PDA

View Full Version : Τι απο τα 2 ? (cordura ή kevlar jeans)



PortisHead
04/05/2011, 09:22
Μιλαμε για παντελονι παντα.

Τζιν με ενισχύσεις Kevlar και ή χωρις προστασιες για γονατα και γοφους

ή

Cordura κλασικη με τα προστατευτικα της ?

Προτάσεις δεκτες.

:wave2:

McGyver
04/05/2011, 09:24
Cordura.

LARISEOS
04/05/2011, 09:29
ισως αυτο που θα φορουσες περισσότερο.

Cpt. Haddock
04/05/2011, 09:30
Για ποιά χρήση μιλάμε;

PortisHead
04/05/2011, 09:34
Χρηση = Βολτιτσες τουριστικες , επαρχια κλπ

Απλα δεν ξερω ποσο ανετα ειναι να εισαι ολη μερα με μια Cordura πανω στη μηχανη.

Παντως αυτα τα τζινακια με προστασιες μου φαινονται τελειος συμβιβασμος μεταξυ ασφαλειας και ανεσης

Cpt. Haddock
04/05/2011, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Χρηση = Βολτιτσες τουριστικες , επαρχια κλπ

Κορντούρα και / ή δέρμα

Το δέρμα ειναι πιο ασφαλες σε πτώση, αλλα δεν ειναι αδιαβροχο.

:wave2:

Με μια καλή κορντούρα (συνισταται να δωσεις κατι παραπάνω και να ειναι goretex), είσαι άνετος

TROOPER
04/05/2011, 09:53
cordura

EVI
04/05/2011, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Κορντούρα και / ή δέρμα

Το δέρμα ειναι πιο ασφαλες σε πτώση, αλλα δεν ειναι αδιαβροχο.

:wave2:

Με μια καλή κορντούρα (συνισταται να δωσεις κατι παραπάνω και να ειναι goretex), είσαι άνετος

sosta , dokimasa ta draggin jeans alla einai avolefta (gia mena) dermata exo kai me afta porevome polla xronia tora , panta elega na paro kai cordura alla efoson exo dermata den ta allazo .

PortisHead
04/05/2011, 09:56
Ε χμμμ και μενα μαρεσουν τα δερματα...αλλα ελεγα να μεινουμε κατω απο τα 120 ευρω
:D

Cpt. Haddock
04/05/2011, 10:04
Υπάρχουν κορντουρες σε αυτη την τιμή και πολύ καλές, αλλα δε θα ειναι goretex.

Κανε μια ερευνα, δοκιμασε να δεις ποιο σου κάνει και μετα τσιμπα μια απο το fcmoto

Tpap
04/05/2011, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Μιλαμε για παντελονι παντα.

Τζιν με ενισχύσεις Kevlar και ή χωρις προστασιες για γονατα και γοφους

ή

Cordura κλασικη με τα προστατευτικα της ?

Προτάσεις δεκτες.

:wave2:

Το πρώτο, με ένα ζευγαρι δετές επιγονατίδες/περικνημίδες μαζί, απ'έξω...

Οπου είσαι, τις βγάζεις πανέυκολα και είσαι σαν άνθρωπος...

Γιώργη, μίλα με τον svx και θα σε κατευθύνει. Κάτι τζιν τέτοια -αστραλέζικα- είναι απλά κορυφή... ;)

PortisHead
04/05/2011, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Το πρώτο, με ένα ζευγαρι δετές επιγονατίδες/περικνημίδες μαζί, απ'έξω...

Οπου είσαι, τις βγάζεις πανέυκολα και είσαι σαν άνθρωπος...

Γιώργη, μίλα με τον svx και θα σε κατευθύνει. Κάτι τζιν τέτοια -αστραλέζικα- είναι απλά κορυφή... ;)

:beer: πότε ? ? ?

Tpap
04/05/2011, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
:beer: πότε ? ? ?

Άμεσα...!

:beer: :beer: :beer: :beer:

danaos75
04/05/2011, 10:47
Δες και αυτά
http://www.hoodjeans.co.uk/

2 χρόνια το έχω και απο Σεπτέμβριο θα πάρω και 2ο.
+ πολύ άνετο σαν jean (φαρδιά γραμμή),
+ καταπληκτική ποιότητα κατασκευής (δεν έχει ανοιξει κλωστούλα μεχρι τώρα)
το εσωτερικό απο τις τσεπες είναι και αυτο απο τζιν και όχι αυτο το λεπτο ύφασμα,
που βάζουν συνήθως.
+ ερχεται μαζί με planet knox προστασιες (προαιρετικά)
+ φοριέται ανετα καθημερινά χωρίς να πηγαίνεις στην δουλεία σου και να αλλάζεις παντελόνι
+ στέλνουν Ελλάδα
+ έχει σχεδόν πλήρη κάλυψη απο μέσα με para-aramid (aka kevlar)
+ πολύ καλες κριτικες σε ξενα site

- οι προστασιες στα γόνατα είναι λίγο σκληρές και πρέπει να τις συνηθίσεις
(εγώ τα φοράω ποια στην δουλεία άνετα 9 ώρες)
- εννοειτε πως δεν είναι αδιαβροχο (τζην είναι)
- δύσκολο να βρείς το νουμερό σου (γιατι δεν μπορείς να το δοκιμάσεις, πρέπει να μετρηθείς)
- σχετικά ζεστα το καλοκαίρι σαν να φοράς ένα χοντρο τζιν (αν και εμένα δεν με ενοχλεί αυτο)

καλές αγορές :wave2:

PortisHead
04/05/2011, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από danaos75
Δες και αυτά
http://www.hoodjeans.co.uk/



ΤΕΛΕΙΑ !!!

Cpt. Haddock
04/05/2011, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Το πρώτο, με ένα ζευγαρι δετές επιγονατίδες/περικνημίδες μαζί, απ'έξω...

Τάσε, έχω διαβασει οτι έτσι (δλδ οι επιγονατίδες απ' εξω), σε ενδεχόμενη πτώση μπορούν ευκολα να φυγουν αφηνοντας το γονατο απροστάτευτο. :sick:

PortisHead
04/05/2011, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Τάσε, έχω διαβασει οτι έτσι (δλδ οι επιγονατίδες απ' εξω), σε ενδεχόμενη πτώση μπορούν ευκολα να φυγουν αφηνοντας το γονατο απροστάτευτο. :sick:

Εχω επιγονατηδες τετοιες , καλες , και καλυπτουν και το καλαμι , αλλα ειναι βασικα για motocross.
1-2 φορες που τις εβαλα , εχουν τοσα εξογκώματα και σκληρα πλαστικα που μου γρατσουνισαν το πλαισιο :(

LARISEOS
04/05/2011, 11:20
υπαρχει και παντελονι cordura αλλα αεριζομενο....με δυχτακι που δεν εχεις κανενα προβλημα.... καθεται καλα κ εχει προστασίες......80 ευρο μοτομαρκετ το πηρα εγω πριν κανα 2 χρονια.!

ειναι καλοκαιρινό......και σε περίπτωση βροχης νερο θα παρη,,,,,αλλα για ελλαδα δεν παλεύεται ταξιδι με cordura......θα βρωμας ολόκληρος.....

Tpap
04/05/2011, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Τάσε, έχω διαβασει οτι έτσι (δλδ οι επιγονατίδες απ' εξω), σε ενδεχόμενη πτώση μπορούν ευκολα να φυγουν αφηνοντας το γονατο απροστάτευτο. :sick:

Εξαρτάται, Ηλία.

Έχω τις παρακάτω, κ' αυτό που λές σε αυτού του τύπου, απλά δεν γίνεται...

+ότι μέχρι σχεδόν την πρώτη δέστρα, είναι μέσα στην μπότα...


225311

PortisHead
04/05/2011, 11:47
Αυτες εχω , και το συγκεκριμενο σημειο βρισκει ακριβως στο σκελετο.
Με λιγη ατυχια...βρισκει και στο τεποζιτο.
Και ειναι μεταλικος ο συνδεσμος :mad:


225312

latris mixanis
04/05/2011, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Αυτες εχω , και το συγκεκριμενο σημειο βρισκει ακριβως στο σκελετο.
Με λιγη ατυχια...βρισκει και στο τεποζιτο.
Και ειναι μεταλικος ο συνδεσμος :mad:

κανονικά πάνε από μέσα οι επιγονατίδες... οπότε δεν θα έχεις θέμα, λογικά, υποθέτω :rolleyes:

PortisHead
04/05/2011, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
κανονικά πάνε από μέσα οι επιγονατίδες... οπότε δεν θα έχεις θέμα, λογικά, υποθέτω :rolleyes:

:confused: μεσα απο που ?
Δεν μιλαμε για στολη enduro.

latris mixanis
04/05/2011, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
:confused: μεσα απο που ?
Δεν μιλαμε για στολη enduro.

Μέσα από το παντελόνι π.χ.

Ερώτηση αυτές είναι κ για όσους έχουν πρόβλημα με το γόνατο?

PortisHead
04/05/2011, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Μέσα από το παντελόνι π.χ.


Θα επρεπε να βρω και ενα παντελονι 3 νουμερα μεγαλυτερο
ή να παρω αυτα που φορανε οι gangsta rappers :lol:
Ασε που μετα θα εισαι φυλακισμενος με αυτα ολη μερα , δεν θα μπορεις να τα βγαλεις.


Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Ερώτηση αυτές είναι κ για όσους έχουν πρόβλημα με το γόνατο?

Οχι , δε νομιζω να εχει καμια σχεση.

latris mixanis
04/05/2011, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Θα επρεπε να βρω και ενα παντελονι 3 νουμερα μεγαλυτερο
ή να παρω αυτα που φορανε οι gangsta rappers :lol:
Ασε που μετα θα εισαι φυλακισμενος με αυτα ολη μερα , δεν θα μπορεις να τα βγαλεις.

Αν φορέσεις υφασμάτινο(αυτό με τις τσέπες στο πλάι) μια χαρά τις βγάζεις τις βάζεις εύκολα, όπως επίσης τζιν ίσια γραμμή :smilea:





Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Οχι , δε νομιζω να εχει καμια σχεση.

Ψάξε το λίγο..

PortisHead
04/05/2011, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Αν φορέσεις υφασμάτινο(αυτό με τις τσέπες στο πλάι) μια χαρά τις βγάζεις τις βάζεις εύκολα, όπως επίσης τζιν ίσια γραμμή :smilea:

Ξεφευγουμε....αλλα πόσο φαρδυ πρεπει να ειναι το παντελονι για να μπορεις να το σηκωσεις και να τα βγαλεις αυτα ?
Τα εχεις δει απο κοντα ? Ειναι γκουμουτσες ολοκληρες.
Εκτος κιαν με παντελονι εννοεις αυτο ---> Link... (http://www.halloweenmart.com/media/core/FF897_70S_DISCO_HIPPIE_PANTS.jpg)





Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis

Ψάξε το λίγο..

Διατάξτε !!! :lol:

latris mixanis
04/05/2011, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Ξεφευγουμε....αλλα πόσο φαρδυ πρεπει να ειναι το παντελονι για να μπορεις να το σηκωσεις και να τα βγαλεις αυτα ?
Τα εχεις δει απο κοντα ? Ειναι γκουμουτσες ολοκληρες.
Εκτος κιαν με παντελονι εννοεις αυτο ---> Link... (http://www.halloweenmart.com/media/core/FF897_70S_DISCO_HIPPIE_PANTS.jpg)






Διατάξτε !!! :lol:

:rolleyes: Δεν κάνει καλή εφαρμογή αυτό...

Κάτι τέτοιο (http://www.survival.gr/product_info.php?products_id=1363) ίσως είναι πολύ καλύτερο :p

Tpap
04/05/2011, 14:35
...δεν πάνε απ'έξω αυτού του τύπου οι επιγονατίδες.

Allst@rf
04/05/2011, 14:55
Α pair of jeans...

SVX
04/05/2011, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Θα επρεπε να βρω και ενα παντελονι 3 νουμερα μεγαλυτερο
ή να παρω αυτα που φορανε οι gangsta rappers :lol:
Ασε που μετα θα εισαι φυλακισμενος με αυτα ολη μερα , δεν θα μπορεις να τα βγαλεις.





forcefield limb tube knee guards :wave2:


225334

VANDA
04/05/2011, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
forcefield limb tube knee guards :wave2:


Καλό φαίνεται αυτό. :)

PortisHead
04/05/2011, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
forcefield limb tube knee guards :wave2:

Σου εχω στειλει p.m. (μαλλον email) γιατι ειναι φουλ τα pm σου.

Tpap
04/05/2011, 15:57
ΜήτσΕ, πώς λεγόσαντε τα αστραλιανά, ωρέ..? :confused:

tifoso4ever
04/05/2011, 17:34
http://www.esquad.fr/collection-esquad.php?L=en&IDRub=32

AYTA θεωρουνται (και μαλλον ειναι...) τα πιο ανθεκτικα στην τριβη τζην, αλλα ειναι ακριβουτσικα....

Ενα τζην των 120 ευρω με κεβλαρ και προστασια γονατου, ειναι νομιζω πολυ καλο για καθημερινη χρηση και κοντινες διαδρομες, αλλα σε ταξιδι, νιωθω ασφαλης μονο με την κορντουρα μου, διατρυτη το καλοκαιρι, και αδιαβροχη το χειμωνα...
Ο,τι goretex και συναφη να φορεσεις το καλοκαιρι, απλα ΔΕΝ παλευεται, γινεσαι μουσκεμα...Γιατι επιμενετε σ'αυτο το μυθο? ΑΝ αδιαβροχο οσο και αν ειναι διαπνεον, ΔΕΝ φοριεται καλοκαιρι, τελος...Για Ελλαδα παντα μιλαμε...
Και φυσικα το δερμα ειναι ανωτερο ολων ΑΚΟΜΑ , ο,τι και να λενε διαφοροι...Αλλα για το ελληνικο καλοκαιρι λεμε, ειναι λιγο ανυποφορο...
Διατρυτο δερμα ισως ειναι ο,τι καλυτερο, αλλα μονο σε ολοσωμες φορμες το εχω δει και σε κατι παλια μπουφαν...Και ειναι και τι θεμα κοστους παντα βεβαια....

dmf
04/05/2011, 17:53
portis σκεφτομαι κι εγω για kevlar jean, και εχω καταληξει σε 2. Δεσ'τα: 1 (http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280666593523&category=42507&_trksid=p5197.c0.m619#ht_633wt_905)
2 (http://cgi.ebay.com/Mens-Kevlar-jean-armours-protection-size-34-W-32L-/120719857416?_trksid=p4340.m263&_trkparms=algo%3DSIC%26its%3DI%252BC%26itu%3DMRU-11450%252BUCI%252BIA%252BUA%252BFICS%252BUFI%26otn%3D10%26pmod%3D120706761544%26ps%3D63%26clkid%3D89 15797121653407388#ht_1731wt_1139)

ειδικα τα 2α ειναι 75€ στην πορτα σου.


Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Εξαρτάται, Ηλία.

Έχω τις παρακάτω, κ' αυτό που λές σε αυτού του τύπου, απλά δεν γίνεται...

+ότι μέχρι σχεδόν την πρώτη δέστρα, είναι μέσα στην μπότα...

εγω εχω τις παρακατω. Να σε ρωτησω σε φιλε, οι επιγονατιδες που ειναι μεχρι το καλαμι, μπαινουν μεσα σε μποτες (αγωνιστικες, οχι εντουραδικες) και αν ναι ειναι ανετη η ολη αισθηση. Κουμπωνει καλα η μποτα στο ποδι??


225353

Cpt. Haddock
04/05/2011, 17:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoso4ever
[...]Ο,τι goretex και συναφη να φορεσεις το καλοκαιρι, απλα ΔΕΝ παλευεται, γινεσαι μουσκεμα...Γιατι επιμενετε σ'αυτο το μυθο? ΑΝ αδιαβροχο οσο και αν ειναι διαπνεον, ΔΕΝ φοριεται καλοκαιρι, τελος...Για Ελλαδα παντα μιλαμε...[...]

To goretex δεν το ανεφερα σαν πλεονέκτημα για καλοκαίρι. Απλά, ενα διαπνέον ρούχο ειναι πάντα καλύτερο απο ενα μή διαπνέον.

daz
04/05/2011, 17:56
Στις κορντούρες η επένδυση αφαιρείται. Κορντούρα με ενσωματωμένη επένδυση είναι πανάκριβη.

Αν αφαιρέσεις όλες τις επενδύσεις, θερμική και αδιάβροχη (gordex η οτιδήποτε άλλο) και το παντελόνι ή το μπουφάν έχει σωστό σχεδιασμό στους αεραγωγούς όση ζέστη και να κάνει, όσο η μηχανή κινείται δεν θα έχεις πρόβλημα.

Στην πολύ ζέστη, εκεί που νομίζεις πως οι αεραγωγοί δεν θα σε καλύψουν να ξέρεις πως ένα καλοκαιρινό μπουφάν ή παντελόνι είναι χειρότερο γιατί δεν αφήνει το σώμα να ιδρώσει ώστε να δροσιστεί και χάνεις συνεχώς υγρά με κίνδυνο να πάθεις αφυδάτωση.
Μιλάμε να ταξιδεύεις κατακαλόκαιρό με 35 βαθμούς υπό σκιά και πάνω.
Οπότε και σε αυτή την περίπτωση ένα μπουφανάκι και παντελονάκι τριών ή τεσσάρων εποχών είναι καλύτερο από τα καλοκαιρινά.

Τζιν δεν έχω δοκιμάσει αλλά σε ταξίδι δεν υπάρχει περίπτωση να αποχωριστώ την κορντούρα μου εκτός και αν έχω ξεχωριστά προστατευτικά.

Το Τζιν θεωρώ πως είναι για την πόλη. Και οι ενσωματωμένες προστασίες που έχει επαρκούν μόνο σε ταχύτητες πόλης.

Χειμώνα καλοκαίρι το ίδιο παντελόνι φοράω. Κορντούρα της revit. :wave2:

Tpap
04/05/2011, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
εγω εχω τις παρακατω. Να σε ρωτησω σε φιλε, οι επιγονατιδες που ειναι μεχρι το καλαμι, μπαινουν μεσα σε μποτες (αγωνιστικες, οχι εντουραδικες) και αν ναι ειναι ανετη η ολη αισθηση. Κουμπωνει καλα η μποτα στο ποδι??

Τις ξέρω τις παραπάνω και λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω, αλλά είναι ψιλοψεύτικες φίλε.

Ναί, ΠΡΕΠΕΙ να μπαίνουν μέσα στην μπότα σου τουΛάστιχον 3-4 cm, καί ναί, είναι άνετη αλλά κυρίως αρκετά αποτελεσματική η επιλογή στην κακιά στιγμή....

Όπως και να έχει, από το ολότελα καλή και η παναγιώταινα, απλά δοκίμασε κι άλλες λύσεις αν μπορείς... :wave2: :beer:

latris mixanis
04/05/2011, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Τις ξέρω τις παραπάνω και λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω, αλλά είναι ψιλοψεύτικες φίλε.

Ναί, ΠΡΕΠΕΙ να μπαίνουν μέσα στην μπότα σου τουΛάστιχον 3-4 cm, καί ναί, είναι άνετη αλλά κυρίως αρκετά αποτελεσματική η επιλογή στην κακιά στιγμή....

Όπως και να έχει, από το ολότελα καλή και η παναγιώταινα, απλά δοκίμασε κι άλλες λύσεις αν μπορείς... :wave2: :beer:

Τάσο επειδή τις έχω και τις δοκίμασα σχετικά πρόσφατα μια χαρά κρατάνε :)

Σαφώς υπάρχουν καλύτερες.

ERRIKA
04/05/2011, 18:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Αυτες εχω , και το συγκεκριμενο σημειο βρισκει ακριβως στο σκελετο.
Με λιγη ατυχια...βρισκει και στο τεποζιτο.
Και ειναι μεταλικος ο συνδεσμος :mad:

Και ζεσταίνουν υπερβολικά το καλοκαίρι... Kι εγώ cordura μόνο για ταξίδι. Διάτρητη.:wave2:

dmf
04/05/2011, 18:34
Τις εχω αγορασει ηδη, αλλα εμενα μου φαινονται καλες. Τις δοκιμαζω οσο γινεται και δεν νιωθω τιποτα.
Τις προτιμησα εναντι αλλων με μηχανικη αρθρωση (οπως αυτα που εβαλες εσυ) γιατι τα συγκεκριμενα μπορω να τα βαλω και κατω απο τζιν, εχουν λεπτο προφιλ.
Τα αλλα δεν χωρανε με καμια δυναμη.

Γιατι λες οτι ειναι ψευτικες?

PortisHead
04/05/2011, 20:11
Παιδια ?
Οποιος γνωριζει τον SVX ας του πει οτι περιμενω μηνυμα.
Μου εγραψε κατι μισολογα και δεν καταλαβα και τα p.m. του ειναι γεματα.

Please ???

:wave2:

ERRIKA
05/05/2011, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Παιδια ?
Οποιος γνωριζει τον SVX ας του πει οτι περιμενω μηνυμα.
Μου εγραψε κατι μισολογα και δεν καταλαβα και τα p.m. του ειναι γεματα.



ΣΙΓΟΥΡΑ τον γνωρίζει ο Τσάκ Νόρρις ... :lol:

PortisHead
05/05/2011, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
ΣΙΓΟΥΡΑ τον γνωρίζει ο Τσάκ Νόρρις ... :lol:

Τον γνωριζει απλα ή τον ψαχνει κιολας ? :eyepop:

:lol:

PortisHead
09/05/2011, 21:41
Λοιπον ευχομαι να μην θεωρηθει διαφημηση και σβηστει , αλλα αν στην παρεα μας εχουμε επαγγελματιες και μαλιστα τοσο εξυπηρετικους αυτο θα πρεπει να....φωναζετε.

Τελικα πηρα αυτο το τζινακι με προστασιες σε γοφους και γονατα απο τον συμφορουμιτη μας τον SVX.
Το παντελονακι ειναι πιο ανετο κιαπο τα κανονικα μου τζιν.

Ευχαριστω και τον TPAP για την προτροπή.

:beer:


225822

ERRIKA
09/05/2011, 22:35
Mεγειά λοιπόν και καλοφόρετο!!! :beer:

daz
09/05/2011, 22:40
Ωραίο είναι. :beer: :beer: :beer:

bentouza
10/05/2011, 23:23
για πετε εταιρεια και μοντελο και σε τα μας..

danaos75
11/05/2011, 07:49
ωραίο :beer:

SoulGR
13/05/2011, 22:55
οντως ωραιο ειναι....τελικα μπορει καποιος να πει σιγουρα τι λενε απο προστασια αυτα τα τζην? :D

SVX
14/05/2011, 07:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
οντως ωραιο ειναι....τελικα μπορει καποιος να πει σιγουρα τι λενε απο προστασια αυτα τα τζην? :D


εκει που εγκαταλειπει το Denim (οσο σκληρο και να ναι) σε σωζει το Kevlar...

+ CE protections σε γοφους και γονατα....

http://www.youtube.com/watch?v=_aYHDOATUyg&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=MNjpl-ySbd4

:wave2:

MikeG
08/02/2012, 15:15
Ψάχνομαι και εγώ για jeans με προστασίες σε normal τιμή. Κοιτούσα τα Red Route και σιγά σιγά ανακάλυψα και τις άλλες μάρκες. Με ενδιαφέρει να έχει μαζί τις προστασίες, ώστε μη μου βγει ο κουκος αηδόνι.

PortisHead, για πες σχόλια για την αγορά σου.


:beer: :beer:

PortisHead
08/02/2012, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Ψάχνομαι και εγώ για jeans με προστασίες σε normal τιμή. Κοιτούσα τα Red Route και σιγά σιγά ανακάλυψα και τις άλλες μάρκες. Με ενδιαφέρει να έχει μαζί τις προστασίες, ώστε μη μου βγει ο κουκος αηδόνι.

PortisHead, για πες σχόλια για την αγορά σου.


:beer: :beer:

Οτι γραφω και στην προηγούμενη σελιδα.
Ειναι άψογο και πολυ ανετο. (Ασχετο που τωρα δεν μπαινω και πολυ ευκολα...αλλα για αυτο μαλλον φταιω εγω :rolleyes: ).
Οι προστασιες ειναι "αρκετες" και σου δινουν ενα αισθημα ασφαλειας....οχι σα να φορας φουλ δερματινη φορμα...αλλα δεν αισθανεσαι χυμα στο κυμα...τις "νιώθεις".
Το καλυτερο ειναι οτι περνας απαρατήρητος....δεν εξεχει κατι ουτε φουσκωνει...πας και στο γραφειο αμα λάχει ετσι.
Χρηματα πολυ λογικά , κι εξυπηρετηση απο τον SVX...απλά άψογη.

:wave2:

mangalord
08/02/2012, 22:14
Πόσο το πήρες??