PDA

View Full Version : Zip belt (Προστασία μέσης)



contravener
06/05/2011, 18:56
Ψάχνω ζώνη μέσης η οποία να έχει φερμουάρ ώστε να δένει με μπουφάν.
Οι μόνες που έχω βρει είναι της Dainese & Alpinestars.
Έχετε να μου προτείνετε κάποια τέτοια ζώνη; (χωρίς λογότυπο αν γίνεται :D )

Για να καταλάβετε τι εννοώ, επισυνάπτω την αντίστοιχη της Dainese


225505

contravener
19/05/2011, 15:01
Κανείς; Μόνο αυτές οι 2 μάρκες υπάρχουν;

McGyver
19/05/2011, 15:07
Αυτό προστατεύει μόνο από τον αέρα...

Γιατί δε φτιάχνεις μόνος σου;

g.kounoupis
19/05/2011, 15:15
Και ταιριάζουν μόνο στις συγκεκριμένες εταιρίες

contravener
19/05/2011, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Αυτό προστατεύει μόνο από τον αέρα...

Γιατί δε φτιάχνεις μόνος σου;

Το ξέρω. Τον αέρα θέλω να κόβει. Για μέσα στην πόλη το θέλω βασικά, γιατι για εκτος το μπουφαν δενει με το παντελονι και ειμαι κομπλε.

Έχεις καμμια προταση πως μπορει να φτιαχτει κατι τετοιο; Απο neoprene πρεπει να ειναι φτιαγμενα αυτα αν δεν κανω λαθος.

g.kounoupis
19/05/2011, 19:19
Παίρνεις ένα κομμάτι neoprene και ένα φερμουάρ στο μέγεθος του φερμουάρ που έχει το μπουφάν , ράβεις το φερμουάρ επάνω στο neoprene και το κόβεις στο σχήμα που θέλεις .
Αλλά και πάλι δεν πιστεύω να κερδίσεις κάτι αν το φτιάξεις εσύ γιατί από ότι βλέπω αυτό της dainese κάνει 20 ευρώ .

contravener
19/05/2011, 20:46
εντάξει δεν εννοουσα την διαδικασία. :D

εννοουσα που θα βρω χύμα το υλικο που ειναι φτιαγμενες αυτές (αν ειναι neoprene και δεν ειναι καποιο αλλο), το πατρον που θα κοπει, τι παχος πρεπει να εχει κλπ. Το κακο ειναι οτι δεν το εχω βρει σε καποιο μαγαζι να δω πως ειναι. Μονο απο το νετ :sick:
Εχουν σταματησει να εισαγονται, και οτι υπαρχει ειναι τελευταια κομματια που εχουν ξεμεινει.

g.kounoupis
20/05/2011, 10:01
Θα πάρεις με φόδρα γιατί χωρίς φόδρα σκίζεται πολύ εύκολα .
Θα το Βάλεις στην μέση σου εκεί που τελειώνει το μπουφάν για να δεις το κομμάτι που θέλεις να καλύψεις από εκεί και περά θέλει και λίγο φαντασία .