PDA

View Full Version : Βλάβη στον δρόμο



saab
14/05/2011, 19:48
Καλησπέρα. Κάτοχος bandit 650gsf 2007 καινούργιου.
Γυρνώντας απο την δουλειά κάποιο απόγευμα στα καλά καθούμενα έσβησε η μηχανή.
Ναι με άφησε στον δρόμο.
Άνοιγα τον κεντρικό διακόπτη αλλά όταν πατούσα τον κόκκινο δεν άκουγα τον γνώριμο ήχοτου chek.
Μετά απο 3 χλμ ποδαράτο την πήγα σπίτι και άρχησα το ψάξιμο.
Πρώτα έλυσα την γκαζιέρα για να δω εάν έχει πρόβλημα ο κόκκινος διακόπτης αλλά τίποτα.
Τελικά μετα απο λίγο εντόπισα τις ασφάλειες κάτω απο την σέλα.
Μια μπλε 15άρα είχε καεί.Την άλαξα και το πρόβλημα λύθηκε.
Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος ίδιο προβλημα 'η το δικό μου ήταν τιχαίο περιστατικό;

TROOPER
14/05/2011, 19:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από saab
Καλησπέρα. Κάτοχος bandit 650gsf 2007 καινούργιου.
Γυρνώντας απο την δουλειά κάποιο απόγευμα στα καλά καθούμενα έσβησε η μηχανή.
Ναι με άφησε στον δρόμο.
Άνοιγα τον κεντρικό διακόπτη αλλά όταν πατούσα τον κόκκινο δεν άκουγα τον γνώριμο ήχοτου chek.
Μετά απο 3 χλμ ποδαράτο την πήγα σπίτι και άρχησα το ψάξιμο.
Πρώτα έλυσα την γκαζιέρα για να δω εάν έχει πρόβλημα ο κόκκινος διακόπτης αλλά τίποτα.
Τελικά μετα απο λίγο εντόπισα τις ασφάλειες κάτω απο την σέλα.
Μια μπλε 15άρα είχε καεί.Την άλαξα και το πρόβλημα λύθηκε.
Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος ίδιο προβλημα 'η το δικό μου ήταν τιχαίο περιστατικό;

οι ασφαλειες καποια στιγμη καιγονται.μπορει να συμβει σε οποιονδηποτε.μην σε ανυσηχει.

johnpan
14/05/2011, 21:06
άλλωστε είπαμε τα bandit δε χαλάνε:beer:

DrEvil
14/05/2011, 22:59
.

yes-u
14/05/2011, 23:10
Μόνο αν ξανακαεί σύντομα θέλει ψάξιμο, αλλιώς ξέχνα το και να έχεις μαζί σου κανά σετάκι από δαύτες στην εργαλειοθήκη...



σήμερα κι εγώ έκανα κάποιες γρατσουνιές στο αριστερό καλάμι (μπότα) από κάποιο Golf που με πήρε σβάρνα από ένα στοπ, τα bandit γρατσουνιόσαντε εύκολα ρε γμτ.....

faraway
14/05/2011, 23:11
Δεν είχε βγάλει μια ανάκληση η suzuki πρόσφατα για τους ανορθωτές ??

Τον άλλαξες ??


Δεν λέω πως έχει άμεση σχέση αλλά μπορεί να παίζει το σενάριο ....:winka:

yes-u
14/05/2011, 23:15
Δεν αφορούσε του 2007 η ανάκληση...

DrEvil
14/05/2011, 23:24
ΓιεςΓιου, αφορούσε μια χαρά!

Σααμπ, ψάξε εδώ [ή στο θρεντ για τα 1250], για ποστάκι του bikenest που αναφέρει ότι του έκαναν τέτοια "χαζά" τα καλώδια του kill switch [ή του διακόπτη, δεν θυμάμαι].
Μάλλον από κει προήλθε το θεμα.

DrEvil
14/05/2011, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από yes-u
σήμερα κι εγώ έκανα κάποιες γρατσουνιές στο αριστερό καλάμι (μπότα) από κάποιο Golf που με πήρε σβάρνα από ένα στοπ, τα bandit γρατσουνιόσαντε εύκολα ρε γμτ.....

Εσύ όλα καλά, παλλήκαρε;

yes-u
14/05/2011, 23:46
Λίγο βαβά το αριστερό γόνατο από τη μέσα μεριά, αλλά οκ. Εγώ προσπερνούσα σταματημένα στην κίνηση κουτιά στην Πεντέλης (από δεξιά:a13: ), ο άλλος βγήκε από στοπ από αριστερά, το αμάξι του έκανε νόημα να περάσει, αλλά εμένα δε με αρώτηξε.....:smokin:

DrEvil
15/05/2011, 00:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από yes-u
Λίγο βαβά το αριστερό γόνατο από τη μέσα μεριά, αλλά οκ. Εγώ προσπερνούσα σταματημένα στην κίνηση κουτιά στην Πεντέλης (από δεξιά:a13: ), ο άλλος βγήκε από στοπ από αριστερά, το αμάξι του έκανε νόημα να περάσει, αλλά εμένα δε με αρώτηξε.....:smokin:

:( για το πόδι...
Το μηχανάκι θα το φτιάξεις....
Σιγά μη σου γλυτώσει!

Περαστικά παλληκάρι!