PDA

View Full Version : Φλάντζα-αποστάτης πίσω δισκόπλακας



hidefnick
27/04/2011, 10:10
Ωστε να βγει ο δίσκος 5-6 χιλιοστά έξω. Πόσο θα με χαλάσει? Εχει κανονική, χοντρή, πατούρα στο κέντρο, και δεν θα έχει καθόλου τζόγους.

(Βρίσκει η ανάποδη δαγκάνα του ZRX στο κέντρο του τροχού :bigcry: και η κανονική δαγκάνα θέλει χοντράδες για να μπει)

p@nos
27/04/2011, 11:59
katebase ligo τα σημεια που βιδωνει η δαγκανα καλυτερα...ετσι γλυτωνεις τον πολυ κοπο βαλε βγαλε ροδες ξαναβγαλε αμα δε κατσει καλα...δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα

sapila racing
27/04/2011, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
Ωστε να βγει ο δίσκος 5-6 χιλιοστά έξω. Πόσο θα με χαλάσει? Εχει κανονική, χοντρή, πατούρα στο κέντρο, και δεν θα έχει καθόλου τζόγους.

(Βρίσκει η ανάποδη δαγκάνα του ZRX στο κέντρο του τροχού :bigcry: και η κανονική δαγκάνα θέλει χοντράδες για να μπει)

Φτιάξε αποστάτη η πήγαινέ το κέντρο για φάγωμα, εκτός κι αν έχεις τα μέσα για να το κατεβάσεις εσύ αλλά να γίνει σωστά.
Ψαλίδι Yagura ε?
:beer:

hidefnick
27/04/2011, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Φτιάξε αποστάτη η πήγαινέ το κέντρο για φάγωμα, εκτός κι αν έχεις τα μέσα για να το κατεβάσεις εσύ αλλά να γίνει σωστά.
Ψαλίδι Yagura ε?
:beer:

Το κέντρο δεν κατεβαίνει, γιατι η δαγκάνα βρίσκει στο "στεφανι" που πιάνουν οι ακτίνες. Οπότε μόνο αποστάτης για την δισκόπλακα παίζει. Δεν το έχω ξαναδεί κάπου, απλώς έτσι όπως είναι δεν νομίζω να φάει πολύ ζόρι το κέντρο.

Το καλό είναι ότι ταιριάζει ο άξονας του zephyr στο ψαλίδι του ZRX, και μόνο στη δαγκάνα κόλλησα. (Στη βάση της δαγκάνας μπήκε ποτήρι για να μειωθεί η διάμετρος, μιάς και δεν θεώρησα καλό να καταργήσω το silentblock)

Η μόνη "αλλαγή" που χρειάστηκε, ήταν να μπουν οι ρεγουλατόροι του zephyr, μιας και έχουν μεγάλη διαφορά στο πάχος οι άξονες. Οι οποίοι ρεγουλατόροι, αλλάζουν μόνο ως προς το πάχος του άξονα :D

p@nos
27/04/2011, 14:20
ama κατεβασεις τη δαγκανα λιγο σε μηχανουργειο τα γλιτωνεις ολα αυτα...

hidefnick
27/04/2011, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ama κατεβασεις τη δαγκανα λιγο σε μηχανουργειο τα γλιτωνεις ολα αυτα...

Αμα κατεβάσω την δαγκάνα 5 χιλιοστά, πίσω απο το έμβολο, μάλλον δεν θα έχω δαγκάνα μετά....

p@nos
27/04/2011, 15:21
δε σου ειπα πισω απο το εμβολο...