PDA

View Full Version : Προστατευτικα(?) εξατμισεων...



Runner Ducati
12/08/2005, 09:03
εχω ακουσει οτι παιζουν (στην Ελλαδα εννοω) κατι προστατευτικα εξατμισεων (ξυνουν αυτα και "γλυστρουν" αντι για τις εξατμισεις), μηπως ξερει καποιος κατι??? εχει παρει το αυτι, το ματι κατι? εχει μαμηθει η δεξια εξατμιση στο Μονστερ και δεν με παιρνει αλλο να φαγωθουν, θα φυγει το τελικο... και δεν εχω και φραγκα τωρα για μετατροπες, κατι που ομως ειναι απαραιτητο για τις πιστες στο κοντινο μελλον μιας και εκτος της ασφαλειας, ειναι και περιοριστικος παραγων για χρονους....

για πεστε τιποτις.........................

ευχαριστω.............

παραδειγμα η κατω φωτο απο το Μικρο Μονστερ στης Σερρες...........................

:) :beer:


21727

modeerf
12/08/2005, 09:10
Ριξε μια ματιά στο λινκ...

http://www.motrax.co.uk/Index_pages.../dhmexhaust.htm

Motrax έχει η Wintex στην Καλλιροης...για πήγαινε και κάνε μια ερώτηση...


21729

Runner Ducati
12/08/2005, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf
Ριξε μια ματιά στο λινκ...

http://www.motrax.co.uk/Index_pages.../dhmexhaust.htm

Motrax έχει η Wintex στην Καλλιροης...για πήγαινε και κάνε μια ερώτηση...

Μηπως, γνωριζεις... λεμε τωρα... και την διευθυνση η τηλεφωνο :a029: ??? θα κοιταξω και σε κανα ΜΟΤΟ.....................

thanks............. :a18: :a54:

modeerf
12/08/2005, 09:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
Μηπως, γνωριζεις... λεμε τωρα... και την διευθυνση η τηλεφωνο :a029: ??? θα κοιταξω και σε κανα ΜΟΤΟ.....................

thanks............. :a18: :a54:

Πάνο, είναι απο την μεριά που είναι ο Μπαξεβάνης...με το που περάσεις τον Μπαξεβάνη κόψε ταχύτητα και είναι ή στο επόμενο ή στο παραεπόμενο τετράγωνο...θα το δείς...

jimmysr6
12/08/2005, 09:43
Λοιπόν φίλε υπάρχει ένας εξατμισάς στο Σταυρό της Αγίας Παρασκευής (Νίνος εξατμίσεις) στον οποίο έχω πάει κι έχω ρωτήσει για το ίδιο πράγμα και μπορέι να μου το φτιάξει.

Για να καταλάβεις εγώ έχω βάλει μια εξάτμιση στο GSXR, Micron η οποία βγαίνει πιο ψηλά από της μάνας του, και όταν παώ Σέρρες βρίσκει το εσωτερικό της μπότας μου στην κούρμπα της εξάτμισης και μου έκαψε την μπότα.
Πήγα λοιπόν σε αυτόν τον εξατμισά και των ρώτησα αν μπορεί να μου φτιάξει ένα προστατευτικό σέ εκείνο το σημείο και μου είπε πως γίνεται και θα κοστίσει 20-30€.

Υ.Γ. Η εξάτμιση έχει ήδη ένα προστατευτικό αλλά δεν φτάνει στο πλάι.

Είναι λίγο διαφορετική η περίπτωση η δικιά μου από την δικιά σου αλλά δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις.Το τηλέφωνο για να δεις αν είναι ανοιχτός θα το βρεις σε κάποιο Μοτο στις πίσω σελίδες.

Καλά ξυσίματα!

DimST
12/08/2005, 10:02
Παιδιά, δεν νομίζω πως η λύση αυτή θα βοηθήσει>
Αυτά τα προστατευτικά έχουν κατασκευαστεί να μην καταστραφεί η εξάτμιση σε περίπτωση τούμπας και όχι σαν γλύστρα.

Ειδικά για την περίπτωση του monster που ξύνει σχετικά πιο εύκολα θα φαγωθούν γρήγορα (μια και το κάλυμα... είναι εξωτερικά της εξάτμισης άρα θα βρίσκει πιο εύκολα :rolleyes: ) και απλά θα έχουν πεταχθεί κάποια χρήματα.

Η μόνη λύση στο να μην ξύνουν οι εξατμίσεις είναι να αλλάξει η θέση τους.

:) :beer: :)

modeerf
12/08/2005, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST
Παιδιά, δεν νομίζω πως η λύση αυτή θα βοηθήσει>
Αυτά τα προστατευτικά έχουν κατασκευαστεί να μην καταστραφεί η εξάτμιση σε περίπτωση τούμπας και όχι σαν γλύστρα.

Ειδικά για την περίπτωση του monster που ξύνει σχετικά πιο εύκολα θα φαγωθούν γρήγορα (μια και το κάλυμα... είναι εξωτερικά της εξάτμισης άρα θα βρίσκει πιο εύκολα :rolleyes: ) και απλά θα έχουν πεταχθεί κάποια χρήματα.

Η μόνη λύση στο να μην ξύνουν οι εξατμίσεις είναι να αλλάξει η θέση τους.

:) :beer: :)

Πολύ σωστος... :a013:

Runner Ducati
12/08/2005, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST
Παιδιά, δεν νομίζω πως η λύση αυτή θα βοηθήσει>
Αυτά τα προστατευτικά έχουν κατασκευαστεί να μην καταστραφεί η εξάτμιση σε περίπτωση τούμπας και όχι σαν γλύστρα.

Ειδικά για την περίπτωση του monster που ξύνει σχετικά πιο εύκολα θα φαγωθούν γρήγορα (μια και το κάλυμα... είναι εξωτερικά της εξάτμισης άρα θα βρίσκει πιο εύκολα :rolleyes: ) και απλά θα έχουν πεταχθεί κάποια χρήματα.

Η μόνη λύση στο να μην ξύνουν οι εξατμίσεις είναι να αλλάξει η θέση τους.

:) :beer: :)

Το σωστο αυτο ειναι που λες... μιας και στην πιστα παει σερνοντας ολο κατω... πηρα τηλεφωνο εκει που ειπε ο jimmysr6 και μου ειπε οτι πρεπει να το δει πρωτα, εστω και 3-5 ποντους να πηγαιναν επανω με κανα κουρμπαρισμα θα ητα μεγαλη υποθεση και θα ελυνε σχεδον το προβλημα... απλα ψαχνω μια λυση εντελως οικονομικη για τις 28 Αυγουστου Μεγαρα (και γυρω στις στα μεσα Σεμπτεμβη) και βλεπουμε.....................
θα το ψαξω και για τις 2 περιπτωσεις...
γαμω τις αφραγκιες μου γαμω.........

:a35: :a9: