PDA

View Full Version : ΕΜεινα απο βενζινι ΓΜΤ



Polifer
11/08/2005, 10:48
Ρε παιδια τι επαθα!? Εμεινα απο βενζινη γιατι το Λαμπακι της βενζινης δεν αναψε.. και επιτηδες το ειχα αφησει αδειο να δω αμα θα αναψει! Τελικα στα 252 ΚΜ δεν ειχε αναψει ακομα και ξαφνικα μου εσβησε.. Ευτυχως το βενζιναδικο ηταν απεναντι και εβαλα βενζινη το πι και φι αλλα το γαμιδιουμ δεν επαιρνε αμεσως μπροστα και με τρομαξε γμτ!

Τι φτεει ρε παιδια και δεν αναβει το λαμπακι; Τι να κανω ρε σεις; Εχω και ταξιδι τελη Αυγουστου πως θα το παω ΑΛΑΜΠΟ;

McGyver
11/08/2005, 11:10
Με τις ελάχιστες τεχνικές μου γνώσεις, το μυαλό μου πάει στα εξής:
1. Καμένος λαμπτήρας...
2. Χαλασμένο φλοτεράκι...

Περισσότερα θα σου πουν οι εμπειρότεροι του forum...

ΥΓ : Μήπως ταιριάζει καλύτερα στα "Τεχνικα Θεματα Tips & Tricks";

sniper
11/08/2005, 11:22
Αν είναι το λαμπάκι (cbr600f 2000 και πίσω) τότε απλά βγάζεις το μούτρο και αλλάζεις την λαμπίτσα (κόστος μικρό)

Τώρα αν δεν δουλεύει το φλοτέρ (χλωμό αλλά παίζει) άστα βράστα.....

Julius
11/08/2005, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Polifer
Ρε παιδια τι επαθα!? Εμεινα απο βενζινη γιατι το Λαμπακι της βενζινης δεν αναψε.. και επιτηδες το ειχα αφησει αδειο να δω αμα θα αναψει! Τελικα στα 252 ΚΜ δεν ειχε αναψει ακομα και ξαφνικα μου εσβησε.. Ευτυχως το βενζιναδικο ηταν απεναντι και εβαλα βενζινη το πι και φι αλλα το γαμιδιουμ δεν επαιρνε αμεσως μπροστα και με τρομαξε γμτ!

Τι φτεει ρε παιδια και δεν αναβει το λαμπακι; Τι να κανω ρε σεις; Εχω και ταξιδι τελη Αυγουστου πως θα το παω ΑΛΑΜΠΟ;




Όταν γυρνάς το κλειδί, δεν κάνει ένα στιγμιαίο τσέκ και σου ανάβει όλα τα λαμπάκια??? Το συγκεκριμένο ανάβει????
Εάν όχι απλά είναι καμένο, εάν ανάβει…..

sniper
11/08/2005, 13:21
Μάλλον σωστά.... ή το λαμπάκι έχει καεί.... ή η φύσα έχει λασκάρει...

lalala
11/08/2005, 14:14
απο εδω και περα λοιπον δεν θα δικαιολογειται το να μεινεις απο βενζινη....

να μηδενιζεις για καλο και για κακο τον μικρο χιλιομετριτη και μετα τα 200-220 χλμ (αναλογως το πού βρισκεσαι) να βαζεις βενζινη :D :wave2: :beer: :sun:

oulas
15/08/2005, 03:02
Αν ο τροπος που οδηγεις ειναι πανω κατω ο ιδιος η παραπανω τακτικη ειναι η καλυτερη για το προβλημα σου!

Runner Ducati
15/08/2005, 10:08
Γιαυτο δεν παιρνω Χουντα... καιγονται και στα Ντουκατι αυτα... δεν εχουμε να ζηλεψουμε τιποτα...

εκτος του ανορθωτη βεβαια που ειναι προνομοιο μονο Χουντα............

anyaway δεν ειναι τιποτα, βαζε τον χλμτρητη..... καλες διακοπτες......

:a22: :a029: :a44: :a024: :) :sun: