PDA

View Full Version : τη γνωμη σας, παρακαλω!



akispoulis
07/05/2011, 00:04
εχω ενα mv agusta f4 1000.εχω οικογενεια,σε track day ,δεν παω ποια.. στον δρομο ,παω ποιο ηρεμα απο παλια!με λιγα λογια δεν τρεχω ποια. θελω ενα μιχανακι που να μου αρεσει. και να μου κανει τα χατηρια.... το mv ειναι το 28ο μιχανακι που εχει περασει απο τα χερια μου.η θεση οδηγησης ειναι σχεδων ακραια...δεν μπορω να παω με αυτο για δουλεια - καφε -κλπ. ειμαι 40 αρης ποια..... το mv το αγορασα απο εναν φηλο. ηταν απο πτωση.. ο φηλος δεν ηθελε να το φτιαξει. το αγορασα εγω.. και μεσα σε εναν χρονο. με προσοπικη εργασια και μονο,(ασ ειναι καλα το e bay) το εφτιαξα με το 1/3 των χρηματων απο οσα ζητουσαν στον φηλο που το ειχε για να το φτιαξει..,..
λοιπων να μην σας ζαληζω..... το εχω βαλει για πουλημα. σε χαμηλη τιμη... αλλα δεν εχω μινει ευχαρηστημενος απο το μεχρι τωρα ενδιαφερον....η γυναικα μου δεν θελει να το πουλησω .οι κορες μου το ιδιο... η μανα μου αν το πουλησω θα με αποκληρωσει......
Ειδα το ducati streetfiger ..και επαθα πλακα. βλεπω mv brutale 1078.. και κοβο φλεβες.........
τινα κανω ? ειμαι σε δησκολη θεση και θελω την βοηθεια σας...
ΛΟΙΠΩΝ! ειμαι σε σκεψη ,να πουλησω το μισο μιχανακι για ανταλακτικα........να κρατησω το αλλο μισο.... και να παρω πραγματα απο brutale, με λιγα λογια να το κανω brutale ,με την διαφορα οτι εμενα θα ειναι 1000 ,ενω τα brutale ειναι 750 -910-1078.. το brutale εχει ψηγειο λαδιου... ενω εμενα δυο ψηγεια..και θελει και να κολησω κατι μικρα ελασματα στο εμπρος κοματι του πλαισιου! οι διαφορες ειναι μικρες...αλλα πανω απ ολλα θα εχω ποιο ανετη σελα ..και για τους δυο, ποιο ανετη θεση οδηγησης.. μειον στοις μεγαλες ταχητητες....(ισος και καλητερα...)και πανω απ ολλα θα εχω ΚΑΡΑΤΙΜΟΝΑ!!!. Ειμαι συνεσθηματικα δεμενος με το μιχανακι. γιατη το ανεστησα με τα χερια μου... και εκανα καλη δουλεια!
ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

akispoulis
07/05/2011, 00:14
ΦΟΤΟ
http://img38.imageshack.us/g/xarxar008.jpg/

devil's animal
07/05/2011, 00:24
φιλε δεν ξερω τι να κανεις με το μηχανακι...


αλλα δεν μου πουλας εμενα ΟΛΗ την οικογενεια σου...και σε υψηλη τιμη...δεν με νοιαζει!!:hypnotize :lol: :lol: :lol:

περα απο την πλακα...
δεν αγοραζεις (και κατ'επεκταση δεν οδηγας) για κανεναν αλλον, περα απο την παρτη σου...οποτε παρε αυτο που γουσταρεις περισσοτερο και κανε το κεφι σου..

στην αντιπροσωπεια της MV προσπαθησες να το πας, μπας και κανεις καμια ανταλλαγη??:confused:

Allst@rf
07/05/2011, 00:34
στη θέση σου το συγκεκριμένο μηχανάκι δε θα το έδινα ,για συναισθηματικούς λόγους ,όπως αναφέρεις και συ βέβαια...

Από την άλλη για να σκέφτεσαι ντουκατι και Μν πάλι σημαίνει ότι "λεφτά υπάρχουν" :lol: ...

Οπότε στην τελική εγώ λέω να κρατήσεις το F4 και να πάρεις κάτι άλλο για να μετακίνησε...

...και αυτό το άλλο λέω να είναι ktm 990 adv :D

άντε,και καλά μυαλα σε όλους μας...:wacko:

desmokon
07/05/2011, 00:41
Να την κρατησεις την κουκλα και να παρεις και αλλη μια να κανουνε παρεα:wave2:

ΥΓ...Ωραια οικογενεια εχεις ρε φιλε,και γω μια τετοια θελω να κανω:a013:

akispoulis
07/05/2011, 19:48
σας ευχαρηστω .για τοις απαντησεις σας. οσο για λευτα ...δεν υπαρχουν. η εργασια μου ειναι εποχικη.....οσο αν την πουλησω. τα χρηματα θα πανε σε αλλες υπορχεωσεις...οποτε δεν προκειται ξανα να εχω, mv agusta....προσφατα, εδωσα ενα σκουτερ sh 150 που ειχα, και πηρα ενα gagiva elefant 900 ie . lucky strike! εχει να δουλεψει αρκετο καιρο αλλα εχει λιγα χλμ....οποτε θα κοιταξω να φτιαξω αυτο.! και το mv , ας το εχω μονο για να το χαιδευω........! οσο για την οικογενοια μου ολοι ξερουν οτι χωρης μηχανη ΔΕΝ ΖΩ!!!!!το εχουν καταλαβει πολλα χρονια τωρα......

σας ευχαρηστω παιδια !!!!!!! με βοιθησατε παρα πολυ!!!!!!!:smilea: :smilea: :smilea: :smilea:

Arxagelos
07/05/2011, 19:57
η γυναικα μου δεν θελει να το πουλησω .οι κορες μου το ιδιο... η μανα μου αν το πουλησω θα με αποκληρωσει......

Κάποιες φορές, σπάνιες μεν, καλο είναι να ακούς τι λένε οι άλλοι και να μην κάνεις του κεφαλιού σου. :D

zisisx
07/05/2011, 20:07
φιλε αυτο το κοσμημα δεν πωλειται αν δεν υπαρχει πραγματικη αναγκη.....
αστο παρκαρισμενο να το βλεπεις κ κανε την δουλεια σου με τον ελεφαντα....

σκεψου κ τα παιδια σου....μπορεις να τους πεις ΟΧΙ????!!!!!!:D :D :wave2:

p@nos
07/05/2011, 20:12
krata ta pragmata pou exeis bale mia karatimona kai kane to brutale....den iparxei allo me eksatmisi kato apo ton kolo!!!!!!!!!!!!!


kai opote soy tin baresei gia allagi to ksanakaneis ss....


mi to doseis giati 8a to xarisis kai einai krima

tifoso4ever
07/05/2011, 20:12
Τετοια μηχανακια δεν τα πουλανε αδερφε...Ειμαστε και συνομιληκοι...
Να πω μια ιδεα? Γιατι δεν βαζεις μια καρατιμονα, κι ενα αλλο φαναρι, να το αφησεις χωρις φερινγκ, ε, βαλε και κανενα αλλο μπιχλιμπιδι απο το μπρουταλε αφου το γουσταρεις, (αλλα μην χαλασεις πολλα λ7...) και βουαλα!!! Εχεις ενα υπερ-συγχρονο street-fighter που θα σου κανει ολα τα γουστα και με τη θεση οδηγησης που θες...
Το αλλο το ελεφαντ, αστο, δεν ειναι καλο, πουλησε το σε μενα!!!!
:lol: :lol: :lol:
Καλες βολτες ο,τι κι αν καβαλας!!!
:beer: :beer: :beer:

vangelis 64
08/05/2011, 11:55
Να σού πω το εξής.Είμαι 47 (με οικογένεια επίσης)και πέρσι έκανα ανταλλαγή το αυτοκίνητο,με σκοπό να πάρω ένα CB 1300.

Τελικά βρέθηκα μ' ένα SS.Ένα ντουκάτι τού 03 και όχι μόνο δεν το μετάνιωσα,που δεν είναι για συνεπιβάτη,που δεν είναι για οικογένεια,που δεν είναι τής ηλικίας μου,που δεν....
αλλά γι' αυτό που με κάνει να νιώθω-όταν τελειώνουν οι στροφές και μπαίνω σε κατοικημένη περιοχή-όταν αφήνω το δεξί γκριπ και ανοίγω τη ζελατίνα...
νιώθω ευγνώμων στη θεά τύχη που την έφερε στο δρόμο μου.

Αδερφέ,μιλήσαμε και στο τηλέφωνο,μην την πειράξεις...μην την κάνεις μπρουτάλε!!Είναι κρίμα.:beer: :beer: :wave2:

akispoulis
08/05/2011, 22:25
σας ευχαρηστω πολυ για τοις απαντησεις σας!!!! ειμαι βαθια προβληματισμενος.... μαλων θα το κανω brutale......... ειναι κριμα να εχεις κατι ,που σου αρεσει ,και να καθετε....... κανω ελαχιστα χλμ . με αυτο...σαν brutale .θα κανω πολυ περησοτερα... μαλoν θα αρχησω να κανω οτι δεν κανει στο brutale ,ανταλακτικα . τεποζητο ,fering, φαναρι ,υποπλεσιο ,ουρα ,εξατμησεις,κλπ.....και σε καθε ενα που πουλαω ,να περνω ενα ιδιο αλλα απο brutale...... brutale 1000 ,δεν υπαρχει.....παντως σας ευχαρηστω...!

akispoulis
08/05/2011, 22:31
καπως ετσι αλλα ,με ζαντες αστερια! και 6 πιστονες δαγκανες nissin.μονο που κατω θα μπει καρηνα,και θα φτιαξω βασεις για το κατω ψηγειο..... βαβαια θελει μερηκους μηνες μεχρει που να πουλησω τα πραγματα του F4 ,και να τα αντικαταστησω απο brutale... αλλα τι να κανω? οτι κανω παντα....ΥΠΟΜΟΝΗ! :( :( :( :( :( :(


225730

sapila racing
08/05/2011, 22:36
Aστο όπως είναι, μην το πειράξεις. Είναι κρίμα!
Το brutale εχει κι αλλες διαφορές, το 900 εχει ροπή απο χαμηλά, καμμία σχέση με το δικό σου.

Φτιάξε λοιπόν τον Eλέφαντα να κυκλοφορείς μια χαρά, είναι πολύ καλό μηχανάκι, και με το Agusta θα κάνεις την κα@λα σου όταν θα το καβαλάς μια στο τόσο. :wave2:

p@nos
08/05/2011, 23:01
οι αποψεις διιστανται οπως βλεπεις...

γνωμη μου αμα το κανεις μπρουταλε...κρατα τις εξατμισεις κατω απο την ουρα...ειναι πολυ πιο ομορφες απο αυτες στο πλαι...

επισης δεν υπαρχει λογος να αλλαξεις πιρουνια φρενα...γιατι ουτε θα κερδισεις κατι...και θα μπεις σε πολλα περιττα εξοδα...



βρες ενα προβολεα....μια καρατιμονα με μια τιμονοπλακα...βρες και ενα ψυγειο...μαζεψε καλωδια κουτακια και οτι ειναι χυμα και κρυβοταν απο το φερινγκ...και ειναι ετοιμο το προτζεκτ...οντως το 910 που λεει ο σαπιλας ειναι πιο ροπατο...αλλα αμα σου φαινεται ψοφιο χαμηλα...βαλε 2 δοντια μπροστα κατω να κανεις ανασταση:lol: :lol: :lol:

p@nos
08/05/2011, 23:05
ακυρο αυτο που γραψα για φρενα αναρτησεις κλπ ξαναδιαβασα τι εγραψες:lol: :lol: :lol:



αληθεια τι θες να πουλησεις τωρα απο το φ4?πλην των φερινγ?

akispoulis
09/05/2011, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ακυρο αυτο που γραψα για φρενα αναρτησεις κλπ ξαναδιαβασα τι εγραψες:lol: :lol: :lol:



αληθεια τι θες να πουλησεις τωρα απο το φ4?πλην των φερινγ?
ολα οσα δεν χρειαζωναι για την μετατροπη. πχ τεποζητο,φιλτροκουτι,ουρα .υποπλεσιο φαναρι...κλπ....δεν ξερω ειμαι ακομα υπο σκεψη ,με το τι θα κανω! παντως σας ευχαρηστω ,για την βοηθεια σας!.

akispoulis
09/05/2011, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
οι αποψεις διιστανται οπως βλεπεις...

γνωμη μου αμα το κανεις μπρουταλε...κρατα τις εξατμισεις κατω απο την ουρα...ειναι πολυ πιο ομορφες απο αυτες στο πλαι...

επισης δεν υπαρχει λογος να αλλαξεις πιρουνια φρενα...γιατι ουτε θα κερδισεις κατι...και θα μπεις σε πολλα περιττα εξοδα...



βρες ενα προβολεα....μια καρατιμονα με μια τιμονοπλακα...βρες και ενα ψυγειο...μαζεψε καλωδια κουτακια και οτι ειναι χυμα και κρυβοταν απο το φερινγκ...και ειναι ετοιμο το προτζεκτ...οντως το 910 που λεει ο σαπιλας ειναι πιο ροπατο...αλλα αμα σου φαινεται ψοφιο χαμηλα...βαλε 2 δοντια μπροστα κατω να κανεις ανασταση:lol: :lol: :lol:
καλη η σκεψη σου για δυο σε ενα..... οσο για ψοφιο χαμηλα, δεν ειναι καθολου . τα f4 εχουν ροπη απο 3500 στροφες.... η θεση οδηγησης ειναι λιγο- ΩΧ -ΩΧ -ΜΕ ΠΟΝΑΝΕ ΤΑ @......ΜΟΥ.-..

akispoulis
10/05/2011, 22:08
τεληκα με την δικη σας σεβαστη γνωμη, λαμβανοντας υποψην και τα του οικουμου,και τα λογια του φανη απο το MOTO FUN! ελαβα την αποφαση ,ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΞΩ ΤΟ ΜΙΧΑΝΑΚΙ! Σας ευχαρηστω ολους θερμα δια την βοηθεια την οποια μου δωσατε!

akispoulis
10/05/2011, 22:11
Η AGUSTA MOY ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΗΣΤΕΙ ΠΟΛΥ!!!


225924

vangelis 64
11/05/2011, 01:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από akispoulis
ελαβα την αποφαση ,ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΞΩ ΤΟ ΜΙΧΑΝΑΚΙ! :a25: :a25: :a30: :a30: :a30: :a012:

camen
11/05/2011, 01:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από akispoulis
ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΞΩ ΤΟ ΜΙΧΑΝΑΚΙ!


Δοξα το Μεγαλοδυναμο....:a09: :a09: :a09: :a09: :a09:

ernti
11/05/2011, 01:45
Τελικά πρυτάνευσε η λογική.
Άστο κι ας μη κάνεις πολλά χλμ.
Κοίτα να τό'χεις κούκλα,για να μη το φάει η ακινησία.
Έχεις ένα συγχρονο έργο τέχνης,που δε θα χάσει ποτέ σε αντικειμενική αξία.
Κατά τη γνώμη μου αν άρχιζες το project ''brutale''.
ο κίνδυνος να βρισκόσουν με ένα καρνάβαλο στο γκαράζ,και να βλαστημάς την ώρα και τη στιγμή,ήταν πολύ μεγάλος.
Άν νοιώθεις καμμία φορά πως πρέπει να κινηθεί λίγο,αλλά δεν έχεις το χρόνο για κανονική βόλτα όπως της αξίζει,και ένα ξεμούδιασμα μέχρι να πας για καφέ δεν είναι κακό..
Το πολύ πολύ να σε γράψει κανείς στο ''Σε είδα'' και καλά
-ακριβά σούπερσπόρτ από Ιταλία,καφετεριάκηδες κλπ κλπ:lol:
Να το χαίρεσαι.

devil's animal
11/05/2011, 02:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από akispoulis
Η AGUSTA MOY ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΗΣΤΕΙ ΠΟΛΥ!!!

να την χαιρεσαι!!
:beer: :beer: :beer: :beer:

Ζεύκας
11/05/2011, 02:02
ψήνεσαι για ανταλλαγή με tuono factory?

cityfly
11/05/2011, 12:46
όταν ξεκίνησα να διαβάζω το ποστ σου μου φάνηκε ενδιαφέρον

μετά όταν άρχισες τα η γυναίκα μου δε θέλει να το πουλήσω οι κόρες μου το ίδιο λέω μας δουλεύει, όταν έγραψες η μάνα μου θα με αποκληρώσει, λέω δεν υπάρχει περίπτωση θα ανοίξω τη φωτό και θα δω κάνα τρίκυκλο ροζ με κορδελάκια να κρέμονται από το τιμόνι και καλαθάκι με πλαστικά χαρζαβατικά από πίσω - ναι ομολογώ το υπόλοιπο κείμενο σου με είχε βάλει σε σκέψεις αλλά εξακολουθούσα να μην είμαι βέβαιως - αλλά είδα όντως την agusta και ναι η πρώτη μου σκέψη ήταν να σου γράψω ότι και ο devil's animal αλλά με πρόλαβε.

συγχαρητήρια για την επιλογή σου, συμφωνώ κι εγώ με τους υπόλοιπους θα ήταν κρίμα να του αλλάξεις τόσο πολύ το χαρακτήρα.

καλά χιλιόμετρα να χεις μαζί του, δεν είναι ανάγκη να είναι πολλά, κάνε τα πολλά και καθημερινά με άλλα και αυτό απόλαυσέ το


:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

zisisx
11/05/2011, 20:59
:a18: :a18: :a18: :a19: :a19: :a19: :a19:
:a20: :a20: :a20: :a23: :a23: :a23: :a23:

akispoulis
09/06/2011, 00:23
τεληκα την εδωσα !..:( :( :( :( , .ειχα καποιες οικονομικες βλαβες.... κρατησα ανταλαγη ενα HONDA VTR 1000 SP 1, και πηρα καποια χρηματα! ευχωμε ο φηλος που την πηρε ,να ειναι παντα ορθιος και να του κανει τα χατιρια ολλα!πονεσε η ψιχη μου αλλα... και το sp 1 καλο ειναι.... τουλαχηστων θα εχω κατι να λεω στην κορη μου οταν μεγαλωσει... ΕΙΧΕ ΚΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ MV AGUSTA.......

imitrelos
09/06/2011, 00:55
Δέν πειράζει έχεις και τόν ελέφαντα (ξαδερφάκια είναι , CRC λέμε :D ) και είναι και απίστευτό μηχανάκι και κράτα τόν ελέφαντα είναι ιστορικό μηχανάκι (εγώ ακόμα ψάχνω και δέν μπορώ να βρώ κανένα :rolleyes: )

αλλά και το MV κουκλι ;) να τα χαιρεσε ότι και άν έχεις

άν η κόρη σου σου έλεγε να μήν τήν δώσεις και είναι ενήλικη τήν παντρεύομαι :rotflmao: :rotflmao:

.....και θέλω για πρόικα τόν ελέφαντα :lol: :rotflmao:

camen
09/06/2011, 01:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από akispoulis
κρατησα ανταλαγη ενα HONDA VTR 1000 SP 1

Toν REIN τον ξερεις?!:rolleyes: Αν οχι και αρχισεις να λαμβανεις τιποτα περιεργα πμ απο δαυτον μην κανεις καν τον κοπο να τα ανοιξεις,θα αρχισει και η καταστροφη σου ...:lol:


Καλοβολταριστο το νεο εργαλειο Ακη και δεν πειρααζει για το MV ,μπορει να ηταν γραφτο...:beer: :beer: :beer:

ΥΓ:Χωσε κ καμια φωτο απο το νεο να ασημωσουμε...:smokin:

akispoulis
09/06/2011, 17:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
Δέν πειράζει έχεις και τόν ελέφαντα (ξαδερφάκια είναι , CRC λέμε :D ) και είναι και απίστευτό μηχανάκι και κράτα τόν ελέφαντα είναι ιστορικό μηχανάκι (εγώ ακόμα ψάχνω και δέν μπορώ να βρώ κανένα :rolleyes: )

αλλά και το MV κουκλι ;) να τα χαιρεσε ότι και άν έχεις

άν η κόρη σου σου έλεγε να μήν τήν δώσεις και είναι ενήλικη τήν παντρεύομαι :rotflmao: :rotflmao:

.....και θέλω για πρόικα τόν ελέφαντα :lol: :rotflmao: αν εχεις υπομονη καναδυο δεκαετιες....;)

imitrelos
10/06/2011, 02:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από akispoulis
αν εχεις υπομονη καναδυο δεκαετιες....;)

καλα παντρεύομαι τότε τόν ελέφαντα :D