PDA

View Full Version : ...μια άλλη μέρα...



nimbus
09/08/2005, 11:18
...περίεργο ετούτο το πρωινό:sun:
Μοιάζει όμορφο να ναι...η ζέστη μοιράζεται σε όλους τους χώρους και η δούκισσα, με περιμένει το ξέρω...θέλει βόλτα...χθες βράδυ, μετά την μάζωξη των παιδιών στο σπίτι, αφέθηκα στους άδειους δρόμους της Αθήνας...μειωμένα αντανακλαστικά, χασμουρητά που δραπετεύανε δηλά από το κράνος και μια γλυκιά ευχαρίστιση, να γίνεται χαμόγελο και να ταξιδεύει ολούθε:sun:

...περίεργο ετούτο το πρωινό...
ετοιμάζεται να πάει σε μέρη καλοκαιρινά, απόλυτα, μακρυά από όλα αυτά που ρουτινιάζουν την σκέψη και την κρατούν στους χειμώνες της καρδιάς...:sun:


Μου αρέσει ετούτο το πρωινό...καλπάζει διηνεκώς στις μελωδίες, που γίνονται ακόμα ένα "πρέπει" στα στενά των θέλω μας...
Ετούτο το πρωινό, ο καφές φωνάζει καλημέρα, τα νυχτολούλουδα έφυγαν για να έρθουν το βράδυ πάλι... και οι χαϊνηδες γλυκοτραγουδούν στην άδοξη ετούτη μέρα:p

...Ετούτο το πρωινό, δεν μοιάζει μέ άλλο...έχει μια αλήθεια μικρή να κυβερνά τις ηλιαχτίδες της ψυχής και να της πλημμυρίζει με νεογέννητο λείριον. Ήρθε και στάθηκε στο βλέμμα της αυγής...κι ήταν καλά εκεί...ετούτο το πρωινό, να είστε καλά, όπως και τα επόμενα πρωινά που θα έρθουν...:sun: :wave2:





Υ.Γ. το μονόσελο της δούκισσας, το ζωγράφισε ένας φίλος και το έκανε μοναδικό...:winka:


21564

dukeandthecity
09/08/2005, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus

Υ.Γ. το μονόσελο της δούκισσας, το ζωγράφισε ένας φίλος και το έκανε μοναδικό...:winka:

Την καλημέρα μου στην περιεργη διάθεση σου.

Για δουκες κατι ειχε πάρει το αυτί μου......αλλα για δούκισσες ???? το τερατακι σου έγινε δουκισσα ? (ζηλιάρα)
Αραγες ο δουκας μου θα γίνει τερας ?
:a10:

nimbus
09/08/2005, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
Την καλημέρα μου στην περιεργη διάθεση σου.

Για δουκες κατι ειχε πάρει το αυτί μου......αλλα για δούκισσες ???? το τερατακι σου έγινε δουκισσα ? (ζηλιάρα)
Αραγες ο δουκας μου θα γίνει τερας ?
:a10:


την έβγαλε δούκισσα ένας φίλος...:beer:
και φυσικά της πάει:winka:
Μόνο Δούκισσα μπορεί να είναι και με πηγαίνει ολούθε:sun: με την διάθεση εκείνη που συναρμολογεί εικόνες και ανάσες ενός άδηλου πλανήτη :wave2:
Αυτή είναι η δούκισσα:winka: και δηλώνω ερωτευμένη:p φυσικά μαζί της:wacko:

idi
09/08/2005, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
και δηλώνω ερωτευμένη:p φυσικά μαζί της:wacko:

μπορω να κοιταω?????

nimbus
09/08/2005, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
μπορω να κοιταω?????



αν θές!!!:wacko: :winka: :D