PDA

View Full Version : School για τους υπόλοιπους...



NLS
10/02/2004, 11:17
οκ υπάρχει enduroσχολείο
οκ υπάρχει superbike school
οκ υπάρχει κάτι και για τους μοταρντάδες

για αυτούς που είναι απλοί καθημερινοί με απλά ενδιάμεσα μηχανάκια... on off μεγάλα ή πιο μεγάλα... που πάνε; υπάρχει τίποτα;

Ελλάδα ε

almalibera
10/02/2004, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
οκ υπάρχει enduroσχολείο
οκ υπάρχει superbike school
οκ υπάρχει κάτι και για τους μοταρντάδες

για αυτούς που είναι απλοί καθημερινοί με απλά ενδιάμεσα μηχανάκια... on off μεγάλα ή πιο μεγάλα... που πάνε; υπάρχει τίποτα;



Ναι! Η Σχολή Οδηγών !!!!:)

NLS
10/02/2004, 11:20
χα αστείο

και μάλιστα ΔΙΠΛΟ αστείο

bikersonly
10/02/2004, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
Ναι! Στην Σχολή Οδηγών !!!!:)

Xαχαχα!!! Πολύ καλό!!! :D

NLS
10/02/2004, 12:20
τελικά πέρα από την πλάκα υπάρχει τίποτα;

έχουμε σχολεία για τις ακρέες γεωμετρίες αλλά όχι για τα ενδιάμεσα

πχ. ένας με βαραντέρο που θα πάει;

bikersonly
10/02/2004, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
τελικά πέρα από την πλάκα υπάρχει τίποτα;

έχουμε σχολεία για τις ακρέες γεωμετρίες αλλά όχι για τα ενδιάμεσα

πχ. ένας με βαραντέρο που θα πάει;

Δηλαδή τι να σου μάθουν??? Πως πας ταξίδι??? Δεν κάνει και τίποτα άλλο ένα μεγάλο on-off.Χώρια που και αυτό το κάνεις και με πολλά άλλα που δεν είναι on-off!!!Big Deal!
Χώρια που θέλουν να τονίσουν ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΚΤΑΤΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΟΤΟ!!!χαχα!
ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΕΣ!!!


;)

hornet
10/02/2004, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
Ναι! Η Σχολή Οδηγών !!!!:)


Χαχαχαχαχαχαχαχα νικολα δεν το φυλαξες και την εφαγες!!

NLS
10/02/2004, 12:32
σωστά αλλά είδες από που πήρα την απάντηση... τι να απαντήσω εκεί;

το άφησα και πάει :)

NLS
10/02/2004, 12:33
η μαλακία είναι άλλη (ότι περίμενα να βρω σοβαρή απάντηση εδώ μέσα)

:rolleyes: :D :cool:

bikersonly
10/02/2004, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
η μαλακία είναι άλλη (ότι περίμενα να βρω σοβαρή απάντηση εδώ μέσα)

:rolleyes: :D :cool:

για να σοβαρευτούμε και λιγάκι.sorry Που έκανα πλάκα πριν.
Λοιπόν πρέπει να πάει σε .........
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..

..
.
.
.
..
ΣΧΟΛΗ ΟΔΗΓΩΝ!!!!!!! ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ??????? ΝΑΝΑ ΕΝΑ ΜΗΛΟ! :D :D :D

hornet
10/02/2004, 12:39
Αφου τα ξερεις καπου στη μεση ειναι τα πραγματα....Αναλογα τι θελεις να κανεις πως θελεις να οδηγεις μια απο αυτες που αναφερες θα σε καλυψει η και καποιες μαζι

stratospr
10/02/2004, 12:44
Στο σχολείο του 0-300 για street δεν αποκλείουν κανένα είδος μηχανής.

Όταν είχα πάει πριν κανα χρόνο περίπου, ανάμεσα σε όλες τις supersport ήταν ένα TDM 850, ένα Varadero και ένα GPZ 400 (15ετίας) το οποίο έριξε στ΄αυτιά σε πολλούς αναβάτες με RRRRRR μηχανάκια.

Εξάλλου το να οδηγάς μηχανή είναι το ιδιο, ότι μηχανή και να είναι (οι βασικές αρχές τουλάχιστον, βλ. γυροσκοπικό φαινόμενο).

Πάρε ένα τηλέφωνο στο περιοδικό και ρώτα... Δεν έχεις τίποτα να χάσεις

NLS
10/02/2004, 12:51
κάτι τέτοιο θα παίξει

Julius
10/02/2004, 13:04
sxoles asfalous odigishs, diorganonei to 0300 kai mporeis na pareis meros me otidipote

episeis kapoies lesxes kata kairous diorganonoun seminaria klp opos ekane prin apo ligo kairo o anemos

bikersonly
10/02/2004, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
sxoles asfalous odigishs, diorganonei to 0300 kai mporeis na pareis meros me otidipote

episeis kapoies lesxes kata kairous diorganonoun seminaria klp opos ekane prin apo ligo kairo o anemos

Τελευταίος και καταιδρωμένος!!! :D Σε πρόλαβαν πάλι γιατί ΠΑΛΙ ΕΠΑΙΖΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΓΚΟΥΙΝΟ!!! :mad:

almalibera
10/02/2004, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
Τελευταίος και καταιδρωμένος!!! :D Σε πρόλαβαν πάλι γιατί ΠΑΛΙ ΕΠΑΙΖΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΓΚΟΥΙΝΟ!!! :mad:

Αμάν αυτος ο Πιγκουίνος!!!!!!!!!:rolleyes: :rolleyes:

χαχαχα!!!!!!! Α, ρε Jul!!!!!!!! Σε πήρανε χαμπαρι !!!!!!!!!!! χαχαχαχαχα!!!!!!

Julius
10/02/2004, 13:15
oxi, akoma den exei girisei apo thn teleytaia prospatheia, mallon mpike se troxia. den me voithise kai o mpimpikos pou exei gnoseis tylepatheias, tyleoraseis kai radiofonou kai..... akoma perimeno.

FILIPPOS
10/02/2004, 16:26
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ & ΕΥΓΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ!
ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΕΝΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑ MEGA ON-OFF ΣΤΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ!
ΑΠΌΣΟ ΞΕΡΩ ΟΙ ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ:
AFRICA TWIN,VARADERO,TRANSALP & ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΤΑΠΕΙΝΟ ΜΟΥ XT!
ΜΠΟΡΕΙ & ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ MEGA ON-OFF ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑ & ΓΩ Ο ΦΟΥΚΑΡΑΣ ΑΦΟΥ ΟΣΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΑΦΟΡΟΥΝ ΟΛΑ Τ’ΛΛΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ!
ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ AN ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΑΙ ΜΟΥ ΛΕΣ!:)

NLS
10/02/2004, 17:25
υπάρχει σχολείο για MEGA on-off;

ενδιαφέρον, κρίμα που δεν έχω

(ένα απλό on-off έχω)

θα ειδοποιήσω αν ενδιαφέρει το θέμα πάντως

matmat
11/02/2004, 18:45
:cool: yparxi to ENTURO TRAINING apo to moto adventures an thes perisotera phgene sto WWW.motadventures.gr . einai monohmero dihmero kai trihmero sxoleio gia megala on-off www.motoadventures.gr (http://www.motoadventures.gr)

ireneepi
11/02/2004, 18:59
Για τους streetakides τι υπαρχει....?

matmat
11/02/2004, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από ireneepi
Για τους streetakides τι υπαρχει....? ta seminaria tou 0-300 kai h pista sta Megara :cool:
ki egw ena tapino KLE500 exw



na eixamai kai kalo odostroma!!!!!

NLS
11/02/2004, 22:28
οκ παιδιά ευχαριστώ βοηθήσατε αρκετά

milaber
11/02/2004, 23:35
Ρε παιδιά σχολείο για choperάδες υπάρχει να τους μάθουν να στρίβουν με τις μαούνες τους;

NLS
11/02/2004, 23:51
Σχολή Εμποροπλοιάρχων

milaber
12/02/2004, 00:22
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααα !!!

Ωραίος!

zireous
16/09/2006, 22:06
:a27:

Για να έχεις μια καλή ιδέα γύρω από την οδήγηση στη πόλη, που συχνά κάποιοι ξεχνάνε ότι εκεί παίζει η πολλή τούμπα, όξω έχουνε τουλάχιστον το msf (http://www.msf-usa.org/).

Εδώ δίνουμε ένα μάτσο κατοστάρικα στο Μπάμπη που θα έπρεπε να πουλάει σουβλάκια αντί να μας μαθαίνει να οδηγάμε, για να πάρουμε ένα γα#ημένο άχρηστο δίπλωμα οδήγησης...:cool:

warm up
17/09/2006, 00:42
Πρόσφατα έγινε και μία σχολή η MiniGP Agademy, που με μικρά μοτοσυκλετάκια MiniMoto προσομοιώνεις τις συνθήκες οδήγησης που αφορούν άσφαλτο.
Οι τεχνικές οδήγησης στην άσφαλτο είναι οι ίδιες για όλες τις μοτοσυκλέτες.
Τα minimoto είναι από μόνα ένα σχολείο τεχνικής οδήγησης λόγω του μικρού μεταξονίου του αλλά και του ύψους από το έδαφος (χαμηλό κέντρο βάρους) Δεν επιτρέπει λάθη και σε αναγκάζει να το οδηγήσης σωστά θέλεις δεν θέλεις. Επίσης η έλλειψη ανάρτησης δεν διορθώνει τα πιθανά λάθη με αποτέλεσμα για να μην ξαπλώσεις θα πρέπει να βρεις τις ιδανικές γραμμές σου.
Η Ακαδημία αυτή απευθύνεται σε μικρούς και μεγάλους και περιλαμβάνει πλήρη ενημέρωση τόσο για τα θεωρητικά όσο και για τα πρακτικά.


Δεν μπορείτε να φανταστείτε ότι ένα minibike GTA μπορεί να σας προσφέρει πολλή περισσότερη απόλαυση από ότι φαίνεται.
Όσοι ενδιαφέρονται ας επικοινωνήσουν μαζί μου με PM ή ας έρθουν να δουν στην πίστα μας στον Ασπρόπυργο και θα καταλάβουν αμέσως.
Μια μικρή γεύση μπορείτε να πάρετε στο www.warmup.gr