PDA

View Full Version : F650 gs alarm ....



young jedi
10/05/2011, 10:07
Καλημερα αρχικα ...

Λοιπον... τα καταφερα το πηρα F650Gs '08 με ολιγα χλμ ...
Κουκλα τι αλλο να πω , ευκολο μεσα στην πολη (ποιο ευκολο και απο το scarabeo ) και οικονομικο.
Ας παω και στο ζουμι τωρα , οδηγω (και δεν σκεφτομαι) και τσουπ μου πεφτει ΚΑΠΟΥ ο τηλεκοντρολ του συναγερμου (το 1 απο τα 2 ) .....φτου σου....
Φυσικα το πηρα χαμπαρι στο τελος της διαδρομης .

Τι σκατα να καμω ; Να παω στην Bmw :( , να παω σε μαστορη εξω να μου φτιασει ενα :D ...να μεινω με το ενα και να το βουλωσω :winka:

Ευχαριστωωω...

G/S
10/05/2011, 11:17
Κάνε μιά ερώτηση στήν BMW γιά το πόσο θα σού κοστίσει και μετά ρώτα έξω και αναλόγως κινήσου.Η Γνώμη μου είναι οτι πρέπει να φτιάξεις δεύτερο οπωσδήποτε γιατί ποτέ δέν ξέρεις(μπορεί να τα φτύσει το ένα και μετά να ψάχνεσαι) το δεύτερο πάντα σπίτι και στα ταξίδια πάντα μαζί κάπου μόνο του,μαζί με δεύτερα κλειδιά.:beer:

MikeG
10/05/2011, 12:08
Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα.

young jedi
10/05/2011, 12:29
Παω τωρα , η παναγια μαζι μου (τι θα ακουσω....):)

(Εdit)
Κλασσικά ξεκινησα να παω ...

Τελικα πηρα τηλεφωνο ,θελει κανενα 50αρι για το Control του συναγερμου και κανενα 45 για να βγαλω(φερει 2ο κλειδι απο την Γερμανια)....

Αλλες επιλογες απο τους γνωστες; :confused:

G/S
10/05/2011, 13:25
Δέν ξέρω κάποιον συγκεκριμένο αλλά άν ψαχτείς για λίγο στό google σε κλειδαράδικα αυτοκινήτων θα κάνεις τήν δουλειά σου μιά χαρά και μέ λιγότερο κόστος , μπορούν να σου βγάλουν ΚΑΙ δεύτερο κλειδί με immobilizer , ΚΑΙ control .:beer:

young jedi
10/05/2011, 16:13
για να δουμε...

Ευχαριστω...!

young jedi
02/06/2011, 09:36
Αργησα λιγο αλλα θα απαντησω , λοιπον πηγα σε κλειδαρα που ειχε απ'ολα αλλα τζιφος...
Και δευτερο κλειδι και τηλεκοντρολ συναγερμου πρεπει να παραγγειλω απο bmw....

Τελικα εχω 2 κλειδια και δεν το ηξερα , το ενα ειναι το πλαστικο που μου εδωσε ο πρωην ιδιοκτητης...

..μαθαίνω σιγα-σιγα..