PDA

View Full Version : Για απόδειξη περάστε μέσα...



VANDA
18/05/2011, 12:13
Απορία.
Υπάρχει κάποιο βενζινάδικο στην Αθήνα που να κόβει την απόδειξη δίπλα στην αντλία; Όπου βάζω μέχρι τώρα, με στέλνουν μέσα..

Πήγα Θεσ/νίκη το πάσχα, σταμάτησα με τον αδερφό μου για βενζίνη και μας έκοψε απόδειξη επιτόπου. Κι από ό,τι μου είπε, παντού έτσι είναι πάνω (τουλάχιστον σε αυτά που συχνάζει ο bro).

Τι γίνεται; Άλλο σύστημα εδώ; Why? Για να βαρεθώ τη διαδικασία και να φύγω χωρίς να την πάρω;

mikros boudas
18/05/2011, 12:14
Μαρουσι,Περικλεους,Εκο:wave2:

Cpt. Haddock
18/05/2011, 12:16
Μιχαλακοπούλου ανεβαινοντας, λιγο μετα το Χιλτον. ΕΚΟ

Ο συμπαθης μαυρούλης, παντα εξυπηρετικος

byron
18/05/2011, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Απορία.
Υπάρχει κάποιο βενζινάδικο στην Αθήνα που να κόβει την απόδειξη δίπλα στην αντλία; Όπου βάζω μέχρι τώρα, με στέλνουν μέσα..


Aegean (καλλιρόης στο ρεύμα καθόδου) μετά τον Παπασταύρου. :wave2:

McGyver
18/05/2011, 12:17
Λ. Κύμης, πριν την είσοδο της Α.Ο., Ε.Κ.Ο.

Και σε όλα τα βενζινάδικα στην περιοχή που μένω έχουν ταμειακή (και σφραγίδα αν θέλεις) πάνω στις αντλίες.

ziggΥ
18/05/2011, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Aegean (καλλιρόης στο ρεύμα καθόδου) μετά τον Παπασταύρου. :wave2:
κι η aegean στην ηρακλείου.. και έχω την εντύπωση όλες οι aegean..

manhunter
18/05/2011, 12:25
ΕΚΟ , Λεωφ. Ηρακλέιου,Ηράκλειο,κάθοδος, λιγο πριν την Α.Ο.
Shell , Λεωφ Κηφησίας, Υψος Αμαρουσίου,στην καθοδο, λιγο πριν την Αγ. Κων/νου

Γενικά εδώ βόρεια, τα περισσότερα έχουν μηχάνημα επιτόπου, συνδεδεμένο στην αντλία, ή πάνε αυτοί μέσα και στην φέρνουν.


:wave2:

VANDA
18/05/2011, 12:29
Τέλεια. Ήδη βλέπω 1-2 που με βολεύουν. :) Thanx guys! :beer:

Συνεχίστε πάντως, όσοι ξέρετε κι άλλα. :winka:




Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Shell , Λεωφ Κηφησίας, Υψος Αμαρουσίου,στην καθοδο, λιγο πριν την Αγ. Κων/νου



Σίγουρα; Αν είναι αυτή που κατάλαβα, πήγα πριν κάτι μέρες και πάλι μέσα μπήκα για απόδειξη..

MG
18/05/2011, 12:32
ΒΡ στην Τζαβελλα στον Πειραια. Σου φερνουν την αποδειξη απο μεσα οι υπαλληλοι και σε κερνανε κι εσπρεσακι καθε φορα.

DimChios
18/05/2011, 12:35
....κλασσικος μλκας ο Dim εχει κανει ουκ ολιγες φορες σκηνικο σε τετοια πρατηρια. Το αποτελεσμα, παει και μου τη φερνει στο πι και φι (ενω συνεχιζονται τα καντηλια)

Βαντα, τα περισσοτερα που ξερω τον τελευταιο μηνα, στην κοβουν επιτοπου, υπαρχει ενα απ οσα ξερω (AEGEAN) που εξακολουθει να σε στελνει μεσα... εκει ειπαμε, παει τροχαδην και μου τη φερνει!

Δλδ ρε παπαρα, οπως ειπες κι εσυ, για να βαρεθω να φυγω?
Γιατι λογικη εξηγηση δεν μου εχει δωσει ΚΑΝΕΙΣ απο αυτους!

Ασε που καθυστερεις την ουρα αν πας εσυ μεσα...βγες, κλειδωσε, πηγαινε, περιμενε στην ουρα, γυρνα, ξεκλειδωσε...μπλα μπλα μπλα...

:a31:


Σημ. το να θες τιμολογιο, μπορω να το καταλαβω!

Ichigo
18/05/2011, 12:36
Λ Ηρακλείου άνοδος λίγο πριν τη γέφυρα της Α.Ο. SHELL αλλά μόνο μετά τις 10μμ που μπαίνει σε λειτουργία ο αυτόματος πωλητής.

PortisHead
18/05/2011, 12:37
Πλακα κανετε ετσι ?
Παντα σε διαφορετικα βενζιναδικα.
Ειτε με αυτοκίνητο είτε μη μηχανη δεν εχω παει ΠΟΤΕ μεσα , παντα μου την φερνουν την αποδειξη.
Μα ουτε μια φορα.

Μαλλον κατι αλλο θα φταιει "φιλε" Vanda :lol:

manhunter
18/05/2011, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Τέλεια. Ήδη βλέπω 1-2 που με βολεύουν. :) Thanx guys! :beer:

Συνεχίστε πάντως, όσοι ξέρετε κι άλλα. :winka:






Σίγουρα; Αν είναι αυτή που κατάλαβα, πήγα πριν κάτι μέρες και πάλι μέσα μπήκα για απόδειξη..


Aπαιτησε την.
Οσες φορές έχω βάλει, επειδή με βολευει και εμένα απογευματα μετά το γραφείο, μου την έχουν φέρει, συνήθως μαζί με τα ρέστα.

Ζήτησε την μια φορά, την επόμενη θα στην φέρνει.

DimChios
18/05/2011, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead


Μαλλον κατι αλλο θα φταιει "φιλε" Vanda :lol:


βρε το μλκ τι σκεφτηκε το πονηρο μυαλο σου!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

motzin
18/05/2011, 12:45
Βάζεις βενζίνη κλείνεις το ρεζερβουάρ, κλειδώνεις την μηχανή όπως είναι δίπλα στην αντλία και πας μέσα για να πάρεις την απόδειξη. αν υπάρχουν κι άλλα οχήματα που περιμένουν για ανεφοδιασμό... ας περιμένουν... ίσως έτσι βγάλει το μηχάνημα αποδείξεων έξω...

DimChios
18/05/2011, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από motzin
Βάζεις βενζίνη κλείνεις το ρεζερβουάρ, κλειδώνεις την μηχανή όπως είναι δίπλα στην αντλία και πας μέσα για να πάρεις την απόδειξη. αν υπάρχουν κι άλλα οχήματα που περιμένουν για ανεφοδιασμό... ας περιμένουν... ίσως έτσι βγάλει το μηχάνημα αποδείξεων έξω...


ξεχασες το λουκετο στο δισκοφρενο

:lol: :lol: :lol:

SpineshankD
18/05/2011, 13:01
ETEKA πετρου ραλλη μετα το περιβολακι(πλατεια Δαβακη)κορυδαλλου,
στην κατευθυνση προς village park :winka:



















Μητσεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!

urban
18/05/2011, 13:15
στην καθοδο της κηφισιας στο μαρουσι. Αποδειξη επιτοπου στην αντλια.

zephyr1
18/05/2011, 13:22
Εγω αμα μου φερνουν αποδειξη τους βριζω.:rotflmao:

DimChios
18/05/2011, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD

Μητσεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!



:smokin:

sniper
18/05/2011, 14:19
Παράξενα πράγματα..

:smokin:


226491

VANDA
18/05/2011, 14:24
Ζω σε παράλληλο σύμπαν μάλλον... :alien:

kalgeorge
18/05/2011, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Ζω σε παράλληλο σύμπαν μάλλον... :alien:

kai egw nomizw oti exw vrei elaxista pou den exoun eksw tamiaki....
auto pou den vriskw me tipota, einai kapoio pou na exei kathari venzini :lol:

Julius
18/05/2011, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Ζω σε παράλληλο σύμπαν μάλλον... :alien:

Vasika vale esy se poio pas kai se stelnoun mesa giati mallon auto einai to monadiko file


:D

VANDA
18/05/2011, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Vasika vale esy se poio pas kai se stelnoun mesa giati mallon auto einai to monadiko file


:D


Πέστο ψέμματα.. συνήθως σε μια shell στα μελίσσια βάζω. Αλλά εδώ.. στο ίδιο λέει βενζινάδικο, τρέχουν να δώσουν απόδειξη στον Κίμωνα και μενα με γράφουν! :mad:
Θα λεγα ότι είμαι μικρή και με εκμεταλλεύονται, αλλά δεν ισχύει ρπμ.:lol:

Sapadak
18/05/2011, 15:33
Στα ιδιοκτητα σελ εχουν "χαρτι" που λεει αποδειξη ΜΕΣΑ

Στα ΙΧ πρατηρια απλα δεν παιζει αυτο το σεναριο
:alien:

Gandalf dr685sm
18/05/2011, 15:35
όλες οι AEGEAN, δίνουν απόδειξη είτε έξω απο ταμειακή, είτε στην φέρνει ο υπάλληλος.. .ακόμα και στους Αγ.Θεόδωρους στην Κόρινθο που πήγα, (εκτός Αττικής δηλαδή) το ίδιο πάλι.

Μια μονο ΕΚΟ στην Λ.Κηφησίας (μετά τα Γουρουνάκια προς Ν.Ερυθραία) πρέπει να πας μέσα, οπότε όπως ειπώθηκε.. κλειδώνω επιτόπου την μηχανή κατεβαίνω και πάω μέσα. Και ας περιμένουν οι υπόλοιποι.. που θα πάει.. θα το βγάλει έξω και αυτός ή θα την φέρνει ο ίδιος.

DimChios
18/05/2011, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Στα ιδιοκτητα σελ εχουν "χαρτι" που λεει αποδειξη ΜΕΣΑ

Στα ΙΧ πρατηρια απλα δεν παιζει αυτο το σεναριο
:alien:


στην Αλεξανδρουπολη ή εδω?

:bawl: :bawl:

DimChios
18/05/2011, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
όλες οι AEGEAN, δίνουν απόδειξη είτε έξω απο ταμειακή, είτε στην φέρνει ο υπάλληλος.. .ακόμα και στους Αγ.Θεόδωρους στην Κόρινθο που πήγα, (εκτός Αττικής δηλαδή) το ίδιο πάλι.

Μια μονο ΕΚΟ στην Λ.Κηφησίας (μετά τα Γουρουνάκια προς Ν.Ερυθραία) πρέπει να πας μέσα, οπότε όπως ειπώθηκε.. κλειδώνω επιτόπου την μηχανή κατεβαίνω και πάω μέσα. Και ας περιμένουν οι υπόλοιποι.. που θα πάει.. θα το βγάλει έξω και αυτός ή θα την φέρνει ο ίδιος.


μεχρι πριν απο 1 μηνα το πολυ, η AEGEAN στη Λ. Αθηνων, απεναντι απο τα CAREFUR ειχε χαρτι να πηγαινεις μεσα!

Sapadak
18/05/2011, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
στην Αλεξανδρουπολη ή εδω?

:bawl: :bawl:

pantou

an kaneis manoura einai alli istoria

Gandalf dr685sm
18/05/2011, 15:41
μεχρι πριν απο 1 μηνα το πολυ, η AEGEAN στη Λ. Αθηνων, απεναντι απο τα CAREFUR ειχε χαρτι να πηγαινεις μεσα!

ε.. εντάξει.. τι να σου πω τώρα. Μπορεί αυτός να είναι η εξαίρεση του κανόνα... (κοινώς ο μλκς).

manhunter
18/05/2011, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Πέστο ψέμματα.. συνήθως σε μια shell στα μελίσσια βάζω. Αλλά εδώ.. στο ίδιο λέει βενζινάδικο, τρέχουν να δώσουν απόδειξη στον Κίμωνα και μενα με γράφουν! :mad:
Θα λεγα ότι είμαι μικρή και με εκμεταλλεύονται, αλλά δεν ισχύει ρπμ.:lol:



Εχω βάλει καμιά 10άρια φορές απο εκει.
Την πρωτη τσίνισαν, μετά την απαίτησα, είμαι και 145kg ωμη δύναμη, δεν χρειάστηκε και πολύ

:lol: :lol: :lol:


ΥΓ : Σοβαρά. Τις πρώτες φορές μου έλεγε αποδειξη μέσα.Μετά που την ψιλοείπα μου την έφερνε με τα ρέστα. Του την λένε αρκετοί, και στους περισσότερους την φέρνει, σε άλλους βαριέται που ζει.

:wave2:

tifoso4ever
18/05/2011, 16:10
ΕΚΟ
Λ. Καλαμακιου στο ρευμα προς παραλια, ΠΡΙΝ το Σκλαβενιτη...
Λ.Βουλιαγμενης, αρχες, (50? 52?) στο ρευμα προς γλυφαδα, πριν το Μοτο Μουρικη,
Μεχρι να βαλω το πορτοφολι μεσα μου την δινει με το ζορι στο χερι...Εγω δεν ζηταω ποτε, αλλα παντα την βγαζουν και μου την δινουν...Τι πραμα ειναι αυτο...ΣΕ ΟΛΑ τα βενζιναδικα που εχω βαλει, ανεξαρτητως περιοχης και ωρας...:eyepop: :D

paramedic
18/05/2011, 19:14
Εγω πια κάνω άλλο. Τους λέω βάλε τόσο,βάζουν,ζητανε λεφτά,πάιρνουν τα @@ μου μιας και ζητάω απόδειξη,φέρνουν απόδειξη,παίρνουν λεφτά,φέρνουν ρέστα αν υπάρχουν. Τσαο.
Το καλύτερο είναι εξω. Πας στον ταμία μέσα του λές όχημα τάδε στην τάδε αντλία τόσα λεφτά ενεργοποίησε την να βάλω μόνος μου.Παίρνεις αποδειξη(κάποιοι κάνουν την παπια επειδη είσαι ξένος αλλα δεν σφάξανε-ειδικά αυστριακοί το κάνανε σε κάθε βενζινάδικο)βάζεις βενζίνη,φεύγεις. Ολα καλα και ωραία. Είχα γίνει μαστορας στο να βάζω βενζίνη. Σε 6 χώρες ξέρω να βάζω πια(σε κανα δυο ήταν και αυτόματο το σύστημα χαχα).

TROOPER
19/05/2011, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
ETEKA πετρου ραλλη μετα το περιβολακι(πλατεια Δαβακη)κορυδαλλου,
στην κατευθυνση προς village park :winka:
Μητσεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!

και στην ετεκα που ειναι στην θηβων πριν το βιλατζ και στην ετεκα με κατευθυνση προς πειραια επι της θηβων στο υψος του θεοχαρακη και στην ετεκα με κατευθυνση προς αμφιαλη επι της σαλαμινος.