PDA

View Full Version : Φιλική βόλτα enduro..



latris mixanis
27/04/2011, 11:57
Στην Κονιστρα!

Η ΚΟΝΙΣΤΡΑ ΞΑΝΑΚΤΥΠΑ ΚΥΡΙΑΚΗ 8/5/2011

Tο δάσος μοναδικό, οι διαδρομές και τα μονοπάτια καινούργια απάτητα. Σας περιμένουμε σε μια φιλική εκδήλωση που σκοπό έχει να γνωριστούμε με την περιοχή και να περάσουμε καλά.

Στις 11:30 θα ξεκινήσει η βόλτα μας από την ταβέρνα «Αφτερία» και θα καταλήξει εκεί πάλι μετά από δύο ώρες περίπου. Όσοι θέλουν μπορούν να κάνουν ένα δεύτερο γύρο που θα χρονομετρηθεί.

Στην εκδήλωση μπορούν να συμμετέχουν όλες οι ΜΟΤΟ ENDURO και MOTO CROSS. Απαραίτητα εξοπλισμός κράνος, θώρακας, μπότες κλπ. και καλή φιλική διάθεση. Περίεργοι, παράξενοι, ξινοί κλπ. να μην έρθουν.

Για αυτούς που θα έρθουν από το Σαββάτο ο χώρος της εκδήλωσης προσφέρεται για κατασκήνωση.

Χάρτης: Φτάνουμε Κονίστρες και στο γυμνάσιο στρίβουμε προς Κάδι. Ακολουθούμε τις ταμπέλες προς Άφτερία¨ για 4,5 χιλ. ανηφορικού τσιμεντόδρομου.

Η συμμετοχή στην βόλτα είναι 15,00 €.

Πλούσια δώρα περιμένουν τους καλύτερους, προσφορά των χορηγών μας.

Συμμετοχές έως και Παρασκευή 6/5/2011 στο τηλέφωνο 6970404157.

πηγή enduro.gr (http://www.enduro.gr/index.cfm?Action=Details&cat01=1&CPiD=5321)


224666

KaTaNaS
27/04/2011, 12:12
Να ξέραμε και ποιός το διοργανωνει! :confused:

ziggΥ
27/04/2011, 13:23
:a025:

OldMan
27/04/2011, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
Να ξέραμε και ποιός το διοργανωνει! :confused:
Ο χορηγός επικοινωνίας δεν αναφέρει τίποτε ..?? :confused:

latris mixanis
27/04/2011, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ο χορηγός επικοινωνίας δεν αναφέρει τίποτε ..?? :confused:


τσου....

KaTaNaS
27/04/2011, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ο χορηγός επικοινωνίας δεν αναφέρει τίποτε ..?? :confused:

υπάρχει επισυναπτώμενη μονο η φωτο της χασαποταβέρνας ΑΦΤΕΡΙΑ , οπότε ίσως ειναι ιδιωτικής πρώτοβουλίας...

OldMan
27/04/2011, 14:18
Καθόλου απίθανο Σταυρή αλλά τα 15 ευρώ τι κολπο έιναι ..??

sniper
27/04/2011, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Καθόλου απίθανο Σταυρή αλλά τα 15 ευρώ τι κολπο έιναι ..??

Δωρεά στις Κο(υ)νίστρες; :lol:

KaTaNaS
27/04/2011, 14:22
τόσα στοιχίζει ο όρος "φιλίκή βόλτα" :lol: εκτος κι αν συμπεριλαμβανεται μπριζόλα μερακλήδικη!

OldMan
27/04/2011, 14:31
Τεσπα..

Μπορεί να είμαι και μειωμένης αντίληψης αλλά "χρονομετρημένη βόλτα" μετά από αναγνώριση, χορηγοί, πλούσια δώρα, καλύτεροι αναβάτες, τζίρος ταβερνείου και συμμετοχή.... :alien:

STOYBI
27/04/2011, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
τσου....

Ρε Λακη..... ??? :confused:

marios8
27/04/2011, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis


Η συμμετοχή στην βόλτα είναι 15,00 €.

[/URL]

Πλάκα έχει :)

Julius
05/05/2011, 14:52
Pantos h perioxi einai teleia, to oropedio kai genikotera ta vouna ekei pano einai apisteyta.

eixe perasei apo ekei kai ena "Attika Enduro" prin apo merika xronia.....

ARISPEED1
05/05/2011, 20:07
Η περιοχή ειναι φοβερή κ αν εχει κ την διαδρομή απο παλαιότερα ΕΝΤΟΥΡΟ θα δικαιωθείτε!
Βουνό με ελατα ,ποτάμι αλφα κ τέλεια διαδρομή !
Πάντε κ θα ευχαριστηθείτε !
Εχει κ ενα γαϊδουρομονοπάτι........κατηφορικό ..........για να κάνεις το μηχανάκι με γραμμές στα πλαστικά ..

latris mixanis
06/05/2011, 13:31
Αν πάει κάποιος να μας πει εντυπώσεις και ποιος τελικά είναι ο διοργανωτής :D

STOYBI
06/05/2011, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Τεσπα..

Μπορεί να είμαι και μειωμένης αντίληψης αλλά "χρονομετρημένη βόλτα" μετά από αναγνώριση, χορηγοί, πλούσια δώρα, καλύτεροι αναβάτες, τζίρος ταβερνείου και συμμετοχή.... :alien:


Bro... Βολτες ( και ειδικα ανωνυμες ) επι πληρωμη δεν μου αρεσουν και δεν τις βρισκω και σωστες για πολλους λογους......

Απο εκει και περα + οσα στις αποριες του OldMan...!

:wave2:

mavro
06/05/2011, 18:02
MONO 15 ΕΥΡΩ ????
ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ?!??

ARISPEED1
06/05/2011, 18:06
Δεν χρειάζεται πάντα ..........διοργανωτής ...........αλλά καλή παρέα ......
Θυμηθείτε τα σούπερ σκράμπλ εποχής Χωράφα κ Θήβας απο την παρεούλα μας ...Σ.Α.Κ.Ε ΤΕΑΜ Κ το θρυλικό SAKELAND CROSSING οπου μετά την οδηγικό οργασμό ακολουθούσε σουβλακοκατάσταση με μπυροκρασοϊστορία μαζί με την χαμηλή συμμετοχή .........
Αρα μην ειμαστε τόσο επιφυλακτικοί ........με τοπικές παρέες ...........κ το 15εβρο .........

urban
08/05/2011, 22:01
Λοιπον, πηγα, ειδα, βολταρα.
Καταλαβαινω οσους ηταν επιφυλακτικοι για τα 15ευρω.

Ομως ηταν μια βολτα σε πολυ πολυ ομορφη και πολυ δυσκολη διαδρομη (εγω πες ειμαι ατζαμης, αλλα και καποιες παλαιες καραβανες το ιδιο ειπαν).

Για παραδειγμα υπηρχε ανηφορα που δεν εβγαινε και υπηρχαν εκει τρια-τεσσερα παιδια που εσπρωχναν, τραβουσαν, βοηθουσαν. Και πιο κατω σε αλλη ανηφορα, το ιδιο.

Επισης υπηρχαν δυο σκουπες που βοηθουσαν πραγματικα. Δεν εκαναν απλα τη βολτα τους.

Και καποιος ειχε κανει τον κοπο να κανει τις προηγουμενες μερες τη διαδρομη και να τη σηματοδοτησει.

Εγω που δεν ειχα παρεα για να παω (ενταξει, εκει βρηκα συνοδοιπορους) δεν θα ειχα την ευκαιρια να το κανω χωρις αυτη την εστω υποτυπωδη οργανωση.

Αφηστε που εγω τα 15 δεν τα εδωσα γιατι κανεις δεν μου τα ζητησε! Αλλα τωρα ψαχνω τροπο να τα δωσω!!

Αυτα. Περασα ωραια ρε παιδια, να μην το πω?

KaTaNaS
09/05/2011, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από urban
Αυτα. Περασα ωραια ρε παιδια, να μην το πω?

aloimono!

η παραπανω προβληματισμοί των συμφορουμιτων αναφερονται πιστεύω στον όρο ''φιλική" βολτα, ενώ θα μπορούσε να λέγεται επαγγελματική βόλτα, με τόση διοργάνωση που αναφερεις :wave2:

STOYBI
09/05/2011, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από urban
Λοιπον, πηγα, ειδα, βολταρα.
Καταλαβαινω οσους ηταν επιφυλακτικοι για τα 15ευρω.

Ομως ηταν μια βολτα σε πολυ πολυ ομορφη και πολυ δυσκολη διαδρομη (εγω πες ειμαι ατζαμης, αλλα και καποιες παλαιες καραβανες το ιδιο ειπαν).

Για παραδειγμα υπηρχε ανηφορα που δεν εβγαινε και υπηρχαν εκει τρια-τεσσερα παιδια που εσπρωχναν, τραβουσαν, βοηθουσαν. Και πιο κατω σε αλλη ανηφορα, το ιδιο.

Επισης υπηρχαν δυο σκουπες που βοηθουσαν πραγματικα. Δεν εκαναν απλα τη βολτα τους.

Και καποιος ειχε κανει τον κοπο να κανει τις προηγουμενες μερες τη διαδρομη και να τη σηματοδοτησει.

Εγω που δεν ειχα παρεα για να παω (ενταξει, εκει βρηκα συνοδοιπορους) δεν θα ειχα την ευκαιρια να το κανω χωρις αυτη την εστω υποτυπωδη οργανωση.

Αφηστε που εγω τα 15 δεν τα εδωσα γιατι κανεις δεν μου τα ζητησε! Αλλα τωρα ψαχνω τροπο να τα δωσω!!

Αυτα. Περασα ωραια ρε παιδια, να μην το πω?



Για να ξεκαθαριζουμε.....


H Eπιφυλαξη δεν ηταν για τα 15 ευρω ( αν καποιος θελει να πληρωνει για να πηγαινει μια βολτα σαφως και ειναι δικαιωμα του.......)



Η επιφυλαξη ηταν..... Για το ανωνυμο της εκδηλωσης και μονο....!!!

Εγω στην αφισα ειδα καποιους σπονσορες ενα κινητο και μια......

Χασαποταβερνα...!

Πηγαν ολα καλα και μπραβο......

Αν κατι πηγαινε στραβα υπευθυνος ποιος ηταν ....???

Τα παϊδακια οι σαλατες και τα τσιπουρα...????



:wave2:

DAYMAN
09/05/2011, 10:44
Παϊδακια και κρασα ειχε;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tzarot
09/05/2011, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Για να ξεκαθαριζουμε.....
H Eπιφυλαξη δεν ηταν για τα 15 ευρω ( αν καποιος θελει να πληρωνει για να πηγαινει μια βολτα σαφως και ειναι δικαιωμα του.......)

Η επιφυλαξη ηταν..... Για το ανωνυμο της εκδηλωσης και μονο....!!!

Εγω στην αφισα ειδα καποιους σπονσορες ενα κινητο και μια......
Χασαποταβερνα...!
Πηγαν ολα καλα και μπραβο......
Αν κατι πηγαινε στραβα υπευθυνος ποιος ηταν ....???
Τα παϊδακια οι σαλατες και τα τσιπουρα...????
:wave2:
Γιατί ρε φίλε STOYBI πρέπει να είναι πάντα κάποιος υπεύθυνος?

Δηλαδή όταν πηγάινω μια enduroβολτα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=112651&highlight=%ED%E1%F5%F0%E1%EA%F4%DF%E1) και λέω τώρα, κάνει το λάθος και έρθει κάποιος μαζί μου, γιατί ρε φίλε αν αυτός ο κάποιος σπάσει τα μούτρα του θα πρέπει να είμαι εγώ υπεύθυνος και να λογοδοτώ στην γυναίκα του τους γονείς του και δεν ξέρω και γω πού?

Νομίζω ότι πάρα πολύ απλά από την στιγμή που κάνουμε τέτοια sports θα πρέπει να κατλαβαίνουμε ότι είμαστε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ υπεύθυνοι για το οτιδήποτε μας συμβεί. Δική μας η ευθύνη για την συντήρηση της μηχανής μας, το αν φοράμε τον εξοπλισμό μας και τέλος για τις όποιες οδηγικές μας ικανότητες.

Μάλιστα προσωπικά πιστεύω ότι θα έπρεπε πριν απο την όποια συμμετοχή σε όποιο ανάλογο event ΟΙ ΠΑΝΤΕΣ να υποχρεώνονται να υπογράψουν δήλωση οικιοθελούς συμμετοχής και αποδοχής της αποποίησης ΚΑΘΕ ευθύνης του όποιου (αν υπάρχει) διοργανωτή.

Και αν το θες και λίγο στο καθημερινό ανάλογο: Εδώ σκοτώνονται κάθε μέρα συνάνθρωποί μας απο την κακή κατάσταση των δρόμων (που σε κάποιες περιπτώσεις είναι ποιο επικίνδυνοι από enduroδιαδρομή) και κανένας απο αυτούς που θα έπρεπε δεν είναι υπεύθυνος τελικά.

Ταπεινή μου γνώμη λοιπόν πως θα έπρεπε να είμαστε περισσότερο ανοιχτοί σε ανάλογες πρωτοβουλίες και λιγότερο σκεπτικιστές..

OldMan
09/05/2011, 13:21
Νομίζω ότι ο Σταυρος μίλησε σωστά..

Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
η παραπανω προβληματισμοί των συμφορουμιτων αναφερονται πιστεύω στον όρο ''φιλική" βολτα, ενώ θα μπορούσε να λέγεται επαγγελματική βόλτα, με τόση διοργάνωση που αναφερεις :wave2:

Οι φιλικές βόλτες είναι φιλικές βόλτες..
(αρκεί να είσαι της Ταυτολογικής σχολής..)

Όταν μπλέκονται σπόνσορες, ταβέρνες, χρηματικές συμμετοχές κ.λ.π. μάλλον περνάμε αλλού ..

Θέλω να πω ότι αν εχω την ορεξη να "οργανώσω" μια βόλτα, ούτε για τα λάστιχα και τις βενζίνες θα θελήσω να αποζημιωθώ, ούτε για την σήμανση, ούτε για τον χρόνο μου (*) ...



(*) Λέω "χρόνο" και όχι "κόπο" γιατί τότε παραπέμπει σε "αγγαρεία" και αυτοδίκαια ανάγκη αποζημίωσης.. :winka:

STOYBI
09/05/2011, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzarot
Γιατί ρε φίλε STOYBI πρέπει να είναι πάντα κάποιος υπεύθυνος?

Δηλαδή όταν πηγάινω μια enduroβολτα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=112651&highlight=%ED%E1%F5%F0%E1%EA%F4%DF%E1) και λέω τώρα, κάνει το λάθος και έρθει κάποιος μαζί μου, γιατί ρε φίλε αν αυτός ο κάποιος σπάσει τα μούτρα του θα πρέπει να είμαι εγώ υπεύθυνος και να λογοδοτώ στην γυναίκα του τους γονείς του και δεν ξέρω και γω πού?

Νομίζω ότι πάρα πολύ απλά από την στιγμή που κάνουμε τέτοια sports θα πρέπει να κατλαβαίνουμε ότι είμαστε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ υπεύθυνοι για το οτιδήποτε μας συμβεί. Δική μας η ευθύνη για την συντήρηση της μηχανής μας, το αν φοράμε τον εξοπλισμό μας και τέλος για τις όποιες οδηγικές μας ικανότητες.

Μάλιστα προσωπικά πιστεύω ότι θα έπρεπε πριν απο την όποια συμμετοχή σε όποιο ανάλογο event ΟΙ ΠΑΝΤΕΣ να υποχρεώνονται να υπογράψουν δήλωση οικιοθελούς συμμετοχής και αποδοχής της αποποίησης ΚΑΘΕ ευθύνης του όποιου (αν υπάρχει) διοργανωτή.

Και αν το θες και λίγο στο καθημερινό ανάλογο: Εδώ σκοτώνονται κάθε μέρα συνάνθρωποί μας απο την κακή κατάσταση των δρόμων (που σε κάποιες περιπτώσεις είναι ποιο επικίνδυνοι από enduroδιαδρομή) και κανένας απο αυτούς που θα έπρεπε δεν είναι υπεύθυνος τελικά.

Ταπεινή μου γνώμη λοιπόν πως θα έπρεπε να είμαστε περισσότερο ανοιχτοί σε ανάλογες πρωτοβουλίες και λιγότερο σκεπτικιστές..


Εχω να σου απαντησω ενα σορω γιατι.....

Ρε φιλε tzarot....

Ξενερωσα ομως με την συγκριση τουτουνου του θρεντ με το θρεντ που εβαλες για παραδειγμα......

Και επειδη πιστευω οτι η παιζεις με την νοημοσυνη μας.....

Η ειδικα αυτο που ειπες ( με τα περι αποποιησεων ευθυνων) δεν ξερεις καν για τι μιλαμε ......



Εις το επανιδειν....!


:wave2:

andgeo
09/05/2011, 14:23
αγκαπώ "βρώμικες" διαμάχες ... :smokin:

geotriada
09/05/2011, 15:06
εμενα παντως αυτα τα φιλικα ,,,,,απλως ΔΕΝ..
μου βγαζουν εναν "κομπλεξισμο" των οργανωτων ,του στιλ βαζω καραδυσκολα γιατι
ειμαι ο γ@μ@ω,,,,,και ενταξει δικαιωμα τους ειναι, αλλα πες στον κασμο οτι απευθυνεσαι
σε προχο αναβατες.Τα ιδια εγιναν και στην Σαλαμινα ,γενικα ο ορος φιλικο ξεγελαει.

Stabak
09/05/2011, 16:44
εξαλου τα «φιλικα» ειναι και τα καλυτερα πηδηματα :D ;)

LARISEOS
09/05/2011, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
εξαλου τα «φιλικα» ειναι και τα καλυτερα πηδηματα :D ;)



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

STOYBI
09/05/2011, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
εμενα παντως αυτα τα φιλικα ,,,,,απλως ΔΕΝ..
μου βγαζουν εναν "κομπλεξισμο" των οργανωτων ,του στιλ βαζω καραδυσκολα γιατι
ειμαι ο γ@μ@ω,,,,,και ενταξει δικαιωμα τους ειναι, αλλα πες στον κασμο οτι απευθυνεσαι
σε προχο αναβατες.Τα ιδια εγιναν και στην Σαλαμινα ,γενικα ο ορος φιλικο ξεγελαει.

Γιωργο.....

Δεν εξεταζουμε τον βαθμο δυσκολιας των φιλικων......

Απλα ρωτησαμε εαν τον διοργανωνει καποια λεσχη η εστω ποιος ειναι ο οργανωτης......???

Τιποτα παραπανω.... Τιποτα παρακατω....


Οσο για την Σαλαμινα......http://www.enduro.gr/index.cfm?Action=Details&cat01=1&CPiD=3765

Και εγω πηρα μερος και ηταν παρα πολυ καλη προσπαθεια....!




:wave2:

sofiak
10/05/2011, 14:29
Δεν ξέρω γιατί υπάρχουν τέτοια μυαλά....Οποιος είχε απορίες του τύπου ποιος διοργανώνει ας έπαιρνε ένα τηλέφωνο. Επίσης έγραφε ότι οι περιεργοι, ξινοι κτλ να μην ερθουν, οποτε όποιος δεν ήρθε ειναι προφανες γιατι....

Τελος το βουνο δεν εχει ιδιοκτητη, μπορουσες να ανεβεις το σάββατο να ακολουθησεις τη διαδρομη, να βγεις απο αυτή, να κανεις οτι γουσταρει η ψυχη σου σε ενα πανεμορφο μέρος κ αμα θελεις την κυριακη σκας τα 15 ευροπουλα (για να πληρωθει: ο γιατρος, το ασθενοφορο, τα παλικαρια για σπρωξε τραβα!!!!!, ο σπανός για τη σημανση κ ολοι) και στο κατω κατω σκεψου τι ειναι τα 15 ευρο! ειναι ή δεν ειναι 3καφέδες?!?!?!, ούτε σινεμα δεν πας με 15! 11 εχει πια η ταινια κ αλλα 4-6 ποπ κορν κ κοκα κολλα!

Το σκηνάκι μου στο βουνό κ το μονοπάτι πολύ καλο!χαχαχα
και το ''ΦΙΛΙΚΟ'' enduro ειναι αυτό που χρειαζεσαι τους φίλους να σε τραβήξουν απ το γκρεμι, να σε σπρωξουν απ τη λασπουρια κ να σε φωτογραφησουν να παλευεις με τα μουτρα στη μανα γη!

ΑΞΙΖΕ ΤΡΕΛΑ!!!!!:sun:

taxydromos
10/05/2011, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sofiak
Δεν ξέρω γιατί υπάρχουν τέτοια μυαλά....Οποιος είχε απορίες του τύπου ποιος διοργανώνει ας έπαιρνε ένα τηλέφωνο. Επίσης έγραφε ότι οι περιεργοι, ξινοι κτλ να μην ερθουν, οποτε όποιος δεν ήρθε ειναι προφανες γιατι....

Τελος το βουνο δεν εχει ιδιοκτητη, μπορουσες να ανεβεις το σάββατο να ακολουθησεις τη διαδρομη, να βγεις απο αυτή, να κανεις οτι γουσταρει η ψυχη σου σε ενα πανεμορφο μέρος κ αμα θελεις την κυριακη σκας τα 15 ευροπουλα (για να πληρωθει: ο γιατρος, το ασθενοφορο, τα παλικαρια για σπρωξε τραβα!!!!!, ο σπανός για τη σημανση κ ολοι) και στο κατω κατω σκεψου τι ειναι τα 15 ευρο! ειναι ή δεν ειναι 3καφέδες?!?!?!, ούτε σινεμα δεν πας με 15! 11 εχει πια η ταινια κ αλλα 4-6 ποπ κορν κ κοκα κολλα!

Το σκηνάκι μου στο βουνό κ το μονοπάτι πολύ καλο!χαχαχα
και το ''ΦΙΛΙΚΟ'' enduro ειναι αυτό που χρειαζεσαι τους φίλους να σε τραβήξουν απ το γκρεμι, να σε σπρωξουν απ τη λασπουρια κ να σε φωτογραφησουν να παλευεις με τα μουτρα στη μανα γη!

ΑΞΙΖΕ ΤΡΕΛΑ!!!!!:sun:


:beer:

OldMan
10/05/2011, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sofiak
Επίσης έγραφε ότι οι περιεργοι, ξινοι κτλ να μην ερθουν, οποτε όποιος δεν ήρθε ειναι προφανες γιατι....
Ηλίου φαεινότερον θα έλεγα .. :winka:


Αρχικά δημιουργήθηκε από sofiak
.Οποιος είχε απορίες του τύπου ποιος διοργανώνει ας έπαιρνε ένα τηλέφωνο.
Σωστά, γιατί το δύσκολο ήταν να γραφτεί στην ανακοίνωση ενώ το εύκολο ήταν να πεσουν καμιά 100αριά τηλέφωνα για να μαθευτεί ...
(Ελα ρε ποιος είσαι ..?? Ο Λάκης ρε λαλάκα ..!! Ποιος Λάκης ρε..?? Το Μενίρ..?? Όχι ρε αυτός είναι με καθετήρα ..!! Εε ποιος ρε τότε ..?? Ο Λάκης ρε ο γιος της κουτσής που είχε πάρει τον αγροφύλακα με την Φλορέτα που είχε την ξαδέρφη την ξινή από το Βέλγιο..!!! Αααα.... Νταξ ρε ρεμάλι, θα το πω και στους πίσω...!!) :winka:


Αρχικά δημιουργήθηκε από sofiak
την κυριακη σκας τα 15 ευροπουλα (για να πληρωθει: ο γιατρος, το ασθενοφορο, τα παλικαρια για σπρωξε τραβα!!!!!, ο σπανός για τη σημανση κ ολοι)
Εδώ κόβεται η πλάκα φιλαράκι όπως κόβεται και ο όρος "φιλικό" ...:smokin:
(εκτός αν εννοείς ότι σας κάνανε φιλική τιμή..)

KaTaNaS
10/05/2011, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sofiak
τα 15 ευροπουλα (για να πληρωθει: ο γιατρος, το ασθενοφορο, τα παλικαρια για σπρωξε τραβα!!!!!, ο σπανός για τη σημανση κ ολοι)

πιστευω αν ειχε γινει μια ξηγα απο την αρχή για το παραβόλο και για την διοργανωτρια αρχη δεν θα υπήρχε κανένας προβληματισμός


ολα τα αλλα ειναι άλλα λογια ν'αγαπιομαστε

καλα να περνάμε στα βουνά όπως τη βρισκει ο καθενας :wave2:

OldMan
10/05/2011, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
καλα να περνάμε στα βουνά όπως τη βρισκει ο καθενας :wave2:
Μπες και σε καμιά λεπτομέρεια Αρκουδούλη μας ...:blush:

KaTaNaS
10/05/2011, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Μπες και σε καμιά λεπτομέρεια Αρκουδούλη μας ...:blush:

άλλων τους αρεσει το σπρωξιμο, αλλων το τραβηγμα, άλλων το λάσπωμα και άλλων το γκρέμισμα, ε υπαρχουν και αυτοι που πληρωνουν για ολα τα παραπανω... κακο ειναι; :lol:

STOYBI
10/05/2011, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ηλίου φαεινότερον θα έλεγα .. :winka:


Σωστά, γιατί το δύσκολο ήταν να γραφτεί στην ανακοίνωση ενώ το εύκολο ήταν να πεσουν καμιά 100αριά τηλέφωνα για να μαθευτεί ...
(Ελα ρε ποιος είσαι ..?? Ο Λάκης ρε λαλάκα ..!! Ποιος Λάκης ρε..?? Το Μενίρ..?? Όχι ρε αυτός είναι με καθετήρα ..!! Εε ποιος ρε τότε ..?? Ο Λάκης ρε ο γιος της κουτσής που είχε πάρει τον αγροφύλακα με την Φλορέτα που είχε την ξαδέρφη την ξινή από το Βέλγιο..!!! Αααα.... Νταξ ρε ρεμάλι, θα το πω και στους πίσω...!!) :winka:


Εδώ κόβεται η πλάκα φιλαράκι όπως κόβεται και ο όρος "φιλικό" ...:smokin:
(εκτός αν εννοείς ότι σας κάνανε φιλική τιμή..)





Ρε φουστη μου ειναι φοβεροι καποιοι....... :sick:

Τους λες ρε παιδια δεν ειναι τα 15 ευρω απλα απο περιεργεια ποιος το διοργανωνει.....

" Να μην εισαι περιεργος λενε......."

ΜΕΤΑ σου λενε για...

Ασθενοφορα...Σκουπες... Ανθρωποι να σπρωχνουν....

Ωραια πραγματα.....

Οτι χρειαζετε ενας αγωνας .??? Μια βολτα...?? Ενα "φιλικο" εντουρο ( Ακομα δεν εχουν καταφερει να εξηγησουν τι διοργανωσανε...)

Μα... Γιατι να μην ξερω...?????????????

Εμενα μια σκετη αφισα μου μοστραρανε με κατι χορηγους......



sofiak ( Και οι απο κατω παρατρεχαμενοι με τις επαινετικες μπυρες...)


Εμενα η φαση δεν θα μου στοιχιζε 15 ευρω αλλα τουλαχιστον 100 εκτος απροπτου...

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ.....

Το να ηξερα ποιος το διοργανωνει σημαινει οτι θα ηξερα οτι....

Θα ειχα ενα ασθενοφορο εαν χρειαζοταν....

Οτι θα ειχα καποιους ανθρωπους να βοηθησουν εαν παθαινα μια βλαβη σε ενα ρεμα.....

Οτι δεν θα με επαιρνε κανεις με καμμια καραμπινα στο κυνηγι γιατι ο αγνωστος διοργανωτης με περασε απο την ιδιωτικη του εκταση......

Και αλλα πολλα......

Για αυτο και η περιεργεια.......

ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..... ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.......

Σε παραπεμπω λοιπον στα τελευταια γραφομενα του Κατανα ....

Εαν δεν καταλαβες και παλι........



:wave2: μας....!!!!

latris mixanis
10/05/2011, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Ρε φουστη μου ειναι φοβεροι καποιοι....... :sick:

Τους λες ρε παιδια δεν ειναι τα 15 ευρω απλα απο περιεργεια ποιος το διοργανωνει.....

" Να μην εισαι περιεργος λενε......."

ΜΕΤΑ σου λενε για...

Ασθενοφορα...Σκουπες... Ανθρωποι να σπρωχνουν....

Ωραια πραγματα.....

Οτι χρειαζετε ενας αγωνας .??? Μια βολτα...?? Ενα "φιλικο" εντουρο ( Ακομα δεν εχουν καταφερει να εξηγησουν τι διοργανωσανε...)

Μα... Γιατι να μην ξερω...?????????????

Εμενα μια σκετη αφισα μου μοστραρανε με κατι χορηγους......



sofiak ( Και οι απο κατω παρατρεχαμενοι με τις επαινετικες μπυρες...)


Εμενα η φαση δεν θα μου στοιχιζε 15 ευρω αλλα τουλαχιστον 100 εκτος απροπτου...

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ.....

Το να ηξερα ποιος το διοργανωνει σημαινει οτι θα ηξερα οτι....

Θα ειχα ενα ασθενοφορο εαν χρειαζοταν....

Οτι θα ειχα καποιους ανθρωπους να βοηθησουν εαν παθαινα μια βλαβη σε ενα ρεμα.....

Οτι δεν θα με επαιρνε κανεις με καμμια καραμπινα στο κυνηγι γιατι ο αγνωστος διοργανωτης με περασε απο την ιδιωτικη του εκταση......

Και αλλα πολλα......

Για αυτο και η περιεργεια.......

ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..... ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.......

Σε παραπεμπω λοιπον στα τελευταια γραφομενα του Κατανα ....

Εαν δεν καταλαβες και παλι........



:wave2: μας....!!!!

Η περιέργεια σκότωσε την γάτα :p

OldMan
11/05/2011, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Η περιέργεια σκότωσε την γάτα :p
Εσένα καρδιά μου :blush: :a07: λίγες ζωές σου μείναν .. :winka:

(κανόνισε πως θα τις αξιοποιήσεις..)

orizontas
11/05/2011, 12:42
μαθαμε οτι ηταν μια ενδιαφερουσα εμπειρια

σημανση , βοηθεια , ασθενοφορο ταβερνα .

τελικα ποιος το διοργανωσε . μαθαμε ? :confused:

taxydromos
11/05/2011, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από orizontas
μαθαμε οτι ηταν μια ενδιαφερουσα εμπειρια

σημανση , βοηθεια , ασθενοφορο ταβερνα .

τελικα ποιος το διοργανωσε . μαθαμε ? :confused:




ο φούφουτος! :bigcry:

latris mixanis
12/05/2011, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από orizontas
μαθαμε οτι ηταν μια ενδιαφερουσα εμπειρια

σημανση , βοηθεια , ασθενοφορο ταβερνα .

τελικα ποιος το διοργανωσε . μαθαμε ? :confused:

Όχι, διότι τέτοιου είδους λεπτομέρειες είναι δευτερευούσης σημασίας...

:wave2:

latris mixanis
12/05/2011, 08:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Εσένα καρδιά μου :blush: :a07: λίγες ζωές σου μείναν .. :winka:

(κανόνισε πως θα τις αξιοποιήσεις..)

Θα τις αξιοποιήσω όσο καλύτερα μπορώ γλυκέ μου :blush: :a07:

orizontas
12/05/2011, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Όχι, διότι τέτοιου είδους λεπτομέρειες είναι δευτερευούσης σημασίας...

:wave2:


εχεις ενα δικιο ... :smilea: :smilea: :wave2:

sniper
12/05/2011, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Όχι, διότι τέτοιου είδους λεπτομέρειες είναι δευτερευούσης σημασίας...

:wave2:

Σωστά, σημασία έχει να μην σε θεωρούν πρόβατο..

:smokin: