PDA

View Full Version : βοηθεια χριστιανοι (και μη)



nio1981
26/04/2011, 10:31
λεω να παρω νεο κρανος :D . δεν έχω παράπονο από το παλιό-scorpion exo-1000-καλη αεροδυναμικη,σχετικα ησυχο αλλα τον τελευταιο καιρο με ενοχλει το βάρος του...1650...θα μου πεις 1 χρονο ρε λεβεντη τωρα το καταλαβες???με τον καιρο μαθαινω:smilea:

το λοιπόν
1.πάμε για κάτι πιο ελαφρύ σιγουρα.1400 max
2.pinlock
3.εσωτερικη ζελατινα για τον ηλιο (όχι τόσο απαραίτητο αλλά υπέρ)
4. 400 ευρω το πολυ

δεν με νοιάζει αν έχει φορεθεί,και για την ασφάλεια ούτε συζήτηση...ξαναλεω αλλαζω κρανος γιατι θελω κατι πολυ πιο ανετο για τις βολτες

και στην ουσια τωρα.εχω δει τα παρακάτω
shoei xr1100
scorpion exo 1000 e11

το shoei είναι 1400 με pinlock δεν έχει εσωτερικη ζελατινα για τον ηλιο και σε λεφτά μόνο από το motocard 400 euro...εδώ από 500 και πάνω

το scorpion ειναι καινουργιο μοντελο και ζυγίζει 1350 με εσωτερικη ζελατινα kai pinlock και απο λεφτα 350 και εδω και εξωτερικο...το κακο ειναι οτι θα ερθει μετα τις 10 μαΐου και εγω το θελω για το 36ωρο

αρα δεν με παιρνει να περιμένω και το shoei :bawl:

για το shoei quest εχει κανεις αποψη?o συντροφος σουπιας μου ειπε για το agv replica αλλα ακομα περιμενω το link:a29: o συντροφος vaska μου χαρίζει μία κατσαρόλα για μακαρονια :(

αντε μασημένη τροφή σας δίνω....ακουω προτασεις:smokin:


ps.διαβασα τα περισσοτερα σχετικα threads αλλα δεν ειδα κατι το ενδιαφερον.αν στραβωθηκα στείλτε το link να ξανα ψαξω...thanks:wave2:

sniper
26/04/2011, 10:34
Η εσωτερική ζελατίνα στο pinlock δεν ειναι για τον ήλιο αλλά για τους υδρατμούς. Σχεδόν όλα τα κράνη παίρνουν άλλες ζελατίνες για τον ήλιο.

Δεν χρειάζεται πολύ διάβασμα. Πήγαινε και δοκίμασε τα κράνη που θες στο κεφάλι σου και μην κοιτάς προδιαγραφές και βάρη.

nio1981
26/04/2011, 10:49
δοκιμασα σύντροφε και τα 2 μου πανε πολυ οκ.αν ειχε το σκορπιον θα το επαιρνα σημερα αλλα δεν έχει...ξερω τι ειναι το pinlock:blush: και το παλιο κρανος το ειχα δοκιμασει και μου φαινόταν super αλλα με τον καιρο καταλαβα οτι θα μπορουσα να εχω κατι καλυτερο.προσπαθω να αποφύγω το ιδιο λαθος και γι αυτο ζηταω γνωμες και για αλλα κρανη απο αλλες εταιριες μιας και δεν προλαβαίνω να εχω αυτα τα 2 πριν το 36ωρο...

pipe_smoker
26/04/2011, 10:54
Εγώ το XR1100 ένα τετρακοσάρι το είχα πάρει απ'ότι θυμάμαι από ηλιούπολη.

nic mor
26/04/2011, 10:59
pinlock απαραιτητο τελος:o
απο εκει και περα τα γνωστα,να σου καθεται σωστα κτλ
το πιο αθορυβο(μακραν)για το στρωμα ειναι το xr1000 (για το 1100δεν ξερω)
τα αραι εχουν αρκετα περισσοτερο θορυβο,
εσωτερικη φιμε δεν ειναι και τοσο απαραιτητη,μιας και
ειναι σαν να φορας γυαλια,θολωνει το ιδιο ευκολα δηλαδη!
καλυτερα δηλαδη μια εξτρα φιμε ζελατινα,που αν δεχεται και
pinlock ακομα καλυτερα!!

Nikos988
26/04/2011, 11:07
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

Έχεις π.μ.

988

jimmis5
26/04/2011, 11:24
Θα αλλαξει ο μανωλιος και θα βαλει τα ρουχα του αλλιως...

Προτεινω Bell το ειδα τελευταια και ειναι φοβερο, και ενοειται HJC:beer: :wave2:

Σε καμια περιπτωση AGV οι ζελατινες και τα κουμπωματα ειναι αθλια!!.

vaska
26/04/2011, 12:29
Σύντροφε ένα με τρύπες για τα κέρατα να πάρεις και όλα καλά.



Που θες και κράνος τρομάρα σου, άντε πάρε ένα μηχανάκι της προκοπής και μετά παίρνεις κράνος


:yuck: :yuck: :yuck:

nio1981
26/04/2011, 12:50
:a22: :a22: :a22:

Corvo
26/04/2011, 13:52
αν θες δες και τα schuberth


:wave2: :beer: :beer:

antsoar
26/04/2011, 14:01
Φίλε σκοπεύεις να βάλεις καινούριο κράνος στο 36ωρο ???

Φέρε πολλά Ντεπον μαζί σου :lol: :wave2:

intruder
26/04/2011, 14:16
δες κ το καινουριο το shark http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Categories/motorradhelme-Helmets/Shark-Helmets/Shark-Vision-R (http://http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Categories/motorradhelme-Helmets/Shark-Helmets/Shark-Vision-R)

nio1981
26/04/2011, 17:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από antsoar
Φίλε σκοπεύεις να βάλεις καινούριο κράνος στο 36ωρο ???

Φέρε πολλά Ντεπον μαζί σου :lol: :wave2:


η ιδεα ηταν να το εχω φορεσει για 200-300 χλμ πρωτα αλλα δεν το βλεπω...μην νομιζεις πάντως και με το παλιο που και που τα θέλω τα χάπια μου.
παίδες σας ευχαριστω.ειδα και σημερα μερικα θα κατεβω και αύριο μια γρηγορη αν και νομιζω οτι το shoei θα παρω απο το motocard...αν προλαβει και ερθει εχει καλως αλλιως τι να κανουμε.

@antsoar εσυ να δω τι θα κανεις με την μεση...θα δουλεψει σπα το σαββατο??τερματισμος καμένα βούρλα,το εμαθες?

ermiss
26/04/2011, 17:30
Έχουν καλά spa τα καμμένα βούρλα...

nic mor
26/04/2011, 17:34
ντροπη σας:a29:
ειστε 36ωροι εσεις:evil:
σπα και μ@λακιες!!!!:smokin:































αραγε θα ειναι μες την τιμη
η χρηση του σπα:blush:
:lol: :lol: :lol: :lol:

nio1981
26/04/2011, 17:41
λες αυτο να ειναι το παιχνιδι του 36ωρου???:look:


free spa????:a2: :a2:

nic mor
26/04/2011, 17:46
και ειναι απολαυση το ατιμο:blush: :blush:

εεεεεεγκουχουγκουχου
λοιπον να γυρισουμε πισω στις αντρικες κουβεντες παρακαλω:o
:lol: :lol: :lol:

ermiss
26/04/2011, 18:28
Καλά μετά απο 2000klm (μην ξεχνάμε και το ταξίδι της Παρασκευής) θα ακούς μασάζ και spa και θα λιώνει η μέση...

virus
26/04/2011, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από antsoar
Φίλε σκοπεύεις να βάλεις καινούριο κράνος στο 36ωρο ???

Φέρε πολλά Ντεπον μαζί σου :lol: :wave2:

προτεινω να παρεις καινουργιο κρανος αλλα να μην ερθεις στο 36αωρο. πιστευω ετσι δεν θαχεις προβλημα:eyepop:

αντε ακομα δω εισαι; χτες επρεπε να τοχες παρει το κρανος:)

dmf
26/04/2011, 19:07
με το xr1100 θα μεινεις πολυ ικανοποιημενος πιστευω.
Αμα παρεις και φιμε ζελατινα εξτρα θα εισαι κομπλε (το κρανος ερχεται με pinlock απο το εργοστασιο).
Και οσο ηταν καινουριο εμενα δεν μου δημιουργησε καποιο προβλημα στην εφαρμογη (πονοκεφαλο και τετοια). Βεβαια δεν ξερω και ποσες ωρες θα το φορας συνεχομενα..
Εγω μετα απο 2 με 2,5 ωρες χρειαζομαι τουλ 10 λεπτα διαλλειμα γιατι μου ερχεται ενας ελαφρυς πονοκεφαλος.

Τελος να πω οτι το κουμπωμα της ζελατινας στο κρανος (αεροστεγές!) και τα επιπεδα θορυβου ειναι best of the best.

Αντε αχρειαστο να'ναι :wave2:

ermiss
26/04/2011, 19:25
Για turing κράνος τι θεωρείτε καλύτερο?

nio1981
26/04/2011, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
Καλά μετά απο 2000klm (μην ξεχνάμε και το ταξίδι της Παρασκευής) θα ακούς μασάζ και spa και θα λιώνει η μέση...

βαλε κατι παραπανω γιατι ειναι η επιστροφη της κυριακης...

@virus λιστα αναμονης???:evil:

@dmf thanks :wave2:

nio1981
26/04/2011, 19:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
Για turing κράνος τι θεωρείτε καλύτερο?

δεν ξερω.εγω ενα ειχα ως τωρα αρα....παντως και το scorpion den einai kako...τα αξιζει τα λεφτα του

daz
26/04/2011, 23:19
Εγώ δεν είπα τίποτα για agv ξεμυαλισμένε! :dizzy:

Στρώσου στο διάβασμα.

http://www.webbikeworld.com/r2/shoei/qwest/

ελαφρύ θες?

http://www.webbikeworld.com/r2/motorcycle-helmet/hjc/fs-15/
Πέρνα μια βόλτα απ' την colori στην πάτρα λοιπόν, τι περιμένεις?

Και το xr1000 που δοκίμασα μου άρεσε.

Ρε δεν έχεις χρόνο να στρώσεις καινούριο κράνος. Σε τέτοια εγχειρήματα πάνε με δοκιμασμένες συνταγές. Τουλάχιστον έτσι ξέρεις τι είναι το χειρότερο που μπορεί να σου κάτσει όσον αφορά τον εξοπλισμό σου. Με καινούριο κράνος μετά από 12 ώρες δεν ξέρεις πως θα είσαι. Το νου σου ρε!

Και κάτι άλλο. Μην επιλέξεις κράνος με κριτήριο την εσωτερική φιμέ ζελατίνα. Εμένα μου έκατσε και το πήρα και μάλιστα είχα σκοπό να το αντικαταστήσω. Μη βλέπεις που κόλλησα και είμαι ακόμα με αυτό. Όσα έχουν τέτοια συστήματα είναι συνήθως λίγο πιο βαριά απ' τα υπόλοιπα όχι μόνο λόγο ζελατίνας αλλά και μηχανισμού. Επιπλέον το σύστημα που ανεβοκατεβάζει την εσωτερική ζελατίνα συνήθως χαλάει και την αεροδυναμική με αποτέλεσμα να δημιουργεί στροβιλισμούς. Κατά την γνώμη μου τέτοια συστήματα μόνο στην πόλη αξίζουν και μόνο αν είσαι όλο βάλε, βγάλε. Στο ταξίδι φοράς ένα ζευγάρι γυαλιά. Όλα τα καλά κράνη έχουν την σωστή σχεδίαση στο χώρο του αφτιού ώστε να φοράς άνετα γυαλιά ή ωτοασπίδες κτλ.
Αν το κράνος που θα βρεις δεν έχει Pinlock ρώτα αν υπάρχει σαν έχτρα ζελατίνα με Pinlock και πόσο κάνει. Μην απογοητευτείς αν δεν την έχει από "την κούτα". Σε αυτή την περίπτωση το παίρνεις με φιμέ και παραγγέλνεις και μια λευκή με pinlock.

Corvo τα schuberth είναι τα πιο αθόρυβα αλλά είναι βαριά.

dmf κατ' αρχήν πόσταρε τουλάχιστον άλλη μια φορά κάτι, γιατί με τέτοιο αριθμό μηνυμάτων το avatar σου θα αρχίσει να στάζει λάδι. Δευτερον.. όταν το κράνος ήταν καινούριο σου δημιουργούσε πρόβλημα μετά από 2 ώρες ή και τώρα το ίδιο κάνει? Δεν είναι φυσιολογικό αυτό, να το ξέρεις. Μπορεί το κράνος να είναι στο νούμερο σου αλλά δεν κάνουν όλα τα κράνη σε όλα τα κεφάλια. Για δες εδώ (http://www.webbikeworld.com/motorcycle-helmets/motorcycle-helmet-faq.htm) την ενότητα Know Your Head Shape. Εγώ σήμερα το φορούσα απ' τις 10 το πρωί ως τις 9 το βράδυ με δύο διαλείμματα των 20 λεπτών και δεν με ενόχλησε τίποτα.

nio1981
26/04/2011, 23:44
μην με μαλωνεις ρεεεε......:bawl: :bawl: :bawl:

το ξερω το ξερω το ξερω...και τι εννοω....δεν καιγομαι για εσωτερικη φιμε και το εγραψα.προσθετει βαρος και θολωνει.στην τελικη παιρνεις γυαλια (εχω δει κατι uvex αντιθαμπωτικα) και καθαριζεις.απλα την εχω στο scorpion και βολευει.
2.δεν με ενδιαφερει ο θορυβος..αλλωστε φοραω τα mp3 και δεν με ενοχλει
3.αν κατι με ενοχλει ειναι το βαρος.νομιζω οτι ενα <καλο> κρανος απο <καλη> εταιρια μπορει να ειναι και ελαφρυ και ασφαλες και ανετο
4.η κεφαλα μου πχ δεν τα παει κaλα με τα arai.οτι και αν εχω βαλει δεν μου καθεται.δοκιμαζοντας βλεπεις τι σου καθεται καλυτερα.ως τωρα εχω καταληξει σε 2 οπως ειπα.
5.τελος μην φοβου για το 36ωρο...ξαναλεω οτι θα το εκανα βολτα το καινουργιο πριν το παρω μαζι μου.αν δεν τα καταφερω θα παρω το παλιο και τελειωσε...

σε ευχαριστω πολυαγαπημενε στρατοκ@υλε φιλε μου....με συγκινει το ενδιαφερον σου αλλα τα εχω με τον vaska....:blush: :blush:













:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vaska
27/04/2011, 07:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από nio1981
μην με μαλωνεις ρεεεε......:bawl: :bawl: :bawl:


σε ευχαριστω πολυαγαπημενε στρατοκ@υλε φιλε μου....με συγκινει το ενδιαφερον σου αλλα τα εχω με τον vaska....:blush: :blush:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Βλέπω στα πόδια μου να σφάζονται παλικάρια

:lol: :lol:

Έλα από το μαγαζί να σου δώσω της ΒMW ανοιγόμενο με πινλοκ και φιμέ εσωτερική ζελατίνα να το δοκιμάσεις.


:wave2: :wave2:

daz
27/04/2011, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska

Έλα από το μαγαζί να σου δώσω της ΒMW ανοιγόμενο με πινλοκ και φιμέ εσωτερική ζελατίνα να το δοκιμάσεις.


Ναι ναι πανάλαφρο. Ότι πρέπει για να πάθει αυχενικό στο 36ωρο. :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από nio1981

σε ευχαριστω πολυαγαπημενε στρατοκ@υλε φιλε μου....με συγκινει το ενδιαφερον σου αλλα τα εχω με τον vaska....


Γι' αυτό μου έκανες ναζάκια ρε στον δρόμο για τα άγραφα? Για να ζηλέψει ο άλλος? :mad:
Και πρόσεξε μη το αρνηθείς γιατί έχω ντοκουμέντα στα χέρια μου. Όταν βάλω τις φωτό απ' τα άγραφα να δω τι θα πεις! :evil:

dmf
27/04/2011, 17:51
Εδω και σκουφο να φορεσω για αρκετες ωρες, νιωθω μια ενοχληση. Ποσο θα επρεπε να το φοραω δηλαδη χωρις να με ενοχλει?

vaska
27/04/2011, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Ναι ναι πανάλαφρο. Ότι πρέπει για να πάθει αυχενικό στο 36ωρο. :lol:

:evil:

1120 gr με την ενδοσυνεννόηση αν θυμάμαι καλά, δεν παίρνω όρκο.

nio1981
27/04/2011, 18:15
δεν se φοβούμαι σατραπη....Κάνε ότι νομίζεις:a37:

vaska τζουτζουκο μου το χαρίζεις?για παντα?:a07: :a07:















:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

daz
27/04/2011, 18:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
Εδω και σκουφο να φορεσω για αρκετες ωρες, νιωθω μια ενοχληση. Ποσο θα επρεπε να το φοραω δηλαδη χωρις να με ενοχλει?


Ο σκούφος και εμένα με ενοχλεί. Το κράνος όμως όχι. Σου λέω.. Εχθές ξεκίνησα από Πάτρα κατά τις 10,00 το πρωί και έφτασα Θεσσαλονίκη 21,30. Το έβγαλα 2 φορές για 20 λεπτά την κάθε μία. Και κανα δύο φορές που σταμάτησα για βενζίνη και φωτογραφία δεν το έβγαλα. Ποτέ δε με ενόχλησε το κράνος ρε 'συ! Ούτε όταν ήταν καινούριο. Τι κράνος έχεις?

nio1981
27/04/2011, 18:48
καλα μην το ψάχνεις.εσύ γεννήθηκες με κράνος...:rolleyes:

virus
27/04/2011, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από nio1981
βαλε κατι παραπανω γιατι ειναι η επιστροφη της κυριακης...

@virus λιστα αναμονης???:evil:

@dmf thanks :wave2:


ατυχησες :lol:

ημανε εβδομος στις εγγραφες :eyepop: απο τον φοβο μου. κι ογδοος ειναι ενας αλλος μ@λ@κ@ς :rotflmao: :rotflmao: :bigcry:

πηρες κρανος τελικα;

nio1981
27/04/2011, 19:00
σε κερδιζω. εγω πρωτος...ετσι μου ειπε ο λεβεντης με το mail...τα εκανα ολα ηλεκτρονικα και κατέθεσα αιτηση κυριακη βραδυ:blush: :blush: ....παντως χωρις κρανος δεν θα έρθω:winka:

virus
27/04/2011, 19:08
σοβαρα τωρα με το κρανος εχεις θεμα. κι οι μερες πλησιαζουν. σαν το παρεις φορα το ολη μερα ακομα και στον υπνο σου να στρωσει. δεν υπαρχει τιποτα χεροτερο να εχεις πονοκεφαλο και να προσπαθεις να αφοσιωθεις στον δρομο.

στο πρωτο μου 36αωρο στην πελοπονησο εβαλα καινουργιες μποτες. τι τοθελα. μαρτυρησα αλλα τουλαχιστον υποφερετε αυτος ο πονος. οταν ειδα τις πατουσες μου το βραδυ τις κυριακης ειπα καλα ειμαι και πολυ μαζοχας:rotflmao: :rotflmao:

virus
27/04/2011, 19:08
edit: μαμιετε ο παροχος και μου τα κανει διπλα τα μηνυματα :ZZZ:

ermiss
27/04/2011, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από virus72

ημανε εβδομος στις εγγραφες :eyepop: απο τον φοβο μου. κι ογδοος ειναι ενας αλλος μ@λ@κ@ς :rotflmao: :rotflmao: :bigcry:


Επειδή βγάζεις γλώσσα, την Παρασκευή έρχεσαι απο Κόρινθο και θα πάμε μέσω Αθηνών-Πατρών...

3 το πολύ φεύγω έρθεις, δεν έρθεις.

nio1981
27/04/2011, 19:26
το εχω υποψιν μου..με το κράνος την πατησα.οταν επρεπε να το πάρω δεν ειχα λεφτα και τωρα που τα μαζεψα δεν εχω το κράνος που θελω. δεν πειραζει.κρανος θα παρω.τωρα αν θα ερθω με αυτο η το παλιο θα εξαρτηθει από το αν προλαβω να το στρώσω :D

TROOPER
28/04/2011, 07:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από nio1981
το εχω υποψιν μου..με το κράνος την πατησα.οταν επρεπε να το πάρω δεν ειχα λεφτα και τωρα που τα μαζεψα δεν εχω το κράνος που θελω. δεν πειραζει.κρανος θα παρω.τωρα αν θα ερθω με αυτο η το παλιο θα εξαρτηθει από το αν προλαβω να το στρώσω :D

...τι να στρωσεις?:confused:

BabsTaz
28/04/2011, 08:03
Μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει μόνο 2 εταιρίες.
HJC & Shoei.
Καλό το HJC αλλά στο χρόνο απάνω τα μαξιλαράκια την άκουσαν. Μεγάλωσε το κράνος κατά 1 Νούμερο :sad:

Το Shoei 1100 μέχρι στιγμής ( ενάμιση χρόνο ) σαν καινούργιο.

Για εσωτερική φυμέ εγώ έκανα πατέντα με φυμέ πλαστικη ζελατίνα που κολλάνε (χωρίς κόλα) στα τζάμια των αυτοκινήτων.
Έβγαλα πατρόν με χαρτονάκι από τη ζελατίνα του κράνους & έκοψα 1 κομμάτι από τη φυμέ στους 2.5 πόντους φάρδος.
Με λίγη προσοχή στη τοποθέτηση να μη κρατήσει αέρα (φυσαλίδες - καθαρα για αισθητικούς λόγους) έχεις μόνιμο φυμέ φρυδάκι για την αντηλία & τον φάτσα ήλιο, χωρίς να ενοχλεί το οπτικό πεδίο με 5€.

:sun:

vaska
28/04/2011, 12:32
Τελικά κουβαδάκι για την μποτσόνα που έχεις για κεφάλι βρήκες????

Μποτσικοκέφαλε , ε μποτσικοκέφαλε.


Φροντίζεις όμως να μας υπενθυμίζεις με κάθε τρόπο ότι θα πας 36ωρο, το ξέρεις ότι μας πονάει αλλά εσύ εκεί, το χαλβά σου.

:smokin: :smokin:

nio1981
28/04/2011, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
...τι να στρωσεις?:confused:


το μηχανακι ντε.εχει μονο 45600 και δεν ξερω αν ειναι ετοιμο ακομα....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


το κράνος υπερμεγιστε γιατρε...να το στρώσω να μην πιεζει την κεφαλα μου

nio1981
28/04/2011, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Τελικά κουβαδάκι για την μποτσόνα που έχεις για κεφάλι βρήκες????

Μποτσικοκέφαλε , ε μποτσικοκέφαλε.


Φροντίζεις όμως να μας υπενθυμίζεις με κάθε τρόπο ότι θα πας 36ωρο, το ξέρεις ότι μας πονάει αλλά εσύ εκεί, το χαλβά σου.

:smokin: :smokin:


βρηκα αραπη μου :ninja: :ninja:

TROOPER
29/04/2011, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από nio1981
το μηχανακι ντε.εχει μονο 45600 και δεν ξερω αν ειναι ετοιμο ακομα....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


το κράνος υπερμεγιστε γιατρε...να το στρώσω να μην πιεζει την κεφαλα μου

δεν υπαρχει αυτο που λες :wave2:

nio1981
29/04/2011, 11:16
:confused: :confused: :confused:


λιγο τα μαγουλάκια δεν πιεζουν συντροφε?δεν γινεται αυτο που λεμε παιρνει το σχημα του κεφαλιου σου?για τα μαξιλαρια λεω...γιατρε μου με το παλιο την πρωτη φορα που το φορεσα εκανα 250xlm και ειχα ενοχλησεις...την επόμενη που το φορεσα δεν με ενόχλησε.πες μου τι εννοεις να καταλαβω...:wave2: :wave2:

TROOPER
29/04/2011, 21:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από nio1981
:confused: :confused: :confused:


λιγο τα μαγουλάκια δεν πιεζουν συντροφε?δεν γινεται αυτο που λεμε παιρνει το σχημα του κεφαλιου σου?για τα μαξιλαρια λεω...γιατρε μου με το παλιο την πρωτη φορα που το φορεσα εκανα 250xlm και ειχα ενοχλησεις...την επόμενη που το φορεσα δεν με ενόχλησε.πες μου τι εννοεις να καταλαβω...:wave2: :wave2:

τα μαγουλα ΠΡΕΠΕΙ να πιεζουν (νταξει να μη σου προκαλει και δυσφορια).

:winka:

nio1981
29/04/2011, 21:51
α οκ και με ανησυχησες.....:wave2: