

Άλλά νά καβαλάω μοτό, ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΑΛΑΚΙΕΣ,
καί μετά νά λέω τούς άλλους μοτοσυκλεττιστές ΜΑΛΑΚΕΣ.....??


Έκτός άν ,είπαμε όλοι έσείς πού κράζετε............είστε τόσο νομοταγή παιδάκια
νά σάς βλέπω στήν Έθνική μέ γαντάκι,μποτάκι κ.λ.π.....στή σειρά μέ 100 ,
καί δέν προσπερνάμε τόν ΛΗΝΤΕΡ.....


ΠΑΝΤΩΣ............ΟΛΙΓΟΝ ΚΑΓΚΟΥΡΑΣ
όπως λέμε ,μέ όλίγον τζατζίκι.........
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....


Άξία έχει νά γνωρίζεις καί νάχεις τήν παιδεία καί τήν κουλτούρα νά ΚΡΙΝΕΙΣ
Όχι όμως τόσο φωναχτά γιατί γίνεσαι ΦΑΡΙΣΑΙΟΣ...!!
Είπαμε ή μαγκιά είναι νά ζείς ........καί νά ξεχωρίζεις.
ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΑΠΑΙΤΕΙ ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΙ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ.
Άλλιώς ........γαντάκι τρυπητό καί στό μαντρί...
Αύτή ή χώρα όμως....
ΕΧΕΙ ΤΟΣΑ ΜΑΝΤΡΙΑ...........ΜΑ ΤΟΣΑ...!!

Δέ θέλουμε άλλο ένα,άπό έναν κόσμο πού άπό τή φύση του
είναι ριζοσπαστικός καί λεύτερος......
ΟΣΟ ΑΝΤΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ......!!


Άν λοιπόν κάποιοι θεωρείτε τήν Πανελλήνια μιά έκδήλωση ύπέρμετρης
καφρίλας καί καγκουριάς,
ΕΓΩ..........πιστεύω ότι
Η ΜΟΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΟΧΗΜΑ
ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΣΗ ΤΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙ
ΣΤΗ ΛΕΞΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ.......


Άν βγάζαμε λοιπόν τά λάστιχα
καί βάζαμε κάποτε ράγες γιά νά κυκλοφοράμε
τότε ίσως μερικοί άντιλαμβάνονταν...!!

Ένα είναι σίγουρο,οί καιροί άλλάζουν καί οί καιροσκόποι
ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΩΝ ΚΑΙΡΟΦΥΛΑΚΤΟΥΝ...!!

Τουλάχιστον άς μή τό ζήσω όσο άκόμα άντέχω νά καβαλάω....


Δέν έχω καμμία σχέση μέ λέσχες,καί δέν ήμουν ποτέ μέλος καμμιάς...
Μόνο σέ κανά φόρουμ γράφω πού καί πού άλλά καί κεί δύσκολα.
Όλο κάρτες μού βγάζουν....
Θά μέ στείλουν....??, δέ θά μέ στείλουν....??
Θά δούμε........






:wave2:

marios8
05/06/2011, 08:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
.....................................................................................
Η ΜΟΤΟ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΓΙΑ ΦΛΩΡΟΥΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΕΣ....!!
Βάζετε γαντάκι τρυπητό,μπουφανάκι Ίταλικό,κορντούρα παντελόνι
μέ βυζάκια,μποτάκι κυριλέ καί κράνος τών πεντακοσίων...??
Καί μετά πάμε βόλτα μέ 120 στήν Έθνική καί άπαγορεύονται
οί προσπεράσεις....??
ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΤΑ ΦΟΡΟΥΜ...??
Καί τήν άλλη βδομάδα όλοι στήν πίστα νά φάμε κανά πεντακοσάρικο.
Λάστιχα, ΔΑΣΚΑΛΟΙ πού θά μάς μάθουν νά στρίβουμε κ.λ.π...
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΙΛΟΙ .................ΟΛΙΓΟΝ ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ...!!!
Ούτε καί ύπάρχει καγκουρόμετρο...!!
Ούτε καί άποστειρωμένοι μοτοσυκλεττιστές πού τούς μαζεύουν
κάποιοι μάγκες καί τούς παίρνουν τά ΔΙΑΚΟΣΑΡΙΑ ΣΤΙΣ ΠΙΣΤΕΣ....!!


............................................................


Άντε γειά......







Δεν νομίζω Τάκη .

marios8
05/06/2011, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
....................................


Άξία έχει νά γνωρίζεις καί νάχεις τήν παιδεία καί τήν κουλτούρα νά ΚΡΙΝΕΙΣ
.......................................




Α εντάξει , γιατί κάποια στιγμή με μπέρδεψες .

irinia
05/06/2011, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Α εντάξει , γιατί κάποια στιγμή με μπέρδεψες .



ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΠΟΜΟΝΩΝΕΙΣ.........ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ, ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ Ή ΛΕΞΕΙΣ




Καί νά έξάγονται λάθος συμπεράσματα
ή νά δημιουργούνται λάθος έντυπώσεις.
Άν έχεις νά άντιπαραθέσεις κάτι έπί τής ούσίας,
νά διαφωνίσεις γενικώς,
πολύ εύχαρίστως νά τό συζητήσουμε...
Καί γώ φοράω τρυπητά γάντια, ΕΝΙΟΤΕ.........μή τό παίρνεις τόσο.........,
ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ...!!


Σίγουρα πάντως δέν είμαι ό Τάκης....:rotflmao:




:wave2:

McTalas
05/06/2011, 13:36
ρε παιδια, καθεστε και τσακωνεστε για μια μαλακια που εχει ξεθωριασει... δεν υπαρχει λογος, ηταν ωραια η πανελιανια πριν 15-20 χρονια και πιο παλια και δεν υπηρχαν αυτες οι δυκτιακες δυνατοτητες ωστε να μπορουν να ανταλλασουν αποψεις οι μοτοσυκλετιστες ανα τον κοσμο.

Οταν τωρα μπορεις να μιλας με τον Jackson στο west coast η με τον κιμ στην κορεα, δεν περιμενεις μια φορα τον χρονο να συναντηθεις με αλλους ομοιδεατες ωστε να ανταλλαξεις αποψεις.

Δεν ειναι τυχαιο που οσοι υποστηριζουν τετοιους θεσμους ειναι μεσηλιξ γιατι τα ζησανε τοτες που δεν υπηρχαν ουτε τηλεφωνα να μην μιλησω για τα κινητα, οποτε και τους εχει μεινει μια ρομαντικη αναμνηση.

Στην τελικη οπως ολοι πολοι σωστα λεμε οποιος θελει παει, οποιος δεν θελει δεν παει. Κανενας δεν υποχρεωσε κανεναν να παρει μερος.

σημ. το να γινει μια συναντιση καπου μακρια εκτος ελλαδας αξιζει, τωρα να τραβιεσαι στην ακρη της Ελλαδας να δεις ενα ματσο αχαρακτηριστους δε το βρισκω και πολυ λογικο... την σημερον ημερα!

DimChios
06/06/2011, 08:42
Τερενς, επιασα τις "σποντες" σου και δικαιωμα σου να γραφεις τα σεντονια που γραφεις...

...δε θα μπω στη διαδικασια να απαντησω περεταιρω!

Τα ειπα ολα και αποψη δεν αλλαζω ουτε επιρεαζομαι απο αλλες!

:wave2:

T.R.E
06/06/2011, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από gs 500 f
παιδια μια και ασχετος τα 60 ευρω που θα πληρωσει ο καθενας αν δεν ειναι μελος γιατι πραγμα ειναι?θα εχει καποιες εξηπηρετησεις στον χωρο που θα παραμεινει και θα κατασκηνωσει?νερο ,ρευμα ,ψησταριες ,καποια μουσικα συγκροτηματα ,ασφαλεια μοτο,κλπ κλπ?


Έχει ότι έχει ένα οργανωμένο κάμπινγκ,ρεύμα,τουαλέτες,ντουζιέρες,καντίνα,και χώρο για να κατασκηνώσεις. Υπ'οψιν είναι 60 € για 5 διανυκτερεύσεις,αφού ξεκινάει από Τετάρτη... ( για όσους μπορούν)...

Κάθε επίσης έχει συναυλίες τα βράδια στο χώρο του κάμπινγκ + κάποιες εκδηλώσεις ( πχ μοτοκαλλιστεία,stunt show κτλ).


Στη Σαμοθράκη ήταν ήσυχα,το κάμπινγκ δεν ευνοοούσε τις καγκουριές ούτε οι δρόμοι της...Οπότε τα ατυχήματα περιοριστήκανε σε κάτι εκδορές... :p

Αν ήταν στην ηπειρωτική Ελλάδα θα ξαναπήγαινα,αλλά κουράστηκα με τα γαμωνησιά... :sad:




Κατά τα άλλα θα συμφωνήσω γενικώς με το Terens, είναι και η πρώτη φορά νομίζω που γίνεται αυτό...:beer: Συνήθως είχε ένα θέμα να παραδεχτεί ότι τα 1000 είναι λίιιγο πιο γρήγορα απ'τα Busa... :rotflmao:

T.R.E
06/06/2011, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Τερενς, επιασα τις "σποντες" σου και δικαιωμα σου να γραφεις τα σεντονια που γραφεις...

...δε θα μπω στη διαδικασια να απαντησω περεταιρω!

Τα ειπα ολα και αποψη δεν αλλαζω ουτε επιρεαζομαι απο αλλες!

:wave2:





Καλύτερα πάντως το γκομενάκι στο S2000 γύρω γύρω παρά με την πλάτη στην άσφαλτο! :o

DimChios
06/06/2011, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Καλύτερα πάντως το γκομενάκι στο S2000 γύρω γύρω παρά με την πλάτη στην άσφαλτο! :o


Τι θελει να πει ο ποιητης?

Cpt. Haddock
06/06/2011, 11:59
Ηρεμαααααα

T.R.E
06/06/2011, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Τι θελει να πει ο ποιητης?

Τι εννοώ; Ότι μια γκόμενα σε ένα αυτοκίνητο δεν έχει παρά ελάχιστες πιθανότητες να ξύσει το δερματάκι της στην άσφαλτο. Απλό δεν είναι;

Ποιόν ενοχλεί ένα S2000 που σβουρίζει; Ούτε επικίνδυνο είναι,ούτε μοτοσυκλέτα είναι για το δίνουμε ως παράδειγμα!

Πήγε ένα S2000 και έκαψε ένα ζευγάρι λάστιχα σε μια Πανελλήνια! Ε ΚΑΙ ΤΙ ΈΓΙΝΕ; :lol: :lol: :lol: :lol:

DimChios
06/06/2011, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Τι εννοώ; Ότι μια γκόμενα σε ένα αυτοκίνητο δεν έχει παρά ελάχιστες πιθανότητες να ξύσει το δερματάκι της στην άσφαλτο. Απλό δεν είναι;

Ποιόν ενοχλεί ένα S2000 που σβουρίζει; Ούτε επικίνδυνο είναι,ούτε μοτοσυκλέτα είναι για το δίνουμε ως παράδειγμα!

Πήγε ένα S2000 και έκαψε ένα ζευγάρι λάστιχα σε μια Πανελλήνια! Ε ΚΑΙ ΤΙ ΈΓΙΝΕ; :lol: :lol: :lol: :lol:


το θεμα μου (εμενα προσωπικα) ειναι οτι ολοι καθονται στο 1-2 μετρα απο τις σβουρες! Τοσο μυαλο και οι μεν και οι δε!
οχι οτι βρεθηκε ενα αμαξι σε πανελληνια μοτο!

Δεν ειναι επικίνδυνο λες? Ελεος δλδ!

Τεσπα, ειπαμε... iq ειναι αυτο και οπως υποσχεθηκα, στο παρων θρεντ δεν θα ασχοληθω αλλο! Συναντησεις - βολτες ειναι.

Καπ10 καταλαβαμε το ιδιο πραγμα μα εννοια σου, χαλαρος ειμαι όπως θα ηταν και η απαντηση μου! :winka:

T.R.E
06/06/2011, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios

Καπ10 καταλαβαμε το ιδιο πραγμα μα εννοια σου, χαλαρος ειμαι όπως θα ηταν και η απαντηση μου! :winka:


Ωραία αφού συνεννοηθήκαμε,τώρα μπορείς να χαλαρώσεις γενικώς... :wave2:

DimChios
06/06/2011, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Ωραία αφού συνεννοηθήκαμε,τώρα μπορείς να χαλαρώσεις γενικώς... :wave2:


"Ωραίος"!

...μα στο ιδιο τσουβαλι με αυτους δεν ειμαι που να χτυπιεστε!

:wave2:

irinia
06/06/2011, 12:27
ΦΙΛΟΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΤΙΣΤΕΣ............ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ



Προσωπικά σέ κανέναν, παρά σέ όλους όσους καβαλάνε μηχανάκι
καί είναι σκεπτόμενα άτομα....!!
Τώρα τί είναι σκεπτόμενο....??
Καί ποιός τό όρίζει αύτό..??




ΤΡΕ..........




Οί παραδόσεις ύπάρχουν γιά νά σπάνε.
Έπίσης θά πώ τό γνωστό.......NOTHING BEATS C.C.
Παρόλα αύτά δέν μπορώ νά μή θαυμάσω τόν νέο
βασιλιά τής ταχύτητας κατά μερικούς, BMW 1000 ,
τό όποίο βέβαια όταν τό άγοράσει κάποιος
παίρνει καί δύο μοτέρ δώρο....!!
ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕ....

Μπορείς νά κάνεις γρήγορο πολύ πιό εύκολα ένα Χάγια
άπό ένα 1000....




:wave2:

T.R.E
06/06/2011, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
"Ωραίος"!

...μα στο ιδιο τσουβαλι με αυτους δεν ειμαι που να χτυπιεστε!

:wave2:



Δεν νομίζω ότι είμαι εγώ που προσπάθησα να τσουβαλιάσω ανθρώπους και καταστάσεις,ούτε να θίξω... Ο πληθυντικός που χρησιμοποίησες μου χτύπησε άσχημα όμως και γι'αυτό έφερα ένα παράδειγμα "χειροπιαστό"...


Από εκεί και πέρα αν κάποτε πας,στήνεις την σκηνή σου μακριά απ'την είσοδο,προσπερνάς απλά το σημείο που γίνονται οι καγκουριές ( και πιστεύω ότι υπάρχει καγκουρόμετρο,το να κάνεις σούζα από μόνο του δεν λέει κάτι,το να κάνεις σούζες όμως με σορτς,ξυπόλητος ( μπορντώ R1 στη Θάσο ακούει :rotflmao: ) ανάμεσα στο πλήθος είναι λίγο καγκουριά :rotflmao: :rotflmao: ) και βλέπεις αυτά που μπορείς να δεις στο μέρος που θα πας... ( η Σαμοθράκη είχε κάτι ερίφια γάλακτος μούρλια) και περνάς καλά! Τόσο απλά!

DimChios
06/06/2011, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Δεν νομίζω ότι είμαι εγώ που προσπάθησα να τσουβαλιάσω ανθρώπους και καταστάσεις,ούτε να θίξω... Ο πληθυντικός που χρησιμοποίησες μου χτύπησε άσχημα όμως και γι'αυτό έφερα ένα παράδειγμα "χειροπιαστό"...


Από εκεί και πέρα αν κάποτε πας,στήνεις την σκηνή σου μακριά απ'την είσοδο,προσπερνάς απλά το σημείο που γίνονται οι καγκουριές ( και πιστεύω ότι υπάρχει καγκουρόμετρο,το να κάνεις σούζα από μόνο του δεν λέει κάτι,το να κάνεις σούζες όμως με σορτς,ξυπόλητος ( μπορντώ R1 στη Θάσο ακούει :rotflmao: ) ανάμεσα στο πλήθος είναι λίγο καγκουριά :rotflmao: :rotflmao: ) και βλέπεις αυτά που μπορείς να δεις στο μέρος που θα πας... ( η Σαμοθράκη είχε κάτι ερίφια γάλακτος μούρλια) και περνάς καλά! Τόσο απλά!


θα το συνεχισεις αυτο το ασχετο βαση συνθηκων "χειροπιαστο" παραδειγμα της εξυπναδας που νομιζεις οτι κατεχεις? Και μαλιστα εδω? Σε αλλο χρονο και τοπο σου εξηγω οτι γουσταρεις μπας και νοιωσεις λιγο αν και δεν εχω κανενα λογο να απολογηθω σε κανεναν ποσο μαλλον σε σενα που ουτε καν γνωριζω.

"Τσουβαλιασα" αυτα που βλεπω στα βιντεο και μπηκα στη θεση οσων περνανε για να πανε εκει που περιγραφεις και κινδυνευουν! και εχω και μαρτυριες δικων μου ατομων που περασαν απο εκει στα Καμενα Βουρλα πριν 3-4? χρονια και ειδαν το χαρο με τα ματια τους!
Εσυ τωρα, το κανεις πιο προσωπικο γι αυτο και σου λεω παραπανω οτι τις συνθηκες και τον εξοπλισμο δεν τις ξερεις και ελα να στα εξηγησω απο κοντα! Και μη το παρνεις σαν να σου τσαμπουκαλευομαι!
Ευκολα μπορω να σε "γραψω"! ;)

Στη Θασο και την οποια Θασο, παω και με την παρεα μου και βλεπω το μερος μια χαρα!

Cpt. Haddock
06/06/2011, 12:57
Κλείσαμε :mad:

Του χρόνου πάλι :mad: