PDA

View Full Version : yamaha r6 02-03 απορια



pilotos_xtreme
17/05/2011, 22:07
καλησπερα σε ολους καταρχας.

λεω επειτα απο καιρο χωρις μηχανη, να τσιμπισω το ρ6 του κολητου. ειναι μοντελο 2000 η 2001 αν θυμαμαι καλα. το μοτερ του μας αφησε χρονους στα 60.000 και κατι χιλιομετρα, αφου πρωτα απο τα 40.000 η 2α δεν ηθελε να μπει για κανενα απολυτος λογο. το μοτερ αλλαχτηκε με ενα του 2002 νομιζω απο τρακαρισμενο,γιατι τα πλαισια ηταν ιδια ακριβως.

ο κολητος (χωρις ουτε μια στο εκατομμυριο να θελει να με εξαπατησει) λεει οτι το μοτερ αυτο του 2002 δεν εχει προβληματα οπως το παλιο ,και ως τωρα στα 30.000 και κατι χιλιομετρα που εχει ,δεν εχει βγαλει τιποτα. το μηχανακι θελει αλλαγμα μπουζι και ρυθμισμα καρμπιρατερ μονο (αληθεια ποσο παει ,καμια 100αρα ?).οποτε πανω κατω ειναι κομπλε.

ερωτηση----->να το παρω?
η θα καταργιεμαι την ωρα και τη στιγμη που εφυγα απο τη χοντα?:lol:
παντα εννοω ως προς αντοχη στο χρονο, γιατι δε λεει να το παρω τωρα και στα 60.000 να αρχισει και αυτο να μη θελει να κρατησει λαδια και αλλα τετοια ωραια πραματα......
για πειτε εμπειριες και γνωμες σας παρακαλω,γιατι ζουμε και σε δυσκολους καιρους και δεν εχω λ7 για τα συνεργεια.....


το προηγουμενο μηχανακι ηταν cbr600f4 1999 και ως την τελευταια στιγμη με εβγαζε ασπροπροσωπο.......
να σημειωσω τελος επισης οτι το θελω και για πιστα και για ταξιδια,οποτε καταλαβενεται οτι θα κανω επιθετικη οδηγηση ως επι το πληστον

ευχαριστω εκ των προτερων

menelaos46
17/05/2011, 22:18
Για εκεινα τα μοτερ δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα....

chr1s_86
17/05/2011, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από pilotos_xtreme
και ως τωρα στα 30.000 και κατι χιλιομετρα που εχει ,δεν εχει βγαλει τιποτα.

Και το πρώτο μοτέρ, μέχρι τα 30000 δεν είχε βγάλει τίποτα απ' ότι καταλαβαίνω....

Αξιοπιστία σαν του CBR600F, δεν νομίζω να βρίσκεις σε R6....

pilotos_xtreme
18/05/2011, 01:13
το παιδι λεει , οτι τα συγκεκριμενα μοτερ εκεις της χρονια (2000 η 2001 δε θυμαμαι ακριβως) βαραγανε στους δισκους και μετα απο καποια χιλιομετρα γενικα παπαλα. στα επομενα μοτερ ειχαν διορθωσει αυτα τα προβληματα μου λεει, και αυτο απο παλια που το συζητησαμε χωρις καν να σκεφτω να το παρω.
το θεμα ειναι οτι δε περιμενω αξιοπιστια φ ,που ειναι και 15 αλογα πιο κατω, αλλα να βγαλει καποια αξιοπρεπη χιλιομετρα, χωρις σοβαρες βλαβες.

ξερει κανεις κανα ρ6 εκεινης της χρονολογιας με πανω απο 60.000 χιλ χωρις να εχει μεινει το μοτερ στο δρομο? αυτο ειναι το ερωτημα μου .....