PDA

View Full Version : tl1000s



αερικο
23/04/2011, 16:41
γεια...! πηγαινω που λετε κανονικα στο δρομο, σταματαω καπου να βαλω βενζινη, βαζω βενζινη, και.... μειναμε απο μπαταρια, στο ασχετο, μετα απο το πολυ 2 λεπτα που ηταν σβησμενο δεν επαιρνε μπρος, το σπροχνω στο πρωτο συνεργειο και μου λεει οτι θελει ανορθωτη και μπαταρια, λεω οκ, κομματια να γινει, τα αλλαζω που λετε, και μερα με την μερα νιωθω την δυναμη της μπαταριας να πεφτει, οπου να ναι δεν θα παιρνει προς.... καμια ιδεα? κανενα συνεργειο που να ξερει απο tl??? ειμαι μολις 5 μηνες στην αθηνα και δεν ξερω και πολλα....

maron
23/04/2011, 19:20
mallon pinia thelei
an einai idia me srad 750 exw na sou doso na dokimaseis
kai an thes ta agorazeis timi ?
na dw sto ebay poso dinoun kai sta dinw toso
(an ta thes kai paizoun)

Spyrious
25/04/2011, 21:03
Καλησπέρα.TL1000R έχω.Αυτά τα μηχανάκια γενικά πάσχουν από τα ηλεκτρικά.Η καλύτερη θεραπεία λένε είναι η πρόληψη.Διάβασε εδώ

http://www.tlplanet.com/forums/showthread.php?t=80557

αν μπορείς να κάνεις τις μετατροπές μόνος ή βρες κάποιον που μπορεί.Αυτά σαν πρόληψη.Τώρα για κάποιον λόγο δεν φορτίζει η μπαταρία.Ένας καλός ηλεκτρολόγος θα σου πει.Εγώ τις έκανα όλες τις μετατροπές χωρίς να είχε πρόβλημα και το μηχανάκι δουλεύει άψογα.

αερικο
25/04/2011, 21:17
σε ενα συνεργειο που πηγα τυχαια παιχτηκε και η συζητηση για τα πινια οπως ειπε και ο φιλος maron αλλα μετρησαμε την μπαταρια και ηταν κομπλε εκεινη την στιγμη, μια ετσι μια αλλιως ειναι, εγω δεν ξερω απο αυτα, ανταλακτικα μπορω να βρω, αυτο που δεν μπορω να βρω ειναι καλο συνεργειο η ελεκτρολογο γτ ειμαι, πολυ λιγο καιρο στην αθηνα... αν γνωριζεται κατι προς καλλιθεα μερια πειτε μου.... ευχαριστω οπως και να'χει....

DrBig
25/04/2011, 22:22
παρε ενα βολτομερο και μετρα την ταση στη μπαταρια πως αλλαζει με τις στροφες του κινητηρα.

maron
25/04/2011, 23:06
epidi oloi pinia lene.............twra pia leme..........(mou kolise kai emena to frouto)
tsekare oles tis epafes opws sou eipan parapanw
rikse kai ligo sprey epafwn
vale kai kanena polymetro na deis ti lene olo kai kati tha katalaveis
hlektrologo eee?
kalo eeee?
an vreis fyle pes mou kai emena
(axriastos na einai)