PDA

View Full Version : Εξαρθρώθηκε Σπείρα που Έκλεβε Μηχανές - τσααααακ, μέσα μ00ν@κια



ziggΥ
30/04/2011, 20:58
Στο Κερατσίνι και στην Νίκαια, από Αστυνομικούς της Άμεσης Δράσης και του Τ.Α. Νίκαιας, συνελήφθησαν έξι νεαροί ηλικίας από 20 έως 22 ετών κατηγορούμενοι για «Εγκληματική Οργάνωση», «Διακεκριμένες κλοπές κατά συναυτουργία», «Αποδοχή και διάθεση προϊόντων εγκλήματος», και παράβαση του Ν. «Περί Ναρκωτικών».

Οι συλληφθέντες είχαν συστήσει εγκληματική ομάδα και διέπρατταν κλοπές μοτοσυκλετών, από διάφορες περιοχές της Αττικής, τις οποίες στην συνέχεια πωλούσαν ολόκληρες ή τμηματικά ως ανταλλακτικά.

Από την έρευνα-προανάκριση που διενεργήθηκε από το Τ.Α. Νίκαιας, προέκυψε ότι κατά την διάρκεια του τελευταίου 8μήνου, οι δράστες αφαίρεσαν συνολικά τριάντα έξι (36) μοτοσυκλέτες.

http://crimelink.blogspot.com/2011/04/blog-post_8602.html

:a021: :mad:

konsttanttinos
30/04/2011, 22:06
Επιτελους και κατι καλο.Δυστυχως ομως αυτοι ειναι σαν την λερναια υδρα, και σιγουρα δεν θα φανε ισοβια.

Παρ'ολα αυτα... :a021: :a021: :a09:

DAYMAN
01/05/2011, 02:31
Ξεκωλιαστε τα τσογλανια.:evil:

kerasaki
01/05/2011, 03:11
Ναι οκ, τακτικη δικασιμος και την αλλη μερα σπιτακι τους.
Ξυπνατε μαγκες,
Εδω πιανονται ΚΑΒΑΛΑ πανω σε κλεμμενα, γινεται μια μηνυσουλα και πανε σπιτια τους, εκτος κι αν ειναι τοοοοσο ατυχοι και δεν εχει περασει το οριο του αυτοφωρου.

Χαιρετισματα στο συστημα:wave2:

ziggΥ
01/05/2011, 03:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από kerasaki
Ναι οκ, τακτικη δικασιμος και την αλλη μερα σπιτακι τους.
Ξυπνατε μαγκες,
Εδω πιανονται ΚΑΒΑΛΑ πανω σε κλεμμενα, γινεται μια μηνυσουλα και πανε σπιτια τους, εκτος κι αν ειναι τοοοοσο ατυχοι και δεν εχει περασει το οριο του αυτοφωρου.

Χαιρετισματα στο συστημα:wave2:

εχμμ..


Επτά (7) δενδρύλλια κάνναβης.
Κάνναβη βάρους 18 γραμμ.

σπίτι τους δε θα πάνε σίγουρα..

kerasaki
01/05/2011, 03:30
αν πιανονται για πρωτη φορα ακομα κι αν πανε για εμπορια, με λευκο ποινικο μητρωο, τους βλεπω για χ μηνες η χ χρονια με αναστολη οποτε και παλι σπιτια τους...
η κοινως και παλι στις μπισνες

ziggΥ
01/05/2011, 03:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από kerasaki
αν πιανονται για πρωτη φορα ακομα κι αν πανε για εμπορια, με λευκο ποινικο μητρωο, τους βλεπω για χ μηνες η χ χρονια με αναστολη οποτε και παλι σπιτια τους...
η κοινως και παλι στις μπισνες
ξανά..


κατηγορούμενοι για «Εγκληματική Οργάνωση», «Διακεκριμένες κλοπές κατά συναυτουργία», «Αποδοχή και διάθεση προϊόντων εγκλήματος», και παράβαση του Ν. «Περί Ναρκωτικών».

συνδύασε τα.. δε παίζει αναστολή ακόμα και με λευκό ποινικό μητρώο

Εχετλαίος
01/05/2011, 07:05
Παιδιά, παιδιά!
6 Χ ισόβια (η κυρία με τα τηγανόχωμα, λχ) = 8-15 χρόνια με καλή διαγωγή και εργασία.
Για την Ελληνική δικαιοσύνη συζητάμε;

:yuck:

manowar13
01/05/2011, 09:21
Με αυτους που εδειναν τις παραγγελιες? Σε αυτους που πηγεναν τα ανταλακτικα?
Θα γινει κατι? Αυτους πρεπει να πιασουν , πριν βρουν αλλους να κανουν τις μπιζνες τους.

gs 500 f
01/05/2011, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από kerasaki
αν πιανονται για πρωτη φορα ακομα κι αν πανε για εμπορια, με λευκο ποινικο μητρωο, τους βλεπω για χ μηνες η χ χρονια με αναστολη οποτε και παλι σπιτια τους...
η κοινως και παλι στις μπισνες


σωστος...!!! αντε και με συμφωνη γνωμη ανακριτη και εισαγγελεα λογω του νεαρου της ηληκιας και λογω οτι θα παρουν πραγματογνομοσυνη σαν χρηστες με μια εγκοιηση μεχρι να εκδικαστει η υποθεση θα ειναι εξω για να συνεχισουν το εργο τους!!!!
μπουρδελο κρατος ,μπουρδελο δικαιοσυνη!!!
καιως γνωτον ο καθε ιδιοκτητης μοτο που του εκλεψαν δεν θα θελει την ποινικη τιμωρια γιατι θα φοβατε μην τυχον και του κανουν ζημια!!!!

AUFGEBRACHT
01/05/2011, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από lettas
εχμμ..



σπίτι τους δε θα πάνε σίγουρα..


Εννοείται πως με τέτοια ποσότητα που τους έπιασαν δεν θα πάνε σπίτι τους...Αστειεύεσαι;;;; Στο κτήμα θα πάνε να ποτίσουν τα υπόλοιπα

TROOPER
01/05/2011, 10:00
εκτος απο δικαστες,ειμαστε και προφητες?

οχι οτι εχω καμια εμπιστοσυνη στο συστημα αλλα περιμεντε λιγο να δουμε τι θα γινει....:wave2:

Metzgermeister
01/05/2011, 10:27
Mηπως να μας εδιναν τα ονοματα των καλοπαιδων στη Νικαια να παμε μια επισκεψουλα εξω απο το σπιτι τους;;;

cosgili
01/05/2011, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Metzgermeister
Mηπως να μας εδιναν τα ονοματα των καλοπαιδων στη Νικαια να παμε μια επισκεψουλα εξω απο το σπιτι τους;;; Αυτο ειναι το μονο ευκολο...οποιος θελει να μαθει μαθαινει...και μετα πραττει οπως νομιζει:winka:

kerasaki
01/05/2011, 11:34
Οκ με καλυψατε παιδια....γιατι αρχισα να νομιζω οτι ειμαι ο μονος παρανοικος εδω μεσα

kerasaki
01/05/2011, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
εκτος απο δικαστες,ειμαστε και προφητες?

οχι οτι εχω καμια εμπιστοσυνη στο συστημα αλλα περιμεντε λιγο να δουμε τι θα γινει....:wave2:

Trooper εχουμε δει τοσες αλλες περιπτωσεις που δεν χρειαζεται να περιμενουμε πολυ για να δουμε.
Αυτο που λεω απο πανω ''αν καποιος κυκλοφορει με την κλεμμενη σου μηχανη και πιανεται αλλα με το αυτοφωρο να εχει ληξει,τσιμπαει μια μηνυση στο τμημα και παει σπιτι του'' δε σου φαινεται γελοιο??
μιλαμε για τον καθε πεταμενο που υπαρχει, οχι για καποιον που εχει λεφτα και διασυνδεσεις :wave2:

zefos1100xx
01/05/2011, 13:09
.....Λοιπον....

εχω μερικα ευχαριστα και μερικα δυσαρεστα νεα.....

τα δυσαρεστα εχουν αναφερθει ηδη.....το ελληνικο συστημα δικαιοσυνης ειναι για τα μπαζα...

τα ευχαριστα νεα ειναι σχετικα με τα μαθηματα σεξουαλικης αγωγης που διδασκονται στις φυλακες και παραδιδονται απο τους ιδιους του τροφιμους.

Γενικα με το θεμα αυτο κυκλοφορουν πολλοι ''μυθοι'' , αλλα η αληθεια ειναι πολυ συγκεκριμενη πανω στο θεμα.

...κανεις δεν παει να βιασει εναν μπραβο η εναν δολοφονο επειδη απλα ειναι πιο ''παλιος'' στον ''παγκο''....

Γκομενες (μονιμες) τροφιμων και ''γιουσουφακια'' ειναι κατα προτιμηση πρεζακια και κλεφτρονια.....(εγκληματιες χωρις ''τιμη'') , αντιθετα με εναν ''νονο'' η εναν τρομοκρατη (οι οποιοι χαιρουν μεγιστου σεβασμου αναμεσα σε εγκληματιες)...




εν κατακλειδι:


Αρχικά δημιουργήθηκε από lettas
.....συνελήφθησαν έξι νεαροί ηλικίας από 20 έως 22 ετών....


ΚΑΛΟ ΣΕΞ ΠΑΙΔΙΑ!!!.....

.....αντε και με ενα καλο παληκαρι να νοικοκυρευτειτε!!! :rotflmao: :wave2: :lol:

η χαρα που στερησατε απο αυτους που πηρατε τα μηχανακια τους να την βρειτε στα στιβαρα μπρατσα ενος πρωτοπαληκαρου της αθηναϊκης νυχτας!:bawl:

cosgili
01/05/2011, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
.....Λοιπον....

εχω μερικα ευχαριστα και μερικα δυσαρεστα νεα.....

τα δυσαρεστα εχουν αναφερθει ηδη.....το ελληνικο συστημα δικαιοσυνης ειναι για τα μπαζα...

τα ευχαριστα νεα ειναι σχετικα με τα μαθηματα σεξουαλικης αγωγης που διδασκονται στις φυλακες και παραδιδονται απο τους ιδιους του τροφιμους.

Γενικα με το θεμα αυτο κυκλοφορουν πολλοι ''μυθοι'' , αλλα η αληθεια ειναι πολυ συγκεκριμενη πανω στο θεμα.

...κανεις δεν παει να βιασει εναν μπραβο η εναν δολοφονο επειδη απλα ειναι πιο ''παλιος'' στον ''παγκο''....

Γκομενες (μονιμες) τροφιμων και ''γιουσουφακια'' ειναι κατα προτιμηση πρεζακια και κλεφτρονια.....(εγκληματιες χωρις ''τιμη'') , αντιθετα με εναν ''νονο'' η εναν τρομοκρατη (οι οποιοι χαιρουν μεγιστου σεβασμου αναμεσα σε εγκληματιες)...

Και προσοχη με τα σαπουνια...προτιμηστε αφρολουτρο


εν κατακλειδι:




ΚΑΛΟ ΣΕΞ ΠΑΙΔΙΑ!!!.....

.....αντε και με ενα καλο παληκαρι να νοικοκυρευτειτε!!! :rotflmao: :wave2: :lol:

η χαρα που στερησατε απο αυτους που πηρατε τα μηχανακια τους να την βρειτε στα στιβαρα μπρατσα ενος πρωτοπαληκαρου της αθηναϊκης νυχτας!:bawl: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:

DimChios
02/05/2011, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
.....Λοιπον....

εχω μερικα ευχαριστα και μερικα δυσαρεστα νεα.....

τα δυσαρεστα εχουν αναφερθει ηδη.....το ελληνικο συστημα δικαιοσυνης ειναι για τα μπαζα...

τα ευχαριστα νεα ειναι σχετικα με τα μαθηματα σεξουαλικης αγωγης που διδασκονται στις φυλακες και παραδιδονται απο τους ιδιους του τροφιμους.

Γενικα με το θεμα αυτο κυκλοφορουν πολλοι ''μυθοι'' , αλλα η αληθεια ειναι πολυ συγκεκριμενη πανω στο θεμα.

...κανεις δεν παει να βιασει εναν μπραβο η εναν δολοφονο επειδη απλα ειναι πιο ''παλιος'' στον ''παγκο''....

Γκομενες (μονιμες) τροφιμων και ''γιουσουφακια'' ειναι κατα προτιμηση πρεζακια και κλεφτρονια.....(εγκληματιες χωρις ''τιμη'') , αντιθετα με εναν ''νονο'' η εναν τρομοκρατη (οι οποιοι χαιρουν μεγιστου σεβασμου αναμεσα σε εγκληματιες)...




εν κατακλειδι:




ΚΑΛΟ ΣΕΞ ΠΑΙΔΙΑ!!!.....

.....αντε και με ενα καλο παληκαρι να νοικοκυρευτειτε!!! :rotflmao: :wave2: :lol:

η χαρα που στερησατε απο αυτους που πηρατε τα μηχανακια τους να την βρειτε στα στιβαρα μπρατσα ενος πρωτοπαληκαρου της αθηναϊκης νυχτας!:bawl:


:winka: :a10:

well said my friend

:wave2:

zefos1100xx
02/05/2011, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:winka: :a10:

well said my friend

:wave2:

ευχομαι ολοψυχα η συνεχεια της καριερας τους να ειναι στην συγγρου και στην πλατεια κουμουνδουρου και οχι μεσα στα γκαραζ μας....


θλιβερο αλλα αληθινο.....


225163

sniper
02/05/2011, 13:27
Δεν πάτε καλά μου φαίνεται........


ΟΚ κλέβανε μηχανάκια.... κι εμένα μου φάγανε ένα.... :sad:


Αλλά αν υπήρχε Θεός, θα έπρεπε να πέσουν στα χέρια του καθενός που του κλέψανε τη μηχανή.. Όχι να ευχόμαστε να τους γ@μ@νε στη φυλακή....


ΕΛΕΟΣ!

mikros boudas
02/05/2011, 13:31
Λιγοτερο απο 2% βιαζεται στις φυλακες

η ποσοτητα κανναβης ειναι αστεια για το δικαστηριο

για τα κλεμμενα δεν εχω γνωμη γιατι ειναι πολλα που μετρανε στην ποινη

zefos1100xx
02/05/2011, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δεν πάτε καλά μου φαίνεται........

περκε?:eyepop:



Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
..ΟΚ κλέβανε μηχανάκια.... κι εμένα μου φάγανε ένα.... :sad:


και πως νοιωθεις για αυτο.....(?)



Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αλλά αν υπήρχε Θεός, θα έπρεπε να πέσουν στα χέρια του καθενός που του κλέψανε τη μηχανή.. Όχι να ευχόμαστε να τους γ@μ@νε στη φυλακή....

για το πρωτο ερωτημα εχω τις αμφιβολιες μου....
Παντως ισως να υπαρχει κιολας θεος αφου σου δινει την δυνατοτητα να παρουν αλλοι την εκδικηση για εσενα.....

...και αμα τους πιασεις στα χερια σου ΤΙ?

Και να ειχες τα αντερα να τους τιμωρησεις , (που δεν ξερω βεβαια αν μπορεις) , ρισκαρεις να πας στην ''μπουζου'' εσυ......



Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
ΕΛΕΟΣ!

ΑΝΤΕΛΕΟΣ!

zefos1100xx
02/05/2011, 13:38
...τεσπα , επειδη αυτα τα καθικια δρουσαν στην περιοχη μου , περασα χτες μολις το ακουσα απο ενα παληκαρακι στο κερατσινι που ηξερα οτι του φαγανε ενα Κ8 και τον ενημερωσα να παει να δει μπας και βρει την μοτοσυκλετα του η εστω καποιο εξαρτημα της......
...ο κακομοιρος δεν εχει ιδεα απο ιντερνετ και του ειπα οτι ''βουηξε ο τοπος'' , μπας και βρει καμια ακρη....

την ημερα που του το εκλεψαν , σηκωσαν αλλα 4 μηχανακια εδω γυρω....


στο διαολο και ακομα παραπερα....


εχω παντελης ελλειψη κοινωνικης κατανοησης με το θεμα περι συμπαθειας κλεφτρονιων και εξαντλω τα ορια του ''καθωσπρεπεισμου'' μου....

VANDA
02/05/2011, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx

και πως νοιωθεις για αυτο.....(?)




Εγώ, λύπη.

zefos1100xx
02/05/2011, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Εγώ, λύπη.


εγω μίσος

PortisHead
02/05/2011, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δεν πάτε καλά μου φαίνεται........


ΟΚ κλέβανε μηχανάκια.... κι εμένα μου φάγανε ένα.... :sad:


Αλλά αν υπήρχε Θεός, θα έπρεπε να πέσουν στα χέρια του καθενός που του κλέψανε τη μηχανή.. Όχι να ευχόμαστε να τους γ@μ@νε στη φυλακή....


ΕΛΕΟΣ!

Γ@μωτο, θα πρεπει να συμφωνησω με τον κατα τ'αλλα ξινό Sniper.

:lol:

sniper
02/05/2011, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
εγω μίσος

Ό,τι έχει ο καθένας....

sniper
02/05/2011, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Γ@μωτο, θα πρεπει να συμφωνησω με τον κατα τ'αλλα ξινό Sniper.

:lol:

Κι εγώ δεν νοιώθω καλά.... σ/κ διαλογισμού και νίκη της Honda στα GP είδες που με έφεραν... :lol: :wave2:

DimChios
02/05/2011, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ό,τι έχει ο καθένας....


:lol: :lol: :lol:









αν και δεν ειναι αστεια συζητηση :winka:


225169

sniper
02/05/2011, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
......

αν και δεν ειναι αστεια συζητηση :winka:

Όχι Μήτσε, δεν είναι αστεία...

Το πρόβλημα να μας κλέψουν την μηχανή μας υπάρχει καθημερινά. Ζούμε (όσοι δεν εχουν ασφάλεια κλοπής) με τον φόβο να βγούμε μια βόλτα και να γυρίσουμε πισω με ταξί...

Αλλά διαφέρει απο το να γυρίζουμε στο μεσαίωνα και να ζητάμε ή να ευχόμαστε να γίνουν bitch κάποιου παιδάκια-καθίκια-λαμόγια-καθάρματα, πες τα όπως θες, 22 χρονών...

Ας πανε μέσα ορισμένα χρονάκια.... αλλά στο μπουρδέλο που ζούμε τιποτα δεν εφαρμόζεται, οπότε κι οι αντιδράσεις πιο πάνω...

Εχετλαίος
02/05/2011, 14:18
Έγκλημα και τιμωρία...
Τι να ορίσεις σωστά και πως...

Cpt. Haddock
02/05/2011, 14:21
Το να έμπαιναν μεσα για 3-5 χρονακια και να έβγαιναν "μετανιωμένοι" δε θα 'ταν προβλημα. Το κακό ειναι - και το ξέρουμε - οτι το σωφρονιστικό συστημα, μονο σωφρονιστικό δεν ειναι.

Κλεφτρόνια θα μπουν, κλεφταράδες θα βγουν και με κατάλληλες διασυνδέσεις κιόλας. Ασε που έτσι κι αλλιως ή bitches θα γινουν ή χειρότεροι για να επιβιώσουν.

Θα έπρεπε να μας νοιαζει πιο πολυ γιατι πιτσιρικάδες σαν κι αυτους που γραφουν εδω, έχουν "επιλέξει" σαν βιοπορισμό την κλοπή και όχι ποσο θα τους απαυτώναμε αν τους πιάναμε.



:sad:

zefos1100xx
02/05/2011, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ό,τι έχει ο καθένας....

ειναι σοκαριστικη η αποκαλυψη του οτι ειμαι ικανος να μισησω?


ναι ρε φιλε ειμαι απολυτα ικανος να γεμισω τα σπλαχνα μου με αυτο το συναισθημα......

Μαλιστα οσον αφορα τον συγκεκριμενο λογο , ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΛΕΨΑΝ ΠΟΤΕ ΜΗΧΑΝΗ!

......εχω δει φιλους , γνωστους και αγνωστους απαρηγορητους να εχουν χασει τα μηχανακια τους , εχω δει τα προσωπα τους , εχω δει τις απελπισμενες αγγελιες τους στα περιοδικα και στα φορουμ , εχω ακουσει για τα λεφτα που ακομα ξεπληρωνουν ενω δεν εχουν πια μοτοσυκλετα......

...εχω ακουσει για την χαρα που τους στερηθηκε , για το μεταφορικο μεσο που δεν εχουν πια , για το ''εργαλειο'' που εκανα την δουλεια τους και τωρα πρεπει να παρουν αλλο , για την ''κ@υλα'' τους να καβαλανε που πεταξε και παει βρε αδερφε....

και ναι!.... μου δημιουργει μισος!.....ειναι κατι που αναβλυζει μεσα μου ΠΗΓΑΙΑ.....θα ελεγα ''αυθεντικα''....

~(δεν συζηταμε φυσικα για την περιπτωση που θα συμβει σε εμενα...)

Λυπαμαι αν μερικοι με βλεπετε με αποστροφη επειδη αποδυκνειομαι ανθρωπος που μπορει να νοιωθει και να λειτουργει με βαση αυτο το αποτροπαιο συναισθημα (οταν οι περιστασεις το απαιτουν ετσι?) , αλλα ειπα (εγραψα) την αληθεια και δεν νοιωθω ουδεμια μεταμελεια.....σορρυ και παλι....


:wave2:

sniper
02/05/2011, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
ειναι σοκαριστικη η αποκαλυψη του οτι ειμαι ικανος να μισησω?


.....
:wave2:

Δεν σοκάρομαι τόσο εύκολα...

Μπορείς να αισθάνεσαι ότι θέλεις και να λειτουργείς όπως εσύ θες..

:wave2:

sniper
02/05/2011, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
....
Θα έπρεπε να μας νοιαζει πιο πολυ γιατι πιτσιρικάδες σαν κι αυτους που γραφουν εδω, έχουν "επιλέξει" σαν βιοπορισμό την κλοπή και όχι ποσο θα τους απαυτώναμε αν τους πιάναμε.



:sad:


Θεωρείται ρητορική η ερώτηση ή περιμένεις απάντηση δλδ; Πάντα το ευκολο χρήμα ελκύει....

konsttanttinos
02/05/2011, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

...
Αλλά διαφέρει απο το να γυρίζουμε στο μεσαίωνα και να ζητάμε ή να ευχόμαστε να γίνουν bitch κάποιου παιδάκια-καθίκια-λαμόγια-καθάρματα, πες τα όπως θες, 22 χρονών...
....


Δεν ειναι 15χρονα, αλλα ενηλικες 22 χρονων.
Δεν ειναι παιδακια πλεον αλλα εγκληματιες με πειρα χρονων στην πλατη τους.
Ηξεραν απο την πρωτη στιγμη που εβαλαν χερι στη ξενη περιουσια οτι αν καταληξουν στην ψειρου δεν θα καλοπερασουν.
Δεν ευχομαι να γινουν οι σκυλες καθε ανωμαλου τελειωμενου, αλλα το γεγονος της ουσιαστικης ατιμωρισιας τους ενισχυει την καταπιεσμενη σαδιστικη μου πλευρα.
Αλλωστε, αν επεφτε καποιος τετοιος στα χερια μου, και δεν υπηρχε κανεις γυρω για να επιβεβαιωσει το ραντεβουδακι μας, μεταξυ των δυο θα προτιμουσε την ψειρου..

DimChios
02/05/2011, 14:35
Να διευκρινισω για το "well said" που ειπα πιο πανω πως εννοω οτι δεν στηριζω αυτο που θα γινει αλλα οτι αυτο θα γινει!

Απο κει και υστερα, ολες οι αποψεις-θεσεις εχουν τη βαση τους κατ εμε και σεβαστες ειναι!

Οπως και το πως θα επραττε ο καθενας μας αν επεφτε στα χερια του το τσογλανι!

:wave2:

PortisHead
02/05/2011, 14:36
1ον , το να τους βιασουν στη φυλακη , θα τους κανει απλα χειροτερα αποβρασματα και ικανους για ολα οταν βγουν.Δλδ. τους καταστρεφεις ολοκληρωτικα και επιστρεφουν χειροτεροι στην κοινωνια.

2ον , πρεπει να κραταμε και μερικα τετοια συναισθηματα για του παιδεραστες :D


Αληθεια , αναγκαστικη κοινωνικη εργασια δεν υπαρχει εδω στην Ελλαδα για τετοια θεματα ?
Π.χ. να ξεσκατιζουν για 2 χρονια σε κανα νοσοκομειο-γηροκομειο-τρελλοκομειο ?
Αυτο θα ηταν τιμωρια.

Αποψη μου βεβαια.

Cpt. Haddock
02/05/2011, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
[...]Αλλωστε, αν επεφτε καποιος τετοιος στα χερια μου, και δεν υπηρχε κανεις γυρω για να επιβεβαιωσει το ραντεβουδακι μας, μεταξυ των δυο θα προτιμουσε την ψειρου..

Εχει πέσει ποτέ κανενας τέτοιος στα χέρια σου;

Οταν λέμε παιδάκια, μη νομιζετε οτι προκειται για φλώρους καφετέριας.... Αλλωστε αυτοι εχουν και λιγοτερα να χάσουν.


Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
[...]Αληθεια , αναγκαστικη κοινωνικη εργασια δεν υπαρχει εδω στην Ελλαδα για τετοια θεματα ?
Π.χ. να ξεσκατιζουν για 2 χρονια σε κανα νοσοκομειο-γηροκομειο-τρελλοκομειο ?
Αυτο θα ηταν τιμωρια.[...]

Δυστυχως οχι. Το μονο που πλησιάζει ειναι οι αγροτικές φυλακες

sniper
02/05/2011, 14:41
Μετά έχουμε και παράπονα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=116305&perpage=15&highlight=ανθρωπιστ\[\^\\s\)


:smokin:

zefos1100xx
02/05/2011, 14:48
...σας πειραξε η ''θεια'' δικη που αναφερω και μιλατε για αυτοδικια.....


και ρωταω: το εχει κανει κανεις?



(...δεν εχω προβλημα με την αυτοδικια , απλα εχω περιεργεια να δω αν ξερετε για τι πραγμα μιλατε....)

Εχετλαίος
02/05/2011, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Αληθεια , αναγκαστικη κοινωνικη εργασια δεν υπαρχει εδω στην Ελλαδα για τετοια θεματα ?
Π.χ. να ξεσκατιζουν για 2 χρονια σε κανα νοσοκομειο-γηροκομειο-τρελλοκομειο ?
Αυτο θα ηταν ...

Το καλύτερο για όλους.
:wave2:

PortisHead
02/05/2011, 14:52
Στην αυτοδικία τα παιζεις ολα για ολα.
Δεν ξερεις τι κομματι ευθυνης θα σου αναλογει στο τελος.
Το θεμα ειναι πόσα διατήθεσαι να χασεις.

sniper
02/05/2011, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
...σας πειραξε η ''θεια'' δικη που αναφερω και μιλατε για αυτοδικια.....

κάπου σε χάνω... ποια ειναι η θεία δίκη;

Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
...
και ρωταω: το εχει κανει κανεις?


και να έχει γίνει, ποιος θα το πει;

Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
...

(...δεν εχω προβλημα με την αυτοδικια , απλα εχω περιεργεια να δω αν ξερετε για τι πραγμα μιλατε....)

Εσύ δλδ ξέρεις;

Μην το παίρνεις προσωπικά το ζήτημα. Απλά, τα σχόλιά σου στάθηκαν αφορμή για να κάνουμε κουβέντα.

zefos1100xx
02/05/2011, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
κάπου σε χάνω... ποια ειναι η θεία δίκη;.

εχεις δικιο....ειρωνικα το ειπα...
(οχι προς εσενα - ως προς την ''μορφη'' της τιμωριας που ανεφερα)



Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
....και να έχει γίνει, ποιος θα το πει;...

ποτε δεν ξερεις!:lol:



Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
...Εσύ δλδ ξέρεις;...

...κατι εχουν παρει τα αυτια μου...επεξεργαζομαι τροπο να το εξιστορησω οσο πιο soft γινεται....



Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
...Μην το παίρνεις προσωπικά το ζήτημα. Απλά, τα σχόλιά σου στάθηκαν αφορμή για να κάνουμε κουβέντα.

φυσικα και δεν παιρνω προσωπικα τιποτα....
Ειμαστε αυτη τη στιγμη στη μεση μιας υγειους διαφωνιας (μπορουμε να το πουμε και ''συζητηση''...)

Εχετλαίος
02/05/2011, 15:05
Ποτέ δεν ξέρεις με τι θα βρεθείς απέναντι. Έναν άπειρο βλάκα, έναν πεπειραμένο κακοποιό με κουμπούρι...
Ξαναέγραψα ότι είναι ένα δύσκολο θέμα.
Ναι ξεχειλίζει η οργή, ίσως δίκαια και αναμενόμενα.
Όμως τι θα μπορούσε να γίνει τη δύσκολη στιγμή σκεφτείτε. Αν κατά λάθος τον σκοτώσεις ή τον σακατέψεις μπορεί από τη νια στιγμή στην άλλη να... βρεθείς εσύ να κάνεις τη χορεύτρια στη στενή. Μπορεί να μην επιζήσεις μιας συμποκής με ένα κατσαβίδι.
Κάποτε μας έσπασαν το σπίτι και το βρήκαμε σε κατάσταση που δεν μπορώ να περιγράψω. Καταριόμουνα θεούς και δαίμονες ότι αν τον έπιανα τον @@ που μας ρήμαξε θα του κρεμνούσα τα άντερα από το περβάζι. Η αστυνομία έπιασε σε άσχετο χρόνο αυτόν που το έκανε. Διαπίστωσα ότι καλύτερα που δεν τον πέτυχα μέσα στο σπίτι γιατί με τέτοιο (πάντα οπλισμένο) κακοποιό ίσως να μην επιβίωνα...
Επιμένω.
Είναι ένα δύσκολο θέμα...πολύ δύσκολο...

sniper
02/05/2011, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Ποτέ δεν ξέρεις ....

....


Είναι ένα δύσκολο θέμα...πολύ δύσκολο...

Στέλιο, εν βρασμώ όλα είναι πιθανά... Εδώ όμως δεν είμαστε σε τέτοια κατάσταση.

Νηφάλιοι, μόνο οι ανόητοι είναι ατρόμητοι.

Tpap
02/05/2011, 15:08
+1000 στον σλιπ.

@Zefos: cool down boy. Όταν μισείς και έχεις νευρα ούτε χαστούκι σε γκόμενα δεν μπορείς να δώσεις... ;)

ggs
02/05/2011, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Ποτέ δεν ξέρεις με τι θα βρεθείς απέναντι. Έναν άπειρο βλάκα, έναν πεπειραμένο κακοποπιό με κουμπούρι...
Ξαναέγραψα ότι είναι ένα δύσκολο θέμα.
Ναι ξεχειλίζει η οργή, ίσως δίκαια και αναμενόμενα.
Όμως τι θα μπορούσε να γίνει τη δύσκολη στιγμή σκεφτείτε. Αν κατά λάθος τον σκοτώσεις ή τον σακατέψεις μπορεί από τη νια στιγμή στην άλλη να... βρεθείς εσύ να κάνεις τη χορεύτρια στη στενή. Μπορεί να μην επιζήσεις μιας συμποκής με ένα κατσαβίδι.
Κάποτε μας έσπασαν το σπίτι και το βρήκαμε σε κατάσταση που δεν μπορώ να περιγράψω. Καταριόμουνα θεούς και δαίμονες ότι αν τον έπιανα τον @@ που μας ρήμαξε θα του κρεμνούσα τα άντερα από το περβάζι. Η αστυνομία έπιασε σε άσχετο χρόνο αυτόν που το έκανε. Διαπίστωσα ότι καλύτερα που δεν τον πέτυχα μέσα στο σπίτι γιατί με τέτοιο (πάντα οπλισμένο) κακοποιό ίσως να μην επιβίωνα...
Επιμένω.
Είναι ένα δύσκολο θέμα...πολύ δύσκολο...

+10 ρακές...

δεν ρωτατε και τα παιδια του πυροσβεστη στην Πατρα ....

http://www.agelioforos.gr/default.asp?pid=7&ct=1&artid=90704

PortisHead
02/05/2011, 15:23
Εκτος κιαν.....

http://gixxer.forumh.net/t3160-topic

:smokin:

sniper
02/05/2011, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Εκτος κιαν.....

http://gixxer.forumh.net/t3160-topic

:smokin:

Ερασιτεχνισμός....

:smokin:


225181

Εχετλαίος
02/05/2011, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ερασιτεχνισμός....

:smokin:

Tση 'φαε και ετούτοσές μα δεν το παραδέχεται...
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20070824204900AA2HCiT

sniper
02/05/2011, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Tση 'φαε και ετούτοσές μα δεν το παραδέχεται...
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20070824204900AA2HCiT

Όταν ο Νώε ανοιξε την πόρτα της κιβωτού, είδε τον τσακ νόρρις να περναει με το κανώ του....




















































που το τράβαγε κολυμπώντας ο Στήβεν :lol:

PortisHead
02/05/2011, 15:31
............................


225182

zefos1100xx
02/05/2011, 15:32
Σχετικα ασχετο , αλλα μιας και αναφερθηκε και αυτο.....


Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
@Zefos: cool down boy. Όταν μισείς και έχεις νευρα ούτε χαστούκι σε γκόμενα δεν μπορείς να δώσεις... ;)

μην τα λες αυτα ρε boy......μαλλον χρησιμοποιεις σαν στατιστικο δειγμα αυτον που γνωριζεις καλυτερα απο ολους....:lol:

το μισος και τα νευρα λειτουργουν αναλογα τον ανθρωπο.....σε μερικους μεταφραζεται σαν ''ελλατωμα'' , σε μερικους αλλους σαν ''εξαψη'' μαχης.....(πλεονεκτημα απο εξαιρετικες εκρισεις αδρεναλινης)

βεβαια σχεδον ολες οι πολεμικες τεχνες προσταζουν ''νηφαλιοτητα'' στην μαχη για αυτοσυγκεντωση και αυτοελεγχο , αλλα η μαχη στον δρομο εχει αποδειχτει οτι δεν προσομοιωνεται με τιποτα αλλο....

ΥΓ:εγω προσωπικα δεν χτυπαω γυναικες ουτε με νευρα ουτε με μισος :wave2:

sniper
02/05/2011, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
....

αλλα η μαχη στον δρομο εχει αποδειχτει οτι δεν προσομοιωνεται με τιποτα αλλο....

....

Βλέπω ότι δείχνεις να ξέρεις πολλά επι του θέματος.

Εγώ ας πούμε δεν γνωρίζω ουτε καράτε, ούτε βαράτε....

Κι εσύ έχεις 17 νταν σε όλες τις γνωστές αλλά και άγνωστες πολεμικές τέχνες.... συν Κ1....

Πές μου όμως, ένα όπλο πως το σταματάς;

edit : απέσυρα τη φωτό με το glock

Tpap
02/05/2011, 15:42
@ζεφος: Το υγ. σου, το περίμενα πώς και πώς.

Χαίρομαι όμως, που βλέπεις και πίσω από τις λέξεις. :wave2: :beer:

950dim
02/05/2011, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
...αλλα η μαχη στον δρομο εχει αποδειχτει οτι δεν προσομοιωνεται με τιποτα αλλο....

H μαχη στο δρομο μπορει να τελειωσει σε δευτερολεπτα η υπερ σου ειτε κατα...
Μπορει να διαρκεσει ενα λεπτο και στο λεπτο αυτο το αγχος,το στρες,η ενταση να σου δημιουργησει τετοια κοπωση που ουτε τα νευρα σου ουτε καμια αδρεναλινη δε θα σε κραταει ορθιο!
Τα νευρα και η ¨εκτος ελεγχου¨κατασταση σε κανουν τοσο επιθετικο αλλα και τοσο απροσεκτο και ευαλωτο...
Αστο,δε θες και δε πρεπει να εισαι παρων τετοιες στιγμες...

Cpt. Haddock
02/05/2011, 15:43
Μακριά πας Νικο. Ουτε μαχαιρι δε σταματιέται εύκολα, εκτος εαν περνας τη ζωή σου κανοντας krav-maga

Tpap
02/05/2011, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μακριά πας Νικο. Ουτε μαχαιρι δε σταματιέται εύκολα, εκτος εαν περνας τη ζωή σου κανοντας krav-maga

όταν μιλΑ έτσι μι φκιάνς...! :blush:



:bigcry: :rotflmao:

sniper
02/05/2011, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μακριά πας Νικο. Ουτε μαχαιρι δε σταματιέται εύκολα, εκτος εαν περνας τη ζωή σου κανοντας krav-maga

Tι μακρυά ρε κανάγια που κυκλοφορούμε ανάμεσα σε μακάρεφ και τοκάρεφ; Πας καλα;

Απλα δεν μου αρέσουν κι έβαλα το γκλοκάκι μου :lol:

Εχετλαίος
02/05/2011, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Tι μακρυά ρε κανάγια που κυκλοφορούμε ανάμεσα σε μακάρεφ και τοκάρεφ; Πας καλα;

Απλα δεν μου αρέσουν κι έβαλα το γκλοκάκι μου :lol:

Glock=πλαστικούρα του κερατά.
Τοκάρεφ, μάλιστα!
:smokin:

makis206
02/05/2011, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πές μου όμως, αυτό πως το σταματάς;

Ούτε με σφαίρες λέμε :lol: :rotflmao:

PortisHead
02/05/2011, 15:51
E μιας και ξεφυγαμε....και βλεπω ενδιαφερον...δειτε κιαυτο

http://www.youtube.com/watch?v=WOoUVeyaY_8

Φοβερο καναλι γενικοτερα......subscribe :lol:

sniper
02/05/2011, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Glock=πλαστικούρα του κερατά.
Τοκάρεφ, μάλιστα!
:smokin:

Off topic.... το θέμα είναι ότι δεν είμαστε φτιαγμένοι ουτε απο κέβλαρ, ούτε από κεραμικά...

zefos1100xx
02/05/2011, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Βλέπω ότι δείχνεις να ξέρεις πολλά επι του θέματος.

Εγώ ας πούμε δεν γνωρίζω ουτε καράτε, ούτε βαράτε....

Κι εσύ έχεις 17 νταν σε όλες τις γνωστές αλλά και άγνωστες πολεμικές τέχνες.... συν Κ1....

Πές μου όμως, αυτό πως το σταματάς;

:smokin:

η απαντηση ειναι απλη: ΔΕΝ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΑΣ!:D

η επιλογη πιστολιου ειναι λαθος! :D ...οι εμπειροτεροι χρησιμοποιουν περιστροφο που δεν αφηνει καλυκες ...αν δεν κανεις την δουλεια με 6 σφαιρες εισαι ετσι και αλλιως για τα μπαζα....:smokin:

(δεν ξερω πολλα , βλεπω πολλες ταινιες)




Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
@ζεφος: Το υγ. σου, το περίμενα πώς και πώς.

Χαίρομαι όμως, που βλέπεις και πίσω από τις λέξεις. :wave2: :beer:

Τεστ μου κανεις? :evil: :blush:

Εχετλαίος
02/05/2011, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
E μιας και ξεφυγαμε....

τι λέτε για ένα εκατομμύριο σφαίρες το λεπτό;

http://www.youtube.com/watch?v=AEu9LLQpOF8

:eyepop:

Εχετλαίος
02/05/2011, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Off topic.... το θέμα είναι ότι δεν είμαστε φτιαγμένοι ουτε απο κέβλαρ, ούτε από κεραμικά...

Oρθόν.
Γι αυτό λέγω και ξαναλέγω: φεύγα, άστονε να φύγει, φώναξε την αστυνομία!

zefos1100xx
02/05/2011, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Glock=πλαστικούρα του κερατά.
Τοκάρεφ, μάλιστα!
:smokin:

Glock πλαστικουρα του κερατα???:eyepop: :eyepop:

τα κεραμικα τμηματα σε συνδυασμο με τα πλαστικα , το εκανα σχεδον ''αορατο'' στους ελεγχους μεταλλων στα αεροδρομια....μεχρι να αυξηθει η ευαισθησια στα μηχανηματα , ολες οι αεροπειρατειες εγιναν με glock!

...το πιστολκακι εχει γραψει ιστορια...ξερεις ποσο αθωο κοσμακη εχει φαει??:bawl:

sniper
02/05/2011, 15:57
Που 'στε πολέμαρχοι; Χαλαρώστε λιγάκι...

Καταλήγουμε λοιπόν στα εξής:

Αν μας κλέψουνε τη μηχανή και τους πιάσουμε:
1. Τους καθαρίζουμε και τους δίνουμε στα γουρουνια να τους φάνε
2. Μας καθαρίζουν εκείνοι και ταϊζουμε εμείς τα γουρούνια
3. Πάνε φυλακή τους βιάζουν και βγαίνουν καλυτεροι έξω και βιάζουν εμάς γιατι οι τραβεστί στη Συγγρού απεργούν

Η βία επιστρέφει πάντα με περισσότερη βία.... Γι αυτό και την αποκηρύξαμε....

:smokin:

sniper
02/05/2011, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
Glock πλαστικουρα του κερατα???:eyepop: :eyepop:

τα κεραμικα τμηματα σε συνδυασμο με τα πλαστικα , το εκανα σχεδον ''αορατο'' στους ελεγχους μεταλλων στα αεροδρομια....μεχρι να αυξηθει η ευαισθησια στα μηχανηματα , ολες οι αεροπειρατειες εγιναν με glock!

...το πιστολκακι εχει γραψει ιστορια...ξερεις ποσο αθωο κοσμακη εχει φαει??:bawl:

Ναι, μόνο που μιλας για κάποιο άλλο εξωτικό όπλο γιατί το glock δεν ειναι κεραμικό... πλαστική βάση και το υπόλοιπο είναι από ατσάλι...

Μόνος σου το είπες, δεν ξέρεις, μην εκτίθεσαι...

zefos1100xx
02/05/2011, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ναι, μόνο που μιλας για κάποιο άλλο εξωτικό όπλο γιατί το glock δεν ειναι κεραμικό... πλαστική βάση και το υπόλοιπο είναι από ατσάλι...

Μόνος σου το είπες, δεν ξέρεις, μην εκτίθεσαι...

μιλαμε για το glock 26 το οποιο λεγεται οτι υπηρξε εκδοση με κεραμικα τμηματα.....

...οντως μπορει να ειναι και ''μυθος'' , δεν υπαρχουν διευκρινησεις πανω στο θεμα , μεχρι που εψαξα και στο νετ και καμποσοι ''στρατοκ@υλοι'' ορκιζονται οτι υπαρχει.....αλλα δεν μπορουμε να ξερουμε....


μπορει και να εκτιθεμαι...δεν ειπε και στο csi τιποτα γ@μωτ! :lol:

Tpap
02/05/2011, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Η βία επιστρέφει πάντα με περισσότερη βία.... Γι αυτό και την αποκηρύξαμε....

:smokin:

Ναί, αλλά δεν λές ποιός την αποκηρυξε πρώτος....και το απέδειξε κιόλΑ. :D

sniper
02/05/2011, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Ναί, αλλά δεν λές ποιός την αποκηρυξε πρώτος....και το απέδειξε κιόλΑ. :D

Α ναι... Σόρρυ...

Ένας Ιουδαίος ονόματι Ιησούς

:smokin:

zefos1100xx
02/05/2011, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
.....Η βία επιστρέφει πάντα με περισσότερη βία.... Γι αυτό και την αποκηρύξαμε....

:smokin:



Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
.... κι έβαλα το γκλοκάκι μου :lol:


δεν εχω καταλαβει ρε σκοπευτη......

θα αποκηρυξουμε μαζικα την βια , η να βαλουμε ολοι φωτο απο την συλλογη μας?:D

...να ξερω να κινηθω οn-topic δηλαδη......

sniper
02/05/2011, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
δεν εχω καταλαβει ρε σκοπευτη......

θα αποκυρηξουμε μαζικα την βια , η να βαλουμε ολοι φωτο απο την συλλογη μας?:D

...να ξερω να κινηθω οn-topic δηλαδη......

Να σε βοηθήσω...

Η ερώτησή σου είναι άκυρη γιατί παντρεύεις δύο διαφορετικά θέματα που πιάσαμε πιο πάνω.

Αν θες όμως τη γνώμη μου, να αποκηρύξεις την βία... θα γίνεις τελικά καλύτερος άνθρωπος.

:smokin:

zefos1100xx
02/05/2011, 17:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Να σε βοηθήσω...

Η ερώτησή σου είναι άκυρη γιατί παντρεύεις δύο διαφορετικά θέματα που πιάσαμε πιο πάνω.

Αν θες όμως τη γνώμη μου, να αποκηρύξεις την βία... θα γίνεις τελικά καλύτερος άνθρωπος.

:smokin:

οκ , παντως αν θες την δικη μου γνωμη καλυτερα να επιστρεφαμε στο αρχικο ζητημα περι κλοπης μοτοσυκλετων και τιμωριας.....

καλυτερος ανθρωπος ειναι αυτος που τα εχει καλα με τον εαυτο του και τον αμεσο περιγυρο του....
μετα παμε στην μητερα τερεζα.....

ας μην κρινουμε αλληλους απο 5 ποστ ετσι φιλε?:beer:

sniper
02/05/2011, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
οκ , παντως αν θες την δικη μου γνωμη καλυτερα να επιστρεφαμε στο αρχικο ζητημα περι κλοπης μοτοσυκλετων και τιμωριας.....

καλυτερος ανθρωπος ειναι αυτος που τα εχει καλα με τον εαυτο του και τον αμεσο περιγυρο του....
μετα παμε στην μητερα τερεζα.....

ας μην κρινουμε αλληλους απο 5 ποστ ετσι φιλε?:beer:

Πάλι στο προσωπικό το γυρνάς σε μια φιλοσοφική κουβέντα (υπό του πληκτρολογίου :D )

Δεν κρίθηκε κανένας...

zefos1100xx
02/05/2011, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πάλι στο προσωπικό το γυρνάς σε μια φιλοσοφική κουβέντα (υπό του πληκτρολογίου :D )

Δεν κρίθηκε κανένας...

σου ξαναλεω...δεν παιρνω τιποτα προσωπικα.

(και σου ξαναβαζω μπυρο-τικον):beer:



...και ετοιμαζα γ@ματη φωτο ρε ποust μου!:rotflmao:

Allst@rf
02/05/2011, 18:07
zefos +990...

Επειδή δεν παίζει μπεσα από κάτι τέτοια κατακαθια και αν υπήρχε περίπτωση να τους παραδώσουν στους ιδιοκτήτες των κλεμμένων για εκδίκηση ,μετά αν αφήνονταν ελεύθεροι κάποια στιγμή θα έπαιζε αντεκδίκηση από μέρους τους...δε το ρισκάρεις πιστεύω να ασχοληθούν με τους δικούς σου ,οπότε τους αναλαμβάνουν για "περιποίηση" αυτοί που δεν θα έχουν τέτοια προβλήματα...

ERRIKA
02/05/2011, 19:41
Κι εγώ ψηφίζω Ζέφο δαγκωτό... διότι:

α) Η Ελληνική Δικαιοσύνη είναι είδος υπό εξαφάνιση και ενίοτε ανέκδοτο όπως κάποτε το "Αλβανός Τουρίστας"
β) Η απόπειρα αυτοδικίας, καίτοι συναρπαστική κατά φαντασίαν, έχει αμφίβολα αποτελέσματα εξ ού και το ρητό για του φευγάτου τη μάνα που χαίρεται και τ'αντρειωμένου που κλαίει
γ) Μόνη μας ελπίδα για ηθική - έστω - δικαίωση η "καλοπέραση" των συλληφθέντων εντός της ψειρούς.
δ) Και το μίσος μια χαρά συναίσθημα είναι. Αναζωογονητικό, ανανεωτικό και, πολλάκις, δημιουργικό. (Το να σαπίζουμε δηλ. ως βλάκες μπροστά στην τηλεόραση μασουλώντας ήρεμα ποπ-κορν εν είδει αγελάδας είναι καλύτερο; :wacko: )

fz6man
02/05/2011, 20:31
ρε παιδια νομιζω οτι το εξπρές του μεσονυκτίου σας χαλάει πολύ ασχημα μην την βλέπετε την κολοταινία :rotflmao:

blackrose
03/05/2011, 20:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Το να έμπαιναν μεσα για 3-5 χρονακια και να έβγαιναν "μετανιωμένοι" δε θα 'ταν προβλημα. Το κακό ειναι - και το ξέρουμε - οτι το σωφρονιστικό συστημα, μονο σωφρονιστικό δεν ειναι.

Κλεφτρόνια θα μπουν, κλεφταράδες θα βγουν και με κατάλληλες διασυνδέσεις κιόλας. Ασε που έτσι κι αλλιως ή bitches θα γινουν ή χειρότεροι για να επιβιώσουν.

Θα έπρεπε να μας νοιαζει πιο πολυ γιατι πιτσιρικάδες σαν κι αυτους που γραφουν εδω, έχουν "επιλέξει" σαν βιοπορισμό την κλοπή και όχι ποσο θα τους απαυτώναμε αν τους πιάναμε.



:sad:


+1000.......................:wave2: :sad:

LsKostas
04/05/2011, 10:09
Ελπιζω μονο η φωτο του glock και οι σφαιρες παραπανω να εχουν ερθει απο ενα απλο googlαρισμα.

Oσον αφορα τα κλεφτρονια οπως εστρωσε θα κοιμηθει ο καθενας...

liakaros
04/05/2011, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Ελπιζω μονο η φωτο του glock και οι σφαιρες παραπανω να εχουν ερθει απο ενα απλο googlαρισμα.

Oσον αφορα τα κλεφτρονια οπως εστρωσε θα κοιμηθει ο καθενας...

A,ειναι μεμπτο δλδ να κατεχει κατι(οτιδηποτε και αν ειναι αυτο) καποιος ΝΟΜΙΜΑ ??

sniper
04/05/2011, 13:45
Θα σας παρακαλέσω να μην πάτε το θέμα της συζήτησης αλλού.

Allst@rf
04/05/2011, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Θα σας παρακαλέσω να μην πάτε το θέμα της συζήτησης αλλού.



:rolleyes: