Σύνδεση

View Full Version : H διαφημιση της AutoMarin για ασφαλεια αυτοκινητου ή μηχανης



ares_tz
27/04/2011, 17:52
Καλησπέρα,

Πριν λιγο επικοινωνησα με την AutoMarin ενδιαφερόμενος για ασφαλιστηριο συμβολαιο αυτοκινητου και μηχανής οταν χτες ειδα στο καναλι EXTRA την σχετικη διαφήμιση.

Συνεργάζεται με την ΔΙΕΘΝΗΣ ΕΝΩΣΗ ασφαλιστικη εταιρεια στον Ν.Κοσμο.

Μου εκανε εντυπωση οτι ανάμεσα στις ερωτησεις του εκπροσωπου της Auto Marin ηταν εαν προερχομαι απο την επαρχία γιατι μπορει να δωσει καλυτερη τιμη. Ομως προσωπικα εδω και τοσα χρονια μενω Αθήνα οπου κάνω και φορολογικη δηλωση αφου δεν εχω ακινητο στην ιδιοκτησια μου στην επαρχια.

Ζητησα 6μηνης διαρκεια συμβολαιο και συγκρινοντας με αλλες φερεγγυες τουλαχιστον εταιρειες παρατηρησα οτι ειναι απο τα χαμηλοτερα κοστη στην αγορά!!

Χωρις να ρωτησω υποθέτω οτι εχουν τετοιες τιμες επειδη ασφαλιζουν ολα τα μεταχειρισμενα τους αυτοκινητα στην ΔΙΕΘΝΗ ΕΝΩΣΗ. Επισης προσφερουν αναλογες τιμες και στις μοτοσυκλέττες.

Εαν εχετε υποψη σας κατι, θετικο ή αρνητικο, τοτε γράψτε το...

blackbusa
27/04/2011, 19:50
απο οσο ξερω η διεθνης ενωση παει φουλ για φουντο....μπορει να λεω και μαλακιες...απο την αλλη απο προσωπικη εμπειρια δεν ειναι και η καλυτερη στις αποζημιωσεις...εσενα μπορει να μην σε πολυνοιαζει γιατι δεν πληρωνεσε απο αυτους...αλλα...

δεν ξερω κατα ποσο θα σε σκισουν στον φιλικο διακανονισμο
θα σου αρεσε να κανεις καμμια ζημια και αυτος που πρεπει να πληρωθει να φτυσει αιμα...η και το αντιθετο...

:wave2:

epp1640
27/04/2011, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
απο οσο ξερω η διεθνης ενωση παει φουλ για φουντο....μπορει να λεω και μαλακιες...απο την αλλη απο προσωπικη εμπειρια δεν ειναι και η καλυτερη στις αποζημιωσεις...εσενα μπορει να μην σε πολυνοιαζει γιατι δεν πληρωνεσε απο αυτους...αλλα...

δεν ξερω κατα ποσο θα σε σκισουν στον φιλικο διακανονισμο
θα σου αρεσε να κανεις καμμια ζημια και αυτος που πρεπει να πληρωθει να φτυσει αιμα...η και το αντιθετο...

:wave2:

επιβεβαιώνω και εγώ το ίδιο από φίλο ασφαλιστή που κανένα όφελος δεν έχει από εμένα αφού τα οχήματα μας τα έχουμε αλλού..

chr1s_86
27/04/2011, 22:45
H διαφημιση της AutoMarin για ασφαλεια αυτοκινητου ή μηχανης

Η μόνη διαφήμιση που βλέπω εγώ είναι το παρόν thread.....


(υγ: ζητώ συγνώμη προκαταβολικά σε περίπτωση λάθος εκτίμησης...)

dmf
27/04/2011, 23:31
Καποτε διαφημιζανε την Μινεττα. Τί εγινε, την αλλαξανε, ή μετονομαστηκε?

ares_tz
28/04/2011, 20:20
Nομιζω οτι υπάρχει ακομα η Minetta!

Τωρα για την ΔΙΕΘΝΗΣ ΕΝΩΣΗ τιποτα νεότερο? προσφερει απο τις καλυτερες τιμές

blackbusa
29/04/2011, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
Καποτε διαφημιζανε την Μινεττα. Τί εγινε, την αλλαξανε, ή μετονομαστηκε?

Η Μινεττα υπαρχει ακομα σαν εταιρια και ειναι και απο τις καλες οπως ακουγετε στην αγορα σε θεμα βιωσιμοτητας...ηταν η προηγουμενη μου και ηταν καλη οσο δεν χρειαστηκε να με πληρωσει...τελικα και αυτη εφαγε ακυρο γιατι ενω στον φιλικο μου ελεγαν οτι θα πληρωθω τα παντα οταν εφτασε η ωρα μηδεν απο τα 5.000 που ζηταγα (χωρις ψυχικη οδυνη) μου εδιναν 2.350...:lol: :lol: :lol: ειχαν και την καβατζα οτι η αντιπαλη εταιρια ηταν η commercial value που τελικα εκλεινε και ηθελαν να με πιεσουν...εξαιτιας τις ΜΙνεττας εχασα 8 μηνες...τωρα εχουμε παει επικουρικο και βλεπουμε...

τωρα εχω την chartis που ελπιζω λογω backround υποστηριξης απο το εξωτερικο δεν θα με βλεπει μονο σαν τον μαλακα που πληρωνει...απο την εμεπιρια μου η καλυτερη ελληνικη ειναι η Εθνικη και απο το εξωτερικο η Generali...

:wave2:

ares_tz
20/05/2011, 11:02
Tελικα απο οσα αρνητικα ακουσε απο τον ασφαλιστή μου δεν προχωρησα σε ασφαλεια Διεθνης Ενωση και τελικα εκανα με τον Φοινικα

McTalas
20/05/2011, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από ares_tz
Tελικα απο οσα αρνητικα ακουσε απο τον ασφαλιστή μου δεν προχωρησα σε ασφαλεια Διεθνης Ενωση και τελικα εκανα με τον Φοινικα

o φοινικας ειναι κομπλε! αλλα ακριβός.
εγω την καλυτερη εντυπωση εχω απο την ιντεραμερικαν και περιμενω να δω απο την chartis...