PDA

View Full Version : Μανητάρια



vakou
08/08/2005, 22:06
Τα μανητάρια που μπαίνουν στα Ζ ,θεωρώ ότι είναι πολύ ψηλά & δεν κάνουν τίποτα.Υπάρχει κάποιος που νατα έχει "δοκιμάσει" να μας πει τί του έσωσαν;

adam_tsouk
08/08/2005, 22:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από vakou
Τα μανητάρια που μπαίνουν στα Ζ ,θεωρώ ότι είναι πολύ ψηλά & δεν κάνουν τίποτα.Υπάρχει κάποιος που νατα έχει "δοκιμάσει" να μας πει τί του έσωσαν;


Αυτά που έχω είναι της valter moto.

Η μηχανή μου έπεσε σταματημένη και μπόρεσα να την κρατήσω ώστε να μην σκάσει με δύναμη.

Μου έπεσε από τα αριστερά πιθανότατα γιατί δεν είχα στερεώσει καλά το σταντ (ο μλκας):mad:

Λοιπόν, το καπάκι του μοτέρ γδάρθηκε, ελάχιστα το πίσω φτερό (προσωπικά δεν με ενοχλεί), ο καθρέφτης έσπασε λίγο στην βάση επειδή είχα κλειδωμένο το τιμόνι και δεν μπορούσα να το γυρίσω στη πτώση, λίγο το χερούλι.

Το βασικό είναι πως προστάτεψα το τεπόζιτο το οποίο δεν είχε καμία επαφή. (εκεί εξάλλουν παίζει και το μεγαλύτερο έξοδο σε περίπτωση πτώσης)


Κατά τ'άλλα, δεν είναι και η καλύτερη περίπτωση πτώσης γιοα δοκιμή (ευτυχώς για μένα κ το Ζ μου!) αλλά νομίζω πως πέρνεις μια ιδέα. Εξάλλου, εγώ τα έβαλα για να προστατεύσω τη μηχανή από τέτοιες "χαζές" πτώσεις που είναι πολύ συνηθισμένες.





:wave2:

bonepeeler
08/08/2005, 22:50
Για δες τι προστάτεψαν τα δικά μου μαμίσια μανιτάρια εδώ (www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=10771) .

sotpag
08/08/2005, 23:43
[

Το βασικό είναι πως προστάτεψα το τεπόζιτο το οποίο δεν είχε καμία επαφή. (εκεί εξάλλουν παίζει και το μεγαλύτερο έξοδο σε περίπτωση πτώσης)



:wave2: [/B][/QUOTE]



το βασικο ειναι να γλιτωσεις το καπακι των πινιων για να μπορεσεις να γυρισεις.....σκεψου στη μεση του πουθενα να μη μπορεις να κινηθεις;;;; με βουλιαγμενο τεποζιτο πας χωρις λαδια οχι...


μακρια απο πτωσεις.......

bonepeeler
09/08/2005, 10:09
Σήμερα πήγα στον μηχανικό μου για να δω τι γίνεται με τη μηχανή γιατί τελικά την έχωσα για φτιάξιμο.

Μου είπε πως αν δεν υπήρχαν τα μανιτάρια δε θα έμενε τίποτα από τον κινητήρα.
Εμένα έσπασε το καπάκι μόνο αλλά χωρίς μανητάρια θα κοπάναγε και τα πηνία και όλα θα μπαίνανε μέσα.
Επίσης όλως περιέργως το ψυγείο δεν έπαθε το παραμικρό.

Έτσι εγώ τουλάχιστον θα τα ξαναβάλω τα μανιτάρια.

adam_tsouk
09/08/2005, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
[

Το βασικό είναι πως προστάτεψα το τεπόζιτο το οποίο δεν είχε καμία επαφή. (εκεί εξάλλουν παίζει και το μεγαλύτερο έξοδο σε περίπτωση πτώσης)



:wave2:



το βασικο ειναι να γλιτωσεις το καπακι των πινιων για να μπορεσεις να γυρισεις.....σκεψου στη μεση του πουθενα να μη μπορεις να κινηθεις;;;; με βουλιαγμενο τεποζιτο πας χωρις λαδια οχι...


μακρια απο πτωσεις....... [/B][/QUOTE]


ηταν πολυ μικρη η πτωση μου και δεν ειχα φοβο.
γιαυτοπ αναφερω τα λοιπα.



έχεις δίκιο παντως

idi
24/08/2005, 12:59
Για τους δύσπιστους...


22204

idi
24/08/2005, 13:00
δειτε και το τιμονι...


22205

adam_tsouk
24/08/2005, 14:52
τι είπες τώρα!



:uplate: :uplate: :uplate: :uplate:

YZF1000
24/08/2005, 15:03
Γνώμη μου και αυτό που έπραξα εγώ θα σου πώ.
Πήγα και πήρα "τεφλόν" και αλουμίνιο και τα πήγα σε μηχανουργείο,πλέρωσα 20 ευρο +15 και έφτειαξα 4.....και είναι και κάλα...και έτσι οπως τά θελα.

;)

vakou
24/08/2005, 18:07
Ελπίζω φίλε idi να μην είναι καινούριο το χτύπημα!!!
Αν όμως παρόλα αυτά είναι περαστικά!!!

idi
24/08/2005, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από vakou
Ελπίζω φίλε idi να μην είναι καινούριο το χτύπημα!!!
Αν όμως παρόλα αυτά είναι περαστικά!!!

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ!

:a38: :a53:

adam_tsouk
24/08/2005, 23:16
φτου φτου φτου......

stokos
25/08/2005, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από YZF1000
Γνώμη μου και αυτό που έπραξα εγώ θα σου πώ.
Πήγα και πήρα "τεφλόν" και αλουμίνιο και τα πήγα σε μηχανουργείο,πλέρωσα 20 ευρο +15 και έφτειαξα 4.....και είναι και κάλα...και έτσι οπως τά θελα.

;)
Μήπως θα μπορούσες να γράψεις κάτι παραπάνω;
Καμιά φωτό;

vakou
25/08/2005, 21:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ!

:a38: :a53:

ΟΥΦ ΗΣΥΧΑΣΑ!!!