PDA

View Full Version : yamaha virago 250cc



nionios o speed
08/05/2011, 22:35
se kanena mina me 2 8a parw mixanh meta apo ena gillera 180 pou eixa:D kai 8elw tin gnwmh sas giati sigoura kserete polla parapanw!!!mporw na dia8esw mexri 1000 euro kai exw kataliksei stin virago tin 250cc giati kai mou aresei apo para poli mikros kai goustarw poly customia kai tsoper!!gia arxi mou eipan oti einai poli kali kai 8a kanw tin kaula mou kai tin douleia mou!!aksizei to mixanaki..???exw ma8ei oti briskeis eukola ta antalaktika ths kai genika oti i shntirish ths den einai kai megalo maniki kai oti mporw na kanw kai mikro taksidakia!!exw dikio..??mallon exw akousei kala..???

αιγαιοπλόος
08/05/2011, 23:08
Το Virago 250 ήταν μια πολύ τίμια και αξιόπιστη μοτοσυκλετούλα.
Σήμερα πια είναι εκτός εποχής αλλά αν σου αρέσει το στυλ "τσοπεράκι" και δε σε ενοχλεί η ξαπλωτή θέση οδήγησης, είναι μια καλή επιλογή.
Τσέκαρε μόνο να πάρεις καλό μηχανάκι, γιατί η πλειοψηφία που κυκλοφορούν είναι πλέον ταλαιπωρημένα και συχνά παντελώς ασυντήρητα. Αν βρεις κάποιο Virago από μερακλή ιδιώτη, μόνο τότε πάρε το.

nionios o speed
08/05/2011, 23:26
elega mipws na koitousa kai tin 400 alla mou eipan oti 250aria bgikan poli kalitera kai yparxoun perrisotera antalaktika gia autes..ali8euei..??i na koitaksw kai 400ares..??me posa xiliometra 8a isoun esi euxaristimenos an eixe to mixanaki..??genika mou aresei poli kai eimai auths tis fashs kserw oti einai arketa palio mixanaki alla prospa8w oso mporw na brw kati etsi wste me to pou to parw na min arxisei na zitaei kai bgazei sinexeia problimata!!

Gi_4ce
09/05/2011, 05:31
ξεχνα το ποσα χλμ θα γραφει το κοντερ της (ολα τα βιραγκο εχουν ενα σκασμο χλμ και ειναι γυρισμενα) και ψαξε να βρεις ενα μηχανακι που να δουλευει καλα...

μς χιλιαρικο βρισκεις αστερακι!

α! προτιμησε το 250...

nionios o speed
13/05/2011, 04:38
egw briskw mono me to strabo to timoni!!akousa merikous na lene gia tin virago me to isio timonh!!ti diafora exei..??

balakia
13/05/2011, 08:44
ταξιδακι με συνοδηγο το ξεχνας(ο συνοδηγος),δεν αντεχης πανω απο 20-30 χλμ πανω σ εκεινη την "σερβιετα"που εχει για σελα εκει πισω

nassosxlvbros
13/05/2011, 08:58
Είναι σκυλιά,
-είναι αλεξίσφαιρα,
-δε καίνε τίποτα,
-αν αντέχεις κάνει ταξιδάκια,ακόμα και με τελική...
-αν η κοπέλα σου σαν συνεπιβάτης σε ακολουθήσει μέχρι το Λουτράκι,παντρευτείτε εκεί...

-->και να έχεις υπό την υποψίαν σου πως τα συγκεκριμένα βιραγκα (τα 250άρια) έχουν και ένα θεματάκι με τα φρένα...(τα ποιά; )..σε βαθμό μάλιστα που το C-50 να φρενάρει καλύτερα...για πιο σύγχρονα παπιά ή σκούτερ δε το συζητάμε! Έχουν άγκυρες!

nionios o speed
14/05/2011, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από balakia
ταξιδακι με συνοδηγο το ξεχνας(ο συνοδηγος),δεν αντεχης πανω απο 20-30 χλμ πανω σ εκεινη την "σερβιετα"που εχει για σελα εκει πισω

auto den mporw na to allaksw kai apo serbieta na to kanw sela...???


[i]-αν η κοπέλα σου σαν συνεπιβάτης σε ακολουθήσει μέχρι το Λουτράκι,παντρευτείτε εκεί...

-->και να έχεις υπό την υποψίαν σου πως τα συγκεκριμένα βιραγκα (τα 250άρια) έχουν και ένα θεματάκι με τα φρένα...(τα ποιά; )..σε βαθμό μάλιστα που το C-50 να φρενάρει καλύτερα...για πιο σύγχρονα παπιά ή σκούτερ δε το συζητάμε! Έχουν άγκυρες!

protimw araxwba....:cool:!!ta frena kai auta nomizw oti mporw na ta ftiaksw kai na exw to kefali mou isixo!!!!??

telika i virago me to strabo timoni ti diaforetiko exei apo autes me to isio kai pws 8a tis ksexwrisw...??

Road67
14/05/2011, 16:53
Αχ τί μου θύμησες και δεν έχω πλέον ούτε παπί να πάω να ξεδώσω, άσε που ετοιμάζομαι για χειρουργείο και δε μπορώ κιόλας :(

ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ με...virago 250 :D

Είχα σχέση τότε με μια κοπέλα απ' αυτές που αν την ανέβαζα σε δίχρονο θα με δολοφονούσε μετά. Το δύστυχο virago φορτώθηκε για ένα ΣΚ με 60 κιλά μέσα στα σαμάρια (εγώ τα πραγματάκια μου τα είχα σε μια polo τσάντα πλάτης)... Ευτυχώς το ταξίδι μέχρι το λιμάνι (από Αθήνα) το έκανα μόνος μου αλλιώς θα είχαμε χωρίσει πολύ νωρίτερα :D
Με τα πολλά βρήκαμε τελικά ένα ωραιότατο δωμάτιο στις Μπενίτσες. Ήταν και φορτωμένο το δύσμοιρο δεν παραπονέθηκε η κοπελιά καθόλου για τη διαδρομή ως εκεί. Το βράδυ λέμε να βγούμε να πάμε ως την Κέρκυρα. Ήταν και θεά, ντύθηκε και ανάλογα άρχισα να σκέφτομαι να είμαι ειλικρινής να μην πάμε πουθενά (ουπς! αυτό αρχίζει να θυμίζει ερωτική ιστορία) :D

Τέσπα ανεβαίνουμε και ξεκινάει το μακρύ ταξίδι. Εμένα μου άρεσε και η διαδρομή και το μοτοράκι μου και τα χέρια της που με αγκάλιαζαν και το άρωμα της ένιωθα όμως να κλυδωνίζομαι μετά από λίγο...Προσπαθούσε να βολευτεί!!! Τώρα βέβαια με ένα μηχανάκι εν κινήσει πρέπει να έχεις iq χλαπάτσας για να μη μπορείς να σκεφτείς ότι υπάρχει κίνδυνος να καταλήγαμε σε καμιά παραλία με το virago υποβρύχιο!

Να μην τα πολυλογώ, μετά από λίγες ακόμα αναταράξεις όπου δεν κρύβω ότι μες στα νιάτα μου δε φοβόμουν μην πέσω αλλά πως θα ήθελα από μια γωνιά να την βλέπω να τον κουνάει καθώς προσπαθούσε να βολευτεί :D γυρνάει και μου λέει ανεβάζοντας με στα σύννεφα (με τις σκέψεις που έκανα :sun: )
''μπορείς να σταματήσεις κάπου''
σταματάω σχεδόν επιτόπου σε ένα πλάτυσμα τρίβοντας τα χέρια μου και αρχίζω να επεξεργάζομαι το σενάριο της δράσης :D
κατεβαίνει!!
Πάει και στέκεται λίγο παραπέρα με κοιτάει με τουπέ, βγάζει το κινητό και τηλεφωνεί στις πληροφορίες και ζητάει να τη συνδέσουν με τοπική εταιρία ταξί :bawl: :bawl: :lol:

Γι'΄αυτό και μπορώ να πω με βεβαιότητα πως όποιος σου έγραψε για διαδρομή μέχρι το Λουτράκι, σκεφτόμενος και μόνο την Κορίνθου, τον αέρα, το σελάκι πίσω ήταν υπεραισιόδος. Γνώμη δική μου αν καταφέρετε να φτάσετε ως την Κινέτα παντρέψου τη και γράψτης και το σπίτι σου θα είναι η παντοτινή σου σύντροφος :sun:

nionios o speed
14/05/2011, 20:29
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: paides pareksigisate de psaxnw tropo na pantreftw!!!!!:lol: :lol: mixanh 8elw na agorasw!!!ok me ola me tin virago apla eida merikous na miloun gia sigekrimenes virago 250ares me isio timonh!!!yparxei telika diafora anamesa se mia 250ara virago me to strabo timonh k mias me isio..??k an nai poia..???

TROOPER
14/05/2011, 21:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από nionios o speed
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: paides pareksigisate de psaxnw tropo na pantreftw!!!!!:lol: :lol: mixanh 8elw na agorasw!!!ok me ola me tin virago apla eida merikous na miloun gia sigekrimenes virago 250ares me isio timonh!!!yparxei telika diafora anamesa se mia 250ara virago me to strabo timonh k mias me isio..??k an nai poia..???

το τιμονι?

λεω εγω τωρα....:look:

nionios o speed
15/05/2011, 02:50
nomizw oti auto mporw na to diakrinw!!apla an deis se alla post gia tin virago tin 250ara poio palia 8a deis oti anaferonte stin virago tin 250ara me to isio timonh!!kai oles autes pou exw brei exoun to klasiko strabo timonh!!anarwtiomoun mipws exoun bgei dio montela kai ektos apo to timonh exoun kai kamia mixanikh diafora...!!!

motzin
15/05/2011, 10:33
έχουν τη λέξη Virago στο τεπόζιτο με ανάγλυφα γράμματα