PDA

View Full Version : Χρωμα Διπλης Επιστρωσης-Perllhyd 285 Υδατοδυαλιτο



angman
30/04/2011, 16:48
Καλησπερα Παιδια,

Θα ηθελα την βοηθεια σας αν καποιος εχει γνωση του αντικειμενου!

Εχω αγορασει το Perllhyd 285 Λευκο Υδατοδυαλιτο διπλης επιστρωσης χρωμα, για να βαψω καποια μερη της μηχανης μου.
Ειχα βαψει στο παρελθον με το μονης επιστρωσης χωρις κανενα προβλημα.
Απο λαθος αγοραστηκε το διπλης και δυστηχος δεν επιστρεφετε.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι:
1) Aν υπαρχει προβλημα στο γεγονος οτι εχω σταρωσει με HB BODY Fill 360 τα μεροι;

2) Εκτος απο το Permahyd® VE 6000 Reducer χρειαζομαι και καποιο σκληρηντη;

3)Τελος μπορω να χρεισημοποιησω το HB Auto Clear 496 SR που εχω σαν τελικο βερνικη αντι απο αυτο που δεινει η Spies Hecker , ας πουμε το Permasolid® HS Clear Coat 8030;

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!

zefos1100xx
30/04/2011, 17:32
απο τα λιγα που ξερω , οσον αφορα το ασταρι μπορεις να χρησιμοποιησεις οτιδηποτε σαν υποστρωμα.....

τα περισσοτερα ''παντρευονται'' με οποιοδηποτε χρωμα (αυτη ειναι η δουλεια τους)...προσωπικα δεν εχω αντιμετωπισει ποτε παρομοιο προβλημα , τωρα απο την αλλη μπορει να εισαι και γκαντεμης....

γιατι δεν δοκιμαζεις σε ενα ασχετο παλιο εξαρτημα να το διαπιστωσεις 100% και να εισαι σιγουρος?


....για το βερνικι δεν ξερω , δεν εχω χρησιμοποιησει το προιον που λες , αλλα μπορεις να κανεις το ιδιο τεστ.....

μπορει να μην εχεις καποια αντιδραση , και να κολλησουν ολα μεταξυ τους να γλυτωνεις απο εξοδα....



...βαψε ενα κομματακι εκει βρε αδερφε!:beer:

angman
30/04/2011, 20:11
Ευχαριστω Κουκλε,απλα εχω μπερδεπσει με το θεμα και ψαχνω λθση ειδικα για τον σκλυρηντη και το Βερνικη.
Και εγω πιστευω οτι το ασταρι δεν εχει προβλημα.
Αν δεν απαντηση καποιος με περισσοτερη πειρα θα ακουλουθησω συμβουλη σου,απλα προσπαθω αποφθγω πλυσιματα μπιστολιο κτλ.
Να σε καλα ομως σε ευχαριστω!